Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) kelly416 válasza JoinR (#2592) üzenetére


kelly416
veterán

Hát jó. Legyen igazad.

(#2602) Monya78


Monya78
veterán

Most találtam egy képet a joggerről...sajna spóroltak az oldallégzsákok számával/hosszával :((

Vajon más gyártok 7 személyes változatai hogy viszonyulnak a 6-7 üléssor védelmével? :F

(#2603) kelly416 válasza Monya78 (#2602) üzenetére


kelly416
veterán

De ez egy 5 üléses, lehet ebben nincs is 4. sor, azért nincs ott semmi védelem. Vagy tévedek?
A Lodgy csak 5 üléssel volt kalaptartóval, 7 üléssel nem járt kalaptartó.

(#2604) Monya78 válasza kelly416 (#2603) üzenetére


Monya78
veterán

Képről valóban ennyiből nem derül ki hogy 5 vagy 7 üléses...

Honlapon ez látom: 5 személyes minden változatához jár "csomagtér takaró".
7 személyeseknél: essential változatnál nincs, de a comfort és extreme változathoz gyárilag jár a "csomagtér takaró".

[ Szerkesztve ]

(#2605) kelly416 válasza Monya78 (#2604) üzenetére


kelly416
veterán

Na de jó! Ez azért jó hír. Nem, mintha az a 20.000Ft vágná földhöz az embert, csak kapható legyen legalább.

Csomagtértálcát viszont nem éri meg venni hozzá, mert - legalábbis a Lodgy esetén - a 7 személyeshez egy 20cm hosszú csíkot adnak, ami a leghátsó üléssor mögé kell. Ha meg 5 személyes változathoz valót veszel, akkor nincs kilyukasztva ott, ahol a leghátsó sort lerögzíted. Annak idején a Dacia szalonban ajánlotta az értékesítő a ridet.hu-t, aminek az utódja most talán az autószőnyeg, ahol még most nincs csomagtértálca a Jogger-hez, de szerintem hamar lesz. Ők is innen rendeltek be egy csomót a Lodgy-hoz, jobb az anyaga és a 7 személyeshez ki van hagyva a hely, meg van peremezve a tálca, még ha ki is vágod és kiömlik valami, akkor is van esély, hogy nem folyik le a kivágáson. Na meg itthon gyártják és a gyárihoz hasonló árban van a legdrágább is.

(#2606) Luck Dragon

Dönci úgy gondolta meg viccel és nem indul el . Eddig bírta a gyári akkumulátor . :DDD

Nektek hogy bírja ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2607) gyemipapa válasza Luck Dragon (#2606) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Semmi előjel, hogy haldokolna? Mennyit bírt?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2608) Luck Dragon válasza gyemipapa (#2607) üzenetére

Négy évet bírt .

Volt neki már előjele , héten reggelente már nem volt olyan az indulások mint szokott lenni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2609) BloodRay válasza Luck Dragon (#2608) üzenetére


BloodRay
veterán

Start-stop nálad használatban volt?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2610) Luck Dragon válasza BloodRay (#2609) üzenetére

Nem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2611) BloodRay válasza Luck Dragon (#2610) üzenetére


BloodRay
veterán

Akkor nem bírt túl sokat az akksi. :(

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2612) Luck Dragon válasza BloodRay (#2611) üzenetére

Ez még mindig jobb , mint ahogyan az Astrával jártam , Varta akkumulátor egy éves sem volt mikor szó szerint elnyilt a teteje .
Az üzletből mentünk vissza az autóhoz mikor szóltak hogy folyik valami az autóból, mint kiderült azaz akku folyadék volt és szétmarta, motorháztető belseje , akkutálcát , kábelek , biztosíték doboz fedelet stb -stb. :(((
Anno az Opeles csoportban képeket is tettem fel erről .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2613) BloodRay válasza Luck Dragon (#2612) üzenetére


BloodRay
veterán

Na ezt el se akarom képzelni. Horror lehetett... :O

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2614) kelly416 válasza Luck Dragon (#2606) üzenetére


kelly416
veterán

A miénk jól, de mi még csak a 2 éves szervizre készülünk.

Az Opeles sztori horror, senkinek nem kívánok hasonlót sem. Gondolom Ti is kibírtátok röhögés nélkül.

Én Bannert szoktam venni. Nem azért, mert olyan jók vagy annyival jobbak, hanem mert a környezetemben mindenki azt veszi, így tudom, hogy az forog a polcon, nem fogok ki egy 6 éve ott rohadót. ;]

(#2615) Luck Dragon válasza BloodRay (#2613) üzenetére

Hát nem a legjobb dolog az biztos . Eközben megtaláltam a képet . Itt már a hótakaró “ matrac “ alatti rész .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2616) Luck Dragon válasza kelly416 (#2614) üzenetére

Nekem meg most nincs saját autó , így nem kell vennem . ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2617) kelly416 válasza Luck Dragon (#2616) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... Én sem tudtam mit vegyek, mielőtt képbe jött a jelenlegi játszós, mert a Lodgy mindenre jó. Anyataxi, tágas kiránduló,.elférünk benne sokan, van rajta horog, gazdaságos, felszerelt...

(#2618) Luck Dragon válasza kelly416 (#2617) üzenetére

Amúgy nekem kifejezetten tetszett és tetszik is a Lodgy , már mint külcsínre , bár ezzel szemben biztos vagyok , hogy 10-ből 9-en egyből mondanák hogy “na ne már , mi ezen a szép? “
De így vagyok a Dokker esetében is , mindegyiknél csak is a stepway kialakításában és 2017-től , mert az új kormánykerék sokat segít az összképen.
Motor természetesen DCI .

Ha most vennem kellene saját autót hirtelen , feladná a leckét . Ahogyan régebben is írtam már nézegettünk az új Sanderot CVT-el , de a jelenlegi árat nem vagyok(unk) hajlandóak megfizetni mert egyszerűen nem ér annyit . Hat millió forintról beszélünk, ez manapság (sajnos ) nem sok egy új autó áráért és itt tennem hozzá hogy egyik új autó sem éri meg az a árát, nagyon elszaladt ez az egész emissziós bohóckodás .

Jelenleg amit tetszik és azt mondanám , hogy oké azaz új Mitsubishi SS
De ott is a motor az ami nagyon-nagy kompromisszumot kellene hogy kössek. De egymillióval olcsóbban jönnék ki mint a Sandero esetében , se jobban felszerelt autót kapnék az SS személyben .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2619) kelly416 válasza Luck Dragon (#2618) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem is tetszik a Lodgy, úgyhogy egyet értek Veled. Sőt, kombi Logan van a környékben Stepway, szép szürke, ízlésesen összerakva, az is rendesen jól néz ki.

A többi meg sajnálatos, de talán majd egyszer normalizálódnak az árak.

(#2620) Dvix


Dvix
senior tag

Gondolom flotta CO2 norma miatt nem rakhatják bele az 1.5 Dci-t az új Joggerbe. Pedig szerény véleményem szerint baromi jó eladásokat produkálna. Így is fog. én nyomatom 1.0 Tce-nek, városban tökéletes. :K Az embereknek, mindenes autó kell.

[ Szerkesztve ]

(#2621) Luck Dragon válasza Dvix (#2620) üzenetére

Ezzel egyetértek veled.
Bár ha jól emlékszem pont a Jogger lesz az első hybrid motorral szerelt Dacia , bár erre még bő egy évet várnunk ha a pletykák igazak .

Elvileg ugyan az 1.6-os szívó motorral ellátott technika lesz mint a Clio esetében , csak gondolom a teljesítmény kisebb lesz.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2622) Dvix válasza Luck Dragon (#2621) üzenetére


Dvix
senior tag

Én nem tudom, valami ismerősötöknek van tapasztalata a Renault 1.6 benzin+akksi hybrid rendszerrel? Én annyira furán kezelem ezt a dolgot. Gyorsan kinyomták a kínálatból azt az 1.6 ot mert "húúúú nagyon szennyez". Utána csak azért is visszahozták meg gyorsan kellett egy hybrid rendszer. :W szerintem ez a 1.6+ akksi baromi nehéz eleve.
Bár a Clio is csak 1238 kg lista szerint ezzel az erőforrással. :U

[ Szerkesztve ]

(#2623) konyi79 válasza Dvix (#2622) üzenetére


konyi79
addikt

Én az új Capture-ben (ott plugin) nyúztam kicsit korábban amit írtam róla, azt tartom.
Nem rossz az, csak nem kell sportautót keresni benne. Egyáltalán nem lassú, nem gyorsul rosszul, csak hirtelenkedni nem szeret.
Nagyon összetett az a hajtáslánc ahhoz, hogy önmagában az 1,6 szívó teljesítménye alapján ítéljük meg.
Inkább kétely az, hogy bár nem 1,2TCe szintű, de nem a tartósság szinonimája az a motor. És bár sokmindent elkövettek, hogy a sok össze-vissza indulás leállás nem legyen gond neki, azért ezt egy benzinmotor se szereti.
És hiába tűnik jónak, baromi drága úgy, hogy szervizelni semmivel nem olcsóbb, mint egy sima benzinest.

[ Szerkesztve ]

(#2624) Luck Dragon válasza Dvix (#2622) üzenetére

Nem , nincs tapasztalatunk , de teszteket olvasva Clio esetén jónak mondják. [kép]
Részemről maga erre a körmös kapcsolója lennék a legjobban kiváncsi , mert állítólag észrevehetetlenül teszi a dolgát és sokkal strapabíróbb mint egy CVT :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2625) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Apósomék most vettek egy 2015-ös Sandero Stepwayt.

A kocsiban az első fejegység van, a Medianav Classic. Erős a gyanúm, hogy az nem támogatja az Android Autót.

Ebben szeretnék megerősítést kérni. Van olyan fórumtárs, akinek az első generációs fejegysége van?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2626) kelly416 válasza KubanitoS (#2625) üzenetére


kelly416
veterán

Szia! Nem vagyok benne biztos, de mivel WIN CE alapokon nyugszik, nem hiszem, hogy tudná a funkciót. Szerintem ez a kezelésije.

(#2627) KubanitoS válasza kelly416 (#2626) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm! Renault topikban is ezt a választ kaptam, szóval így jártunk... :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2628) kelly416 válasza KubanitoS (#2627) üzenetére


kelly416
veterán

Ha nagyon kell, szerintem relatíve olcsón ki lehet cserélni a fejegységet, de nagyon fontos? Én 1gen Zafirában is és most a 97-es CV-ben is úgy használom navit ha nagyon kell, hogy kihangosítom a telót a fejegységgel, de a teló kijelzője a navi. Ok, tudom, kisebb mint a fejegység kijelzője, de olcsóbb megoldás mint a fejegység csere.

(#2629) KubanitoS válasza kelly416 (#2628) üzenetére


KubanitoS
veterán

Majd apósomék kitalálják mit akarnak, ebben nem tudok nyilatkozni. Egy huszonéves fapadot cseréltek erre a kocsira, nekik ez most űrhajó (ülésfűtés, gyári kihangosító, tempomat stb) és kíváncsiak mit tud a kocsi, meg a modern kütyüket is nézegetik (Android Auto pl). A fejcserét javasolni fogom nekik, köszi a tanácsot!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2630) konyi79 válasza KubanitoS (#2625) üzenetére


konyi79
addikt

2019 év eleje óta jön nagyjából minden Sacia modell a AA-s fejegységgel.
Viszont 1-1 bemegy a régi helyére, van is aki ezzel foglalkozik, felprogramozza, beszereli.
Meg van a Kenwoodnak is egy kifejezetten Dacia modellekbe való, helyére bepasszoló megoldása.

(#2631) Luck Dragon válasza konyi79 (#2630) üzenetére

“ van is aki ezzel foglalkozik, felprogramozza, beszereli. “

Csak nem a Győri úriember K-M-L ? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2632) konyi79 válasza Luck Dragon (#2631) üzenetére


konyi79
addikt

De.

(#2633) Luck Dragon válasza konyi79 (#2632) üzenetére

Sejtettem . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2634) Dvix válasza konyi79 (#2623) üzenetére


Dvix
senior tag

Köszönöm :R

Olálálááá. Nézzétek csak ezeket az autóeladásokat! :P [link]

(#2635) kelly416


kelly416
veterán

Na most estem kicsit pofára. Vinném lassacskán 2 éves szervizre az autót, bejelentkezek, mondja a srác, hogy 90.000 kötnyéke lesz az olajcserével. Tessék? Benne van a 2 éves szervizben az olajcsere. Erre mondja, hogy mivel nem vettük meg a szerviz csomagot az autó mellé, minden olajcsere fizetős. Most azért a hajamat leteszem.

Hogy van ez? Tudja valaki fejből, meddig KELL családi támogatással garis legyen? 5 évig? Vagy csak 3-ig és 5-ig nem adhatjuk el?

[ Szerkesztve ]

(#2636) JoinR válasza kelly416 (#2635) üzenetére


JoinR
senior tag

Ezen most mi a meglepetés pontosan? Hogy pénzbe kerül a szerviz? :DDD

(#2637) kelly416 válasza JoinR (#2636) üzenetére


kelly416
veterán

Igazából az, hogy az előre irányzott kötelező olajcsere nimcs benne az ingyenes kategóriában, de majd túlélem valahogy.

(#2638) Dvix válasza kelly416 (#2637) üzenetére


Dvix
senior tag

Yup, ahhoz bizony csomagot kell venni :B

(#2639) kelly416 válasza Dvix (#2638) üzenetére


kelly416
veterán

Már késő egy 2 éves autó esetén, de az eddigi 2db olajcserémet az a csomag sem takarta volna, úgyhogy mindegy is. Csak ez most hideg zuhany volt kissé.

(#2640) Monya78 válasza kelly416 (#2635) üzenetére


Monya78
veterán

"Hogy van ez? Tudja valaki fejből, meddig KELL családi támogatással garis legyen? 5 évig? Vagy csak 3-ig és 5-ig nem adhatjuk el?"

3 évig nem adhatod el... illetve 3 évig a matricát se lehet eltávolítani.
Gari léte/nemléte nem számít.

(#2641) kelly416 válasza Monya78 (#2640) üzenetére


kelly416
veterán

Az jó, akkor asszem az olajcserét megoldom szerviz után. Köszi.

(#2642) gyemipapa válasza kelly416 (#2637) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Bizony-bizony. Nekem márciusban lesz két éves, de én 180 ezerért anno megvásároltam az Easy Service-t, így 5 év gari, és minden kötelező szerviz ingyenes. Úgy számoltam, ha nem fognak emelkedni az árak (erre szinte semmi esély), akkor is megtérül a pénz, és nem kell azon variálnom, melyik szervizbe vigyem, hogy pár ezret spórolhassak.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2643) gyemipapa válasza kelly416 (#2641) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Szerintem az nem fog menni, bukhatod a garit. A kötelező szerviz TARTALMAZZA az olajcserét. Ezt csak a páratlan éveknél lehet elsütni, ahol nincs kötelező olajcsere.
Attól KÖTELEZŐ a szerviz, hogy az előírtakat márkaszervizben kell végrehajtani, én így tudom.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2644) kelly416 válasza gyemipapa (#2643) üzenetére


kelly416
veterán

Beszéltem a szervizesekkel, időpontot foglaltam, és mivel tavaly az első évesen volt olajcsere, azt mondták, idén nem javasolják, főleg hogy kevés a km is. Innentől kezdve asszem nem én tettem ellenjavaslatot a kötelezővel szemben.

Viszont könnyen megeshet, hogy önszántamból bukom a garit, kap egy alvázvédelmet plusz üregvédelmet, ez már alapból garimegvonás, és majd kicserélgetem a dolgokat magamnak. Nem nagy kaland.

Csak az a kérdés, a szervizkulcsot hogy lehet eltakarítani a műszerfalról évente, és minden kész.

(#2645) Brekecs válasza kelly416 (#2644) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia!
Pár napja voltam egyéves kötelező szervizen, olajcserét nem kértem, így fizettem 14,600ft - ot, ami nagyon jó ár ! A szervizkulcsot ha hosszan nyomod a léptetőt ki törlődik, állítólag.
Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#2646) kelly416 válasza Brekecs (#2645) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem most 20-at mondtak olajcsere nélkül. Nem mondom, hogy nem esne jobban a 14.600Ft, de ezen nem múlik a boldogságom. Viszont a 90.000-es olajcserés árat, amiből ezek szerint 70.000JMF az olajcsere, kissé sokallom. Bár én vagyok a hülye, az eddigi 2 alkalommal kellett volna magamnak cseréljem, de ez már történelem.

(#2647) JoinR válasza kelly416 (#2646) üzenetére


JoinR
senior tag

Nemcsak az olajcsere a különbség, a szervizkönyvben megtalálod a részleteket.

(#2648) kelly416 válasza JoinR (#2647) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem olajcserével ajánlottak most 90.000Ft-os cehhet, olajcsere nélkül 20.000Ft. De igen, itt csak az olajcsere az eltérés. Vagy igazad van, van benne egy 30-40 ezret érő olajszűrő is még. ;] Nem. 22.000 körül van a rezsi óradíj és soha nem sikerül egy óra alatt végezni. Mindkét olajcserés alkalommal 70-80 percet voltam ott eddig, hogy lehetőségem se legyen reklamálni. Értem, hogy ebből él a szerviz, nem baj ez, csak nekem most van ahová tennem a megmaradó forintokat, ha magamnak csinálom meg az olajcserét, a garival már úgysem megyek sokra. Szerencsére, mert ez azt jelenti, hogy az autóval minden rendben. :R

Az meg, hogy az olajcserét otthon csápos nélkül megcsinálom 30-40 perc alatt, az szerintem nem meglepő senkinek, aki próbálta már.

Szerk.:
Vagy úgy érted, hogy a 16.400 meg a 20.000 között van eltérés, mert az övé 1. éves, az enyém 2. éves szerviz? Abban igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#2649) Monya78


Monya78
veterán

Milyen tételek vannak egy szervizkönyvben?
Mit, mennyi km-nél kell cserélni?

Neten sajna nem találok ilyen adatokat....

Esetemben kb. 7.000 - 9.000 km megyek egy év alatt.
Jogger alapból 3 év garis (első szerviz ingyenes lesz)
legkisebb tétel nekem elég lenne tehát: 5évre való kibővítés/80.000km = 70eFt
EasySzerviz 5évig/80.000km = 230eFt.

[ Szerkesztve ]

(#2650) gyemipapa válasza Monya78 (#2649) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Elvileg kellett hogy kapjál az új autóhoz egy listát a kötelező szervizek tartalmáról.
Ha nem, márkaszervizben alvázszám alapján nyomtatnak neked.
Jól felment akkor az Easy Serviz, két éve még 180-ért kötöttem.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.