Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Beni2360 válasza wolfman (#8800) üzenetére


Beni2360
félisten

Nincsenek külön külön mappákban a mozi filmek meg a sorozatok? Mint nálam láthatod 6 mappa 3 HDD-n egyenként beolvastatva. Na most a mappába lépve beillesztés és utána a média tárnál azt a mappát frissíteni kell vagyis szkenneltetni és aztán megjelenik mindenhol.
PL: Gyűjteményeknél

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8802) kokokka válasza wolfman (#8800) üzenetére


kokokka
őstag

Automatikus a beolvasás/frissítés? Mert a Dune nem tudta ezt régebben. Mindig kézzel kellett frissíteni, ha új filmet adtam hozzá. Azért írta Béni is azt amit, mert a Zidoo megcsinálja magától.

(#8803) wolfman


wolfman
veterán

Közben tegnap sikerült megcsinálni, csak már nem írtam mert elfelejtettem, ahogy átmásoltam a filmet, véletlenül végig is néztem! :D

Úgy ment, hogy átmásoltam a filmeket a korábban leírt módszerrel, majd beállításokban a 'jukebox' menüpont alatt lehet újraszkennelni a teljes lemezt tartalmak után, ezután már látja faszásan. Nincs nekem bekapcsolva az automatikus frissítés, de megkeresem, hátha van ilyen. Eddig kivettem a HDD-t majd visszaraktam, gondolom ekkor érzékeli a hardver mozgást és megcsinálja az újrascannelést, így pusztán másolásnál nem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8804) emre33


emre33
addikt

dsf kiterjeszésű service fájlokat windows alatt hogy lehet "kicsomagolni"? megnézni?

Pár ve ezt biztosan megcsináltam, és nem jövök rá hogy hogy.

Van egy fájl, amit megnéznék, hogy mit is csinál valójában.

kösz!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8805) emre33 válasza emre33 (#8804) üzenetére


emre33
addikt

stornó, rájöttem :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8806) kenatti


kenatti
csendes tag

SZiasztok!
HD vision 4k solo, legujabb firmware beta feint van (ma raktam fel)
Sajnos a rendszer realtek video beállítások eltűntek, vagyis visszalép a beállításokra.
korábban ez működött, most vmiért nem megy.
Ötlete valakinek?
Köszönöm
Még alapvisszaállítást nem csináltam...

(#8807) ricsik válasza kenatti (#8806) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem 20% körül megakadt a telepítés. 15 perc után meguntam és kihúztam az áramból, mert tudtam, hogy ennek gyorsabban kéne mennie.
Miután újra bedugtam, szerencsére nem lett tégla, folytatta a telepítést és fel is ment.
Változás az SMB problémámban nem lett. Dupla csatlakozás a PC-hez még mindig.

(#8808) kenatti válasza kenatti (#8806) üzenetére


kenatti
csendes tag

Factory reset megoldotta....

(#8809) wolfman


wolfman
veterán

A másodlagos távberhelő (ez a bluetooth-os) mozgásérzékelős funkciója (levegőben egerezős :D) nekem nem működik (Dune HD Pro Vision 4K Solo). Pár napja vettem észre. Leválasztottam, majd újra párosítottam, de nem funkcionál. Megnyomom a kurzor gombot, letiltja a gombokat, de a kurzor se jelenik meg a képernyőn. Ha megint rányomok, akkor újra minden funkcionál.
Nálatok is vagy ez így egyedi nálam? Vagy valamit valahol elnyomhattam, ki lehet ezt külön kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8810) Beni2360 válasza wolfman (#8809) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha az egérrel váltasz akkor csak a central gombok-Ok és a körülötte nyilak működnek. Az eltűnése az egér nyílnak meg általában a bal felső sarokban jelenik meg és onnan kell bombokkal vezérelni. Nem olyan mint az LG TV egere. Nem hadonaszos.
Legalább is nálam a testvér boxnal a zidoo áll és a többi amlogic boxnal így müxik.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8811) Onika


Onika
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy a Dune HD Real Vision 4k-n hogy tudok automatikus lejátszást beállítani valahogy? Amikor bekapcsol a stb akkor kellene elindulnia automatikusan valaminek.

Üdv és köszi

(#8812) vilga


vilga
tag

Tapasztalta már más is a real visionnal, hogy a béta firm-el nem működik a cec beállításoknál a vezérlés? az utolsó stabillal viszont tökéletesen, vagy én vagyok a helikopter?
Dune-sb-tv az összekapcsolás az earc-on keresztül, pl: ha bekapcsolom a mp-t akkor indul hang és a tv is, vagy ha tv-t kikapcs akkor a lánc többi eleme is offline. :F

(#8813) balazs8907


balazs8907
tag

Sziasztok! Gondolkozom egy médialejátszó beszerzésén.
Nálam a legfontosabb tényező a minél szélesebb Dolby Vision kezelés, illetve a hang.. (Atmos, veszteségmentes zene stb)
A jelöltek
Nvidia shield pro 4k
Dune real vision 4k
Segítsetek dönteni...

(#8814) Beni2360 válasza balazs8907 (#8813) üzenetére


Beni2360
félisten

Talán itt kérdezd ne a típus topikban.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8815) IP1954 válasza balazs8907 (#8813) üzenetére


IP1954
aktív tag

Nincs "tökéletes" választás.
Mindegyiknek van előnye és hátránya is.
Sajnos olyan nem létezik, ami mindent is tud.
"Mire van feltétlenül szükséged?" a fő kérdés.

Pl.:
Az Apple Tv nekem csaknem ideális, mert nem kell csak hálózatos lejátszás.
Másnak viszont az USB is fontos.
Sajnos mindent az Apple Tv sem játszik le.
Időnként elvi okokból, máskor (hibás) formátumtól függően.
Az elején zavart a hangátengedés hiánya is, szívesebben bíznám a Yamaha készülékemre.
Utólag venni kell egy médialejátszó szoftvert, ezt is elég nehéz megemészteni.

Szóval egyéni döntés.
Ha magad választod ki, akkor később az esetleges problémákat is könnyebben elfogadod.

(#8816) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Régebbi, nem androidos Dune HD Max-hoz (vagy Prime-hoz) keresek távirányítót.
Ha van valakinek felesleges, kérem, jelezze! Illetve várom a tippeket, honnan tudnék beszerezni ilyet...

Köszi szépen! :R

(#8817) fecke78 válasza Downsampling (#8816) üzenetére


fecke78
senior tag

Ebay -en nézted ?

[ Szerkesztve ]

(#8818) Downsampling válasza fecke78 (#8817) üzenetére


Downsampling
senior tag

Igen, ezeket találtam én is. Ha más nem lesz, akkor rendelek ilyet... Csak gondoltam, megpróbálom... :R

(#8819) fecke78


fecke78
senior tag

Esetleg [link]

(#8820) Downsampling válasza fecke78 (#8819) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszi, teszek még egy próbát az enyémmel, illetve megpróbálom megkeresni az előző Dune-mét, (annak ugyanilyen volt), aztán meglátjuk...
Köszi szépen!

(#8821) Ablakos


Ablakos
őstag

Dune HD Real Vision 4K -ban kipróbáltam a youtube alkalmazást és eddig egy reklámmal sem találkoztam a videók előtt/alatt. ;) (standard google fiók, nincs premium előfizetés)
Ez most véletlen vagy hogy lehetséges ez?

(#8822) dh66e válasza Ablakos (#8821) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem véletlen ,a Dune androidos lejátszói alapértelmezetten a SmartTubeNext -et használják.
Egyéni fejlesztés,reklámmentes.

[ Szerkesztve ]

(#8823) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Igaz korábban már kérdeztem, de azóta eltelt egy kis idő. Használ valaki Real Vision 4K lejátszón HBO Max app-ot? Sajnos nekem továbbra is megakad a lejátszás (össze-vissza), aztán csak "gondolkozik". Ha leállítom a lejátszást és újra elindítom, megint megy rendesen. Legutóbb 30 perc után kezdődött a móka...

Tudom, volt egy "update" kifejezetten az HBO Max-al kapcsolatban, de sajnos az nem hozta meg a várt eredményt. Azt is tudom, hogy nem feltétlen erre való ez a készülék, de ha már sikerült rá felvarázsolni, akkor akár mehetne is :) Így nem kéne még egy eszközzel bajlódni (sajnos a TV-re nem lehet androidos appot varázsolni).

Előre is köszönöm a segítséget, illetve - ha van - a tippeket.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8824) dh66e válasza P1eTr0 (#8823) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Melyik appal használod?

(#8825) P1eTr0 válasza dh66e (#8824) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Ha jól emlékszem, akkor apk mirror-ról szedtem le valamelyiket, és az frissül. Van javasolt app? Mert akkor csinálok egy re-installt.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8826) dh66e válasza P1eTr0 (#8825) üzenetére


dh66e
Topikgazda

52.45.0 verzió van fent nálam,most ránéztem és nincs gond a lejátszással.

(#8827) P1eTr0 válasza dh66e (#8826) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Megnézem, mert nekem nem ez rémlik (talán 52.40, de frissítést ma nem talált). Az Android TV-s verzió kell belőle, nem? Ettől függetlenül ma többször behalt a lejátszás. Nem tudom, mit állítok rosszul, vagy mit nem állítok be, amitől el kezd gondolkodni és egyszerűen megáll.

A net nem lehet gond, mert egy Xiaomi stick-et is használok más Tv-vel, amin az HBO tökéletesen fut. Szóval passz. Lehet kéne csinálnom egy reinstallt a Dune-n, mindent 0-ról beállítani. Vagy felesleges kör lenne!?

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8828) dh66e válasza P1eTr0 (#8827) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mondjuk nekem nem frissül magától,mindig meg kell csinálnom a frissítést ha épp ránézek hogy van e.
Lehet megér egy gyári visszállítást.

(#8829) zapco1269


zapco1269
tag

Van itt köztetek valakinek tapasztalat a DUNE HD média lejátszókkal kapcsolatban. Csak a kép és hangminőség különbségek érdekelnének.

Megjelenítő: SONY 83A90J
Soundbar: SAMSUNG HW-Q990B/EN 11.1.4


Dune HD Real Vision 4K V Dune HD Pro Vision 4K Solo V Dune HD Max Vision 4K

(#8830) IP1954 válasza zapco1269 (#8829) üzenetére


IP1954
aktív tag

A kép és hangminőség szubjektív.
(Mindenkinek a sajátja a legjobb, a másé pedig tele van hibával.)
Elsősorban a megjelenítőn múlik, ami ahogy látom nem jelent problémát.
Az UHD/HDR/DV anyagoknál biztosan látod, hogy mire képes.
A forrás minősége sem mindig ideális.
Az SD (pl. AVI 1 Mbit/sec körüli adatsebességgel) felkonvertálási képesség úgy általában sem érdekel, de egy olyan tévénél mint a tiéd eleve értelmezhetetlen kérdés.
Elvileg minden kereskedelmi forgalomba kerülő UHD/HDR/DV képes lejátszónak azonos módon kellene működnie, és csak a kínált plusz szolgáltatásokban lehetne eltérés.
Azzal se foglalkozz, hogy egy ilyen szintű tévét kalibrálni kell.
Nem hiszem, hogy szemre bárki jobban beállítaná, mint a gyártó.

(#8831) zapco1269 válasza IP1954 (#8830) üzenetére


zapco1269
tag

Na akkor közelítsük meg más képen. Ha nem volt érthető.

A forrás legyen a TOP GUN MAVERIC

Az említett 3 lejátszón lejátszva Synology NAS-ról a lenti CODEC-et, hallanék-látnék különbséget közöttük?

Azt szeretném megtudni, érdemes e pénzt költeni a drágább lejátszóra? 90eFt V 190eFt V 350eFt
A sztereó hang az nem mérvadó számomra mert dedikált NAIM rendszerem van Streamer-Dac-előfok-végfok-mindenre külön NAIM táp.

Kép:
MPEG-H HEVC Video 60957 kbps 2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 1000nits / HDR10 / BT.2020 * MPEG-H HEVC Video 6210 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 1000nits / Dolby Vision FEL / BT.2020

Hang:
Dolby TrueHD/Atmos Audio English 4944 kbps 7.1+11 objects / 48 kHz / 4304 kbps / 24-bit (AC3 Core: 5.1-EX / 48 kHz / 640 kbps) Dolby Digital Audio English 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps

[ Szerkesztve ]

(#8832) IP1954 válasza zapco1269 (#8831) üzenetére


IP1954
aktív tag

Elvileg minden kereskedelmi forgalomba kerülő UHD/HDR/DV képes lejátszónak azonos módon kellene működnie, és csak a kínált plusz szolgáltatásokban lehetne eltérés.

A megjelenítő és a forrás minősége számít.

Van 5 médialejátszóm és a Panasonic HZ980 sajátja.
Bármibe fogadom, hogy nem tudod megmondani, hogy éppen melyik képét látod.
Esetleg véletlenszerűen eltalálhatod.
Mindez természetesen jó minőségű anyagra vonatkozik.
A rossz forrás jó tévén és a jó forrás rossz tévén nem érdekel.

Véleményem szerint értelmetlen 190 vagy 350 Ezer forintot fizetni ...
Nem beszélve arról, hogy akár egy év múlva is elterjedhet egy újabb formátum,
megint vehetsz új tévét és médialejátszót, ha követni akarod a trendet.

(#8833) Pókháló válasza zapco1269 (#8831) üzenetére


Pókháló
újonc

Véleményem szerint nem lejátszóoldalról kéne megközelítened a kérdést, ha direkt kimenetet használsz és nem a lejátszóval oldod meg a HD hangok feldolgozását. Ha direktben megy ki a hang, a hangminőségért az erősítőd és a hangfalaid felelnek.
Így a leírásod alapján csak azt írnám, hogy legalább annyira komolyan kell venni a HM építést, mint a sztereó rendszerét. És ez a Samsung szett messze nem képviseli a HM hi-end kategóriáját. Pont az az igaz HM esetén is, mint a zenehallgatásnál. Ugyanazoknak a kitételeknek kell megfelelnie a rendszernek, csak több hangfallal.

(#8834) zapco1269 válasza Pókháló (#8833) üzenetére


zapco1269
tag

Magyarul az általam felvázolt rendszerbe a Dune HD Real Vision 4K is bőven elégséges?

(#8835) fecke78 válasza zapco1269 (#8834) üzenetére


fecke78
senior tag

Minél komolyabb tudású a készülék annál kevesebb lejátszási gondjaid lesznek .
Mert persze tudja mindegyik de, és ott az a de ,ami csak akkor derül ki ha a legalját veszed a kínálatnak , de vedd meg a legolcsóbbat , 14 napod van tesztelni , ha nincs nálad gond akkor jó :)

(#8836) zapco1269


zapco1269
tag

:R

(#8837) IP1954 válasza zapco1269 (#8836) üzenetére


IP1954
aktív tag

Arra próbáltam felhívni a figyelmedet, hogy a 400 ezer forintos nem fogja jobban lejátszani az anyagot (nem ad szebb képet), mint a 100 ezer forintos. A mellékelt plusz szolgáltatásokban viszont óriási eltérés lehet. Azt kell eldönteni, hogy mire van feltétlenül szükséged.
Nekem nem fontos:
- SSD vagy HDD fiók(ok)
- USB csatlakozások
- infra hosszabító
- optikai és koax audio kimenet
- óra és lejátszási pozíció az előlapon
- mini képernyő az előlapon
- még a WiFi is lényegtelen
- nem kell bele szerver
- nem akarok android applikációkat futtatni
- nem akarok torrentezni vele
- a streaming szolgáltatók sem érdekelnek, de nem duzzognék nagyon, ha mind jól működne
. . .
Másnak pedig ezek fontosak lehetnek.
Nekem elég a HDMI és a LAN kábel csatlakozó.
Ne kelljen hűteni ventilátorral.
Tudja a hangtovábbítást változtatás nélkül.
... és persze a lehető legtöbb formátummal működjön.
Lehetőleg dedikált gombokkal a távirányítón, ami inkább ne infrás legyen.
Nem kedvelem, ha egy gombot röviden/hosszan/még hosszabban nyomva valahová (egy meghatározhatatlan pozícióba) megy a navigáció lejátszás közben.
... és mindez általában nem a kütyü árán múlik.

[ Szerkesztve ]

(#8838) anfer


anfer
csendes tag

Sziasztok!
Ezek a masinák a HD hangokat átkódolják 5,1-re az optikai kimenetre, vagy csak sztereó lesz?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8839) fecke78 válasza anfer (#8838) üzenetére


fecke78
senior tag

Beállithatod neki , hogy "csak " tovább küldje , vagy konvertálja

(#8840) P1eTr0 válasza dh66e (#8828) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Kipróbáltam a reset után, hogy semmihez nem nyúlok a lejátszó beállításat tekintve és úgy dobom fel ráa az HBO Max-ot, de sajnos ez most nem jött be... Gyakorlatilag 8 mp-el az indítás után elkezdett "gondokodni" az app.

Nem tudom, mi lehet a probléma. UTP kábel jó, sebesség Gigabit, nettel minden rendben (más eszközön tökéletesen megy az HBO), egyedül a Dune-n "fog" ki...

Esetleg a videó beállításaidat le tudod fotózni? Hátha ott cseszek el valamit...

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8841) Csabi1984 válasza P1eTr0 (#8840) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem tudom de szerintem hiába van android resze nem lesz olyan mint egy rendes android rendszerű eszközön. Ott a Kodi hiába Android alapu Dune-n se müködött jól és a Sony Tv-n is vannak anomáliák.

(#8842) P1eTr0 válasza Csabi1984 (#8841) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Igazából még azért próbálkozom, mert többen is jelezték, nekik rendesen megy ezen az eszközön. Tehát elvileg nem lehetetlen. Ekkora szórást pedig nem tudok elképzelni a gyártásban. "Hátha" alapon összejön majd...

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8843) tomtom9


tomtom9
tag

Sziasztok!

a napokban vettem egy vettem egy dune real vision 4k lejatszot h netflixen es kulso hdd levok filmeknel a leheto legjobb hang/kepminoseget kapjak. Van mellete egy jbl bar 5.1 hangprojektor.
a kerdesem lehet egy kicsit amator. Mely kabelekkel kell pontosan osszekotnom es esetleg mit kene beallitanom h a leheto legjobb hangminoseget kapjak?
illetve a dune ra telepitheto netlix tenyleg ilyen “gagyi”?

koszi

(#8846) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz. Van egy eszközöm, amin adott pl. a streaming lehetősége (az app elérhető). Ha működik, akkor miért ne?

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8847) fecke78 válasza P1eTr0 (#8846) üzenetére


fecke78
senior tag

Azért mert nem működnek , csak a szenvedés van vele ,a médialejátszó , filmek hiba nélküli lejátszására van kitalálva , sajnos a cég is többet akar nyújtani mint amennyit valóban tud adni ..

[ Szerkesztve ]

(#8848) kokokka válasza P1eTr0 (#8846) üzenetére


kokokka
őstag

De ez nem stream eszköz. Hali, hálózati mediafájlok lejátszását szakosodott. A stream-re nincs license, így azok nem teljesértékűek. Ha mégis, csak ideig óráig.

(#8849) P1eTr0 válasza kokokka (#8848) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Én nem vitatom, hogy ez a cucc alapvetően nem streaming lejátszó. Mint írtam, azért érdeklődöm, mert másnál rendesen megy. És ha így van, akkor hátha nálam van a gond.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8850) kisspall válasza P1eTr0 (#8849) üzenetére


kisspall
aktív tag

Miért jó a streaming szolgáltatónak, hogy korlátozza a lehetséges lejátszóeszközöket? Már ha erről van szó valóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.