Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) stemplar07 válasza gyeniko (#7550) üzenetére


stemplar07
őstag

nem is a sávszéllel van gond szerintem, hiszen a TV-n (2020Q) működik a 4K HDR .. itt valami programozási (vagy licence) hiba van, mert ha a DuneHD ProII-t átállítom fix 2K-ra akkor sem hajlandó lejátszani a 4K/HDR filmeket ...

(#7552) gyeniko válasza stemplar07 (#7551) üzenetére


gyeniko
őstag

Ha licence gond volna, akkor szerintem nálam sem játszaná le...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7553) stemplar07 válasza gyeniko (#7552) üzenetére


stemplar07
őstag

ezt most úgy érted, hogy megy a 4K HDR ? nálad? az előzőekben azt írtad neked is csak HD-ben megy ..vagy félreértettem ? :)

(#7554) gyeniko válasza stemplar07 (#7553) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem értetted félre, az van, amit írtam, vagyis megy 1080-ban. Te viszont ezt írtad: "DE 4K HDR-ben sajna ugyanúgy ahogy előtte elkezd töltögetni és 25% nál ua. a hibaüzenetet írja ki, hogy,,jelenleg a film nem elérhető, próbálja később", ami (nekem) azt jelenti, hogy el sem indul a 4K/HDR anyag.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7555) stemplar07 válasza gyeniko (#7554) üzenetére


stemplar07
őstag

Így van ..el sem indul a 4K/HDR anyag..,, csak az FHD anyagok indulnak el, hiába állítom fix FHD-re a beállításokban, akkor sem .

(#7556) Csabroncka válasza stemplar07 (#7555) üzenetére


Csabroncka
addikt

Gondolom az előfizetési csomagod prémium!

"in medias res"

(#7557) stemplar07 válasza Csabroncka (#7556) üzenetére


stemplar07
őstag

:D igen, és írtam is, hogy a TV-n hibátlanul megy is ..

(#7558) djpundro


djpundro
aktív tag

Ma kaptam a Dune tol valaszt es lassan kezdi beismerni hogy a Realtek nem Stream appokra valo es nincs farancia a Netflix re sem . (sajnos ) A gögös dune-hd.hu forumon Kyle nem fogja birni megint beirni es Netflixel a Dunet hirdetni ,meg a többi online kereskedes .(baris remelem )
De lesz a napokban uj Firmware az uj Vision modelekre amikre lesz ujabb DV formatumok tamogatasa .
Meg a teljesen uj Kezelö Felület re is mondtak ,par honap mulva lesz mar beta versio ,

"More formats" is not fully true:

Dune supports the following important file formats for DV:
ISO lite MEL/FEL, BDMV lite MEL/FEL,
ISO menu MEL/FEL, BDMV menu MEL/FEL,
M2TS MEL/FEL,
MKV P7 MEL,
MKV P8,
some MP4 formats

Zidoo supports the following important file formats for DV:
ISO lite MEL/FEL, BDMV lite MEL/FEL,
MKV P7 MEL/FEL,
MKV P8,
some MP4 formats

With the next FW update (expected very soon), Dune will support even more formats (including MKV P7 FEL).

"Yes, Realtek platform is not ideal for AndroidTV apps, there are bugs/limitations.
Netflix is not officially supported on Dune, Netflix is not listed as officially supported function in the official product descriptions on the official Dune web site.

"Unfortunately, it is a Netflix policy to support and officially certify Netflix ATV app only on very few selected models of Android boxes, and not support ATV Netflix app on all other Android boxes.
But many users want to run and do run Netflix on Dune. We understand these users. Netflix is #1 video service in the world.
Dune's goal in respect to AndroidTV apps support is to overcome limitations of Realtek platform and make as many AndroidTV apps working as possible, when it is technically possible."
Dune's goal in respect to AndroidTV apps support is to overcome limitations of Realtek platform and make as many AndroidTV apps working as possible, when it is technically possible.

Dune also tries to provide as many additional functions for AndroidTV apps as possible, for example:
- Dune has auto-framerate support for Android apps (Realtek SDK does not support it, and Zidoo has no this function). (By the way, even Nvidia Shield does not have built-on properly working auto-framerate support for Android apps, as far as we know.)
- Dune can show ATV apps channels in ATV home app (Zidoo can not).
- Dune can do global voice search across ATV apps in ATV home app (Zidoo can not).
- On Dune you can use ATV version of Google Play Market (on Zidoo you can not.)
- Dune has special integration of links to Netflix movies to Dune's "Movies catalog" function (global catalog of movies), which gives for example the following possibility:
if you just played some movie from a file, and liked this movie or some actor, you can immediately find similar movie, or find all other movie of this actor, and if some of these movies is available on Netflix, Dune can launch Netflix to play this movie.

New interface is in the development, and the development may take longer than expected, so there are no strict dates and no promises.
There are chances some first alpha/beta versions will become available during 1 or up to a few months from now.

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7559) emre33 válasza djpundro (#7558) üzenetére


emre33
addikt

DRM van a Realtek chip-ben.

Ezen kívül milyen korlátozás kehet Realtek oldalon? Ez hülyeség szerintem. Itt license és az ezzel kapcsolatos költség ami itt akadály.

De nekem más bajom van: Netflix jelenleg nem hivatalos, hack alkalmaz a Dune.

Mi garantálja, hogy emiatt nem kapunk valaha tiltást? Ez így rizikós!

El kell adni ezt asszem :(

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#7561) gyeniko válasza emre33 (#7559) üzenetére


gyeniko
őstag

Egy korábbi hozzászólásomban elmélkedtem arról, hogy kinek (eszköz gyártó vs Netflix) jobban érdeke, hogy az eszköz tudja streamelni a netflix-et. Számomra nem egyértelmű, hogy az eszköz gyártók fizetnek a licence-ért. Netflix streamelés lehetősége nélkül eladhatóak az eszközök? Igen. Stream képes eszközök nélkül létezik Netflix? Nem.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7562) djpundro válasza emre33 (#7559) üzenetére


djpundro
aktív tag

Szerintem csak a Netflix vegett nem kene eladni .Vannak ,latok sok potencialt a Dune ba.De sokat kellett ezert is szidnom öket ,mire bevallotak hogy Android a Realtek alatt nem igazan a legjobb.Szerintem mondjuk ,szar,mivel semmi nem megy hivatalossan sem meg illegalisan sem. De mondjuk en dicseretesnek tartom a sajat felületet a magyar de mas nyelv alkalmazasaval. Tökeletes a mas orszagok nyelvforditasa is. Remelem lesz meg uj modernabb kezelöfelületje a közeljövöben ,baris igeret van ra.
Mondjuk nagyon tetszik a halozati sebesseg meres minden filmnel hogy leelenörizni lehessen.
Vagy a Firmware updateken is meglepödtem ,minden online lehet es barmikor vissza teheted a regit is ,mert ott van az összes egy helyen.
Mondjuk eleg draga ,de kiharcolok magamnak egy jobb arat,ha lehet .Igeretet kaptam arra is .Elöször 10% volt ,remelek most 30% .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7563) Csabroncka válasza djpundro (#7562) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az a baj, hogy naiv vagy, nem a stream-nek van/lesz vége, hanem a torrent-nek! Innentől kezdve a kör bezárul, csak idő kérdése... (7 éve még vagy 4 torrent oldalon volt accountom, mára éltben hagytak 1-et. (Ha az ncore bezárul vége a magyar dalnak kb 70%-ban.)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#7564) djpundro válasza Csabroncka (#7563) üzenetére


djpundro
aktív tag

Hat akkor majd annyi .De addig is kihasznalni a lehetöseget .De miert gondolod ?1 elegant, de van a bitumen is.De van direct is
[link] Van mas peldaul :) ,ha tudsz mas nyelvet.

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7565) Csabroncka válasza djpundro (#7564) üzenetére


Csabroncka
addikt

Fizetős tatalom ;] :(

"in medias res"

(#7566) djpundro válasza Csabroncka (#7565) üzenetére


djpundro
aktív tag

Nem kell allandoan a vilagveget emlegetni .valami lesz mindeg .Kis penzt meg miert nem lehetne raaldozni?

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7567) Cypresss


Cypresss
senior tag

Sziasztok,

Akinek nem megy még most sem a Netflix azoknál nem lehet, hogy az Aptoide TV-ből telepítették újra? Mert az valóban nem lesz úgy jó.

Valaki írta, hogy nem megy nála az HBO GO? Nálam megy. (PRO)

Egyébként a Netflix nem nem lép ki, jól működik és megy a 4k is. Legalábbis nálam.

Ja, igen. Én voltam az a Dune fórumban, aki Kylenak annyit mondott, hogy jogi útra tereli a Netflix témát és ezt komolyan is gondoltam. Majd lehet, hogy kellene ezzel kapcsolatban a segítségetek (pl régi képernyőmentések arról, hogy a Dune készülékei rendelkeznek Netflix licensszel). Lejatszo.hu oldalán pl két hete még ez szerepelt, de azóta átírták...

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#7568) Csabroncka válasza djpundro (#7566) üzenetére


Csabroncka
addikt

Itt kínlódsz, egy csomó idődet elb..szod erre, miközben vennél egy shildet és világbéke van! Én is nagyon gondolkozom rajta, pedig különösebben nincs gondom FHD-n az ATV-vel.

"in medias res"

(#7569) kokokka válasza gyeniko (#7561) üzenetére


kokokka
őstag

Idézek egy 2019 novemberi cikkből :: 

A legtöbb gyártó ugyanis nem licenszeli az appot, így pedig csak gyenge minőségben képesek a lejátszásra.

Ez azt erősíti meg amiről én is tudok, hogy nem a Netflix fizet a gyártóknak, hanem fordítva. 

[link]

(#7571) emre33 válasza djpundro (#7562) üzenetére


emre33
addikt

1.4-es erősítőm van, így nekem a Dune HD Pro 4K II pont nem jó, mert nincs 2 HDMI kimenete.

De amikor megvettem, még nem volt szó a többi típusról

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#7572) Csabi1984 válasza emre33 (#7571) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szerintem nem lenne probléma max nem használod ki a hdmi 2.0 tulajdonságát mert az erősítő max 1.4, de ez elmélet :)

[ Szerkesztve ]

(#7574) djpundro válasza Csabroncka (#7568) üzenetére


djpundro
aktív tag

Igazad van ,de ottan meg pirosodasi problemak vannak ,semmi mas formatumokat ISO BD nem tudsz lejatszani ,különben Plex nem rossz .De meg szivessen raszanom az idöm ,elszorakozom en ezen .
Az AV forumba ,mennyi idöt eltöltöttem ,mind angolra forditani ,amikor meg magyarul sem tudok helyesen irni :DDD Meg közben a fel nemet forum is ramrohamodott ,hogy miert hazudtolom en le a Dune t? Hat nem szokott ? :))

De elertem annyit a Dune nel ,mivel mindenütt szidtam ,hogy most 1 nap utan mar valaszol es kerdez erdeklödik dolgok felöl nalam .

Nem szabad megengedni hogy minden menjen magatol ,igen is kell perrel is meg mindennel fenyegetni is öket neha .Különben nem jutunk elöre ,mert letaposnak a nagyobbak .
Es ez mindenben igy van ,itt Ausztriaban is mar regen kisemmiztek volna ,nem engedtem es ott vagyok ahol jol erzem magam . Harcolni az igazsagert emberek :)
De nem szabad sosem a masikra irigy lenni mert neki mennyivel több van ,legyen ,lehet azert tett is valamit .

A netflix röl jutott eszembe ,többen jeleztek vissza hogy ezt hogy Netflixel hirdettek az üzletek magyarorszagon sehol mashol nem törtent meg es az se nincsen hogy muszaly Magyar üzletböl venned csak akkor birsz a Dune hivatalos forumaba beiirni .Tehat ez eggyertelmüen a vevö megtevesztese volt .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7575) djpundro


djpundro
aktív tag

Mind ahogy mondtam ,nem szabad feladni sosem .En mindeg Orban Viktor tol tanulom ."Ez meg csak egy csata megnyerese " es "elkell menni mindeg a falig " (jo en nem vagyok olyan inteligens ,de igyekszem hogy kitartsak amikben hiszek ,meg akarok )
A dune felkinalta ,hogy beta ,de meg nem hivatols versiokat nekem mind tesztelö hogy elküldi es az uj kezelöfelület is ha meglesz ,elküldi .De azon kivül is ha bajom van ,valami nem müködik gyorsabban reagalnak az emailomra .
Az utolso heten ,minden nap valaszoltak .Eggyelöre en örülök .Es az is bizonyitja hogy a Dune olvassa mind a külföldi Forumokat ,(alol angol valtozatba) hogy mondta ,evvel lenyegeben hirdetem is mert mondtam szep jokat is rola :) ,Rosszakat is böven ,de az vezetett ide hogy ezutan több szavam lesz esetleg .

Lehet a vegen a HBO go is meglessz oldva :)

"Regarding the new UI: very likely first firmware update with new UI will be first provided (for closed testing) to a small group of beta testers, in this case you will be included into this group if you want."

"Regarding the new UI: very likely first firmware update with new UI will be first provided (for closed testing) to a small group of beta testers, in this case you will be included into this group if you want"
"Your requests (CEC, HDD standby, HBO GO app) are handled and solutions are implemented (when feasible) by our R&D team with big priority; when a solution is implemented and not yet available in a public firmware release, a private development firmware release can be provided to your for early evaluation if you want."

" In general, you make you posts about Dune HD more friendly, and you post also information about advantages of Dune HD."

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7576) emre33 válasza djpundro (#7575) üzenetére


emre33
addikt

Iratkozz fel a zárt bétára.

Én szívesen tesztelnék, ha 1-2 emberrel megosztanád :)

Nekem mondjuk most még sima Pro 4K II

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#7577) stemplar07 válasza djpundro (#7575) üzenetére


stemplar07
őstag

,,..." In general, you make you posts about Dune HD more friendly...,, :C ez nagyon jó :D belemásztál a kis lelkükbe ..

(#7578) djpundro


djpundro
aktív tag

Sziasztok

Kyle re vonatkozik ez is (aki engem ki dobott kerdezes nelkül )
Tehat ezentul senki nem szabad hogy Netflixel hirdesse ,hogyha a Dune support abba nem eggyezik bele .Tehat nyugodtan kerhetitek a penzetek vissza akit Netflixel becsaptak .
Kyre t meg megemlitettem a Dunenak is .Remelem kap majd a hozzalasaval a felyere .Dune senkinek nem engedelyezte hogy Netflixel hirdessek es avval hasznot szerezenek .

"We believe that these resellers should not advertise Netflix support, at least without a note that the support is not official and is not guaranteed."

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7579) djpundro


djpundro
aktív tag

Persze szoltam vissza es majd szolok nektek is .Persze megkell öket elöször kerdeznem .
Hanem van egy Amzon Prime Video App ,a Zidoo csinalta meg ,de lehet hogy mehet a Dune val is .
Ha valakinek van Amazon hozzaferese kiprobalhassa esetleg .https://www.mediafire.com/file/ek0xvhry1k70xwc/Prime_Video_%2528Android_TV%2529_5.4.9.apk/file

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7580) Cypresss válasza djpundro (#7578) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Neked vannak esetleg mentett képernyőfotóid a korábbi Dune technikai leírásokról? Tehát amiben szerepel, hogy rendelkeznek Netflix licensszel a modelljeik.
Szüksége lenne rá az ügyvédünknek...

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#7581) emre33 válasza Cypresss (#7580) üzenetére


emre33
addikt

archive.org oldalon nézd meg a lejatszo.hu korábbi státuszát (ők a hivatalos nagykerei a cuccnak, hd-dune.hu is az övéké)

[link]

Ez január 25. Állapot, ezt szó szerint véve: 1080p van license, csak a 4K nincs. Ez így bukta nekik.
És az archive.org sokkal bizonyítóbb erejű mint egy képernyőkép, szerintem.

“ A Pro 4K II azon kevés TV-re csatlakoztatható androidos box egyike, amely rendelkezik megfelelő licenccel és biztonsági szinttel (Widevine DRM L3/L1) ahhoz, hogy a YouTube és akár Netflix is engedélyezze rajta a lejátszást 4K felbontással is, nem csak fullHD-ban. A Pro 4K II megjelenésekor (2020 nyarán) a Netflix 4K-ban nem támogatott, de a 4K-s YouTube videók közül akár a HDR színrendszert tartalmazók is lejátszhatóak.”

Archive.org néha lassú, de müködik.

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#7582) djpundro


djpundro
aktív tag

Megkerdeztem hogy melyik modelekre lesz az uj modernebb felület .
Azt irtak hogy az összes Androidos modelra 2017 töl .

Which models does the new surface fit on? Only for newer 2021 models or also for 2020 models?

All Android models (including models launched in 2017 -- in total 20 different model / revisions).
Dune HD's policy is long-term (10 years+) firmware updates.
Sometimes firmware updates may be delayed (because our R&D team is extremely busy with various things),
but eventually we release firmware updates for very old models too.

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7583) djpundro válasza Cypresss (#7580) üzenetére


djpundro
aktív tag

Hat en a Dune forumon olvastam ,akik elmentettek .De a lenyeg a Dune irta (fennem betettem )
hogy nem az ö engedelyezesevel .Es hogy felkelett volna tüntetni hogy nincs ra garancia .
Ezt is irtak a Dune support tol nekem ,valamelyik nap ,amikor valaszoltam nekik hogy csak 1080p be megy a Netflix .Lizensz ,kihangsujozza ,hogy nincs .

Netflix has been running since the day before yesterday, but not satisfactorily. Several owners report that Netflix only runs in 1080p. 2160P -4K-HDR-DOLBY VISION does not work any further.

"1080p/4K -- yes, it is Netflix limitation, unfortunately, we have no control on it. Netflix now allows 4K only on Netflix-certified boxes, and there are very few set-to-boxes in the world which are Netflix-certified, no way to solve it on Realtek RTD1619 media processor (Realtek platform is not Netflix-certified)."

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7584) djpundro válasza emre33 (#7581) üzenetére


djpundro
aktív tag

nem lehet 1080p re lizensz .vagy van vagy nincs semmire .
Különben igy valaszolt a Dune support .
Eggyertelmü 1080p megy hackelt appal csak widevine l1 kell hozzá ,mondjuk jobb mind a semmi ,mert összefüggesben van a MY COLLECTIO nal .Lenyegeben a HBO GO menne 1080P be en szemely szerint örülnek -
(Realtek platform is not Netflix-certified)."

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7585) lemmy9 válasza Cypresss (#7580) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha jól látom az volt írva, hogy "akár Netflix is". Ez igy nem konkrét kijelentés.

Szerintem!

(#7586) djpundro válasza lemmy9 (#7585) üzenetére


djpundro
aktív tag

Hat ezen lovagolni mar kesö .Ha volt es elett mentve az oldal ,akkor esetleg lehet valamit csinalni .
Meg különben megy 1080p igaz ,de megy .Jobb mind a semmi .Alitolag megy a Dunen a Disney+ ,majdd egy teszt et hetre kerek es kiprobalom jövö heten .Az is lesz Magyarorszagon meg ebbe az evben ,vagy nem ?

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7587) Csabroncka válasza djpundro (#7586) üzenetére


Csabroncka
addikt

Alitolag megy a Dunen a Disney+, - ebben is erősen kételkedem :(

"in medias res"

(#7588) djpundro


djpundro
aktív tag

A Dune Pro Vision 4 napig volt nalam elöször ,de inkabb massal foglakoztam mind a könyvtarral .De szeretnem megkerdezni ,hogy miert hasznal 2 könyvtarat a Dune ?
A my collection es a Jukebox ot.Eggyik függ a masiktol ?A my collection nal rögtön bekerülnek az összes Netflix coverek .Nem lehet azt szürni hogy csak az enyeim legyenek ott ?A legelejen , az üzembe helyezes nel van egy optio aminel kerdez valamit a Netflixel kapcsolatban ,nem e ez az optio ahol kilehet venni a Cover eket ami a Netflixhez tartozik?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7589) djpundro válasza djpundro (#7588) üzenetére


djpundro
aktív tag

Mindegy is .Jön ugyis a következö honapokban teljesen uj Könyvtar felület es kerdezik is a hasznalokat , hogy mijen valtoztatasok legyenek az uj valtozatban .
Napokban lesznek külünben javitasok is ,meg alitolag egy csomo uj DV formatum helyes lejatszasa .
Ugy nez ki ,megeri az uj Dune Pro Vision ba valo befektetes .

Small update:
We expect to release an updated firmware in the nearest days, which will support Dolby Vision in much more file formats variations,
will fix various problems, and will provide other improvements.
Currently our engineers are debugging it.
The new GUI is under development, first public information and first alpha/beta firmware releases with it may become available during the period of one to several months.
If you want, you can collect and send us the information about the wishes of the users for this new GUI and the better Moviewall,it will be passed to our R&D team.

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7590) emre33 válasza djpundro (#7589) üzenetére


emre33
addikt

Rákérdezhetnél, hogy a HD Pro 4K II mikor várható új béta.

Remélem nem akarják ezt a típust elhanyagolni..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#7591) dh66e válasza emre33 (#7590) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Realbox fw is várat rendesen.....

(#7592) djpundro


djpundro
aktív tag

Elküldtem .Igy jo?
Különben 2017 töl mindegyikre lesz uj komplett uj kezelöfelület a következö honapokban .
De különben en is ugy erzem mind a 2021 es modeleket csinalgassak a regieket meg elhanyagoljak .

Hello
Ask people from the Hungarian forum. When will the new firmware for HD Pro 4K II and Realbox models be released? Many are already impatient, thinking Dune forgot to take care of these models.
Many Thanks
Lg

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7593) djpundro válasza emre33 (#7590) üzenetére


djpundro
aktív tag

Ezt a valaszt kaptam .Lesz egy kicsit kesöbb ,de lesz .

"Firmware updates will be released for all supported Dune HD models, including RealBox 4K and Pro 4K II, a bit later."

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7594) emre33 válasza djpundro (#7593) üzenetére


emre33
addikt

Dune esetén több a marketing szöveg, mint a valóság.

Magyarázhatnak itt 8-10 éves támogatásról. Nézd meg a régi modelleket, évekig nem jön semmi frissítés.

Csak az aktuális modellel foglalkoznak, pro ii is le van szarva fél év után.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#7595) dh66e válasza emre33 (#7594) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A régi modellekre pl.Smart sorozat,10 évig jött a frissítés.
Amióta ez az android vonal van meg ez a kapkodás a model váltásokkal azóta valóban vérszegény a support. :(((

(#7596) kokokka válasza dh66e (#7595) üzenetére


kokokka
őstag

Teljesen jogos. A régi felállás szerint a Pro 4K is kéne hogy kapjon még új FW-ket. De az utolsó múlt év szeptemberében volt, akor is a három javításból az egyik a
Dune Store alkalmazáson belül a közösségi programok és pluginek felülete megváltozott
volt. Ahogy kijön egy új model, a régi megy a süllyesztőbe. Kérdés, hogy melyik az a márka (van e egyáltalán) aki a régi Dune vagy a Popcorn nyomába léphet. Rengeteg potenciál van an Androidban, de amikor a Sigma befejezte, valami elveszett....

(#7597) djpundro


djpundro
aktív tag

En eggyaltalan nem ertem ezt .
Pedig csak irni kell nekik ,ezt is 1 napon belül megvalaszoltak .Es ez a regebbi modelekre is vonatkozik .Sokan kertek mar .Azonkivül az userek ha összefognak paran es megirjak hogy mijen bajuk is van es mijen hibakat javitsanak ,biztos vagyok benne orvosolnak!Miert irnak nekem olyan gyorsan vissza ,teszem fele a kerdest .Magatol akarjatok hogy megoldodjon a problematok , ?A masik meg ,a teljesen uj kezelö felület es a Könyvtar a regebbi re is lesz .

Több felhasznalo is mar kerte....

"Summary statistics of your collection to be made available via email. Zappiti sends a CSV with one button press in the menu."

Dunne Support
About this request, please note that recently we published a solution for it, it is available here:
http://dune-hd.com/support/mycollection#web_interface
This solution provides My Collection statistics as a web page, CSV, XLSX or JSON file.

You are welcome to share this information to the mentioned forum.

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7598) djpundro


djpundro
aktív tag

Amugy tegnapelött irtam nekik es ma hajnalban valaszoltak .A kerdeseimre valaszoltak szepen es mind ahogy a valaszbol is kiderül nagyon rendes a Support .Bevettek egy kis beta csapatba ,ahova elküldik es birjuk elöször tesztelni ,aztan csak jön ki hivatalossan .Meg uj vagyok a Dune nal nagyon ,de iszonyu jo erzes hogy foglakozni tudnak az emberekkel .Mondjuk en megkerdeztem tölük azt is hogy esetleg nem e jobb lenne ha csak a sajat problemammal foglakoznak ,mivel sok idöt elvesz nekem ,hogy mas problemajaval is en foglakozzak ?!
Ök is azt talaljak helyesnek hogy ne masok problemajaval foglakozzak (mivel sokan irnak különben is a Supportnak ) es ha valamit jogosnak tartanak es többen is kertek ,azokat jelzik extra hogy a mernökök fele tovabbitottak .(egyszerüen összekeveredek a sok valasz utan ,mar par nap utan nem tudom kitöl mijen keres jött es a Dune tenyleg minden kerdesre szakmai valaszt ad . )

Itt a tegnapi level .Es verszegeny lenne a Support ?Az utolso 2 hetben 5 x ennyi valaszt kaptam mar . Szerintem csak valamit valamiert !

Hello H......k,

Please see below.

On Sat, Apr 10, 2021 at 9:01 AM ,,,,,,,,,,,,,,@gmail.com <,,,,,,,,,,,,,,,@gmail.com> wrote:
1-Hello, I don't understand why Dune has 2 libraries. My collection and jukebox. Zidoo has 1 HOUSE THEATER.
What logic works with Dune? My collection has a lot of Netflix covers from the start when I open them. Can't we remove or rearrange them from my Netflix collection? I just want to see my covers in MY COLLECTION. Or is that nothing possible?
When I started and installed it for the first time, right at the beginning (info window with 2 options) asked me about Netflix (I didn't understand the question correctly). Is this the only option for the cover of Netflix's Final Enlightenment?
A user manual isn't the way to go for someone who can't use it properly?
I think a used manual that Dune creates for the customer makes a very sensible move with that.

Sorry, we don't understand what exactly you mean with "2 libraries. My collection and jukebox").
Please send some photos demonstrating this question.
Maybe you mean "My Collection" and "Movies" functions? These functions are similar, and are related, but have differences: My Collection is the database of your local movies, Movies is a global database (encyclopedia with information about movies for movie fans) of more-or-less all movies available in the world (with some integrations of some streaming services). My Collection function is based on and uses many mechanisms of Movies function.

Regarding functionality of My Collection and Netflix: there is a special integration of a few of streaming services (available services depend on world region/country), including Netflix (it is actually the only globally available integrated streaming service), into My Collection and Movies functions. Please see the explanation we sent you in one of previous emails (email "Huszak - Inquiries, change requests and bug fixes in the Dune software").

Please also see the information here:
https://dune-hd.com/support/mycollection

2-And I want to ask, you accepted me for a test where the beta firmware can always be tested in a small group first. How do you communicate with me and me with you when firmware comes out or when I have a problem?

When we release some alpha/beta firmware for private testing in a small group, we will send email with the link to you.
At the moment, there are no such private releases.
We know you by your email address ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,@gmail.com

Usually beta firmware releases are public, in this case they can be installed via "Setup / Misc / Firmware upgrade" menu and the media player can also check for them automatically (if this setting is enabled in "Setup / Misc / Firmware upgrade" menu).

3-By the way, I've now accepted a one-month trial subscription to Amazon Prime Video. If something is available at Dune I can now try it for you for 1 month.

At the moment we do not recommend to use Dune HD media players for Amazon Prime Video, because of the known problems.
Our engineers are working hard on searching solutions for these problems, but at the moment we are not sure yet if and when they can be solved.

4- I'm a bit confused and overwhelmed by other questions (and also the answer, the Dunne support was surprisingly quick and thorough) from other users because I was also asking other people's questions to Dune. And I will now try to be more careful with questions in order to send them. (Example of how to use MY Collection)

If possible, we will appreciate if you avoid hasty copy-pasting the information about every problem/question of every Dune HD user from one forum to another (it seems does not help users and it does not help Dune HD), and also to our support email (we get information from many channels, and usually it only creates a duplication of the information).

If possible, we will appreciate if you focus on questions and problems which you personally have with your own Dune HD media player, and which are important for you personally.

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#7599) emre33 válasza djpundro (#7598) üzenetére


emre33
addikt

Mondok egy példát.

Lehet van belső zárt Béta csoport, de van nyilvános is.

Általam használt Pro 4K II és a Pro Vision 4K Solo is ugyan az a chipkészlet van, csak ott van Dolby Vision license.

Új modellhez már van új SDK-ra épülő nyilt béta FW, simán fordítanának a pro 4k II is, csak egy opció kellene a Vision cuccok kikapcsolására, hisz a két chip egyforma.

De nézd meg a 4K Plus II tulajokat, leszarták őket, semmi sincs hozzá.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#7600) emre33


emre33
addikt

Pro 4K II lejátszómnak van (már volt) egy bosszantó hibája. Nem írtam le ide, nem is tudom miért. :)
Végre rájöttem az okára, és 100%, hogy ez volt a gond.

Leírom a megoldást, hátha másnak is segíteni fogok a jövőben.

Hiba: bizonyos időközönként 1-2 sec megakadó lejátszás. Nem mindig fordult elő. 4K anyagoknál gyakrabban, SD anyagoknál ritkábban, és kisebb ideig. Idővel rájöttem, hogy nem a filmtől függ (pl: hibás kódolás)

Próbáltam újraindítani mindent (dune, router, windows-s szerver), volt amikor megoldotta, volt amikor nem!

Filmet hálózatról, megosztott mappán keresztül (samba) egy windows-s gépről nézem, hálózat jó, gép gyors.
Hálózati olvasási sebesség 600mbit körül. windows gép hálózati forgalmán látszott is, hogy erre a 1-2 sec nincs semmi hálózati forgalom.

Próbáltam többféle hálózati kártyával, driver-el, mindennel. Nem lett jó.

Próbáltam külső USB-s HDD-ről, soha nem volt akadás!

Idő után feltűnt, hogy FIX 10 perceként történik az akadás.

Arra gondoltam, hogy a dune-n fut valami a háttérben, csináltam már korábban is reset-t, de most nem raktam vissza a google play alkalmazásokat. Nem segített.

Tegnap este (több hét bosszankodás után) mint a villámcsapás rájöttem:
Asus routerem kiírja, hogy adott gép mikor kért utoljára DHCP-n ip címet!
Nálam a DHCP bérleti időtartama 1 óra.

Amikor 50 perchez ért dune ip címéhez tartozó visszaszámláló, akkor én pontosan akkor akadt meg a film! Ekkor a dune kért magának újra ip címet, és ez megakasztotta a hálózatot!
Hiába volt 60 perc beállítva, Ő 10 percenkért kért újra!

Megnöveltem a DHCP bérleti idejét 10 órára, és minden jó.

Én voltam a hülye, én csökkentettem le az idejét, de a Dune is hibás, DHCP cím újrakérésének nem szabadna a hálózatot kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.