Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) molnigee válasza virbo (#31100) üzenetére


molnigee
aktív tag

rc50 ezekre van: Lista
Innen a falcon 180 cuccokat érdemes megvenni. Akik vettünk, vagy akinek volr, vett hozzá pót vázat, vicces 4000Ft...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#31102) qqzs válasza Jackal2 (#31093) üzenetére


qqzs
őstag

mivel magassagtartasrol beszelunk ezert nyilvan a magassagra visszamaszast mondom nem a pozicioba.
De es tokre sokmindenre jo ha tudod mire valo :) pont amire a kezdoknek szuksege van hogy letojhassak azt milyen magasan van a dron hoyg csak az irannyal kelljen foglalkozni.
Mar annyira keszseg szinten megy a droniranyitas hogy ilyeneket mar eszre se veszel.
Irjal egy cikket a magassagtartasrol hogy letisztuljon :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#31103) Zoty4


Zoty4
őstag

Tegnap voltam moziban, megneztem az inferno c filmet. Jo szar volt, de volt benne egy oktokopter, amivel repesztettek mint egy racerrel, nem semmi ahogy iranyitottak.

(#31104) Darahian válasza Teréz Atya (#31082) üzenetére


Darahian
tag

Helyzet: szoba drónokból elég. Na jó, ez így nem igaz. Gyakorlatilag rájöttem, hogy nekem egy jófajta teljes propeller-védelemmel ellátott szoba FPV cirkáló kell.
Amolyan "Vagy Impala, vagy semmi" szinten.
Floureon H101 eladás közeli állapotban, Eachine E010 meg megy a gyereknek - ha eljátssza, vagy összetöri, nem fogom megkönnyezni. Ha meg apa-fia programnak kell, annak tökéletes lesz. Amit a lakásban ki lehetett hozni belőle, megtanultam. (ja, egy kis Banggood adalék: a +5db akksi a töltővel együtt a mai napig nem érkezett meg, szeptember 09 óta kering valahol Európában...)
Elég az hozzá, hogy így karácsony előtt éppen azon gondolkodtam hogy:
1.) abbahagyom az egész drónosdit a vérbe
2.) belemászok FPV-be könyékig és istentelen összegeket beleölve akár a taknyomon csúszva is kitanulom.

...ennek most ez a posttal frankón alátettél... :D

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#31105) Zoty4


Zoty4
őstag

Tud valaki ajánlani jó áron! piros JST csatlakozós 7,4V akksit, ha lehet minnél nagyobb kapacitással? LCD5800D monitorhoz :R

[ Szerkesztve ]

(#31106) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#31094) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Az altitude hold kezdőknek és fakezűeknek komoly segítség lehet, ha jól működik. Mivel egy komoly változót kikapcsol a rendszerből (a dőlésszög miatti magasság-vesztést), nagyon megkönnyítheti az első lépéseket azzal, hogy a pilótára rótt szellemi terhelést és stresszt kezelhető mértékűre csökkenti (3D vs 2D).
Ugyen ez a hatás jelentkezik akkor is, ha most kezdesz kacérkodni az FPV-vel, mert nem kell törődnöd azzal, hogy a kamerán keresztül nem, vagy egészen máshogy érzékeled a gép magasságát.
A CX-33-ason egész jól működik, még Anya is tud repülni vele

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31107) _X10Dead_ válasza Zoty4 (#31105) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A Syma X8C akku + JST átalakítót nem nagyon lehet überelni P/P alapon, csak ha valahol valami komoly akció van

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31108) Zoty4 válasza _X10Dead_ (#31107) üzenetére


Zoty4
őstag

köszi, ez tényleg nem vészes, 8,5$ és 2000mAh, és ennek van balance csatija is arról tudom tölteni
átalakító van valahol ? ezzel a csatival ami ennek van még nem találkoztam (banana plug?)

[ Szerkesztve ]

(#31109) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Tegnap megjöttek a 8520as, chaoli motorok. Fel is aggattam a q100ra. Most kipróbáltam, és kb. 2p, lakásban való lebegés/forgolódás után, tök melegek a motorok. :F
Ez mennyire normális?

[ Szerkesztve ]

(#31110) _X10Dead_ válasza Zoty4 (#31108) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A csípőfogó + páka alapú átalakítót javaslom. Az X8 csati egyrészt 3.5-es, másrészt pöcs-pöcs, illetve puni-puni típusú, szóval kb csak ehhez jó, kár vesződni az átalakítóval

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31111) virbo válasza molnigee (#31101) üzenetére


virbo
csendes tag

Hú, köszi, akkor ez el is döntötte a dilemmáimat szerintem... :D

Mit kellene még hozzá vennem?
- Váz: Ott a listában, ok.
- Propeller: na ebben kérnék segítséget...
- + Akksi: Gondolom a gyári kapacitás, esetleg magasabb C érték? Márka mindegy?
- Valami antifeketelyukbarepülés elleni csipogó? (Ezt linkeltetek többen is, simán rákötöm az FC-re és felprogramozom (khmm... :Y )?)

(#31112) _X10Dead_ válasza SpydeR3412 (#31109) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Az eredetihez képest nagyobb súly > magasabb fordulatszám > több amper
Repülés helyett lebegtél, forogtál > kevesebb hűtés

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31113) SpydeR3412 válasza _X10Dead_ (#31112) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Úgy érted, hogy a board nem tudja kiszippantani az aksiból a megfelelő kakaót és továbbítani a motorok felé?
(e010 board, 8520as chaoli motor, 54mm-es propeller)
A hűtés részét értem. :DDD Van is felül 2lyuk minden motoron, lehet a melegedést már a gyárban is tapasztalták.

Ja, és merjek vele így repülni?

[ Szerkesztve ]

(#31114) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ezeknek az akksiknak nem kellene kicsit melegedniük töltés közben? Itt van nálam az e010 és hiába van rádugva már 10 perce, nem melegszik az akku.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31115) Tszkr válasza Zoty4 (#31108) üzenetére


Tszkr
csendes tag

levágod és forrasztasz-rá egy jst csatlakozott

(#31116) Teréz Atya válasza virbo (#31111) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat a blogomon van egy egsz cikksorozat a 180-as falconrol. Csipogoval, akkukkal, etc.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#31117) Zoty4 válasza _X10Dead_ (#31110) üzenetére


Zoty4
őstag

oké, köszi :R

Tszkr: köszi neked is. Te is ezt vetted hozzá? [link]

[ Szerkesztve ]

(#31118) mobbo


mobbo
senior tag

phantom 3 standard szoftveres hatótáv növelés (CE-ről 27dBm-es FCC-re) magyar leirás [link]

ez az amit egyes nagyon korrekt cégek meg arcok 30e forintért csinálnak meg...

(#31119) kimista válasza mobbo (#31118) üzenetére


kimista
aktív tag

de ez illegális, nem?
legalábbis nem véletlenül van CE meg FCC

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#31120) _X10Dead_ válasza Zoty4 (#31117) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A célnak ez is megfelelhet, de konkrétan nem tudom, hogy amit linkeltél, az micsoda.
Az eredeti az 85x35x20 mm-es...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31121) AGE-T


AGE-T
senior tag

Nem tudtok eladó, jó áron/használtan ND4-8 filtert P4-hez? Pm. nekem, ha igen. Köszi!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#31122) Teréz Atya válasza mobbo (#31118) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Uhh, bakker, elgge faraszto leiras. :) Magyaran csatlakozni kell a Phantom 3-ra es a tavra FTP-vel wifin, majd kikommentezni a korlatozasert felelos sorokat valami config file-ban.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#31123) Tszkr válasza Zoty4 (#31117) üzenetére


Tszkr
csendes tag

Én ezt vettem akku
Az olcsóbb csatlakozóval.

(#31124) Tegla80 válasza Vertigo18 (#31114) üzenetére


Tegla80
addikt

Nalam meg nem melegedett erezhetoen egyik sem toltes kozben.(3.7v 750mAh es 10db a keszlet)
Viszont a gyari usb tolton erzodik,h dolgozik vagy mikor az 5-os toltot kuldom telo adapterrel(1000mAh-t tud) az is meleg(marmint az adapter ),de az aksikon nem ereztem meg.(repules utan erezheto,h langyosak,de gondolom ezt a nagyobb igenybevetel okozza. )
En a parasabb kategoria vagyok e teren es fosok a tuztol.Szval fel szemem mindig rajta mikor toltom es tapogatom is,h nem e melegszik vagy dagadt meg. :B
Most epp a melohelyen(benzinkut )toltom a keszletett ezert megjobban lesem a cucost es parazok :D . Viszont igy este hazaerve mar csak repulni kell ha az ido engedi.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#31125) Zoty4 válasza _X10Dead_ (#31120) üzenetére


Zoty4
őstag

nem oda aksi tokjába akarom beletenni, hanem odaragasztani tépőzárral az oldalára, gyorsabb egyszerűbb és nem kell levenni az állvány alját a hátlap miatt

(#31126) mobbo válasza kimista (#31119) üzenetére


mobbo
senior tag

illegális? ez a szó értelmezhetetlen jelenleg, mivel felszállni is illegális,
szerintem pont hogy növeli a biztonságot, hogy stabilabb a jel

Teréz: igen :DDD :DDD

(#31127) Jackal2 válasza qqzs (#31102) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azt lehetne, hogy kezdők kezébe adni a gépeket és ők mondják meg, segít-e valamit a funkció.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31128) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#31106) üzenetére


Jackal2
senior tag

De nem csökkenti le, mert szarok, pont ezt mondom, hogy ahogy fúj a szél vesztenek a magasságból, csak azt az érzetet kelti, hogy segít, aztán jön a meglepi.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31129) Jackal2 válasza kimista (#31119) üzenetére


Jackal2
senior tag

A drónozás illegális, nem tudtad?:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31130) qqzs válasza Jackal2 (#31127) üzenetére


qqzs
őstag

ok, kezembe vettem, igen segit :)

Eladó: GTS450

(#31131) Dji Phantom


Dji Phantom
csendes újonc

Litchi app-pal röptet valaki DJI-t?

(#31132) molnigee


molnigee
aktív tag

Kinyirtam a 2. Ef180 vtx-et is, mit ajánlotok helyette? Ez egy hulladék, 3 méterig van jelen kb :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#31133) KaiotEch válasza molnigee (#31132) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igaz az egy kalap szar, nekem most az utolsó reptetésen 100m után megszűnt a jel... Én is keresek helyette másikat. Foxeer-t kéne talán.

(#31134) medvegy válasza Tszkr (#31123) üzenetére


medvegy
aktív tag

Az X8C aksit az X251-hez akarjátok? Kíváncsi lennék rá, hogy mennyit megy vele és mennyivel lesz lomhább...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#31135) Tszkr válasza medvegy (#31134) üzenetére


Tszkr
csendes tag

Monitorhoz használnánk ( LCD5800D) a gyárival rövid ideig működik.

(#31136) Jackal2 válasza medvegy (#31134) üzenetére


Jackal2
senior tag

Döglött hintaló kb.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31137) medvegy válasza Tszkr (#31135) üzenetére


medvegy
aktív tag

Vágom :K

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#31138) medvegy


medvegy
aktív tag

Így törnek rommá egy P3P-t, egy Xiro Explorer-t és egy Typhoon H-t. Nézni is rossz... :(

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#31139) Dji Phantom válasza medvegy (#31138) üzenetére


Dji Phantom
csendes újonc

Megérett a világ a pusztulásra.

(#31140) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek én nézek rossz videót, vagy itt valami nem stimmel? 1177-es kamera azért ettől jobb szokott lenni nem? Emlékeim szerint láttam már olyat, ami ettől sokkal jobb minőség.

[ Szerkesztve ]

(#31141) mobbo


mobbo
senior tag

összecsukható notebook drone [link]
by casey

(#31142) SpydeR3412 válasza KaiotEch (#31133) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Akkor úgy látszik, nekem nagy mákom volt a 250essel, mert nálam semmi ilyen jellegű probléma nem jelentkezik.

(#31143) KaiotEch válasza SpydeR3412 (#31142) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nálam nem egyedi, hogy egyedi(paradoxon? :) ) problémáim vannak. Pl most is még mindig elyawol kicsit a gép, ha gázt adok, pedig volt már prop csere, ESC, gyro kalibráció...

Amúgy szerintem az összefoglalót kellene megint updatelni!

[ Szerkesztve ]

(#31144) molnigee válasza KaiotEch (#31143) üzenetére


molnigee
aktív tag

Kicsit nekem is elyawol. Olyan érzés mint amikor megindul a hátsó kerekes kocsi segge, kicsit ellenkormányozni kell.
Nekem mindig jobbra fordul...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#31145) KaiotEch válasza molnigee (#31144) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A poén az, hogy nekem is pont jobbra. :Y

(#31146) SpydeR3412 válasza KaiotEch (#31143) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Amúgy az jutott még eszembe, hogy lehet nem véletlenül voltak ezek akciósak... ;]

(#31147) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#31128) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Most akkor Neked higgyek, ne a szememnek?
Tudjuk, hogy egy csomó gépen a feature listán szerepel az alti, de nincs is bennük szenzor. Azt is tudjuk, hogy van, amiben benne van, de nem jól implementálták. De ez nem jelenti azt, hogy úgy szar az egész, ahogy van.
Nyilván a technikának megvannak a maga korlátai, a szél is bezavarhat, de ha nem közvetlen a fű felett repülsz, hanem 3-4 m magasan, akkor senkit nem érdekel, hogy méteresre is nőhet a bizonytalanság a 20-30 cm helyett. Ha probléma van, akkor el lehet engedni a karokat, se lezuhanni nem fog, se dokkolni nem akar a MIR-en. Ez épp elég segítség egy kezdőnek.
Nem racerként kell tesztelni, hanem egy kezdő szempontjai illetve igényei mellett, és akkor nincs meglepi.

A CX-33S-en JÓL működik. (Sőt, ezen a gépen a távot trimmelni sem lehet, így még a tanyasi Casey sem tudna vele hülyét csinálni magából).
Tudomásom szerint a H-s Syma-knal is használható.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31148) _X10Dead_ válasza Zoty4 (#31125) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Erre valószínűleg még jobb is, mint az eredeti X8 battery, mert laposabb. Kérdés, hogy az elektronok is megvannak-e benne, de a visszajelzések alapján nincs gond a kapacitásával.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31149) fape válasza KaiotEch (#31140) üzenetére


fape
senior tag

Gyári beállításokkal kb ilyen. Sztem amiket láttál azok be volta rendesen állítva és a gyári lencsét is kicserélték gopro lencsére.
videó1 videó2

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#31150) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Tegnap volt annyi időm hogy repüljek egy kört, az idő sem volt annyira ramaty, így kipróbáltam az [elméletemet].
Azt az aksit használtam amivel 2x is pottyantam 1,5-2 perces időkön belül, és persze az apró módosítást is megcsináltam a csatlakozón, a kicsúszás gátlóval együtt ugye [link].
Azt az útvonalat jártam kb. be mint amit szoktam, és csodálatos módon 7 egész percen keresztül a levegőben tudtam maradni.
Nem, nem úgy pottyantam le utána, hanem leszálltam mert lemerült az aksi.
Tudom egy teszt nem teszt, de azért ez már jelent valamit, viszont az X251 jelzavarást ez nem magyarázza még meg.
A helyszín meg azért volt nagyjából azonos, mert többségében követem azt az útirányt, és kb. addig jutottam el az adott idő alatt.
Lehet nem kell a szomszédokhoz menni "szétverni" valamit, vagy legalább is nem most. :U

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.