Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Monya78 válasza gyemipapa (#2650) üzenetére


Monya78
veterán

Májusban veszem át az új kocsit...(iszonyú lassan telik az idő)
Csak kíváncsiskodok, számolgatok megéri a EasySzerviz... :B

(#2652) kikinda2 válasza Monya78 (#2649) üzenetére


kikinda2
tag

Csak ajánlani tudom a MY Dacia applikációt.
Ha beregisztrálod az autód, akkor mindent mutat róla szerviz témában.

(#2653) konyi79 válasza kelly416 (#2648) üzenetére


konyi79
addikt

Sajnos jó, ha hozzászoksz az árakhoz. Ha most fáj az olajcsere, 60000-es szerviznél az irídium gyertyákat mikor kidobálják belőle nyúlsz majd magadhoz igazán...

(#2654) mirci18 válasza kelly416 (#2635) üzenetére


mirci18
addikt

Gyöngyös nem jöhet szóba neked Klubbos kedvezménnyel?
Én így elvileg a két éves szervízre 45-55 e ft-ra várok.
Még pontos ajánlatot nem kértem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2655) mirci18 válasza gyemipapa (#2642) üzenetére


mirci18
addikt

Minden olajcserét nem fog neked ez a csomag téríteni így annyi nem ajánlott.
Hiszen alapból két év vagy 30 e km-enkét cserélnek neked ingyen olajat.
Én is ezért nem vettem meg a csomagot.
Az olajcsere egyébként nem vészes.
Győrben két éve 20 e ft volt de 30-35 e ft Gyöngyösön klubbos kedvezménnyel bármikor.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2656) mirci18 válasza Brekecs (#2645) üzenetére


mirci18
addikt

Nem feltétlen.
Nekem így működik a kocsi.
De soknál csak gyári műszerrel törölhető ki.
Az meg a szervízen múlik hogy szervíz nélkül gari lejárta után is ingyen törli e ha magad nem tudod.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2657) kelly416 válasza konyi79 (#2653) üzenetére


kelly416
veterán

Az még lesz pár év, és majd azt is én csinálom szerintem. Sajnos tudom,.mennyibe fájnak a gyertyák, nem kell nekem pluszban még egy ember, aki 2 óra alatt cseréli ki 50.000-ért.
Bár lehet, már most ki kellene venni mindet, megpasztázni és úgy vissza tenni, ne gyógyuljon bele a menetbe addig.

(#2658) kelly416 válasza mirci18 (#2654) üzenetére


kelly416
veterán

Össze jöhetne, mert nincs messze semmi ebben az országban, de nem csinálok hatsófelet a számból, elviszem ide éves átnézésre, olajat meg majd cserélek én a saját lelki üdvöm kedvéért, mert egyébként 13.000km van az autóban, 7.000 a legutóbbi olajcsere óta.

(#2659) kelly416 válasza mirci18 (#2655) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Hogy így? Így akkor.lehet elhúzok majd oda egy sima olajcserére, ennyit megér egy családi kiruccanással egybe kötve is, és ha bejön, a többi szervizre is oda hordom majd az autót.
Ez hivatalos Dacia szerviz?

(#2660) Luck Dragon válasza Brekecs (#2645) üzenetére

-Rá adod a gyújtást
-Ablaktörlő kar végén levő gombot kell nyomni kb tíz másodpercig ,amíg a kilométer jelző villogása meg nem szűnik.
- Gyújtás le , majd vissza és ezzel törölted is.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2661) kelly416 válasza Luck Dragon (#2660) üzenetére


kelly416
veterán

Ezt el is mentem magamnak, köszönöm.

(#2662) mirci18 válasza kelly416 (#2659) üzenetére


mirci18
addikt

Már írtam róla de újra beteszem ide mert érdemes.

Kedves Tagok!

A közleményekben kint van, hogy a klubnak van egy szalon partnere, de ezt gondolom kevesen olvassák, és sok az új tag!

Szóval a klub partnere a ShickR Kft. Gyöngyös - Eger!

Vannak klub kedvezmények:

• Ha a partnernél veszel bármilyen Dacia típusú kocsit, az első bejáratos olajcserét ajándékba kapod! Viszont NEM vonható össze az első éves revízióval!
• A kötelező revíziókra és az egyéb javításokra/alkatrészekre lehet egyedi ajánlatot kérni, a fejlécben is megtalálható e-mail címen: DLSK@renaultgyongyos.hu , ha 2 napon belül nem kapnál választ telefonon érdemes érdeklődni, hogy megérkezett e az e-mail vagy sem!

Olaj kérdés, legyen szó az ingyenes cseréről vagy a kötelező revízióról:

A gyártó által kiajánlott alap olaj kerül beárazásra, HA úgy gondolod, hogy a kocsid jobbat érdemel és szeretnél egy másik fajta olajat kérni, erre is megvan a lehetőség, ezt a szándékot előre kell jelezned, esetleg megadni a kiválasztott olaj típust! És ha az az olaj típus a gyártó által ajánlottak között szerepel az kerül beárazásra!

Ha szeretnétek bármilyen klub kedvezményt igénybe venni, a klubra kell hivatkozni és minden esetben előre! És nem a pénztárnál vagy a munka után!

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2663) Luck Dragon válasza kelly416 (#2661) üzenetére

Úgy is lehet amúgy , hogy fogsz egy lapos fejű csavarhúzót na meg egy hozzá illő kalapácsot . Trükk az hogy pontosan a piktogramra rá kell helyezni
csavarhúzó véget (fém oldalit) majd a gumírozót végére egy határozott de egyben erős ütéssel kiiktatod azt.

Azonnali a hatás , de van neki egy hátulütője , mindig kijelzőt kell cserélni .
“Tapasztalatból halottam” :DDD :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2664) kelly416 válasza mirci18 (#2662) üzenetére


kelly416
veterán

Ezer hála és köszönet. Sajnos elsiklottam felette, jól jött volna az első két olajcsere és az első revízió alkalmával is. Asszem így még a 9-ei időpontot is lemondom majd.

(#2665) konyi79 válasza mirci18 (#2655) üzenetére


konyi79
addikt

Elég nagy szórás van egy-egy típusnál csupán az olajcsere árában. Az 1,33TCe-be RN17 spec szerinti olaj kell (6L), ami drágább, szóval nem biztos, hogy megállja a helyét amit írsz ár még kedvezménnyel sem.

(#2666) mirci18 válasza konyi79 (#2665) üzenetére


mirci18
addikt

Jogos.
Ezért is igaz az e-mailes ellenőrzés.
Írni és árajánlatot kérni.
Nálam például 0.9 tce motor van ott 45 e Ft-ért cseréltek volna olajat de így kb 30 e Ft-ban megáll.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2667) gyemipapa válasza mirci18 (#2655) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nyilván a kötelező szervizek tartalma ingyenes. Ha valaki a gyári előírástól eltérően gyakrabban cseréltet olajat, az saját zsebre megy. De ha valakinek nincs Easy service, mindent fizet, a kötelezőt és a szorgalmit is. Gyertyákat is cserélhet valaki akár évente, nyilván hogy az nem ingyenes.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2668) mirci18 válasza gyemipapa (#2667) üzenetére


mirci18
addikt

Így van de valljuk be őszintén az két évi/30 e km enkénti olajcsere nem reális.
Így mivel minden második évben neked kellene állni az olajcserét szerintem nem hozz avissza az árát az easy service.

Én olyan autót nem vennék ahol eleve ilyen hosszú volt az olajcsere periódus.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2669) Luck Dragon válasza mirci18 (#2668) üzenetére

Amin meglepődtem , hogy vannak olyan márkák akik ezt nem erőltetik , mármint a 30,000-es periódust .

Ssanyong esetében döbbenve olvastam végig a gyártói ajánlást ami pontosan leírja , hogy bejáratáskor maximum 5000 majd azt követően a második 10,000-km majd évente vagy maximum 15,000-km kell cserélni bennük olajat. Azért ez tankönyvi példa .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2670) mirci18 válasza Luck Dragon (#2669) üzenetére


mirci18
addikt

Ennyi.
Nekem is arról írtam most nyugodtan kivárhatok a gyári ajánlás miatt jelenleg 11 e km van a mostani olajban.
Egyébként mivel az autót még el akarom adni később nekem fontos hogy eladható legyen és ne vesszen az értékéből mert felelőtlen voltam és nem cseréltem időben olajat.

Az easy service-t is ezért nem kötöttem meg mert nem éri meg az ára alapján.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2671) mirci18


mirci18
addikt

[Egy bemutató az új Joggerről.]

Tetszik a kinézete és az új műszerfel de az a multimédia felület úgy oda behányva azzal a vastag kávával siralmas.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2672) Dvix válasza mirci18 (#2671) üzenetére


Dvix
senior tag

Köszönjük! :R

Gyerekek mutatom a hónap viccét, Suzuki Vita, Toyota Hybrid rendszerrel 10 milláért :C
[link]
A hungarista-japán autóhívők Szent Grálja ;] Venni fogják mint a cukrot! A Daciának esélye sincsen! :)) Láttátok egyébként a legújabb, 2021-es eladási listákat: [link]
Volt egy részletesebb is abban mutatja hogy 4. a Dacia Duster csak már nem találom azt :B

[ Szerkesztve ]

(#2673) Dvix


Dvix
senior tag

Ah! megtaláltam! :U
[link]

(#2674) Luck Dragon válasza Dvix (#2672) üzenetére

Extrákkal növelt ár ? 11+M :O

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2675) KubanitoS válasza Dvix (#2672) üzenetére


KubanitoS
veterán

Csak megjegyezném, hogy ennek nem sok köze van a Toyota-féle hibrid rendszerhez. Ez egy négyhengeres benzinmotor, a Toyota 1.5-öse háromhengeres. A Suzukiban elvileg valami robotizált automata váltó lesz, ami tudtommal a legrosszabb automata váltók közé tartozik, a Toyotában a rendszerhez elég jól passzoló e-CVT van. Ez a Suzuki szerintem is elég nagy melléfogás lesz, főleg ennyi pénzért, de még egyszer: nem sok köze van a Toyotához.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2676) Dvix válasza KubanitoS (#2675) üzenetére


Dvix
senior tag

ez az a négyhengeres akkor ami a mostani Jimnyben van? én komolyan azt hittem, hogy ez a toyota 3 hengerese! :((( ...nézzem csak...hát igen ez a suzuki saját szívója! :P Köszi a javítást! Én tényleg azt hittem hogy legalább a Toyotától átveszik a technológiát. Ez így egyáltalán nem hallatszik bíztatóan nekik ahahha! :C

(#2677) Luck Dragon válasza KubanitoS (#2675) üzenetére

Azért most belegondolok , hogy ehhez az 13-1400 kg össztömegű autóhoz ez a 116 lovas motor társul , dinamika nulla megint, főleg ha több személy, klíma , na meg a budai hegyeket veszem szemügyre.
Volt Opelemet is ezért sem szerettem ,mert az száz kilóval volt csak nehezebb de teljesítményben azonos volt.
:(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2678) mirci18 válasza Luck Dragon (#2674) üzenetére


mirci18
addikt

Itt se sokkal olcsóbb. Egy fullos 5-7 személyes Jogger 6.7-7 millió forint.

Sőt.
7 személyes vetélytársak eltűntek pontosabban most csak elektromosként elérhetőek.
Pl Citroen Berlingo,Peugeot Rifter,Opel combo.
Nincs mit venni.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2679) Luck Dragon válasza mirci18 (#2678) üzenetére

Egyik márka autója sem éri meg az árát újonnan , túlságosan túlzásba vittek ezt az emissziós dolgot.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2680) Dvix válasza Luck Dragon (#2679) üzenetére


Dvix
senior tag

Öhmmmm SSangyong? :U

(#2681) gyemipapa válasza mirci18 (#2668) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Jól mondod, így csak minden második évben kell nekem fizetnem, amúgy meg évente. Hidd el. kiszámoltam, mennyibe fáj 5 év alatt az öt kötelező szervíz alsó hangon, és MAI árakon, nem számolva a majdani áremelkedésekkel. De én nem győzködök senkit Az első éves szervizemen már eleve spóroltam 30 ezret, az idei másodiknál már fogok kb. 60 ezret, mert minden ingyenes lesz, és az első két év alatt már eleve megtérül a befizetett 180e fele.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2682) Luck Dragon válasza Dvix (#2680) üzenetére

Ők is most emelnek , meg emeltek .
Tavaly az induló Tivoli 4.9 volt ha jól emlékszem . Most 5.3.
De még mindig jobb mint egyes márkáknál.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2683) Monya78 válasza mirci18 (#2671) üzenetére


Monya78
veterán

Mint leendő Joggeres, napi szinten keresgélem a híreket...ezen a héten kezdtek csurogni a külföldi (pár órás használatos) tesztek, videók.

Olyan kiemelkedő hibát nem mondanak...anyagminőség tudjuk milyen, meglepetés nem volt ilyen téren, szélzaj inkább 100km/h felett kezd zavaró lenni, futómű is jól nyeli a úthibákat.
1-2 fővel dinamikus a motor. Terhelt viselkedést inkább csak tippelik, mind motor erő és futómű terén.

Nekem ez megnyugtató, bár hat fős a családom, gyakorlatban a kocsi kihasználása, 1-2fővel: 70%-os, 3-5fővel: 28%, 6-7fővel:2%
Békésmegyében élek úgyhogy autopálya tempó nem lesz, fiatalos virtusból is kiöregedtem, szerintem a motor számunkra teljesen megfelelő lesz.

Gyakran megyünk rossz, kátyús utakon, úgyhogy a 20cm-es hasmagasság, és kényelemre hangolt futómű többet ér nekem mint a prémium autó tulajok számára a puha műszerfal tapogatása, vagy a négyzónás klímának a kiélvezése ;]

Tablet: Én is jobban örültem volna az alap verzió, tablet nélküli, médiacontrol nevezetű "telefontartójának".

De a comfort és extreme verziót csak tablettel lehet rendelni. Na de ez nem egyedi megoldás, sok, drágább, régebbi prémium kocsiban is így oldották meg a multimédia felületet.

[ Szerkesztve ]

(#2684) Luck Dragon válasza Monya78 (#2683) üzenetére

Ez a középső medianav külsőre szerintem is csúf , de az ötéves CLA-ban is ilyen volt akkor meg rendben volt… szóval ez is megszokás kérdése.
Amúgy meg van funkciója , hogy ilyen vastag a kerete van. Sokan úgy gépelnek hogy valamelyik ujjukat be akasztják támasztási szempontjából a navi egyik oldalában , itt legalább masszív tartója van ( látszólag) plusz nem lesz zsíros , ujjlenyomatos az egész .
Plusz érintő gombok egymástól jól elhatároltak , rossz úton kifejezetten jól jön ha nem nyomuk mellé .
De az viszont sajnálom hogy a csempés ikonokkal lecserélték ilyen app ikonokká. Így modernebbnek hat , de nem illik a nagy kávás navi burkolathoz, nagyobb csempés ikon sokkal jobb választás lett volna dizájn szempontjából .

Egy különálló dolog, Jogger Stepway esetében is van az első ajtókon van matricázás , kiváncsi vagyok meddig bírja , mert a Duster 15th ajtó dizájn matricái szépen jönnek fel , lásd Speedzone videójában , mikor István is mutatja .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2685) kelly416 válasza Luck Dragon (#2684) üzenetére


kelly416
veterán

Nekünk a 2 éves stepway felirat köszöni jól van. Nem akar elindulni.

(#2686) Luck Dragon válasza kelly416 (#2685) üzenetére

Ennek örülök.
Én annak tudom be és maradjunk példaképpen a te Stepway matricádnál , hogy gyártásából adódóan az elejétől a végig több éven át folyamatosan szem előtt volt a kivitelezése .
De a 15TH utólagos matricák csak ideiglenes megoldása és dizájn eleme a Daciáknak és nem sikerült jól kivitelezni.
( Mint egy telefonon levő kijelzővédő fólia mikor jön fel buborékosan)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2687) Pokesz007 válasza Luck Dragon (#2686) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Nekem azt a fekete fóliát,amit az üveg mentén felfelé van,hamarosan cserélik garanciába,mert nincs 2 éves a kocsi kicsit megnyílt az egyik sarokba.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#2688) Luck Dragon válasza Pokesz007 (#2687) üzenetére

Nem hittem volna hogy azaz egész fekete rész fólia , ezen meglepődtem . Én azt hittem, hogy maga a fekete részre helyezték fel a mintákat .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2689) Pokesz007 válasza Luck Dragon (#2688) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Nekem nincs benne ilyen minta,Sandero az enyém,csak megláttam a fóliát és gondoltam,beírok. Hátha valakinek segítség lesz,ha felválna,hogy gariba megoldják.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#2690) kelly416 válasza Luck Dragon (#2686) üzenetére


kelly416
veterán

Van benne valami, meg szerintem mivel utólagos, már nem biztos, hogy annyira zsír meg pormentes a felület. Egyébként a stepway is lehetne gázabb, de szerencsére nem az. Én első pillanatban leszedtem volna, hogy a nap ne szívja bele a festésbe, de feleségem azt mondta, maradjon. Mivel 90%-ban Ő használja az autót, maradt.

(#2691) Luck Dragon válasza Pokesz007 (#2689) üzenetére

Biztos vagyok benne hogy nagy segítség és egyben hasznos információt osztottál meg velünk :)

Kelly ne is legyen vele baj . :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2692) kelly416 válasza Pokesz007 (#2689) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Hogy annyira matrica a fekete oszlop? Ezt jó tudni. Köszi!

Luck Dragon
A próféta szóljon belőled. :R

(#2693) Pokesz007 válasza Luck Dragon (#2691) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Ùgy legyen :)

kelly416

Igen. Egy kemény műanyag lap,amit ràmelegìtenek. 1-2 òrás melòval jàr a művelet a szervìzbe.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#2694) Luck Dragon

Az gáz , hogy megközelítőleg negyedéve nem látott mosót az autó ? :D
Ma munka után tényleg el kell vinnem szegényt , főleg hogy nyílt egy új mosó a városban és állítólag jó is.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2695) mirci18 válasza Monya78 (#2683) üzenetére


mirci18
addikt

Mi a problémád a média felületével?
Én anélkül meg se venném.
Hiszen az be van építve nem kell kivenni mókolni stb.
Imádom hogy a telefont rádugom onnan folytatja a navit és zenét/rádiót ahol abbahagytam út közben.
Be se kell lépnem magától teszi.

Szerintem annak a 100 lóerőnek is elégnek kellene lenni.
Most 4 személy tele csomagokkal klímával 90 lóerő TCE 90 szépen megy a pályán.
Nyilván a magaslati pontokban nagyobb a fogyasztás nehezebb a motornak.
De ilyen helyekre ritkán megy az ember.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2696) mirci18


mirci18
addikt

A múltkor már írtam róla most találtam egy cikket is:

[7 személyes autók kivonása]

Ezzel a döntéssel még több potenciális Jogger vásárló lesz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2697) Luck Dragon válasza mirci18 (#2696) üzenetére

Azért durva hogy ma hova jut ez az autó piac minden egyes nappal.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2698) Monya78 válasza mirci18 (#2695) üzenetére


Monya78
veterán

"Mi a problémád a média felületével?"
Az hogy nekem se tetszenek ezek a műszerfalból kiálló tabletek. De a felszereltségi fokozat + a tolató kamera miatt, muszáj megszoknom. :B

Szofteresen nem tudom milyen lesz, bőven a megrendelés után, most januárban jöttem rá hogy nem vezetékmentes lesz a android car, hanem vezetékes...ha zavaróan útban lesz a kábelezés, legfeljebb veszek egy speckó vezetékmentesítő adaptert.

Ha a ki akarja használni az ember a nagycsaládos 2,5milliós állami támogatást:
van ez a 3-4milliós konfigurálható dacia jogger, vagy a 4milliós egy felszereltségű, csak dieseles, kifutó dacia lodgy.
Következő lépcső 7millió feletti mezítlábas vw touran, vagy nissan x-trail, ezeknél az extrákat is bővebb pénzért mérik...persze ezek szebbek, jobbak, minőségibb de akkor is, hatalmas az ugrás.
További lépcsőket (autótipusokat) nem is említem...Brutál árak vannak... :(

Jogger tuti népautó lesz állami támogatásos kisebb pénzű családoknál.

[ Szerkesztve ]

(#2699) kelly416 válasza Luck Dragon (#2694) üzenetére


kelly416
veterán

A céges S-Cross-t most csapattam körbe 10 perc alatt a cégnél magas nyomású mosóval, rossz fúvókával, relatíve kis nyomással, hideg vízzel. Szerintem ez sem volt mosva fél éve. Szegény csúnyább lett mint volt, mire megszáradt, úgyhogy valamelyik nap elviszem mosóba. :DDD
Ja? Fehér az alap színe, hogy tetézze a bajt.

(#2700) Luck Dragon válasza kelly416 (#2699) üzenetére

Nekem lelkifurdalásom van már , mindig csak hitegetem szegény Döncit , végén meg jól meglep valamivel …. :DDD
Nem kockáztatok , ma elviszem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.