Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) viera válasza djnice (#8650) üzenetére


viera
őstag

Volt nálam 2 napig egy Zappiti Reference.Szerintem egy kicsit jobb volt a képminőség de az ára nagyon sok,annyit nem ér.Meg a borító kezelése sem tetszik,szerintem jobb a Dune ebben.
Elvileg lassan jön egy új Realtek proci,azzal jobb lesz a képminőség gondolom.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#8652) djnice válasza viera (#8651) üzenetére


djnice
veterán

Nem jobb, csak az ára miatt placebo. Teszteltem a Neo-t, a Magic Pixel egy hazugság, nem létező dolog, 100%-ban megegyezett a képe a Dune Real Vision 4K-val (az sem mellékes hogy Dune fw fut a Zappiti-n).

(#8653) viera válasza djnice (#8652) üzenetére


viera
őstag

Igen azt láttam,hogy Dune fw fut rajta.
Jobban is működik a Dune-ön. :)

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#8654) kisspall


kisspall
aktív tag

A bluetooth használható hangeszközhöz is, vagy csak a vezérlés miatt van bennük? Nem találok erre utalást a beállításokban. Jelenleg olyan tévére van kötve, amiben nincs bluetooth.
Real Vision 4K

(#8655) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Találkoztam egy jelenséggel, aminek nem tudom az okát. Dune Real Vision 4K esetén a bal alsó sarokban megjelent egy "Biztonsági üzemmód", ami folyamatosan rajta van a képen (lejátszott tartalom van, akkor is). Én ilyennel nem találkoztam. Ezt a Dune csinálja, vagy a TV valamilyen beállítása (a TV egy androidos Sony, a pontos típust most nem tudom, mert nem nálam van).

Ha valakinek van tippje, akkor köszönöm szépen!

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8656) kisspall válasza kisspall (#8654) üzenetére


kisspall
aktív tag

Csak meglett végül. A Rendszer beállításainál van. A Távvezérlők és tartozékok menüpont alatt lehet hozzáadni.

(#8657) wolfman válasza kisspall (#8654) üzenetére


wolfman
veterán

Én jelenleg kábel hiányában az Edifier S3000Pro hangfalaimat kötöttem rá BT-val. Megy vele szépen. Egy hátrány van, hogy a hangfalnak be kell kapcsolva legyen BT funkcióra mikor bootol a lejátszó, különben csak nagy szarakodás árán fogja megtalálni utána pár film elindítása után. Sajnos nincs olyan funkció, hogy 'kapcsolódás' vagy 'aktívvá tétel', így folyamatosan annyit látsz, hogy 'párosítva', miközben nem szól, max törölheted a kapcsolatot, ami amúgy nem aktív ilyenkor.

Ilyen apróságokat nem ártana mondani nekik, hogy orvosoljanak, nem hiszem, hogy nagy munka lenne. Mint az is, hogy lehessen direct WiFi-vel is használni, ne csak egy köztes router beiktatásával a funkciókat.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8658) kisspall válasza wolfman (#8657) üzenetére


kisspall
aktív tag

Nálam, ha már előzőleg párosítottam, akkor a bluetooth füles a bekapcsolása után rögtön csatlakozik a lejátszóhoz automatikusan.
Ha már megy a film és közben csatlakozik, akkor nem szólal meg a bluetoothról, de elég a filmet megállítani, majd elindítani.

(#8659) emre33


emre33
addikt

Disney+ probálta már valaki? müködik 4K felbontás.

Dune HD Pro Vision 4K Solo lejátszóm van, de épp dolgozom.
Kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8660) al_age


al_age
senior tag

Sziasztok!

Pár hónapja vettem egy Real Vision-t, három kérdésem lenne, előre is köszönöm, ha bármelyikben tudtok segíteni.

1., Használja valaki szünetmentes tápra kötve a lejátszót?

2., HDR és DV kompatibilis TV-m van (Philips, nem OLED). Kiírja, amikor érzékeli a megfelelő jelet, DV tökéletesen megy, HDR-t is érzi és írja, viszont nem látom annak. Fakó a kép. Ha elkezdek a Dune beállításaiban turkálni, akkor javítható a helyzet. YouTube-os HDR videók simán a TV-n gond nélkül mennek.

3., A lejtászó a TV-re van kötve HDMI kábellel, egy másik csatlakozóra pedig az erősítő, szintén HDMI-vel. Minden eszköz ARC kompatibilis és alapvetően megfelelően működik a rendszer. Ugyanakkor van néhány fájl, aminél a hanggal problémák vannak, ami úgy tűnik a lejátszón keletkezik. Akadozik, vagy egyáltalán nincs hang (valamelyiknél még az erősítőben egy relé folyamatos kattogása is hallatszik ilyenkor), a TV infóján ahogy nézem ott is ugrál a különböző formátumok között és ha a TV hangszóróira váltok, ott is ugyanez a helyzet. Ha a lejátszón átállítom a hangkimenet formátumát bitstreamről PCM-re, akkor megy szépen, de 5.1 helyett csak sztereóban, illetve ha nem a Dune HD lejátszóval indítom el a filmet, hanem a készülék alap androidos lejátszójával, akkor szépen megy 5.1 bitstream módban is.

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#8661) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok. Tegnap fizettem elő. Van egy Dune HD Magic 4k lejátszóm. Elvileg 9-es android TV van rajta. Sima full HD plazmatévém van.

Megpróbáltam tegnap feltelepíteni a Disney appot, de nincs ilyen a play áruházban....
nem támogatott az eszköz? vagy tudtok erről valamit? :U
A telefonomra simán felment a Disney app, ott egyből megtalálta, de a Dune-n nem.

Amúgy a HBO Max app úgy megy rajta, mint az álom, a Netflix pedig elvileg ugye nem támogatott, de még azt is fel tudtam rá telepíteni, (csak csúnya a képe, szerintem csak 480p, de maga az app megy.)
De itt még feltelepíteni sem tudom, mert nincs az áruházban.... Szóval erre valami ötlet?

Köszi előre is. :B

Amúgy van Chromecast-om is, azon megy rendesen, csak néha elveszti a kontrollt, meg nincs ilyen, hogy megállítás-gomb, csak pause-olni tudom, de nem lép ki a filmből a tv-n

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8662) dh66e válasza fokukac (#8661) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nincs előfizetésem rá,de tudtam telepíteni,nézd meg hogy működik nálad és jelezz vissza légyszi mert akkor berakom az összefoglalóba.
Disney+

[ Szerkesztve ]

(#8663) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

A Dune HD Magic 4k és a Real Vision 4k között nagy különbség van?

Arra gondolok, hogy már többen jeleztétek, hogy előbbin jól működik az HBO Max rajta. Nekem utóbbi van, de sokszor elkezd "gondolkodni", aztán ha kilépek a filmből és vissza, megy rendesen (egy ideig...) Szóval nem tökéletes. Érdekes, mert a múltkor egy 4K film esetén a stáblista elejéig bírta, akkor akadt meg... Majd még tesztelem, de egyelőre a Disney+ jobban bejön :D

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8664) tomeeboy01


tomeeboy01
csendes tag

sziasztok,

DUNE HD Magic 4K vásárlása előtt állok és érdeklődni szeretnék, hogy

1, a jukebox csak a csatlakoztatott USB-s eszközökről képes a tartalmakat kezelni, vagy SMB-n keresztül is?

2, bluetooth fülest kezel a készülék?

3, filmek alatt a hangos effekt + halk beszéd szindrómát lehet valahogy kezelni? (esténként jó lenne úgy nézni a filmeket, hogy halljam a beszédet anélkül, hogy a robbanások felébresztenék a családot)

köszi és üdv, T

(#8665) fokukac válasza dh66e (#8662) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi! azóta nem volt rá időm, de meg fogom nézni.

#8664 @tomeeboy01
Nekem nem működik a jukebox szambán át, mondjuk ez nem is zavar különösebben. A többi kérdésre sajnos nem tudok válaszolni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8666) BearZak válasza dh66e (#8662) üzenetére


BearZak
csendes tag

Ezzel az apk-val én feltudtam tenni és be tudtam jelentkezni, viszont a 4K HDR/Dolby Vision nem megy, csak HD. Real Vision 4K-val.

(#8667) dh66e válasza BearZak (#8666) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszönöm a visszjelzést!

(#8668) dh66e


dh66e
Topikgazda

Srácok!
Akinek van Netflix előfizetése nézze meg hogy ez működik.[Netflix]
Nekem sima Realbox 4k-n települ,de egyetlen filmet sem játszik le ellenben az előzetesek mennek.
Köszönöm!

(#8669) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok
Pro vision 4k solo-nál be lehet állítani hogy a zeneszámok között ne legyen szünet? Van jópár albumon amin az egymást követő számok összefüggnek és eléggé zavaró a "lélegzet vételnyi" szünet.
Van amúgy valami ajánlott zenelejátszó a gyárin kívül?

(#8670) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Miért van most ekkora szünet a Dune körül?

(#8671) djnice válasza Csabi1984 (#8670) üzenetére


djnice
veterán

Sok mindenen dolgoznak, RC firmware már van: [link]

(#8672) Csabi1984 válasza djnice (#8671) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :D

(#8673) Csabi1984 válasza djnice (#8671) üzenetére


Csabi1984
addikt

Kíváncsi leszek milyen újdonságok lesznek :)
Nekem Realvision 4K van.

(#8674) viera válasza djnice (#8671) üzenetére


viera
őstag

Új lejátszók új procival nem jönnek mostanában? :)

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#8675) djnice válasza Csabi1984 (#8673) üzenetére


djnice
veterán

Itt a Zappiti changelog (ugyanaz a firmware):
- Add chapter navigation in DVD during playback.
- Turn the HDDs in Sleep Mode after some time when the HDDs are not used (for instance, when playing streaming video).
- Increase the size of OLED texts and info.
- More volume positions in the volume control (32 positions instead of 16).
- Fix the Arabic subtitle display (separated letters issue).
- Add Fast Forward and Fast Rewind with Up and Down arrows buttons of the RC.
- Fix for HDR problem with movies mastered in HDR4000 and HDR10000 (4,000 and 10,000 Nits).
- Fix for Thai subtitle problem (letters too small and numbers too big).
- Widescreen 2.35:1 mode for the general interface including the homepage, the settings and the info during playback (overlay). The user can enable it in Setup / Appearance.

#8674 viera:
Egyelőre nem, beszélgettem a Support-tal, hogy jó lenne egy Amlogic S905X4 alapú, így működne az AV1, a Dolby Vision FEL és jobb lenne a képminőség is, de sajnos nem tudtak ígérni még semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#8676) Csabi1984 válasza djnice (#8675) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :) Esetleg felület fejlesztés, módosítás, újítás?

(#8677) ricsik válasza djnice (#8671) üzenetére


ricsik
őstag

Feltettem a Real Vision 4K-ra, de a gépről elérhető bétához képest még nem vettem észre változást.

(#8678) viera válasza djnice (#8675) üzenetére


viera
őstag

Köszi az infót. :R
Év vége felé azért jó lenne egy új.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#8679) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Kint van hivatalosan az új frissités :)

(#8680) Whiteshark13 válasza Csabi1984 (#8679) üzenetére


Whiteshark13
tag

Hol?

(#8681) Whiteshark13


Whiteshark13
tag

Sziasztok!
Nekem olyan gondom lenne a Real Vision 4K- val, hogy HDR10+ tartalmak esetében csak sima HDR- t küld a TV felé. A TV egy Samsung Q60T QLED TV, ami ugye tud HDR10+-t. A TV-n minden beállítva, a DUNE-on szintén - HDR10+ engedélyezve, 10 bit HDMI, stb - és a TV mégis csak sima HDR jelet kap. Ugyanaz a tartalom a TV saját médialejátszójával HDR10+-ban megy. Valakinek vmi ötlete esetleg?

(#8682) e.vid válasza Whiteshark13 (#8680) üzenetére


e.vid
senior tag

Itt [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#8683) Whiteshark13 válasza e.vid (#8682) üzenetére


Whiteshark13
tag

Ezek béták.

(#8684) e.vid válasza Whiteshark13 (#8683) üzenetére


e.vid
senior tag

Hát itt a béta már hivatalosnak számít. :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#8685) kezo0


kezo0
addikt

Magyar nyelvű changelogok az új béta firmware-ekhez: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8686) Whiteshark13 válasza e.vid (#8684) üzenetére


Whiteshark13
tag

Ja értem. :-)
Amúgy kipróbáltam a legújabb bétát, de kb. 5 percig volt fent, mert nem tudtam csatlakozni az Asus routeremhez SMB módban. Azon van ugyanis egy vinyó, az van megosztva a hálózatban, minden film, sorozat azon van. Az új firmware-rel csak UPNP/DLNA-n keresztül lehet csatlakozni rá, úgy meg nincs külső felirat. Úgyhogy már vissza is raktam a stabil verziót, azzal van SMB.

(#8687) kezo0 válasza Whiteshark13 (#8686) üzenetére


kezo0
addikt

Nem lehet, hogy csak ki van kapcsolva az új fw-ben az SMB, amit újra engedélyezni kell? A changelogok szerint mindegyik új fw-ben hozzányúltak az SMB-megosztások kezeléséhez is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8688) Whiteshark13 válasza kezo0 (#8687) üzenetére


Whiteshark13
tag

Hát nem tudom, látja az SMB szervert, rá is lehet menni, de ahogy bele akarok lépni a mappákba, kiírja, hogy nem tud csatlakozni, mert a hely védett, holott meg van adva a felhasználó név és a jelszó is, de hiába, nem tud csatlakozni.

(#8689) kezo0 válasza Whiteshark13 (#8688) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem nézd át alaposan a menürendszert, mert a leírások szerint bizonyos SMB-feature-ök ki vannak kapcsolva az új fw-ben, mások meg be, amiket viszont lehet, hogy jobb inkább kikapcsolni.
Pár hsz-sal ezelőtt dobtam linket az egyes modellek changelog-jaihoz.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8690) Shurycen válasza Whiteshark13 (#8683) üzenetére


Shurycen
tag

Én ennek az alfájával mentem amióta kirakták, hibátlan volt.

(#8691) Whiteshark13 válasza Shurycen (#8690) üzenetére


Whiteshark13
tag

És volt SMB is?

(#8692) Shurycen válasza Whiteshark13 (#8691) üzenetére


Shurycen
tag

Hát én csak windows11-ről másolok hálózaton keresztül a dune-re csatlakoztatt külső hdd-re "egyebet nem tudok, kérem kapcsolja ki" :)

(#8693) ricsik


ricsik
őstag

Az új bétával nekem sem ment az SMB, nem értem el a windows megosztásomat. Előző bétával ment, meg az újabb alfával is. Nem jöttem rá mit kéne állítani hogy jó legyen. Visszatettem az előzőt, megy megint.

(#8694) Tyrone89 válasza ricsik (#8693) üzenetére


Tyrone89
tag

Ez furcsa, mert én felraktam ezt az új bétát a real vision 4K-ra, még nem is használtam az új frissítéssel, amikor olvastam itt többektől hogy nem működik az SMB. Ezért tegnap rápróbáltam és nálam gond nélkül látja a windows megosztásomat. Nem csak a mappát hanem a benne lévő fájlokat is.

(#8695) ricsik válasza Tyrone89 (#8694) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem konkrétan a PC-t sem látta, de érdekes módon a PC viszont látta a Dune belső memóriáját és a rádugott USB-t is. Tehát az egyik irányban ment a dolog, a másikban nem.
Az előző bétával azonnal helyreállt a rend. Nekem W11 van, lehet ott a baki?

(#8696) Tyrone89 válasza ricsik (#8695) üzenetére


Tyrone89
tag

Nálam win10 muzsikál még, elképzelhető hogy innen fakadhatnak különbségek

(#8697) Whiteshark13 válasza Tyrone89 (#8696) üzenetére


Whiteshark13
tag

Hát nem tudom, nekem Asus router-ről megy az SMB, amin ugye Linux alapú szoftver van és az új bétával nem látja. Visszaraktam a stabilt, mindjárt jó lett.

(#8698) Tyrone89 válasza Whiteshark13 (#8697) üzenetére


Tyrone89
tag

Jó kérdés mitől lehet ez. Én is csak miután olvastam itt tőletek ezzel kapcsolatban hozzászólást, utána ellenőriztem le gyorsan, hogy nálam mi a helyzet, de hála Istennek nem tapasztalok semmi negatív dolgot. Hogy miért nem? vagy hogy nálam miért működik az új bétával, azt nem tudom.

(#8699) SPEA válasza ricsik (#8695) üzenetére


SPEA
aktív tag

(#8700) vilga


vilga
tag

Felraktam ezt az új bétát a real vision 4K-ra, nálam is működik az smb illetve az nfs is, viszont a tv távjára nem reagál /a83j, a DUNE beállításaiban engedélyezve van/. Az előző stabilban működik :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.