Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) dudicukrasz válasza DanDeR (#5118) üzenetére


dudicukrasz
tag

Csak a doboz a különbség.
Pár gomb máshol van a távon és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#5152) jony77 válasza Saccco (#5149) üzenetére


jony77
tag

Én csak a kamera árára gondoltam50-100ig.3axis 32bites gimbalt néztem rá mert az stabilabb képet ad!
A drón már marad azf550, mert már megrendeltem hozzá a fele cuccot :K
A súlyt illetőleg nem értem, itt azt irta valaki ,hogy egy ilyen drón1-1,5kg simán elbír.
Ezért is döntöttem emelett :(((
Most akkor ? :Y

(#5153) Teréz Atya válasza jony77 (#5152) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat, ez alapjan 11,1 V-on 1047-es prop-al 870 g-ot emel. Ha neked van 6, akkor 5,22 kg-ot kepes megmozgatni.
Valami olyat olvastam valahol, hogy kb. a felet kell meghagyni rezervaba, szal most hasrautesre azt mondom, ha 2,6 kg alatt marad az egesz tomege, sacc / kb mukodnie kene.
Tenyleg, ez a vezerlo hogy vislekedik ha kifingik az egyik motor? Iranyithatatlanna valik a gep vagy ki tudja kompenzalni?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5154) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

No, tegnap mertem egy kicsit a szkoppal, csak mennem kellett kulturalodni.

Alany H8 mini vezerlo (FCB) 0720-as motorokkal, akksi 150 mAh (ez volt keznel es tele)

Kb felgaznal igy nez ki a PWM menet. A frekvencia 23 kHz, amikor megnyomtam a hold-ot epp a 19 kHz villant fel. Mar mindegy.

Es itt azt lehet latni, miert nem szabad eroltetni a motort, amikor elakad. Ugyanis megfogtam a propellert, es ugy adagoltam a gazt. A negativ tuske kifut a meresi tartomanybol!

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5155) jony77 válasza Teréz Atya (#5153) üzenetére


jony77
tag

Köszönöm az infót ,próbálok majd e szerint tervezni.Meg egyenlőre súly nélkül repüljön majd a madaram.
Első össze rakott drónom lesz.
Kezdetnek veszek egy konyhai mérleget,már amúgy is akartam.A symax8 cal is úgy jártam,hogy mondom rá akasztom az lg g3at(gyári súly 150g)bírni kell,a telefon tok nem sok rajta hagytam.
Szegény szenvedve megemelte kb 15mpercre aztán annyi.
Később a boltba lemértem a telefonom 210g :W
Plusz még rajta volt a gyári kamerája is meg az akcó kamera tartó.
Úgy kb majd nem 300g tartottam.De megemelte :DD
Csalókák ezek a könnyűnek hitt tárgyak.
Egy kérdésem lenne még
Emlitette valaki itt a távírányító hiba türő tartományát, de lehet rosszul írom.
Ez mit takar?

(#5156) DanDeR válasza Silent77 (#5146) üzenetére


DanDeR
csendes tag

Értem köszönöm szépen 😊

Szerk: és a többieknek is 👍

[ Szerkesztve ]

(#5157) zarew válasza Teréz Atya (#5153) üzenetére


zarew
senior tag

Ha a naza-ra gondolsz ,akkor a hexát szemrebbenés (na jó egy szemrebbenés azért lehet ) nélkül kezeli 5 motorral.

(#5158) Saccco válasza zarew (#5157) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hexát 5 motorral? :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5159) Saccco válasza Saccco (#5158) üzenetére


Saccco
nagyúr

Még egyszer elolvastam, rájöttem, hogy hülyeséget írtam. :DDD :R

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5160) Saccco válasza jony77 (#5152) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha jól értelmezem te a gyári DJI F550 terhelését emlegeted, de ez nem egyezik meg azzal, amit te magad akarsz építeni, mivel teljesen más motorokat/propellereket fogsz használni.

Létezik egy kalkulátor, amivel ki lehet számolni a multikopterek terhelését, méretezését.
eCalc ->> A tutorial on using eCalc

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5161) jony77 válasza Saccco (#5160) üzenetére


jony77
tag

Ez nagyon tuti.köszönöm.
Bár pár paramétert még nem tudok de így 2.6kg itt ki (playload). Gondolom ez az össz rep súly. A gyárinak is 1400-2500ig ír a honlapján.

(#5163) jony77


jony77
tag

Na mi a manó [link]

(#5164) Jackal2 válasza jony77 (#5163) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez jól néz ki, csak a Syma X8 alapból 30K, ez még 35K, ez 65K ennyiért már lehet kapni Cheerson CX-20-at Németországból, ami tartalmaz pl. GPS-t is, szóval kicsit húzós ez az ár...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#5165) dudicukrasz válasza jony77 (#5163) üzenetére


dudicukrasz
tag

Szerintem a vezérlést is cserélni kell.
Az árat sem értem,1db vagy 4?

Szerintem nem kapsz a kezedbe 65ért cx20-at,sehonnan sem.

[ Szerkesztve ]

(#5166) dudicukrasz válasza Jackal2 (#5164) üzenetére


dudicukrasz
tag

Megtaláltam,valóban jelentős kedvezmény van most rá,ennyit biztos hogy megér.

(#5167) jony77


jony77
tag

Azt szeretném kérdezni,hogy azt nem lehetne megoldani az oldallal kapcsolatba, hogy amikor rá megyék valakinek a profiljára ott megjelennének a hozzászólásai? Mert úgy sokkal könnyebb lenne vissza keresni bár mit is.

(#5168) Silent77 válasza jony77 (#5167) üzenetére


Silent77
veterán

Sajnos nem, de rátudsz keresni.
Jobb fent- opciók-részletes keresés-Szűrés felhasználó szerint

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#5169) jony77 válasza Silent77 (#5168) üzenetére


jony77
tag

Így is jo. Köszönöm. :C

(#5170) Upo válasza qnadam (#5162) üzenetére


Upo
addikt

Hát még amikor pilóta is van... :C :B

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5171) qnadam válasza Upo (#5170) üzenetére


qnadam
veterán

akkor már offtopic :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5172) Saccco


Saccco
nagyúr

Vannak ajánlott távirányítók? Márkák?
20 alatt keresgélek, viszont egyelőre nagyon sötétben tapogatózok. :D

Szerk.: addig jutottam, hogy Futaba, FrSky, Turnigy, mármint, hogy vannak ilyenek (is). :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5173) Teréz Atya válasza Saccco (#5172) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Meg a Walkera Devo-k.
A ferdehajlamuaknak meg kerul ra Deviation :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5174) SpydeR3412 válasza DanDeR (#5132) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Saját tapasztalatom szerint, az x5c gyorsabb, mint az x5sw. Nagyobb a hatótávja (de ez még nem biztos, mert az enyémnek jelenleg motor problémája van) és kicsivel jobb képet/videót készít a kamerája.
Ellenben az sw agilisebb, precízebben lehet irányítani, és élőben látod a kamera képét.
Nekem egyszer wifivel felment kb. 50m-re is. Aztán lekapcsolt szokás szerint, úgyhogy ha megérkeznek a motorok, majd kiderül meddig is bírja wifivel .
Rendeltem egy mjx x800-at is, jó lesz télire a lakásba.

Van valakinek tapasztalata róla, hogy egy sj4000 wifi-s kamera mennyire használható fpv-zésre?

[ Szerkesztve ]

(#5175) wyattthoearp válasza Teréz Atya (#5173) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nekem pont ma jött meg a devo10.
Majd kikérdezem az emberiséget, hogy kell deviationra váltani 😃

(#5176) DanDeR


DanDeR
csendes tag

Az sw valamiért jobban bejön. A hatótávra nekem elég a 30 méter az is már egy tizemeletes magassága ami már nem rossz. És tetszik az is hogy látni a kamera képét. Fényképeket szeretnék készíteni vele mennyire csinál jó képeket?

(#5177) Gsx-rr válasza DanDeR (#5176) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Semennyire.

(#5178) DanDeR válasza Gsx-rr (#5177) üzenetére


DanDeR
csendes tag

Szuper. És ami már viszonylag elfogadható képet csinál az ebben az árkategóriában gondolom nem létezik ☺

(#5179) Gsx-rr válasza DanDeR (#5178) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Papíron hd ,gyakorlatilag nem tudom milyen felbontásnak felelhet meg.
Nézz a youtube-on videókat döntsd el neked mennyire elfogadható. Lehet neked tetszik és lég lesz.

(#5180) DanDeR válasza Gsx-rr (#5179) üzenetére


DanDeR
csendes tag

Mint a régi telefonok kb ott tart az a technologia.

(#5181) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Még ilyet sem láttam: [link]

Feltűnt az ára?

Szerk.: Ft-re gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#5182) dudicukrasz válasza DanDeR (#5176) üzenetére


dudicukrasz
tag

Azért eszedbe ne jusson telefonképről irányítani,sokat késik a kép.

(#5183) DanDeR válasza dudicukrasz (#5182) üzenetére


DanDeR
csendes tag

Amiket néztem videokat azokon nem késett.

(#5184) dudicukrasz válasza DanDeR (#5183) üzenetére


dudicukrasz
tag

[link]
6:12-nél

repülés közben ez sok.

[ Szerkesztve ]

(#5185) DanDeR válasza dudicukrasz (#5184) üzenetére


DanDeR
csendes tag

Tényleg sokat késik sajnos itt 😐de ugy hogy nem látom a quadot nem akarom irányítani. De néha elbizonytalanodom hogy megéri e megvenni. 😲 sokatolvastam a symákról meg sok videót néztem 1-2 bejön nagyon 1-2 meg elbizonytalanít 😁

(#5186) jony77


jony77
tag

A devo 10-nek 2km a hatótávja :C Ez meg tetszett.Ez jó minőségü?
Ennek vajon mennyi lehet [link]
Vagy van ez is olyan jó?
Távírányítók között elakadtam.Nem tud véletlenül valaki ,akár külföldi össze hasonlító oldalt?(hatótáv,meg ilyesmi)

[ Szerkesztve ]

(#5187) dudicukrasz válasza DanDeR (#5185) üzenetére


dudicukrasz
tag

Előbb tanulj meg egy 5c-t vezetni,utána sw-zz,ez járhatóbb út szerintem,aztán jöhetnek azok a típusok amik komolyabbak.

[ Szerkesztve ]

(#5188) drnet


drnet
aktív tag

Milyen progit kell androidra telepíteni, hogy a syma x8w képét élőben láthassam rajta?

(#5189) dudicukrasz válasza drnet (#5188) üzenetére


dudicukrasz
tag

[link]

innen le is töltheted/alul/

[ Szerkesztve ]

(#5190) Jackal2 válasza DanDeR (#5185) üzenetére


Jackal2
senior tag

A Syma X8-nak azért van néhány konkurense (mert hogy az X5 nem fog elbírni semmit), pl:

- MJX X101, link itt
Rcgroups "teszt" itt

- JJRC tarantula X6 itt
Rcgroups "teszt" itt

Az rcgroups is foglalkozik velük, mint Syma konkurensek. Talán érdemes őket is megnézni. Az MJX X101-en van egy nem motoros stabilizátor is az árban, ami valami 15K (54 dollár asszem), szóval elég röhejes az ára, nem tudom mi a baja (rossz minőség? nincs alkatrész?), de nem tűnik rossz vételnek.

A Tarantulát is szeretik, bár az újabb verzión van valami "issue" az FCB-vel.

Bár nem emlékszem, mit írtál a pénzkeretedre, hogy mennyit akarsz költeni, de itt van két elég veretős kopter, amin van kamera és jó ár-érték arányban van, ahhoz képest még a képük is "elég jó"

JJRC H12, Patrolról egy cikk itt
Mint önmaga konkurense, Syma X8 G, Rcgroupsról itt

Bár még egyiket sem láttam élőben, mert még csak adatok gyűjtök ahhoz, mit kellene venni, de ezeket esetleg érdemes lenne megnézned.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#5191) dudicukrasz válasza Jackal2 (#5190) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nem x8at akar.

(#5192) DanDeR válasza Jackal2 (#5190) üzenetére


DanDeR
csendes tag

Az x101 ben nincs kamera ha jól látom. Irja is hogy not included. Kb 20 körül szeretnék költeni rájuk. 1. quadnak nem szeretnek többet.

(#5193) Binya70 válasza wyattthoearp (#5134) üzenetére


Binya70
tag

Akkor az biztos aranyból volt!

(#5194) DanDeR válasza dudicukrasz (#5187) üzenetére


DanDeR
csendes tag

Azert érdemes sw-t venni tanulásra nem használni még az elejen a kamerát meg a telefont.

Szerk : a jjrc h12 elég jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#5195) Saccco válasza wyattthoearp (#5175) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez mit fog irányítani? :B

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5196) dudicukrasz válasza DanDeR (#5194) üzenetére


dudicukrasz
tag

Csak nem éri meg,az említett hiányosságok miatt,plussz a gyenge hatótáv miatt.
Csak bosszankodni fogsz ha a gépre és a telóra is figyelni akarsz,persze a nap se süssön mert nem látsz semmit.
Ezeken már túl vagyok,csa jószándékból írtam,persze mindenki arra költi a pénzét amire akarja,ez is igaz.

(#5197) Jackal2 válasza DanDeR (#5192) üzenetére


Jackal2
senior tag

Tudom, de ha ráraksz egy 15K-s kamerát, akkor is csak 30K és nem egy nézhetetlen fost kapsz, mint amit a Syma 5 ad:D

Jah mellékesen holnap veszek át a postán egy 5SW-t kollégám rendelésére, szóval ha érdekel, pár napon belül el tudom mondani, milyen tapasztalati voltak vele.

Értem egyébként, hogy mit akarsz, de ha nem tudja majd megemelni a telefonod, akkor leszel ideges, hogy 20K-d ment a kukába és pont ugyan ott vagy, ahol előtte.

Hubsan X4-eket is nézheted.

Más: Akik rá vannak gerjedve a brushless-re annak mondom, az új Hubsan modellek között jönnek brushless modellek is, pl ilyen

Infók itt

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#5198) DanDeR válasza dudicukrasz (#5196) üzenetére


DanDeR
csendes tag

Persze szívesen fogadom a tanácsokat és köszönöm is akkor lehet érdemesebb lenne a JJRC H-12.

Jackal2 köszi tőled is 30-K nem sok érte de vonz a téma de ha ráunok vagy nem fog meg élőben akkor sok a 30 k.

JJRC H12 jónak rűnik és az ára is barátságos és alkatrész is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#5199) wyattthoearp válasza Saccco (#5195) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Egyelőre csak egy pcb alapú 680-ast, sportkamerával. Nameg az összes itthoni vackot szeretném vele összehozni 😃, elvileg deviationnal lehetséges lesz.
Apránként pedig egy 250est is összerakok majd, de azt már csak szigorúan hobbi célra. 😃😃

(#5200) Jackal2 válasza DanDeR (#5198) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azért kérdezz rá, hogy valaki ismeri-e élőben is a gépet vagy sem. Néztem youtubeon videókat, nem tűnt rossznak, nekem egy bajom van vele, hogy nagyon nagy a rezgés, ezektől nekem hányingerem lesz hosszútávon, ha néznem kell.

Szóval azért kérdezz utána, ha más nem az rcgroups fórumaiban:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.