Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) fecke78 válasza Bodor (#8750) üzenetére


fecke78
senior tag

Windows 11.
aki mer , az nem mindig nyer ....

(#8752) Bodor válasza fecke78 (#8751) üzenetére


Bodor
veterán

Hát ez a hozzászólás nem sokat segített... :U

(#8753) ricsik válasza Bodor (#8750) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem a béta firmware-ekkel azt csinálja, hogy a PC-n lévő megosztott mappákba csak másodjára tud belépni. Se az elmentett mappa megosztásról, se az előzőekben lejátszottakról nem megy elsőre. Friss indítás után először azt írja ki, hogy nem elérhető, másodjára eléri. Utána már mindig tud csatlakozni. Mindig így van. Kivétel nélkül.
A legutóbbi stabil FW-ben jó. Többször váltottam ide-oda. Stabil mindig ok, beta mindig másodjára jó.
Nem találtam megoldást.

(#8754) IP1954 válasza Bodor (#8750) üzenetére


IP1954
aktív tag

Eléggé el nem ítélhető módon nem nézik állandóan a médialejátszók, hogy az összes megosztás elérhető-e.
A pontos logikát nem ismerem, de az biztos, ha egyszer nem látja, akkor utána már hiába működik újra a megosztás.
A (távirányítós) kikapcsolás nem valódi, beállítástól függően felszínesebb vagy mély alvás.
Itt sem egyértelmű, hogy mikor zongorázza végig a megosztásokat.
Az áramtalanítás és esetleg az újraindítás valószínűleg megoldja.
Ezért nehéz néha a megosztásokat felvenni is.

(#8755) Bodor válasza ricsik (#8753) üzenetére


Bodor
veterán

Ez már jó kiindulási alap, köszönöm! :R

Nekem is tényleg béta van fent, pontosan a 220819_1253_r20. Megpróbálkozom elsőre egy újabbal ( 220915_0010_r20), amiben azt írják: • All models: Fixed bugs in SMB client/server functionality (regressions introduced in version 220630_0727_r20).

Ha nem lesz jó, akkor visszatérek a 20220625_0359_r17 verzióhoz, bár megszerettem a az új GUI újdonságainak egy részét.

#8754 IP1954 : Köszi!

És egy kis közérdekű info távirányító ügyben:

Dune HD Infra remote with backlight normál méretű gyári távvezérlő:

Tényleg teljesen kompatibilis a RealVision 4k-val, sőt, sokkal többet is tud, mint a kis gyári sok dedikált gombja van, ami nagyon kényelmessé teszi a kezelést.

Kellett vennem egy ilyet, mert a a one for all multi távirányítóm nem bluetooth-os, ezért nem tudtam a gyáriról beprogramozni. Igazából csak a programozásra kellett, el is adhatnám, de ki tudja később mire lesz még jó. 4 hónapot kellet várnom rá, de szerintem 6880 Ft-ot megér, de ez ugye szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#8756) ricsik válasza Bodor (#8755) üzenetére


ricsik
őstag

Én is bizakodva olvastam, hogy a legújabb béta javít bizonyos smb hibákat. Hát ezt nem. Nálam ugyanaz. Ahogy visszateszem a stabilt, minden egyből újra működik.

Én is nagyon szemezek ezzel a távval. Ami nem tetszik, hogy az IR vevő nem beépített a lejátszóba, hanem külön kell kivezetni. Ez annyira nem szimpi.
Láttam jó áron raktáron, 4 hónap elég meredek :)
A legjobb lenne ugyanez a táv BT-vel.

(#8757) Bodor válasza ricsik (#8756) üzenetére


Bodor
veterán

4x be-ki kapcsoltam, nekem működik az új FW, látja az összes mappámat! :-)
Lehet, hogy holnapra meg elfelejti... Tesztelem még.

az IR vevő nem beépített a lejátszóba, hanem külön kell kivezetni.

Nem kellett kivezetni külön semmit, működik simán. Lehet hogy bluetooth-os is egyben?

[ Szerkesztve ]

(#8758) IP1954 válasza Bodor (#8757) üzenetére


IP1954
aktív tag

Nem a Dune ki/bekapcsolása számít.
A 11 megosztásodnak kell elérhetőnek lennie, amikor a Dune keresi.
Valaki esetleg leírhatná, hogy miként működik a Dune esetén.

Panasonic tévé is egyszer megnézi, legközelebb az áramtalanítás után.

Az Apple Tv + Infuse páros is állandóan viccelődik.
Elsőre soha nem találja a korábban használt megosztást, de legalább másodikra megleli.

[ Szerkesztve ]

(#8759) ricsik válasza Bodor (#8757) üzenetére


ricsik
őstag

Nem mondod!
Biztos nem BT-s, akkor a csomagban lévő IR vevőt félreértelmeztem és az csak egy hosszabbító, ha olyan helyre tennéd, ahol nem lát rá az IR-es táv.
Már rendelem is, köszi! :) :)

Erről a távról van szó ugye?

[ Szerkesztve ]

(#8760) fecke78 válasza ricsik (#8759) üzenetére


fecke78
senior tag

Sporolok neked kicsit

(#8761) Beni2360 válasza ricsik (#8759) üzenetére


Beni2360
félisten

Olvasatom szerint az az infra egység idegen boxnak a kezelesre betanitasara van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8762) ricsik válasza fecke78 (#8760) üzenetére


ricsik
őstag

Oh, köszönöm szépen :C :R
Beni2360: az is lehet.

(#8763) IP1954 válasza ricsik (#8759) üzenetére


IP1954
aktív tag

Igen, az IR vevő csak egy hosszabbító, ha olyan helyre tennéd, ahol nem lát rá az IR-es táv.
BT távnál már nincs jelentősége, hogy hová kerül a készülék ...

(#8764) Bodor válasza ricsik (#8759) üzenetére


Bodor
veterán

Igen arról!

Új FW sem vált be, filmnézés közben ledobta az összes mappát, kivéve ugye azt, amiről néztem a filmet. Szóval úgy néz ki, hogy neked van igazad, megy vissza a stabil FW.

(#8765) ricsik válasza Bodor (#8757) üzenetére


ricsik
őstag

Megvettem. Elég fasza. Gond nélkül működik a hosszabító nélkül is. 10 sec alatt csalódtam benne kicsit. Több gomb van rajta, csak az egyik kedvencem, amit mindig használok nincs rajta. A kedvencek...

(#8766) Pókháló


Pókháló
újonc

Miért nem használjátok a telefonos applikációt távirányításra? :) Világít, mindent tud.

(#8767) Csabi1984 válasza Pókháló (#8766) üzenetére


Csabi1984
addikt

+1

(#8768) ricsik válasza Pókháló (#8766) üzenetére


ricsik
őstag

Mert sokkal jobban szeretem a távirányítót.
Még az is lehet, hogy beprogramozom a Harmonyra, ha lesz kedvem és akkor megint 1 távval megy minden és nem 4 féle appal, éppen melyik eszközt akarom vezérelni.

(#8769) kisspall


kisspall
aktív tag

Apropó távirányító.
Van rajta a mikrofonos gomb. Mire és hogyan használható ez hangvezérlésre, vagy bármire? Mikor vettem próbálgattam, de semmit nem csinált, aztán meg is feledkeztem róla.
(HD 4K Real Vision)

(#8770) fecke78 válasza ricsik (#8768) üzenetére


fecke78
senior tag

Nekem volt harmonym ....
Kettétörtem , és kidobtam

(#8771) Pókháló válasza ricsik (#8768) üzenetére


Pókháló
újonc

Van hasonló mindenesem is, de az app mindig kéznél van :) Ráadásul a könyvtárakat is látja.

(#8772) blakey válasza fecke78 (#8770) üzenetére


blakey
titán

Nekem van Harmonyn, a negyediket nyúzom, a mostanit kb.10 éve használom, One Adbanced, a gyári távokat ki sem bontom, "egy táv mindefelett". :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8773) Bodor válasza ricsik (#8765) üzenetére


Bodor
veterán

Semmi sem tökéletes... Köszi a tippet, utolsó stabil FW megoldotta a problémát, nem felejti el a mappa eléréseket.

(#8774) ricsik válasza Bodor (#8773) üzenetére


ricsik
őstag

Igazán nincs mit, nekem változott a legújabb béta. Most már 10-ből 1x elsőre belép a PC mappába, idáig 0 volt...

Én is köszi a tippet, jó az új táv, csak egyszerűen érthetetlen mért hiányzik a kedvencek gomb.
Harmynohoz kedvet kaptam, kb 10 perc alatt programoztam fel, szerencsére volt az adatbázisba hasonló Dune, a Max Vision, tökéletesen megy.
Így most 3 távval + 1 app-pal tudom vezérelni, micsoda habzsi-dőzsi :) :D

blakey: Szintén Harmony kedvelő vagyok, a legeslegjobb az Activity, hogy nem kell végigzongorázni a készülékeket. Bekapcsolások, források választása, stb...
Egy 700-ast használtam nagyon nagyon sokáig, most egy One+ van nagyon nagyon régen.
Érthetetlen mért hagyták abba. Ok, hogy mindenhez van app, de összehasonlíthatatlan a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8775) Ablakos


Ablakos
őstag

Van egy formátum (film), amit a HD Real Vision 4K gyönyörűen lejátszik, a HD Solo 4K érvénytelen fájlformátum hibával nem akar.

Lehet ilyen különbség két eszköz között?

General Format : MPEG-4 Format profile : Base Media / Version 2 Codec ID : mp42 (isom/mp42/dby1)
Video: Format : HEVC Format/Info : High Efficiency Video Coding Format profile : Main 10@L5@High HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible Codec ID : dvhe Codec ID/Info : High Efficiency Video Coding with Dolby Vision

(#8776) Tyrone89 válasza Ablakos (#8775) üzenetére


Tyrone89
tag

Ha jól tudom a HD Solo 4K nem tudja a Dolby Vision-t, a Real Vision 4K igen, nekem is az van. Ha átnyomod mp4-ből mkv-ba akkor elvileg le fogja játszani a Solo is, mert tartalmaz HDR sávot

[ Szerkesztve ]

(#8777) Ablakos válasza Tyrone89 (#8776) üzenetére


Ablakos
őstag

Tehát konvertálás nélkül nem tudja lejátszani. Értem. Köszi.

(#8778) DM-Fan válasza blakey (#8772) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Csatlakozok: én a harmadik Logitech Harmony-mat nyúzom, évek óta egy Ultimate One van, ami dokkolóval (mivel belső akksis) és HUB-bal érkezik, így Bluetooth-on keresztül kommunikál a HUB-bal (ergo a lakás bármely pontjáról vezérlem bármely infrás eszközömet), ami pedig oda van téve az eszközök mellé/alá, az vezérli őket infrával. A grafikus érintőkijelzőjét úgy programozom, ahogy szeretném, az érintőkijelzőn végzett utasításra adott haptikus rezgő visszajelzését is imádom, a fizikai gombjai pedig természetesen háttérvilágításosak. Masszív darab, hátul műbőrszerű gumiborítása van, számtalanszor esett le, semmi baja a kijelző is karcmentes, rendkívül ellenálló műanyagfelülete van.
Nem is értem, miért bohóckodnak emberek 3-4 távval. Egyetlen gombnyomásra indul az adott szekvencia, bekapcsolja a TV-t, az AVR-t, a Dune-t, mindent a megfelelő bemenetre állít, a hangerőgomb már az AVR-t vezérli, a lejátszásvezérlők a Dune-t, a kijelzőre meg kiteszem a TV képarány funkcióját, a hangsáv- és feliratsáv-váltót, menü pop-up gombokat, stb., illetve bármely más funkciót, amelyet akármelyik eszköz tud.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8779) ricsik válasza DM-Fan (#8778) üzenetére


ricsik
őstag

Pontosan, csak lusta voltam ennyire részletesen leírni :)

(#8780) Beni2360 válasza DM-Fan (#8778) üzenetére


Beni2360
félisten

Én imádok bohóckodni több mint 15 távom van. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8781) DM-Fan válasza Beni2360 (#8780) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nekem is van - a fiókban. Bőven eleget kellett bohóckodnom azzal is, hogy szépen kivegyem mindből az elemet és gondosan elcsomagoljam őket.

Get Moded!

(#8782) Beni2360 válasza DM-Fan (#8781) üzenetére


Beni2360
félisten

Volt egy Lidlis 4 távra tanítható tavom de olyan pici feliratokkal, hogy szemüveget kellett váltani a kezelesre. Így még előttem van tv, avr, iptv, zidoo, amlogic tavja. Most csak 2db tv és az iptv. A többi oldalt a falra szerelt tartóban.:Y

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8783) kokokka válasza Beni2360 (#8780) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor én egyel nyertem :) Nekem 16db van .

(#8784) Beni2360 válasza kokokka (#8783) üzenetére


Beni2360
félisten

Na jó van két db légegeret nem számoltam bele. Meg egyet nagyon elpakoltam egy éve nem találom. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8785) kokokka válasza Beni2360 (#8784) üzenetére


kokokka
őstag

Én meg csaltam, mert az egyik a robot porszívóé :D

(#8786) liszi70


liszi70
nagyúr

Uraim, mi a Dune készülékek távirányító kódja, amit a tanítható távirányítóknak kell beadni? Dune HD Max és Dune HD Duo készülékeim voltak/vannak. (Már vagy 8-10 éve. :) )

(#8787) liszi70


liszi70
nagyúr

Probléma van a Dune távirányítójával, 3 gomb nem működik: [kép] Szétszedtem, megpucoltam, nincs változás. Így, hogy egymás mellettiek a nem működő gombok, mire gondolnátok első körben?....... Valószínűleg arra, hogy elromlott. :D Na de mit lehet kezdeni vele? Mire utalhat, hogy egymás melletti gombok, és nem is a leggyakrabban használtak?

[ Szerkesztve ]

(#8788) fecke78 válasza liszi70 (#8787) üzenetére


fecke78
senior tag

Asszony rá ült :Y

(#8789) Pókháló válasza liszi70 (#8787) üzenetére


Pókháló
újonc

Ha idősebb távirányító és sokat lett használva az a két gomb, akkor lekophatott a gumilapról a grafitozás. Vagy újragrafitoztatod, vagy pill. ragasztó, két pici alufóliapötty és kész. Ragasztás előtt érdemes kipróbálni, valóban ez e a gond.

(#8790) liszi70 válasza Pókháló (#8789) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszi, de ha a szokásos grafit-kopás, akkor miért pont arról az egymás melletti 3 gombról kopott volna le, amik ráadásul nem is a leggyakrabban használt gombok. :F Egymás mellettiek, és ez ütött szöget a fejembe, és arra gondoltam, hogy valami más állhat a háttérben. De tudja fene, ezért kérdezek. :)

(#8791) Beni2360 válasza liszi70 (#8790) üzenetére


Beni2360
félisten

Talán pont azok szaradtak le. Lehet kapni táv gombjavito készletet egy életre megold mindent. Keress rá a neten. Szetdzeded és valami fémmel rövidre zárod, hogy működik e kapcsolás. A tisztítás pont nem jó neki. Én 1x grafitos zsírral kentem át, egy ideig működött.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8792) liszi70 válasza Beni2360 (#8791) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, valószínűleg grafitpogácsás javítókészletet veszek, aztán megreparálom. Köszi!

(#8793) fecke78 válasza liszi70 (#8792) üzenetére


fecke78
senior tag

Tedd azt ,pénzkidobás . Ahelyett ,hogy vennél egy új távot 6-8 ezerért . Te tudod .

(#8794) liszi70 válasza fecke78 (#8793) üzenetére


liszi70
nagyúr

Lehet, hogy igazad van, de például itt többen is sikerrel alkalmazták a módszert.

(#8795) fecke78


fecke78
senior tag

hajrá ....
kíváncsi leszek , a tartósságára is

(#8796) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok Dune real vision 4k nál hogyan adok és törlök hálózati mappát a jukeboxhoz?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8797) sulaco55


sulaco55
kezdő

Üdv mindenkinek! Eddig Real vision 4K DLNA-n látta a NAS-t, mindent lejátszott, tegnap valamiért már nem látja. Mitől változhatott meg? Nem nyúltam semmihez. Köszönöm.

(#8798) wolfman


wolfman
veterán

Két kérdésem lenne felétek!
DUNE HD Pro Vision 4k Solo-n van. Hogy tudok egy USB-n rádugott HDD-ről filmet rámásolni (értelmesen)?

Második kérdésem ehhez kapcsolódik, hogy az előbb az USB nézetben rányomtam a másoldást egy ISO fájlra, majd a DUNE mappa nézetben az első filmen állva POPUP menüt beadva rámentem a 'Beillesztés'-re, majd látszólag átmásolta az adott filmet, de a filmkatalógusban nem jön elő, ott nem látom frissítés de újraindítás után sem. :( Van ennek valami konkrétabb, biztosabb módja? Csak mert nem akarnám minden egyes alkalommal kiszedegetni belőle a HDD-t és betenni a gépembe majd vissza.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8799) Beni2360 válasza wolfman (#8798) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem ugyan nincs DUNE-m de gondolom mint a ZIDOO-ban ott is van fájlkezelő. Én ott szoktam másolni. Ott klikk a másolandó fájlra > másolás majd kiválaszt a benti HDD > mappa majd beillesztés.
Ha meg nincs az automatikus észleléskori szkennelés, saját kezűleg kell a kívánt mappát szkenneltetni.
Nem is kell kiszedni a HDD-t.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8800) wolfman válasza Beni2360 (#8799) üzenetére


wolfman
veterán

Igen, én is a 'források' résznél beléptem a külső meghajtóra, ott másolást a filmre (ALIENS), átmentem a belső HDD-re (nálam DuneHDD), majd úgy tudtam másolni, hogy ráálltam a legelső filmre (de gondolom mindegy melyikre) és itt a PopUp menüven a beillesztést nyomtam. Na most a 'források' résznél látom is, bár nem ABC sorrendben, hanem valahol középtájra pakolta, de a filmkatalógusban sehol nincs. Már megvan nekem az ALIEN meg a 3. rész is, így egy ALIEN gyűjteménybe kellene belerakja, de ott sincsen. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.