Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok meg van az új távirányító ami kapásból megy de nem dobozos verzió volt hanem egy nejlon tasakos volt tehát leírás nuku. Miként lehet tanítani más eszközöket?
Samsung TV távirányító bekapcsolóját szeretném a TV-hez rendelni.

(#7802) dh66e válasza Csabi1984 (#7801) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Picit elvesztettem a fonalat a távos kérdésekkel.
Milyet kaptál most?

[ Szerkesztve ]

(#7803) Csabi1984 válasza dh66e (#7802) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem kaptam, hanem vettem egy fejlettebb prémium távirányítót.

(#7804) e.vid válasza Csabi1984 (#7801) üzenetére


e.vid
senior tag

Így tudod beállítani:

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#7805) Csabi1984 válasza e.vid (#7804) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm! Sajnos nekem nem volt hozzá leírás :(
Valamiért nem sikerül!

[ Szerkesztve ]

(#7806) dh66e válasza Csabi1984 (#7803) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mindegy, a tipusra voltam csak kíváncsi.
Mire beraktam a leírást már megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#7807) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Van egy Dune Vision plus 4K solo lejátszóm és egy Sony XF9005 TV-m. Nem jövök rá, hogy a TV vagy a médialejátszó miatt jelenik meg véletlen időközönként, de nagyjából percenként a TV információs sávja médianézés közben. Mintha frissülnének a HDMI kapcsolatok, s feldobja a képernyőfelbontást és a HDMI nevét a TV.
Ha csak kint állok a Dune menüjében, akkor nem történik meg.

Segítsetek kérlek, hogy a Dune-ben keressek valami beállítás problémát, vagy a TV-nél.

Köszönöm!

(#7808) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#7805) üzenetére


Csabi1984
addikt

Végül is sikerült megcsinálni bár elsőre nem ment azért :)

(#7809) Beni2360 válasza Csabi1984 (#7808) üzenetére


Beni2360
félisten

Csabí ezt a linket nem ide szántad ugye?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7810) blakey válasza Beni2360 (#7809) üzenetére


blakey
titán

Beni, te tévedtél el. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7811) Beni2360 válasza blakey (#7810) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem, mióta DJ megjelent itt is követtem mert nagyon szidta a másikat.
De a másik oldalt is figyelni kell.....;]

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7812) Csabi1984 válasza Beni2360 (#7809) üzenetére


Csabi1984
addikt

De :)

(#7813) emre33


emre33
addikt

Megjelent egy új, olcsóbb Dolby vision-n modell.
2GB Ram, nincs hdmi bemenet és második Audio HDMI kimenet, cserébe olcsóbb.

About other Dune-related news -- a new RTD1619DR-based Dune model with Dolby Vision support has been just launched:

https://www.dune-hd.com/products/dune-hd-real-vision-4k

It costs $199, which is cheaper than Zidoo Z9X (which is $229 at shop.zidoo.tv, $261 at futeko, 270 EUR at amazon.de).
For those users who do not need the HDD bay and other extra hardware features of Pro Vision 4K Solo (extra connectors, extra memory),
this new model provides the same main functions of Pro Vision 4K Solo at much lesser price.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#7814) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap óta ismerkedem egy 4K Solo lejátszóval, sajnos a korábban használt Popcorn Vten megadta magát..
Nos annak kezeléséhez képest eléggé megszokós ez az Android felület, lenne is pár kérdésem (könnyen lehet hogy csak user error, sorry)

Véleményem szerint a Dune és az alap androidos zenelejátszó egy nagy rakás sz.r , főleg ennyi pénzért.. mit ajánlotok helyette? Most az is bosszant, hogy ha hallgatok egy albumot, de közben keresnék egy másikat akkor egyből abbahagyja a lejátszást. :F
Két megosztott mappám van nas-on. NFS csak az egyiket látja, a másikra azt írja üres. Ugyan az megnyitva smb-n teljesen jó. :W Próba képpen letöltöttem a VLC-t. Nem látja az NFS mappákat csak smb. Ám smb bejelentkezéskor nem fogadja el a felhasználónevem és jelszavam (ami persze vicces, mert ugye amúgy működik a lejátszón). Ok, kicseleztem. Hálózati mappában böngészve adott zene pop up gomb, lejátszó választása, VLC . Így működik, elindul a zene, viszont nem látszik a VLC felülelete, ott maradt a mappa nézetben. Szerettem volna Spotify-t telepíteni, 403-as hibával megtagadta. Még nem csavarodtam rá a Juke box-os, poszteres böngészésre, biztos szipiszupi lesz.. ellenben megoldható hogy mappa nézetben ha leérek a lista aljára akkor automatikusan az elsőre ugorjon és ne kelljen visszafelé lapozni?? Minden más menüben működik ez a "körbefutás", mappa böngészése során nem.
Egy este alatt iszonyat belassult a fájl böngészés. Ha nyomkodom a le - fel irányt, sokkal lassabban reagál, ha pedig nyomva tartom hogy gyorsabban görgessen, akkor a gombot elengedve négy tovább a görgetés és várhatom, hogy mikor hagyja abba.
:W
210214_0331_r17 firmware van rajta

[ Szerkesztve ]

(#7815) Technoman válasza emre33 (#7813) üzenetére


Technoman
őstag

Kíváncsi leszek erre az új lejátszóra. Vajon támogatni fogja-e az új AV1 kodeket?
A másik kérdés ettől függetlenül , megoldották már Dune playáknál a CEC kérdést? (nem lévén már sok éve Dune tulaj, csak kérdezem)

(#7816) mglita


mglita
tag

Használja valaki a DUNE-t Dolby Vision lejátszásra LG Oled TV-n?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7817) djnice válasza mglita (#7816) üzenetére


djnice
veterán

LG OLED-en a TV saját Plex alkalmazása a legjobb erre.

(#7818) tamassneff


tamassneff
kezdő

Sziasztok,
Léci segítsetek. Keresek egy média lejátszót oled TV-hez, ami 4k-s mkv fájlokat le tud játszani. Nem kell semmi extra (DV és társai) csak játssza le a 4k mkv-t csatlakoztatott külső HDD-ről. A Dune HD Smartbox 4K Plus-t néztem ki. Megfelelne erre a célra?
köszi!

(#7819) mglita válasza djnice (#7817) üzenetére


mglita
tag

Ezt hogy érted pontosan? Miben jobb?
A plexel nincsenek jó tapasztalataim a minőséget illetően.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7820) djnice válasza mglita (#7819) üzenetére


djnice
veterán

Mindenben. Megy a Dolby Vision FEL is rendesen és képben is jobb mint a Realtek (banding, clipping).

(#7821) mglita válasza djnice (#7820) üzenetére


mglita
tag

De ott a képfeldolgozás tulajdonképpen hol történik?

Illetve nekem a fényerő a fontos. Mert azt tartom kevésnek a DUNE-n. DV esetében.

[ Szerkesztve ]

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7822) dh66e válasza tamassneff (#7818) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Mivel nincsenek extra elvárásaid az oled belső lejátszója is meg fog felelni neked.

(#7823) mglita válasza djnice (#7820) üzenetére


mglita
tag

Illetve a clipping mit jelent? Banding problémát én nem láttam. Neked milyen DUNE-d van?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7824) djnice válasza mglita (#7823) üzenetére


djnice
veterán

Volt már többféle és nemsokára érkezik egy Real Vision 4K is, de jól ismerem az RTD1619-et.
Banding VS10 nélkül van SDR-nél és HDR-nél is. A clipping levágja a BTB, WTW tartományt, mindkettőt (banding, clipping) ellenőrizheted a Spears & Munsil tesztvideókkal.

(#7825) mglita válasza djnice (#7824) üzenetére


mglita
tag

Szia! És a BTB és WTW micsoda?? :)
VS10 -és Vision Solom van.

Bandinget én nem láttam még filmnél.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7826) mglita válasza djnice (#7824) üzenetére


mglita
tag

Illetve ezekre a hibákra mondasz konkrét filmeket ( release megnevezéssel) másodperccel, hogy hol tapasztalható hiba? A teszt lemez steril körülményei nem mindig a valós felhasználást mutatják.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7827) djnice válasza mglita (#7826) üzenetére


djnice
veterán

Total Recall [link] , de ott a Martian nyitójelenete is.
Clipping: YCbCr -> RGB konverzió esetén a referencia feketénél sötétebb részek és a referencia fehérnél világosabb részek levágásra kerülnek.

(#7828) mglita válasza djnice (#7827) üzenetére


mglita
tag

De ez csak SDR tartalomnál vagy HDR és DV nél is?

Csak VS10 nélküli Realteknél vagy VS10-es Realteknél is?

A clipping esetében a YCbCr -> RGB konverzió mikor következik be pontosan? És ez a feketénél azt jelenti, hogy black crushol?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7829) djnice válasza mglita (#7828) üzenetére


djnice
veterán

Olvasgasd, ugyanez vonatkozik a RTD1619-es Dune-kre is: [link]

(#7830) mglita válasza djnice (#7829) üzenetére


mglita
tag

Bocsi de fél információkat adsz. A Banding a VS10-el megoldódik! A Vision Solo 4k eleve VS10-el megy, így irreleváns a Banding téma hdr és DV tartalomnál.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7831) djnice válasza mglita (#7830) üzenetére


djnice
veterán

Ezt írtam: "Banding VS10 nélkül van SDR-nél és HDR-nél is"
Inkább olvass értelmesen.

(#7832) mglita válasza djnice (#7831) üzenetére


mglita
tag

Ne személyeskedjünk.

Azt írtad a Plex sokkal jobb a Dune-nel DV lejátszásra, mert ott nincs Banding és clipping.

De ez nem igaz és félrevezető információ mert a VS10-el a DUNE is jól játssza le. Régóta itt vagy, de a félinformációk egy kezdő számára, mint ami gyakorlatilag én is vagyok ezen rendszerek tekitnetében elképesztő rossz. És ezen állítások is gyakran csak féligasságok, mert nagyon nehéz követni minden frissítést, beta-t fejlesztést stb. Pl a Pundro bejegyzését linkelted, de az nem HDR és nem DV tartalom volt. Az eredeti kérdésem eleve DV-re vonatkozott. Ott van olyan problémám, hogy kicsit sötétebb az egész kép, mint HDR-en és még nincs meg a megoldás.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7833) djnice válasza mglita (#7832) üzenetére


djnice
veterán

Oké, sok sikert Kyle-hoz.

(#7834) mglita válasza djnice (#7833) üzenetére


mglita
tag

Eddig senki nem segített :).

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7835) mglita válasza djnice (#7833) üzenetére


mglita
tag

A DV DL az lényegében a DEV FEL?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7836) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Én minden este áramtalanítom a Dune-t. Vision Pro 4K solo. Majd mikor újra bekapcsolom a hosszabbítót, magától bekapcsol a lejátszó is. Mit lehet ahhoz állítani, hogy maradjon legalább piros led állapotban? Mert nem feltétlenül akarom használni, max TV-zek stb.

Köszönöm,
Ervin

(#7837) mglita válasza djnice (#7831) üzenetére


mglita
tag

Mindenképp jó, hogy beszéltünk, mert így elkezdtem babrálni a HDR Process beállításokat, ami eddig AUTO-n volt, én pedig abban a hitben, hogy akkor használja a VS10-et amikor szükséges, de valószínű, nem így volt, mert:

Beállítottam, hogy VS10 for DV és a Dolby Vision filmjeim egy része kivilágosodott és az a képi megjelenés jött elő, amit elvárnék tőle. Nincs sötétedés, nincs fekete elveszett információ és szép világos aminek annak kell lennie, nagyon jó! Viszont itt jön be az a mélység, (amit én még bevallok, nem értek még teljesen a PROFILE kérdés), hogy nem minden videó változott. Ha jól látom, akkor a PROFILE 5 videók világosodtak ki (szerintem ezek jöttek rendbe). (Sőt itt most az OLED-en egyes filmeknél true blacket nem látok :) pl.: Joker )

A PROFILE 7-ek nem, ott nem látok változást. Ennek akár az is lehet az oka, hogy a DUNE VS10 for DV beállítása arra valamiért nem vonatkozik és úgy játssza le ahogy eddig (ez nem tudom, hogy pontosan, hogy), vagy mert teljesen más a PROFILE 7 színösszetétele, de akárhogy is a Profile 7 maradt sötétebb.

A teszt videókat megnéztem (amik a sávosodásra vonatkoznak) igen én is látom sima HDR esetében. A VS10 et be lehetne állítani arra is, hogy a DV mellett a HDR tartalmakat is azzal játssza le, viszont ez nem tudom mennyire jó, mert ez esetben az LG tv a HDR tartalmakat is Dolby Vision-ek látja, a Dune info pedig Dolby Vision Profile 0-át ír rá.

Én itt járok. Tényleg nagyon nehéz összerakni az információkat és rengeteg időt emészt fel. Ha valaki már ezt az utat bejárta és segít benne, azért én is hálás vagyok és szerintem bárki aki most kezdte.

[ Szerkesztve ]

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7838) djnice válasza mglita (#7837) üzenetére


djnice
veterán

LG OLED-hez teljesen felesleges VS10-et használni mert tudja a TV-Led DV-t, nem csak a Player-Led-et (LLDV). Nekem 65B8 van és egyáltalán nem sötét a DV, sőt világosabb mint a HDR. Auto-n kell hagyni és a TV-t beállítani.

(#7839) mglita válasza djnice (#7838) üzenetére


mglita
tag

Én a TV-t bárhogy állítottam nem volt jó, sötét volt. (Maximális fénykivezetéssel és dinamikus kontraszttal is, ami világosítani hivatott.) Egyedül ez a VS10-es beállítás segített eddig (csak így lett azonos a DUNE DV képmegjelenítése a TV belső lejátszójának megjelenítésével) és ezek szerint a HDR Process AUTO nem nagyon választja ki a VS10-et magától. Az én CX-emen igen is sötét volt a DV.

A HDR output viszont tényleg AUTO-n van. A legtöbb esetben STD-n játssza le, de ha beállítottam bármelyiket is, pl hogy a lejátszó dolgozza fel ténylegesen, vagy mindig a tv, akkor némelyik filmmel voltak gondok és nem játszotta le, vagy teljesen hibásan.

Ami fájloknál a VS10 nálam jó eredményt ért el, azok a P5 RPU-s DV-k általában, amennyire eddig le tudtam szűrni. A P7 és P8 és társai nem változtak, de azok nagyjából jók is. Talán minimálisan sötétebbek mint a P5 VS10-el.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7840) djnice válasza mglita (#7839) üzenetére


djnice
veterán

Pedig a VS10 pont hogy megemeli a fekete szintet, ami nem jó, ezért látod világosabbnak. A külföldi Zidoo topikban amit linkeltem le van írva minden rendesen. Egy Dolby Vision fekete szint kalibrációs videóval be kell állítani a TV-t.

(#7841) mglita válasza djnice (#7840) üzenetére


mglita
tag

Értem. De a nélkül pedig az árnyékok nagy része befordul feketébe ami borzasztó (szubjektív. Tehát a két rossz közül számomra még ez a jobb. De elfogadom, hogy ez nem teljesen Valid, viszont ahogy említettem, így értem el azt a képet, amit TV belső lejátszójával DUNE nélkül. Azt kellene referenciának tekinteni feltételezem.

Neked, hogy van pontosan beállítva Dolby Vision filmek esetében a DUNE Kép beállítások pontosan? És az is fontos, hogy milyen profilú DV filmekkel teszteltél? Mert a P7-P8 nak úgy látom nem emelte meg a feketéjét a VS10. De gyanús, hogy az nem is VS10-el megy.

Illetve amit mondasz, hogy Dolby Vision fekete szint kalibrációs videóval be kell állítani a feketét ezt a VS10 es Dolby Vision-re érted?

[ Szerkesztve ]

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7842) junior19 válasza mglita (#7841) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Itt találsz linkeket a hdr és a DV feketeszint ellenőrzésére, beállítására.
Az a baj, hogy olyan problémád van, amit csak te látsz, mi nem, így nehéz segíteni.
Ezek a minták jók arra, hogy ne szubjektíven ítéld meg a fekete és a sötét részletek megjelenítését, hanem objektíven, mert ez nem lehet szubjektív.
Ezek a minták a helyes fekete szint beállítását mutatják meg.
Ezzel ki tudod szűrni, ha a videólánc rosszul van beállítva, például a megjelenítő full rgb jelet vár, a forráskészülék pedig korlátozott jelet küld.
Ezért teljesen mindegy ilyen szempontból, hogy használod-e a VS10-et vagy bármit, a mintáknak megfelelően kell megjelenniük a megjelenítőn minden esetben.
Ez a fekete szint beállítás lényeges sdr esetén is, arra az avshd mintái között találsz megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#7843) mglita válasza junior19 (#7842) üzenetére


mglita
tag

Köszönöm! A DV-re melyiket használjam? Csak HDR és HLG-t látok.
Illetve az elképzelhető, hogy a VS10 film Range HDMI beállítást vár?

Illetve kérdésem még, hogy a teszt pattern képeken csak a referencia feketének szabad feketének lennie? A többi tőle akármennyire is világos részek már nem lehetnének feketét igaz?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7844) junior19 válasza mglita (#7843) üzenetére


junior19
senior tag

A BlackPluge fájlt kicsomagolod, ott van benne a DV elnevezésű fájl.
Nem tudom értelmezni, mire gondolsz a film Range HDMI beállítást vár kérdésedet.
A videók nagy része limitedben van készítve, így célszerű ezt a beállítást használni. Lehet kísérletezni más beállításokkal, de azt csak te fogod látni, hogy más beállítás esetleg jobb megjelenítést eredményez.

A képeken általában meg van jelölve a Referencia Fekete érték, ez sdr esetén 16, HDR esetén 64. Ezeket az értékeket és az alattiakat nem szabad látni, a felettieket igen. Ezért nem lehet ez szubjektív, ez egy meghatározott érték minden esetben.
Ezek változnak természetesen a helyiség környezeti fényviszonyainak megfelelően. Gyári beállításoknál szinte minden esetben sötét helyiséget vesznek alapértelmezettnek, így ilyen körülményekhez van beállítva a fekete szint. Minél több fény van a helyiségben, annál több sötét részletet veszít a megjelenítés, ezt a minták alapján te is megtudod tapasztalni. S mivel főleg HDR esetén már minden beállítás maxon van, nem tudsz még plussz fényerőt emelni. SDR-nél lehetséges.
Ezért is láthatod sötétnek a képet, mert ha van a helyiségben környezeti fény, akkor buksz sötét részleteket( nem csak a referencia értékig fekete a megjelenítő, hanem felette is)plusz a környezeti fény csökkenti a csúcsfénysűrűség élvezeti értékét, kevesebbnek érzékeljük a valóságostól, érzetre csökken a kontraszt.

codec project

(#7845) mglita válasza junior19 (#7844) üzenetére


mglita
tag

Ez nagyon korrekt megközelítés, ma ezt kipróbálom, mindenképp segítség lesz, kiváncsi vagyok az eredményre.

Téged is kérdeznélek a DV Profilok kapcsán, hogy elképzelhető, hogy nem ugyan úgy kezeli a DUNE VS10 a különböző profilokat? A VS10-nél a P7, P8 -ban alapvetően más megjelenítést érzékelek mint a P5 esetében, de ismétlem, nem vagyok benne meggyőződve, hogy a VS10 for DV beállítás vonatkozik-e a P7-P8-ra, mintha nem a szerint játszaná le.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7846) djnice válasza mglita (#7845) üzenetére


djnice
veterán

Hagyd a VS10-et, az nem kell DV-hez.

(#7847) mglita válasza djnice (#7846) üzenetére


mglita
tag

Ha egy ilyen állítasz kérlek indokold meg mélyebben, mert így nem tudok belőle építkezni. Ezt így nem értem sajnos, hogy nem kell a DV-hez. És miért hagyjam? A nélkül sötét a kép. A VS10-et A Dolby fejlesztette ki pont ehhez. Mihez ha nem pont a DV-hez való.

Mik a Te pontos DUNE és OLED beállításaid? Kipróbálom, hátha beválik nekem is. Kérlek ne csak ide dobj egy ilyet mert ettől az alap problémám ami miatt itt vagyok egy ideje és hosszabban leírtam, nem oldódik meg.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7848) djnice válasza mglita (#7847) üzenetére


djnice
veterán

Nem arra találták hogy DV anyagon használd egy DV képes megjelenítőn...
Helyes beállítások: [link]

(#7849) mglita válasza djnice (#7848) üzenetére


mglita
tag

Elfogadod ha azt mondom, hogy nekem az úgy nézhetetlenül sötét, ahogy Te mondod?

Megcsináltam a Black test pattern tesztet és szinte minden fekete, a jobb oldalán látszik nagyon nagyon kicsit a világosabb bar, de ennyi. Teljesen feketébe fordul be.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7850) djnice válasza mglita (#7849) üzenetére


djnice
veterán

Elfogadom, de az akkor sem helyes beállítás. Emeld meg a TV-n a fényerőt, B8-nál is van ez a black crush probléma, 54-58-ig fel kell vinnem hogy jó legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.