Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) gyemipapa válasza JoinR (#2148) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Gondolom a zenét ugyanolyan "gyorsan" fogja lejátszani, és az IGO sem lesz hardverigényesebb. Amúgy 5 év múlva a Medianavot is kicserélhetem, nem lesz drágább, mint egy telefon, de lehet, addigra a kocsit is kicserélem.
Valamiért az autógyártók többsége mégis csak egyre inkább a nagy kijelzős multifunkciós multimédiát preferálja.
Amúgy végül is a logikád alapján akkor elég egy sima BT rádió, ha valaki a telefonját akarja használni mindenre.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2152) JoinR válasza gyemipapa (#2151) üzenetére


JoinR
senior tag

Nekem valóban elég a BT-rádió, a héten átvett Dusteremben sincs kijelző, de én nem vagyok átlagfelhasználó.
A tapasztalat egyébként azt mutatja, hogy a frissítésekkel a rendszerek egyre lassabbak lesznek a régi hardvereken (hogy most ez az egyre több funkció, alacsony minőségű fejlesztés vagy avultatás miatt van, azt hagyjuk). Nyilván ha nem frissíted, nem gond, csak annak egyenes következménye, hogy eljár felette az idő. Bár én már évekkel ezelőtt is elavultnak tartottam a forgalomfigyelés nélküli útvonaltervezést, de nem vagyunk egyformák, ezért is rendel mindenki olyat, amilyenre vágyik:)

(#2153) mirci18 válasza kelly416 (#2098) üzenetére


mirci18
addikt

Nekem nem tetszik.
Ezzel ha jól tudom a gyári rádió is kilőve.
Nekem sokkal kényelmesebb az hogy a telefon a multimédiás fejegységre bluetoothon csatlakozik. Ha navigálni akarok akkor meg kábellel.
Ha kell feldugom ha kell lehúzom.
De a rádió addig is működik.
A telefon lemerülhet tönkremehet otthon hagyhatod aztán csak szívsz vele.
Arról nem is beszélve hogy szeretem azt a kényelmet amit egy utazás közben nyújt az android auto.
Be van dugva a kocsiba a telefon de közben használható bármire.
Most húsvétkor 2 napos országjárásos túra alatt igazam is lett.
Netet osztottam meg navigálás közben a feleségem tudta a telefont használni infó keresésre fotó vissza keresésére stb.
Ezt egy fix helyen levő telefonnal nem tudod.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2154) mirci18 válasza BloodRay (#2119) üzenetére


mirci18
addikt

Mindenki más autót akar.
Én annó amikor a sajátomat megvettem a meglévő autómból kiindulva azt mondtam klíma tempomat navigációs fejegység és kamera nélkül nem lesz megvéve.
És igazam is lett mert mindegyikre szükségem van.
Az átlagos napokon a fejegység vizuális hatása nekem sokat nyomott lattba. Lásd zenehallgatás közben vannak borítók. Rádió állomások vizuális kijelzése. Telefonkönyv böngészése. Akár navigáció használata telefon nélkül.

A start stop kikapcsoltatható. Én ajánlom is öröm és boldogság plusz a hátsó ablaktörlő tolatáskor való elindulását.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2155) mirci18 válasza surgery (#2120) üzenetére


mirci18
addikt

És miért nem kapcsoltatod ki?
Nálam mint már írtam kivan. Pont ahogyan az ablaktörlő probléma vagy mint az övcsipogás.

Nem is értem az embereket más autóknál miért nem kapcsoltatják ki.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2156) mirci18 válasza kelly416 (#2131) üzenetére


mirci18
addikt

Nem veszik észre.
Nem foglalkoznak vele.
Nekem gyári cuccokkal volt olajcsere annó ahol a kocsit okosítottam.
Azt se vették észre.
Se a start stop kikapcsolást se az övcsipogást.
A beépített kameráért sem szóltak stb.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2157) BloodRay válasza mirci18 (#2154) üzenetére


BloodRay
veterán

Akkor neked pont hasznos a drágább fejegység. :)
Az ablaktörlős problémát nem teljesen értem, az csak akkor kapcsol be tolatáskor ha az első be van kapcsolva, akkor meg hasznos ha hátul is kilát az ember. :DDD
Start-stop is marad egyelőre nálam, mert úgy tűnik a fogyasztásnam jót tesz, de ez még azért hosszabb távon tesztelendő. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2158) mirci18 válasza BloodRay (#2157) üzenetére


mirci18
addikt

Megérte már csak a tolató kamera miatt is.
Sokszor hálás jószág nem kell kint állni a kocsi mellett hogy állj gyere állj gyere.
Az ablaktörlővel az a probléma hogyha esik az esik és használod az első szélvédő ablaktörlőjét vagy csak nyomatol rá ablakmosó folyadékot majd nekiállsz tolatni automatikusan elindul a hátsó ablaktörlő.
Ami száraz szélvédőn nem éppen ajánlott.
Míg ki nem kapcsoltam kétszer jártam így.

A fogyasztásnak szerinted a folytonos beindítás jót tesz?
Az akkumulátorodnak főleg nem.

Bár nekem 3 hengeres 0.9 TCE motor Logan MCv van de szerintem a városban 6.5 l fogyasztás azon kívül 6.3 l nem rossz főleg úgy hogy szeretek nyomatékosan vezetni ha kell előzni nem a fogyasztás az elsődleges. Pályán vagy télen is max 6.8 l. Benzines motorban megpakolva a kocsit szerintem jó adatok.
Ha a fogyasztást nézném vennék dízelt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2159) BloodRay válasza mirci18 (#2158) üzenetére


BloodRay
veterán

Tolató kamera nekem tényleg felesleges, a radar untig elég. De ez is emberfüggő persze.
Sokmindent olvasni erről a hülye start-stopról, logikusan úgy gondolnám jobb ha ki van kapcsolva a fogyasztásnak is és amúgy is. Főleg városban rövid, utak és sok megállás mellett.
Én se 5 litert várok városban a kocsitól, de egy 7,5-t azért elvárnék finom használat mellett. Ennyit fogyaszt szüleim gyakorlatilag ugyanilyen motoros Nissan-ja.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2160) Luck Dragon válasza BloodRay (#2159) üzenetére

Én simán meg vagyok 7,5-el DCI-vel. ;] :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2161) BloodRay válasza Luck Dragon (#2160) üzenetére


BloodRay
veterán

A dízellel?? :DDD
Azért 14 eves 1.6 turbodízel Citroen városi átlag 6 literje után (nem finomkodva), nyűgös lennék ennyivel. :B
Ugyanígy az 1.3-as turbos benzinmotortól még 7,5 l-t városban elfogadok, de 9-10 már vicc lenne pl hosszútávon.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2162) Luck Dragon válasza BloodRay (#2161) üzenetére

Én hajtom őket , egyszer csak kihalnak alólam ... de nem úgy néz ki hogy ez bekövetkezik mostanában . :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2163) BloodRay válasza Luck Dragon (#2162) üzenetére


BloodRay
veterán

Én kórosan próbálok vigyázni a dolgaimra. :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2164) Luck Dragon válasza BloodRay (#2163) üzenetére

Sajátom lenne akkor én is így vélekednék.
De nem így van, így hát hajtva vannak :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2165) BloodRay válasza Luck Dragon (#2164) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, cégesekkel azért én se vagyok ennyire ocd-s. :)
Saját dolgaimat szeretem kiismerni, megvigyázni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2166) kelly416 válasza mirci18 (#2153) üzenetére


kelly416
veterán

Persze. Egyéni preferencia kérdése. És 6-7-8 órás utakat is letoltam sokszor rádió nélkül. Nekem mindegy, hogy szól-e, sőt, talán sokszor jobb, ha nem. Valószínűleg ez is hozzá járul ahhoz, hogy nekem a másik megoldás tetszik jobban. De szerencsére nem vagyunk egyformák.

(#2167) mirci18 válasza BloodRay (#2159) üzenetére


mirci18
addikt

Sokan írják ezt hogy felesleges.
De sokszor pont olyan dolgot tudsz így elkaszálni ami alatta lehet.
Vagy mehetsz neki padkának vagy bele az árokba.
Plusz látod gyorsabban és pontosabban mi van mögötted mint egy radarral.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2168) mirci18 válasza kelly416 (#2166) üzenetére


mirci18
addikt

Ennyi nem is kérdés.
Ezért szeretem ezt a fórumot.
Mindenkinek van véleménye egy adott dologról.
Elmondja leírja érvel és ennyi.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2169) BloodRay válasza mirci18 (#2167) üzenetére


BloodRay
veterán

Persze, vannak előnyei, ez tény. De privát kocsimban eddig radar nélkül is megvoltam. Lépésekben haladunk, legközelebb lehet már kamera is feltétel lesz. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2170) mirci18 válasza BloodRay (#2169) üzenetére


mirci18
addikt

Az előző autóm amit most is használunk egy Suzuki Wagon r.
Se klíma se elektromos ablak se fólia.
Ezek nagyon hiányoztak.
Kamera nem kellett minek is egy 3.5 méteres autóhoz.
De megfogadtam ha új autót veszek vagy fullos lesz amit akarnék vagy semmi.
A tempomat meg csak hab a tortán sokszor használom bundáson nem pályán hosszú utaknál.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2171) kelly416 válasza BloodRay (#2169) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem a kamera azért kell, mert néha állok be megpakolt futó elé, és ott.nem baj, ha centire tudja az ember, hová álljon, ne kelljen azt az 1m³ földet, homokot, sódert, akármit kézzel tologatni a füves udvaron. Egyébként a radar is felesleges. Szerintem szégyen, ha valaki a saját autójával nem tud tolatva beparkolni, de kisvárosi ember létemre ne én legyek a "közvélemény", én csak én vagyok.

(#2172) mirci18 válasza kelly416 (#2171) üzenetére


mirci18
addikt

Halottam már sokszor ezt hogy jó vezető érzi a kocsija méreteit.
Szép gondolatok.
Aztán ha meghúzod vagy más meghúzza lehet fejet fogni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2173) Luck Dragon válasza BloodRay (#2165) üzenetére

Az utolsó saját autómmal is így voltam. Szerettem , dédelgetettem aztán nem volt használva csak állt .
Így eladásra került , de nem ment messze apus haza vitte magával . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2174) Luck Dragon válasza mirci18 (#2170) üzenetére

Jómagam úgy vagyok a rádióval hogy vannak napok mikor nem tudok nélküle élni , de van hogy öt perc után kikapcsolom .
Radar nagyon hasznos funkció , persze ha van én örülnék neki . Kamera is jó móka lehet főleg amikor olyan szűk helyről kell kiállni hogy juj ...
De amíg nincs addig segíts magadon jeligével haladunk tovább :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2175) BloodRay válasza Luck Dragon (#2173) üzenetére


BloodRay
veterán

Én mindenemre vigyázok, akár használati tárgy, akár nem. :B Ez a legjobb amúgy amikor egy ilyen megvigyázott érték a családban marad.b :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2176) kelly416 válasza mirci18 (#2172) üzenetére


kelly416
veterán

Nem azt mondom, hogy mindenki rosszul vezet, csak azt, hogy túl sokat számolunk már a technikára és egyre kevesebbet tudunk. Ha egyszer bedől a kamera vagy a radar, hogy a fenébe parkolsz le vagy jössz ki egy szűk helyről? Persze, hogy jó a kamera a rendhagyó helyzetekben, de ne csak azzal tudjon az ember közlekedni. Szerintem.

(#2177) Luck Dragon válasza kelly416 (#2176) üzenetére

“” fenébe parkolsz le vagy jössz ki egy szűk helyről? “”

Ohh hát ez igen egyszerű kedves kolléga ! Olasz módszerrel , autótól- autóig kocogtatva kifelé :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2178) BloodRay válasza Luck Dragon (#2177) üzenetére


BloodRay
veterán

Pontosan az ilyen szerencsétlenek miatt állok a lehető legmesszebb mindig mindenkitől... A bejáratokhoz közeledve növekszik a debilek és vezetni nem tudók sűrűsége exponenciálisan. :K
Egyszer megkért egy bevásárlóközpont tetején egy nő, hogy nem parkolnék e ki a kocsijával, hogy mehessen dolgára? Két kocsi között állt, simán egyenesen hátra kellett volna tolatnia és ennyi. Csak mondtam neki, hogy nem, de ezután még legszívesebben átvettem volna a slusszkulcsát és ledobtam volna a tetőről... Legborzasztóbb, hogy az ilyeneket cseppet nem zavarja, hogy totálisan alkalmatlanok a forgalomban való részvételre, teljes lelki nyugalommal beülnek a kocsiba és azt se tudják merre van előre...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2179) Luck Dragon válasza BloodRay (#2178) üzenetére

Hogy te milyen gonosz vagy :DDD
En azt szeretem ha egy üres helyre állok , világ végére , öt perc múlva melléd áll valaki aki 5 cm távolságra áll rá a vezetőajtómra. :U

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2180) BloodRay válasza Luck Dragon (#2179) üzenetére


BloodRay
veterán

Vállalom a gonoszságot. :K
Ez a tömegvonzás nekem is feltűnt... Hiába állok el, van kazalnyi szabad hely a környéken, valamelyik jóképességű csak oda akar bújni...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2181) Luck Dragon válasza BloodRay (#2180) üzenetére

Az egyik ha nem a legjobb érzése világon :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2182) kelly416 válasza Luck Dragon (#2179) üzenetére


kelly416
veterán

Ugye, hogy ugye? És sokszor az a paraszt, aki 2 férőhelyes parkolóba (mondjuk két fa közé, ami fizikálisan csak 2 autós) megáll középen a világ végén, holott a fél parkoló üres, csak azért, hogy ne nyissák rá az ajtót az ő autójára vagy ne álljanak 5cm-re tőle.
De azt is szeretem, amikor jönnek egy mikrobusszal vagy suv-al, ne adja az ég, tényleges terepjáróval ami beférne hosszra a felfestett parkolóba, de átlóban állnak, mert kihagyták a fizika órát annak idején. Legalábbis nem hiszem, hogy a sáros széttaposott fellépő vagy a 26 éves mikrobusz pont rányitasvedelem miatt áll keresztben.
Meg a felfestett parkolók mellett még egy sorban megállnak a közlekedő úton, csak még közelebb legyenek a bejárathoz.

(#2183) Luck Dragon válasza kelly416 (#2182) üzenetére

Hát így összegezve mondhatjuk hogy: :C ohhh igen :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2184) golyós válasza BloodRay (#2161) üzenetére


golyós
őstag

Nekem az 1,33 városban 8,7 l .
De ez 99%-ban tényleg város, 11.kerület, rövid távok.
Átlagsebesség 22,7km/h
Meg szoktam kérdezni, hogy mennyi az átlagsebesség, mert olyan adatokat írnak sokan városi használatra amilyet egy diesel is irigyelne.
olyankor mindig kiderül, hogy a 40km/h átlag az nem városi használat.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#2185) BloodRay válasza golyós (#2184) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért ez várostól, környéktől is függ, de igazad van, nem mindegy a sebesség. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2186) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Nekem Sandero Stepway Techroad TCe 90 benzines, 90% város, 6,6-6,8, télen-nyáron, start-stop induláskor kilőve, ECO kikapcsolva, és ha nem is sportosan, de lendületesen vezetek.
Átlagsebesség 30-35 km/h.
És csak azért nem fogok óvatoskodni, hogy 1-2 decit lefaragjak, megspórolva havi kemény 3-400 forintot.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2187) vibra


vibra
tag

Üdv Mindenkinek!

Közel kettő éves, 1 literes Sandero-m van.
Van egy kis problémám vele,de még a szervizben sem tudtak vele mit kezdeni,nem találják a "hiba" okát stb...
A jelenség: 1000-1200 fordulat között kopogó hang az autó jobb eleje irányából.
A hang jellegét talán úgy tudnám leírni mintha valami ütné a karosszériát,de semmi nem lóg,nincs leszakadva.
Valakinek esetleg ötlete?
Előre is köszönöm.

Van egy elgondolásom,de hátha valaki okosat tud mondani.

(#2188) kelly416 válasza golyós (#2184) üzenetére


kelly416
veterán

1.33 Lodgy tavaly 7 személlyel és tetőboxal 7,6 átlaggal jártuk meg a Balatont Szentesről pálya nélkül többnyire klímával. Szerintem baráti.
Most szinte csak városban anyataxi és bevásárlókocsi módban ebben a gatya időjárásban pont 8 litert mutat.

(#2189) BloodRay válasza kelly416 (#2188) üzenetére


BloodRay
veterán

Jól van akkor a mi 1.3-asunk bejáratós 8 literje is normális kb ugyan ebben a módban. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2190) kelly416 válasza BloodRay (#2189) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem ez kevés is. Nekünk ott a nagy bódé, fogja a szelet, pici a motor, mégis repül ha kell egy-egy előzésnél és alig kajál ahhoz képest. Nektek a bódé ugyan kisebb, de talán nehezebb és másabb a váltó áttételezése is szerintem.

(#2191) Luck Dragon válasza kelly416 (#2190) üzenetére

Elárulok neked egy nagy titkot , tolatva kevesebbet fogyaszt ;] :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2192) kelly416 válasza Luck Dragon (#2191) üzenetére


kelly416
veterán

Olyankor nem visszafelé termel? A kerék hátra forog, akkor a motor is, tehát ha minden visszafelé megy, akkor benzinnek is többnek kell lennie tolatás után, mint előtte. :P

(#2193) Luck Dragon válasza kelly416 (#2192) üzenetére

Bizonyos típusoknál igen, ott célszerű egy idő után a tanksapkát levenni és az ajtót nyitva hagyni , hogy a fölösleges tudjon távozni 😂

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2194) baro32 válasza kelly416 (#2192) üzenetére


baro32
aktív tag

Arról nem is beszélve hogy tolatás közben is előre számol a Kilóméter óra :) tehát nem megy minden vissza felé.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#2195) Luck Dragon válasza vibra (#2187) üzenetére

Motortartó bak lesz.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2196) Luck Dragon válasza baro32 (#2194) üzenetére

“”Mé nem? :DDD””

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2197) golyós válasza kelly416 (#2188) üzenetére


golyós
őstag

Jó az. Én nem szoktam vele foglalkozni, (csak néha olyan adatokat mondanak amit nem tudok elhinni) tolom neki, élvezem a turbot.
Tavaly nyaralni mentünk 2x is Gyomaendrődre, sztráda is volt benne bőven, 5 személy + tetőbox megvolt 7,2 literrel, de a sztrádán nyomtam neki 110-120.
Lehet vele finoman menni, de én sem az a tipus vagyok.
3000 V6 alatt nem ülnék autóba ha tehetném, de hát a pénztárcám visszarángat a valóságba :-D

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#2198) kikinda2 válasza vibra (#2187) üzenetére


kikinda2
tag

Nekem is volt ilyen az új Lodgyn, de csak menet közben jött elő. Kiderült, hogy nem rakták be a fékpofa visszahúzó rugókat gyárilag. :C

(#2199) vibra válasza kikinda2 (#2198) üzenetére


vibra
tag

Szia!

Sajnos nálam valószínűleg nem ennyire "egyszerű" a probléma. Álló autónál vagy menet közben egyformán elő jön a zörej.
Átnézték a szervizben a futóműtől kezdve mindent,de nem találják a forrását.

(#2200) Luck Dragon válasza vibra (#2199) üzenetére

Csak hidegen csinálja vagy mindig ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.