Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Teréz Atya válasza Arti1 (#17100) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A fo csatlakozo / main lead az a vastag dugalj. Altalaban van hozza redukcio piros JST-hez.
Para boarddal is csak parhuzamosan tudsz tolteni. Ha nem zavar a plusz ido a balance molyolassal, akkor "serial charging cable"-t kell venned.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17102) Arti1 válasza Teréz Atya (#17101) üzenetére


Arti1
aktív tag

Olyan is van, hogy nem balanszol, csak mutatja akksinként az aktuális feszültséget? Ha igen, ahhoz mi kell?

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#17103) medvegy válasza _X10Dead_ (#17091) üzenetére


medvegy
aktív tag

Köszi az infót. Én is megkaptam ma, és akkor az első mozdulattal vágom a kukába a gyári töltőt.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17104) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Na, Urak. Tegnap megjött a H8 mini. Egyik akksit lemerítettem. Már csak a piros led villog bekapcsoláskor semmi más nem megy. Gondolom most már lehet tölteni. Mekkora töltőre rakjam? Van itthon 2,4A-es Blitzwolf, vannak 1A-esek, 850 mha-s, meg van egy 500-as is. Melyikre tegyem inkább? Mennyi ideig töltsem?

(#17105) rasky válasza Tomi0703 (#17104) üzenetére


rasky
senior tag

Tökmindegy, annyit vesz fel, amennyi szükséges. Addig töltsd, amíg ki nem alszik a LED a töltőkábelen. :)

(#17106) mgy válasza rasky (#17105) üzenetére


mgy
senior tag

Háááát, annyira azért ez nem így van, iszonyat sz.rok ezek a sárga töltőkábelek.
Legjobb venni egy rendes töltőt, tudom ez nem mindig opció. Ha muszáj a boltival tölteni, akkor legalább egy usb-s áram/feszmérőn illik követni mennyi mAh került az akksiba. Általában ezek többet képesek tárolni, mint a névleges kapacitásuk, így a ráírt szám nagyjából jó. Azt túllépni nem nagyon szabad.
Ha meg ilyen se áll rendelkezésre akkor a töltőáramból és a névleges kapacitásból kell kiszámolni a töltés idejét.
Ne hagyatkozz a lámpára...

(#17107) kimista


kimista
aktív tag

3 db x5c aksit milyen kábellel tudok tölteni imaxin balance csatirol? Fenti jó rá? Mi a neve? Link jöhetne.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17108) medvegy válasza kimista (#17107) üzenetére


medvegy
aktív tag

Nekem ilyen van hozzá. Plusz még ez a main lead-re, mert a SkyRC E4 csak balance csatiról nem tölt.

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17109) kimista válasza medvegy (#17108) üzenetére


kimista
aktív tag

Zsir, ez kell nekem. Második kábelt adtak az imaxhoz.
Különböző mah aksikat is lehet így tölteni, vagy csak tok egyformakat?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17110) Pikachu24 válasza kimista (#17109) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Igen, lehet a balance csati miatt.
Csak ha jól tudom órákig is tarthat a balanszolás.

(#17111) Teréz Atya válasza Pikachu24 (#17110) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Sajnos nemcsak tarthat, hanem tart is. :( En mar inkabb paralell toltom az azonos akkukat, sokkal gyorsabban vegzek. Meg pl. 3-as eloszton mindig 3 akkunak kell logni, paralellnel meg loghat barmennyi. Legjobb lenne egy celeszkoz, de 40 dolcsit sajnalok a skyrc azon kutyujere, amivel 4 1S akkut kulon lehetne tolteni. Az mar 4 B3AC. :) Vagy majdnem a 250W-os turnigy reaktor.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17112) kimista válasza Teréz Atya (#17111) üzenetére


kimista
aktív tag

Há de mi tart neki ennyi ideig? 2.7és 3s aksit feltoltom egy óra alatt. Osszedva a kis foscsi aksikat, kijon 1700 mah. Mit kell ezen balancolni. Töltse fel 4.2 re mindet azt csá

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17113) Pikachu24 válasza kimista (#17112) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Most jutott eszembe, próbálta már valaki úgy hogy nem balancera rakja hanem charge-ra? Akkor gondolom nem tartana neki ennyi ideig.

(#17114) kimista


kimista
aktív tag

Lehet nem is kell, asszony most vesztette el 2 utcával arrébb, 100 m magasból.. Megyünk keresni a roncsokat :D (na ezért nem vezetheti a cx20at) :D

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17115) Pikachu24 válasza kimista (#17114) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A Cx-20-nak legalább több esze van mint a x5c-nek.
Sok szerencsét! :)

[ Szerkesztve ]

(#17116) kimista


kimista
aktív tag

Nos, sztem x5c távirányító eladó :(

Mennyiért hol van x5c bnf?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17117) framling


framling
tag

Hi!
Az óbudai repteto biztos ott van ahova a GPS koordináták mutatnak (jobbra fent a linkelt oldalon) ? A hajógyári szigeten mintha ott egy bazi nagy belépés tilos felirat lenne, nem? Vagy elneztem valamit?

Köszi

(#17118) Minstrel


Minstrel
senior tag

Kipróbáltam végre a "nem halszemes" lencsét SJ4000-rel. Tegnap repkedtem ügyesen fél órát és leszállva látom memory error, megdöglött a samsung microsd :o

Jó közel hozza a dolgokat ez a lencse, szépen látszik a Badacsony is. [kép] [kép] [kép]

(#17119) Tomi0703 válasza mgy (#17106) üzenetére


Tomi0703
őstag

Miféle-fajta az a rendes töltő? :D

AMúgy segítség kellene. Nem tudom levenni a propellerek a H8 miniről. Bárhogy húzom nem jön le. Videót is néztem, de ott a csávó egy laza mozdulattal leszedi.
Öcsémék játszottak vele a szobába és valami hajszálféleség rátekeredett az egyik propra. Valamennyire kiszedtem, de nem nagyon akar pörögni az az oldal. Olyan mint mikor már nem sok van az akksiba. Akksi tuti fel van töltve, 2-vel is kipróbáltam. :F

(#17120) Patics válasza Pikachu24 (#17113) üzenetére


Patics
tag

Én mindig charge-val töltök, csak időnként ha már nagyon elballancolódott, kb. 20-30 töltés után adok neki egy balanc töltést.. Olyan ez mint a töredeettségmentesítés a PC-n.. időnként nem árt.

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#17121) Patics


Patics
tag

Banggood-os tapasztalat kellene... Rendeltem ESC-ket, egy napra írta az indítást. Rendelés után, másnapra átváltott "raktárkészlet feltöltés május 2-án"-ra... :W

Ma már május 5-én tart.. ha így folytatja, júniusra lesz ESC-m.

Amit nem tudok, ha refundolom, akkor mi a menete? Klikkeljek rá és törlődik a megrendelésem? Mikorra kapom vissza a pénzt? HK-n lenne ugyanaz, még olcsóbban is, megrendelném onnan. Vagy inkább várjak? Mit javasoltok?

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#17122) Jackal2 válasza Patics (#17121) üzenetére


Jackal2
senior tag

Klickelsz, visszakapod a pénzt és kész. semmi extra.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17123) Jackal2 válasza Tomi0703 (#17119) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nyúlj alá egy lapos fogóval és húzd fel, szépen le fog jönni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17124) kimista


kimista
aktív tag

Bayangtoys X16: $100 Camera Drone with Altitude Hold & Brushless Motors

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17125) _X10Dead_ válasza Tomi0703 (#17119) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Konyhafiók: villa!

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17126) _X10Dead_ válasza kimista (#17124) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Ha nem lenne a púpja simán X8-nak nézném. Még a kamera-tápcsati is onnan jött.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17127) medvegy


medvegy
aktív tag

Nekem kissé betegen érkezett a jóárasított Fluoreon H101 :((

Be van törve a távirányító. Komolyan! :DDD Én még ilyet nem pipáltam...


Ennek a ellenére mondjuk működik a táv, de azért mégis meredek és nem is az egyetlen baj mert az egyik motor szorul és a propellerek fele kuka.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17128) kimista válasza medvegy (#17127) üzenetére


kimista
aktív tag

ez a táv sem tűnik már újnak egyébként (a töréstől függetlenül), tiszta kosz :D

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17129) Tomi0703 válasza _X10Dead_ (#17125) üzenetére


Tomi0703
őstag

Basszus ez eszembe se jutott. Köszi, lejött (jó nehezen).
Kivettem a szöszcsomót de a hiba továbbra is fent állt. Mind2 kart lehúztam jobbra, villogott és jó lett. :C

[ Szerkesztve ]

(#17130) medvegy válasza kimista (#17128) üzenetére


medvegy
aktív tag

Hát ja. Oké értem én, hogy 6 dodóért mit várok, de azért mégis :U
A gép azóta repül (bár eléggé húz jobbra-balra), valszeg nem a motor szorult, hanem a prop ami rajta volt, de mindenféleképpen írok a kicikínainak, hogy küldjenek újat :D

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17131) fape válasza medvegy (#17127) üzenetére


fape
senior tag

Nekem meg nem akar bind-olni. Csak kattog a távirányító. Pont úgy mint ebben a videóban.

Igazából majd nem mindegy is. Mert megjött Nighthawk is ;) Friss Cleanflight-tal várja a holnapi repülést.
Kicsit megszívatott a oneshot, ha bekapcsolom akkor nem arm-ol. De aszem tudok még nélküle élni ;)

A propeller nem csak fákat és bokrokat nem bírja hanem a falat se :P

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17132) DJGABI válasza fape (#17131) üzenetére


DJGABI
addikt

én azért vigyáznék azzal a távval :D [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#17133) Pikachu24 válasza fape (#17131) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Szerintem le van merülve az elem benne.

(#17134) mgy válasza Tomi0703 (#17119) üzenetére


mgy
senior tag

Be kéne írni valahogy ezt a töltősdit a topikleírásba, oly gyakran előjön.
Van egy skyrc töltő, ami 10e forint körül szokott lenni (tápegység nélkül), az elég sokáig jó, akár több akksi és/vagy nagyobb több cellás akkumulátor töltésére is elég. Imax B6, vagy inkább a B6 mini a neve. Nem is tudom, mi szól a sima mellett, a mini ellenében.
Aztán annál olcsóbban van egy 2-3 cellás akksi töltésére való egyszerű töltő (szintén mikroproc vezérlésű) amin eléggé korlátozottak a lehetőségeid, nem, vagy nem túl nagy tartományban tudsz töltőáramot választani, de legalább biztos lehetsz, hogy nem tölti 4.2V fölé az akksid. BG-n is van, nem akarok linkelni, mert ebből is, meg az imaxból is sok a hamisítvány.

(#17135) Teréz Atya válasza fape (#17131) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A mi falunkat birta a kingkong 6040-es. :P

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17136) Teréz Atya válasza kimista (#17112) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Azert, mert pl a B6 mini eloszor a fo dugaszon tolti oket sorba kotve. Aztan, amikor ugy latja h kozeledik a toltes vege elkezdi a balance csatikon etetni az akkukat. Ez azert van, mert a fo dugaszon 6A-t tud, a balance csatikon meg csak felet. Ez utobbiban nem vagyok biztos. De nem sok, mivel a balance csatik elegge vekonykak a fo dugaszhoz kepest.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17137) Tomi0703 válasza mgy (#17134) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi. :R
Olyan nagyon sokat még nem akarok a töltősdire költeni, talán ha megtanulok repülni normálisan a minivel és feljebb lépek akkor persze rendelek hozzá minőségibb töltőt. Amúgy Banggood ha jól tudom nem árul hamisítványt. Úgyhogy nyugodtan jöhet a link. :K

[ Szerkesztve ]

(#17138) _X10Dead_ válasza medvegy (#17127) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Szerintem csak előkészítették az antenna-modhoz :DDD

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17139) _X10Dead_ válasza medvegy (#17130) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nekem ez jött vissza az első körben:

I am sorry to hear you are experiencing difficulties with your item.

-Regarding Quadcopters and RC toys please review our policy here: http://www.everbuying.net/m-article-id-16.html.
Warranty Exemptions

All RC Toys are strictly quality controlled prior to dispatch.
Due to their nature and intended usage cases, RC Toys are subject to wear and tear through repeated use.
As such, our 45 Day Money Back Guarantee relating to RC Toys only covers "dead on arrival" instances where the product does not work out of the box.
It is the customer's responsibility to inspect the product(s) carefully upon arrival.

Product degradation through wear and tear, along with breakage during use, is the customer's responsibility and is not covered by warranty.
Similarly, the warranty does NOT cover RC Toys that have crashed, been damaged or lost due to either extended use or misuse of any kind.
Everbuying recommends proper supervision as we cannot accept liability for any injury, accidents or damage caused by the product or your use of it.

That said, we are still willing to help you the best we can.

We can exceptionally refund 10% the product on your wallet (store credit) and reward you with extra points (e.g. If your item is 1USD = 5 points ,3USD=3*5 points => get 15 points etc).
You can use both your wallet and points to purchase your future products.
To know more about wallet: http://www.everbuying.net/m-article-id-85.html.
Learn more about points: http://www.everbuying.net/m-promotion-active-12.htm.

Can you please confirm we can go ahead and upgrade your account with this compensation?

Thank you for your collaboration.
Best Regards
Jacey
Everbuying Customer Service
http://www.everbuying.net/

Most ment vissza a válasz, hogy egyrészt kérdezzenek már meg valami hozzáértőt, mit jelent a 4.6V egy 1S elemnek, másrészt menjenek a k*va anyjukba a 10%-os refundjukkal. Jó kis meccsnek nézünk elébe egy 150mAh-as aksiért :))

A kedvenceim a
- " strictly quality controlled prior to dispatch" - Muhhaha, nem volt meg az egyik lába sem...
- " "dead on arrival" instances where the product does not work out of the box." - itt meg maga írja le, hogy a cucc DOA.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17140) Jackal2 válasza medvegy (#17130) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem teljesen jó a cucc, egér se rágta ki, kicsit kelletlen a jobb kar, de ezeken a kis szarokon mind ilyen. Szvsz. repültem az Eachine H8 mini 3D-vel és ez mint ha jobb lenne.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17141) Jackal2 válasza mgy (#17134) üzenetére


Jackal2
senior tag

Majd összedobok rá valami cikket, ha ekkora igény van.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17142) Bornie127 válasza Jackal2 (#17141) üzenetére


Bornie127
senior tag

Bár nekem még nem jött meg, de berendeltem belőle mégegyet. :)

Tegnap kicsit oldalazva kb 1 méterről leesett a Nihui kavicsos útra. Azóta nem megy az egyik motor. Megszorulhatott!? Kézzel rásegítve elkezd pörögni, de közel sem úgy ahogy kellene.

(#17143) medvegy válasza _X10Dead_ (#17139) üzenetére


medvegy
aktív tag

Hát az enyém szerintem kimeríti a 'dead on arrival' fogalmát. Plusz szerencsére csináltam unboxing videót, meg még egyet (a prop cserével azóta megjavult) szoruló motorról, szóval elég egyértelmű a helyzet. Azt írtam, hogy full refundot vagy cseredarabot kérek, nemleges válasz esetén pedig megyek a videókkal a PayPal-hoz. Persze, 6 dodóért ez a sok hűhó lehet nem éri meg, de az elv kérem szépen. Másrészt pedig nem magamnak vettem, hanem ajándékba, és így ezt nem lehet odaadni :(((
Egyébként amikor repül tényleg elég nagy móka a cucc, bár a H8 3D szvsz jobb és érezhetően minőségibb.

UPDATE: Nekem is ugyan ezt a sablon választ írták. Hát elmehetnek a hmmhmmm-be :((
Nehezebb menet lesz, mint számítottam rá. Asszem EB-ről többet semmit nem veszek. Egy dolog ha valami olcsó, de ha olcsó és szar, sőt használhatatlan, annak nem sok értelmét látom.

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17144) Jackal2 válasza Bornie127 (#17142) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, jó eséllyel. Mondjuk nekem ezt 50-60 eséssel sem sikerült elérnem, igaz én mindig füves réten szoktam repülni, ellenben már 3 propellert leabáltam:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17145) Bornie127 válasza Jackal2 (#17144) üzenetére


Bornie127
senior tag

Ezért is furcsa, mert előtte beakadt párszor a fűbe, jó nagy pereceket nyomott, lelki szemeimmel láttam ahogy törik a prop. De semmi. Utána meg "sima" landolástól megadta magát!? Már úton van a motor szett, csak mire ideér...

(#17146) Watt25 válasza Bornie127 (#17145) üzenetére


Watt25
veterán

Én is ezt tapasztalom az X5C-mel. Még egyetlen prop sem törött, meg úgy általában semmi baja, viszont a gyári motorokat már cserélnem kellett (február vége óta van meg), és vész esetére itt van már az új szett is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#17147) Jackal2


Jackal2
senior tag

Sebydocky el van ájulva az új XK 251-ről, azt mondja, jobb mint a JJRC X1. New king of the hill?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17148) _X10Dead_ válasza medvegy (#17143) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nekem küldik a csereakkut. Most igazolták vissza.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17149) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#17147) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Az nem kérdés, hogy jobb, ez már az első tesztnél kiderült. De az 50%-os felárat nem éri meg.
Az M4-es propok meg felérnek egy tökönrúgással.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17150) Bornie127 válasza Watt25 (#17146) üzenetére


Bornie127
senior tag

Nekem meg az X5C-vel vannak jó tapasztalataim. Két hete megvan, teljesen kezdőként a párom is meg én is reptettük, nagyon sokat esett, akadt föl háztetőre, fára, de semmi baja. A legelső mozdulat az volt, hogy nekiküldtük a mennyezetnek tőgázzal :) Kutya baja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.