Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) mgy válasza Jackal2 (#17949) üzenetére


mgy
senior tag

Ha már motor a téma...
Segítenétek kefés motort választani? Vagy abból nincs túl nagy kínálat, mint kefétlenből?
Hol lehet olcsón értelmes áron viszonylag erőset és tartós(abb)at venni? Lehet építenék valami mikro izét.

(#17952) Allien válasza KisApám (#17940) üzenetére


Allien
veterán

De a fantomot nem is kell "vezetni". Jó, annyi, hogy feltolod a kart, és ennyi. Tableten appot megnyit, bepötyögöd, a magasságot, hova, milyen útvonalon menjen, meg ilyenek, és csá. Ja, meg ha baj van, hova menjen. Tééényleg nagy tudás kell hozzá... :C Egy igazi drónos felvételt nem láttam fantommal. :K Az igaz, hogy nem is kerestem. ;] Tehát pl be a fák közé, cikázva köztük, meg ilyesmi. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17953) medvegy válasza czanga (#17944) üzenetére


medvegy
aktív tag

Lehet tévedek, de mintha avval a webshoppal lettek volna problémák. 190k körül több megbízható helyen is kapni.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17954) KisApám válasza Allien (#17952) üzenetére


KisApám
addikt

Videofelvételre kellene úgy is csak :D
Amikor vidékre megyek, 1-2 helyen megállok már mert van miért.

Ha meg nem igazán videózni akarok, és úgymond törhetnek is nyugodtan, arra van 3 gépezet: WLtoys v686g, Eachine H99D, Global Drone GW008 Mini Skull.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17955) Allien válasza KisApám (#17954) üzenetére


Allien
veterán

Tehát, egy kiruccanás alkalmára viszel 2-3-4-stb gépet. A fantomot felküldöd a francba, a többit meg repteted addig. Illetve, a zsernyákok félre vezetésére viszel egy Syma-t, hogy Ez volt AZ, amit láttak, és nincs is rajta kamera, se széria szám, ezért hobby drón, és ezért HESS innen. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17956) Bornie127 válasza Allien (#17955) üzenetére


Bornie127
senior tag

Közben tol egy rth-t a merülő akksi miatt a lábad elé. :D

(#17957) Jackal2 válasza Teréz Atya (#17950) üzenetére


Jackal2
senior tag

Asszem 600-ért vettem utána Alin:D Szóval alig lett volna 6x az ár:D Ez egy nagyon híres és jónevű modellbolt, tele eredeti termékkel, a VI. kerületben:P Persze ha valaki megtalálni a térképen, akkor AZ NEM AZ, hanem a másikra gondoltam:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17958) Jackal2 válasza mgy (#17951) üzenetére


Jackal2
senior tag

Kb. két lehetőséged van:
- megveszed a szart, amit mindenki
- van ezekből egy black edition, ami kb. 2x erősebb, 5x árért (brushless árban)
- tartós egyikből sincs, egy szúrósabb tekintettől megszorulnak

Én a mikrot is brushlessből építeném, múltkor láttam ilyen 4000-6000KV motort 3-mas prophoz:D

Megtaláltam, ez az, 32g összesen: Super-X Brushless125 mm

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17959) medvegy


medvegy
aktív tag

Egy kis ízelítő a hétvégi reptetésről. Tisza-Maros torkolat, Szeged. Szerintem király, ahogy a magasból szépen kijön a két folyó eltérő árnyalata. Előbb-utóbb remélhetőleg lesz időm a videjót is összevágni.


FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17960) KisApám válasza medvegy (#17959) üzenetére


KisApám
addikt

Gergelyiugornya?
Voltam ott jóóó pár éve a Strandon, meg volt valami zene is.
Nagggyon látszik ahogy belefolyik a Tiszába a Maros... mintha egy kád tiszta vízbe beleöntenék a cipőkről lemosott sarat. :DDD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17961) mgy válasza KisApám (#17960) üzenetére


mgy
senior tag

Öööö térkép? :D
---

Nem akarok brushlesst a micro gépre. Árra amúgy nem rossz, ennél kevesebből kihozni nem egyszerű.
Kérdezem inkább az építős topikban a többit.

(#17962) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok,

Bocsánat a hülye kérdésért.
A banggood-on hol látom, hogy EU raktárból jönne a cucc?
Jól gondolom ha EU raktárból jön, akkor a JJRC x1-en nincs vám?

Köszönöm

(#17963) Teréz Atya válasza Neoka (#17962) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ha EU-bol jonne nem lenne vam, cak nincs EU raktaron.
Ar alatt:
Ship From: CN Direct

Ha ez EU direct lenne, akkor az EU-bol jonne. Nyolcvan dolcsiert szerintem no brainer, mert csak az esc es motor tobb mint 60 lenne.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17964) molnigee


molnigee
aktív tag

Ennyit még ér ez is szerintem
http://m.banggood.com/XINLIN-X181-5_8G-FPV-With-2_0MP-HD-Camera-Similar-Brushless-Motor-Headless-Mode-RC-Quadcopter-RTF-p-1033734.html?p=OQ2207783206201409E3

--> http://dronearena.hu/ <--

(#17965) Arti1 válasza medvegy (#17959) üzenetére


Arti1
aktív tag

Nagyon szépek!
Ezek fotók repülés közben, vagy a videóból vágtál ki kockákat?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#17966) Jackal2 válasza molnigee (#17964) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez nem brushless.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17967) molnigee válasza Jackal2 (#17966) üzenetére


molnigee
aktív tag

Azóta már kiderült róla valami hogy végülis milyen motor?
Én azt hallottam, hogy nem brushless, de erőben és tartóságban megközelíti.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#17968) Neoka válasza Teréz Atya (#17963) üzenetére


Neoka
aktív tag

köszönöm szépen.

A válaszold második felét nem értem teljesen.
A JJRC x1 nem olyan jó?

[ Szerkesztve ]

(#17969) Game-over válasza Neoka (#17968) üzenetére


Game-over
aktív tag

Nem, hanem pont ajánlott ennyiért, mert alkatrészenként majdnem a duplája lenne, ennyiért ajándék :D

(#17970) medvegy válasza Arti1 (#17965) üzenetére


medvegy
aktív tag

Köszi! Repülés közben photolapse módban készültek. Úgy állítottam be, hogy 3 másodpercenként lőtt egy képet, a végen meg kiválogattam őket.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17971) Neoka válasza Game-over (#17969) üzenetére


Neoka
aktív tag

köszi
nagyon viszket az ujjam a megvesz gomb felett :)

(#17972) Teréz Atya válasza Neoka (#17971) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

En FPV-zni szoktam vele. Ha erdekel a gep, less ra a blogomra / YT csatornamra, meg utobbi idoben RC Groups-on is hozza szoktam vakkantani a temahoz.
Amennyiben vennel rendelj hozza valami normalis talpakat, pl. v912 vagy valami mas, de konnyu helitalpat.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17973) Arti1 válasza medvegy (#17970) üzenetére


Arti1
aktív tag

Megy a videó felvétel és még mellette 3 másodpercenként lő egy képet is az SD-re?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#17974) molnarpeter válasza Teréz Atya (#17972) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

...vagy marad a csomagolásból újrahasznosított szivacs+cellux :D Akkor látszanak a LED-ek is.

[ Szerkesztve ]

(#17975) medvegy válasza Arti1 (#17973) üzenetére


medvegy
aktív tag

Videó nem megy, csak képeket csinál a beállított időközökben ebben a módban.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17976) mgy


mgy
senior tag

Írtam a BG-nek, hogy használhatatlan a táp, amit tőlük vettem, csatoltam videót, hogy nem működik, minden további kérdés nélkül full refund.
Várom, mi lesz a hibás B6 sorsa.

(#17977) szacsee válasza mgy (#17976) üzenetére


szacsee
nagyúr

70$ alatt papírnehezék elvileg.

(#17978) Minstrel válasza mgy (#17976) üzenetére


Minstrel
senior tag

Vissza is küldheted nekik a cuccokat, paypal fizetni a költséget, én pár hete visszaküldtem nekik egy autós fedélzeti kamerát, mert hamisítvány volt és mindent visszakaptam, kivéve a pontjaimat, de azt meg kibírtam.

(#17979) tibibi válasza czanga (#17944) üzenetére


tibibi
őstag

Linkeld már be az oldalt ha nem tévedek kamu és ,lenyúlják a pénzed :U
Más xk x380 walkera g2d mostanában lefigyen a kamera balra és ott is marad beállítás lehet a gond vagy kuka ?

(#17980) medvegy válasza tibibi (#17979) üzenetére


medvegy
aktív tag

Próbáld meg kalibrálni, ha az nem segít akkor az lehet a gond, hogy az IMU szenzor elmozdult. Szedd le és rögzítsd újra egyenesen. Nekem az volt a gond.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17981) mgy válasza Minstrel (#17978) üzenetére


mgy
senior tag

minstrel,
ez volt a lényeg esetemben, hogy nem kellett vacakolni a postával, nincs paypal bohóckodás hánydollárhétforint, hanem simán visszautalták a pénzt és kész. Tudom, hogy tudja ezt a pp, csak ha el lehet intézni a kereskedővel, az egyszerűbb, s mivel a napokban volt hasonló téma, gondoltam hozom a friss pozitív tapasztalatot.

szacsee,
ez a 70 dolláros limit valahol le van írva? pontosan mire vonatkozik?

(#17982) szacsee válasza mgy (#17981) üzenetére


szacsee
nagyúr

Telóról:
http://www.banggood.com/Banggood-Guarantees_hl82

Did your item arrive damaged, different or not working? If so you are protected and can make a claim, the procedure is outlined below.

1. Within 3 days of receiving the product contact us with a photo or video explaining the issue and whether you want a refund or replacement.

2. We will review the claim and contact you if we need more information.

3.If Approved, we will refund or resend the item, you may also be asked to return the product.

Will I need to send the item back to Banggood?

Only high value products need to be returned. High value is determined by our service team and is usually an item around $70 or more. If it is not high value then you do not need to return it and can keep the faulty product.

If we ask you to return the product we will discuss with you the most cost effective way to return ship it to us and give you full instructions including our address. You will receive your full/partial refund once we have received and checked the product.

Where do i send returns?

All returns are to be sent back to our returns facility in China, even if you ordered from an overseas warehouse we only have one return facility in China.

(#17983) mgy válasza szacsee (#17982) üzenetére


mgy
senior tag

No, ezt nem is láttam eddig.
Nálam a táp és a töltő is jóval később, mint három nap mentek tönkre. Az általad linkelt cikk alapján vagy a termék adatlapon van kint a garanciaidő, vagy külön kell érdeklődni. Hát, eddig én még sehol nem láttam, és gondolom nem sokan érdeklődtök minden egyes vásárlás előtt, hogy vajon meddig tart a jóság.

(#17984) Neoka válasza Teréz Atya (#17972) üzenetére


Neoka
aktív tag

köszi a válaszod.
meg fogom nézni a blogodat.

(#17985) Neoka


Neoka
aktív tag

Na most bizonytalanodtam el.

JJRC X1 vagy V686g?

Az X1-ben a hatótáv tetszik. Később lehetne hozzá venni FPV-t. (Még nem jártam utána mit bírna el és melyiket lenne érdemes.)
A V686g-hez viszont egyből adnak 5.6 Fpv-t.

Mik a tapasztalatok?
Melyik éri meg jobban?

(#17986) Jackal2 válasza Neoka (#17985) üzenetére


Jackal2
senior tag

Egyértelműen a JJRC X1, ha repültél volna mind a kettővel, te is ezt választanád. A V686G FPV-jse semmire sem jó, legalább is arra biztosan nem, amire használni akarod:D

Egyetlen egy dologra jó, hogy ha ez az első géped, akkor megtanulj vele repülni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17987) Teréz Atya válasza Neoka (#17985) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A JJRC X1 elbirja a V686G FPV kamerajat. A V686G-vel. :P
Hnap reggel, ha nem lesz sok melom vagok egy videot, ugyanis csinaltam terhelestesztet, es meglepoen sokat emel a kicsike. :D

@ Jackal2 - jaja, ha elso gep az X1, akkor egybol lehet ujat rendelni. :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17988) molnarpeter válasza Teréz Atya (#17987) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akku túlmerítés ellen mi a módszered X1-nél? :) Megrendeltem a buzzert, de amíg nincs itt, 8-10 perceket repülök vele, multiméterrel ellenőrizve kb. ennyi fér bele nálam.

[ Szerkesztve ]

(#17989) Neoka válasza Jackal2 (#17986) üzenetére


Neoka
aktív tag

Nem ez lenne az első gépem :)

A polcon pihen két heli (Walkera 180z és egy Ufly) és egy Walkera katica :)
Csak jó lenne valami megfizethető fpv quad ezért keresgélek.
A BG-ről rendelt cuccnál mennyire szemfülesek a vámos lányok fiúk?

Teréz Atya: lássuk :)

[ Szerkesztve ]

(#17990) Teréz Atya válasza molnarpeter (#17988) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Buzzer, a LED-ek csak jelkepesen vannak fent, a gep hasa alol meg ugysem latszik. Asszem a NightHawkon is lekapcsolom, mert nappal xart sem er, ejjel vakit, a pilotasisakban ugysem latni, ha a fuben keresem nem latom a LED-et, de arra meg ott van a 3 csipogo. :D
Egyedul tavoli LOS reptetesnel van ertelme.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17991) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Amugy mi a tokom a YT videoknal a "KAPCSOLT MEGJEGYZÉS"
Csak a sajat profilom alatt latom es nem is tudok valaszolni ra, mert azt irja h "A megjegyzést nem sikerült közzétenni."

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17992) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Wow, eleg durva eksunok vannak racerekre BG-n. ROA 280 / Dys X160 120 dollar.
No, futas venni!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17993) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Ez a kamera jó, mert elég kellemes áron van

(#17994) Jackal2 válasza Neoka (#17989) üzenetére


Jackal2
senior tag

Akkor JJRC X1 és tegyél rá Tarantula vagy Syma FPV-t Banggoodról

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17995) Jackal2 válasza Teréz Atya (#17992) üzenetére


Jackal2
senior tag

A ROA egy borzalom. 4 csatorna....

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17996) tibibi válasza Joeker67 (#17993) üzenetére


tibibi
őstag

Sanszos ,hogy hamisítvány :U

(#17997) atthany válasza Joeker67 (#17993) üzenetére


atthany
aktív tag

sztem eredeti, de az alapkamera WIFI nélkül...

(#17998) Hurkafej válasza Joeker67 (#17993) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ez a hamis verzió, ebay-en még olcsóbb. Az eredeti SJCAM SJ4000 az 20.000Ft.

(#17999) molnigee válasza atthany (#17997) üzenetére


molnigee
aktív tag

Egyértelmű hamisitvány, ez egy sj4000-es kamera. Az eredetinél mindig ott van hogy gyártó SJCAM, és eleve SJCAM SJ4000 a neve mindig!

--> http://dronearena.hu/ <--

(#18000) atthany válasza molnigee (#17999) üzenetére


atthany
aktív tag

igazatok van!
de állítólag ez nagyon hasonló tudású az SJCAM-hoz, EU 56 dollár:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.