Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) Teréz Atya válasza Jackal2 (#17700) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat, ugy latszik Eachine-nel is az a szabaly, mint a Windowsnal - minden masodik hasznalhato:
Racer - ok
Assassin - xar
Falcon - ok
Blade 185 - xar

A Falcon 250 / 180-at nem szedtem kette, mert ugyan arrol van szo mas vazzal. Meg a motorok is oda-vissza cserelhetoek.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17702) Teréz Atya válasza Bornie127 (#17693) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Kerdeztek tole h miert tert at az extrem sportrol a kopterezesre. Azt mondta, hogy amikor valami osszetorik az nem neki faj. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17703) Allien válasza Jackal2 (#17700) üzenetére


Allien
veterán

De ojjan jól néz ki.... Vitrinben mg jól el lenne. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17704) SpydeR3412 válasza Jackal2 (#17695) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én az 520TVL-t nem értem. Jó az valamire?
A Runneren 800tvl van, lehetne jobb, de még elmegy sztem.
A Falconon 700tvl-s van, igaz csak szobában próbáltam, de látszik a különbség. De még ez is elmegy (remélem).
Viszont 520?! Az nagyon kevés sztem.

[ Szerkesztve ]

(#17705) Watt25 válasza SpydeR3412 (#17704) üzenetére


Watt25
veterán

Kb. egyezik a PAL TV felbontással...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#17706) Teréz Atya válasza Watt25 (#17705) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Naja, de ezt maskepp merik. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17707) SzilagyiTibi


SzilagyiTibi
csendes tag

Sziasztok!
Eachine H99W-ről mi a véleményetek? Van valaki aki ilyet használ? Egész olcsó korrekt WiFi FPV-s quad képek és videók alapján. :)

(#17708) Jackal2 válasza SzilagyiTibi (#17707) üzenetére


Jackal2
senior tag

Messze kerüld el. Nincs hozzá propeller, legalábbis 2 hete még nem volt (van egy sorstársad, aki ezzel szív).

WIFI FPV-t alapból ne vegyél, csak 5.8-ast, mert zavarja az irányítást, későn reagál (1 mp), csökkenti a hatótávot stb.

Ha 13-ad van rá, ezekből vegyél egyet:
- Syma X5C
- Nihui U807
- én bekockáztatnék egy XK X100-at is, mint az újdonság varázsa:D
- JJRC H11C

Mindegyik erős valamiben, amit lehet szeretni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17709) SzilagyiTibi válasza Jackal2 (#17708) üzenetére


SzilagyiTibi
csendes tag

WiFi FPV-s gépek közül 25-30 alatt milyet ajánlanál? :R

(#17710) Teréz Atya válasza SzilagyiTibi (#17709) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Olyat, aminek konnyen cserelheto a Wi-Fi kamera szettje 5.8 gigas analogra. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17711) kimista válasza SzilagyiTibi (#17709) üzenetére


kimista
aktív tag

felejtsd el a wifi fpv-t. teljesen. nem jó semmire.
meg úgy kompletten a kamerázást is 25-30 környékén. maga a kamera kerül ennyibe, és akkor még nincs drón.
fpv kizárólag 5.8ast, 1-2 kollégának van brushed gépén fpv, talán ajánják (bár nemhiszem)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17712) Jackal2 válasza kimista (#17711) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem ajánljuk:DDDD

Az a baj, hogy ha pótlólagosan veszel FPV-t akkor kb. van a Tarantula és a Syma FPV, ez 15. ha ezt levonom a 25.000-ből, marad 10.000. Na ezt mire költöd el?
- Nihui U807, de ott már mókolni kell a porttal
- MJX X600 ha szerencséd van, de ugye az meg szervíz igényes

MJX X800 jut eszemben még 8.000-ért + kamera szett 10.000, és akkor van WIFI FPV-d, de ajánlani azért nem merném. De a gép jó és van gravity control, hétvégén Spyder jóvoltából kipróbáltam, elég vicces :D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17713) Allien válasza SzilagyiTibi (#17709) üzenetére


Allien
veterán

Az az ár már alakul. Például ha türelmesen várakozol, akkor kis szerencsével kifoghatsz egy akciót, ahol az XK X250A-t megkapod 70 dollárért. Ebben benne van az 5,8-s kamera egy 4,3 colos monitorral. :K

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17714) Teréz Atya válasza kimista (#17711) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

U807 + tarantula FPV teljesen vallalhato, de Jello-zik mint a fene, ha az eredeti felfogatast hasznalod. Mindenkeppen kell valami szivacsszeruseg.

Mas:
Most a kollegam csesztet h szerezzek neki egy jo gepet gopro-hoz.
Sajnos meg az U807 is kihivas neki. Allitasa szerint egy kalap x@r, mert nem is magasrol esett le neki es szettort. Mondom vegyen egy Phantomot. Az meg draga. :)
Akkor elkezdtem neki magyarazni a CX-20-at, h bigflyshark-os vezerlovel vegyen, de asszem hagyom a fenebe, mert ahogy eszrevettem, neki az kell h kiveszi a dobozbol es repul vele. Persze nem hajlando megtanulni vezetni. Meg a vegen megvagja magat es meg engem fog hibaztatni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17715) Jackal2 válasza Allien (#17713) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nah ez pl. nem jutott eszembe. Igen, ez egész vállalható, de ugye ez sem WIFI-s.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17716) Allien válasza Teréz Atya (#17714) üzenetére


Allien
veterán

A most megjelenő MJX szériában van kifejezetten Neki való (na jó, full marketing persze) cuccos! Az egyik az MJX X600H, a másik MJX X104T, ami ráadásul 5,8-s FPV-s!
Flgiht PLAN az app-on keresztül tudja megadni a gépnek az útvonalat. Igaz, fel kell szállni vele valszeg, meg ugye leszállni/zuhanni, de nagyjából lekövetheti a megadott útvonalat valszeg. ;]
Ja, és az X600H-ban ott a C4005 WIFIs kamera! Igaz, szart sem ér, de ott van. :K

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17717) Teréz Atya válasza Allien (#17716) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat az a baj, hogy 2 db H8 mini es egy U807 kivegzese utan ugy erzi h ideje tovabb lepni, igy mar nem akar brushed gepet. :D
Tenyleg az lesz a legjobb, ha messzire elkeruli ezt a hobbyt, mert meg valakit agyonvag egy geppel.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17718) Allien válasza Teréz Atya (#17717) üzenetére


Allien
veterán

De azok a gépek, ha jól tudom, méretben eléggé, hát hogy is mondjam finoman, KICSIK! ;] Bezzeg az általam ajánlott két kopter! Az X600 eleve ugye hexa kopter, és méretes. Magasított talppal ráadásul! (Woá) X104T 50x50cm!!! MÉRET! Semmi cicó, a méret a lényeg! Ja meg ugye ami nagyon fontos, PIROS!

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17719) kimista


kimista
aktív tag

ezt láttátok? Nem rossz, mi a trükk?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17720) mgy válasza kimista (#17719) üzenetére


mgy
senior tag

nem tudnak ezek a kölkök vigyázni a játékaikra, ejnye. ;]

(#17721) DJGABI válasza kimista (#17719) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] várom már a PETA-s stop quadcopter abuse változatot belőle :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#17722) Teréz Atya válasza DJGABI (#17721) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Megszereztek az eredeti hangsavot. :DDD

@ Allien - szerintem a kollegam a FB video alapjan probalta reptetni a gepet.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17723) molnigee


molnigee
aktív tag

Üdv!

Tegnap megjött az aksim a gb-ről, 20 nap alatt :)
Most leszedtem a gépről a gimbalt, és simán a x380 gyári kamera tartójába raktam a gitupot.

Íme az eredmény.

Szóval gimbal nélkül ilyesmi felvételt tud a képstabival, ez volt a lényege a tesztnek.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#17724) SzilagyiTibi válasza Allien (#17713) üzenetére


SzilagyiTibi
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
Ezt az XK-t megnézem részletesebben, szimpatikusnak tűnik.

(#17725) Arti1 válasza Allien (#17713) üzenetére


Arti1
aktív tag

Mennyire bírja a szelet ez az XK X250 - A? Azt néztem, súlyban hasonló az X5C-hez (ami márc. vége óta nem ért ide BG EU-ból, refund lesz remélem, gondolkodom, hogy kicsit hozzáteszek és már lesz benne FPV is...)
A képeken van szó légnyomásalapú magasságtartásról, tényleg tudja, vagy csak marketing?
A leírásban szereplő 200m irányíthatóság FPV-nél is 200m, vagy az már előbb leszakad?
A kamerán van SD foglalat, vagy a képernyőn lehet felvenni a videókat/képeket?
Mennyire törékeny? ;] (eddig egy minit sem törtem össze :) )

Szerk:
RCgroups-on ránéztem a topic-jára, már nem is olyan szép a leányzó fekvése, 5. hozzászólásban már erősen kritizálják...

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#17726) Bornie127 válasza Arti1 (#17725) üzenetére


Bornie127
senior tag

Neked sem ért ide Eu-ból!? Furcsa. :)

(#17727) Arti1 válasza Bornie127 (#17726) üzenetére


Arti1
aktív tag

Ha meg a tarantula másolatának a jóárasított klónja se ér ide hamarosan, kénytelen leszek a miniken tökéletesíteni a repülési képességeimet, amíg végre lesz egy kültéri quadom is... Mondtam már, hogy a Floureon H101-el milyen profin bukfencezek a levegőben? (mármint, hogy a quad, nem én :) )
On:
X5C helyett kb. 20 eFt-ig mit ajánlanátok? (Már nem vagyok kezdő, a minikkel tökéletesen kerülgetem a szobanövényeket :) )
Vagy, ha ideér a tarantula klón, ha lehet (és érdemes) rá tenni FPV-t, kb. mennyibe kerül egy normális 5,8-as szett? (megmozgatta a fantáziám az XK X250 A)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#17728) Bornie127 válasza Arti1 (#17727) üzenetére


Bornie127
senior tag

Nem, még nem mondtad, hogy ilyen ügyes vagy! :C Volt időd gyakorolni, nekem még kell a gyakorlás, de kint elég jókat megyek :D
A tarantula klón nekem is jöhetne már, páran már megkapták, nekem mindig nagyon későn, vagy meg sem jön. A Nihui motorcserés, kellene valami nagyobb gép :D

(#17729) Teréz Atya válasza Arti1 (#17727) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

JJRC X1, hamar elegge jol megy, mert nagyon gonosz gep, de FPV-zni kiraly. :D
FPV szett - C4001 / C4002, de csak a kamera. Montornak jo a legolcsobb Eachine vagy mindjart veszel egy Quanum V2-ot vagy valamit az Eachine-tol hasonlo arban.
A 4,3 colos monitorok, amiket szettben arulnak lofingot sem ernek. En legalabbis alig hasznaltam a monitort, mindig cheateltem, most meg a szekreny aljan porosodik mita megvan a Quanum V2.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17730) _X10Dead_ válasza muranyig (#17651) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Igen, azokhoz is jó, át lehet úgy szerelni, hogy a tengely túllóg a szerkezeten.
[link]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17731) _X10Dead_ válasza Tomi0703 (#17674) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Igen, arról.
A történet hasonló volt, mint a Fluoreonnál, vagy a 40 dolláros X101-nél. Nem azért ugrottunk rá, mert kellett, hanem azért, mert hihetetlenül olcsón listázták. Csak, míg az MJX esetén scamről volt szó, a katica meg a pók meg is érkezett.

A JumpBo esetén vsz. beetetésről volt szó és aki kockáztatott nyert. Ahogy látom, nem csak mi vagyunk elégedettek, az RCGroupsos srácok is hasonló tapasztalatokról számolnak be.

Adj neki egy kis időt, szerintem fel fog bukkanni több helyen is, mert tényleg jól sikerült darab. Az ára is normalizálódni fog, ha a kínálati oldal magához tér. Én egy kicsit a 1505 fölé lőtt árra számítok, 30-35 dollár körül simán vállalható.
Alkatrész még nincs sehol listázva, de a 1505-ös, vagy a Moldy 33041-es propok jók rá (ugyanaz a hexa felfogatás, mint az X5-C-nél, csak kisebbek a pengék), motorokat (716) meg lehet szerezni. Az akku kérdés szintén nem probléma, már tudjuk, hogy a generic 600-as is belemegy.
Az LVC után nálam 15-20 másodpercet repül, szóval hagyja kirepülni az akkut, jelvesztés esetén 4-5 másodpercet vár, majd megcélozza a földet: nincs fly-away.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17732) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#17708) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

XK 100 esetén csak RTF-et, úgy tűnik az X4-es táv nem megy vele. Legalábbis azok, amik a 250-eshez jöttek.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17733) _X10Dead_ válasza Arti1 (#17725) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Az X250-es merev, karcsú és áramvonalas, a szelet átlag felett kezeli a maga kategóriájában, de a gyári távval kicsit le van butítva. Egy unlockolt (Tarantula, V666) távval még jobb, mert a jobban be tud dőlni, mint a gyárival.
A gép nagyon stabil, de nincs benne baro-szenzor (szerencsére).
Az 5.8-as FPV szett nem vágja haza a range-et, A 200 m-es hatótáv valós, de nyilván csak optimális körülmények között. LOS-ben 100 m felett már nem nagyon tudsz vele repülni, mert fekete és egyszerűen nem látod rendesen. A LED-ek esti repüléshez teljesen jók, de a napfényben nem látod őket.
Az általad említett kritika arra vonatkozik, hogy nem Futaba protocolt használ,hanem V2x2-t. Ez nem tudom, mennyiben jelent Neked problémát. Futabával elképzelhető, hogy nagyobb lenne a hatótáv, de így is bőven átlag feletti. A V2x2-nek eddig inkább az előnyeit tapasztaltuk (Deviation, transmitter csere)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17734) Allien válasza Arti1 (#17725) üzenetére


Allien
veterán

Rendszerint beltérben reptettem. De, nem régen volt szerencsém a Balcsi mellett reptetni többször is (5 akksit szívott le). :DDD Pazar élmény volt! Eleinte alig volt szél, de később feltámadt. Persze, ott már figyelni kellett, mert ugye a víz fölé vittem, parton meg várták az ogrék (fák), hogy karjaikkal elkaphassák! Egyszer el is vitte egy kicsit a sárkány lehellete, de sikerült úgy manőverezni, hogy két fa közé ment, majd feljebb nyomtam a gázkart, és meg volt oldva (épület a szél nagy részét felfogta. Én meg vagyok vele elégedve, igaz egy darab flippet nem voltam képes kicsalni belőle. :B Kamera alá kell valami rezgő elnyelő, meg most jön elvileg alá nagyobb tüske. Az fpv szet nem rossz, orientációban sokat segít, annak ellenére, hogy csak egy monitor, nem szemüveg. Én raktam rá nagyobb antennát. 10dBi-set. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17735) molnigee


molnigee
aktív tag

P3S ajándék táskával 500$...
Ide nem szállítanak, de van uk-ban ismerősöm.
http://www.buydig.com/mobile/basket.aspx?sku=DJIPHANTOM3STAND&rmsg=&act=edt

--> http://dronearena.hu/ <--

(#17736) Jackal2 válasza Arti1 (#17727) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az XK 250A-nál tulajdonképpen mindegy, mennyi a hatótáv, mert te még nem tudod, hogy ezekkel nem lehet monitor alapján repülni, kizárólag az orientáció belövésére jó. Ha süt a nap nem látod, ha van egy kis fény nem látod, kicsi a monitor stb, tehát így is úgy is kell a LOS valamilyen szinten, ki kell pillantani a gépre, ami fekete így meg az fogja meghatározni, hogy milyen messzire tudsz repülni.

ÉN vennék hozzá egy Tarantula távot ahogy Xdead mondja, de ugye akkor már nem 20.000. Igazából ez a 20.000 Ft-os lélektani határ nem egy szerencsés választás, mert nem nagyon vannak jó gépek ennyiért (és most ne arra gondoljunk, hogy valaki mázlival megfog egy elárazást, egy snap-upot stb.). Persze van egy csomó gép, amivel együtt lehet élni, meg el lehet velük bohóckodni, de én még mindig azt mondom, hogy 20K-ért vegyél egy NIhuiu U807-et, ha meg az már van, gyűjtsél valamilyen brushlessre.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17737) medvegy válasza molnigee (#17735) üzenetére


medvegy
aktív tag

Az Advanced se rossz 800-ért ;)

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17738) marciart11 válasza Teréz Atya (#17729) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nekem is bejött a V2 jó ár érték arány, és a képe jobb mint ezeknek a Fatshark csodáknak. Csak ugye nem túl elegáns.

(#17739) mgy válasza marciart11 (#17738) üzenetére


mgy
senior tag

Ééés jön a zújj... hd, beépített diversity vevő, minden. Kíváncsi leszek az árára.

(#17740) DJGABI válasza _X10Dead_ (#17731) üzenetére


DJGABI
addikt

egy 21-én, családba rendelt Fluorka is megjött. Kíváncsi leszek ennek mi a baja. Ellenben posta gyorsaságára nem lehet panasz ennél az oldalnál :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#17741) maj-viktor válasza medvegy (#17737) üzenetére


maj-viktor
őstag

...+ÁFA

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#17742) Allien válasza Jackal2 (#17736) üzenetére


Allien
veterán

Nagyjából egyet értek, a monitor NEM a legjobb, de igaziból a szemüveg SEM! Ugyanis, nagyon is fontos, hogy ahol vagy, azért lássad a saját környezetedet (meg hogy merre sodródik a gép). Kivéve, ha van segédet, aki segít! Amúgy, az X250 alakja igenis segít az orientációban! Nagyon jól láttam, hogy merre áll, egyedül az előre-hátra ugye nem mindig egyértelmű, de, a hátsó piros led támpont lehet (jó helyre van rakva, az tuti).

Másfelől, ugye az ÖSSZES drón, meg minden CSAK DEMÓ DARABOK! Aki azt hiszi, hogy megveszi, és ennyi, az ugye izé (tetszés szerint). Hamar rá jön az ember, hogy kell még pár dolog, minimum több akksi, lehetőleg persze minél nagyobb, plusz propeller esetleg, és típustól függően egyéb kiegészítők. Igaz, hogy ha így nézzük, a NIHUI U807 biztos jó választás. Ha viszont azt nézem, hogy az X250-t fpv szettel egyben vettem, úgy maga a drón kb 20 dollár volt! Sőt, ha azt nézem, hogy a gyári szet 77 dollár, a gép ingyé vót. ;] Persze az fpv szet nem jobb, sőt rosszabb, mint a JJRC H16 52 dollárért. Mivel pl a monitor akksija NEM cserélhető az x250 szettjében, a kamerán nincs csatorna állítási lehetőség, és a juk kamera "optikája" sem állítható. Ennek ellenére, nem bántam meg, hogy ezt vettem. ;] Hiszen, most nem fogok kiadni pénzt, hogy megvegyem 52 dollárért az fpv szettet, meg egy NIHUI U807-t.Csakhát ez így 93 dollár. :B
Az X250-hez meg ugye lehet EU raktárból venni Turnigy 950-s akksikat, nekem most 3,39 dollárért (plusz kb 3000 forint a szállítás). :C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17743) Jackal2 válasza Allien (#17742) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ebben igazad van. Csak nehogy túl nagy legyen a várakozás a cuccal szemben:D

Szerintem nem rossz gép az Alien, azok közé sorolom ami inkább kéne, mint ami nem:D Persze te hiper olcsón vetted, szerintem most nem lenne ennyiért ilyen, de ennyiért még én is meggondolnám. A nagy szívfájdalmam, hogy nem megy az XK X6-os távval pedig akkor igen király lenne:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17744) Allien válasza Jackal2 (#17743) üzenetére


Allien
veterán

Igen, sajna a táv az kritikán aluli. Pedig, rá nézésre minőségi darab, anyag használatra is. Mégis, ergonómiailag egyszerűen, és finoman szólva, szar. Ráadásul, le van spúrolva pár kapcsoló, amit más távon ALAP felszereltség. Ha úgy alakul, én pl szeretném megvenni az X251-t, és akkor le tudom csekkolni, hogy tényleg nem működik az X6-s távval. De, szerintem hamarabb fogom megforrasztani a Devo 7E-t, és ha azzal megy az X250, már megéri. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17745) _X10Dead_ válasza Allien (#17742) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Csak a jegyzőkönyv kedvéért:

Annyira ne húzd le az FPV szettet :)
A monitor akkuja cserélhető, csak páka kell hozzá, meg egy csillag-csavarhúzó. Egy hosszúkás, 500mAh-s, 1S akku van benne. Csati helyett rá van forrasztva az on/off panelra, de 3 perc alatt lehet átalakítani standard csatissá.
A kamerán meg VAN csatorna választó mütyü. Csak nem a fos, pöckölős-eltörős, hanem rendes, nyomkodós. Ha a mikrofon felőli 2. szellőzőn bekukucskálsz, a jobb sarokban látsz egy ovális, kb 3x2mm-es fehér foltot. Na, azt lehet nyomkodni, csak a burkolaton nem csináltak neki lyukat. Ha babrálni akarod, fúrsz/reszelsz helyet a csavarnyúzódnak és ölöm-bódottá :)

U.I.: Az viszont igaz, hogy nagyon kevés valódi RTF drón van a piacon.
Én inkább RTM (ready-to-mod), vagy RTU (ready-to-upgrade) jelzőkkel illetném még a jobb darabokat is :)
Btw, nekem csak most esett le, hogy a katicához (H101) is van acro-fw... 0.0

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17746) Teréz Atya válasza _X10Dead_ (#17745) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A "D lens" bele megy a 808 no. 16 kulcstartokamerabol?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17747) Allien válasza _X10Dead_ (#17733) üzenetére


Allien
veterán

Mondjuk számomra nem világos, mé fontos a Futaba kompatibilitás. :F Ha van egy 500-1000 dolláros távom, NEM fogom egy 40-50 dolláros géppel égetni magamat. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17748) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#17745) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ha be van forrasztva azt hívják NEM cserélhetőnek:D

Szóval ez nem mindenkinek triviális ám. A bölcsész anyuka a gyerekének nem fogja kiforrasztani, ebben biztos lehetsz:D

Szerintem az RTF, ami annyira drága volt, amihez nem mersz hozzá nyúlni:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17749) _X10Dead_ válasza Teréz Atya (#17746) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nem szívesen hazudnék, mert nincs 808#16-osom, de a szenzor nem forrasztva van a lapra, hanem szabvány csatin keresztül kapcsolódik, elvileg van rá esély. A pinek száma stimmel...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17750) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#17748) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Hát, én nem vagyok elektromos zseni, maximum bátrabb az átlagnál, de ez tényleg nem űrtechnika...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.