Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) ziggi_zug


ziggi_zug
aktív tag

Sziasztok! Azt esetleg tudja valaki, hogy az új Dune-k Alexa kompatibilisek-e?
Köszi.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#7952) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Sziasztok. Dune jukeboxot használok a filmjeimhez, elég sok van, több ezer. Kijavítom a filmek borítóját/leírását ahol helytelenül van ( DUNE 4k SOLO van )
Gondolkodtam a családi tévékre kisebb teljesítményű szintén Dune playerben, mert a plex film azonosításának javítása párhuzamosan elég megterhelő nekem
Viszont hogy tudnám azt megoldani, hogy a Dune esetében ne kelljen szintén minden más Dune playereknél szintén javítgatnom a fals talatokat
Röviden: van-e mód a filmes jukebox adatbázist exportálni-importálni?
Köszi

(#7953) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

@ Dune HD Pro Vision 4K Solo - an most, a többi stimmel

(#7954) wzoli25 válasza ziggi_zug (#7950) üzenetére


wzoli25
újonc

Szia!
Sajnos az mka lejátszás visszalépés a régi modellhez képest, mint ahogy írtam is. Remélem, hogy később meg lesz oldva újabb firmware-el.

(#7955) Beni2360 válasza ziggi_zug (#7950) üzenetére


Beni2360
félisten

Minden A Jukebox általában erről az oldalról dolgozik. És ha ott csak angol nyelven van fent akkor nem tudja magyarul letölteni. De van lehetőség saját magadnak feltölteni magyar leírással is és akkor már azt tölti le.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7956) Csokifalo válasza Beni2360 (#7955) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

szinkronizálni nem lehet valahogy készülékek között a leírásokat? hogy ne kelljen pl két-három eszközön egyeként beállítani a megfelelő borítókat/leírást

(#7957) Beni2360 válasza Csokifalo (#7956) üzenetére


Beni2360
félisten

Ahoz egy központi adat bázis kell. Pl ex vagy Enby

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7958) blakey válasza Beni2360 (#7957) üzenetére


blakey
titán

Plex, Emby mint központi adatbázis, de ahhoz a kliensnek is tudni kell kezelni, de ott a MySQL is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7959) Beni2360 válasza blakey (#7958) üzenetére


Beni2360
félisten

Mester ne nekem, a kérdezőnek.:R Tudod en nem élek ezekkel. A ZIDOO mindent meg csinál és a CE meg egy db fut mellette.
Eredetileg én csak arra válaszoltam, hogy honnan jönnek az adatok általában.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7960) blakey válasza Beni2360 (#7959) üzenetére


blakey
titán

Elírtad és félre érthető "Pl ex".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7961) Beni2360 válasza blakey (#7960) üzenetére


Beni2360
félisten

OK , akkor egy hét kitiltást adok magamnak.:D

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7962) kokokka válasza Beni2360 (#7961) üzenetére


kokokka
őstag

:DD

(#7963) ziggi_zug válasza Beni2360 (#7955) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

:R - Amúgy a Dune Prime 3-on, ami jelenleg van a yaDIS-t használom. Az alapból magyarul keres mindenre. IMDB-ről jellemzően, vagy a fene tudja honnan, de a borítókat szinte minden létező nyelven megtalálja.

Zenei gyűjteményt (audió és vidó / DVD- BD) is képes a Jukebox katalogizálni?

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#7964) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

adott egy dune DUNE HD PRO VISION 4K SOLO a kérdés az lenne, hogy megoldható-e az, hogy a plexet használjam a filmek kategórizálására, viszont a dune saját motorja legyen a lejátszó ne a plex. Az a vergődésem oka, hogy van a családban 4 tv, a filmek egy 6 vinyós synology-n vannak, és bár tetszik a dune jukebox, unalmas pár ezer filmnél dupla adatbázist "csiszolgatni"

(#7965) dh66e


dh66e
Topikgazda

Új modellek jelentek meg a belépő szegmensben.
Magic 4k

Magic 4k Plus

(#7966) kokokka válasza dh66e (#7965) üzenetére


kokokka
őstag

Tehát végre elért oda a Dune is, ahol a kis lefikázott kínai box-ok CE-vel már réges régen kitaposták az utat! És akkor a fórumon Kyle még azt merte írni, hogy ezek a processzorok gagyik! Azt meg már csak mellékesen írom, hogy több mint 32000Ft-ért adják ugyan azt a hardvert (Magic 4K Plus) , amit én 13000Ft-ért vettem. Ettől eltekintve tuti, hogy jó dobozok lesznek mert a vas adott, a tudás szintén adott hála a processzornak, a Dune felület meg már bevált, szerethető. Ha nem lesz drágább itthon, mint a most feltüntetett elsődleges kinti ár, akkor nem lesz rossz vétel így sem.

[ Szerkesztve ]

(#7967) Plexicushio válasza dh66e (#7965) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Hmmm... ez most nagyon megtetszett. Nem különösebben vagyok informált, ugye S905X3 alatt nincs/nem lehet DV ?! Ennyi baj legyen. Jó lenne ez 30-35k körüli összegért :) (Magic 4K Plus)

Kérdés Dune tulajokhoz: Samba/NFS fájlszerver a készülékről; van valami olyan stand-by / kímélő mód, hogy "kikapcsolás" esetén is el lehessen érni a rákötött tárolókat? Vagy hogyan működik ez a funkció? Gondoltam, ha kikapcsolod akkor a megosztás a hálózaton már nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#7968) blakey válasza Plexicushio (#7967) üzenetére


blakey
titán

De lehet S905X3 alatt is Dolby Vision csak meg kell venni a licence-t. :) Ennyiért egy sokkal jobb lejátszót is kaphatsz, nagyon hasonló SoC-al, ráadásul ott megy az SMB/NFS, minden.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7969) salapp


salapp
addikt

Sziasztok!
Mit csinálok rosszul? Dune Max.
Betettem egy üres 2Gb microSD kártyát adapterben (adapter nincs lockolva), beállítások, rendszermemória létrehozása, megtalálja az üres kártyát, 2Gb-oskét. Elkezdi létrehozni, majd úgy tíz másodperc után kilép azzal az üzenettel, hogy "a rendszermemóriát nem sikerült létrehozni".
Ezután az SD kártya a források menüben "nem elérhető"
Csinálhatok akármit, formázhatom exFAT-ra, NTFS-re alapértelmezett foglalási egységgel gépen, és betehetem úgy a Dune-ba, vagy formázhatom akármire a Dune-ban. Ha a Dune formázza, akkor az üres meghajtó keresése során "nem talál üres meghajtót".
Kérlek, segítsetek!
Fiam is kapott egy D1-est, ott is szeretnék majd rendszermemóriát létrehozni, jó lenne tudni, a Max-nál miért nem ment.
Köszi!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7970) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Dune HD Real Vision 4K ez szerintetek milyen? És ha rádugok usb 3-on egy hdd-ét akkor oda hálozaton tudok másolni?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#7971) Beni2360 válasza Bazijoe73 (#7970) üzenetére


Beni2360
félisten

Minden boxra amire usb-n dugsz hdd-t tudsz hálózaton másolni. Hálózati elérés beállítás kérdése.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7972) Shurycen válasza Beni2360 (#7971) üzenetére


Shurycen
tag

Jelentem én nem találtam olyan leírást, amit végigcsinálva végre sikerült volna, mindegy volna nekem, hogy a PC-n látnám a DUNE-hez csatlakoztatott HDD-t és így tudnék rá másolni, vagy a DUNE látná a windows-os megosztott mappámat, de nekem sajnos nem sikerült...

@Bazijoe73:
Én használom pàr hónapja és tökéletesen megvoltam eddig elégedve vele, mindent is tud szépen, tegnap volt az első akadozás, Hobbit Samug pusztaságát, ha eredeti nyelven néztem, az már úgy tűnt sok neki, hogy Dolby Vision-t és Dolby Atmos-t is egyszerre kellett kitolnia magából, persze lehet csak a release volt a hibás...

(#7973) dh66e válasza Shurycen (#7972) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Pedig kéne működnie.
Források-Hálozati böngésző ikonra lépve nyomsz egy pop up menu gombot és az Új hálózati könyvtár pont alatt megcsinálod.

(#7974) Beni2360 válasza Shurycen (#7972) üzenetére


Beni2360
félisten

Videót csináltam az elérésre winről. Vissza felé már nehezebb. Videóm
Hát ránéztem a Hobbit Samug pusztaságára DV SL remux DolbyTrue HD 7.1 Angol simán ment az allatta levő D.D Plus 5.1 nemadott ki hangot. A magyar 7.1 szintén jó.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7975) Shurycen válasza Beni2360 (#7974) üzenetére


Shurycen
tag

Köszönöm, az első videóddal már elérem a gépről és ez nekem bőven elég, hogy feltudjam másolni amit szeretnék :) Hálásan Köszönöm! :R

(#7976) Beni2360 válasza Shurycen (#7975) üzenetére


Beni2360
félisten

Nm, szívesen. ;)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7977) Cseneles


Cseneles
őstag

Sziasztok!
Kérdésem lenne ,hogy Dune Vision 4K max lejátsdzóval lehet-e Tidalozni?
Köszönöm a válaszokat.
:)

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#7978) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Dune HD Real Vision 4K-ra Smart IPTV app-ot lehet telepíteni?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#7979) Carlas


Carlas
senior tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. 2db lejátszó között gondolkozok de még nem tudok dönteni.

Dune HD Pro Vision 4K Solo
Zidoo Z1000 Pro

Ahogy nézem belsőre ugyan olyan kivétel hogy a Dune 4gb rammal rendelkezik és a zidoo 2gb-al.

Szerintetek melyik lenne jobb választás és miért?

köszönöm

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#7980) Május


Május
tag

Sziasztok,

Ti találkoztatok olyan jelenséggel, hogy ha beletekerek egy filmbe többször vagy másik filmre válltok akkor random szerűen eljőjön az a jelenség, hogy a bal felső sarokban megjelenik a töltő ikon fekete képernyő és nem tűnik el?
Hiába indítok más filmet akkor is csak tölti folyamatosan de semmi.
Csak úgy szűnik meg ha teljesen kikapcsolom a lejátszót majd vissza.

Dune HD Realbox 4k lejátszóm van.

(#7981) dh66e válasza Május (#7980) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nálam még ilyet nem produkált érdekes jelenség amit írsz.Mondjuk nekem alpha fw van fent,de korábbi stable-n sem emlékszem ilyen hibára.
Próbálj meg egy gyári visszaállítást hátha megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#7982) Május


Május
tag

Köszi megpróbálom.

Amúgy várható, hogy jön valami frissítés rá?
Már egy fél éve megvan de semmi még mindig a 200910_2300_rt14 béta a legújabb?

Amúgy ha váltani szeretnék valami jobbra. Mit ajánlanátok?
Nem feltétlen Dune-ban gondolkodom.
A filmeket NAS meghajtón tárolom és azon kell, hogy elérjem.

(#7983) dh66e válasza Május (#7982) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nekem R15 alpha van fent fél éve mert abban már van SMB szerver,de sajna elég mostoha lett ez a tipus frissítéseket illetően.

Ajánlást más gyártóra nem tudok neked adni, arra ott a Milyen médialejátszót vegyek topik.
Dune-ből a Real Vison 4K-t venném magamnak a DV miatt és a támogatottsága is sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#7984) Május válasza dh66e (#7983) üzenetére


Május
tag

És mi a különbség a két eszköz között?
A Real Vison 4K újabb kiadás mint a HD Realbox 4k?

(#7985) Május válasza Május (#7984) üzenetére


Május
tag

Egy LG55c9pla oled tv-m van ami támogatja a Dv-t
Nem tudom érdemes lenne e váltani.
Látnák e különbséget vagy elérhetőek e olyan tartalmak amik DV-t támogatják...

(#7986) dh66e válasza Május (#7984) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen,idei kiadás.
-Valamivel jobb médiaprocesszor
-Droid 9
-DV támogatás

(#7985) Május

Ezt neked kell edönteni, óriási előre lépés nem lesz képileg,de terméktámogatásban biztos hogy jobb már most is a fent említetteken kivül.
DV tartalom bőven van már.

[ Szerkesztve ]

(#7987) djnice válasza Május (#7985) üzenetére


djnice
veterán

Dolby Vision esetén jobban jársz a TV Plex kliensével, mert az a Full Enhancement Layer-t is kezeli, nem úgy mint a Dune.

(#7988) kokokka válasza Május (#7982) üzenetére


kokokka
őstag

Nem feltétlen Dune-ban gondolkodom.

Ilyet egy Dune topikban... :DD

Amlogic és Zidoo topic ha tényleg nem ragaszkodsz csak a Dune-höz.

(#7989) Rolibratyo válasza salapp (#7969) üzenetére


Rolibratyo
csendes tag

Szia!
Szerintem mindent jól csináltál. Anno - közel 10 éve - szinén sigmás dune max-ot használtam. Nekem is volt hasonló rendszer memória formázás gondom. Nálam memória kártya kompatibilitási probléma volt egyszerűen nem tudott vele mit kezdeni a dune. (Hasonlóan, mint nálad)
Én egy másik márkájú és tipusú miro sd kártya + adapterrel oldottam meg a rendszermemória kérdést.

(#7990) Rolibratyo válasza Cseneles (#7977) üzenetére


Rolibratyo
csendes tag

Szia!
Nekem még a Max 4K van azzal lehet Tidalt használni csak kell hozzá egy bekapcsolt megjelenítő (tv, monitor vagy projektor)
Nálam a dune telefonos applikációja csak elindítja az android alá telepített Tidal alkalmazást onnantól nem látom a telefonos app-on mi a helyzet --> megjelenítő szükséges. (nem is használom csak egyszer kipróbáltam)

Hogy a max Vision kijelzője van-e annyira informatív, hogy a Tidalt lehessen rajta látni, azt olyan valaki tudja megmondani aki szintén oled kijelzős Dunet használ.

Jó lenne egy Spotify connecthez hasonló Tidal connect a dunekre is (a Lumin jópár modelljére érkezett nemrég Tidal connect frissítés) bár ez a Dunenél egyelőre nekem utópisztikusnak tűnik.
Gondolom még mindig inkább az új felüleltet / jukeboxot reszelgetik a legnagyobb erőforrásokkal, amiből talán karácsonyra lesz belőle valami, bár hogy melyikre azt nem tudom 😁.

(#7991) Gabir


Gabir
aktív tag

Sziasztok!
Hozzájutottam egy TV175k modellhez. Androidos és kartina tv-s is.
Lehetséges vele valamit kezdeni, hogy használható legyen?
Köszönöm

(#7992) salapp válasza Rolibratyo (#7989) üzenetére


salapp
addikt

Köszi! Igazából azt mondták, hogy ha csak film és zene (max Blu-ray ISO), akkor nem kell görcsölnöm vele.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7993) dh66e válasza Gabir (#7991) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Elvileg meg lehet hekkelni,de nem egyszerű és kuka a végeha nem sikerül.

(#7994) Gabir válasza dh66e (#7993) üzenetére


Gabir
aktív tag

Szia, köszi a választ.
Most szinte mindennél előfizetést kér és/vagy nem engedélyezi a módosítást. Pl a Youtube-nál, hálózati forrásoknál nem engedélyez belépni.
Érdekes h a firmwareknél csak kettőt mutat a jelenlegit és egy régebbit azonban annál hibára hivatkozva nem frissít.
(nem tudom USB-ről tudna-e frissíteni vagy felülírni)

[ Szerkesztve ]

(#7995) Május válasza kokokka (#7988) üzenetére


Május
tag

Azért írtam ezt mert egy kicsit csalódtam a termékben.
Megkérik az árát de már maga a menü meg a kezelése is nem innovatív.

(#7996) kokokka válasza Május (#7995) üzenetére


kokokka
őstag

A menüje 1000 éve ilyen. Nem innovatív ez igaz, cserébe egyszerű, mint egy faék. Nekem sem jön be egyébként, de a célnak tökéletesen megfelel. Sajnos a Dune ára elszállt, nem is kicsit. Ráadásul az én 4K Pro-m utódja egy fikarcnyival sem jobb vagy különb mint ez előd, az árához képest semmiképp. Szóval igen megértem, hogy nem csak Dune felé nézelődsz. Én Zidoo-ra újítottam, nagyon jó gép! Pedig ha nem sz@rjak el így az árazást, az új is Dune lett volna ....

(#7997) dh66e válasza Gabir (#7994) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A szolgáltatói boxok ilyenek,ráadásul ez android alapú,szóval az a hack nem is müködik rajta.

(#7998) Technoman


Technoman
őstag

Mai hír: Új lejátszó(k) októbertől hazánkban.

#7966 kokokka: Sajnos az árazás a szokásos magyaros, "fordított" lesz (tehát az "aúúcsóbb" nálunk annyi lesz, mit kint a nagyobb új )
Nálam a matek a köv.: van egy 12-14k-s gagyi kínai lejátszóm (X96 Max +), itt pedig van/lesz egy 40-41k-s uaz lejátszó, de pluszként még Dune kezelő felülettel.
Megéri-e, ez a 30k pluszt?
(mindezt úgy írom, hogy volt már Dune -53 Lite-om- és imádtam)

[ Szerkesztve ]

(#7999) kokokka válasza Technoman (#7998) üzenetére


kokokka
őstag

Pontosan erről van szó! Ez az én X96Max Plus boxom felhasználóbarát felülettel. Mert a CE is jól kezelhető ha már érti az ember, de mégiscsak egyszerűbb lesz a Dune- ön. A röhej, hogy Kyle a fórumon nemrég még lefikázta a boxot és a procit, azt mondta lehetlen, hogy az S905X3 ennyire jó legyen. Most meg tessék :D Nekem egyébként nem érné meg az árkülönbség.

(#8000) Technoman válasza kokokka (#7999) üzenetére


Technoman
őstag

A szándékom a fentiekkel nem az volt , hogy beugassak. Gondolkodtam/gondolkodom egy komolyabb lejátszón (Dune/Zidoo, vagy esetleg Minix vonalon), mert hát lássuk be a CE is beszokott időnként fagyni (nekem meg marha nagy, a film/sorozat gyűjteményem) Ráadásul ott van nekem még egy olyan "bajom", hogy a DJI által felvett "egzotikus" 4K videot az X96 Max+ sajnos csak röcögve hajlandó lejátszani (ezért is gondolkoznék Realtek-es playába)
Szerintem még megvárom az AV1-es lejátszókat (ill. a 905X4-re íródott CE-t) és majd döntök.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.