Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8952) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
megleptem magam karácsonyra egy HD Max 4K-val.

segítséget kérnék, a légegérrel kapcsolatban. mégpedig, hogy hogy a francba tudnám életre kelteni, párosítani a lejátszóval?

Az android beállításokon belül, a bluetooth-szekcióban látja az egeret, de hiába rakom párosítás-módba az egeret (return+enter 3mpig ugye), a listában meg ott az egér, rányomok, semmi nem történik.. egy pillanatra kiírja ugyan alatta halványan h 'párosítás', de semmi..
és nem is kapcsolódnak egymáshoz.
másik kérdésem:
Tidal-t tudjátok-e ezeken az újabb dune-ken valahogy használni?

köszi, ha tudtok valamit segíteni!

(#8953) fecke78


fecke78
senior tag

Légegér csak a Harry Potter filmek alatt működik ...
:B

(#8954) Tibiajax válasza fecke78 (#8953) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szuper, köszi

[ Szerkesztve ]

(#8955) mike784


mike784
tag

Sziasztok!

A jelenlegi média lejátszóm (Zidoo X8) vacakol és le szeretném cserélni. Van még egy dupla lemezes Qnap nas-om de az is elég lassú már.
Kinéztem ezt a lejátszót. Elég szegényes a leírása.
Az a kérdésem, hogy ezzel tudnék torrentezni, illetve Raid-be tudja a lemezeket kezelni?
Ki tudnám-e váltani a meglévő két eszközt?

Köszönöm!

(#8956) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

visszaolvastam kicsit az elmúlt két év hsz-eit. hihetetlen, milyen élet volt ebben a topikban....

most meg. teljes sivatag, meg halál

mi lett a dune-táborral? mindenki használja, és semmi kérdés? vagy tapasztalat, bármi?.....
még jó hogy pont most vettem egy drága lejátszót..

(#8957) blakey válasza Tibiajax (#8956) üzenetére


blakey
titán

mi lett a dune-táborral? - talált jobb készüléket, az elmúlt 4-5 év készülékei siralmasak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8958) ricsik válasza blakey (#8957) üzenetére


ricsik
őstag

Mondasz néhány alternatívát mondjuk 100k -ig, ami tényleg jobb?
És ha jobb, miben?

(#8959) Tibiajax válasza blakey (#8957) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én most egy Max 4K-t zsákoltam be. nekem ez egy régi vágy volt, főleg kiváncsiság által hajtva. a toroid tápjával és a dedikált xmos koax out-jával a dune ezzel az egy playerével pontosan azt alkotta meg, amiről mindig is álmodtam, meg ami nekem kellett egy mediaplayerben
..legalábbis így alkotóelemekben

és alapvetően kellemes is lett a készülék. de hát nagyon kérdésekkel már nem nagyon tudok hová menni, úgy néz ki.. maradnak a személyes megválaszolások :)

mindenesetre, az este pl a zenesztríminget oldottam meg, a tidal-on keresztül. végre megvalósult a tv kikapcs és csak telóról streamelés a dune-re, majd ugy a hangrendszeremre. egyelőre elégedett vagyok ezzel is

de egyébként mire váltottál, mire váltottatok vajon? mi lenne valós feljebb lépés?.. htpc? oppo?

(#8960) viera válasza Tibiajax (#8959) üzenetére


viera
őstag

Nekem is Max Vision 4K lejátszóm van.A zenestreamiget,hogy sikerült megoldani?
Ez engem is érdekelne. :)

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#8961) Tibiajax válasza viera (#8960) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

dobj fel valamilyen airplay-appot, áruházból.. ha az fent van, a telódon tidal app elindít, airplay ikon, és ott lesz a dune. aztán mehet. (ugyanazon a wifin legyen mindkettő, nyilván)
egyből vált át a dunén is a kép az albumborítóra, és megy a zene

(#8962) viera válasza Tibiajax (#8961) üzenetére


viera
őstag

Köszi :R

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#8963) kevesbence válasza ricsik (#8958) üzenetére


kevesbence
csendes tag

A Ugoos am6b plus, amit mások dicsérnek, és olcsóbb is. Viszont ott magadnak kell beállítani mindent, talán még az operációs rendszert is neked kell feltelepíteni. Hülyeséget nem akarok írni, de az a kínai cucc megy most.

(#8964) Ablakos


Ablakos
őstag

Real vision 4k usb-re kötött lemez tartalmat lehetséges a belső hálózatra dlna-val publikálni? Androidos az eszköz, de nem találtam erre alkalmas appot. Talán nem is lehetséges?

(#8965) MrTwister


MrTwister
őstag

Hová tűnt a Dune HD Real Vision 4K a piacról? Mostanság akartam ilyet venni. Más alternatíva? Ki mit ajánlana hasonló ársávban? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#8966) fecke78 válasza MrTwister (#8965) üzenetére


fecke78
senior tag

ugy fest kifutott, abban az ársávban nincs semmi . Hátha idén jőn valami új termék , de bizt drágább lesz dune hd pro vision 4k solo -t vettem még kintről 155 ért , most az is 190 nél jár...
külföldi oldalrón még van pl amazon
de nézd meg itt

[ Szerkesztve ]

(#8967) djnice válasza MrTwister (#8965) üzenetére


djnice
veterán

Lesz új box hamarosan ami minden eddiginél jobb lesz:
https://www.dune-hd.com/products/homatics-box-r-4k-plus

(#8968) kokokka válasza djnice (#8967) üzenetére


kokokka
őstag

Ígéretes. És mindezt 149USD-ért? Mondjuk mire itt kapható lesz, verni fogja a 80-100-at.

(#8969) fecke78 válasza djnice (#8967) üzenetére


fecke78
senior tag

"Netflix-certified" ez amit sokan hiányoltak idáig , engem személy szerint nem érint , sőt a netflixet is már rég lemondtam 1 ft se ér , azokkal a tartalmakkal ....
Wifi 6 , dv, hdr 10+ , majd meglátjuk , lehet hálóba beújítok egyet

[ Szerkesztve ]

(#8970) kisspall válasza MrTwister (#8965) üzenetére


kisspall
aktív tag

A Rufusznal még mindig van 60-ért felbontott. Én is ott vettem, szintén ilyet.

(#8971) djnice válasza fecke78 (#8969) üzenetére


djnice
veterán

+ AV1 + jobb képminőség + DV FEL teljes támogatása (a honlapon nem írják, de menni fog)

(#8972) kezo0


kezo0
addikt

Új lejátszó Android TV-vel és Netflix-szel
Érdemes elolvasni, hogy pro és kontra mi mindent írnak róla.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8973) blakey válasza kezo0 (#8972) üzenetére


blakey
titán

Csak vissza kellett volna olvasni. :)
Persze, ez egy másik oldalról származó bejelentés. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8974) dh66e válasza kokokka (#8968) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ideje volt már hogy lépjen a gyártó a streaming vonalon is bár még sok a nyitott kérdés.
A magyar oldalon is beharangozták ma.Dune HD Homatics Box R 4K Plus

(#8975) Csabi1984 válasza kezo0 (#8972) üzenetére


Csabi1984
addikt

Kiváncsi leszek CoreElec megy-e Usb-ről :D

(#8976) kezo0 válasza blakey (#8973) üzenetére


kezo0
addikt

Folyamatosan olvasom a topikot, tudom, hogy volt már róla szó, de ez egy hosszabb, magyar nyelvű bejelentés, minden eddiginél részletesebb infókkal, várható magyarországi megjelenéssel, árral. Azt mondod, indokolatlan volt idetenni…?

dh66e: hát hiszen épp ezt linkeltem a hsz-omban. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8977) dh66e válasza kezo0 (#8976) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mikor írtam még nem olvastam a tiédet,így meg a keresőben is könnyebb megtalálni.
A magyar infók miatt tettem be én is,jól tetted hogy linkelted.(Na meg az Összefoglalóba is.)
;)

[ Szerkesztve ]

(#8978) kezo0 válasza dh66e (#8977) üzenetére


kezo0
addikt

:R
Egyébként általában nem mindig értek egyet azzal a kommunikációval, amit és ahogy a magyar Dune-oldal folytat, de most kivételesen tetszik az a fajta őszinteség, ahogy nyíltan leírják, hogy ez a box sem lesz világmegváltó. Az a mondat meg különösen figyelemre méltó, amelyben azt írják, hogy jelenleg nem sikerül egyetlen hardverben egyesíteni az összes képességet, ami egy médialejátszótól elvárható. (Ami ugye nagyjából igaz az egész piacra, nem csak a Dune lejátszókra.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8979) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Tetszik ez a kijelentés :D
"A képminőség tekintetben az a tippünk, hogy bár működik a Homatics Boxon a HDR10, a HDR10+ és a Dolby Vision is, a Realtek processzoros modellek mégis láthatóan jobb képet produkálnak továbbra is magasabb minőségű megjelenítőkön"

Számomra azért az Amlogic box (X96max+) szebb képet produkál mint az eddigi Realtekes Dune lejátszóim. Persze nem azt mondom, hogy a Dune playerek képe nem tetszett volna.

(#8980) djnice válasza Csabi1984 (#8979) üzenetére


djnice
veterán

Ez így igaz, nem tudom ki írta ezt a cikket, de látszik hogy nem ért hozzá.
- Az Amlogic-nak bizonyítottan jobb a képminősége mint a Realtek-nek
- Egy jobb tápegység semmiben sem befolyásolja azt

(#8981) viera válasza djnice (#8980) üzenetére


viera
őstag

Kíváncsi vagyok milyen lesz.Jó lenne már a Max 4K-nak egy új változata mert nem vagyok teljesen elégedett a képminőséggel. :N

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#8982) Csabi1984 válasza viera (#8981) üzenetére


Csabi1984
addikt

Max 4K azaz Firestick 4K Max?
Bár lehet Dune-be is van Max 4K :D

[ Szerkesztve ]

(#8983) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Huuu, ez nagyon izgalmas (mmint ez az új Dune) 10 évvel ezelőtt volt lejátszóm tőlük (Lite 53, nagyon imádtam!), azóta csak Amlogicos készülékeim voltak (Minix/X96 Max+)
A Dune-nál már megy a HDMI CEC? (régen ez ugye nem ment) Szeretném a TV távját továbbra is használni.

[ Szerkesztve ]

(#8984) viera válasza Csabi1984 (#8982) üzenetére


viera
őstag

Bocsi,elírtam :D
Max Vision 4K

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#8985) Csabi1984 válasza viera (#8984) üzenetére


Csabi1984
addikt

:DD :R

(#8986) blakey válasza Technoman (#8983) üzenetére


blakey
titán

Ha majd erre cserélsz, akkor folytatod az Amlogic vonalat. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8987) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Biztos megvenném ha Android részén a Kodi teljesen jól menne :)

(#8988) Technoman válasza blakey (#8986) üzenetére


Technoman
őstag

ja, így van :) semmi bajom nincs egyébként velük.
Csak hát van egy szép nagy DV képes Sony Tv-m és egyre több "szerzeményemet" sikerül DV -s verzióban megszereznem.

(#8989) mglita válasza djnice (#8980) üzenetére


mglita
tag

Miben jobb az Amlogic képminősége pontosan?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#8990) djnice válasza mglita (#8989) üzenetére


djnice
veterán

Jobb chroma upsampling algo, pontosabb, banding és clipping mentes kép. De hamarosan DMDreview-el közösen készítünk egy Realtek vs Amlogic technikai képminőség kielemző videót pont az ilyen tévhitek eloszlatására, mint amit a magyar Dune oldalon is leírtak.

[ Szerkesztve ]

(#8991) Csabi1984 válasza djnice (#8990) üzenetére


Csabi1984
addikt

:RAmúgy én is láttam Dunen (Realtek) a Banding "sávosodást" Attól, hogy nem foglalkozunk vele nem jelenti, hogy nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#8992) mglita válasza djnice (#8990) üzenetére


mglita
tag

Tudtok valós tesztet is csinálni A / B kép teszttel, hogy ne csak technikai, hanem valós review is legyen?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#8993) kokokka válasza mglita (#8992) üzenetére


kokokka
őstag

Ha valaki tud, akkor ő biztosan :)

(#8994) IP1954 válasza mglita (#8989) üzenetére


IP1954
aktív tag

Ma már elérhetők eleve jó minőségű 4K + DV/HDR anyagok, ami a jó tévéden szintén jó lesz.
Ne törődj azzal, hogy az 1 Megabites anyagot melyik médialejátszó Chip konvertálja fel jobban 4K-ra. Ha mégis ilyet nézel, a lejátszóval küld tovább eredeti formájában, és a kiváló tévéd megteszi vele, ami lehetséges.

(#8995) fecke78 válasza IP1954 (#8994) üzenetére


fecke78
senior tag

Igen én is furcsálom sokszor a fikázást ! De min nézitek? Mert ugye a dune csak egy a forrásláncon belül

(#8996) IP1954 válasza fecke78 (#8995) üzenetére


IP1954
aktív tag

Itt többen a felkonvertálás milyenségét tekintik képminőségnek, azt a varázslatot, hogy az egyébként is hiányos képi információkkal rendelkező néhány ezer pont alapján szerintük melyik Chip találja ki jobban a több tízezer egyébként nem létező képponthoz tartozó információkat.

Nézzünk eleve jó anyagokat, ha már eljött az idő, amikor nem 1 Mbit a prémium kategória.

Ha mégis előveszek egy a tartalma miatt fontos régi SD anyagot, ott nem zavar, ha időnként foltos, kockás vagy sávos.

(#8997) djnice válasza IP1954 (#8994) üzenetére


djnice
veterán

Ez egyáltalán nem erről szól...
Javaslom tanulmányozásra az eddigi videóinkat: [link]

(#8998) mglita válasza IP1954 (#8994) üzenetére


mglita
tag

Szia! 50Mbps+ os anyagokat nézek. NAS ról megy be a DUNE-be onnan LG Oled TV vagy Projektor Nem tud mindent kezelni a TV amit a DUNE hang tekintetében de érzem, hogy képminőségben és fényben kicsit tompít a DUNE lejátszó. De még dupla ennyiért sem találtam jobbat.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#8999) djnice válasza mglita (#8998) üzenetére


djnice
veterán

Ez nem ár kérdése. Mi az hogy tompít? Mihez képest? A TV belső lejátszójához?

(#9000) IP1954 válasza mglita (#8998) üzenetére


IP1954
aktív tag

50Mbps+ anyagoknál a képjavítókat célszerű kikapcsolni, mert inkább ront rajta.
Használhatod a tévé saját médialejátszóját is.
Talán egy kicsit kényelmetlenebb, de kihozza a tévéből amit tud.
Tökéletes megoldás nincs ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.