Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) Jackal2 válasza KaiotEch (#31292) üzenetére


Jackal2
senior tag

Kedves Kaio. Amennyiben dronra szeretned tenni akkor altalaban 12awg a betap ez olyan 100-120 A ig jo ha 2-5 mpnel nem tart tovabb. Ha aluminim kohot akarsz uzemeltetni ennel vastagabbat valassz. Ha van egy laborod az urben es -273 fokra le tudod huteni es van levego is hogy elvezesd a.hot akkor hasznalhatsz vekonyabbat is ( bar ha nincs levego az.is jo max izzik:). A megfelelot huzd ala a monitorodon

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31302) KaiotEch válasza Jackal2 (#31301) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi. Csatolod az új monitor vásárlási kupont? Amúgy most is 12A-es van gyárilag a Falcone betápján.

(#31303) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Mondjátok meg nekem legyetek szívesek, hogy miért csinálja [ezt] a KDS Kylin szemüveg ha körpolarizált antennát használok(több típust is próbáltam)?
Az utóbbi időben kezdte ezt csinálni, de nem tudom mihez kötni, hogy mi okból ilyen (talán zavarás?).
Az X251 kamerájával a legvacakabb, de a Runner kamerával is pocsék képet ad.
Viszont ha pl. [ilyent] teszek rá, akkor nincs vele gond. :F :R
A kamerát próbáltam PAL és NTSC alatt is, nem igen veszek észre változást.

Majd még kérek segítséget tőletek vásárlás ügyileg is ha lehet, csak össze kell szednem hogy mit is akarok egyáltalán. :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#31304) _X10Dead_ válasza KaiotEch (#31300) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A táblázatom konkrétan igaz. Ott a link, vagy rákereshetsz a "Handbook of Electronic Tables and Formulas for American Wire Gauge" kifejezésre is a neten. A kritika annyiban jogos, tartós üzemről szól, ami ez esetben nem követelmény.
Idézek a szövegből: "In careful engineering the voltage drop, insulation temperature limit, thickness, thermal conductivity, and air convection and temperature should all be taken into account. ... "

Jackal már leoltott maszekban, hogy ne adjak hülye tanácsokat, mert úgysem fogsz nullás kábelt rakni a drónodra, és el kell ismerjem, igazatok van. De figyelembe ajánlanám a következő mondatot is a linkből: " For short lengths of wire, such as is used in battery packs you should trade off the resistance and load with size, weight, and flexibility".
Szóval, nem azért nem használnak nullás kábelt, mert nem azt kellene, hanem azért, mert áldozatokat kell hozni a súlycsökkentés és a szerelhetőség oltárán.

Megjegyzem, a az 1800mAh/45C-s ZOP-omon is 10AWG van (80A), pedig a ZOP nem egy high end gyártó...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31305) Baku válasza kimista (#31288) üzenetére


Baku
aktív tag

Nagyon köszönöm a választ! :R

(#31306) Baku válasza _X10Dead_ (#31289) üzenetére


Baku
aktív tag

Igen, én is teljesen tipus- és márkaazonos akksik összekapcsolására gondoltam. Köszi! :)

(#31307) Dji Phantom


Dji Phantom
csendes újonc

Hogy szerepelhet pl. ez a dal youtube videók alatt, törlés nélkül?

(#31308) kimista válasza Dji Phantom (#31307) üzenetére


kimista
aktív tag

hogy szerepelhet egy ilyen komment egy ilyen topicban?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#31309) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Az x380-on bekapcsoltam az egy pont körül forgást, aztán kikapcsoltam, mert kedvenc helyemen megint egy sávban fújt a szél és gondoltam inkább fotózni fogok.

Ez történt, vajon miért fordult meg a drón és kezdet hátrafelé repülni? A szél pont onnan fújt.

Végül RTH-val jöttem vissza, mert nem nagyon tudtam irányítani.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#31310) vandor01 válasza kriszbon (#31260) üzenetére


vandor01
őstag

1306/3100KV motort ha 2s -el hasznalnám x251-en!....

akkor hogy keressek ra propikat?
vki linkelne ide propibol rávalot?
kriszbon?

koszi...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#31311) kriszbon válasza vandor01 (#31310) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm... nehéz eset lesz, lehet kísérletezgetni is kell vele.
Amit ott linkeltem videót, 9:?? után Bullnose propokkal is próbálta, ha jól fordította a Gugli, többen kérdezték hogy milyen kellene rá, de nem igazán láttam konkrét választ rá.
A JJRC X1 propot kérdezték, és talán arra azt írta hogy jó hozzá, de ahogy nézem az 5046-os, kérdés hogy sima vagy Bullnose, mert ha sima akkor még jó is lehet, ha Bullnose akkor nem tudom.
Azokat próbáltam a Runnerrel, és aránylag lehetett vele repülni, de ugye a két motor közel sem azonos(1306 vs Runner).
Minden esetre a sima 5045-ös prop szerintem használható hozzá, én most is azt használom, bocs pontosítok mert ma 5x4,5x3-as propokkal repültem. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#31312) feketeg5 válasza _X10Dead_ (#31281) üzenetére


feketeg5
csendes tag

Köszönöm, ez oké, én is erre jutottam. De jobb választás-e pl venni egy phantom 2 akár 1-er egy goproval párosítva, mint maga egy phantom 3/4.

(#31313) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

1000Ft darabja a Falcon 180 motoroknak.

(#31314) _X10Dead_ válasza feketeg5 (#31312) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Ööööö... én azon hibbantak közé tartozom, akik csakazértis nem Phantomot vettek, így közvetlen tapasztalatom nincs velük.
Az oka, hogy mégis azt a vonalat ajánlottam, az szimplán abból adódik, hogy azokat csak kiveszed a dobozból és teszik a dolgukat.
Ha a GoPro alatt az eredeti terméket érted, akkor úgy se jössz ki olcsóbban a végén, ha csak a vázat veszed meg és erre rakod a többit. Ennek csak akkor van értelme, ha már most is megvan a kamera.
Ha egy olcsó, 100 dollár alatti akciókamerát, akkor határeset

De a P-nek úgy van igazán értelme, ha kamerástul, gimbalostul veszed. Egyrészt úgy tényleg PnP. Másrészt, a gyári cucc nagyon össze van reszelve a quaddal, a minőségét meg sem lehet közelíteni az olcsó cuccok rápakolásával, egy minőségi kombó meg durván emeli az árat.
A P3-masok - bármilyen hihetetlen - olcsónak mondhatók. Ugyanazt a színvonalat egyszerűen képtelenség olcsóbban összerakni jelen tudásunk szerint.
P4-est viszont nem vennék. A generációváltás egyértelmű a P3-hoz képest, de ettől a felvétel még nem lesz jobb. Ha meg a feature-ök kellenek, akkor ugyanannyi pénzért ott a Mavick.

De mindjárt jönnek a Nagyfiúk, várd meg az ő válaszukat is

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31315) molnigee válasza feketeg5 (#31312) üzenetére


molnigee
aktív tag

Van goprod vagy azt akarsz, akkor gopro karma. Ahoz van kézi gimbal is vagy minek hívják. Ahogy olvasom ez lenne a legjobb neked, ha a goprot akarod használni külön is.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#31316) Vertigo18


Vertigo18
addikt

EZT azért érdemes lehet megvenni...

Biztos nem darabokban jön: " Package Size: 2cm x 2cm x 2cm (0.79in x 0.79in x 0.79in) ". Szerintem előre bekalkulálták, hogy a posta összetöri, azért ekkora a csomag! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31317) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#31304) üzenetére


Jackal2
senior tag

Megnéztem a 4S 70C akkukon a kábelvastagságot: Infinity Graphene 14 AWG, Tattu 75C 12 AWG

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31318) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Tegnap összeállt a kis Q100-as.
Mármint szépen befűztem a gumibakokat, elrendeztem a kabeleket (ami bármilyen hihetetlen, de beférnek a vázba, csak az aksicsatik lógnak ki), levágtam a váz tetejéről a gyár cucchoz való rögzítő pöcköket, meg átpakoltam a boardot alulra, amit jelenleg még egy e010 személyesít meg. Normálisan működőképes kamerám jelenleg nincs, ezért fpv-ben még ki sem tudtam próbálni. De mivel ez így nem mehet tovább, kapott ma egy kameratartót, meg az fx-et, ami külön aksiról még működik.
Nemsoká teszt.
Hihetetlen ez a kis váz, 2 aksi simán elfér rajta, akár egy 750es, meg egy 260as is. Mindez felül, úgyhogy akár alul is még tudna vinni 2-t. :))
Majd kap még egy-egy ledet, előre meg hátulra is, csak ahhoz szét kéne bontanom a gépet, ezért csak akkor ha megjött a fq777-951-es board.

Ha lesz normális kamerám, majd eltűnik a kabelek egy része.

[ Szerkesztve ]

(#31319) Zoty4 válasza SpydeR3412 (#31318) üzenetére


Zoty4
őstag

Hozd ki ma a reptetesre :) kb f2 szokasos hely

[ Szerkesztve ]

(#31320) vandor01 válasza kriszbon (#31311) üzenetére


vandor01
őstag

értem... köszi
szoval erre az 1306-os mocira a "szabvany" propi rakhato fel
5" colos jatszik es a 45/46 emelkedésre képes

ezekbol a propikbol kell ra válogatni ami lehet 2es 3as levelu
es akár Bullnose-os aztan probacseresznye :DDD :DDD

na en ezt alkottam az x100-al...
tudom dirrektbe lehetne a kamerat felgumizni vagy akar dupla oldalu tape-el
felragasztani a gépre.... és ez most igy extra suly...de proba....
- külön csati a kamerának nem forrasztas
- nem a kamerát forszirozom a gumival könyebb a tartot felgumizni
- ha dönteni kell a kamérát akkor nem az alá épitek hanem a tartó ála..
- alulra gumival lehet a nem gyari meretű aksit felfogatni


[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#31321) Teréz Atya válasza Baku (#31284) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Regen csinaltak, ma mar nem divat a jobb akkuk miatt. Ha ra akarsz keresni, "p"-vel jelolik. Pl. 3s2p - 3 serial, 2 paralell -> 6 cella, 3 sorban, paronkent parhuzamosan.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#31322) kimista


kimista
aktív tag

lesz tali? elég szar az idő :/

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#31323) FID válasza kimista (#31322) üzenetére


FID
őstag

Igen megyünk.

Japp és egy 252 videó: [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#31324) SpydeR3412 válasza vandor01 (#31320) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Miből csináltad a tartót?
Dobnal még pár képet róla?

ChelloZotya :Már voltunk MarciArt-al, mert nem jó sajnos a délután.
Nagyon jó ez a kis, q100 összeállítás. Simán viszi a kamerát, meg a két aksit. Szépen repül, a tempó is elmegy. Egy nagyon kicsit talán lassabbnak érzem, mint az x100at, de itt 2aksi van, e010 vezérlő, meg x800 propellerek. :DDD
A 260as turnigy aksi, kb 10percig hajtotta a kamerát. Aztán elkezdett mákosodni valami miatt (vagy merült, vagy zavarta valami az fpv-t), ezért inkább lecseréltem másikra. De ha ez a 10p a max, az is tök jó.

[ Szerkesztve ]

(#31325) kimista válasza SpydeR3412 (#31324) üzenetére


kimista
aktív tag

kár, megnéztem volna a kis gépeket.
én csak 3 körül érek ki

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#31326) vandor01 válasza SpydeR3412 (#31324) üzenetére


vandor01
őstag

a kis piros "tálcát" tartot egy jegkocka készitobol faragtam ki sincerrel...

azt neztem hogy a tic-tac os nagymeretű doboz elég puha es
meretre is elég beleépiteni a TX02-est aksival antennaval...
aztan valahogy felrogzitem a x251 tetejére...???

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#31327) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#31317) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Ezzel - gondolom - vagy azt akartad mondani, hogy a Tatura meg az Infinity-re írt C értéknek köze sincs a valósághoz, esetleg azt, hogy még a ZOP-nál is van lejjebb? ;]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31328) kriszbon válasza KaiotEch (#31313) üzenetére


kriszbon
őstag

Nahh.. ha még pár ilyent mutattok, teljesen tönkremegyek anyagilag, mert ebből is vettem 6db-ot 5431Ft-ér szállítás biztosítással együtt, köszönet a tippért. :R :U

(#31320) vandor01: Ügyes megoldás, hiába na, kreatív a magyar. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#31329) Arti1


Arti1
aktív tag

A kamera porton (X5C vagy u807) a fotó vagy videó indító jel is 5V, mint a kamera tápja? Buzzereket nézegetek (ez vagy ez a legolcsóbbak BG-n), 5V-ról mennek, és azt próbálom megoldani, hogy csippanjanak egyet, ha fotót nyomok neki, ha eltüntetném a gépet :)
Ha lecserélem kamera csatlakozóra buzzer eredeti csatiját, fog nekem csipogni? mert akkor már rendelem is :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#31330) _X10Dead_ válasza Arti1 (#31329) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nem fog menni
A trigger konstans 3.3V, amit a kamera gomb megnyomásával rövidre zársz

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31331) kriszbon válasza kriszbon (#31303) üzenetére


kriszbon
őstag

Akkor most szeretnék segítséget kérni tőletek vásárlás ügyileg. :R
Múltkor említettem hogy télen építgetnék valamit, és ehhez szeretnék venni pár dolgot.
Kellene Flight Controller javaslatként itt ezt ajánlották ha jól emlékszem [1-es] én még néztem ezt is [2-es] itt melyik változat jó?
Na meg még ezeket is nézegettem [3-as] [4-es].
Ha van jobb, vagy hasonló olcsóbban kérlek benneteket azt is írjátok meg.

Akkor még kell Power Board abból ezeket néztem [1-es] [2-es]
Ha itt is van jobb kb. hasonló áron, akkor javasoljatok egyet.
Azt kihagytam véletlenül, hogy 2S aksival indítanék, tehát jó lenne ha tudná azt is.

Kellene még valami Receiver amiről fogalmam sincs hogy mi lenne jó, annyi biztos hogy a Devo 7 vagy az XK X7 távval szeretném használni (jó lenne 2 antennás változat), persze hogy illeszkedjen a többi dologhoz is.

Amit szeretnék még, hogy illeszthető legyen hozzá későbbiekben OSD ami kijelez feszültséget+egyebeket, esetleg még GPS is illeszthető legyen hozzá.

Ha kérhetem akkor konkrétan írjátok le hogy 1-2-3-as vagy más, mert az nagy segítség lenne.
Köszönöm előre is, és bocs hogy zaklatlak benneteket ezekkel, de sajnos nem igazán értek hozzá, most szeretném tanulmányozni építgetés közben. :B :R

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#31332) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Az eachine h8 mini-hez a 260-as aksi érdemi javulást hoz? csak mert nehezebb meg picit kilóg és hogy összességében jó lenne-e hozzá? mert most vennék akkut és nemtom, hogy a gyári 150-esből vagy a 260-asból vegyek.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#31333) SpydeR3412 válasza ot93 (#31332) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én 260asat az x100hoz használok. :DDD
180asnál nagyobbat nem tennék a minire.

(#31334) kimista válasza SpydeR3412 (#31333) üzenetére


kimista
aktív tag

E010re én is 260Ast rakok

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#31335) Zoty4 válasza SpydeR3412 (#31324) üzenetére


Zoty4
őstag

Mivel iranyitod?

(#31336) Baku válasza Teréz Atya (#31321) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm!
Annyira nem másznék bele a témába, csak azért érdekelt, mert már 1€ alatt is be lehet szerezni a cx-10 alaptipusához az akksit, ami 100mAh- ás. A WD verziókban már 150-es van, nagyobb is emiatt az akkutartó, de a típus nagyobb áramigénye miatt nem lett hosszabb a repülési idő, mint az alaptípusnál, viszont ha bele tudnék buherálni 2db 100mAh-ás akksit, nyernék vele +33% (na jó, a nagyobb akkusúly miatt 25%) repülési időt. Mindössze 2€-ért, (nameg egy kis sufnituningért) :D

(#31337) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#31327) üzenetére


Jackal2
senior tag

A Tattu a csúcsgyártó:D Azon vastagabb is a kábel, meg más, kialakításban is igényesebb dolgok jellemzik, pl. balanszer csatit védő tok, normális tájékoztató a hátoldalon, szorítófólia, stb.

Az Infinity egy gyengébb márka, vékonyabb is a kábel.

A ZOP meglepően vastag.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31338) vandor01 válasza ot93 (#31332) üzenetére


vandor01
őstag

en a 220-ast ajanlom... ilyesmit vagy ehhez hasonlot: [link]
a 260-al meghal a vezetés élménye valamint lassu lesz es a motorok erolkodnek
de nyugodtan rendelhetsz 150-est azzal a legjobb vezetni! :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#31339) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#31337) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Ugye láttad a szmájlit?

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#31340) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#31339) üzenetére


Jackal2
senior tag

De a ZOP után:D Mondjuk szerintem az jó, hogy a ZOP ilyen disznaj kábellel adta.

Egyébként arról nem vagyok meggyőződve, hogy az Infinity olyan jó (érzésre az mondjuk:D)

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31341) Tszkr


Tszkr
csendes tag

Egy szomorú nap az XK X380 életében, :W
A gimbalnak annyi, meg a felső burkolat, meg a propellereknek, a többi meg majd ki derül.

(#31342) Allien válasza Tszkr (#31341) üzenetére


Allien
veterán

:Y Mitől nyekkent meg?
(részvétem)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#31343) medvegy válasza Tszkr (#31341) üzenetére


medvegy
aktív tag

Nebasz. Ezt hogy sikerült? :(

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#31344) Tszkr válasza medvegy (#31343) üzenetére


Tszkr
csendes tag

Nem tudom, valami miatt leesett.

(#31345) Zsee75 válasza Tszkr (#31344) üzenetére


Zsee75
tag

Megvan miért esett le. Te látod? Én igen
Szerk Aliennél a pont. Látszik a zuhanás vége fele h az egyik propeller már nincs fent. 1:16 nál elrepül az egyik anya

[ Szerkesztve ]

(#31346) Allien válasza Tszkr (#31344) üzenetére


Allien
veterán

Videón 1:10 után kicsivel mintha lerepült volna a propp anyája... :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#31347) KaiotEch válasza Tszkr (#31344) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Elrepült a csavar a propról. Basszus! Gyerekek mostantól az összes XK-n húzzátok rá rendesen a csavarokat, sőt menetrögzítőzzétek!

Nem tudod gariba intézni valahogy?

(#31348) Zsee75 válasza KaiotEch (#31347) üzenetére


Zsee75
tag

De "buták" vagyunk. Ott rá kellett volna jönnünk, az eséstől nem jön le a propeller az anyával együtt... és ugye az egyik kompletten hiányzott de a menetnek nem volt semmi baja...

(#31349) Teréz Atya válasza Tszkr (#31341) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

En a qx80 kamerajat sutottem meg. Mondom asszonynak h ennyi erovel bordelyba is mehettem volna, erre elkezdte rancolni a homlokat.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#31350) elszabi válasza Allien (#31346) üzenetére


elszabi
tag

A fenébe. És valóban. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.