Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8452) P1eTr0 válasza SoloVision (#8451) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Megnéztem kicsit a dolgokat. A 4K és DV-s anyagokat (Dune) tökéletesen kezeli. Semmi akadás, tökéletes kép, hangot is úgy adja ki, ahogyan kell (24p, DV).

Előtte néztem egy másik filmet, az "csak" fullHD volt, ott folyamatosan észleltem, hogy akad a kép. Annyira nem volt zavaró, de mégis tudtam, valami nem 100-as. Megnéztem másik fullHD-s anyagot, ott ez volt a helyzet. Majd még kitapasztalom, de ha a 4K-s anyagok mennek, akkor igazából nincs gond, az lenne a cél.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8453) ziggi_zug válasza P1eTr0 (#8450) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

HA - elvileg - hasonló a FW, mint a Pro-ban (az van nekem), akkor beállítások között a kimeneti videó jelet be lehet állítani auto helyett 24p-re (+felbontás).

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#8454) ziggi_zug válasza SoloVision (#8451) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Szerintem ez nem teljesen igaz. Ugyanolyan android TV fut rajta (a lelke mélyén), mint egy Chromebox-on vagy TV-n. A streaming sem kellene gondot okozzon, elve a Netflixel is működik (modelfüggő, hogy a licencet ahhoz a modellhez megvették-e), meg egy csomó orosz streaminggel is. Nyilván IP függő, hogy mi hol érhető el.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#8456) djnice válasza SoloVision (#8455) üzenetére


djnice
veterán

A Netflix licenc megvásárlása a Dune dolga, csak a Dolby Vision-hoz kell a licenc-nek a SoC-ben lennie, de az megvan az RTD1619DR-nél. Más kérdés hogy a Netflix nem ad mindenkinek, pl dedikált gombnak is kell lennie hozzá a távon, stb.

[ Szerkesztve ]

(#8457) Tyrone89


Tyrone89
tag

Üdv mindenkinek!

Médialejátszót szeretnék vásárolni az LG C9 oled tévémhez, szemezgetek egy Dune HD Real Vision 4K modellel. Lehet találnék választ itt visszaolvasva a topicban a kérdéseimre, de én most még is inkább itt egy posztban megkérdezném, mennyire jó ez a modell? 4K HDR-Dolby Vision tartalmak lejátszása gond nélküli? DV-ből van amit nem játszik le? Illetve MKV-ból is elérhető a DV? Főképp a Dolby Vision miatt érdekelne, mert eddig a tv saját lejátszójával néztem ilyen tartalmakat.

Nem használnám hálózati lejátszásra és ilyen dolgokra még egy jó darabig, egyszerűen csak külső HDD lenne rádugva és arról néznék filmeket/tartalmakat.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#8459) Valkűr válasza Tyrone89 (#8457) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem tökéletesen működött eddig minden DV, valamint a Netflix és a Youtube is...Eddig nincsenek negativ tapasztalataim, ami nem jelenti, hogy nincs, ugy mondom inkább, hogy én nem találkoztam vele. Sőt én a képminőség terén előrelépést tapasztalok a Realboxhoz képest.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8460) Beni2360 válasza Valkűr (#8459) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért hozzá tehetted volna úgy mint a zidoo és ez sem tud minden kódolásu DV videót lejátszani. Tehát válogatni kell, hogy miket tud lejátszani.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8461) kokokka válasza SoloVision (#8458) üzenetére


kokokka
őstag

A Mecool nagyobb, mint a Dune? Mert ott van Netflix licence. Szerintem ez egyszerűen akarás vagy nem akarás kérdése. Ahogy a Zidoo-nál is. Írom ezt úgy, hogy a Fire TV MAX-omat használom stream-re, tehát nekem mindegy ez a része.

(#8463) Valkűr válasza kokokka (#8461) üzenetére


Valkűr
őstag

Nalam mukodik a Netflix Dunen is, típustól fugg hogy megy e

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8464) Valkűr válasza Beni2360 (#8460) üzenetére


Valkűr
őstag

Miert kellene hozza tegyem azt amivel én még nem találkoztam? Miert nem lehet egy posztot értelmezni mielőtt valaki leír valamit? Olvasd el megy egyszer a pontos válaszom! Ezt irtam: ( nalam eddig nem volt gond, ami nem jelenti azt, hogy nincs)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8465) Valkűr válasza SoloVision (#8462) üzenetére


Valkűr
őstag

Engedd el a témát, mert èn a Dune topikban már úgy érzem magam, hogy te hülye miert Dunét használsz! De az olvasás és értelmezés az nem megy csak másoknak a beszólogatás okkal ok nélkül! Én elengedtem ezt a témát.
Bár továbbra is az a kérdés, ha ennyire nem tetszik a Dune valakinek miért azt használja és miért a kizárólagos Dune topikba írogat ? Értem én hogy ki kell beszélni a problémákat is, ezzel nincs is gond, de itt már napok óta lehúzás szagú kezd lenni ez az egèsz téma! Aki idejön új felhasználó mit fog gondolni, ha ezt látja? De komolyan a Dune topik napok ota Dune lehuzos topik lett…Vicc ami itt megy. Nem igaz hogy külső szemlélőként ti nem igy látjátok. Nem annak válaszoltok aki kérdez, hanem meg várjatok mig más válaszol es utána a választ kezditek ki. No comment….

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8467) kokokka válasza SoloVision (#8466) üzenetére


kokokka
őstag

Ügyes vagy djpundro! :)

(#8468) kokokka válasza Valkűr (#8463) üzenetére


kokokka
őstag

Most működik, mert rábrkácsolta a Dune, de ez nem hivatalos sajnos. Zidoo is így indult az elején, aztán közölték, hogy ennyi volt.

(#8470) Domi2003


Domi2003
csendes újonc

Hali!
Azt szeretném kérdezni.A Dune hd Base-n,be lehet-e állítani az NFS-t,ingyenesen?
Előre is köszönöm!

(#8471) al_age válasza Beni2360 (#8460) üzenetére


al_age
senior tag

"...ez sem tud minden kódolásu DV videót lejátszani. Tehát válogatni kell, hogy miket tud lejátszani."

Új vagyok a témában, ezt ki tudnád (vagy bárki más) kicsit bővebben fejteni?
A jelenlegi rendszerem HDR-ig bezárólag rendben van, de pont most keresek olyan megoldást, amivel DV is menni fog minden macera nélkül, problémamentesen.

Szerk.: egy alap, de stabil megoldást keresek. Amazon Fire TV Stick 4K-tól indultam, de neten talált infók alapján az viszonylag hamar kiesett. Jelenleg Dune HD Real Vision 4K és Zidoo Z9X szerepel a lehetőségek között.

[ Szerkesztve ]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#8472) Beni2360 válasza al_age (#8471) üzenetére


Beni2360
félisten

Mindkét topikban volt már többször leirva. Ebben a djnice forumtars a tudor.
Használd a keresőt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8473) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Van rá lehetőség, hogy a Dune összedolgozzon a plex adatbazisával? Egyik eszközön elkezdem és pl a Dunen folytatom.

(#8474) PishT válasza Valkűr (#8463) üzenetére


PishT
tag

Szia!
bocsánat az értetlenkedésért, de ezt úgy értetted hogy Netflix 4k nem megy mindegyik Dune-n? Dune Real Vision 4K-t néztem ki.. ez le tudja játszani a 4k/HDR-t stream-szolgáltatóktól? nagyon köszönöm! :R

(#8475) djnice válasza PishT (#8474) üzenetére


djnice
veterán

Netflix 4K egyik Dune-n sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#8476) Valkűr válasza PishT (#8474) üzenetére


Valkűr
őstag

Ugy értem, h full HD HDR ami megy tudtommal, a 4 elvileg nem...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8477) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Egy olyan kérdésem lenne valószínűsíthető, hogy egy TV (Sony XH9096) és egy dedikált Dolby Visionos médialejátszó között a (Dune) az utóbb több formátumot támogasson?

(#8479) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! A Dune HDmax-szal szeretnék lejátszani egy műsoros blu-ray lemezt lejátszani. Sajnos nem érzékeli a lemezt. Látatlanban tudna valaki megoldást írni? Esetleg merre induljon el a hibakeresés? Egyelőre másik lejátszóban nem próbáltam. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#8480) gaborpapa válasza P1eTr0 (#8450) üzenetére


gaborpapa
friss újonc

Szia
Tegnap megkertem a Dune t ,hogy megtudna e oldani a magyar testvereknek ,hogy müködjön a HBO MAX kadenciahelyesen a Dune lejatszokon ?! Mit latnak szemeim ma ? Mar kaptam egy valaszt .
HBO max tökeletesen kadenciahelyesen müködik csak meg a Dolby Vision t HDR be jatsza le . A lenti link Patch t telepitsd es lass csodat .
Dune nak nincs vetelytarsa .

Please check if the following patch helps (reboot the media player, run the patch, then run the APK; the patch will work till reboot):http://files4.dune-hd.com/tmp/dune_service_realtek_video_opt_enable.dsf

Nem tudom befolyásolni, hogy mások mit gondolnak rólam, de eldönthetem, érdekel-e!?

(#8483) IP1954 válasza Csabi1984 (#8477) üzenetére


IP1954
aktív tag

A tévének és a lejátszónak is támogatnia kell a képformátumokat.
Ha a tévé nem DV vagy HDR képes, a médialejátszótól nem lesz az.
A hang már más kérdés, mert mehet az erősítőre a tévétől és a médialejátszótól is.
Különféle okok és érdekek miatt nincs olyan tévé vagy médialejátszó,
ami minden aktuális formátumot ismer.

(#8484) Csabi1984 válasza IP1954 (#8483) üzenetére


Csabi1984
addikt

A Tv-m Sony 55XH9096 Dolby Vision lejátszásra / megjelenítésre alkalmas :)

(#8485) IP1954 válasza Csabi1984 (#8484) üzenetére


IP1954
aktív tag

Az ördög a részletekben rejlik.
HDR-ből is többféle van.
Például az Apple Tv nem foglalkozik a HLG (HDR) formátummal.
Ezért azzal a lejátszóval nem lesz HDR-es a tévén, hiába ismeri a tévé.
Valaki úgy fogalmazott, hogy többféle médialejátszóra van szükség,
ha a lehető legtöbb formátum lejátszása a cél.
Valahol kompromisszumot kell kötni.
Fél év múlva lesznek újabb formátumok, amik megint nem lejátszhatóak ...

A tévéd saját lejátszója sok mindent tud, ami igen előnyös,
ha a drága médialejátszók "kényelmi" szolgáltatásai kevésbé lényegesek.

[ Szerkesztve ]

(#8486) B.attila


B.attila
tag

Sziasztok
REALBOX 4K
az elölőlapon lévő kék bekapcsolt állapotot jelző ledet nem lehet valahogy kikapcsolni ?
nagyon zavaró sötétben

Cuore Sportivo

(#8487) Csabi1984 válasza IP1954 (#8485) üzenetére


Csabi1984
addikt

HDR (nagy dinamikatartományú kép) kompatibilitás? Igen
(HDR10, HLG, Dolby Vision)
Ezek a típusok támogatottak.

(#8488) gaborpapa


gaborpapa
friss újonc

Mai nap folyaman lesz uj Firmware az összes Modelra .Baris ezt irta a Dune ma nekem .

Nem tudom befolyásolni, hogy mások mit gondolnak rólam, de eldönthetem, érdekel-e!?

(#8495) Valkűr


Valkűr
őstag

Srácok nem vagyok már mai tag, de valóban néha már nekem is fárasztó ez az állandó vita olyan dolgokon amiknek nem itt a helye, mint ahogy ennek a napokban én is hangot adtam!

Értem és elfogadom, sőt néhány típus esetében alá is irom, h akad probléma a Dunevel is, mint ahogy van millió probléma más mediaplayerrel is, márkanevek nélkül jegyzem meg!!!!Az hogy napi szinten kántáljuk ugyan azt ujra es ujra, az már nem vélemény és senki sincs kisegítve vele! Beszéljünk a problémákról igen, beszéljenek azok akik használják és próbáljanak közösen megoldást találni. Sajnos itt nem erről van szó, mert nem abban a stílusban megy a beszélgetés amiben két Dune felhasználó beszélget egymással! Én ha problémám van vele nem egy márka topikban hordom le, sőt le sem hordom, hanem a megfelelő helyen próbálok hangot adni a problémának, vagy ott kérek segítséget! Ez vagy a hivatalos fórum, vagy a Dune hivatalos oldala! Ha sokadjára sem kapok segítséget akkor keresek a számomra olyan terméket ami megfelel az elvárásaimnak, de utána én elfelejtem a számomra nem tetsző terméket, és nem is beszélek róla! Nekem pld millio bajom volt a Zidooval, nem mentem a Zidoo topikba észt osztani, kiderítettem, utánajártam a dolgoknak, van amire kaptam választ es van amire nem. Félre tettem a dolgot, eladtam és vettem ujra Dunet.

Továbbra is vallom hogy jelenleg a hibái ellenére számomra még mindig emészthetőbb alternatíva a Dune mint a Zidoo vagy a Zappiti vagy barmi más.. Gondom volt a kis Realbox 4K -val mégse pocskondiáztam, feltettem eladni és vettem olyat ami jobban kiszolgál, de ettől még lehet boldog vele az aki a Realboxot megvette, mert lehet nem használja arra amire én tettem és nem találkozik soha azokkal a gyengéivel amivel én. De ettől még nem lesz szar, bár azt továbbra sem értem hogy miért erőltetik a 2Gb ramot Androidos gépeken, kerüljön bármennyibe is, mikor az ember már tabletet, vagy telefont se nagyon vesz 2 giga Rammal ;) Itt van pld a Netflix, van aki eret vág mert nem megy neki, hát én meg leszarom, mert számomra nulla semmit sem érő szolgáltatás amit az életbe nem fogok még akkor se használni, ha ingyenes lesz. :)

Jómagam örülnék, ha a topik inkább hajlana informacio átadás fele es nem vitaforummá ahol is napi szinten a topik témában elvileg azt szidjuk ami végülis a kedvencünk, hisz ha nem az lenne akkor nem használnánk, és nem itt hanem más márka topikban lennénk jelen! Én azóta pld be se néztem a Zidoo topikba mert egy nem azt használom, kettő mert ebből fakadóan nem is érdekel…Pocskondiázni és a hibáira napi szinten felhívni a figyelmet meg nem fogok oda járni!

Remélem tudtam hatni picit az emberségetekre, eszetekre és a közeljővőben márka szerető topik lesz mint ahogy a neve is hirdeti, és nem Lehuzos topik! Elvégre én csak ott vagyok jelen és oda posztolok ahol érdekelt vagyok mint felhasználó! A hibákról pedig lehet úgy is beszélni, h közben más idetévedő új felhasználó nem rohan ki a világból az elolvasott posztok után, hanem visszajáró új tagként lesz jelen!

Ide azért szeretek jobban irni, mert többen vagyunk és mi felhasználók hamarabb tudunk segiteni egymásnak adott kérdésekben mint a Dune hivatalos fórumában, ahol esetleg napok után kapunk választ valakitől! Maradjon is meg ez ilyennek, ahova szivesen jár az ember tanácsért, segitségért! 👍🍻🤝

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8496) Valkűr


Valkűr
őstag

De hogy témánál maradjunk lehet -e tudni valamit az új felület bevezetéséről bővebben? Én leszedtem, nekem nagyon tetszik az uj felület, szebb és átláthatóbb számomra. De ahogy nézem nemigen halad a dolog mostanában előre, olyan mint ha megállt volna ez a fejlesztés!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8497) Csabi1984 válasza Valkűr (#8495) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia :D
"Itt van pld a Netflix, van aki eret vág mert nem megy neki, hát én meg leszarom, mert számomra nulla semmit sem érő szolgáltatás amit az életbe nem fogok még akkor se használni, ha ingyenes lesz. :)

Engem se érdekel :D

(#8498) IP1954


IP1954
aktív tag

A Netflix és a többi streaming szolgáltató sem ördögtől való.
Nem mindenki fér hozzá a szürke zónához, és nem tud venni havonta 4TB-os winchestereket.
Nem kellene állítani, hogy mindent IS tud a médialejátszó, mert olyan nem is létezik.
Lényegében béta (vagy inkább alfa) tesztelők vagyunk, amikor egy új médialejátszót veszünk.
Szerintem nem gond, ha a problémákról is beszélünk.
Az új vásárlók ennek tudatában dönthetnek a Dune mellett, és nem lesz belőle csalódás.

( 3 Dune + 2 Apple + 2 Android + a tévék saját médialejátszói )

(#8499) Valkűr válasza IP1954 (#8498) üzenetére


Valkűr
őstag

Egyet értek, csak nem mindegy hogy és miként vázoljuk a problémákat! Ahogy az se mindegy hogy azt mondom idd ki a bilit, vagy vidd ki a bilit! 😁

lehet meglévő problémákról kulturáltan beszélni és nem úgy hogy adott márkát a sárga földig tiporjuk, vagy csak megjegyezzük hogy adódnak apró problémák ezzel es azzal! Ezzel sztem eddig se volt probléma, ha szó esett róla!

Csak továbbra is fura ezt olyanoktól hallani szemrehányóan akik nem is Dunét használnak! Én ha nem vagyok orvos nem kezdek el orvosi topikban litániát irni mit hogy kellene! Meg azért váljuk be ugyan azt kántálni állandóan nem egyenlő azzal, ha kérdez valaki akkor értelmesen elmondjuk hogy neked nem ez való mert nem tudja a Netflix 4K. De attól még nem azt fogom irni hogy ne ezt a szar Dunet vedd, mert még a Netflixet se kezeli rendesen. Ugye látod azért te is, elég nagy a szakadék a két megfogalmazás között! 👍

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8500) Valkűr


Valkűr
őstag

Mindesetre én nagyon elégedett vagyok egyenlőre a Dune Pro Vision 4K Solo lejátszóval!

Filmezni nasrol nekem eddig tökéletes, Youtube szinten tetszik! Ha befejezik akkor fain lesz ez az új felület is…Külsőre es a megépitése is tetszik, bár bele még nem néztem. Tuning tápról használom, nekem az is sokat dobott az élvezeti faktoron.

Eddig nem találtam hibát, illetve az új felületen van, de ugye ez teljesen fejlesztés alatti állapot, nem lehet kritizálni a hibákért, legfeljebb jelezni hogy tökéletesíteni tudják a visszajelzések alapján..

A két HDMI külön plusz pont ebben a kategóriában!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.