Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) kimista válasza vandor01 (#31550) üzenetére


kimista
aktív tag

ez már egészen vállalható :D
csak a szögen állíts, mert így semmit sem fogsz látni :D

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#31552) vandor01 válasza kimista (#31551) üzenetére


vandor01
őstag

dontsem egy kicsit(85-89fok) vagy a legjobb a 90fok?
mert a gep ugyis elore turva az orrat halad es akkor megdol.. :D
:F :F :F

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#31553) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Miért olyan nagy szám ez a TBS Triumph? Csak 1.26dBi. Az Aomway-ek meg 3dBi-sek és 1/4 ennyibe kerülnek.

(#31554) SpydeR3412 válasza vandor01 (#31552) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Attól függ mennyire kened neki, de kezdésnek 20'-ot javaslok (picit a vízszintestől feljebb, pont ellentétesen ahogy a gép is dől). Aztán úgy is kiderül egyből, ha nem látsz rendesen.
A 90', az merőlegesen felfelé van. Még a versenyzők sem döntik annyira. :)
Az a lényege a dolognak, hogy mikor meg van döntve a gép, akkor kb egyenesen álljon a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#31555) Baku válasza qqzs (#31546) üzenetére


Baku
aktív tag

Érdemes átolvasni az adott társaság poggyász szabályzatát, mert mindegyiknél más és más lehet a szabály. Velem márciusban átrakatták a feladott poggyászból az ÖSSZES akkut tartalmazó cuccot a cabin bag-be .... (EuroWings), aztán a csomagvizsgálatnál meg külön ki kell venni minden elektromos kütyüt, és külön bemutatni ....

(#31556) fape válasza Baku (#31555) üzenetére


fape
senior tag

(#31557) kimista válasza fape (#31556) üzenetére


kimista
aktív tag

baszki, erről az esetről nem is tudtam.. dühítő :(

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#31558) Baku válasza fape (#31556) üzenetére


Baku
aktív tag

Ez nagyon durva..... :(

Ezért érdemes az adott társaságnál megérdeklődni (még foglalás előtt), hogy ott éppen milyen f@szsággal szívatják a jónépet ...

[ Szerkesztve ]

(#31559) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ennyit ér a lipo bag.

(#31560) Nohab61 válasza KaiotEch (#31559) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Azt hittem szarabb lesz. Azért az elsőt még elég jól lefogja. A 16000-es 6s akkut meg, ne lipo bag-be tartsunk.

[ Szerkesztve ]

(#31561) KaiotEch válasza Nohab61 (#31560) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jéé egy Nohab. Nincs kedved vasárnap kinézni "hozzánk"? :)

(#31562) Nohab61: Megrepteted anyóst is ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#31562) Nohab61 válasza KaiotEch (#31561) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Mennék, de anyóséknál leszek Győrbe :)

;] Dehogy is... ;]

[ Szerkesztve ]

(#31563) medvegy válasza Nohab61 (#31562) üzenetére


medvegy
aktív tag

Pedig ráférne már a koptereidre egy kiadós reptetés ;)

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#31564) Nohab61 válasza medvegy (#31563) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Viszem is őket :)

(#31565) medvegy válasza Nohab61 (#31564) üzenetére


medvegy
aktív tag

Helyes :C

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#31566) kimista válasza KaiotEch (#31559) üzenetére


kimista
aktív tag

be kell szerezni még lipo baget.. sosem elég belőle

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#31567) KaiotEch válasza kimista (#31566) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én ezt néztem ki.

(#31568) Jackal2 válasza KaiotEch (#31559) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jó ez azért elég demagóg. Az egyik tesztben van
3 db 8000mAh 6S
1 db 5000mAh 6S
2 db 5000mAh 4S
3 db 5000mAh 6S
2 db 6000mAg 4S

66.000 mAh-t akarsz egy 10 dolláros Lipo zsákkal megvédeni? Mikor a lőszeres rekeszben égett 30 percig a tűz... Nem fog menni, kb. semmivel max ha kibetonozod.

A lightosabb tesztben CSAK 16000mAh s akksi van.

Remélem te sem gondolod, hogy ez ellen védenie kellene (meg Szalacsi is megmondta: azellennemvéd)

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31569) KaiotEch válasza Jackal2 (#31568) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem nyilván, de nem is az érdekel, hogy az a kicsi zsák mit alakít. Az érdekelt, hogy a lőszeres bírja, megbízhatóbb.

(#31570) molnigee: Borsos az ára. Ugyan az, mint amit én linkeltem feljebb, ami 5k+szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#31570) molnigee válasza Jackal2 (#31568) üzenetére


molnigee
aktív tag

Amúgy BG, ha lipo box-ra kerestek pl, akad más is nem csak zsák.
Erre pl és még be is lakatolhatod :D
Ha sok aksim lesz tuti beszerzek egy ilyet :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#31571) Minstrel


Minstrel
senior tag

Lehet kicsit elkapkodtuk a micro kefés gépek vásárlását, már vannak ilyen kis finomságok is :D [link] Lesznek itt még jó dolgok a következő hónapokban.

(#31572) Zoty4 válasza Minstrel (#31571) üzenetére


Zoty4
őstag

:C csak iranyitsd ezt basszus, nyomsz egy finomat és már a falon van
szénkeféseknél nem annyira harapnak a motorok és lehet lakasban "döngetni" havária nélkül
meg szerintem itt az akksik lesznek a gyenge pontok. 1S vagy 2S :F kábelekből itélve sima 1S.

jah :( akkor feleslegesen gépelgettem.... :(((

Brush flightot vmiért brushlessnek olvastam, lehet nagyobb szemüveg kéne

[ Szerkesztve ]

(#31573) Minstrel válasza Zoty4 (#31572) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ez is kefés :F ;]

De már van brushless megoldás is
[Convert Brushed FC to Brushless, Ultra Micro 95mm Brushless Build]

[ Szerkesztve ]

(#31574) Zoty4 válasza Minstrel (#31573) üzenetére


Zoty4
őstag

na ez kemény, mondjuk az esc-eket még kicsinyithetnék ezekhez :)

(#31575) Jackal2 válasza molnigee (#31570) üzenetére


Jackal2
senior tag

Muzsikusnak mondod, hogy szól a hegedű?:DDD

Ismerem az összeset, csak nem tudom mennyire jönne át a vámon, utána meg magyarázzam, hogy a lőszeres dobozt NEM lőszer tárolására akarom használni (most hogy egyébként is rá vannak izgulva a terrorveszélyre).

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31576) Jackal2


Jackal2
senior tag

Megvolt az első repülás a Hubsan 502E-vel, jelentem elég jó. Nem ütött akkorát mint anno az XK100, de teljesen rendben van, megvehető a gép.

Amit tud, az durva. A műholdakat tetű lassan fogja be, de már tudom is mire fogom használni, a nagy gépeim előtt ezzel fogok repülni és megnézem, mennyi műholdat lát:D Egy akksi kirepülése alatt meg úgy is kiderül.

Pozícióját elég jól tartja, 1 méteren belül marad, kicsit kóricál. Csendes, kellemesen repül, de semmi sportosság nincs benne. Mikor lemerült, magától leszállt.

Fényei jók, szépen látszik éjszaka is. Minőség jó, mind a távra, mind a gépre. A propellerfelfogatás viszont elég gagyi és fordítva forognak a motorok, ami érdekes.

Az ár/érték aránya viszont überbutál. Az első drónom egy Hubsan X4 H107C volt, 18.000-ért vettem Tiny Dealről 2015.09.31-én. Egy évre rá, meg ez itt van 20.000-ért, ez azért kegyetlen.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31577) üszök


üszök
őstag

Van valakinek ötlete,hogy Cheerson CX-10 CX10 Mini menne a JJRC H20 Nano Hexacopter távjával? Jobb gázzal 8,65 annyit adnék érte,de nincs kedvem újra tanulni. Vagy esetleg a H31,U807 távval?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31578) Allien válasza Jackal2 (#31576) üzenetére


Allien
veterán

Ok, de kellene fpv, az meg 2x-s dolcsi, még Hubsan-ból is! Azért lenne érdekes, hogy cserélhető-e a kamerája, mert gondolom, az S verzió kamerája szabvány csatornákon ad (remélhetőleg), és akkor szemcsiben is lehetne követni, mit is lát. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#31579) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Makerfire Mini 30A Blheli ESC 2-4S Support Oneshot125 for FPV Racer 2k-ért? Hát a márka neve nem túl bizalomgerjesztő... Nem találok sehol róla adatot.

(#31580) Allien


Allien
veterán

2s akksihoz kellene pdb szerüség. A lényeg, hogy 5v-t tudjak csiholni (vagy 6V-t, kamerának).
LANTIAN LT130 Mini PDB jó lehet erre a feladatra? ESC meghajtása nem kellene, ha van egyszerűbb megoldás, esetleg tud valaki ilyet ajánlani? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#31581) fape válasza Allien (#31580) üzenetére


fape
senior tag

Szal egy 5V bec/step down converter kell?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#31582) virbo


virbo
csendes tag

Ismerősömnek megjött egy U807.

Sajnos az első repüléskor nem tudtuk rendesen végigzongorázni a funkciókat, mert kb 5-6 perc után lemerült.
Mennyi ennek az üzemideje (kamera rajta volt, igaz nem volt bekapcsolva a távról).
A flippet mivel csinálja?

(#31583) mrpet


mrpet
tag

Sziasztok! Forradalmi felfedezést tettem... De nem ám röhögni rajtam... :) Syma x8c tipusu dronhoz rendeltem motorokat. Kettő az óra mutató jarasaval megegyezően, a masik kettő pedig óra mutató járásával ellentétesen forog. Annyit kérdeznék honnan lehet tudni hogy melyik milyen? Fel tudom cserélni? El tudom rontani ha véletlenül felcserelem? Várom a véleményeket :) köszi

[ Szerkesztve ]

(#31584) Minstrel válasza mrpet (#31583) üzenetére


Minstrel
senior tag

A kábelek színei nem különbözőek? Azzal szokták megkülönböztetni őket, ugyanolyanokat tegyél a régiek helyére.

(#31585) KaiotEch válasza virbo (#31582) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A gyárija lehet, hogy annyi, de emlékeim szerint azért 8-10 percet mennie kéne. Flipp, a jobb felső(váll) gomb és a jobb oldali gimbalt(roll, pitch) valamelyik irányba el kell tolni.

(#31587) virbo: Igen, csak kamera nélkül. :K

[ Szerkesztve ]

(#31586) Zsee75 válasza mrpet (#31583) üzenetére


Zsee75
tag

2db cw (clockwise)és 2db ccw (counter clockwise) a két ugyanolyan mindig egymással szemben van

[ Szerkesztve ]

(#31587) virbo válasza KaiotEch (#31585) üzenetére


virbo
csendes tag

Hmm, na az azért érdekes, kert a kamerát is az a gomb vezérli... :)) Lehet hogy csak kamera nélkül flippel?

(#31588) Jackal2


Jackal2
senior tag

Klaymen féle teljesítménymérő projekt:

[link]

Quanum 2217 800KV 8045x3 propellerrel.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#31589) molnigee


molnigee
aktív tag

Madaras tescoban jártam, érdektelen drónokat láttam :D
Az árakról nem is beszélve, de hát ennyi itt ezt tudjuk.
Amúgy furi, marha sokfélét láttam már, de ezek nem nagyon hasonlítanak, pedig biztos valaminek a klónjai :D
Meg az a távok, uristen :D

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#31590) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Blheli hobbywing skywalker usb-je gondolom senkinek sincs innen.

Ez alapján én is átflash-elném az ESC-ket. Állítólag sokkal jobb lesz tőle.

(#31591) üszök válasza virbo (#31582) üzenetére


üszök
őstag

Nekem is akörül bír a gyári aksi,vagy még annyit sem. A flippet már leírták,csak annyit tennék hozzá,ha már villog,hogy merül akkor már nem flippel.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31592) virbo válasza üszök (#31591) üzenetére


virbo
csendes tag

Köszi.

Valóban villog, de a flippet nem csinálja, csak fotóz. :D 200 megapixel, gondolom beesik a tápfesz mikor felfűti mindet aztán azért... :DDD
Ikyenkor egyébként csipog amíg irányt nem húzol, vagy csak tudod hogy most flip jön?

(#31593) Allien válasza fape (#31581) üzenetére


Allien
veterán

Ha így hívják, akkor igen. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#31594) üszök válasza virbo (#31592) üzenetére


üszök
őstag

Csipog mikor megnyomod a gombot, utána irányváltás és flip. De a kamera ha be van dugva nem flippel,mert rövid nyomásra fényképez, hosszúra videózik. Húzd ki a kamerát akkor lesz flip.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31595) virbo válasza üszök (#31594) üzenetére


virbo
csendes tag

Aha, ez lett volna a következő, de a szemét lemerült. :)

Kösz mindenkinek, kíváncsi leszek mennyire más mint a H31.

(#31596) üszök válasza virbo (#31595) üzenetére


üszök
őstag

Szerintem lassabb,vagy az enyémben haldokolnak már a motorok.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31597) Arti1 válasza ludnik (#31513) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszi a tippet, elgyengültem, lesz egy tesója az u807-emnek :)
De a fa alá már Jackal által frissen tesztelt 20ezres GPS-es gépet tervezem :)

Jackal: Már vagy 3 napja 6-7 körüli a KP index, (de legalább 5), az eléggé zavarja a GPS-t, lehet, hogy ez is benne lehet a pakliban, hogy lassan talál magára. Ha majd kisebb lesz a KP, beszámolhatnál, gyorsult-e a GPS-e

Virbo: U807 csak kamera nélkül flippel, valahol olvastam, de most nem ugrik be, hogy hol

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#31598) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Mutatok egy Homemade "Runcam XX" megoldást (1920x1080 19205kb/s 30kép/s).
Jelenleg még csak nyomógombbal indítható felszállás előtt, landolás után meg kikapcsolás is úgy.
A távról vezérlés még tervezés fejlesztés alatt van, de remélem hamar eljön annak is az ideje. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#31599) fape válasza KaiotEch (#31590) üzenetére


fape
senior tag

Megy az arduinoval is, Joshua mester: How To Flash BLHeli To Your Eachine Falcon 210 ESCs Viszont neki sikerült vele megölni esc-ket: Eachine Falcon 210 - Second Look
Viszont érdemes as összes falcon 210-s videóját megnézni.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#31600) KaiotEch válasza fape (#31599) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ennyire nem jó az angolom, köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.