Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) ziggi_zug


ziggi_zug
aktív tag

Hm... Érdekes. A Sony A90J magától kalibrálja a fehéregyensúlyt. (???)
Most hogy valóban "kalibráció"-e azt én nem tudom megítélni, de erről eddig nem sok videót láttam, nem nagyon volt erről eddig szó.
Vélemények?

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#8302) ziggi_zug válasza ziggi_zug (#8301) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Huhhh, rossz topik. Bocsi...

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#8303) pedro7


pedro7
tag

Tudtok valami info-t , hogy a Dune HD Pro 4K II-re lesz egyáltalán valami frissítés ?
Mióta megvettem azóta semmi, és ami rajta van fw az 2020.09.29-i dátummal van jelezve.

(#8304) Csabi1984 válasza pedro7 (#8303) üzenetére


Csabi1984
addikt

Felületi frissítések tölthetők rá!

(#8305) kokokka válasza pedro7 (#8303) üzenetére


kokokka
őstag

Örülök, hogy nem vettem meg. Igaz, az ára miatt nem, de végülis így sült el jól a dolog. Felesleges lejátszó, szinte abban a pillanatban tudták, hogy kiadták. Nekem a sima 4K Pro-t sem igazán árasztották el hasznos frissítésekkel, nem nagyon reménykednék a helyedben.

(#8306) Jackie_Chan válasza kokokka (#8305) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Miért volt felesleges? Én megvettem és használtam fél évig. Teljesen megvoltam vele elégedve.Azért cseréltem le a Dune HD Real Vision 4K-ra ,mert nem tudta a Dolby Visiont.Arról mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#8308) Valkűr válasza pedro7 (#8303) üzenetére


Valkűr
őstag

Miért vársz bármi frissitést rá? Valami nem működik, h kellene új frissités hozzá? Akkor szokás frissitéseket kiadni mikor olyan dolgot javitanak vele ami ezzel megoldható, vagy plusz dolog tehető vele a rendszerbe.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8309) Jackie_Chan válasza djnice (#8275) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Nekem rajta az antenna és akkor is csak a szarakodás van a távirányítójával. Elindítok egy filmet és 20 perc múlva már nem tudom megállítani,mert a táv nem csinál semmit. Hogyan lehet ezt normálisan működésre bírni??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#8310) kokokka válasza Jackie_Chan (#8306) üzenetére


kokokka
őstag

megvettem és használtam fél évig

Ez jelenti azt, hogy felesleges. Egy ilyen lejátszót nem fél évre vesz az ember. Nem DR-es chip-el adták ki (e miatt cserélted le te is) akkor, amikor a konkurencia már sájátját igen. Erre a Dune is hamar rájött, hát kitolt gyorsan pár újat. Szerinted ki venne már ilyet úgy, hogy nincs DV és horror ára lett az elődjéhez képest ami nekem van? Persze, hogy feledésbe merül a gyártónál is!

(#8311) Jackie_Chan válasza kokokka (#8310) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Így már értem mire gondoltál.
Egy illető megvette,mert neki még csak 4K-s TV-je sincs. 1080ba nézi a filmeket. Neki pont jó lesz.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#8312) kokokka válasza Jackie_Chan (#8311) üzenetére


kokokka
őstag

Vannak igények amiknek megfelel bőven! De nem ehhez az árhoz kellett volna belőni.

[ Szerkesztve ]

(#8313) Csabi1984 válasza kokokka (#8310) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem is a sima 4K Pro II van. Nem mondom, hogy rossz csak zavar az ezen külsővel már kiadtak egy fejlettebb változatot ami dolby visiont is lejátszik.

Számomra egy előnye van a Dune-nek, hogy BD Iso-t lejátszik menüvel

[ Szerkesztve ]

(#8314) Valkűr válasza P1eTr0 (#8272) üzenetére


Valkűr
őstag

Nálam tökéletesen működik...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8315) kokokka válasza Csabi1984 (#8313) üzenetére


kokokka
őstag

Mármint ez mihez képest előny?

(#8316) Csabi1984 válasza kokokka (#8315) üzenetére


Csabi1984
addikt

X96 max+ készülékemhez (BD menű hiány) :)

(#8317) P1eTr0 válasza Valkűr (#8314) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

A hétvégén kipróbáltam két készülékkel is, és az antennával egyelőre szépen megy a távvezérlő (kopp-kopp!).

Remélem így is marad :)).

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8318) kokokka válasza Csabi1984 (#8316) üzenetére


kokokka
őstag

Pedig van :) Csak kaotikus kissé. Van, hogy nem is tölti be, van, hogy indul, de akad. Viszont van sok amit visz menüvel együtt.

(#8319) wolfman


wolfman
veterán

Amikor egy ilyen DUNE lejátszó letölti egy filmnek a metaadatait, azokat el lehet érni valahol? Manuálisan bele lehet nyúlni esetleg?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8320) Csabi1984 válasza kokokka (#8318) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ennyi :)

(#8321) blakey válasza wolfman (#8319) üzenetére


blakey
titán

Elvileg lehet szerkeszteni, kicserélni az adott eszközön vagy a forrás oldalon teszed rendbe, pl. tvdb, tmdb, imdb oldalakon lehet frissíteni, javítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8322) ziggi_zug


ziggi_zug
aktív tag

Sziasztok!
Lehet én voltam figyelmetlen, vagy csak nem találtam meg a válaszokat, de van pár kérdésem. A gép Dune HD Pro Vision 4k Solo.
- Hogy lehet a felesleges appokat, vagy ikonokat eltüntetni a home screen-ről? (Pl. filmek (vagy mi), mert azok csak ajánlások, amik nem érdekelnek)
- Van-e valamilyen alkalmazás javaslat nagy mennyiségű (de rendszerezett) zenei anyagok jukebox-ához? A gyári csak filmeket ismer fel - azokat is sokszor rosszul. Az anyagok NAS-on vannak.
- Milyen (jó minőségű) audió / zenei média lejátszót ajánlotok, ha az nincs a fentebbi jukebox-ban?
- Van-e zene lejátszását vezérlő olyan alkalmazás, amit a telefonról tudok vezérelni? Mint pl a beépített fájlböngésző - de ott nem tudok komplett könyvtárakat lejátszani, anélkül, hogy ne kelljen a TV-t is bekapcsolni, hogy lássam mit csinálok. Ráadásul egy csomó esetben elakad a borítóknál, mint média fájloknál és a zenei anyagot nem játssza le.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#8323) Valkűr válasza ziggi_zug (#8322) üzenetére


Valkűr
őstag

ezek tipikusan olyan kérdések amik benne vannak a leirásban.. Vidd a felesleges ikonra a kurzort rá és popup gomb a távon, majd törlés....

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8324) ziggi_zug válasza Valkűr (#8323) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Nem-nem. A home screen-en lévő ikonok esetében ez nem működik.
Az általam telepített alkalmazások esetén igen, vagy pl. a Kedvencek könyvtárban, de a kezdőlapon nem. Más megoldás kellene - valszeg.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#8325) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Amúgy tetszik nekem az új köntös csak vannak egyéni problémáim.
- Nem értem miért kell kategorizálni a filmeket, nem videotékát szeretnék fenntartani :D
- Nem értem miért kell nem meglévő filmek borítójával teleszennyezni a filmek részt.
- Miért nem lehet személyre szabni.

Nekem jobban tetszene ha lenne egy "Filmek" szekció ahova hozzátudnék adni saját tartalmak elérhetőségét és azokat borítózná ki :)
"Sorozatok"-nál ugyan így.

Ez saját vélemény.

(#8326) Domi2003 válasza Poplacsek (#8285) üzenetére


Domi2003
csendes újonc

Köszi!
Bocsi,de már későn néztem és sajna már nem elérhető!
Fel raknád még egyszer. :R

(#8327) Valkűr válasza Csabi1984 (#8325) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem igazan értem miről is beszélsz! Semmiféle nem odavaló filmborito nincs ott ahol neked filmezni kellene! Nem is értem
mit csináltok itt néhányan! A filmeket én megosztással a Jukeboxba importálom a források mappábol, ott viszont csak az van amit oda betettel!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8328) kokokka válasza Valkűr (#8327) üzenetére


kokokka
őstag

Már tudja a Dune az automata beolvasást? Értsd: ha törölsz egy filmet a forrásmappából törli automatikusan a borítókat is? Az új felület miatt kérdezem, mert a régi egy hulladék volt se ezt nem tudta se azt, hogy ha új film kerül bele akkor automatikasn meg is jeleníti a falon.

(#8329) Valkűr válasza kokokka (#8328) üzenetére


Valkűr
őstag

Egyszeru mert rafrissitesz, kb 20 másodperc alatt megcsinálja

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8330) kokokka válasza Valkűr (#8329) üzenetére


kokokka
őstag

Ok, csak már nem az van használatban.

(#8331) Beni2360 válasza kokokka (#8328) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez akkor olyan HT Deja Vu ? Olvasatom szerint.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8332) kokokka válasza Beni2360 (#8331) üzenetére


kokokka
őstag

Mire gondolsz? Attól még, hogy nem használom tudom, hogy hogy működött 2 évet: )

(#8333) Beni2360 válasza kokokka (#8332) üzenetére


Beni2360
félisten

Arra, hogy amint olvastam az új média tárról és láttam előzetest kb olyan lesz mint a HT.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8334) kokokka válasza Beni2360 (#8333) üzenetére


kokokka
őstag

Ja, értem. Utoléri a HT-t :D

(#8335) wolfman válasza SoloVision (#8307) üzenetére


wolfman
veterán

Felraktam ezt az új firmware-t, ám kettő gondom egyelőre van vele.
Tényleg jobb lett meg szebb, de valahogy esetleg lehetne rá opció, hogy mikor a filmnek kiadja nagyban a képét, címét, stb. akkor kiírja a fájl tulajdonságait is pl. (felbontás, kódolás, HDR/DV, mkv/Blu-Ray, ne adj’ isten bitráta? Tesóm Zidoo Z1000Pro-ja ezt tudja.

Másik meg, hogy felmásoltam PC-be rakva a 4tb-os HDD-re valami 40 filmet, betettem a lejátszóba, az elkezdte letölteni a metaadatokat, de folyamatosan kiakad 2mp-re és visszalép a főmenübe. Belépek megint a filmekhez, majd kis idő után megint. Van aminek le tudta szedni, van aminek nem.

Másik kérdésem, hogy külön mappákban hagyva jobb a filmeket hagyni, vagy főkönyvtárba/filmek mappában ömlesztve?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8336) Beni2360 válasza wolfman (#8335) üzenetére


Beni2360
félisten

Odaát azz ösz-ben megtalalod, Hogy, miképpen kell a mappa struktúrát össze állítani, és nem szokozzel, hanem pontokkal kell elvalasztani a szavakat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8338) Valkűr válasza wolfman (#8335) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem kiírja ott ahol van a film címe es alatta a leiras, az alatt ott van a felbontás, kodolas, hangformatum…

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8340) Csabi1984 válasza SoloVision (#8339) üzenetére


Csabi1984
addikt

Látom DS118-as NAS-od van :D, nekem is!
Nagyon boldog lennék megszűnnének a Filmkatalógusoknál a (vígjáték, akció, horror stb kategóriák) és azok helyett magunk szerkesztett "bejegyzések" lennének.

(#8342) Sonja


Sonja
veterán

Egy Dune HD Real Vision 4K lejátszó megvételén gondolkodom. Mennyi vele a probléma? :F A mostani Dune HD TV-101 lejátszómmal semmi, de tényleg semmi gondom nincs, minden úgy működik rajta, ahogy kell (és ahogy szeretném ;])! Nagyon meg vagyok vele elégedve. :K Viszont lett 4K TV-m, így jó lenne egy 4K lejátszó is hozzá, ami jól tud mindent. :D

Lenne pár kérdésem a lejátszóval kapcsolatban. A mostani Dune alap ezüst/kékes felületét lehet használni a 4K-s lejátszón is? Magyarán ez a ezöst/kék skin benne van-e, vagy fel lehet-e külön tenni? A másik fontos kérdésem, hogy itt is lehet használni az alap felületet, azaz csak megadom neki a 4 darab NFS megosztásomat, és csak az van a főoldalon? Magyarán én rühellem ezt a Jukebox szerű felületet, nekem az nem kell. :N Tehát ilyen a mostanim Dune látszóm:

A harmadik kérdésem, hogy a hozzáadott HDMI kábel milyen hosszú? A szabvány 1.8m?

Előre is köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8343) Valkűr válasza Sonja (#8342) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem eddig nulla, ha eltekintünk ettől az új Beta szoftvertől ami néha meggargyul :) De ugye ez még teljesen tesztfázisban van, az alap szoftverrel hibamentesen fut. Igen fut ez a kék felület, a Jukeboxot pedig eddig sem volt kötelező használni van a sima elérés is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8344) Valkűr válasza SoloVision (#8339) üzenetére


Valkűr
őstag

Van valahol oldal ahol esetleg lehet jelezni a hibákat, vagy ez annyira teszt verzio, h nem érdemes? Tegnap nekem ugy befagyott, h nem akart filmet elinditani, meg léptetni, csak ujrainditás után.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8346) wolfman válasza SoloVision (#8337) üzenetére


wolfman
veterán

Te milyen vitáról beszélsz? :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8348) wolfman válasza SoloVision (#8347) üzenetére


wolfman
veterán

Nem problémázok vagy vitázok, csak tesómnak a lejátszójával tudom összehasonlítani. Ennyi. Szeretem a lejátszót, csak még nem világos vele minden. Ha ezek a dolgok később belekerülnek, az tökéletes lesz nekem. Azt hittem már most van rá lehetőség, csak én nem tudok róla.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8350) IP1954 válasza Sonja (#8342) üzenetére


IP1954
aktív tag

A 4K-s tévédnek nagy valószínűséggel van saját médialejátszója.
Teszteld.
A szűk keresztmetszet általában a 100 Megabites hálókártyája, és esetlegesen a nem vagy részben támogatott hangformátumok.
Ha a tévé HDR és DV képes, nézd meg ezeket a tulajdonságokat.
Olyan médialejátszót vegyél, ami a tévé sajátjánál jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.