Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7654) djpundro


djpundro
aktív tag

Ebböl is latszik , hogy tegnap elkültek nekem a nem publikus Beta verziot .Mondjuk elegge kilehet venni ebböl ,hogy kinek es minek tartanak engem .
Meg arra is megkertek ,senki masnak ne adjam oda .a Cec t meg, igen, pont envegettem javitottak ,söt tettek meg hozza egy bealitast .


Hello Hu...

"Here is a preliminary release candidate firmware (includes DV and CEC improvements), it is still being tested/debugged on our side.
We provide it to you for private tests on your side, please do not distribute it to anybody."

A mostani Dune tulajok lebirjak sajat lejatszojukon ellenörizni ,hogy csak 3 opcio van valasztani a CEC bealitasnal .Nalam mar 4 !
Igen, aki megkapja ,az nekem köszönheti .Persze nem akarnam a höst jatszani .En örülök mar annak is ,ha esetleg valakinek tetszeni fog a CEC javitas ,meg ami a legfontosabb ,hogy jol is müködik .
Közben belülröl azert örülök ha masnak is örömöt szerezhettem evvel a javitassal .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7656) djpundro válasza gyeniko (#7653) üzenetére


djpundro
aktív tag

Kedvelem az ilyen tapintatos embereket mind te .
Közben feltettem a regi Firmwaret az utolso Beta publikust .Hogy lassatok a CEC valtozast .
Fenti a regi ,lenti az UJ CEC bealitas .Csak valamit ujult :) De különben meg ,nem lenyeg ki mit hisz el .Fontos az eredmeny .Annyit azert megigerek ,ha megfogtok hogy hazudok a Dune val kapcsolatos alitasaimba ,hogy peldaul ez az en erdemem es megsem ,vagy mas info vegett amit ide nektek publikussa teszek ,igerem ,hogy többet nem irok soha többet ebbe a forumba .Tehat Isten ugy segitsen . :R

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7659) djpundro


djpundro
aktív tag

Felraktam a Zidoo ra az uj v6 .2.5 verziot ( mivel mind a kettö a Dune is meg Zidoo is egymas melett van a polcomon es tesztelgetem öket ),mar 2 x er resetteltem .Kevesebb filmet olvas mind a regivel .persze jön a kenyelmetlen sztory most ,elöször levenni megvarni majd usb stick .Most rakom megint fel a 6.2.0 at .Remeljük nincsen baja .Mondjuk nem nagyon hiszem el hogy csinalnak egy uj Firmwaret es utanna felakad ,meg elsötetül azok formatumokkal ,amit azelött tudott olvasni .
Sok a munka :)

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7660) mglita


mglita
tag

Sziasztok!

A Dune HD Pro Vision 4K Solo tud lejátszani Dolby Vision DL és Dolby Vision SL-filet it?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7661) djpundro


djpundro
aktív tag

Most jön akkor a fogpiszkalos sztori ?es az a regi mentesi firmware ?Na ez az a Dunenal mindent birok online es visszafele is .Zidoo nem enged visszafele .Igy van ?
https://www.mcbluna.net/wp/zidoo-recovery-images/
https://mega.nz/file/XY1FlThL#mEQuIubWNxNKjW7Lt9RIUFvDBI6yTP-pcEh1wAG9l44

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7662) djpundro válasza mglita (#7660) üzenetére


djpundro
aktív tag

Kesöbb megnezem .Most a Zidoo val szenvedek .
De ezeket tudja .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7663) mglita válasza djpundro (#7662) üzenetére


mglita
tag

Ez alapján nem tudom. Nézd meg kérlek. Köszönöm!

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7664) mglita válasza mglita (#7663) üzenetére


mglita
tag

Illetve annyival egészíteném ki a kérdést, hogy ha jól tudom, most az LG Oled tv-k nem tudnak lejátszani Dolby Vision DL fileokat. Ha a DUNE le tudja, (ez is kérdés ugye), akkor a TV már meg fogja jeleníteni?

Köszönöm!

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7665) stahlhelm79 válasza djnice (#7637) üzenetére


stahlhelm79
csendes tag

most ellenőriztem, amit nem játszik le, az h.264, és nem 265...
nem a fájl nevéből lestem ki, hanem a Media Player Classic File/Tulajdonságok menüből
akkor mi lehet a baj?

(#7666) djpundro válasza mglita (#7663) üzenetére


djpundro
aktív tag

Megnezem kesöbb .
Meg fognak faragni az uj Firmwaren is ,mert ma küldtem nekik fajlokat amiknel meg baj van es a Dune siet ,mert mindeg egy lepessel a Zidoo elött akar lenni .Erdekes modon ma feltettem a Zidoo ra az uj Firmwaret es iszonyut szenvedtem ,mivel roszabbul ment mind a regi .Es akkor meg senki nem is segitett ,magam kelett hogy kikeressem az Interneten a fogpiszkalos sztorit .Ez van .
.(iszonyu ideges lettem ,mennyi macera evvel )

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7667) djpundro válasza mglita (#7664) üzenetére


djpundro
aktív tag

Persze hogy megfogja ,lenyeg hogy tudja a DV t .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7668) Márk válasza stahlhelm79 (#7665) üzenetére


Márk
senior tag

Fura.

Nekem Dune HD Duo-m van, de a virágboltból letöltött minden H264-es kódolású .mkv fájlt, illetve ISO lemezképfájlt visz.

Igaz, én a belerakott vinyóról filmezek, nem hálózatról.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#7669) Márk válasza stahlhelm79 (#7665) üzenetére


Márk
senior tag

Írj már egy fájlnevet, levadászom a virágboltból és megnézem, hogy viszi-e a Dune HD Duo-m.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#7670) djpundro válasza mglita (#7660) üzenetére


djpundro
aktív tag

Ez mind a 2 DL Dolby Vision es lejatszja DV be .
Anna.2019.2160p.REMUX.UHD.BluRay.DTS-HD.MA.7.1.Dolby.Vision.DL.HUN-
Dolittle.2020.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR10+.Dolby.Vision.DL.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC-

Ez meg SL es ez is mind a 2 megy DV be .
Gemini.Man.2019Wonder.Woman.1984.2020.IMAX.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR10+.DolbWonder.Woman.1984.2020.IMAX.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR10+.Dolby.Vision.SL.TrueHD.7.1.HEVC

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7671) djpundro


djpundro
aktív tag

Kijavitottam a Csillagokat a Dune Pro Vision ertekeleseben 5 csillagra .

https://www.amazon.de/gp/customer-reviews/R36SB3VATOGBC5/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B08VJMZ5L9

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7672) koncsik válasza djpundro (#7671) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Legalább tudjuk a neved :) (nem akarod inkább leszedetni ezt? saját védelmedben :K )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7673) kevesbence


kevesbence
csendes tag

Múlt héten jött egy dune pro vision 4k solo szállítmány Magyarországra, de továbbra is a régi házzal szállították még.

(#7674) e.vid válasza djpundro (#7671) üzenetére


e.vid
senior tag

Látom, a vibrátorok sem jöttek be. :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#7675) djpundro


djpundro
aktív tag

Uj Firmware a Dune Pro Vision ra
Jo szep nagy lista :))

Changelog:
Changes since 210227_1631_r17:
• This version adds a lot of Dolby Vision related improvements, as well as some other improvements.
• New feature: Dolby Vision decoding and output is now supported also when playing all other popular file formats:
• MKV P7 FEL single-track (dual-layer)
• MP4 P7 FEL single-track (dual-layer)
• TS P7 MEL/FEL single-track (dual-layer)
• TS P4 MEL/FEL single-track (dual-layer)
• MP4 P7 FEL dual-track • MP4 P7 MEL dual-track
• Dune HD media players now have the widest support for Dolby Vision file formats among all existing media players (all popular formats supported by any other media player are supported, and no other media player supports as many formats). The list of supported Dolby Vision file formats now includes:
• Blu-ray disc images:
• BDMV (Menu mode) P7 MEL/FEL
• BDMV (Lite mode) P7 MEL/FEL • BD ISO (Menu mode) P7 MEL/FEL
• BD ISO (Lite mode) P7 MEL/FEL • M2TS files:
• M2TS P5 • M2TS P7 MEL/FEL dual-track • M2TS P8
• TS files: • TS P4 MEL/FEL single-track (dual-layer)
• TS P5 • TS P7 MEL/FEL single-track (dual-layer) • TS P8
MKV files:
• MKV P4 MEL/FEL single-track (dual-layer)
• MKV P5
• MKV P7 MEL/FEL single-track (dual-layer)
• MKV P8 • MP4 files (this also includes MOV files):
• MP4 P4 MEL/FEL single-track (dual-layer)
• MP4 P5 • MP4 P7 MEL/FEL single-track (dual-layer)
• MP4 P7 MEL/FEL dual-track
• MP4 P8 (this includes support for iPhone Dolby Vision MOV P8.4 files)
• NOTE: In all cases, Dolby Vision extended information from the file is used and output to TV, i.e. it is a real playback of Dolby Vision video.
• New feature: Dune HD Dolby Vision Purifier engine. It optimizes and remuxes Dolby Vision video on-the-fly to make it as compatible with Realtek RTD1619 media processor as possible (completely preserving all the details of the original video streams). This helps to ensure stable playback and prevent playback problems (such as stuttering, hangups, A/V desync) caused by encoding issues in specific files and incompatibilities between these files and Realtek media processor. As the result, Dune HD media players have the most stable Dolby Vision playback among all RTD1619-based media players. It is especially useful when playing not the 100% exact images of Blu-ray discs, but various manually created and remuxed files, which are often created using non-professional tools and often have muxing errors and problems.
• Improvement: Fixed various problems with playback of various Dolby Vision files (with the help of the new Dune HD Dolby Vision Purifier engine).
• Improvement: HDMI CEC functionality rewrote to fix various problems (it was not working in many cases). HDMI CEC settings extended. Now you can control the media player by TV remote, configure if the media player should be switched on/off when the TV is switched on/off, and configure if the TV should be switched on/off when the player is switched on/off.
• Improvement: Built-in HDD format function extended to more properly support huge (12TB+) HDDs.
• Improvement: Built-in HDD format function improved to ensure better compatibility of the formatted HDDs with various operating systems.
• Improvement: Improved compatibility with NTFS and HFS+ HDDs formatted by various other devices and operating systems.
• Improvement: Optimized the read-write performance of NTFS and HFS+ HDDs.
• Improvement: Various small improvements and fixes in "HDMI Input" application.
• Improvement: After settings reset, the initial setup screen shows a hint describing how to pair the Bluetooth remote.
• Bugfix: Jumping between chapters in Blu-ray menu could work wrongly in some cases.
• Bugfix: When playing files with DTS HD MA audio tracks, A/V desync could happen in some cases.
• Bugfix: When playing MKV files with ASS/SSA subtitles, playback crash could happen in some cases.
• Bugfix: Adjustment of picture brightness/contrast/saturation/hue did not work properly during Dolby Vision playback.
• Bugfix: Playback of DASH video streams by the internal player could wrongly handle some errors in the stream in some cases.
• SDK: New feature: the dune_param parameter "engine:3" can be used to force the use of Hi-Fi internal audio player.
• Minor other fixes and improvements.

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7676) djpundro válasza kevesbence (#7673) üzenetére


djpundro
aktív tag

Az Eu s inportör mar 1 honapja az uj hazzal arulja ,mivel elfogytak (ATD Baltics ) en is mar 2 x kaptam az ujbol .Valoszinü pont Magyarorszagon akarja valaki elsütni a regieket ?
Piszoksag .( :C Csak nehogy ezert is Orban legyen a bünös)

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7678) fecke78


fecke78
senior tag

https://www.amazon.de/gp/customer-reviews/RRCM3VYNN6I7M?ref=pf_vv_at_pdctrvw_srp
Kápute :D
Köszönöm nagyot nevettem

(#7680) stahlhelm79 válasza Márk (#7669) üzenetére


stahlhelm79
csendes tag

küldtem privit

(#7685) koxx


koxx
MODERÁTOR

Urak, politizálást befejezni, megvan a megfelelő topikja. Aki nem ért a szóból read only lesz a hétvégére.

(#7686) kevesbence válasza djpundro (#7676) üzenetére


kevesbence
csendes tag

Akkor nagyon remélem, hogy a következő szállítmány már az új házzal fog jönni. :)

(#7689) emre33 válasza djpundro (#7675) üzenetére


emre33
addikt

Számold össze, hogy ezek közül mennyi lenne hasznos a korábbi modellekre is, pl: Pro 4K II
De nézd meg hetekig nem lesz rá béta :(

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#7690) djnice válasza emre33 (#7689) üzenetére


djnice
veterán

A Pro 4K II egy zsákutca, addig kell tőle megszabadulni amíg lehet. A képe is rosszabb mint a többi lejátszóé a sávosodás miatt és nincs VS10 sem, ami ezt javítaná.

(#7691) emre33 válasza djnice (#7690) üzenetére


emre33
addikt

Jöhetnek a vevők, tárt kézzel várom őket. Áron alul eladó :)

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#7692) dh66e válasza fecke78 (#7678) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez mi? Mert nekem semmit nem jelenít meg....

[ Szerkesztve ]

(#7693) fecke78 válasza dh66e (#7692) üzenetére


fecke78
senior tag

Törölte magát a mester , gondolom kínos lett neki a 2 vibrátoros reklamáció :Y
törölt "beszélgetés " része volt
már tárgytalan

[ Szerkesztve ]

(#7694) dh66e válasza fecke78 (#7693) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Engedjük el.

[ Szerkesztve ]

(#7695) mglita


mglita
tag

Meg is jött az új Dune HD Pro Vision 4K Solo-m. Egy filmet megnéztem rajta és az első benyomás, hogy stabil viszont a TV saját lejátszója (ez egyelőre egy 5 éves Samsung alap modell 5100J) szebben játsza le a filmet.

— Gradiensnél a dűnénél csíkozódást láttam
— Egyes vonalaknál aliasing problémát látok
— A fekete/sötét és a színek lehet, hogy nem teljesen pontosak.

Ezek a TV belső lejátszóján mind nincsenek. Holnaptól igyekszem mélyebben tesztelni. De a sávos gradiens és aliasing elég zavaró lehet...

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7696) djnice válasza mglita (#7695) üzenetére


djnice
veterán

VS10 nélkül a Realtek képe sávos, sajnos ez van.

(#7697) mglita válasza djnice (#7696) üzenetére


mglita
tag

Köszönöm! A VS10 mit jelent? Illetve ez a tv/megjelenítő kérdéses? Egy bővebb segítséget szeretnék kérni.
az aktuális videó mód: 1080p 59.94hz 8bit 4:4:4 BT.709
köszi előre is!

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7698) mglita válasza djnice (#7696) üzenetére


mglita
tag

Vagy ez a file formátumon múlik? Ezekben az új DUNE lejátszókban már benne kellene lennie a VS10 nek nem? Vagy firmware kérdés? Kezdő vagyok ebben ezért szükséges nekem egy átfogóbb válasz :) Amit nagyon köszönök előre is!

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7699) mglita válasza djnice (#7696) üzenetére


mglita
tag

Itt írják, hogy ezekben a modellekben van VS10 http://dune-hd.hu/forum/viewtopic.php?f=6&t=812

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7700) djnice válasza mglita (#7699) üzenetére


djnice
veterán

A tiédben van, próbáld meg bekapcsolni, mert elvileg akkor is működik, ha nem DV képes a TV-d.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.