Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) Downsampling válasza Ejelhar (#7343) üzenetére


Downsampling
senior tag

Gyári reset alatt azt érted, amikor nem csak fél percre áramtalanítok?
Amúgy már visszaálltam kb egy hete az utolsó hivatalos nem béta fw-re az utolsó béta fw-ről. Most pont azt terveztem, hogy újra visszateszem a bétát, ami durván két évig teljesen hibátlanul működött.

(#7352) Ejelhar válasza Downsampling (#7351) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A beállításokban -már nem emlékszem pontosan a nevére- van egy gyári visszaállítás valahol, az kipucol mindent, mintha most csomagoltad volna ki, olyan állapotba hozza.

Azt kéne megejteni.

(#7353) Downsampling válasza Ejelhar (#7352) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ajaj, aztán lehet mindent újrarakni... Az NFS és SMB megosztásokkal együtt... hm... :F
De hát értem... :O

(#7354) IP1954 válasza Downsampling (#7353) üzenetére


IP1954
aktív tag

Ezért kellene a szervereknek és a megosztásoknak rövid nevet adni: A B C ... 1 2 3 ...
A jelszó is lehet egy karakter.
A felhasználói név pedig másolható.
Jelenleg 20 megosztás használok, amiket 6 médialejátszóval érek el.
Pár perc alatt újra fel tudom venni őket, de szerencsére erre már elég régen volt szükségem.

(A szerver neve is használható, jobb az IP címnél.)

[ Szerkesztve ]

(#7355) Downsampling válasza IP1954 (#7354) üzenetére


Downsampling
senior tag

Viszonylag rövid nevek ezek... Csak szegény párom hetek óta azt látja, hogy ezzel mennyit szenvedtem, miközben még össze is házasodtunk... szóval, egy kicsit necces megint ezzel vacakolni, amikor tegnap végre örömködtem neki egy kicsit... :D
De hát meg kell próbálni... :K
(a másik verzió az, hogy veszek egy gigabites Dune-t, csak azt sem tudom, melyiket lenne érdemes)

(#7356) IP1954 válasza Downsampling (#7355) üzenetére


IP1954
aktív tag

... és nem garancia, hogy attól megjavul.

A melyik gigabites Dune kérdésre nem tudom a választ.
Az újakat nem ismerem.
Volt egy próbálkozásom a Dune HD 4K Pro készülékkel, de gyorsan elajándékoztam.
A Dune HD 4K Solo + Apple TV 4K párost használom, kiegészítik egymás hiányosságait.

(#7357) Downsampling válasza IP1954 (#7356) üzenetére


Downsampling
senior tag

A Dune HD 4K Pro-t nem is látom sehol, még itt felül, a topikleírásban sem (vagy csak vak vagyok).

Nálam fontos lenne a .iso-k lejátszása, illetve a BD/DVD/ DVD-A mappák "egyben látása", kezelése, lejátszása. (amit ugye a mostani, régi HD Max tud). Ezen felül láttam a konkurenciánál (Zidoo), hogy már sokuk kezeli a Roon-t, ami nem lenne rossz.
Innentől kezdve legyen egy digitális hangkimenete (nyilván HDMI is), és viszlát.
Jó lett volna, ha van benne egy optikai meghajtó is, de ilyet még a csúcsmodell sem tud, cirka 1600-1700 dolcsiért. Akkor már inkább az ilyen jellegű dolgokhoz veszek tényleg egy Oppo 105-öt (ha még találok eladót). A külső DAC meg vagy így, vagy úgy, de adott.

(#7358) IP1954 válasza Downsampling (#7357) üzenetére


IP1954
aktív tag

A Dune HD 4K Pro is kifutott már.

Nem tudom, szabad-e itt a konkurenciáról írni.
Az Apple TV 4K árban és tudásban is jó, de
- csak HDMI és LAN csatlakozó van rajta
- nincs hangtovábbítás
- alapból nem médialejátszó, meg kell venni hozzá külön a lejátszó programot, 70+10 lesz, viszont valóban stabil és szép DV képes médialejátszó. A szoftver folyamatosan fejlődik. Az Infuse lejátszó programmal volt egy kis problémám a feliratozással, amit a support kicsit nehezen értett meg, de a második frissítésnél (havonta több van) már kijavították.

(#7359) kokokka válasza IP1954 (#7358) üzenetére


kokokka
őstag

Tőlem sokkal hozzáértőbb kollégától idézek (djnice) :

Az Apple TV 4K nem kadenciahelyes 24.000, 30.000, 60.000 fps esetén, nem tud HDR10+-t és egyelőre VP9.2-t sem, bár ez utóbbit ígérik. Hangtovábbítás sincs, kivéve EAC3 + Atmos

Szóval vannak ott is problémák, és még csak nem is olcsó készülékről van szó. Fene tudja mi az ami valóban ár/értek bajnok lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7360) Ejelhar válasza Downsampling (#7357) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jó lett volna, ha van benne egy optikai meghajtó is, de ilyet még a csúcsmodell sem tud, cirka 1600-1700 dolcsiért.

Kerülőút: külső, USB-s optikai eszköz. Blu Ray meghajtóról nem tudok nyilatkozni, de a Dune Smart H1 minden cafrang nélkül kezelte a külső CD/DVD meghajtót.
A mostani mindenféle boxaim szintén, annyi megkötéssel, hogy némelyiknek a körbe kell egy aktív USB HUB, mert nem tudnak elég áramot szolgáltatni az eszköznek.

(#7361) IP1954 válasza kokokka (#7359) üzenetére


IP1954
aktív tag

Tudom, csak a 10 ezer forint körüli médialejátszók tökéletesek nem a gyári szoftverrel.
Így jártam ...

(#7362) Downsampling válasza IP1954 (#7358) üzenetére


Downsampling
senior tag

Asszem, az Apple TV 4K sok más miatt sem az én masinám, de köszi... :R

(#7363) kokokka válasza IP1954 (#7361) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt senki sem írta. Sajnos ott is vannak hiányosságok, csak az ára miatt lehet vele kompromisszumot kötni. Nem túl felhasználóbarát a kezelése, és akkor finoman fogalmaztam. Persze kis affinitással nem űrtechnika, de ez egy elég nagy probléma sok felhasználónak.

Sima HD 4K-m van, szeretem nagyon. Mennék tovább ezen a vonalon is, de nagyon drágák lettek a Dune-ök.

(#7364) Downsampling válasza Ejelhar (#7360) üzenetére


Downsampling
senior tag

Igen, ezt a megoldást én is ismerem. Csak jó lett volna valami minden az egyben masina. Oké, a régi Dune HD Max-om sem egy highend készülék, de ha már durván félmillió forintról beszélünk, akkor inkább egy Oppo 203 vagy 205... (használtan)

(#7365) blakey válasza kokokka (#7363) üzenetére


blakey
titán

Csak, hogy hozzászóljak :) , a kadenciahelyes lejátszást már nagyjából abszolválták, a tvOS 14.5-ben, a hangtovábbítás meg soha nem is volt "porondon", teljesen jó a 7.1 LPCM, HDR10+ szerintem senkinek nem hiányzik, VP9.2 meg az új Apple TV-ben lesz. Aki pl Apple TV-t vesz az tudja mit vesz és valószínűleg nem bánja meg, ahogy 5 éve rendszeresen használom megfelelő app-al ahogy a CE boxokat is, szóval erről kb. ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7366) IP1954 válasza Downsampling (#7364) üzenetére


IP1954
aktív tag

Összegezve nincs olyan megoldás ami tökéletesnek nevezhető.
Az igényeidnek és a lehetőségeidnek megfelelően kell valamivel megalkudnod.

A DV/HDR valóban egy új világ, de megfelelő tévé is kell hozzá.
Anyagok már vannak bőven, főleg HDR-es.

Egy új DV képes tévében a médialejátszó is elfogadható, de mindegyiknek van perzsafoltja:
- 100 Mbites hálókártya
- DTS teljes hiánya (Panasonic)
- részleges (csak rosszabb minőségű szól) DTS (Sony)

Egyébként nem a tökéletes terméket keresem, nekem már az is megfelel, ha elég jó.

(#7367) Downsampling válasza IP1954 (#7366) üzenetére


Downsampling
senior tag

Hát, ebbe a problémába már nem először ütközöm, hogy egy személyben legyen hálózati médiajátszó (pláne kép és hang egyszerre), legyen jó (elfogadható) minőségű korongos lejátszó és nem utolsó sorban egy egész jó DAC is legyen benne (ez utóbbi már nem is lenne akkora probléma, ha nincs). Az Oppo 105D nagyon jó volt mind a háromra, de Dune nagyon odavert neki használat kényelemben. Azon vettem észre maga, ha csak úgy hallgasson, nézzen valamit az ember, akkor nem az Oppót kapcsolom be.
Nekem Panasonic tévém van HDR-rel, a DTS-t természetesen nem tudja (bár ez engem nem érdekel, legfeljebb sztereóban hallgatok, nézek mindent). Kicsit nekem ez a Pana tévé is olyan mint a Dune. Biztos, hogy nem a legjobb, de nagyon kedvelem. Vannak korlátai, de olyan erényei is, amikről nehéz lemondani (a párom LG tévéjét ki nem állhatom).

Igen, ebből már most biztos, hogy két készülék lesz: egy általános hálózati médiajátszó, a lehető legtöbb tudással (a lehető legolcsóbban), és egy minőségi korongos, ám de NAS-ról is etethető lejátszó (hát itt nem fogom olcsón megúszni). Mindez egy mostani értékén egy ősrégi 30-40 ezer forintos Dune helyett...

(#7368) IP1954 válasza Downsampling (#7367) üzenetére


IP1954
aktív tag

Leginkább a korongoshoz ragaszkodást nem értem.
Kifejezetten kerülöm azokat amikben mozgó alkatrész van.
A DVD-ket már sok éve elajándékoztam.
BD mappában vagy ISO-ban van, fizikailag egy sincs.
Soha nem éreztem késztetést, hogy nekem meg kellene tapogatnom.
A meglevőeket is mappákba másolhatod.
Jól fognak mutatni a polcon.

(#7369) Downsampling válasza IP1954 (#7368) üzenetére


Downsampling
senior tag

Kényelem szempontjából nagyon nagy gáz egy CD/SACD/DVD/BD gyűjtemény. De amikor igazi minőséget akar az ember és előveszi a 16 éves Balvenie (vagy netán ha kicsit karcosabb hangulatú az ember, a Lagavulint), akkor bizony korong. Itt nem a filmekre gondolok, ott talán tényleg mindegy.

(#7370) IP1954


IP1954
aktív tag

Házi feladat:
Mennyi CD/SACD/DVD/BD fér el egy 4TB-os winchesteren ugyanolyan minőségben?
80x110x20 mm (hozzávetőlegesen)

(#7371) Downsampling válasza IP1954 (#7370) üzenetére


Downsampling
senior tag

Hát ebben sosem leszünk egy véleményen...

(#7372) kezo0 válasza Downsampling (#7369) üzenetére


kezo0
addikt

Végre valaki nem csak a kép és a hang minőségére figyel oda. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#7373) Downsampling válasza kezo0 (#7372) üzenetére


Downsampling
senior tag

Mire még? :)

(#7374) kezo0 válasza Downsampling (#7373) üzenetére


kezo0
addikt

Hát arra, hogy mit kell fogyasztani, amikor az ember beteszi a kedvenc lemezeit a lejátszóba! ;) Nálam most egy Aberlour és egy Machrie Moor van odakészítve... Többet javítanak a hangminőségen, mint a legjobb kábelek! :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#7375) Downsampling válasza kezo0 (#7374) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ezzel egyet értek... :)

(#7376) BBéci válasza IP1954 (#7370) üzenetére


BBéci
titán

Az ugyanolyan minőség nem minden esetben valósul meg.
Ugyanis azt a hanganyagot az optikai hordozóról (CD, SACD, DVD-A) ki kell nyerni és merevlemezre kell juttatni, aminek vannak buktatói.
Aki nem hallotta az eredetit, beleeshet abba a hibába, hogy azonos minőségűnek gondolja őket. Persze rendszerfüggő, mert egy belépőn, alsó-középkategóriáson akár észrevehetetlen lehet a különbség, míg egy audiofilen, pláne high enden bántó, zavaró.
Kipróbáltam DALI, Focal tesztlemezekkel, Stockfisch Records kiadványokkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7377) IP1954 válasza BBéci (#7376) üzenetére


IP1954
aktív tag

Lehet, ma éjjel rosszul alszom.
Egy Beethoven szimfónia 3,2 GB-os 24 bites DTS HD MA hangsávja ezek szerint nem elég jó.
A "tökéletes" a korong lenne, ami pedig nincs.

(#7378) BBéci válasza IP1954 (#7377) üzenetére


BBéci
titán

Honnan származik, mi az eredetije? Mesterszalag? BD?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7379) IP1954 válasza BBéci (#7378) üzenetére


IP1954
aktív tag

BD

[ Szerkesztve ]

(#7380) BBéci válasza IP1954 (#7379) üzenetére


BBéci
titán

Annak tartalmát valamilyen módon (rippeléssel) át kellett alakítani másolható fájl formátumra. Annak folyamán a lejátszó, a szoftver és a kábel befolyásolja a hangminőséget. Az esetek többségében csak csekély mértékben, néha jelentősen.
Mit értesz az alatt, hogy korong nincs? Valahol nyilván kell lennie.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7381) IP1954 válasza BBéci (#7380) üzenetére


IP1954
aktív tag

Hálózaton elérhető mappában van a BD.
Képpel együtt ugyanaz a szimfónia 20 GB.
Ezt próbáltam magyarázni korábban.
Nem értem, hogy a Dune BD lejátszójából miért lenne jobb.

[ Szerkesztve ]

(#7382) BBéci válasza IP1954 (#7381) üzenetére


BBéci
titán

Nem biztos, hogy az jobb lenne. Viszont lehetséges. Az pedig szinte biztos, hogy egy OPPO, pláne Primare BD32 prezentálásában lenne a legjobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7383) Csabroncka válasza BBéci (#7382) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha lemezképről van szó, akkor az gyakorlatilag egy tükör az optikai adat hordozóról. A lemezeim alapján, ahogy írod rengeteg múlik a master anyagon!

Példának okáért nekem valamiért sokkal jobban bejönnek az AMSI-s, elsősorban német gyártású CD-k, de ugyan ez apám elmondása alapján megvolt régen az LP-kel is, a magyar vágás sokszor elég gyatra minőségű volt.

IP1954: legtöbbször a médialejátszóban vagy AVR-ben található DAC minősége fényévekkel lemarad az asztali optikai adathordozóban találhatótól (kivéve persze amikor nem), ezért egyéni lánc kérdése is, hogy éppen mi miről szól szebben, de utóbbi a gyakoribb (nálam is)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#7384) BBéci válasza Csabroncka (#7383) üzenetére


BBéci
titán

Lemezkép esetében igen, azokat hasonlítva nem láttam különbséget. De a hangról, elsősorban CD, SACD, DVD-A eredetijeiről és másolatairól volt szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7385) IP1954 válasza BBéci (#7384) üzenetére


IP1954
aktív tag

Egészen pontosan erről volt szó:
Lemezképről (mappából)
vagy
eredeti adathordozóról a Dune médialejátszóba épített BD lejátszót használva.
Vagyis ugyanazzal a Dune médialejátszóval lemezképről vagy korongról.

[ Szerkesztve ]

(#7386) Downsampling válasza IP1954 (#7385) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nem, nem... én biztosan nem csak a lemezképre (tehát a .iso-ra) gondoltam. Amúgy azzal sem értek egyet, hogy a lemezkép ugyanúgy szól, mint az eredeti. Biztosan közel hasonló, sőt, ember legyen a talpán, aki meghallja a különbséget. De mondjuk egy Oppo-ra gondolva: a korongról az Oppo optikája olvassa ki az adatfolyamot. Képfájl esetén pedig egy fájlból (amiről azt sem tudjuk, hogy fizikailag hol van) kell kibontania ugyanezt az adatfolyamot. Hogy melyik a jobb? Hm...
Viszont onnantól, hogy mondjuk ez a képfájl egy NAS-on van, máris közbe szól a NAS nem biztos ugyanolyan szuper tápellátása, mint mondjuk az Oppoé. Aztán jön egy hálókábel, ki tudja miként befolyásolva az hangot (direkt nem adatfolyamot írok, mert azt elvileg - tehtá, elvileg - nem befolyásolhatja). Vagy egy külső HDD-ről? És az az USB kábel és a megint tökéletlen tápellátás? Ez mind-mind erősen beleszól a hangba az elvileg "ugyanaz a képfájlba".

Ja, és nem, nem várom a Dune-től, hogy highend módjára szóljon. De a BBéci által is említett Primere vagy Oppo már mé' ne?

(#7387) IP1954 válasza Downsampling (#7386) üzenetére


IP1954
aktív tag

Végképp összegabalyodtam.
Az előző körben az volt a kérdés, miért ragaszkodsz a Dune készülékbe épített BD lejátszóhoz.
A NAS tápellátása és a hálókábel kitudja micsodája nekem már sok.

(#7388) Downsampling válasza IP1954 (#7387) üzenetére


Downsampling
senior tag

Részemről erre volt reflektálás eddig is és legutóbb is:
"Házi feladat:
Mennyi CD/SACD/DVD/BD fér el egy 4TB-os winchesteren ugyanolyan minőségben?
80x110x20 mm (hozzávetőlegesen)"

Ehhez semmi köze Dune-nek...

(#7389) BBéci válasza Downsampling (#7388) üzenetére


BBéci
titán

Erre válaszoltam én is méghozzá az "ugyanolyan minőségben" megállapítás miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7390) IP1954


IP1954
aktív tag

Hamut szórok a fejemre.
Már ott abba kellett volna hagynom amikor kiderül, hogy a 100 Mbit felével megy a rendszer.

(#7391) Downsampling válasza IP1954 (#7390) üzenetére


Downsampling
senior tag

Sajnálom, hogy megsértődsz... Nagyon sok mindenben segítettél. De az, hogy van olyan témakör, amiben nem értünk egyet (akár "vallási" alapon), miért probléma?

(#7392) Ejelhar válasza Downsampling (#7391) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Valószínűleg műszaki.
Ők nem hisznek benne, hogy bithelyes digitális átvitel esetében hallható bármilyen különbség.
Tehát a DAC bemenetére mindegy milyen forrásból/eszközről kerül adat, ha az bitről-bitre megegyezik.

ps. és off: Szerintem ebben mélyen igaza van:-)

(#7393) BBéci válasza Ejelhar (#7392) üzenetére


BBéci
titán

Igaza van, valóban mindegy, de a hangásban lehet és van eltérés.
Aki nem hiszi, próbálja ki arra alkalmas, nagyfelbontásra képes rendszeren. Belépő és alsó-középkategóriáson vagy nem hallgató, vagy csak nagyon gyakorlott hallással.
Jó példa erre az eset, amikor mellettem egy házaspár nézett egy tévét, a férfi dicsérte a képminőségét. Nem hagytam szó nélkül, rámutattam a két legdurvább artefaktra. Egyértelműen látták azt, amit korábban nem vettek észre és hosszan hálálkodtak, amiért lebeszéltem őket egy vacak készülék megvásárlásáról.
Hanggal hasonló a helyzet, ha az valóban jó minőségű, akkor meg lehet különböztetni a Steinway versenyzongora hangját a Yamaháétól és a Bösendorferétől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7394) Downsampling válasza Ejelhar (#7392) üzenetére


Downsampling
senior tag

Rendben. Neked és neki ez a véleménye, tapasztalat, meggyőződése stb. Tiszteletben tartom. De nem fogok megsértődni... ;)

(#7395) fecke78


fecke78
senior tag

Hdr processing mode : auton hagyva nincs kép a dolby visionis filmnél . Ha hdr always az meg csak alap hdr lesz ha jól gondolom

(#7396) fecke78


fecke78
senior tag

Megoldottam, dolby vision output mode: LLDV

(#7397) djpundro


djpundro
aktív tag

Sajnos en nagyon nem voltam elegedett az uj Dune Vision lejatszoval .3 nap intenziv teszt utan ,visszaküldtem .Pedig meg olcsobban is megkaptam 50€ val .En szemely szerint nagyot csalodtam .Sok minden nem müködik ahogy azt elvarnank egy 450€ os lejatszotol .A Banding , savosodas is brutal .CEC se müködik .Az elöretekeres pedig nem ertem hogy miert 3-4 masodperc utan aktivalodik .DV formatumok csak 20% ka müködik .

1- Saving.Private.Ryan.1998.UHD.BD50.2160p.HDR10+DolbyVision (nem megy)
2- Mission.Impossible.Fallout.2018.iMAX.UHD.BD50.2160p.HDR10+DolbyVision( nem megy)

Ami meg nagyon idegesitett ,a vasar elött megkerdeztem a regi felületet a my collectiot ,erre rögtön valaszoltak ,hogy lesz uj felület es mycollection is ,modernabb .
Erre en megkerdeztem mikor szamithatunk erre ?(es mar 1 honapja 3 x is kerdeztem ) Es semmi valasz a mai napig nem erkezett .

Hat engem ne szivassanak .

Irtam egy velemenyt a nemet amazon oldalra is .
https://www.amazon.de/gp/customer-reviews/R36SB3VATOGBC5/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B08VJMZ5L9

De különben az olasz Amazon oldalon is ,eszrevettek es 1 csilaggal ajandekoztak meg .
https://www.amazon.it/gp/customer-reviews/R1CS9J7HA0EEHV/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B08VJMZ5L9

a francia Amazon is ,meg a regebbi Zapitty lejatszot is jobra ertekeltek .
https://www.amazon.fr/gp/customer-reviews/R3LOHAMDMWE5OX/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B08VJMZ5L9

Banding sajnos nagyon latszik .HDR .Mondjuk ez a Zidoo nal is ugyanez a tema .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7398) djnice válasza djpundro (#7397) üzenetére


djnice
veterán

Igen a banding a Zidoo-nál is ugyanilyen, ennyit tud a Realtek, ezt pofáztam. VS10 javítja, de nem lehet mindent DV-re konvertáltatni, főleg nem hibátlanul... Akinek meg sima RTD1619DD van, pl Pro 4K II, az így járt.

(#7399) djnice válasza djnice (#7398) üzenetére


djnice
veterán

Banding, Clipping, Chroma Upsampling SDR és HDR tesztvideók különböző metaadatokkal itt: [link]

(#7400) djpundro válasza djnice (#7398) üzenetére


djpundro
aktív tag

A Dune HD Pro 4K Plus II tulajokat szivattak meg legjobban ,arra meg Firmware ujitas sem lett .
Tegnap megkert az elado ,aki az Amazonba arulja hogy ne adjak rossz csillagot a Dune ra .(ATD Baltics az egesz Eu töle kapja )
En visszairtam neki ,akkor ne adjon el szart nekem es javitjak ki a hibakat en leszek az elsö aki több csillagra kijavitja a velemenyet .

Es a legborzasztobb hogy nem is valaszolnak a Dune supportol ha ök tudjak hogy ugysem javitjak a hibakat .Pedig ezek amiket en kertem ,nem is nagy hibak .A Dune-hd.hu oldalon ahogy szivassak az embereket az is egy külön teszta es meg nem is ert hozza a forumvezetö es ha probalsz esetleg többet kerdezni ,akkor meg kihalyitanak .

Ez van ,de meg annyit ,ha javitjak a Dune nales tenyleg amit beharangoztak uj felülettel MY Collectionnal ,en veszek biztosan megint .De eggyelöre a Dune a becsületet elvesztette nalam .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.