Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) Beni2360 válasza kokokka (#8198) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs ez elkerülte a figyelmem. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8202) Bodor válasza kokokka (#8200) üzenetére


Bodor
veterán

Hát inkább csak letölteném... :-)

(#8203) dh66e válasza Bodor (#8199) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nemsokára lesz,most dolgozom rajta.

(#8204) Cseneles


Cseneles
őstag

Sziasztok.
Dune Vision 4K max készüléken megy a Netflix?

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#8205) rudi77


rudi77
tag

Dune Vision 4K max valaki meg tudná nézni hogy kikapcsolt állapotban zúg-e a tápja a készüléknek? Nekem zúg a toroid. Három helyen tesztelve mindenhol megvolt a zúgás.

(#8206) Azur76 válasza rudi77 (#8205) üzenetére


Azur76
tag

Igen, van egy alap zúgása a készüléknek/tápnak.

(#8207) rudi77 válasza Azur76 (#8206) üzenetére


rudi77
tag

Érdekes. Én már gariba vissza akartam küldeni.

(#8208) Azur76 válasza rudi77 (#8207) üzenetére


Azur76
tag

Fél éve használom, hibátlanul teszi a dolgát.

(#8209) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok,

Magic 4K esetén elképzelhető, hogy a HW nem boldogul egy 4K Remux HDR x265 ~60mb/s maximális bitrátájú filmmel? SMB-n keresztül osztom meg rá a tartalmat, a gép cat5e kábellel közvetlen a routerbe van kötve, majd cat5e kábellel megy tovább a dune-hez, mindkettő ~1m. Eddig nem tapasztaltam semmilyen akadást, de tegnap folyamat megakadt a kép. Az új alfa verziójú szoftver okozhatja a problémát? Kevés lenne a cat5e kábel? Egyszerűen a lejátszó HW nem bírja?

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#8210) djnice válasza Azur76 (#8206) üzenetére


djnice
veterán

Mennyire zavaró? Milyen messziről hallatszik?

(#8211) kokokka válasza rudi77 (#8207) üzenetére


kokokka
őstag

Az a minimum, hogy érdekes......

(#8212) MaxVision válasza rudi77 (#8207) üzenetére


MaxVision
friss újonc

Szia
Ma kaptam egy hivatalos választ a Dune Support-tól a tápegység belső zajára vonatkozóan.

Hello,
It is not normal. Justed tested a sample -- there is no whirring hum.
On Thu, Jan 20, 2022 at 8:47 AM GMAIL < wrote:
Hi
In the Hungarian forum it was reported that the Dune hd Max Vision 4k
exhibited a whirring hum in the internal power supply when it was
switched off. Is that normal ?

Thanks

Lg

(#8213) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég lettem tulajdonosa egy Real Vision 4K lejátszónak. A funkciók tekintetében teljesen elégedett vagyok, viszont a távirányítóval eléggé szenvedek (a mellékelt BT-s eszközt használom-használnám).

Sajnos gyakran elveszti a kapcsolatot a készülékkel (teljesen változó időközönként), ami rettentően zavaró. Szüleimnek is ilyen lejátszót vettem, ők pedig még nehezebben kezelik a helyzetet. Van valami "trükkös" beállítás, amit esetleg nem teszek meg, vagy ez tényleg ilyen?

Ha jól tudom, ehhez lehetne csatlakoztatni infrás eszközt (ha jól tudom ezt: [link] ). Arra gondoltam, ha tényleg ennyire megbízhatatlan a BT eszköz, inkább ilyet használnék, ráadásul ebben van világítás, illetve további dedikált gombok, amik tetszenek :)

És még egy kérdés az eredeti BT távirányítóval kapcsolatban. Az LG TV-ket vezérli, ezt kipróbáltam. Rá lehet venni esetleg arra, hogy mást típust is kezeljen? A neten nézelődtem de erre vonatkozó információt nem találtam... (lehet figyelmetlen voltam).

Előre is köszönöm a hozzászólásokat, tippeket, ötleteket.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8214) vilga válasza P1eTr0 (#8213) üzenetére


vilga
tag

A mellékelt külső IR-vevővel próbáltad? Ha ezt a távot kaptad: ez infrás is.

Mintha egyszer azt olvastam volna hogy a készük csak blu, IR meg csak a "szemmmel " :F

[ Szerkesztve ]

(#8215) P1eTr0 válasza vilga (#8214) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Kipróbáltam, de a leírás szerint is ez a távirányító csak BT-s. Viszont azt megtaláltam leírások között, hogyan lehet programozni a gombokat, amivel a TV-t lehet vezérelni. :))

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8216) Csabi1984 válasza vilga (#8214) üzenetére


Csabi1984
addikt

Tetszik :)

(#8217) viera válasza P1eTr0 (#8213) üzenetére


viera
őstag

Max Vision 4K-hoz ilyen infrás távirányítót kaptam.Semmi gond nincs vele,nagyon jól működik. :K Én teljesen besötétítek amikor nézem a filmeket és nagyon jó,hogy van háttérvilágítás. :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#8218) asddsa válasza vilga (#8214) üzenetére


asddsa
tag

Szia!

Hogy lehet átállítani, hogy küldkön infra jeleket?
Én úgytudtam, hogy csak a kékekk felül infrásak a TV miatt.
Harmonyra tanítanék egy gombot (fav)

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#8219) P1eTr0 válasza asddsa (#8218) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Bár nekem szólt a kérdés, de hátha tudok segíteni.

Valóban csak a "TV" gombok infrásak. A leírás alapján lehet őket tanítani, én épp most tettem meg a jelenlegi Panasonic TV-re. A végeredmény pozitív, működik.

De ha jól értem, te a Harmony-t akarod megtanítani a Dune távirányító funkcióira.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8220) vilga


vilga
tag

Elnézést kérek: valóban csak a kék mezőben lévő gombok infrásak /telefonnal ellenőriztem/ ezt benéztem sry. :W

(#8221) asddsa válasza P1eTr0 (#8219) üzenetére


asddsa
tag

Igy van, mert a harmony db -ben ami van jó, csak egy gomb hiányzik.. De tudok nélküle élni :D
Azthittem olyan táv mint amit az új telekom smartboxhoz adnak, azon lehet a távirányt állítani, hogy bt-t v infra -t adjon.

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#8222) rudi77 válasza MaxVision (#8212) üzenetére


rudi77
tag

Akkor csak megy vissza gariba.
Jövő héten szerdán személyesen visszaviszem.
Zúgás fél méterről is hallható. Három különböző lakásba is teszteltem.

(#8223) kokokka válasza rudi77 (#8222) üzenetére


kokokka
őstag

Jogos. Én sem viselném el, még egy olcsóbb cucctól sem! nemhogy ettől!

(#8224) Május


Május
tag

Sziasztok,

Van egy Dune Hd realbox 4k lejátszóm.
Most jelenleg az alfa verziójú 211204_0532_r17 es firmware van rá felrakva.
Ha jól olvastam van már újabb firmware valamint egy új GUI is
ezeket honnan tudnám leszedni?

(#8225) Május válasza Május (#8224) üzenetére


Május
tag

Sikerült :)

Ide kellett menni https://dune-hd.com/firmware/alpha/
majd ha megvan melyik firmwaret akarod letölteni jobb klikk és letöltés vagy mentés :)

(#8226) wolfman válasza IP1954 (#8101) üzenetére


wolfman
veterán

Sziasztok!
Problémám lenne Dune Pro Vision 4K Solo-val. Minden HDR film enyhén színtelen, de főleg iszonytosan sötét. Azt várnám, hogy ráégjen a körvonalam a falra mögöttem, de ez meg se közelíti. SDR filmek nagyon szépek, de HDRnél valami probléma van. Mondjuk lehetséges hogy TV (Samsung QE55Q70R), mert gépen vló filmnézéskor is ez van. Dehát már bármit állítgattam a TVn, semmi nem segít. SDR filmek összehasonlíthatatlanul szebbek, világosabbak mint HDR. Szerintetek? Ötlet? :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8227) Beni2360 válasza wolfman (#8226) üzenetére


Beni2360
félisten

A Tv-ről: A Quantum HDR kiemeli a részleteket és a kontrasztot, így megtapasztalhatod minden kép teljes erejét. Túllépve a vezető szabványokon, a HDR10+ Dinamikus tónus optimalizálás funkciója mélyebb feketéket, élénkebb képeket, és mindenen túlragyogó részleteket hoz létre.
Ott valami Dune beállítási gond lehet. Nem ismerem a menüt de ott keresgél a hibát.
USB-ről lejátszva mi a szitu?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8228) wolfman válasza Beni2360 (#8227) üzenetére


wolfman
veterán

Nem tudom ez a marketing szöveg hogy bizonyítja, hogy ez a jelenség nem lehet a TV oka. :)

USBről vagy belső vinyóról is tök ugyan az helyzet. Mintha mindenképpen lekeverné SDR-re, azt se jól. Pedig HDR-en van a beállításokban a lejátszó.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8229) Azur76 válasza wolfman (#8228) üzenetére


Azur76
tag

A Q70R még egész jó széri volt!
VA panel van benne, magas statikus kontrasztot tud ill full array local dimming dolgozik benne.
Szerintem be kellene csak normálisan kalibrálni a hdr képbeállítást a tévén, és jó lesz az.
Amikor megnyomod a tv távirányítón az info gombot akkor kiírja hogy hdr jelet kap a tv ill a hdmi uhd color be van kapcsolva?

(#8230) wolfman válasza Azur76 (#8229) üzenetére


wolfman
veterán

Tévén hogy lehet HDR-t kalibrálni? Ha Megnyomom az info gombot akkor igen, kiírja, hogy UHD + HDR, tehát aktív, de konkrét HDR kalibrálást nem találok. Annyi, hogy gammánál HDR alatt az ST2084-et választottam ki, de nem tudom mi lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8231) Azur76 válasza wolfman (#8230) üzenetére


Azur76
tag

Amikor hdr képmódra vált a tv, azt is be lehet és be is kell állítani mert gyárilag nem az igazi.
Minden fw frissités után érdemes újra átnézni a képbeállításokat, mert belenyúlnak, a Samsungra főleg jellemző.
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70r-qled/settings

(#8232) wolfman válasza Azur76 (#8231) üzenetére


wolfman
veterán

Közben utánaolvastam egy másik oldalon egy cikkben. Írtak sokmindent a HDR-ről, de visszatérő elem volt, hogy ez az egész elég nagy fényerőt követel meg. Tehát alapból HDR-hez csutkára tekert fényerő + kontraszt kell? Én nálam így látom jónak, de valahol hülyeségnek tartom hogy minden 100%-on legyen. Mondjuk szinekben akkor se tűnik tökéletesnek.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8233) Azur76 válasza wolfman (#8232) üzenetére


Azur76
tag

Háttérfény az lehet, de a kontraszttal vigyázni kell.
A dinamikus kontraszt is bekavarhat, nem biztos hogy a magas lesz a legjobb beállítás.
Érdemes letölteni tesz videókat, esetleg képeket, azok segítenek a helyes beállításban akár még a színeknél is.
Egyébként pld sok konzol játéknál volt gond hogy hdr-ben rosszabbul néztek ki mint sdr-be állítva.

(#8234) Beni2360 válasza wolfman (#8232) üzenetére


Beni2360
félisten

Fényerő: 45
Kontraszt: 90
Háttérfény 60-tól változó, kinek mit bír a szeme.
Ez van nálam az LG OLED TV-n.
A dinamikus kontraszt meg hasonlókat ki kell kapcsolni, hisz natív képet szeretnénk.
Ugye a fényerő meg a kontraszt a régi beidegződéssel ellentétben pont fordítva van. A kontraszt felel a fényért vagyis minden fényesebb, a fényerő meg a világos és a sötét közti tónusért, tehát kontrasztosabb a kép.
A teljes csutka meg badarság szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8235) wolfman válasza Beni2360 (#8234) üzenetére


wolfman
veterán

Na majd csinálok nektek képeket holnap, ma már nem esek neki. HDR, SDR közöti képek + PC, Dune meghajtóval.

Melyik oldal az, ahova tesztképeket lehet feltölteni (hogy egérrel ráálva az adott képre a 2. feltöltött képre váltson)?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8236) junior19 válasza Beni2360 (#8234) üzenetére


junior19
senior tag

A Fényerő Oleden miért 45? Sok fekete közeli részletet bezársz ezzel az értékkel.
Az Lg Oledeken általában 50-51 -es Fényerő a helyes, e felett kezd el már működni a panel. Ha ez alá az érték alá veszed, a feketéd nem lesz feketébb, csak sok részlet nem fog látszani.
A fényerő nem a világos és a sötét tónusért felel, hanem a fekete vágási szint beállítására szolgál. Ha tehát fekete jelet küldünk a lejátszóval, akkor a tévén a Fényerőt úgy kell beállítani, hogy az is éppen pont fekete legyen. Ha megemeljük az sem jó, ha csökkentjük az sem jó.
A kontraszt sem a fényért felel, hanem azzal állítjuk be a fehér szintjét, tehát a legmagasabb értéket. Ha túl magasra vesszük, akkor a világos tartalomban vesznek el részletek.
S a számunkra megfelelő fénysűrűségi maximum értéket a helyes kontraszt beállítás után a háttérfény vagy nálad Oledfény érték változtatásával állítjuk be.

codec project

(#8237) Beni2360 válasza junior19 (#8236) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam az Iptv-nel az oled 50, kont:95
Feny:45.
És ez az ajánlott. Mas van az aogic boxnal és más a ZIDOO-nal alp beállításra, és még tovább a HDR + DV képeknél. De mégnezem a teszt képeken az 50 szintet. A feketével meg úgy vagyok, hogy nem látom a kávát, egybe folyik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8238) djnice válasza Beni2360 (#8237) üzenetére


djnice
veterán

LG OLED-nél biztos hogy nem szabad 50 alá vinni a fényerőt, elbukod a feketék nagy részét ahogy írták is előttem.

[ Szerkesztve ]

(#8239) Beni2360 válasza djnice (#8238) üzenetére


Beni2360
félisten

Már korrigáltam 51-re mindenhol és többi beállítást is hozzá.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8240) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok valahol be lehet azt állítani, hogy a források tartalmát mindenhol "lista" szerűen lássam ne pedig miniatűr ikon formájában? Arra rájöttem, hogy az "A"-val lehet a nézetet változtatni de azért eléggé béna, hogy egyesével kelljen mappánként végigzongorázni.

(#8241) Beni2360 válasza Csabi1984 (#8240) üzenetére


Beni2360
félisten

Ilyenre gondolsz?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8242) Csabi1984 válasza Beni2360 (#8241) üzenetére


Csabi1984
addikt

Lényegében igen! :) Dune HD Pro 4K II -m van :)

(#8243) wolfman válasza Beni2360 (#8241) üzenetére


wolfman
veterán

Ez engem is érdekelne. Az ilyen tartalmakat lehet manuál szerkeszteni, hogy pl. ne ezt a borítót tegye ki a filmnek?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8244) dodoroli válasza Beni2360 (#8241) üzenetére


dodoroli
tag

Na ez tényleg klassz egy párunkat érdekel ,légy szíves megmutatod,hogy kell csinálni.Köszönöm!

(#8245) kokokka válasza dodoroli (#8244) üzenetére


kokokka
őstag

Szerintem ez egy Zidoo, de lehet, hogy tévedek ;)

(#8246) Beni2360 válasza kokokka (#8245) üzenetére


Beni2360
félisten

NEM tévedsz.
Azt nem írtam, hogy DUNE az alany, csak kérdeztem, hogy, ilyenre gondolt-e?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8247) richkan


richkan
csendes tag

Sziasztok,

az alábbi probléma megoldásában kérném segítségeteket:

Setup:
Dune Realbox 4k
Synology DS116j NAS
Synology DS920+ NAS

A 116j a régebbi NAS, amivel a lejátszó kiválóan együtt működik már vagy 2 éve, NFS és SMB csatlakozások is jól működtek. A DS920+ pár hete került beszerzésre és értelemszerűen egy másik kategóriás NAS, mint a 116j, én mégis küzdök vele, amikor össze kell hozni a Dune-nel.

Nagy nehezen beállítottam az új NAS-nál is, hogy NFS-en keresztül lássam a NAS megosztott video mappáját a dune menüjében (SMB-n keresztül még most is képtelen vagyok erre, hiába írom be a megfelelő felhasználónév, jelszó párost, nem enged be...).

Amikor NFS-en kapcsolódással a dune "Sources" mappájában megkeresem az adott tartalmat a DS920+-on, akkor az adott filmet el tudom indítani és le is tudom játszani.

A "My collection" menüpontban létrehoztam ennél a NAS-nál is könyvtárakat, amiket a lejátszó szépen be is indexelt, látom a borítókat és a filmekről a leírásokat. Aztán amikor el akarom indítani a tartalmat, akkor a következő hibaüzenetet dobja: "Playlist is empty". (Pedig értelemszerűem ott van a lejátszandó fájl, hiszen azt indexelte be...)

A DS116j esetén a fenti hibát nem tapasztalom, ráadásul úgy hiszem hogy az NFS beállítások ugyanazok a két NAS esetén a megosztott "video" mappákra.

Mi lehet a gond?

(#8248) D33pack válasza junior19 (#8236) üzenetére


D33pack
újonc

Szia! Nekem az lenne a gondom, hogy LG C9-em van, a teszt videók alapján jól van beállítva a HDR elméletileg, Oled fényerő 100, Kontrassz 100, Fényerő 50. Media lejátszóm egy Dune Hd Pro Vision 4k Solo, bármire állítom a HDMI ranget a lejátszón mindig kicsit emelt feketém van, ha a HDMI black lowon akkor Dunenéll limited jónak tűnik de black bar még is enyhény szürke, Autora állitva a Tv-t Highra állítom, úgyan ez a jelenség, ha lowra akkor túl fekete, Egyedül VS10nél jó a fekete, de ott meg szerintem kicsit vesztek a fényerőből. Végig olvastam nagyjából az itteni fórumot, meg Avs-t is de nincs ötletem. Ha tudnál segíteni megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#8249) richkan válasza richkan (#8247) üzenetére


richkan
csendes tag

Az NFS csatlakozási problémám megoldódott, kihagytam egy \ jelet, amikor megadtam a mappa elérési útját, ezzel a karakterrel kellett volna kezdenem...

Az SMB csatlakozás azóta sem megy, pedig most dedikáltam egy külön felhasználó/user párost a NAS-ban a dune médialejátszónak... esetleg ötlet?

(#8250) Rolibratyo válasza wolfman (#8226) üzenetére


Rolibratyo
csendes tag

Szia!

Az első dolog ami eszembe jutott a sötét HDR megjelenítéssel kapcsolatban, hogy ugyanúgy fennáll-e a probléma, ha a TV saját médiaplayerével játszod le ugyanazt a filmet? (TV + USB külső lemezről)
Ha igen, akkor a TV-nél, ha nem akkor a HDMI kábelnél vagy a lejátszónál kell keresni a hibát.

Anno a 4K HDR-re átálláskor én is belefutottam ebbe a sötét kép problémába, csak én vetítek, és oda némileg hosszabb HDMI kábel kell. 5m felett, meg leginkább csak az aktívak boldogolnak a HDR-rel, és amivel próbáltam az meg passzív volt. Egy AQ aktív HDMI nálam megoldotta a problémát.

A másik dolog: A samsungnál a HDR10+ az SDR tartalom HDR-esítésére szolgál. HDR forrásanyagnál használva ezt a képüzemmódot már nem azt képet kapod mint amit eredetileg elképzeltek.

“Upscale content with HDR+ Mode

...In fact, it not only enhances SDR, the new HDR+ algorithm also enhances standard HDR content increasing the level of contrast ratio to differentiate objects from the background, while still depicting more image details on the screen for an overall better picture.”

Ezt pedig egy másik fórumban taláttam:

HDR10+” and “HDR+” are not the same thing.

HDR10+” is the dynamic metadata version of “HDR10”. It is an actual HDR format.

Whilst, “HDR+” is the name Samsung give to their picture setting, which was designed to make SDR content look like HDR...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.