Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) beleriand72


beleriand72
tag

Sxiasztok. Melyik az újabb: pro vision 4 k solo vagy a plus II? Honnan érdemes? Mennyire ajánlott ebben az ársávban? Rendszerfejlesztés közepén állok, kb ezt az árat tudom rászánni. Köszi

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#8252) kokokka válasza Rolibratyo (#8250) üzenetére


kokokka
őstag

A másik dolog: A samsungnál a HDR10+ az SDR tartalom HDR-esítésére szolgál. HDR forrásanyagnál használva ezt a képüzemmódot már nem azt képet kapod mint amit eredetileg elképzeltek.

Valamit félreértelmezel. A HDR10+ a Samsungnál is ugyan azt jelenti, mint bármelyik másik készülékgyártónál. A HDR10 továbbfejlesztése, semmi köze az SDR-hez.
A Samsung HDR+ módjának a valódi jelentését homály fedte, a gyártó fórumán válaszoltak rá :

Klikk

Nekem is benne van, szó szerint ezt írja a menü :

Automatikusan optimális HDR-effektust nyújt a videó forrás alapján

Na most kutya legyek, ha ebből egyenesen azt lehet leszűrni, hogy ez SDR-re való. Maximum az effektus szó, ami erre utalhat, de a videó forrás alapján már bármi lehet. Persze egy HDR-es filmnél vétek bekapcsolni, csak ront a képen. Én speciel egyáltalán nem használom.
Szóval a HDR10+ az HDR10+. Csak, hogy ne vezessünk félre másokat....

(#8253) DM-Fan válasza beleriand72 (#8251) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A Pro Vision 4K Solo az újabb, konkrétan az a Pro 4K Plus II utódja. Utóbbit már nem is nagyon találsz sehol. A hivatalos forgalmazók listáját itt találod.

Én decemberben vettem a saját Pro Vision 4K Solo-mat. Kb. azt hozta, amit vártam, vannak idegesítő dolgai, illetve a felhasználói felület/jukebox sokak szerint nem mondható épp frissnek és trendinek, de ettől függetlenül szerintem rendben van, teszi a dolgát. Az akkori állapot szerint voltak sutaságai, pl. Dolby Vision lejátszás kapcsán, amit pl. a most január elején kijött firmware javított, de van helyette más, új sutaság. Nyilván folyamatosan reszelgetik, de mindenben tökéletes lejátszó szerintem amúgy sincs. Nem valószínű, hogy ez a legjobb ár/érték arányú modell, de amúgy szerint korrekt vas.

Get Moded!

(#8254) kokokka válasza DM-Fan (#8253) üzenetére


kokokka
őstag

Pro 4K Plus II utódja

Az egy tévedés, úgy ahogy van.

(#8255) Beni2360 válasza kokokka (#8254) üzenetére


Beni2360
félisten

Neked melyiknek jön be jobban a menü és HT? (ZIDOO-DUNE)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8256) beleriand72 válasza kokokka (#8254) üzenetére


beleriand72
tag

megosztanád a véleményed?

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#8257) kokokka válasza Beni2360 (#8255) üzenetére


kokokka
őstag

Ez itt a Dune topic, mégis azt kell írjam, hogy a Zidoo nekem jobban bejön. A menüje egyértelműen jobb (nekem), és a HT is jobban tetszik. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a Dune-ön a régi HT van, de ahogy elnézem az újat, a Zidoo-é akkor is szebb és jobb. Persze a CE testreszabhatóságát utol sem érik, de az meg már néha kicsit sok, ha érted mire gondolok :)

(#8258) kokokka válasza beleriand72 (#8256) üzenetére


kokokka
őstag

pl. :

Link

És akkor arról a földhözragadt tényről ne is beszéljünk, hogy milyen árazással adták ki úgy, hogy még a chip-et is elqrták benne : sima 1619-el adták ki akkor, amikor a Zidoo már a DR-es (DV képes) chip-el operált. Nem csoda hát, hogy pillnatok alatt letettek róla és már adták is ki orrba szájba az új lejátszókat. Arról nem is beszélve, hogy a Dune fórumon annyira leszólt, lenézett, lesajnált Amlogic-os, olcsó kínai CE-t tudó boxok után adták is ki a saját ugyan ilyen verziójú kis dobozaikat (persze saját felülettel).
Szóval a Plus II minden téren tévedés volt. Nem tudom, lehet e még kapni valahol, de megvenni azt már nem szabad.

(#8259) Beni2360 válasza kokokka (#8257) üzenetére


Beni2360
félisten

Ment pu

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8260) DM-Fan válasza kokokka (#8258) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ettől függetlenül mind form factor-t, mind árazást tekintve is utódja, nem értem a kötekedést. Nem volt véletlen beleriand72 kérdése, hisz első ránézésre megkülönböztetni se lehet a két lejátszót, egyértelműen a Pro Vision 4K Solo váltotta a Pro 4K Plus II-t. Attól, hogy ez utóbbival már kiköszörülték a korábbi csorbát, ez még tény marad.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8261) beleriand72 válasza DM-Fan (#8260) üzenetére


beleriand72
tag

Meg voltam győződve (kevés utánjárás után) hogy a plusii az újabb, nem is értettem, hogy ennek ellenére teljesen elérhetetlen, míg solot lehet kapni. Be is fogok nevezni egyre jövő héten.

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#8262) kokokka válasza DM-Fan (#8260) üzenetére


kokokka
őstag

Nem kötekedés, hanem tény. Mi a baj azzal, hogy leírtam?

(#8263) DM-Fan válasza kokokka (#8262) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

De mi a tény? Hogy szar volt a 4K Plus II vagy hogy a 4K Solo nem az utódja?

Az előbbi tény, de az is tény, hogy a 4K Solo az utódja és az meg már nem szar.

Get Moded!

(#8264) kokokka válasza DM-Fan (#8263) üzenetére


kokokka
őstag

Nem értelek! Beleriand72-nek válaszoltam erre:

megosztanád a véleményed?

Megosztottam. Hogy jössz te a képbe? Hogy jön ide az, hogy az utódja vagy sem? Nem arra válaszoltam.

(#8265) liszi70 válasza kokokka (#8264) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt írtad:

"Pro 4K Plus II utódja
Az egy tévedés, úgy ahogy van."

Szerintem úgy értette (először én is úgy értettem), hogy az tévedés szerinted, hogy az utódja. Aztán rájöttem (remélem jól tévedek), hogy arra gondolsz, hogy a Pro 4K Plus II a tévedés, tehát elcseszett konstrukció. :)

[ Szerkesztve ]

(#8266) DM-Fan válasza liszi70 (#8265) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ezek szerint nem én vagyok a sötét.

kokokka #8264:

"Nem értelek! Beleriand72-nek válaszoltam erre:
megosztanád a véleményed?"

Nem, nem arra válaszoltál, hanem az én #8253 számú HSZ-emre, miszerint a kijelentésem egy tévedés. Még be is idézted. Nem a későbbi véleményeddel volt a gond. De ezek szerint nem csak én értettem félre.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8267) liszi70 válasza DM-Fan (#8266) üzenetére


liszi70
nagyúr

#8254 -et még félre lehetett érteni, de #8258-at már nem, mert egyértelműen írva vagyon, hogy "a Plus II minden téren tévedés volt". :) Tehát nem a véleményedre írta, hogy tévedés.

(#8268) kokokka válasza liszi70 (#8265) üzenetére


kokokka
őstag

Így van, arra értettem. Az egész lejatszóra nem arra, hogy az utódja.

(#8269) Perillustris válasza Perillustris (#8148) üzenetére


Perillustris
senior tag

Utózönge: mint kiderült, a kábel rossz. :U

Perillustris

(#8270) Beni2360 válasza Perillustris (#8269) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen a LAN kábelnél gyakran elő fordul, (ha sokat takarítanak) vagy egyebek. :)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8271) Perillustris válasza Beni2360 (#8270) üzenetére


Perillustris
senior tag

A HDMI az. Mozgatásra előjön és elmúlik a hiba. :K

Perillustris

(#8272) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne azokhoz, akiknek Dune Real Vision 4K lejátszója van. Nektek hogy működik az alap, lejátszóhoz adott távirányító? A családban két ilyen készülék is van, és rettentően szevedünk vele (ilyen téren). Sok esetben már egy sima film alatt is elveszti a kapcsolatot és egyszerűen nem tudom újracsatlakoztatni az eszközt. Valamikor sikertelen csatlakozást ír, máskor csak keresi az eszközt a végtelenségig...
Nem tudom elhinni, hogy ez ilyen. Abban reménykedem, valami beállítás, amit nem vettem észre, vagy rosszul csinálok.

Azt tudom, lehet infrásat venni (vagy ott mobil app), de akkor miért nem olyat adnak alapból, ha a BT-s ennyire megbízhatatlan?

Előre is köszi minden tippet, javaslatot.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8273) Beni2360 válasza Perillustris (#8271) üzenetére


Beni2360
félisten

De azt írtad, hogy külső hhd-rol simán ment. Akkor nem hdmi kábel ment a tv-be a Dune-böl? E miatt gondoltam a lan kábelre.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8274) Perillustris válasza Beni2360 (#8273) üzenetére


Perillustris
senior tag

Oh, igen, nyilván ahogy bedugtam, megmozdult az eszköz és jó lett. :U

Perillustris

(#8275) djnice válasza P1eTr0 (#8272) üzenetére


djnice
veterán

A wifi antenna rá van csavarva a készülékre? Az egyben BT antenna is. Én is szenvedtem vele, mire rájöttem :)

(#8276) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok, akinek Dune Real Vision 4K lejátszója van, ahhoz tenném fel a kérdést, h nem -e lassú a 2Gb rammal, nekem az előző széria van és akad lassulás sajnos a kevés ram miatt...Tervezem a cserét Dune HD RealBox 4K ami most van, csak nem tudom, h feljebblépés lenne -e a Vision, miközben a Ram itt is csak 2 giga, vagy menjek feljebb a DUNE HD PRO VISION 4K SOLOIG? Lesz -e változás, vagy nem éri meg a duppla árkülönbözet?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8277) Perillustris válasza Valkűr (#8276) üzenetére


Perillustris
senior tag

Én nem érzem lassúnak.

Perillustris

(#8278) Rolibratyo válasza kokokka (#8252) üzenetére


Rolibratyo
csendes tag

Igen sajnos elírtam. Természetesen a samsung HDR+ funkciójára gondoltam.

(#8279) P1eTr0 válasza djnice (#8275) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Köszönöm szépen a tippet! Eddig úgy néz ki, bejött! :))

Fene se gondolta, hogy ez a megoldás. Direkt néztem a leírásban, hogy "csak" WiFi antennának írja. Így kifejezetten kellemes használni :DDD

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8280) Domi2003


Domi2003
csendes újonc

Hali!
Tudna nekem valaki abban segíteni,honnan tudnék egyedi skint letölteni.
Szert tettem egy HD DUNE Base re.
És a gyáriak nem nagyon tetszenek.
Előre is köszönöm.
Üdv:Zoli

(#8281) Valkűr válasza Domi2003 (#8280) üzenetére


Valkűr
őstag

Szia! Sztem sehogy, azok közül tudsz választani ami fent van! Legalabbis nem tudok masrol

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8282) wolfman


wolfman
veterán

Van rá lehetőség, hogy Dune lejátszókat ne csak WiFi hálózaton keresztül irányítsuk, hanem WiFi direct-el vagy Bluetooth-al? Nekem csak egy Tp-Link SIM-es modemem van, ami erre harmatgyenge, kellene valami alternatíva.
Valamint az is érdekelne, hogy a PCm alaplapja WiFis. Nincs valami lehetőség, hogy WiFi direct-ben másoljak egyikről a másikra?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8283) dh66e válasza Domi2003 (#8280) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Dune store extension plugint kell telepítened,abban több skin van.
Összefoglalóban megtalálod a linkjét.

[ Szerkesztve ]

(#8284) Csabi1984 válasza dh66e (#8283) üzenetére


Csabi1984
addikt

Sajnos sok link már n em elérhető :(

(#8285) Poplacsek válasza Domi2003 (#8280) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ide felraktam egy régi skin válogatást.
Én ezt használom:

[ Szerkesztve ]

(#8286) dh66e válasza Csabi1984 (#8284) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Általában azok amik már nem működnek,ilyenkor jelezzétek és törlöm.
A dunestore linkje viszont elérhető. :)

(#8287) Csabi1984 válasza dh66e (#8286) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem HD Pro 4K II van. arra is jó :D ?

(#8288) dh66e válasza Csabi1984 (#8287) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szerintem arra felesleges.
Droidosokra van egy háttér plugin,de idő hiányábn még nem foglalkoztam vele.

(#8289) wolfman


wolfman
veterán

Zene hallgatáshoz melyik szoftver a legjobb nektek?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8290) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

Dune HD Premium IR Remote távirányítót szeretnék venni.
Tud valaki esetleg valami boltot ahol venni is lehet?
Vagy ezt már nem lehet kapni?
Esetleg ez is jó lenne,de ilyet sem találok sehol.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#8291) Perillustris válasza Jackie_Chan (#8290) üzenetére


Perillustris
senior tag

Szerintem ugyanazt linkelted, érdemes megvárni, hasznos és használható darab.

Perillustris

(#8292) Valkűr válasza Jackie_Chan (#8290) üzenetére


Valkűr
őstag

Itt van [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8293) Jackie_Chan válasza Valkűr (#8292) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszi ezt én is megtaláltam,de jelenleg ott sincs!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#8294) Valkűr válasza Jackie_Chan (#8293) üzenetére


Valkűr
őstag

Volt egy másik oldal, igaz ott drágább azt irta 1-3 munkanap alatt meghozza

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8295) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok a Dune lejátszóra mi legyen a képi beállítás: Sony XH90 (55XH9096-pm van)
Nem nagyon vágom ezt a 8 bit 4:2:0, 4:2:2 mire is való :D

(#8296) Valkűr válasza Csabi1984 (#8295) üzenetére


Valkűr
őstag

Azokat nem feltétlen kell bántani, de nem tudni a TV tud-e mondjuk 4:4:4 subsamplinget, illetve mi a max amit tud...

Ez segit, ha nem megy angol akkor forditóval azért a lényeg ott lesz [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8297) Csabi1984 válasza Valkűr (#8296) üzenetére


Csabi1984
addikt

Tv-m ezt tudja
4K 60p 4:2:0 10 bit, 4K 60p 4:4:4 vagy 4:2:2

(#8298) festina10


festina10
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Dune HD Real Vision 4K-n az Android 9-et a gyártó frissíti-e a legújabb 11-re?
A Netflix, HBO, Amazon tv, Apple tv jól futnak-e?

Köszi,
:R :R

(#8299) Valkűr válasza festina10 (#8298) üzenetére


Valkűr
őstag

A Netflix HD-ban megy, a többit még nem próbáltam...Én nem hallottam a 11-es Androidról, mondjuk én az Androidos részét nem is használom :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8300) ziggi_zug válasza Valkűr (#8299) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

The ADT-2 development kit device was released before the release of Android TV 9.0.
Android TV 10 was released on December 10, 2019 together with the ADT-3 development kit.
Android TV 11 was released for the ADT-3 on September 22, 2020

Az Android TV módosított interfésze, a Google TV (amely csak nevében azonos a korábbi szolgáltatással 2020. szeptember 30-án debütált a "Chromecast with Google TV" nevű eszközzel. Ez a felület képes tartalmak ajánlására, valamint különféle szolgáltatások és telepített alkalmazások közötti átjárásra, szemben a "sima" Android TV-vel, amely az egyes alkalmazásokat csak külön-külön képes kezelni. Több mint 6500 alkalmazás kompatibilis az új interfésszel, a tervek szerint 2022 végéig az Android TV valamennyi felületét lecserélik erre.

[ Szerkesztve ]

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.