Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) nfsu17 válasza Fekete83 (#46099) üzenetére


nfsu17
veterán

(#46102) tahepa


tahepa
senior tag

Debrecen Vénkert tv nincs , internet van....mi lesz ebből....

(#46103) Petya25 válasza tahepa (#46102) üzenetére


Petya25
addikt

Ezeket is betámadtam? :DDD
Ügyfélszolgálat bemondja, hogy szolgáltatás kimaradás, türelem. :O

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#46104) wwenigma válasza tahepa (#46102) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Digi Online.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#46105) tahepa válasza wwenigma (#46104) üzenetére


tahepa
senior tag

Megvolt..én is használom..csak az asszony nyávogott a sorozatai matt..

(#46106) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Van valaki már a Flipnél? Gondoltam átmegyek a Digitől hozzájuk, illetve a Diginél nincs ilyen "ügyfélmegtartás", hogy ők is odaadják 4000Ft-ért az alap telefon, TV, internetet, (nekem ez most 6000Ft) csak maradjak?

(#46107) wwenigma válasza pinnacle (#46106) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hát hajrá. Amennyivel olcsobb annyival fapadosabb, iptv, etc...ha lemondod akkor meg 8 napon belul vagy felhiv a Digi vagy nem.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#46108) pinnacle válasza wwenigma (#46107) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nagyon új, még nincs tapasztalat. IPTV-nek gyengébb a képminősége? Én most DVB-C tuneren keresztül TV-zek.

[ Szerkesztve ]

(#46109) Flashget válasza pinnacle (#46108) üzenetére


Flashget
félisten

gyengébb mint a kábeltv..nincs pl. natív HD...egyes terülteken meg az iptv felzabálja a sávszélt ami betesz az internetnek..

Realme GT Master Edition

(#46110) pjen válasza Flashget (#46109) üzenetére


pjen
félisten

Hát azért nem.Lányoméknál T-s IP Tv+ 240 es net.Meg is van a 240.

(#46111) pinnacle válasza Flashget (#46109) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Majd kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Ez megy a DIGI kábelén vagy újat kell behúzni?

(#46112) zsolt501 válasza pjen (#46110) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hálózat függő, optikán rendesen tud hálózatot adni, de ADSL esetén már gond van, illetve ős koax kábelek esetén is, mert bizony van ezekből még több helyen is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#46113) lugosi válasza pjen (#46110) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De ez a digi.

(#46114) pjen válasza lugosi (#46113) üzenetére


pjen
félisten

És?Valamire válaszoltam. :W

(#46115) bopeti98 válasza Flashget (#46109) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem értem, hogy miért hozod fel mindig a natív HD-t. IPTV-n is ugyanúgy "natív HD" van, mint DVB-C-n ( fontos az IPTV nem egyenlő az online tévével ). Az még oké, hogy egy OTT szolgáltatásra ráhúzod hogy nincs natív HD de IPTV-re nem lehet. Arra ugyan azt a streamet küldik ki mint amit DVB-C-re is kiküldenének, csak nem broadcastel, hanem multicastel.
Egyedül amit el lehet fogadni IPTV elleni érvnek, hogy alacsonyabb valamennyivel a bitráta (de ez ugye szolgáltató specifikus dolog), meg kötelező a box.

[ Szerkesztve ]

(#46116) pinnacle válasza bopeti98 (#46115) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most mondta fórumtárs, hogy a DIGI-nél is van ügyfélmegtartás. Igazából én sem váltanék, mert nem szeretem az STB-t. Egyáltalán van valami előnye? Már írtam emailt, hogy mehet-e a Flip-es ár.

[ Szerkesztve ]

(#46117) dh66e válasza bopeti98 (#46115) üzenetére


dh66e
veterán

Azért az élősport közvetítéseknél az a 30/40mp csúszás sem kimondottan válik az iptv előnyére főleg ha a szomszéd analógon vagy DVB-n nézi ugyanazt. :O

[ Szerkesztve ]

(#46118) pjen válasza dh66e (#46117) üzenetére


pjen
félisten

Valamennyi csúszás például aUPC nél is van ha box al nézed,jól halható,az analóghoz vagy a szabadon fogható digitálishoz képest.Pedig ez nem IT TV.

(#46119) nfsu17 válasza pjen (#46118) üzenetére


nfsu17
veterán

én ezt nem kenném a boxra, hogy amiatt csúszik.

ez egyszerűen a UPC, meg a digitális "sara", de a legtöbb helyen ez így van.

Ha a nappaliban megy az m4hd az LG tévén box nélkül (csak tv) és nálam is STB-al (mind2 digi) akkor kb semmi csúszás nincs.
azért mondom, hogy kb, mert talán 10-20ms mégis lehet.
én még külön hangfalat is használok, szóval box+hangfal, itt azért már pár ms megengedett.
de max ennyi.
persze ha átkapcsolnék mindigtv-re, akkor ott már sec-ben lehetne mérni.

(#46120) pjen válasza nfsu17 (#46119) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,de két egymás melletti szobában próbáltam két hasonló készülékkel.
.Egyiken box,másikon szabad DVB-C.A box hangja halhatóan csúszik.

(#46121) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Már Digin belül is van csúszás ha SD és HD adást nézel külön-külön. Fater az SD boxon szokta lent nézni az F1 futamot míg én a padlásszobában fent a HD adást és nálam később vannak az események...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#46122) mzso


mzso
veterán

Minden kacifántosabb technológia hozzáad valamit. A legkevesebb késleltetéssel az analóg működött. A digitális feldolgozás hozzáad néhány másodpercet. Az IPTV-nél meg még pufferelni is kell ami méginkább növeli a késleltetést.

(Mondjuk az a legnagyobb hülyeség hogy az IPTV-hez box kell. Manapság az összes böngésző rendelkezik megfelelő videó lejátszási képességgel...)

(#46123) Hauptmann válasza Bogyi007 (#46121) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ez nekem is feltűnt, a HD adás kb. 2-3 másodpercet késik az analóghoz képest.

(#46124) M_AND_Ms válasza mzso (#46122) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A telekomos Iptv zárt rendszer, mindig is kell majd hozzá box, de amúgy ott van a Tvgo, az pont megy böngészőből is.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#46125) bopeti98 válasza mzso (#46122) üzenetére


bopeti98
őstag

IPTV-nél meg még pufferelni is kell

Nem, nem kell. Az online tévénél kell pufferelni. Pont tegnap írtam, hogy az IPTV-nek nem sok köze van működésben az online tévéhez (mint pl Tv GO, vagy Digi Online). IPTV-nél ugyan úgy folyamatos az adatfolyam, mint DVB-C esetén csak az adatfolyamot nem broadcastel küldik ki hanem multicastel. Azaz csak az a csatorna van kiküldve a hálózatra amit éppen néznek. Emiatt is van az egyébként, hogy van egy kis hálózati hiba, akkor az IPTV azonnal szétesik meg kockásodik hasonlóan a DVB-C -hez miközben mondjuk az internet látszólag gond nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

(#46126) mzso válasza bopeti98 (#46125) üzenetére


mzso
veterán

Ennyi erővel a webes streamet sem kell. Csek legyen biztosítva a sávészélesség.

(#46127) pjen válasza mzso (#46126) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz,amióta vezetékes neten nézem a horizon go-t szinte nincs is puffer,WiFi-n öt percenként töltögetett.

(#46128) lugosi válasza pjen (#46114) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Arra céloztam, hogy lehet hogy a másik szolgáltatónál másképp van valami megoldva. Nem kell egyből ingerültködni.

(#46129) pjen válasza lugosi (#46128) üzenetére


pjen
félisten

Olyan rendre utasításnak tünt.

(#46130) dh66e válasza pjen (#46118) üzenetére


dh66e
veterán

Igaz, de most az iptv volt a téma ezért az nálam kizáró ok hogy T-s iptv előfizum legyen.Nálunk a lépcsőházban már senki nem néz analógon így gondom sincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#46131) pjen válasza dh66e (#46130) üzenetére


pjen
félisten

Nekem úgy tűnt a csúszás volt a téma,mint olyan.

(#46132) dh66e válasza pjen (#46131) üzenetére


dh66e
veterán

Lehet hogy úgy tűnt. :)

(#46133) lugosi válasza pjen (#46129) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem annak szántam, ha annak tűnt, akkor elnézést kérek.

(#46134) pjen válasza lugosi (#46133) üzenetére


pjen
félisten

Nincs gond.

(#46135) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem. A telken 2 épület van, a digis fehér modem (talán huawei) jelenleg az első épületben van.

Ott van rákötve egy TV közvetlen coax-al, tökéletesen is megy. Szeretnénk a másik tv-re is adást biztosÍtani, de ez cirka 50-60 méterrel van arrébb. Ilyenkor a padlástérben van vmi elosztó, amiről elhúznak odáig még egy coax-ot, vagy, ha van elosztó, akkor ha veszek elég kábelt elég, ha én bekötöm?

Volt set top box, de szarok voltak és csak a probléma volt vele.

Utp bár tudom h. nem jó, de az elvan húzva a modemtől a másik épületig.

Make things work

(#46136) pjen válasza X Factor (#46135) üzenetére


pjen
félisten

Ha van elosztó Te is elhúzhatsz egy koax-ot.Viszont az 50-60 méterhez lehet tenned kell egy erősítőt.Nem biztos próbáld ki.Ha kell az, elosztó után tedd rögtön,ahol még jó a jel.

(#46137) X Factor válasza pjen (#46136) üzenetére


X Factor
addikt

Rendben, akkor a padláson megnézem. Köszi :R

Make things work

(#46138) tahepa


tahepa
senior tag

Javasolta valaki itt a PH-n hogy lehet valamennyit faragni az előfizetési díjakon akkor is amikor már nem új előfizető az ember fia... és tényleg. meglengettem emailban a felmondás lehetőségét és lőn felajánlották az új előfizetőknek adható akciós árat.( kábeltv + net+ telefon) Nekünk -1440 pengőt jelent havonta...nem egy hatalmas engedmény de a semminél több..~17000 pengő 6 év...így azért már nem rossz..igaz 2 év hűséggel

(#46139) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Ha el akarjuk osztani a coax kábelt, hogy két TV tudja fogni az adást, mennyire kell odafigyelni annak a minőségére? Arra emlékszem, hogy a Telekomnál fontos volt, mert ED3.0-at használnak a környéken, szóval a net is arról megy, de a DIGI esetében ugye FTTH van erre.

Jelenleg egy bontatlan Thompson elosztó van itthon, az ronthat majd a kép/hang minőségen?

Előre is köszi!

(#46140) pjen válasza leviske (#46139) üzenetére


pjen
félisten

Ha teszel fel képet az elosztóról,könnyebb megitélni.Egyéb ként a puding próbája az evés.Próbáld ki. :)

(#46141) leviske válasza pjen (#46140) üzenetére


leviske
veterán

Előlap / hátlap (Rosszul emlékeztem a márkára, nem kell "p". :DDD )

Egyelőre a DIGI-től még nem jöttek szerelni, csak arra készülünk elő. A Telekom meg csak a box-on keresztül nyújt HD csatornát. Mindenesetre, akkor legrosszabb esetben tudunk kapni olyan elosztót is, ami nem zavar be igaz? Nem ront alapból a minőségen az elosztás?

(#46142) pjen válasza leviske (#46141) üzenetére


pjen
félisten

Hát ezt NE.Szerintem egyszerűbb ha a Digi-nél két Tv re(még négyre is) kéritek,megcsinálják szakszerűen,nem kell semmit elő készülni.

[ Szerkesztve ]

(#46143) Intruder2k5 válasza leviske (#46141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ilyen csatlakozások (elosztók) használata nem javasolt, helyette inkább f csatlakozóst vegyél. Ha két felé szeretnéd elosztani a kábelt, akkor "2 way splitter" kell neked. Arra figyelj, hogy az 5-1000MHz átviteli tartomány meglegyen, illetve legyen rajta CE jelölés. Sárga kínai hulladékot véletlenül se használj! Hozzá a kábelek végére f csatlakozót kell feltekerni. Az ideális persze a krimpelt megoldás lenne, de sajnos a szerszám ehhez nem olcsó, és otthonra felesleges megvenni, viszont még a feltekerhető f csatlakozó is ezerszer jobb csatlakozást biztosít, mint az általad linkelt sima koax aljzat és a hozzá való dugó.

szerk.:
Vagy ahogy előttem is írta pjen, inkább bízd a szolgáltatóra.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#46144) nfsu17 válasza leviske (#46141) üzenetére


nfsu17
veterán

kiszámlázzák majd a koax kábelt (ha ők adják), meg az elosztót, de jó minőségűt szoktak adni, szóval nem kell vele foglalkozni.
Két helyre is szereltek nekünk elosztót, gond nélkül megvolt és minőségi cucc.
a képen lévőt meg tiszteld meg azzal, hogy a lomtárba elhelyezed iktatás címén.

(#46145) leviske válasza pjen (#46142) üzenetére


leviske
veterán

+ Intruder2k5 és nfsu17: Köszönöm a válaszokat! :R A kábelek rendezését mindenképp leakarnám tudni, mert szegőket kell felpattintani, meg szekrényeket odébb rakni. Viszont akkor a csatlakozókat ráhagyjuk a szerelőre.

(#46146) pjen válasza leviske (#46145) üzenetére


pjen
félisten

. Akkor minimum 3x árnyékolt kiadót vegyél.

(#46147) mzso válasza Intruder2k5 (#46143) üzenetére


mzso
veterán

"Az ideális persze a krimpelt megoldás lenne"

Ekkor valótlanságot nem kéne mondani. Az összes amit ezzel a förmedvény megoldással csináltak kicsúszik minimális mozgatás mellett is, nem sok semmi tartja. Egy normálisan megcsinált rátekert ezerszer jobban megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#46148) zsolt501 válasza mzso (#46147) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azért ezt sem jelenteném így ki, mert nem árt ha a szerelő tudja is használni a klimpelő fogót, és az sem árt ha jó a szerszám, illetve ahhoz az F csatlakozóhoz való amihez használni szeretnék, mert a vékony bordás F csatlakozót nem szerelünk vastag bordáshoz és fordítva, mert az vagy szétreped, vagy nem lesz rendesen rápréselve.
De láttam már olyat is mikor a vékonyabb RG6-os kábelre a vastagabb kábelhez való F csatlakozót akarták rápréselni... olyan is lett...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#46149) pjen válasza zsolt501 (#46148) üzenetére


pjen
félisten

Ha rendesen meg van csinálva és nincs sokat mozgatva mindkét megoldás jó lehet.A csavaros annyiban szerencsésebb,ha meglazul tudod javítani,a krimpelthez szerszám kell.

(#46150) Intruder2k5 válasza mzso (#46147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az egész biztosan nem a technológia hibája, feltehetően nem a kábelhez való csatlakozót raktak rá. Egyébként abban igazad van, hogy igazából nem krimpeltet akartam írni, hanem préselt, vagy kompressziós, vagy mi a fenének mondják, amit a kábelszolgáltatók szerelői használnak mostanság. Mondjuk úgy cirka 4-5 éve még nálam is krimeplteket raktak fel, most már kompressziósok vannak mindenütt.

Pl. YT videó

Amúgy elsődlegesen ezek a célszerszámmal szerelt megoldások javasoltak, és csak utána a menetes rácsavarós f csatlakozó, és még utolsó sorban sem javasolt a hagyományos koax aljzat és dugó használata.

De szerintem vannak itt a topikban (is) ktv szerelők, majd ők megerősítenek vagy megcáfolnak ebben.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.