Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39652) Allien válasza Geller72 (#39041) üzenetére


Allien
veterán

Amúgy, aki Charsoon akksit akar venni, annak itt vannak akciós akksik:
[link]
-15% kupon kód:
Charsoon

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#39653) kriszbon válasza Allien (#39652) üzenetére


kriszbon
őstag

Én meg most [ilyennel] akarok bepróbálkozni, 3 ezret csak megérhet(20% cupon). :F :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#39654) Zoty4 válasza kriszbon (#39653) üzenetére


Zoty4
őstag

Akkubol szerintem minosegit eri meg venni, kulonben 5-10 toltes es kuka

(#39655) SpydeR3412 válasza Geller72 (#39644) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Találtam még ilyet, meg ilyet ezek olcsóak.

[ Szerkesztve ]

(#39656) csmat válasza csmat (#39612) üzenetére


csmat
senior tag

Ja a kérdésem második feléből épp csak a lényeg maradt ki, quadkopter kéne természetesen

(#39657) csmat válasza Teréz Atya (#39640) üzenetére


csmat
senior tag

erre gondolsz? Ebben akkor benne van az adó is? Milyen stepdown kéne hozzá és milyen monitor? A másik kamera, amit írtál, sokkal szarabb képileg?

(#39658) kriszbon válasza SpydeR3412 (#39655) üzenetére


kriszbon
őstag

Nekem meg [ilyen] van itthon, egy benézett rendelés okán. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#39659) Jarod1


Jarod1
addikt

valaki használ ilyet ?

Syma X5UW

(#39660) Arti1 válasza Jarod1 (#39659) üzenetére


Arti1
aktív tag

Nekem nincs, ránéztem a leírására
Hatótávolság: 80-100 méter, a wifi képnek 30-40 méter
Ráadásul régen még zavarta is egymást az irányítás meg a WIFI kép, mert egy frekvenciát használtak, nem tudom, mostanában ezt ki tudták-e küszöbölni...
Ha még megvétel előtt vagy, érdemes átgondolni, meg review-kat olvasni róla

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#39661) molnigee


molnigee
aktív tag

Ha unjátok, ha nem, új videó, valakinek ezt is kell tolnia :D
Pénteken tört a váz, de a pillanatragasztó csodákra képes, teljesen stabilan megfogta.
Mondtam is, majd az új vázig biztonságosan megyek csak, hát így is lett, az elején, aztán csak meg kellett küldeni :D
Két félből áll a videó, az első felében a smooth repülést gyakoroltam, a második felében pedig az őrült, gyors tempót, úgyhogy érdemes végignézni. Van egy pont ahol közel max speedel füvet nyírok, hát ha ott leakad a gép akkor annak tuti vége. Ennyit a biztonságos repülésről ;]
Smooth and Fast

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#39662) Vaze válasza molnigee (#39661) üzenetére


Vaze
őstag

Nem jo a link...sorry...mar jo :DDD :R

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#39663) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Erre esetleg valaki? :B

(#39664) Geller72 válasza molnigee (#39661) üzenetére


Geller72
veterán

"Két félből áll a videó, az első felében a smooth repülést gyakoroltam, a második felében pedig "
-Azt hittem, azt fogod írni, hogy: -Két félből áll a videó, az egyik felében a gép eleje, amerre ment, a másik felében pedig, amerre a hátsó, megmaradt része repült. ;] :P

(#39665) Zoty4 válasza molnigee (#39661) üzenetére


Zoty4
őstag

Jo volt ez is :)

(#39666) molnigee válasza Geller72 (#39664) üzenetére


molnigee
aktív tag

Hát egy crash után lehet így lett volna, talán ez az első session 8 aksival, hogy egyszer se volt esés.
Ez a smooth repülés is nagyon élvezetes, szerintem sokkal szebb egy lassú flipp, roll, mint simán megpörgetni a vázat.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#39667) Geller72 válasza molnigee (#39666) üzenetére


Geller72
veterán

Na ezért akarok komolyabban foglalkozni a 3D móddal. A gépem tudja, de én meg még nem tudom, mit hogyan kellene. :D.

(#39668) Arti1 válasza m4rk.89 (#39663) üzenetére


Arti1
aktív tag

Vízálló phantom :D
Komolyra fordítva:
Ez így elég tág, mire kellene konkrétan?
Motorcsónakban ülnél és kövessen, és közben videózzon? (és közben kerülgesse a belógó fákat...)
Motorcsónak versenyt vennél fel partról indulva?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#39669) m4rk.89 válasza Arti1 (#39668) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Phantom árkategória már túl sok ... :)

Arra gondoltam, hogy miközben megyünk a motorcsónakkal 40-80 km/h, közben videóznék a drónnal.

Ha ehhez már 150k+ drón kell akkor csak annyi feltételnek kéne teljesülnie, hogy SJ4000 WIFI-vel tudjam használni és akkor a hajóból álló helyzetben videóznék.

(#39670) Arti1 válasza m4rk.89 (#39669) üzenetére


Arti1
aktív tag

Menet közbeni videózáshoz az akciókamerák széles látószöge miatt nagyon közel kellene lenni, hogy jók legyenek a videók (ne csak a táj és valahol egy pici motorcsónak legyen rajt, vagy szűkre venni a látószöget, ha nem csak szoftveresen vágja le a fölösleges részeket és meghagyja a felbontást... de akciókamerából Jackal2 blogja a koronázatlan király, ott még érdemes olvasgatni)
Inkább álló helyzetből lehetne jól videózni, felküldeni a csónakból, és igyekezni, hogy oda is landoljon...
Ahhoz akár egy bogár (MJX Bugs 3) is jó lenne, annak van dedikált akciókamera tartója, meg aránylag jó rep. ideje. Van még egy csomó másik gép is, ami jó lehet, inkább az ár alapján kellene belőni, melyik legyen.
Nem akarom leszólni az SJ4000 WIFI-t, de elég lesz a felbontása, minősége? Akkuidőben mindenképp a repcsi lesz a szűk keresztmetszet, az akciókamerák általában 30-50 percet szoktak bírni egy huzamban, a gépeknél 20 perc már ajándék, 10 perc az átlagos

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#39671) Baku válasza Arti1 (#39670) üzenetére


Baku
aktív tag

Mi bajod az SJ4000 felbontásával???

(#39672) Arti1 válasza Baku (#39671) üzenetére


Arti1
aktív tag

Semmi, azért is írtam, hogy nem akarom leszólni, de nem tudom, hogy FOV csökkentésnél hogy működik az SJ4000
SJ5000 WIFI Elite-et ismerem, az van, arról merek vélemény is írni, csak ezért voltam óvatosan kétkedő az SJ4000-el, mert azzal nincs tapasztalatom

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#39673) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok

Beszerezném életem első dronját. Egy syma x5hw-t néztünk ki. Ebben az árkategóriában van ennél jobb? Vagy kezdésnek ez is megteszi?
Mindenképpen fpv kamerásat szeretnék :)

(#39674) Baku válasza Arti1 (#39672) üzenetére


Baku
aktív tag

[ILYEN] a felbontása.
Ha azt akarja, hogy a motorcsónakban ülők felismerhetőek legyenek, akkor másfajta kamerára lesz szükség (más kérdés, hogy az meg nem biztos, hogy drónos felvételhez megfele-e majd, mert jóval kisebb látószögnél (+ esetleg zoom) "célozni" is kell rendesen ...)
Ha elég annyi is, hogy ismerősnek tűnő személyek ülnek egy ismert motorcsónakban, arra megfelel az Sj4000. A Wifi meg arra jó, hogy be lehet lőni monitorozással az optimális magasságot, és szöget a felvételhez .... (Viszont drasztikusan csökkenti az akkuidőt....)

(#39675) KaiotEch válasza Cseri0058 (#39673) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. Az első hozzászólásba(téma összefoglaló) megtalálod melyik ajánlott. Amit Te írtál nem rendelkezik ezzel a plecsnivel, mert wifis-s FPV van rajta, ami semmire sem jó.

Mi lenne a cél, versenyzés vagy kamerázás? Ezt később kell eldönteni, először vegyél egy olcsó kis(nagy: Nihui U807 pl) gépet, amivel megtanulod az alapokat.

[ Szerkesztve ]

(#39676) Arti1 válasza Cseri0058 (#39673) üzenetére


Arti1
aktív tag

Miért lényeg az FPV? Később szemüveggel repkednél (racer) vagy légifotóznál (phantom)?
FPV kamerát mobilon néznéd, WIFI kapcsolattal (gondolom). Az álmoskönyv szerint a WIFI FPV csak rosszat tesz mind az irányításnak, mind a képminőségnek, (legalábbis régen még ez volt), mert ugyanaz a frekvencia és zavarják egymást...
Pont délelőtt néztem egy másik hasonló WIFI képes Syma gép leírását, ott is ugyanaz volt a spec.-ben, hogy elmegy 100 m-re, de a kép csak 30 m-ig tart... Felfele gondolom még kevesebb lehet...
Pont amikor lényeg lenne, hogy már olyan messze/magasan van a gép, hogy az orientációt csak saccolni lehet, akkor megy el a kép, ami segíthetne
WIFI kamera felrakása nélkül nincs irányítási gond (kép se), de akkor lehet venni külön kamera nélküli verziót és hozzá való FPV analóg 5.8GHz szettet (kamera, külön megjelenítő és nem zavarja az irányítást), de ez árban más.

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#39677) Arti1 válasza Baku (#39674) üzenetére


Arti1
aktív tag

No offense, tényleg nem ismertem, ez is teljesen jó.
Még WIFI bekapcsolásával is szerintem a gép lenne a szűk keresztmetszet akkuidő tekintetében, leszállás után meg lehet akkut cserélni mindkét eszközben is (kell annyi akku a kamerába is, amennyi a gépbe)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#39678) Baku válasza Cseri0058 (#39673) üzenetére


Baku
aktív tag

A wifi FPV csalódás lesz.... (akad, késik, ütközik (het) az irányítással, ergya minőség )
Ha ragaszkodsz az X5 szériához, és az fpv-n hez, akkor inkább egy "sima" x5, és egy hozzá kapható 5.8ghz-es kamera+monitor szett (Aliról vagy BG-ről kb. 15k) A szuper minőségtől még ez is messze van, de gondolom nem 100k- t akarsz rákölteni ...

(#39679) Cseri0058 válasza Arti1 (#39676) üzenetére


Cseri0058
őstag

Részemről semmi komolyat nem akarok. Azért kell fpv mert szerintem jópofa ha látod mit lát a dron még ha a minőség nem is a legjobb. Meg csak repkedni akarok, kipróbálni milyen. Semmi extra igényem nincs. Erre azért jó nem?

(#39680) kriszbon válasza Cseri0058 (#39679) üzenetére


kriszbon
őstag

A wifis FPV "mindenre jó" csak pont irányításra nem alkalmas.
Amit lát a kopter te is látod, és ugye az alapján irányítanád, de ilyennel nem fog menni annyira sokat késik a kép, meg szakadozik, beáll a kép stb.(tudom mert próbáltam nem is 1x).

Hacsak azóta (múlt nyár) nem történt csoda ezen a fronton.

(#39682) Cseri0058 : Én ilyen árkategóriában nem vennék kamerás koptert, pláne nem Wifis vackot.
Én végigjártam hasonló utat mint amit te itt most kezdesz, mert nem hallgattam az itteni jó tanácsokra. :B

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#39681) Baku válasza Cseri0058 (#39679) üzenetére


Baku
aktív tag

Az a baj, hogy annyit késik a kép, hogy azt látod a telefonon, vagy tableten, hogy "jön a fa" de azóta már koppant is... :DD
Sok a zavar a képen, ugrál, csíkozódik, elmegy egy-egy pillanatra.
Annyira tele van már a légtér 4.2Ghz- es jelekkel, hogy túl sok a zavar....
De vegyél egyet, próbáld ki, aztán majd jössz újra, hogy milyen FPV-t lehetne rátenni a wifi helyett.. :D

(#39682) Cseri0058 válasza kriszbon (#39680) üzenetére


Cseri0058
őstag

Neem. Nem az alapján akarom irányítani. Csak pl ha felmegyek vele magasra akkor mit lát.

(#39683) Teréz Atya válasza Cseri0058 (#39679) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az X5 szeria arra jo h az alapokat megtanitsa neked. A kamera botranyos, a wifi FPV meg szora sem erdemes. Tenyleg maximum annyira jo, hogy ne hasbol celozz. :D
Ha olcson van, akkor vedd meg, aztan ha megtetszik, akkor eladod es veszel egy jobbat, ha meg nem tetszik meg akkor szinten eladod. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#39684) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Srácok!
Magyarázza már el nekem valaki, hogy a kis gépekhez (gondolok itt konkrétan a Racer 130ra), miként van a proppok számozása, mert nagyon nem értem. :R
A 250es Falcont 5045-ös proppokat használtam. Amikor 3blade-et vettem az is 5045-ös volt. A Racer130-hoz 3020 a gyári 2tollú, 3asnak meg 2435-ösöket ajánlanak (nem is láttam 3020asban). :F

Cseri0058: Nekem az elődje volt, mint első fpv-s kopter. Na az sok mindenre jó csak arra nem, hogy kamerakeéoből repülj... Iszonyatosan késik a kép, meg szaggat is. Plusz úgy bezavarja az irányítást, hogy én egyszer autók között, forgalomban landoltam vele. Egyszerűen összeakad a kettő (mint írták is).
Mindenki azt vesz amit akar, de érdemes ránk hallgatni...
Akkor már érdemesebb wifi nélkülit venni, meg hozzá egy 5.8ghz-es kamerát.
Amúgy a széria teljesen jo tanulni.

[ Szerkesztve ]

(#39685) kriszbon válasza SpydeR3412 (#39684) üzenetére


kriszbon
őstag

Elmagyarázni nem tudom, de az 2435 nincs elírva véletlenül?
Na meg az a 3020 is elég nevetséges mikor 10A-os ESC-t írnak. :F
Ahhoz inkább menne 3045x3 prop, hacsak a motor nem annyira gyenge hogy hiába bírja az ESC, ha a motor meg nem(ezt nem tudom).
Próbáld ki [ilyennel]. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#39686) Baku válasza Cseri0058 (#39679) üzenetére


Baku
aktív tag

".....szerintem jópofa ha látod mit lát a dron még ha a minőség nem is a legjobb.... Erre azért jó nem?...."

Hát nem.... :(

(#39687) SpydeR3412 válasza kriszbon (#39685) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ezt néztem már mikor írtad, de ha jól látom, ez nem olyan motorra való, mint ami Racer130-on van.
Mindenesetre én ilyet rendelek kezdésnek aztán meglatom...
A gyáriról meg azt olvastam, hogy nagyon törik.

(#39688) kriszbon válasza SpydeR3412 (#39687) üzenetére


kriszbon
őstag

Azért írtam hogy nem igen értem én sem, mert azokhoz a propokhoz még a 6A-os ESC is sok, tehát a motor lehet a gyenge láncszem(de nem is kicsit akkor). :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#39689) m4rk.89 válasza Arti1 (#39670) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

MJX Bugs 3 elég jó áron van. Ha jól nézem 115 USD + 27% ÁFA + 2500 lenne a vége?

SJ4000 nekem bőven elég, hajó orrából is teljesen jó videókat csinál.

Ha az előbb linkelt drónt megveszem akkor kész vagyok vagy még kell valami hozzá?

(#39690) syler123 válasza m4rk.89 (#39689) üzenetére


syler123
veterán

Itt a legtöbben 80-90usd környékén vették, szóval jó árnak nem nevezném :DDD

Ha mindenképpen most akarod megvenni, akkor használd a ToysHo kupont, az levesz belőle 9$-t. A költséged annyi amit írsz, de 5% még rájöhet, mert ha minden igaz itt másnak vámolták is.

[ Szerkesztve ]

(#39691) m4rk.89 válasza syler123 (#39690) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Basszus, mi vitte fel az árát? :(

5% még miért jöhet rá?

Nem szokás ilyenkor venni hozzá még kiegészítőket mint plusz akkumlátor stb.?

(#39692) SpydeR3412 válasza kriszbon (#39688) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én arra gondoltam, hogy a propeller felfogatás más...
Akkor ha nem jön 'okosabb' ember nálunk, nem marad más, mint a próbálgatás. :D
Bár az is igaz, hogy 60mm-t írnak a 2435-öshöz. Az neg 2x akkora, mint a 30xx. Szóval lehet csak a számozás más. Viszont az is igaz, hogy 110es gépet említenek...

(#39693) kriszbon válasza SpydeR3412 (#39692) üzenetére


kriszbon
őstag

Én aztotat nem tudhatom, [eztetet] nézve erre rámenne elméletileg.
Csavar felfogatás körív 5mm, M2, tengely meg saccra 1.5-ös, mert akkora fúrószár belemegy, közepe 6mm vastag, pontosabban 5,8-at mértem, és 1,3-1,4g-ot nyom.

De valóban kíváncsi lennék én is rá, hogy most akkor mit is tudnak ezek a motorok. :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#39694) Arti1 válasza m4rk.89 (#39691) üzenetére


Arti1
aktív tag

Voltak/vannak akciók, ki kell fogni, ez nem igazán jó ár érte (meg nem is kezdő gép, bár ésszel és hatalmas önfegyelemmel talán el lehet vele kezdeni és megtanulni az alapokat, gépvesztés nélkül)
$115 az 290es árfolyamon 33.350,- Ft erre jön rá 5% vám (4,7% igazából, de ez már nem különbség), ekkor 34.917,- Ft nettó, erre 27% ÁFA az 44.345,- Ft (ennyiért itthon is találsz, még akár bontatlant is, jófogás meg a többi)
ja, meg a posta 2.500,- Ft-os díja, az lemaradt, amiért lesznek majd olyan szívesek, és megcsinálják helyetted a vámkezelést...
Az egész átfutási idejében az a legszomorúbb, hogy nekem 2 hét alatt ideért az országba kínából, majd 1 hónapot(!) pihent a postán/vámon, pedig proaktív voltam, előre küldtem mindent, amikor kiderült, hogy megfogták a vámon...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#39695) Teréz Atya válasza m4rk.89 (#39691) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem akarok itt unnepronto lenni, de biztos hogy jo otlet egy abszolut kezdonek brushless gepet ajanlani, amit motorcsonakbol akar iranyitani viz felett?
Se magassagtartas, se return to home mert nincs GPS, de meg elokep sem. Jobb esetben csak a kopterbol lesz tengeralattjaro, rosszabb esetben valakit fejbe talal a gep, aztan lehet kimenteni a vizbol.

Szerintem egy hasznalt Phantom 1 vagy 2, arra lehet gimbalt rakni es tartja a magassagat es haza is lehet kuldeni ha baj van. De elotte mindenkepp ajanlatos par repulest megejteni egy kis syma x5c-vel vagy valami hasonloval, hogy megszokja az agy az iranyitast, esha valami gebasz van a GPS / magnetometerrel a gep segge meg nem felenk nez, valahogy azert el tudjuk iranyitani. Nem egy raketatudomany, de azert ne akarjuk atugrani, hogy megtanuljuk hogy repul a gep.

BTW amugy is jon a jo ido, az X5C-hez eleg egy tavot venni, hamarosan minden bokorban lelhetunk egyet. ;]
Haveromnak van 2 H8 minije egy diofan Galantan, ha le tudjatok halaszni vihetitek oket, o mar letett errol a hobbyrol. :P

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#39696) Allien


Allien
veterán

A bugs3 szokott lenni akkciósan a GB-n. Most is (pont most kaptam e-mailben):
$86.99

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#39697) Arti1 válasza Teréz Atya (#39695) üzenetére


Arti1
aktív tag

Na igen, pont ezért írtam finoman, hogy _talán_ el lehet vele kezdeni tanulni gépvesztés nélkül :)
Phantom 3 Standard esetleg, akár használtan?
Azt tabletről egész jól el lehet navigálni, ha csak a csónak körül kell mennie, nem is biztos, hogy beütközik a hatótáv korlátba. Ha szerencséje van és valaki nagyon szabadulni akar tőle (és nem azért, mert rommá törte és otthon összerakta darabokból, mint a puzzle-t...) akkor 100 körül már találhat, de az új sem annyira drága már, ha még árulják, mindjárt meg is nézem
Megvan, idealo.de ~150 eFt-ra jön ki kb. újonnan, akkor ez sok így
De a legkeményebb az edigital, ugyanez a P3Standard 240, de csak rendelésre... úgy nyer rajt 90-et, hogy még raktárban sem kell tartani...

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#39698) m4rk.89 válasza Teréz Atya (#39695) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Akkor összességében azt ajánljátok, hogy vegyek előszőr egy x5c-t tanulni majd utána lehet vagánykodni jobbal?

Honnan lenne érdemes vennem? Milyen kiegészítőket vegyek hozzá?

(#39699) üszök


üszök
őstag

Volt valami Hubsan gép gps-el 20k körüli áron,mintha valakinek lett is volna itt olyan. Talán az jó lehet kamerázni,nem tudom van e magasság és pozíció tartás. Volt olyan is a kérdésben,hogy 40-50 km/ h mellett kell kamerázni. Na ezt a kefés gépek k.b. erős hátszélben tudják.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#39700) Arti1 válasza m4rk.89 (#39698) üzenetére


Arti1
aktív tag

Próbálj meg egy JJRC H31-et mondjuk.
Elpusztíthatatlan (najó, azért ha erősen próbálkozol, sikerül) és ......... vízálló :DD
A vízállóság is csak bizonyos határok között, de legalább van esély, ha vízbe kerül, talán megússza
Lepontozható 22,8 EUR-ig, ott pedig nagy az esély a vámmentes indítványra, ha mégis megfognák...
Vagy bármi, hasonló Syma is jó
Nem tudom, érdemes-e az elején kamerával szórakozni... ehhez nem is adnak, de a Syma X5C kamerájával nem vesztes semmit, olyan, mint ha egy agyonhasznált VHS-t néznél szellemképes TV-n :)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.