Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) kelly416 válasza Luck Dragon (#2799) üzenetére


kelly416
veterán

Ez is egy megoldás, de mifelénk én vagyok az, akire ráhagyják. Barátom is felhívott pár éve, menjek már érte, defektje lett. Este 11-kor.
-Mit vigyek?
-Semmit, el kell menjünk a garázsba 2 kerékért.
Elmentem érte, pótkerék lapos, mindkét jobboldali kereke durrdefekt, ráment valamire a sötétben.
De régebb, ameddig Fateréknál laktam, volt hogy téli-nyári szett csere 16 perc 1db krokodil emelővel és egy db keresztkulccsal. Naná, hogy előkeszítés nélkül és elpakolással, csavarok zsírozásával, mindennel együtt. Mára már nem futnám meg csak kb. a dupláját. :B

(#2802) Luck Dragon válasza kelly416 (#2801) üzenetére

“ de mifelénk én vagyok az, akire ráhagyják. “
Na jó legyen , én is rád hagyom . :DDD :R

Na de viccet félretéve , ma kimondottan sokan voltak az utakon . Iszonyú forgalom volt ma, mind amellett egyszer majdnem szemből le is toltak az útról , szerintem benézte az illető . :U

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2803) mirci18 válasza kelly416 (#2795) üzenetére


mirci18
addikt

Eddig az összes defektem a régi autómmal volt Suzuki.
Lehet annak a gumija gyengébb vékonyabb falú.
R14 165/70.
Átlagban évi egy két defektem volt az autóval.
Változó miért.
Üveghulladék,Kátyú,szög a szőlőben, opel csavar elhagyva .
Volt olyan hogy 90-en rámentem az úton egy kőre mert későn vettem észre.
Sorolhatnám még. A Dacia gumijai eddig jobban bírták a kiképzést.
De volt már hogy a gumim púpos lett volt hogy szál szakadásos. Volt hogy a drót állt ki belőle.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2804) Luck Dragon válasza mirci18 (#2803) üzenetére

Púpos gumi az nálam is volt Pirelli P2500 Euro néven futott , konkrétan a felhelyezését követően négy hónap múlva négyből kettő kuka lett emiatt . Utánna lett goodyear efficientgrip performance,
De volt Hankook Prime meg W-R2 -is ezekkel nem volt problémám .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2805) kelly416 válasza mirci18 (#2803) üzenetére


kelly416
veterán

Tök fura. Mondjuk szőlőben nem járok. :)) További sok-sok defektmentes km-t kívánok bármilyen autóval.

(#2806) mirci18 válasza kelly416 (#2805) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi.
Mondjuk vicces mióta b autó lett a Suzukiból egy defektem se volt.
Daciánál meg egy sem volt eddig ne is legyen.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2807) kartel74 válasza Luck Dragon (#17) üzenetére


kartel74
friss újonc

Sziasztok engem is érdekelne mi nez a lámpa mert nem jöttem rá. köszi

(#2808) Luck Dragon válasza kartel74 (#2807) üzenetére

Szia, tessék ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2809) gyemipapa válasza kartel74 (#2807) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ez most komoly, hogy egy több mint 3,5 éves kommentre most reagálsz, amiben mellesleg lámpáról szó sem esik?
Keményen tolhatod az anyagot... :Y

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2810) Luck Dragon válasza gyemipapa (#2809) üzenetére

Azért nem ennyire drasztikus a dolog .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2811) kelly416 válasza Luck Dragon (#2808) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem a 18-as h.sz-ben lévő "lámpa" a kerdés, amire a 19-es h.sz-ben van válasz. ;] :DDD

(#2812) Luck Dragon válasza kelly416 (#2811) üzenetére

Én annak tudom be, hogy frissen regisztrált és még annyira nem látja át a platformot . Ezért inkább segítettem neki privátban.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2813) kelly416 válasza Luck Dragon (#2812) üzenetére


kelly416
veterán

Értelek. Én is gondolkoztam, hogy megválaszolom írásban is a kérdést, de a gondolattal maradtam.

(#2814) yuing


yuing
őstag

Mi is leadtuk a rendelést a Joggerre végül. Pótkerékkel. :) Ne azon múljon. Nyár végén, ősz elején kaphatjuk valamikor kézhez.

(#2815) Luck Dragon válasza yuing (#2814) üzenetére

Szuper, gratulálok . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2816) Monya78 válasza yuing (#2814) üzenetére


Monya78
veterán

Gratula... ;) (nem is kérdeztem, állami támogatásos lesz?)
Egy-két hét és remélem a szalonokban meg lehet nézni milyen élőben a jogger.

Külföldi teszteket olvasgatok róla...
Hangszigetelést a 90%-uk megemlítik gyengeségnek, de valamelyik tesztelő dicsérte.
110Le motor nyersebb, hangosabb mint a LPG-s változat.
Nagy tengelytáv miatt stabil az útfekvés, de az oldalszelekre relatíve érzékeny lesz.
Beltér tágasságát is dicsérik rendesen.
Megterhelve egyik tesztelő se próbálta.

[ Szerkesztve ]

(#2817) yuing válasza Monya78 (#2816) üzenetére


yuing
őstag

Igen, a nagycsaládos támogatás igénybevétele mellett rendeltük. Várom én is, hogy élőben megnézhessem, nekünk olyan március közepét, végét jósoltak a szalonban. Vidék, lehet itt később lesz.
A gyengább hangszigetelés számomra kevésbé probléma, ritkán megy majd hosszabb utakra, alapvetően városi autó lesz. :)

Luck Dragon
Köszi, remélhetőleg néhány évig jó társnak bizonyul a mindennapokban.

[ Szerkesztve ]

(#2818) kelly416 válasza yuing (#2814) üzenetére


kelly416
veterán

Gratula hozzá!

(#2819) kelly416 válasza Monya78 (#2816) üzenetére


kelly416
veterán

Én a Lodgy-t körbetekertem egy réteg szigeteléssel. Minden ajtóhoz (kivéve a tanksapka ajtót) ragasztottam P (vagy B?) profilú szigetelőcsíkot, a csomagtérajtót és a motorháztetőt is körbe raktam. Csendesebb és nem jön be sáros időben sem a sárlé a gyári szigetelésig, cserébe picit nehezebben csukódnak az ajtók, mint előtte.

Kicsi az önsúlya, nagy a felület, bele tud kapaszkodni az oldalszél eléggé. A Jogger sem rendelkezik sokkal jobb paraméterekkel ilyen szempontból.

(#2820) mirci18


mirci18
addikt

[Egy újabb teszt]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2821) yuing válasza mirci18 (#2820) üzenetére


yuing
őstag

A Dacia nagyon eltalálta a dizájnt. A Suzukit ebből a szerintem szempontból megeszik reggelire. Nyilván, tudom, hogy a tetszési index egy szubjektív mérőszám. De sokkal fiatalosabbnak hatnak a Daciak az új dizájn vonulattal.
Egy dolog nem tetszik, a B oszlopnál érzékelhető törés, a hátsó ablak magasabb íve. Gondolom ez élőben sem mutat szebben.

(#2822) Luck Dragon válasza yuing (#2821) üzenetére

Szerintem ez annyira minimális , hogy csak az látja aki tudja is hogy mit keressen .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2823) mirci18 válasza yuing (#2821) üzenetére


mirci18
addikt

Eltalálta tény.
Ahogy ránéz az ember a hátuljára Volvos beütésű.
Az elején az y lámpa se rossz.
Bár az autós cikkekben és csoportokban rendre lehúzzák a márkát de mivel olcsóbb alternatíva nincs így szép eladási számokat fog majd produkálni főleg a 7 személyes szegmensben.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2824) Monya78 válasza yuing (#2821) üzenetére


Monya78
veterán

"Egy dolog nem tetszik, a B oszlopnál érzékelhető törés, a hátsó ablak magasabb íve. Gondolom ez élőben sem mutat szebben."

Én szememnek is zavaró, Párommal amikor a szín felől döntöttünk, főleg e miatt egyeztem bele a feketébe, talán ott nem lesz annyira feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#2825) gyemipapa válasza Monya78 (#2824) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nekem már volt fekete autóm, azóta tudom, és mások is mondták, hogy a fekete ugyan elegáns, de a legkényesebb szín, sajnos minden meglátszik rajta, azóta megfogadtam, bármilyen színt, de feketét soha többé...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2826) Luck Dragon válasza gyemipapa (#2825) üzenetére

Fekete és a fehér nagyon hálátlan szín . :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2827) kelly416 válasza Luck Dragon (#2826) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... szerintem a fehér közel nem olyan kényes, mint a fekete. Ok, minden meglátszik rajta, de valahogy jobban áll a fehérnek a kosz, vagy nem tudom. Lehet, ilyen picológiai valami mert eleve tudjuk, hogy a fehéren minden is látszik, és sokkal nagyobb csalódás, hogy a feketén is, de én a feketén rosszabbul viselem. Vagy csak elegánsabb a fekete ezért áll neki rosszul?

(#2828) mirci18 válasza kelly416 (#2827) üzenetére


mirci18
addikt

Nekem sötét szürke van de azon is meglátszik minden.
Ez az új Jogger nekem csak a kolbászzsíros színben tetszik.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2829) Luck Dragon válasza kelly416 (#2827) üzenetére

Szerintem az utóbbi . :)
Mirci , kevés autónak áll jól ez a “kolbászzsír metál szín “ de a a Jogger esetén egyetértek veled , tényleg jól áll neki , de szerintem a Duster is jól mutat benne és az új Sandero is.
Kettes Sandero is volt ilyen színben de szerintem az szörnyen állt neki.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2830) mirci18 válasza Luck Dragon (#2829) üzenetére


mirci18
addikt

Igazad van.
Mostanában sok kombit láttam a márkatársak közül.
Az elmondható hogy itt meg amelyik nem stepway az sokkal csúnyább.
Fólia nélkül sokkal csúnyább.
Világos színben sokkal csúnyább.

Minden tipusnak megvan szerintem az hogy melyik szín áll jobban. Pl Sandero a világos színek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2831) Luck Dragon válasza mirci18 (#2830) üzenetére

Bár szubjektív , de az új Sandero nekem jobban tetszik comfort kialakításában , mint a Stepway-ben . Főleg kék színben . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2832) Monya78


Monya78
veterán

Párom is a kolbászzsír metált szerette volna...de engem nagyon zavart volna hogy bizonyos fények hatására inkább narancsárga vagy piros színű lesz.

találtam ilyet, dacia hogy áll ehhez vajon?

"Új autó vásárlását követően a gyártó által nyújtott garancia szavatolja a szervizelés folytonosságát. Ezt a teljes körű jótállást azonban könnyen elveszíthetik azok, akik nincsenek tisztában a garancia pontos vonatkozásaival és feltételeivel.
Fontos megemlíteni, hogy 2010. június 1-jétől az Európai Bizottság rendeletének értelmében az autógyártók nem tehetik a garanciát függővé attól, hogy az olajcserét és az egyéb karbantartási, javítási munkákat hivatalos márkaszervizek végezték-e. Ugyanakkor ez a szabály nem korlátozza a hivatalos márkaszervizeknek azt a jogát, hogy a garanciális javításokat csak ők végezhessék el, hiszen ezek költségét a gyártó állja."

plusz olajcseréket jó lenne ha nem a dácsia szervize csinálná, olcsóbb lenne. Olyasmit láttam egy videóban hogyha gyári anyagokat raknak bele, részletes számlát felmutatunk akkor marad a gari, pl. egy beiktatott 10ekm-es olajcserénél...

[ Szerkesztve ]

(#2833) mirci18 válasza Monya78 (#2832) üzenetére


mirci18
addikt

Köztes olajcseréket gyári alkatrészekkel megteheti bármelyik szerelő vagy szervíz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2834) Monya78


Monya78
veterán

Lodgy vs. Jogger: magyar cikk: [link]

mirci18: ez jó hír :K

(#2835) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Főleg állami támogatásos kollégáktól kérdezném, ti tervezitek lecserélni az autót a 3. év után? Semmi bajom a lodgy-val, pusztán azért kérdezem, hogy megéri-e? Ha sikerülne kb úgy elindulni mint a mostanival ("fele" meglesz a lodgy-ból), akkor én fontolóra veszem majd, de azért bizonytalan vagyok. Ti hogy álltok ezzel?

bónusz kérdés: Még mindig nem találtam az autóhoz passzoló telefon tartót. Akinek van és nem rest csináljon már róla egy fotót. Régebben ugye beszéltük, hogy csinálnak típusspecifikusat, de az ugye gyenge, nem az igazi. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#2836) kelly416 válasza Flowtation (#2835) üzenetére


kelly416
veterán

Most Lodgy-ról beszélsz, igaz?

Nem tervezzük a cserét. Minek? Ez jó, mi gondoztuk, mi etettük, minek vágjak ki az ablakon 2M-t? Presztizs értéke 0, más sem indokolja a cserét. Aztán lehet, rosszul gondolkozom, lehet beleszaladok egy motorgenerálba, vagy akármibe, de minél újabb, annál jobban tele van minden vacakkal, ami drága, bonyolult és költséges. Na meg akkor lesz igazán dömping a piacon, amikor az első 3évesek elkezdenek eladósorba kerülni. Majd akkor megy le az áruk rendesen. Szerintem.

A mienkben van gyári telefontartó, ott van a váltó előtt a műszerfal alatt. De komolyan. Igény sincs rá, hogy szem elé tegyük. Igaz,a miénkben van egérmozi és AA lehetőség.

(#2837) Luck Dragon válasza kelly416 (#2836) üzenetére

Szegény 1.33TCE pedig szomorkodna .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2838) kelly416 válasza Luck Dragon (#2837) üzenetére


kelly416
veterán

De most nem szomorkodik, nagyon kis virgonc, úgyhogy ezért eszünkbe sem jut lecserélni.

(#2839) Luck Dragon válasza kelly416 (#2838) üzenetére

Ennek örülök , Dönci is most megy mint a golyó , azon töprengek mikor lesz neki az első kuplung cseréje vagy turbó vagy befecskendezés cseréje vagy más .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2840) Monya78 válasza Flowtation (#2835) üzenetére


Monya78
veterán

Állami támogatásos daciát azért veszünk mert csak ennyi pénzünk van, vagy bár nem ilyet szeretnénk de félünk a prémiumabb használttól (Legalábbis Én ez a kategória vagyok)

Ha 3 éven belül/környékén meggyarapodik a pénzmag, melóváltás, öröklés, lottónyeremény, előkerült egy amerikai nagybácsi :DDD . Akkor igen váltanék, hisz újraindul a gari, az új kocsi az új kocsi...

Páran akik csalódnak a daciában alig várják majd a 3év rabság leltét, majd belevágnak használt prémium autó pénznyelőbe.

A többség valszeg használja tovább, és amikor kezdődnek/hetnek a nagyobb gondok 10év/200ekm eladják. Ezek a második tulajok szívnak. ;)

3évesen milyen árak leszek...na erre kíváncsi leszek, elsőnek eladók szerintem jól kaszálnak, és haszonnal adhatják el az autót.

(#2841) Luck Dragon

Jogger videós teszt —> [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2842) Monya78 válasza Luck Dragon (#2841) üzenetére


Monya78
veterán

Párommal közösen néztük meg...

Ezzel a színnel szerette volna, most már szerencsére nem tetszik Neki, ahol odasüt a nap narancssárga, ahol árnyékban van bordós-lilás.

Motort mondja hogy sz*r, Én megnyugtattam ha véletlenül megpakolva megyünk, legfeljebb nem előzünk az utakon.

Mondjuk az az alapjárati motorremegésnél nekem is kerekedett a szemem... :(

(#2843) Luck Dragon válasza Monya78 (#2842) üzenetére

Minden három hengeres így mozog alapjáraton . Ezen nem kell meglepődni . :)

Részemről a hybrid az ami kíváncsivá tesz Joggerrl kapcsolatban . Főleg az ára .
Bar nem tervezek vásárolni . Csak pusztán kíváncsiság .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2844) Monya78 válasza Luck Dragon (#2843) üzenetére


Monya78
veterán

Most egy hibrid 2wd suzuki vitara alap 8,5milla - csúcs 10,2 milla

Jogger jövő évig még gondolom kap áremelkedést, plusz a "hiper modern" technika úgyhogy betippelem kézi váltóval a 9,5milkát, automatával egy szép kerek 10 millát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2845) Luck Dragon válasza Monya78 (#2844) üzenetére

Hát igen, az biztos hogy borsos ára lesz.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2846) Monya78


Monya78
veterán

Kerestem a daciás ügynökömet a pótkerék ügyben, mondta hogy nem módosítható a konfig, ugyanis május vége helyett március vége-április eleje lesz a kocsi átadásának ideje :D

(#2847) Luck Dragon válasza Monya78 (#2846) üzenetére

Most pótkereket külön azért meg tudod vásárolni ,ez nem a világ vége. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2848) kelly416 válasza Luck Dragon (#2847) üzenetére


kelly416
veterán

A pótkerék helyével van a gondja, hogy a tartó szerkezet nem lesz az autó alatt. És gyanúsan nem lesz ott, ha már pótkerék sem kellett.

(#2849) Luck Dragon válasza kelly416 (#2848) üzenetére

Szerintem a tartó szerkezet azért marad , csak a kerék nem lesz . ( Aztán lehet tévedek de én így tudom )

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2850) Monya78 válasza Luck Dragon (#2849) üzenetére


Monya78
veterán

Ennek Én örülnék a legjobban, de szerintem 99% hogy nem lesz tartószerkezet...

Viszont Jó hír hogy majd két hónappal korábban megkaphatom a járművet :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.