Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) blakey válasza P1eTr0 (#8149) üzenetére


blakey
titán

Szerintem az Dolby Vision volt csak a konténert nem szerette esetleg a profil nem tetszett neki. Ez a rózsaszínes kép erre utal, legalábbis ezt vettem észre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8152) Perillustris válasza swazi (#8150) üzenetére


Perillustris
senior tag

Semmiképpen nem normális és nálam lassú sem volt, amíg használtam.

#8151blakey:
Az SSD-ről simán lejátszotta.

Perillustris

(#8153) P1eTr0 válasza blakey (#8151) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Megnéztem, de biztosan nem HDR tartalmú volt a videó. Annyi baj legyen. Egyébként amikor a jelenség történt, akkor a HDR tartalmak (amik korábban rendesen mentek) is szétestek.

Újraindítást követően viszont helyreállt minden :DDD

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8154) djnice válasza swazi (#8150) üzenetére


djnice
veterán

A távja egy rakás sz@r, laggol stb. Ha pl az USB portba bevan dugva vmi, akkor max 10 cm-ről érzékeli csak...

(#8155) Albi101


Albi101
csendes tag

Sziasztok! Tudna valaki abban segíteni,hogy tudok lejátszani ISO fájlt hálózaton keresztül/laptopról/ Real Vision 4k-val?

[ Szerkesztve ]

(#8156) Csabi1984 válasza Albi101 (#8155) üzenetére


Csabi1984
addikt

Elméletileg úgy, hogy ha sikerült betallózni a forrás helyt akkor elindítod az Iso-t,
Gyakorlati része meg a puding evés, hogy bírja-e?

(#8157) Albi101 válasza Csabi1984 (#8156) üzenetére


Albi101
csendes tag

upnp-n keresztül próbálkozom,mert csak így látja a laptopot minden formátumot felismer és le is játszik a 4k hdr is megy simán hálózaton csak az iso fájlokat nem látja,pontosabban mutatja csak azt írja 0bájt a mappa tartalma.De ha ki másolom pendrive-ra akkor tökéletesen lejátsza.

(#8158) Csabi1984 válasza Albi101 (#8157) üzenetére


Csabi1984
addikt

Akkor lehet érdekes a szitu ha laptop Wifin csatlakozik. Kábelen van a laptopod a hálózaton?
Érdemes lenne megnézni hogy az smb engedélyezve van-e

[ Szerkesztve ]

(#8159) Albi101 válasza Csabi1984 (#8158) üzenetére


Albi101
csendes tag

Kábelen is próbáltam ugyan az a szitu vagy még rosszabb valamikor semmit nem lát kihúzom a lan kábelt azonnal van kapcsolat az smb engedélyezve van,de ott a DUNE valami felhasználónevet meg jelszót kér.

(#8160) Csabi1984 válasza Albi101 (#8159) üzenetére


Csabi1984
addikt

A Pc-det vagy Laptopodat jelszavazd lesz és akkor lesz mit beirni :)

(#8161) kokokka válasza Albi101 (#8159) üzenetére


kokokka
őstag

Ez sajnos ilyen. A Pro 4K miatt is jelszavaznom kellett WIN10-en, egyszerűen nem tudtam máshogy megoldani. Így már lesz mit beírnod, nekem is ez oldotta meg.

(#8162) Albi101 válasza Csabi1984 (#8160) üzenetére


Albi101
csendes tag

Köszönöm hazaérek megpróbálom.

(#8163) Beni2360 válasza Albi101 (#8159) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel a wifinek meg a lan kapcsolatnak más az IP címe azért nem látod a másikon mivel a WiFi ip címével engedélyezted a megosztast.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8164) ngabriello


ngabriello
csendes tag

Sziasztok ! Új 4K OLED tévémhez új médialejátszót szeretnék vásárolni, eddig HiMedia Q5-t használtam, de most a Dolby Vision miatt váltani kellene. Sokáig Zidoo-ban gondolkodtam, de most szépen megemelkedett az ára, így helyette a Dune HD Real Vision 4K -ra gondoltam, ami továbbra is kedvező árban van, és jókat olvastam róla. Szeretnék megerősítést kapni, hogy érdemes ezt a készüléket választani. Szinte kizárólagosan virágboltból beszerzett filmek lejátszására használnám, külső winchesterről, és ebben az árkategóriában keresek médialejátszót. Jól járok vele ? Előre is köszi a választ !

(#8165) Albi101 válasza ngabriello (#8164) üzenetére


Albi101
csendes tag

Szia! Én ezt használom kb fél éve,eddig lejátszás terén semmi problémám nem volt vele/hálózati megosztással küzdök,de az más kérdés/minden formátumot akadásmentesen lejátszik nekem a távjával sincs semmi bajom a menüje gyors,sokan azt mondják fapados és egyszerü,de meg lehet szokni.Szerintem ár érték arányban egy nagyon jó készülék.

(#8166) Albi101 válasza Csabi1984 (#8160) üzenetére


Albi101
csendes tag

Lejelszavaztam tökéletes. Köszönöm szépen a segítséget!

(#8167) Csabi1984 válasza Albi101 (#8166) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szuper :)

(#8168) vilga válasza Albi101 (#8165) üzenetére


vilga
tag

+1 :K

(#8169) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok nem tudom mit bénázok de ezen leírás szerint követem a dolgokat és valamiért nem megy a párosítás.
Valakinek sikerült összehoznia?

(#8170) Meza


Meza
tag

Sziasztok!

Real Vision 4K-nál ha külső vinyó van USB-n rákötve, ami külső házban van, van megoldás arra, hogy amikor kikapcsolom a lejátszót ezzel egyidőben lekapcsolja a vinyót is és ne kelljen külön ezzel foglalkozni?
Korábban 4K Pro-m volt, aminél a SATA kábellel volt rákötve a külső rack-ben lévő vinyó és azzal úgy működött. Tudom, hogy az USB más, csak hátha van valami praktika, vagy esetleg olyan külső usb ház, ami auto lekapcsolós?

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#8171) mglita


mglita
tag

Sziasztok!
Egy olyan felirat kezelési gondom lenne a 4k Vision Solo-val hogy nagyon gyakori az, hogy feliratoknál ahol sűrűbb a szöveg, ott komplett feliratokat csak pár frame erejéig villant fel, majd eltűnik.A következő sornyi felirat nem jön előre, az időben jelenik meg, nincs torlódás, egyszerűen csak nem a meghatározott ideig látszanak egyes feliratok, hanem sokkal rövidebb ideig, el sem lehet így olvasni.

Ezzel találkoztatok már? Van bármi megoldás rá?
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#8172) D33pack


D33pack
újonc

Sziasztok!

Esetleg valaki aki jobban ért hozzá, és lenne ideje, segítene abban hogy Dune Pro Vision 4k solonál mi a legjobb beállítás, egy Lg C9-es tv-vel. Jelenleg Hdr-nél minden képjavító ki van kapcsolva, HDMI fekete Low-on van.
Dune beállítások:
HDR processing mode: Auto
Dolby Vision output mode: Auto
Dolby vision 4kp50/60: Disabled
Maximum HDMI color depth : Auto
Preferred HDMI color depth: Maximum

Realtek Settings:
Peak Luminance: Level 4
Video Color Mode: Ycbcr444 10bit
HDMI range mode: Full range.

Válaszotokat előre is köszönö!!!!

(#8173) dh66e válasza Meza (#8170) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
A Beállításokban az Energiagzdálkodásnál állítsd Kikapcsolásra a lejátszót.

(#8174) Meza válasza dh66e (#8173) üzenetére


Meza
tag

Szia,

Köszi, és ha 3,5-es vinyó lesz rákötve, azt is lekapcsolja vajon?

"Olvashatatlan aláírás"

(#8175) dh66e válasza Meza (#8174) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudom,nekem csak 2,5" lógnak a Dune-ön.

(#8176) Beni2360 válasza Meza (#8174) üzenetére


Beni2360
félisten

Az a ház elektronikájától függ. Milyen chip rendszer van benne. Nekem egy 6TB Seagate lóg az USB porton (ZIDOO) és ha kikapcsolom a zidoot akkor bizony a led is kialszik vagyis nem kap áramot a HDD.
De ez a kikapcsolási téma inkább ide tartozik.
Ott egy nagyon precíz topik gazda van és illik az ösz-t elolvasni mielőtt kérdezel mert sok minden benne van.
2,5" külsőnél is sokat számít milyen házban van ott se kapcsol le mindegyik de ha olyan akkor már tétlenségnél is lekapcsol ugyan úgy mint a 3.5" háznál is ha olyan chippel szerelték.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8177) IP1954


IP1954
aktív tag

A merevlemezeket lassan elfelejthetnétek.
Már az SSD korszakon is túl vagyok.
USB-s memóriakártya olvasókat használok.
A 70 MByte/s írás és a 150 MByte/s olvasás megfelel.
A 2x256 GByte tartalom azonnali elérése is elegendő.
Nem lényegesek a poszterek és az információk, nélkülük is tudom, mit nézek.
Szerintem nem kell a teljes rendelkezésre álló tartalomnak folyamatosan elérhetőnek lenni.
A merevlemez megmaradhat nagy kapacitású háttértárolónak a szekrényben ...

[ Szerkesztve ]

(#8178) kokokka válasza IP1954 (#8177) üzenetére


kokokka
őstag

A merevlemezeket lassan elfelejthetnétek

Köszi, hogy így felszólítasz rá! Azért mert te nem gyűjtesz filmeket mi még gyűjtjük. Azért mert neked nem lényeges a dizájn nekünk még az. Szerintem hagyd, hog mindenki úgy és azon tárolja az adait ahogy és amin szeretné!

(#8179) IP1954 válasza kokokka (#8178) üzenetére


IP1954
aktív tag

Gyűjtök, de a sok merevlemezemet úgysem láthatnám egyszerre, és nem is látom értelmét.
Ha lesz 50+ winchestered, azokat is mind bekötöd valahogy?
A dizájn tényleg nem érdekel, csak a filmek és a sorozatok.
Természetesen nem akarok beleszólni, mit tegyél, csak jeleztem, hogy van más út is.

[ Szerkesztve ]

(#8180) Ablakos


Ablakos
őstag

Magic 4k Plus-ra érdemes várni (4GB/32GB), hogy megjelenjen a hazai kínálatban? A sima Magic 4k mindössze kevesebb ramot és flasht (2gb/16Gb) tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#8181) mglita válasza mglita (#8171) üzenetére


mglita
tag

Ezzel kapcsolatban esetleg bárki?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#8182) Meza válasza Beni2360 (#8176) üzenetére


Meza
tag

Köszi, megnézem azt a topikot is. De ha tudsz ajánlani olyan 3,5 házat/házakat, ami tudja ezt az auto lekapcsolást, az még jobb lenne, mert egyből olyat vennék. :R Most vettem a Real Visiont, a nagy vinyó már megvan, csak a lekapcsolós ház hiányzik! :)

"Olvashatatlan aláírás"

(#8183) Beni2360 válasza Meza (#8182) üzenetére


Beni2360
félisten

Ajánlatra ott van a topik gazda. Hihetetlen tudással, türelemmel és precizitással rendelkezik. Ő segített nekem is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8184) Meza válasza Beni2360 (#8183) üzenetére


Meza
tag

Köszönöm a válaszod! :R

"Olvashatatlan aláírás"

(#8185) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Nekem a Pro Vision 4K Solo tegnap este feldobta, hogy van új firmware.

Az aktuális ez volt: 210415_1106_r17
Erre frissült: 211224_0317_r17

Érdekes, a build dátuma szerint szenteste készült, mégis csak tegnap ajánlotta fel először, pedig a hét elején még manuálisan kerestettem is új firmware-t a géppel és akkor még nem volt fellőve.

Ami a lényeg: nálam megoldotta a DV kapcsán korábban fennálló anomáliát (túl világos volt a kép, mintha limited range HDMI-tartományt használt volna). Most már a DV tartalmak is tökéletesen néznek ki.

Get Moded!

(#8186) kolosszus87 válasza DM-Fan (#8185) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Nekem ma dobta fel az új firmet a Real Vision. Azt megkérdezhetem, hogy a képbeállításoknál mit használsz "preferált hdmi színmélység" esetén? Maximum (gyári alapbeállításon maximumon van) vagy tartalom szerinti beállítást? Mert egyértelműen van különbség HDR és DVanyagoknál is a két beállítás között. Maximumon úgymond sötétebbnek, kontrasztosabbnak tűnik a kép, de a fényerő is kisebb, a 8bit SDR anyagokat pedig ha jól vettem észre 10bitre kényszeríti.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#8187) bagaba1


bagaba1
tag

Hello,

Írtam a hivatalos fórumra is, de gondolta memgosztom itt, hátha itt más is látja.

A minap vásároltam egy magic 4k-t és telepítettem a 2021-es alfa verziójú FW-t. Win10 SMB szerverrel osztom meg a tartalmat, korábban Plex-et használtam ugyanerre a célra. Alapvetően tetszik a JukeBoxra épülő megoldás, hisz én semmi másra nem akarom használni a Dune-t mint film és sorozatnézése, így örülök ha ez van fókuszban. Rövid használat után néhány erős hátránnyal szembesültem, amit szeretnék itt is megosztani. Javaslom a konkurensek tanulmányozását, mert bőven lenne még hova előrelépni ezügyben:
- Megosztott könyvtárak automatikus scannelése, ne kelljen manuálisan megtenni minden alkalommal, mikor új filmet töltök le
- Filmek/sorozatok megjelölése nézettként. Leginkább utóbbi esetben fájó ez, több sorozatot követek párhuzamosan, nem egyszerű nyomonkövetni hol is tartottam, főleg ha rész közben hagyom abba
- Maga a skin nem elég nyitott, túlzottan hajaz a régi rendszerekre. Kis ablakok, feliratok, ahelyett hogy a teljes képet az adott borító töltené ki. Javaslom a Plex illetve főként a Netflix felületének tanulmányozását

Ha valakinek esetleg lennének megoldásai a fent említett "problémákra", akkor kérem ossza meg velem is azt. :R

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#8188) DasBoot válasza IP1954 (#8177) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Egyetértek, éppen mostanában szeretnék vásárolni egy blu-ray-írót.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#8189) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Boldog tulajdonosa lettem egy Real Vision 4K-nak, amire egy Denon AVR-X2500H erősítőn keresztül egy Panasonic TX-65JZ1500E OLED tévé van rákötve. A Vision-on a legújabb firmware fut. A beállításokkal nagyjából végeztem is, és működik minden, mégis lenne két kérdésem. Skin-t szeretnék letölteni, de sehol nem találom a netem ezt a Dune HD Store alkalmazást, amivel állítólag lehetne változtatni, vagyis letölteni. A beállítások/egyéb/kiegészítők menüpontban el van sorolva a Dune Stor és a Dune Extension is, de sehol nem találom, ahonnan el lehetne indítani, és sehonnan nem tudom ezeket letölteni.

A másik kérdésem az alábbi beállításokra vonatkozik, tehát kell-e ezeken bármit is máshogy állítanom,mint ahogy vannak? Vegyesen nézek mindenféle típusú filmet, 4K HDR és Dolby Vision-t is, meg az összes 1080p-s változatot.
Azt tapasztaltam, hogy Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU, Blu-ray compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible HEVC kódolású mkv formátumú filmeknél akadozik, majd lefagy a lejátszó. Ilyenkor ha újra indítom a lejátszást, akkor meg megy rendesen. Hálózatról megy minden számítógépen megosztott mappákból, de mivel 2/1 GB os netem van, nem a sávszélességgel van a gond.

(#8190) dodoroli válasza Bodor (#8189) üzenetére


dodoroli
tag

Szia!
Gratulálok a készülékhez.Az első kérdés engem is érdekelne,hogy hogy kell.
Na biztosan lesz itt valaki aki tudja.Köszönöm!

(#8191) Csabi1984 válasza dodoroli (#8190) üzenetére


Csabi1984
addikt

Engem is érdekelne. Igaz nekem Dune 4K Pro II.készülékem van de abban is van ilyen bit vs 4:2.. amiről fogalmam sincs mit jelent :D

(#8192) djnice válasza Bodor (#8189) üzenetére


djnice
veterán

Ezek a beállítások így jók és nem ezeken múlik, hogy akad-e a Dolby Vision film vagy sem. Valószínű hibás a release, de ha írsz egy címet (a releaser neve nélkül), akkor ránézek.

(#8193) kolosszus87 válasza Bodor (#8189) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Második beállítási képen a preferált hdmi színmélyég beállítást a maximálisról tartalom szerintire állítanám a maximális képhűség érdekében! A chroma subsamlpingot pedig az utolsó 2 pontnál (4K 24-30p 12bit és nem 4K 12bit) állítsd 4:4:4-re a legjobb minőség érdekében. Ez utóbbi beállítást nem minden tv kezeli jól, de pl. az én Sony XH90-nemnél egyértelműen látható az előnye, csodálkoznék ha egy olyan csúcs Pana olednek mint a JZ1500 gondja lenne vele. A release akadása az más történet, ott nem tudom mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#8194) Csabi1984 válasza kolosszus87 (#8193) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem is Xh90 van (Xh9096) igaz az általam leírt Dune készülék társaságával.

(#8195) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Dune 4K Pro II-m van Sony XH9096 TV párossal.
Tv kezelési útmutatójában ez van:

A HDMI bemeneti csatlakozóhoz csatlakoztatott eszközről származó kép jobb minőségű HDMI-formátumban*1 történő megjelenítéséhez, állítsa a [HDMI-jelformátum] értékét [Külső bemenetek]-ra.*1 Például 8K, 4K 100/120 Hz, 4K 60p 4:2:0 10 bit, 4K 60p 4:4:4 vagy 4:2:2

Elvileg a TV-m 10 bites de a Dune gagyarikol 12 bit, meg 8 bit és nem értem :D

[ Szerkesztve ]

(#8196) Beni2360 válasza Csabi1984 (#8195) üzenetére


Beni2360
félisten

Csabi ebben is ugyanolyan SOC van mint a ZIDOO-ban, a beállítás is ugyan az. Próbáld ki.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8197) Csabi1984 válasza Beni2360 (#8196) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia :) Akkor a 8193-as hozzászólást vegyem alapul ?

(#8198) kokokka válasza Beni2360 (#8196) üzenetére


kokokka
őstag

Nem ugyan az van benne. Sima, nem pedig DR.

(#8199) Bodor


Bodor
veterán

Köszi a válaszokat! Skin letöltéssel kapcsolatban valakinek van jó tanácsa?

(#8200) kokokka válasza Bodor (#8199) üzenetére


kokokka
őstag

Mire gondolsz? Hogy honnan lehet letölteni? Mert csinálni is tudsz ha elszánt vagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.