Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) kokokka válasza B.attila (#8050) üzenetére


kokokka
őstag

Szerintem ez nem konkrétan a Dune, inkább az android :

[link]

(#8052) B.attila válasza kokokka (#8051) üzenetére


B.attila
tag

Köszi a választ
lehet mert egyébként működik minden
én az android részét nem használom

Cuore Sportivo

(#8053) Beni2360 válasza B.attila (#8052) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem az egész rendszer Android alatt fut.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8054) kokokka válasza Beni2360 (#8053) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, de a DUNE csak egy saját héjat/launchert húz a droidra.

(#8055) rudi77


rudi77
tag

Dune max vision standby módba forog a ventilátor. Automatikusra van állítva.Még a samba szervert is kikapcsoltam de csak pörög. Van valami megoldás rá?

[ Szerkesztve ]

(#8056) dodoroli válasza rudi77 (#8055) üzenetére


dodoroli
tag

Ez engem is érdekelne nálam is csinálja és nem tudok rá megoldást,nyilván valamilyen frissítés majd megoldja talán.

(#8057) Rolibratyo


Rolibratyo
csendes tag

Sziasztok!

Használja már valaki az új alpha GUI felületet a lejátszón?
Lehet csak én várok el túl sokat, vagy csak még nem oldották meg de az alábbi pontokat továbbra is erőteljesen hiányolom a My Collection működéséből: (Ezek mind a KODI mind pedig a Zappiti lejátszóknál régóta működő és hasznos funkciók)

- újonnan hozzáadott filmek / sorozatok automatikus felismerése --> borító automatikus generálása

- törölt filmek / sorozatok automatikus eltávolítása a gyűjteményből --> borító automatikus törlése

- mostanában hozzáadott filmek / sorozatok számára egy külön kategória.
Baromi idegesítő minden alkalommal az összes borító között keresgélni amit utoljára hozzáadtál a gyűjteményhez.

Ez a KODI-nál "recently added" valamint a Zappiti felületén "Recent" menüpont alatt elérhető sőt az utóbbinál az menüben a "Recent" időtartamát is lehet állítani 1-99 nap között.
Nem keverendő össze a már régóta meglévő mostanában lejátszott "Recent" menüponttal a Dune main menü-ben.

Az utolsó pontot talán némileg orvosolni fogja a még tervezett "reorder items" funkció ha a dátum szerint fordítva rendezem a borítókat.

(#8058) kokokka válasza Rolibratyo (#8057) üzenetére


kokokka
őstag

Az újonnan hozzáadottak megjelenítése vagy a töröltek eltüntetése a régiben sem működött. Ezért volt nekem kellemes meglepetés a Z9X-en a Home Theater ami ezeket csípőből csinálja. Ha lehúzom a HDD-t akkor is eltünteti egészen addig, amíg vissza nem dugom, mert akkor egyből újra minden a régi :) Azt hittem a Dune ezt már megodotta az új felülettel....

(#8059) Csabi1984 válasza Rolibratyo (#8057) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem is van Dune lejátszóm és mindaz mellett, hogy van haladás de engem perpillanat zavarnak az olyan poszterképek amelyek "mintaképek" és nem a valós tartalmat tükrözik.

[ Szerkesztve ]

(#8060) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Egyébként azt tudja valaki, hogy a KODI meg különbözteti e a 3D-és filmeket a rendestől?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8061) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Rendszerem:
LG C1 Tv,-NAD T758V3 erősitő,az erősitő bemenetein Dune,Blu-ray lejátszó,és Apple TV4K.
Van egy Dune HD Real Vision 4K lejátszóm.Olyan gondom van,hogyha a Dune áram alatt van akkor a TV-n blokkolja az ARC/EARC funkciót,magyarul az erősitőn nincs hang HDMI ARC-on keresztül. Ha a tápját kihúzom működik az ARC. HDMI kábelt már cseréltem.. Az összes eszközben kikapcsoltam a CEC funkciót. A Dune-ben csak az Android beállitásain belül találtam..van még valahol?
Tudnátok ajánlani valamit?

(#8062) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok szerintetek melyik a jobb X264, vagy x265?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8063) Perillustris válasza Bazijoe73 (#8062) üzenetére


Perillustris
senior tag

Miben?

Perillustris

(#8064) Beni2360 válasza Perillustris (#8063) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát a 110 m-s gatfutasban. :DDD
Amikor a videót konvertáljak hozzá.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8065) djnice válasza Beni2360 (#8064) üzenetére


djnice
veterán

A kérdésnek akkor sincs értelme…

(#8066) Beni2360 válasza djnice (#8065) üzenetére


Beni2360
félisten

Miért a válaszomnak volt? :D
Egyébként ki lehet találni a kérdés lényeget.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8067) Perillustris válasza Beni2360 (#8066) üzenetére


Perillustris
senior tag

Hát jó, akkor szerintem jobb. ;]

Perillustris

(#8068) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Ok igazatok van! Úgy kérdem, hogy mivel azt látom, hogy a 265 el készült fílmek kissebbek , ezek vannak e olyan jó minőségűek mint a nagyobb 264-es ek?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8069) Perillustris válasza Bazijoe73 (#8068) üzenetére


Perillustris
senior tag

Jó lesz a 265-ös is, persze.

Perillustris

(#8070) IP1954 válasza Bazijoe73 (#8068) üzenetére


IP1954
aktív tag

Nem feltétlenül.
Ha azonos méretűek, akkor a 265 jobb.
Ha kisebb a 265-ös, akkor attól függ, hogy mennyivel.
15 GB alatt másfél órás 4K HDR/DV filmet nem töltenék le akkor se, ha 265-ös.
Vannak 5 GB alatt is ...

(#8071) Bazijoe73 válasza IP1954 (#8070) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Ja az nekem is gyanus szokott lenni!

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8072) Beni2360 válasza Bazijoe73 (#8071) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem gyanús, hanem a Netflixről letoltott 4K videók ilyenek. Ilyen alacsony bitrataval kerülnek ki nagyobb részben. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8073) Nefas


Nefas
csendes tag

Sziasztok!
Új lennék a Dune vilagában de elötte lenne egy kérdésem.
Igaz hogy nem támogatja a Netflix-et a Dune HD Real Vision 4K?
Kb minden oldalon mást írnak :W
Köszi a tippet.

(#8074) djnice válasza Nefas (#8073) üzenetére


djnice
veterán

Jelenleg nem működik rajta.

(#8075) kokokka válasza Nefas (#8073) üzenetére


kokokka
őstag

Ha megy is, csak ideig-óráig. Nincs licence-e a Dune-ek (se), így ha megy is, csak mókolás miatt megy. De ezek nem véglegesek, változtat a Netflix és kezdhetik a mókolást előről.

(#8076) Nefas válasza kokokka (#8075) üzenetére


Nefas
csendes tag

Akkor sajnos le kell mondanom a Dune-ről pedig régi vágyam volt.
Esetleg valaki tud ajánlani olyan médialejátszót (fú magyarul de fura leírni) ami kezeli a Netflixet,Dolby Atmost és legalább a 1080p-t?
Köszi a válaszokat!

(#8077) kokokka válasza Nefas (#8076) üzenetére


kokokka
őstag

Fire TV ami olcsó és jó is ezekben. Azért írom mert én is most újítottam egy ilyenre. Stick 4K vagy a legújabb MAX.

(#8078) Nefas válasza kokokka (#8077) üzenetére


Nefas
csendes tag

Esetleg nvidia shield tv pro (2019)?

(#8079) kokokka válasza Nefas (#8078) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, az is. De árban nagyon nem egy ligában játszanak.

(#8080) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Sziasztok!

Világosítsatok már fel: jelenleg ez a két távirányító jár a Dune Pro Vision 4K Solo-hoz?


A doboz tartalmi leírása szerint ugyanis egy IR és egy BT távnak kell benne lennie, de szerintem a képen látható mindkét táv IR-es. Nem valami airmouse-féle távirányítónak kéne lennie a másodiknak? Unboxing videókon nem ez a kisebb táv a második. Változott valami? Előre is köszi!

Get Moded!

(#8081) Beni2360 válasza DM-Fan (#8080) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha BT a táv akkor a csatlakoztatott eszközöknél jelen kell lennie. Igaz nekem a nagy Z1000 pro ZIDOO-m van de ott le van írva, hogy 50 cmre a készülék mellett párosítani kell. És bekapcsoláskor mindig kiírja, hogy párosodott.
Párosítás nélkül csak sima távként dolgozik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8082) DM-Fan válasza Beni2360 (#8081) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Lehet félreérthető voltam: a kérdés arra irányult, hogy a képen látható két távirányítónak kell-e lennie a dobozban. Csakmert ezen a képen nem így néz ki a második táv:

Get Moded!

(#8083) Beni2360 válasza DM-Fan (#8082) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt a képen egy légegér látható a nagy mellett.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8084) DM-Fan válasza Beni2360 (#8083) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Igen. Ezt írtam, erre vonatkozik a kérdés. Az általam elsőnek beszúrt képen viszont nem ez látható a doboz tartalmaként. Ezt kérdezem, hogy most akkor minek kéne a dobozban lenni, a nagynak és az AirMouse-nak, vagy pedig az első képen látható nagynak és a kicsinek?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8085) Csabi1984 válasza DM-Fan (#8080) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem anno volt egy Realbox 4K-m amihez anno egy szerethető távirányítót adtak. Aztán vettem egy 4K Pro II készüléket ahhoz azt a gagyi feelinget éreztető jobb oldalit adták :(
Kénytelen voltam venni azt ami bal oldalon van.

(#8086) DM-Fan válasza Csabi1984 (#8085) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Értem, de az még továbbra sem világos számomra, hogy nem-e a promóképeken és az unboxing-videókon is látható AirMouse-nak kéne lenni a dobozban a jobb oldali, kisebb táv helyett. Mert kicsit átverve érzem magam, mivel mindenhol az AirMouse-t látom a neten.

Get Moded!

(#8087) Beni2360 válasza DM-Fan (#8086) üzenetére


Beni2360
félisten

Nincs más hátra mint előre fel kell hívni a forgalmazót és kérni kell, hogy küldjenek egy olyan távot. De messze nem lesz olyan mint az LG TV-k távja. De majd azok ilyennel kapták talán jelentkeznek és beszámolnak a távról.
Szerintem a nagy táv a BT a kicsi meg egy egyszerűsített kezelésre van. Nekem van egy ilyen pici távom de nem egy nagy cucc, van hozzá stift?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8088) Perillustris válasza DM-Fan (#8086) üzenetére


Perillustris
senior tag

Szerintem hívd fel holnap a Neont, tuti rögtön mondják a megfejtést!

<egyszerre>

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#8089) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek, az lesz, holnap telefonálok párat. Nem tudom, számomra az is fura, hogy a doboz sehol nem volt leragasztva körben, mondjuk annyira passzos volt, hogy a vákuum miatt művészet még így is kinyitni. Amúgy biztosan új a készülék, látszott, hogy minden gyárilag van a helyén és nem is hiányzik semmi (3 darab antenna, táp, adapterek, HDMI-kábel, elemek), csak furcsállom, hogy a mindenhol promózott táv helyett egy ilyen kis puruttya valami került bele, ami funkciókban közel ugyanazt tudja, mint a nagy, csak más form-factorban. Semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8090) DM-Fan válasza Perillustris (#8088) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Na, beszéltem a Neon-nal, azt mondták, hogy Európában nem az AirMouse a második távirányító, hanem az általam közölt első képen látható kisebb, jobb oldali cucc, ami egyébként elmondása szerint BlueTooth-os. Az AirMouse külön vehető meg.
Ez mondjuk azért szép, mert az összes hazai hivatalos forgalmazó honlapján is az AirMouse-szal szerepel a termék, van, ahol külön, önálló fotó van az AirMouse-ról magáról, mint tartozékról. :W

Get Moded!

(#8091) Perillustris válasza DM-Fan (#8090) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ez így nagyon nem oké. Árukeresőre érdemes lenne beírni a véleményekhez. :(((

Perillustris

(#8092) DM-Fan válasza Perillustris (#8091) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Jeleztem a hivatalos hazai fórumon is, ígérték hogy hamarosan cserélik a képeket az érintett termékek adatlapján.

Get Moded!

(#8093) djnice


djnice
veterán

Netflix-re megoldás: [link]
Elég vicces :D

(#8094) kokokka válasza djnice (#8093) üzenetére


kokokka
őstag

Pfff....

(#8095) salapp válasza DM-Fan (#8080) üzenetére


salapp
addikt

A válaszról bár fogalmam sincs, de hadd legyek olyan pofátlan és kérjelek, hogy majd írj ide összefoglalót a tapasztalatokról, ha már használtad. Köszi!

Látom, kaptál is választ. Hát mit ne mondjak, elég elkeserítő kereskedelmi gyakorlat ez már megint, csillivilli marketing szirup alá tuszakolva.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#8096) DM-Fan válasza salapp (#8095) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Becsületükre legyen mondva, hogy egyébként nem visszalépés a csere, mivel egy több gombbal rendelkező BlueTooth távirányító kapott helyet a csomagban. Elmondásuk szerint annyira új a dolog, hogy a múlt héten jött az első ilyen szállítmány, amiben már ez a táv volt a korábbi AirMouse helyett, így tőlem hallották először, ergo még nem tudták cserélni a képeket se a forgalmazók honlapokon.
Nekem mondjuk azért okozott némi fejvakarást a dolog, mert első este, kicsomagolva a terméket tényleg nem tudtam, hogy csak én vagyok-e az, akinek rossz távot csomagoltak a készülékéhez, mert a neten minden egyes forrás a másik fajta távot mutatta. Akkor még ki se vettem a lezárt fóliából ezt a második távot, hogy ha vissza kéne vinni, akkor legyen érintetlen, de másnap tisztázódott a dolog, azóta beüzemeltem és prímán működik, ténylegesen is BlueTooth-os, elvileg tanítható infra-funkcióval. Szóval érdemben előrelépés is, más kérdés, hogy ha valaki épp a csak pár gombos, alapfunkciós AirMouse-ra vágyott, az ne a keresse azt a dobozban.

Get Moded!

(#8097) Perillustris válasza DM-Fan (#8096) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ez így javít a dolgon, kétségtelen. Fura is volt, mert ők tényleg profik. Mondjuk az már inkább véleményes - igaz, ez is gyártói kompetencia - hogy minek két darab távirányító? A nagy is lehetne bluetooth-os és kész. :F

Perillustris

(#8098) salapp válasza DM-Fan (#8096) üzenetére


salapp
addikt

Ó, oké.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#8099) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Real Vision 4K HDMI beállitásokra lennék kiváncsi:
Android beállitásokon belül találtam.Melyik mit jelent és melyikre érdemes állitani?
Ignoring HDMI EDID
HDMI/DP different source
HDMI Range Mode (Auto,Limited Range, Full Range)
MaxCLL and MaxFALL Switch

A 211013_0531_r17 - alfa firmware (Új felület) hang ill. kép minőségben lejátszásban van különbség a mostani beta verzióhoz képest?

(#8100) dh66e válasza Rbert (#8099) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Elvileg igen,idézet a Dune fórumról.

Újdonságok:
– Csak a Vision modelleken: új Dune HD bővítmény a VS10 motorhoz. Ennek köszönhetően javult a képminőség; a kontraszt és a fekete szintek, ha a Dolby Vision VS10 motort SDR/HDR kimenettel használjuk. Nem biztos, hogy jól értjük, de mintha arról szólna, hogy a nem Dolby Vision-ös filmek még jobb minőségben jelenjenek meg (rákérdezünk a Dune HD-nél majd): a Beállítások/Kép/HDR és Dolby Vision/HDR feldolgozási mód menüben válasszuk a Dolby VS10 az SDR és HDR videóknál opciót, a Dolby Vision kimenet mód pedig legyen letiltva. Hagyjuk alap értékeken a kontrasz, fényerő, stb. értékeket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.