Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) Vaze válasza Geller72 (#39049) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom szepen :R
Sorry annal a resznel nem voltam esznel (kimaradt) :D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#39052) Geller72 válasza Vaze (#39051) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem vannak 1300/4S/70C-s és ugyanilyen 1500-as Infinityk is.
A kisebbik 150 gramm, a nagyobbik 180.
Amikor elvisít melletted a gép és a táv nem a te kezedben van, nem mondod meg, hogy milyen akku van rajta. De ha te irányítasz, érezhető. Legalábbis én érzem. :U A hármas propokkal nem annyira, de a kettesekkel jobban. Ez is érthető. Ha van 5-10 db akku a "zsebedben", amikor kimész repkedni, szerintem mindegy neked, hogy fél perccel kevesebbet bír az akku, viszont mozgékonyabb a "vas". Gondolom, azért kérdezted, mert szinte "forintra" ugyanannyiba kerül a két eltérő kapacitású akku. :D.

[ Szerkesztve ]

(#39053) Geller72 válasza Allien (#39044) üzenetére


Geller72
veterán

Még nem reptettem ilyen akkuval, de szerintem maradok a 60c plafonnál 2s esetén. A 3s lenne még jó, de a méretei miatt cumi. :(. Megnézem a tépőzáras lehetőségeket a géptörzsön. :D

(#39054) Vaze válasza Geller72 (#39052) üzenetére


Vaze
őstag

Igen azert kerdeztem,mert szinte egyforma a ket akku ara,vegul az 1500-ast rendeltem meg,1300 -as van egy belole.
Koszi a segitseget :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#39055) Jackal2 válasza Baku (#38957) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez tök jó ahhoz képest, de komolyan, gratula. Az egyik baj ugye az, hogy dől oldalra a gép az ellenkormányzás miatt, de ennek ellenére nem rossz.

Nem az Apollo gyárról volt szó a Totalcarban nemrég?:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#39056) Jackal2 válasza vandor01 (#38959) üzenetére


Jackal2
senior tag

Most mást tesztelek, éppen egy ilyet:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#39057) Allien válasza Jackal2 (#39056) üzenetére


Allien
veterán

Vettél hozzá tuning cuccokat is, vagy csak alap kiszerelés? ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#39058) vandor01


vandor01
őstag

Bugs3 85.99dollárért... email-re ha kell vkinek a mail akkor pm

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#39059) syler123 válasza KaiotEch (#39050) üzenetére


syler123
veterán

:R

Igazándiból a célom 1db normális gép építése, aminél már csak alkatrészpótlásra költök. Még a vázat sem döntöttem el, de a Martian 3-ra hajazót szeretnék, de mindenképpen olyat, ami egyrészt strapabíró, a vázat nem akarom cserélgetni. Az akkukat pedig tudom a tetejére fogatni, az nem jön be hogy az akkura kell leszállni. Plusz minden szépen elfér, vtx, reciever. Nézegettem, hogy közel 1kg-ot emelnek azok a motorok, nekem az bőven elég teljesítmény, ár / érték arányban nem rossz motorok.

[ Szerkesztve ]

(#39060) KaiotEch válasza syler123 (#39059) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Martian 3-ra is igazából alulra kell felfogatni az akkut.

(#39061) syler123 válasza KaiotEch (#39060) üzenetére


syler123
veterán

Akkor ki is lőve, kialakításából úgy láttam lehet felülre is :) Ti milyen Framekkel repültök?

(#39062) Geller72 válasza syler123 (#39061) üzenetére


Geller72
veterán

Vannak kifejezetten akkuvédő cuccok is. Pont ilyen kialakítások miatt is.

(#39063) KaiotEch válasza syler123 (#39061) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Realacc X210, alsó akksi. A ZMR-en kívül nem sok olcsó váz van, ami felül hordja a delejt.

(#39064) syler123 válasza Geller72 (#39062) üzenetére


syler123
veterán

Igen, meg vannak olyan akkuk amik pont ezért vannak az aljukon megerősítve.

KaiotEch: Tetszik Realacc X210 is, de valahogy nem tudok megbarátkozni ezzel hogy alul van az akku, de lehet csak azért mert ilyenem még nem volt. Pedig van egy jó kis kit is belőle, pont abból a szettből amire szükségem van.

Relacc x210
Mondjuk nem tudom mivel jobb / roszabb ez a 2600kv motor, elvileg jobb, mint amit linkeltem előtte.

Mennyire tesz ez jót az akkunak? Mondjuk én szépen szoktam leszállni, szóval elvileg nagy kárt nem tudok okozni.

Viszont azt írod többre jön ki építve, de ilyet egyberakva nem találok sehol, csak így kit-ben. Nem vesződnék az építéssel ha ugyanezt megkapom összerakva olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#39065) KaiotEch válasza syler123 (#39064) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Pont ugyan ezt nem kapod meg összeépítve. Meg lehet szokni, hogy alul van az akku, karbonlap van alul is ami védi. Annyira nagyon szépen nehéz leszállni, főleg acroban. Ha mindenféleképp felül szeretnéd az akkut, akkor ZMR250(ilyet már nem vennék), Alien 5(bár ez nem a mi pénztárcánkhoz van mérve), Martian 2.

(#39066) fape válasza Geller72 (#39042) üzenetére


fape
senior tag

Na ez jó kérdés. Töltéssel nem biztos, hogy lehet. A balanszolt töltést nem jó a merítés miatt, a sima töltés meg nem (biztos) hogy egyforma cella feszültséget eredményez.
Szal akkor marad a merítéssel. Nem tudom, hogy vannak magyarul, földön lehet battery/watt Meter, power analyzer-rel mérni vagy repülés közben current sensorral+osd-vel.
Most ugrik csak be: az töltő is tud meríteni, sztem kiírja a végén, hogy mennyi vett ki az aksiból.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#39067) syler123 válasza KaiotEch (#39065) üzenetére


syler123
veterán

Én a Falcon 180-at acroban használom és szépen szállok le, mondjuk nem úgy mint a vidikben szoktak, hogy lendületből hogy szépet boruljon a földön :D
Most nézem a Relacc x210 építős videót, kimondottan tetszik :) Hasonló tudású gép egybeépítve mi az ami ajánlott? Nem tűnik hardcore-nak az összerakása, de simán hazavághatok valamit, ha pl összeérnek a gyönyörű forrasztásaim :D Pláne a Flight controller-nél, ahol nagyon közel vannak a pontok amiket forrasztani kell és elég picik is.

(#39068) KaiotEch válasza syler123 (#39067) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Diatone Crusader GT2 és egy ideig a teljesítménnyel sem lesz bajod :D Nemnagyon tudok olyanról, ami összeépített és olyan szintű, mint az X210-BR motoros móka. De azt is tudod csinálni, hogy veszel egy Wizardot és ha kevés, akkor cseréled az ESC/motort. Bár ott már majdnem ott vagy hogy összeépíted. Hamar belejön az ember a forrasztásba, ha jó az ón és a páka is.

BG oldalán 780g-t írnak a wizard motorjaira. A BR szériás meg ugye 900-1000, azért az érezhető. Én is nagyon szívtam az első építéssel, de azért jobb építeni, mert úgy tudod mi miért és hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#39069) syler123 válasza KaiotEch (#39068) üzenetére


syler123
veterán

Áh ez már 280 dodó, ennyit nem szánok rá, a Realacc X210 kijön kamerával VTX-el mindennel is 170$-ból és most sokat mondtam. Lehet bepróbálkozok majd építéssel, előtte meg valami kacatot szétszedek és gyakorlom a forrasztást :D Hány mm-es ónt érdemes vennem ? Banggod-on esetleg van normális?

[ Szerkesztve ]

(#39070) molnigee


molnigee
aktív tag

Amúgy nem akarok okoskodni, vagy beszólni, de tökre nem kell hajtani az erősebb motorok felé, wizard 4s-es olyat lép, kinek kell ennél több kezdő, vagy közép szinten? Amúgy se a max speedet kell gyakorolni, az gyerek játék, hanem az alacsonyan maradást.
Martian 2 jó váz, sokan szeretik, lehet nekem is az lesz.
Acroban az első volt nekem hogy megtanuljak leszálni, csak ezt gyakoroltam pár aksin keresztül és ennyi. Simán le lehet rakni szépen.
A wizard vaznak van egy gyenge pontja, már látom hol fog törni. Bár eddig panaszom nincs, ma is akkora crasht kapott...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#39071) KaiotEch válasza syler123 (#39069) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Banggood-ról legfőképp semmilyen ónt ne vegyél, vegyél itthonról.

(#39072) syler123 válasza molnigee (#39070) üzenetére


syler123
veterán

Kicsit én sem értem, mármint hogy már 20A sehova sem elég, vegyek minél jobb versenygépet. Én nem fogok senkivel sem versenyezni, nem készítek felvételt a manőverekről, én kizárólag a saját szórakoztatásomra tartom a drónt. Ezért is van hogy a Falcon után lesz még egy gépem és kifújt. Rettentően szeretek a Falconnal repülni, most hogy átváltottam acro módra, így nagyon élvezetes vele repülni, nagyon stabil, jól irányítható. Viszont kelleni fog egy másik gép, a Falcon átmegy tartalékosnak, és ha már veszek, akkor legyen picit jobb, de azért 300 dodót nem szánok erre a témára :)

Lehet a Relacc x210 lesz a következő, és akkor megtanulom az építést, bár tudom hogy édesanyák és szentségek szükségtelen emlegetésével fog járni :D

Amúgy létezhet olyan hogy tériszonyom van fpv-zés közben ha magasra szállok? :D Én viszonylag a földön maradok, kiráz a hideg amikor magasan szállok, fák vannak alattam stb. Inkább kerülgetem a fákat stb, néha kilövök, de valahogy ilyen magasan nem szeretek repülni, ahogy azt teszed a videóidban.

[ Szerkesztve ]

(#39073) molnigee válasza syler123 (#39072) üzenetére


molnigee
aktív tag

Fák fölé nem nagyon megyek, egyenlőre komfortosabb a nyílt terep. Magasan marha jó, plusz több időd van trükkökzni is, 4-5mp null gázas esés is belefér. Ma mentem sok fa felett, rossz volt, alig vártam hogy kijojjek felőlük, mindig parázok hogy maszhatok fára :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#39074) syler123


syler123
veterán

Szerintetek ez a q100 nagyon bazári gagyi udvarban fpv röptetéshez? Van egy 5 dolláros ali kuponom, ami 10 napig érvényes :D
7200ft lenne a gép :D
Legalább szoknám a forrasztást :D

[ Szerkesztve ]

(#39075) vegyszer válasza molnigee (#39073) üzenetére


vegyszer
addikt

Mondta itt valaki, hogy a standard kopter pakkban van neki egy 6m-es teleszkópos pecabot is. Fogalmam sincs miért kell kopter a pecához. Talán azzal etet be?
:)) :)) :F

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#39076) Zoty4 válasza KaiotEch (#39071) üzenetére


Zoty4
őstag

+1, tragedian milyen szar onokat arulnak

(#39077) lowzor


lowzor
veterán

Hali!

Haver vett egy Wizard x220 típusú drónt és nem működik neki.
Nem reagál egyáltalán a gázadásra, a drón belül pirosan villog.
Egyszer működött egy fél percre, azóta semmi.
Itt egy videó róla: [link]
Mi lehet a gondja?

(#39078) Zoty4 válasza lowzor (#39077) üzenetére


Zoty4
őstag

Armolva van? Melyik kapcsolora allitottatok be az armot?

(#39080) syler123 válasza lowzor (#39077) üzenetére


syler123
veterán

Látszólag nem armoltátok, a bal oldali gázkart amikor legalul van húzzátok jobbra (picit tartani kell), utána gondolom menni fog. Disarmolni meg ugyanez csak a bal oldalra. Utána azért ne adjatok gázt ilyen heves mozdulatokkal, mert megcélozza a holdat :D

[ Szerkesztve ]

(#39081) Minstrel válasza syler123 (#39074) üzenetére


Minstrel
senior tag

Megéri szerintem, de a videóadó kicsit macera, kell rá venni még antennát és dip kapcsolókat, hogy tudj csatornát váltani.

(#39082) syler123 válasza Minstrel (#39081) üzenetére


syler123
veterán

Köszi! :R
Neked van ilyen, próbáltad?

Azt látom, hogy még az antenna csatlakozó sincs ráforrasztva, mert még antennám lenne is itthon, gombaantenna is. Milyen antennát vettél rá ha volt már ilyened? Csatornaváltás még annyira nem is szükséges, mert az Ev 800-al könnyen bekeresem.

[ Szerkesztve ]

(#39083) Minstrel válasza syler123 (#39082) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nincs, de már régebben is nézegettem ilyen csupasz modulokat és banggood-on van rendes rajz mellette, hogy mit hova kell kötni. [Boscam TX5826] Még akkor használták ezeket amikor nem jelentek meg a kis "mindenegybenkamerák". :)

(#39084) lowzor válasza syler123 (#39080) üzenetére


lowzor
veterán

Így sem megy sajnos. :(
Meg lett amúgy csinálva korábban is az armolás.

[ Szerkesztve ]

(#39085) Geller72


Geller72
veterán

A szeles időben is van ami jó. Ilyenkor is lehet tanulni. :D. Meg csipogót keresni a gazban. :D. Amúgy érdekes, hogy a racer annyira nem igazán érzékeny a szélre. Pedig abból ma itt volt bőven.

(#39086) lowzor válasza lowzor (#39084) üzenetére


lowzor
veterán

Megoldódott.
Köszi a válaszokat, ez volt a baj. :R

(#39087) Arti1


Arti1
aktív tag

Nagy piros bogárnak lehet már kapni táskát?
Próbáltam keresni, de még nem igazán hoz ki semmit a gugli.
Valami meglévő gép táskája esetleg kompatibilis lehet?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#39088) medvegy


medvegy
aktív tag

Az XK X251-es hogy megy X4-es távval? Valaki próbálta már?

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#39089) Allien válasza medvegy (#39088) üzenetére


Allien
veterán

Én emlékeim szerint még párosítani se tudtam. Asszem más a protokolja, legalábbis, az X250-hez csomagolt X4-s távval. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#39090) vandor01 válasza medvegy (#39088) üzenetére


vandor01
őstag

de lehet én tudtam bindelni az x251emmel az x100 kicsi x4-es tavjaval...
az alin ha nezed a képeket valaki ugy arulja az x251-st x4-es TAVval

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#39091) Teréz Atya válasza Geller72 (#39085) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jelentem az iNAV jol vizsgazott. Ilyen rettenetes szelben is siman hazahozta a KGB projectet. 149m-re is felmentem, ott meg nagyobb volt a szel. Par masodpercre elbambultam es majdnem kimentem az FPV hatotavbol.
Meg kell reszelnem a PID-eken, aztan majd elkuldom waypoint flyingra. Ertelme nem sok van, de ha mar kepes ra, miert ne?
Az ubertelemetriara nem jutott idom, de ami kesik, az a villamos.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#39092) medvegy válasza vandor01 (#39090) üzenetére


medvegy
aktív tag

Köszi! Én is az X100-as távjával akarnám.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#39093) FID válasza medvegy (#39092) üzenetére


FID
őstag

Megy vele :K

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#39094) syler123


syler123
veterán

Tudom nem pontosak a csipogók, de arra alkalmas, hogy megállapítsam, hogy rátehetem-e az akkukat együtt a parallel board-ra? Gondolom csak az összfeszültséget kell néznem és az eltérés ne legyen nagyobb 0,1-nél.

Amikor tárolási feszültségre töltötök, akkor is parallel boardon szoktátok vagy azt egyesével, hogy minden akku, minden cellája rendesen balance-olva legyen?

[ Szerkesztve ]

(#39095) molnigee


molnigee
aktív tag

Az armattan gépeket ismeritek? Ez megy mint a rakéta...
https://youtu.be/YHnsu4SRsUc

--> http://dronearena.hu/ <--

(#39096) Geller72


Geller72
veterán

Megint van RTF F180 SP F3-al 110 ercsiért, ha valaki esetleg késztetést érezne. :D. És már majd 10 ercsi a posta. Érdekes, hogy fizetős lett szép lassan ez is. :U

[ Szerkesztve ]

(#39097) syler123 válasza Geller72 (#39096) üzenetére


syler123
veterán

Azért fizetős, mert DHL hozza, így lehet fizetni rá az áfát. Olyan 37k + 10k + 4k. Így nem akkora vétel :D
A Wizard megjön áfa nélkül, mert azt sima postával küldik.

(#39098) Geller72 válasza syler123 (#39097) üzenetére


Geller72
veterán

Nemtom. A haveromét megfogták. (wizard). :( Rendelt egy fatsharkot is. Külön csomiban. Azt is. :(. Kezdek aggódni, mert azt pont most akartam rendelni. Eu oldalról egy vicc, annyira drága. Lehet, hogy bepróbálkozom mégis vele. Hátha. (Teleporter V5)

(#39099) Baku válasza Jackal2 (#39055) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm! :)
Nos, ezért kacérkodom a Walkera plastic 2 axis gimbaljának rámókolásával.
Phantom sosem lesz belőle, de nekem ez a minőség bőven megfelel....

Nem tudom, de elég valószínű, mert igen aktuális mostanság, hiszen pénteken volt a gyár avatása. A fiam ott mérnök, és "meglepte" a vezérkart ezzel a légifelvétellel, ami aztán óriáskivetítőn ment is folyamatosan a megnyitóünnepségen. Fiatal mérnökként tekert egyet a cangán ....:D Tapasztalata nulla volt ehhez, csupán a lelkesedés, meg apu drónja ..... :DD

(#39100) wazo válasza syler123 (#39097) üzenetére


wazo
aktív tag

Helyesbitenek: DHL 6+fa az ügyintézés. Tudom mert rendeltem egy xk x350-et akciósan.(99dodo + jarulekok) Jövő héten érkezik.
És érkezik egy autó is postán, sajnos azt is megfogtak. Egy éve nem volt ilyen, nagyon dolgoznak most.

[ Szerkesztve ]

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.