Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) kelly416 válasza mirci18 (#3050) üzenetére


kelly416
veterán

Én szoktam enni, inni néha, amikor hosszabb útra megyek. Utána kitakarítok, nem áfonyalekváros palacsintát eszem hanem valami kiflit mondjuk és vizet iszom. Ha "baj" van, akkor sincs baj, a víz nem hagy foltot, a mirzsa könnyen kijön. Tudom, ez én vagyok, más meg azt szereti enni-inni amit éppen szeret.
Koszosan meg vagy nem ülök be, vagy ha mondjuk alá kellett fetrengeni az út szélén, teszek magam és az ülés közé törölközőt, rongyot (bár azt már lefekvés előtt a földre is, ha van értelme), mert mindig van valami ilyen az autóban. Ha egyik sem működik, kukazsák.

Persze igazad van, van az a helyzet, amikor egy huzat jól jönne, pl. most hoztam be egy szál rövidgatyában az autót az utcáról a garázsba, a vesémre ráégett a fekete üléskárpit. :DDD Jól jött volna egy világos huzat.
Csak én inkább a sűrűn takarítást választottam, ennyit mondtam. Lehet, az sem jön ki olcsóbbra, mint az évente 1 garnitúra huzat.

(#3052) mirci18 válasza kelly416 (#3051) üzenetére


mirci18
addikt

Nálunk a gyerkőcök miatt szóba jön cukros üdítő nálam energiaital.
Így azok foltot hagyhatnak.
Édességet én sem szoktam bent enni.

De a gyakori takarítással egyetértek.
Lidl-ből szoktam huzatot venni de egy évnél többet nem bírnak ki.
Bár gondolkodom műbőr huzaton.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3053) Luck Dragon

Én az autóban élek, de amikor evésről van szó , mindig meg vannak a torzshelyeim ahol megállok és ott eszem .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3054) tordaitibi válasza mirci18 (#3049) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szia, a nyomás hatására :) próbálok megtérni és a hardveres magoldások helyett a szoftverest választani de a linkelt fészbúkos zárt csoportba kb. 40 órája beadtam a felvételi kérelmemet és eddig mozdítás sincs, hát így bajosan lesz ebből bármi is ha az adminok ennyire sz@rnak a csoportra hogy 2 napig se jött válasz.
Én megpróbáltam....

[ Szerkesztve ]

(#3055) mirci18 válasza tordaitibi (#3054) üzenetére


mirci18
addikt

Örülök neki.
Ha esetleg nem menne továbbra is írj nyugodtan Pm-et nekem.

De addig is egy kis segítség:

[link] Őt kell keresned.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3056) tordaitibi válasza mirci18 (#3055) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszi, szeptemberig teljesen be van táblázva az emberke.
Addig csatolgatom magamat, mást nem tudok.

(#3057) mirci18 válasza tordaitibi (#3056) üzenetére


mirci18
addikt

Nincs mit szivesen.

Sajnos eléggé keresett emberke mert szakértő a témában.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3058) kelly416 válasza mirci18 (#3057) üzenetére


kelly416
veterán

Én is kaptam az alkalmon (ez úton is köszi), és kérdeztem olyat is, amit nem láttam a munkái között. 4 automata ablak egy helyett, meg le-fel automata. Hátha, mert ha megoldható, akkor már csak egy kis lépés a központi zárra automatán bezáródó ablak.

Szerk.:
Választ még nem kaptam, de hát hét vége van, majd ír valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#3059) Luck Dragon válasza kelly416 (#3058) üzenetére

Mindig ír , csak türelemmel kell lenni. Tényleg sokan keresik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3060) kelly416 válasza Luck Dragon (#3059) üzenetére


kelly416
veterán

Nem is türelmetlenkedtem, csak kiírtam a kérdésemet ide is, aztán olyan félbehagyottnak látszik a dolog, hogy a választ nem írtam ki. Ezért tettem hozzá gyorsan, hogy válasz majd lesz...

(#3061) Luck Dragon válasza kelly416 (#3060) üzenetére

:R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3062) kelly416 válasza Luck Dragon (#3061) üzenetére


kelly416
veterán

Na kaptam is választ. Sajnos az automatizálás nem működik.

Szerk.:
Azaz működhet, de kábelköteget kell bontani, régebbi autó elektronikáját beépíteni, ugrik a gari és szinte borítékolható, hogy nem működik majd hibamentesen. Szóval nem vállal véletlen sem hasonló operációt.

[ Szerkesztve ]

(#3063) Luck Dragon válasza kelly416 (#3062) üzenetére

Én sem vállalnám be így .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3064) kelly416 válasza Luck Dragon (#3063) üzenetére


kelly416
veterán

Meg én sem csináltatnám meg senkivel.

Evidens, hogy nem vállalja. De korrektűl elmondta azt is, amit nem vállal, meg az okát is.

(#3065) Monya78


Monya78
veterán

A héten túlléptem az 1000km-t...

dobok egy fogyasztásos adatot, jó ideje nem nulláztam le a számlálót:

kb. 75% városon kívüli közlekedés , 25% bevásárlós üzemmód, átlagosan 3fő

[ Szerkesztve ]

(#3066) tordaitibi válasza Monya78 (#3065) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Valamit rosszul csinálsz :)

nem ennyi, téved 1,9 decit mert a kép készítése után tankoltam és 5,19-re jött ki, 790 kilométerre 41 litert tudtam beletaposni.

(#3067) Monya78 válasza tordaitibi (#3066) üzenetére


Monya78
veterán

Nem rossz, de egy motor típust és a megtett út típusát is megmondhatnád. ;)

Az enyém 1.0 turbó benzin (bejáratós)

(#3068) tordaitibi válasza Monya78 (#3067) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

0,9 literes turbós, a Nissan motoros Sandero Stepway.
4 hete vettem használtan, 4 éves, 43000km volt benne.
Most már 45000.
Útviszonyok, a mostani 800km-ből kb. 700 az M0 és autópálya meg országút, a maradék város, és agglomeráció, pár dugóba azért araszoltam.
Viszont a 700km országútból kb. 200km az utánfutóval, igaz kis könnyű futó, megpakolva sincs 300-350kilónál több.

[ Szerkesztve ]

(#3069) kelly416 válasza tordaitibi (#3068) üzenetére


kelly416
veterán

Az azért nem rossz, bár feleségem a Lodgy-val (2020 márciusában vettük át, 1.33TCe 20-25e km talán vagy még annyi sincs, szinte csak város "anya taxi" és bevásárlókocsi módban) 5,6 körül szokott meglenni fed.comp. szerint. Ennyit jelent, hogy lényegesen nagyobb ( bruhaha... :DDD ) a motor és könnyebben viszi a kasztnit.

Mondjuk a Lodgy ezzel az 1.33-al 90-ig jó, utána már elkezd nagyon sokkal többet enni. Nem pályára való, az biztos.

(#3070) plömplöm válasza kelly416 (#3069) üzenetére


plömplöm
őstag

nyugi, a lodgy az sce100-zal is sebességfüggően fogyaszt, az irgalmatlan homlokfelülete drámai légellenállást eredményez. az enyém pont most volt 3 éves, 89ezer km átlagfogyasztása 6.8l/100km, nem fedkompos, könyvelem, mert elszámolom.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3071) BloodRay válasza kelly416 (#3069) üzenetére


BloodRay
veterán

Nagyon könnyű lába lehet az asszonynak. :DDD
Nalam városban, igaz nagyobb forgalomban nagy részt, de alapvetően 7-7,5l között alakul a fogyasztás klíma nélkül dinamikusan haladva a 130Le-s 1.33Tce Dusterrel. És pont városból kiérve, lendületből haladva esik le jelentősen a fogyasztás.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3072) Luck Dragon

Micsoda benzin vérű csapat van itt . :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3073) kelly416 válasza BloodRay (#3071) üzenetére


kelly416
veterán

Az biztos. Mondjuk vidéki kisváros, dugó nincs, S&S inditásnál off pont ezért. Ha én hajtom, többet kér, de minimálisat megyek vele.

(#3074) kelly416 válasza Luck Dragon (#3072) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... én ne beszéljek, igaz? :DDD

(#3075) kelly416 válasza kelly416 (#3069) üzenetére


kelly416
veterán

Bocsánat, tévedtem. Hosszú út után volt annyi, ma megnéztem, 17867km ment bele összesen és 6.2 a városi átlag. Így azért már más a leányzó fekvése, de még mindig nem rossz.

(#3076) Luck Dragon válasza kelly416 (#3075) üzenetére

Na jó … el van nézve :U :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3077) golyós válasza kelly416 (#3069) üzenetére


golyós
őstag

Csak városban nem tudom , hogy csináljátok.
Keresd már meg légyszi az átlagsebességet, mert ez így hihetetlen.
Mi valóban, csak városban használjuk, 22km/h az átlagsebesség, rövid távok, csak bevásárlás a kerületben = 9liter
Novemberben lesz 3 éves, faljuk a kilómétereket : 15000-nél járunk :DD

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#3078) LamerGyuri válasza golyós (#3077) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Be van kapcsolva az Eco mód; keveset fogyaszt, cserébe nem megy.
Egyébként meg a neten mindenkinek kevesebbet fogyaszt az autója, mint a tiéd :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3079) mirci18 válasza LamerGyuri (#3078) üzenetére


mirci18
addikt

Én sose használom az eco módot.
0.9 tce Logan MCv.
Városban 6.7 l.
Városon kívül 6.1 l.
Pályán 6.8.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3080) Monya78 válasza golyós (#3077) üzenetére


Monya78
veterán

Szerintem a "városi" fogyasztás fogalma többféle lehet.

Gyorsítgatások és újraindítgatások számától függ a fogyasztás illetve hogy ebből a motor mennyit ment ideális üzemi hőmérsékleten. Sok piros lámpa, dugó, rövid utak, sok megálló mind-mind növeli a fogyit.

Én esetemben ez a városi fogyi: (ami 9,5-10 lityi 1.0T benzin mellett)
A-ból a fél km-re lévő B-be mész, ott eltöltesz x időt, majd a közeli C-be ott is x idő, majd a közeli D-be ott is x idő...és vissza A-ba, na ez a nagy fogyasztás.
(x idő= amikor ugyebár leállítod a kocsit, motor kihűl(het), beindítod a kocsit. )

(#3081) baro32 válasza Monya78 (#3080) üzenetére


baro32
aktív tag

Én egyet értek veled!
Már régebben én írtam hogy a városi (rövidtáv) munkahelyem 3,5km oda leállít dolgozok 12-órát reggel vagy este váltakozva és megint 3,5km haza.
Nekem nincsen fedélzeti kiírásom a fogyasztásra de tankoláskor nullázás és a megtett Km-t számológépen kiszámítva nyáron ~7liter télen ~8-9liter is lehet munkatársaim sokan kinevetnek hogy egy 1.0L SCE benzines hogy ehet ilyen sokat.
Mindezek mellett hosszú távon ami ritka 6/100 de mértem már alatta is :) 90-110Km/h sebességnél és amit a neten már olvastam az is igaz ~130Km/h-nál hosszúban 6,7-7L/100-ra jön ki a fogyasztás.
Én 2017.08.28-án vettem a kocsim úgyhogy nem beszélek mellé mert már eléggé ki ismertem 11.900Km van most már benne és köszöni szépen jól van és nekem ez teljesen megfelel így.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#3082) Monya78


Monya78
veterán

Előző levelem óta, pont mennem kellett egy kört a városban.

Direkt figyeltem a fogyit mert nem nem ez a jellemző közlekedésem, hanem a bevásárlásos üzemmód.

A-ből - B-be elmentem, kiszállt a feleségem majd vissza A-ba.
főbb adatok: egyben 6,5 km, hideg motoros 1 indítás, klíma on, eco off, sok kereszteződés (kb. 15 kigyorsítás) átlag sebesség 34km, fogyi: 5,9 liter/100km

[ Szerkesztve ]

(#3083) Luck Dragon

Egy hónapja nem mentem a kocsival , így 0 fogyasztásom . Akkor most én nyertem ? ;] :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3084) golyós válasza LamerGyuri (#3078) üzenetére


golyós
őstag

Az Eco mód konkrétan semmit nem ér. Kipróbáltam a majd 3 év alatt, 1 decit sem számit.
Értelme sincs mert nagyobb gázadásnálm előzésnél, kikapcsolja a "visszafogást" .
A neten a Lodgy csoportban pont, hogy sokszor kiderült, hogy a csak városi használatnak mondott autó valójában 37-43 km/h átlagsebesség után fogyaszt keveset. Az minden csak nem városi használat, ez sima közút.
Ahogy Monya78 is irja, lakástól 3km az Aldi, innen 1 az Auchan, majd haza. Ideje sincs bemelegedni.
Viszont sztrádán meg megy mint az olajozott istennyila, cserében nem fogyaszt.
Tavaly Debrecen oda-vissza 130km/h óra, 5 személy + tetőbox 7,1 liter. Sokan csak pislogtak amikor odaléptem neki, jó ez a motor, ez ér valamit az egész autóban.
1600 fordulatnál már indul a turbo, a nyomaték meg diesel szintű.
Egyszóval én ezeket a diseles fogyasztásnak megfelelő adatokat fentartásokkal fogadom, pláne ezekkel az ezres 3 hengeres motorokkal.
A Sandero jóval kisebb mint a Lodgy, itt hihető mondjuk.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#3085) JoinR válasza golyós (#3084) üzenetére


JoinR
senior tag

Én azért használom az eco-módot, mert úgy nem olyan bunkó módon lódítja meg a turbó a kocsit. Városon kívül meg kikapcsolom.

(#3086) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Annyit tudok hozzatenni hogy nekem a regi Skoda Felicia nyaron 5,7 telen 6,8 lityit evett. Es amiko szet volt szedve javitasra, a fiam Suzukijaval kozlekedtem 1 hetig, nala 7,5-8 liter, az en labam alatt meg 6,2 volt a Suzuki.
Igazi varosi dugoba nagyon ritkan araszolok.
Viszont itthon a faluba naponta 10-15x megyek 2 kilometeres tavokat.
Nalam a megtett km. 80-90%-a M0 es autopalya, deviszont egy tankolas alatt megtett 7-800 kilometerbol 150-200 kilometert huzok utanfutot.
En a varosi es falusi utakon harmadikba is visszapakolom motorfekezni mert ilyenkor nulla a fogyasztas, orszaguti uzembe meg sokat gurulok, ismerem a terepet es pl. a maglodi dombrol lefele akar 1 kilometert is lehet uresbe gurulni 100-al. Ez ilyenkor alapjarati fogyasztas azaz 5 deci es ez is jotekony az atlagra.
Ha meg kiszabadulok messzebb tavra akkor 100 korul autozok.
140nel biztos hogy a Skoda meg ez is sokmal tobbet szurcsolne.

(#3087) kelly416 válasza golyós (#3077) üzenetére


kelly416
veterán

Azt javítottam 6,2-re 2 h.sz-el előtted.
Most 6,5 az átlag, tegnap, tegnapelőtt és ma futóztam sokat, költözés szekrényekkel, nyilván fincsi volt az autónak is.
Szentes kis város, dugó nincs, haladni lehet bármikor. Ez azért sokat jelent. És azért 2,5 év alatt mentünk is vele, még akkor is, ha kovid miatt külföldön alig voltunk.

Ja? 1.33 TCe 4 hengerrel.

[ Szerkesztve ]

(#3088) golyós válasza kelly416 (#3087) üzenetére


golyós
őstag

Igen, azért látszik a különbség Főváros és Szentes között :)
Megnéztem ma, kerek 22km/h az átlagunk. Itt mire felváltasz hármasba, már meg is állunk a lámpánál,

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#3089) kelly416 válasza golyós (#3088) üzenetére


kelly416
veterán

Tudom. Amikor felmentem a Nyugatiba oktatni, utána el kellett mennem a CV küszöbjeiért Dunaharasztiba. És ez még jó időnek számított sokak szerint.
Nem laknék ott, de szívesen autózom arra évente 1-2 alkalommal. Mondjuk ennyi elég is.

Egyébként én keveslem a fed.comp. szerint kiírt fogyasztást, de több alkalommal utána számoltam az elején, nagyjából reális volt. Például 6,2-nél én 6,4-et számoltam nagyjából, de ennyi csalás belefér. Viszont az a 9 liter nekem sok lenne helyi szinten, a Te esetedben pedig sajnos reális.

(#3090) golyós válasza kelly416 (#3089) üzenetére


golyós
őstag

Nem a városra tervezték, az biztos :D
Egyes fokozat iszonyú rövid, klima gyenge, illetve elég lenne, de a 2es fokozat karcsú, a 3as meg már hangos .
Induláskor szellőztetés, pár perc lehúzott ablak, utána ablak fel , elviselhető.
Nyáron csak belső keringtetésen van különben mefőnénk.

Tegnap 11-kerületből Csillaghegyi strand 20km= 1 óra. Minden is lezárva, feltúrva. Szerencsére ritkán megyek befelé, minden rokon kifelé van szerencsére.
Vicc amikor megyünk nyaralni Berekfürdőre, 2-2,5 óra az út, ebből majdnem 1 óra mire átjutok az M3-ra. Onnan meg megy a drága szépen :C

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#3091) kelly416 válasza golyós (#3090) üzenetére


kelly416
veterán

A Lodgy inkább városi, kisvárosi, vidéki autó. A pálya már sok neki, ott sokat eszik, a város meg jó, ha nincs dugó. :P

Egyet értünk a klímában. Sajna hangos nagyon. A 2-es úgy volt jó tavaly amikor a Balcsira mentünk 7-en, hogy a kopoltyúkat kinyitották a gyerekek, úgy húzott hátra is hűvöset a huzat, másképp megfőttek volna vagy mindenki belezsong a klíma hangerőbe.

Igen. Itt gyorsan terveztem egy utat, 30km 28 perc, de itt 20km-t is csak országúton tudsz tervezni, akkor is 2 várost érintesz már. ;] Teljesen más a Pesti/nagyvárosi közlekedés, bár Szegeden szoktam sokat autózni, az is könnyen autózható város hiába nagy.

(#3092) golyós válasza kelly416 (#3091) üzenetére


golyós
őstag

A pálya sok neki?
Nekünk pont, hogy ot nem eszik. Nagy a kasztni, de viszi a turbos motor szépen, figyelem a fogyasztást közben, végig jó. Én tolom neki azért, 130nál már elkezd fogyasztani, de a városhoz képest ez semmi.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#3093) kelly416 válasza golyós (#3092) üzenetére


kelly416
veterán

Mondjuk a Te vátosidhoz képest tényleg. :DDD Nekem szemet szúrt, hogy 80-90 környékén eszik legkevesebbet hatodikban és a mi átlagunkhoz képest már sok a 130nál kért kaja. Persze, én sem verem a fogamhoz a garast annyira, ha pálya van, mi is megyünk bőséggel 130-at, de ha kevés kompromisszummal jár, elhanyagolom a pályát.

(#3094) Dvix válasza Luck Dragon (#3083) üzenetére


Dvix
senior tag

Abszolút győztes vagy a kategóriában! :P

(#3095) kelly416 válasza Dvix (#3094) üzenetére


kelly416
veterán

Na várjál, mert ide beszállok én is. Május első hétvégéjén vittem a CV-t karosszériáshoz, még nincs kész, de már majdnem elkezdte. :DDD Igaz, nem Dacia, off-ba is megyek, de a verseny az verseny. :))

(#3096) Dvix válasza kelly416 (#3095) üzenetére


Dvix
senior tag

A jelenlegi "vas" 10 Litert eszik átlagban úgyhogy én buktam a dolgot :B :)) Asszonynak nézegetek egyébként a régi Dacia Logan MCV-ket az 1.6 szívóval kertezni.

(#3097) Luck Dragon válasza kelly416 (#3095) üzenetére

Nálam nem az autó jár szervizbe , ha nem én . :DDD

Dvix
csak is a facelift és ha lehet akkor 1.6 16V (105le) :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3098) kelly416 válasza Luck Dragon (#3097) üzenetére


kelly416
veterán

Uh. Az nem jó. Jobbulást, gyógyulást!

(#3099) Luck Dragon válasza kelly416 (#3098) üzenetére

Köszönöm :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3100) kelly416 válasza Dvix (#3096) üzenetére


kelly416
veterán

Egyébként nekem is 11 országút, 15 város, ha nem áll a szervízben, úgyhogy én is kiesek.

Egyet értek a sárkánnyal, szorítok, hogy találjatok egy szép/jó példányt elérhető áron.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.