Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) golyós


golyós
őstag

Ma érdekes anomália történt.
Novemberben lesz 3 éves a Lodgy.
Ma hív az asszony, hogy nem tudja kinyitni az ajtót az anyós oldalon.
Oké, hazaugrok, megnézem aztán legfeljebb hívom a szervizt.
Belülről nyitható volt, de kicsit nehezebben ment a kar mint szokott, kívülről nem nyílt.
A kilincs mozgott , de nem nyitott. Szórakoztam vele fél órát mindenféle módon, de semmi. Kinyit-bezár távval, kulccsal, felhúzott kilinccsel stb.
Hívom a szervizt, oké hétfő reggel 8.
Bezártam a kocsit és visszaléptem valamiért, kinyitottam ismét a távval, poénból rápróbáltam és most kinyílt kívülről. :W
Beszaladtam a szervízbe, hogy most mi van, hozzam-e így?
Rendes volt a szerelő, azt mondta próbálkozzunk hétvégén, ha nem jelentkezik a hiba ismét akkor reggel 7kor hívjam, ha meg ismét nem tudom nyitni, hagyjam úgy és reggel menjek.

Ez mi lehetett? :F

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#3202) Luck Dragon válasza golyós (#3201) üzenetére

Első körben a zár “rudacskát” kell majd bezsírozni, de gyanítom az lesz mint a Logan és a Dokkereinknél központi zár motor csere , mert hullanak bennük már kétévesen . :(((

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3203) kelly416 válasza Luck Dragon (#3202) üzenetére


kelly416
veterán

Szomorú ezt olvasni. Főleg úgy, hogy a miénk is mindjárt kifut a gariból.

(#3204) plömplöm válasza Luck Dragon (#3202) üzenetére


plömplöm
őstag

biztosan van, ami elhullik már kétévesen, de az mcv-t 11 éves korában úgy adtam tovább, hogy hibátlan volt az összes, és a 3 éves lodgy is köszöni, remekül teljesít ez a funkciója is. a 2005-ös thalia két éve kezdte ezt, azaz 15 éves korában.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3205) Luck Dragon válasza plömplöm (#3204) üzenetére

Régen minden jobb volt ;] :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3206) szaki04


szaki04
senior tag

Joggeres kérdés: A tempomat elég furán működik nálam. A beállított sebességet simán túltolja 3-5 km/h-val. Nagyon kellemetlen mikor megyek el a pályán a másik sávban haladó autó mellett 130-ra állított tempomattal, az autó meg gyorsít mint a barom 132-135-re, majd "észreveszi" hogy b*zmeg ezt túltoltam, hirtelen elveszi a gázt és éppen csak meg tudom előzni a delikvenst... :Y Nálad is ilyen Monya78?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3207) Luck Dragon válasza szaki04 (#3206) üzenetére

Hát nem tudom , szerintem ez a legtöbb tempomatós autóban így szokott lenni, legalábbis amit én vezettem , ugye változik mindig az útviszonyok és ahoz próbálja igazítani a beállított sebességet , de az átmenet plusz~ mínuszba is . És ilyenkor az ECU dolgozik erősen . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3208) szaki04 válasza Luck Dragon (#3207) üzenetére


szaki04
senior tag

Van egy Hyundai is családban, ennyire "nem nézi be" a sebességet... +-1-2 km/h-val visszaáll a beállított értékre. Ugyanazon az útvonalon használva... Ez sajnos ilyen, szerintem. Csak furán néz ki az előzésem... :C

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3209) Luck Dragon válasza szaki04 (#3208) üzenetére

Igen , sokat jelent milyen a vezérlőtechnológiája , most egy H Astrával megyek , Csókakőn lefelé direkt kipróbálom majd mekkora a diffi a beállított sebesség és az elért sebesség között , de eddigi tapasztalataim szerint itt lesz vagy 5~10 km/h eltérés .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3210) szaki04 válasza Luck Dragon (#3209) üzenetére


szaki04
senior tag

Volt Ford Cmax is használva egy rövid ideig, azzal sem volt semmi gondom, korrektül működött a tempomat abban is. Majd megszokom ezt is. Idővel.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3211) Luck Dragon válasza szaki04 (#3210) üzenetére

Úgy legyen :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3212) kelly416 válasza szaki04 (#3206) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... Elég fura. A Lodgy nem csinál ilyet, a céges S-Cross sem, de még a 97-es Fordom sem. Kigyorsítaskor közelébe érve a beallítottnak már nem gyorsít oly intenzíven, van amikor kicsit átcsúszik rajta, de ilyen1-2 km/t-t max, ami majdnem észrevehetetlen.

Vagy más a hozzáállásunk és én sokkal könnyebben elengedem ezt a +5 majd intnezív lassulás dolgot, de nem hinném.

(#3213) Monya78 válasza szaki04 (#3206) üzenetére


Monya78
veterán

Szia! Igen nálam is amikor bekapcsolom a tempomatot, kicsit túltolja a sebességet, majd visszalassít a beállítottra.

Nekem is fura volt eleinte, mostanában azt csinálom amikor azt a +5km/h-t gyorsítana, akkor váltok 5-ből -> 6-ba...így elterelem a figyelmemet a gyorsítás+lassításról.

Vagy pontosan elérem a gázpedállal a kívánt sebességet, majd tempomat gombbal rögzítem. Nem hagyom hogy a tempomat gyorsítson.

[ Szerkesztve ]

(#3214) szaki04 válasza Monya78 (#3213) üzenetére


szaki04
senior tag

Értem. Köszönöm. Valamit én is kitalálok. Egyelőre zavar a dolog.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3215) golyós válasza szaki04 (#3214) üzenetére


golyós
őstag

Nekem se csinálja a Lodgy, sztrádán belövöm 130-ra, de nem ingadozik.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#3216) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Keremtisztelettel, a beepitett atlagfogyasztas mero nagyon durvan teved. Legalabbis nalam.
Majus ota van a Sandero, azota belement majdnem 5000km, az jopar tankolas. Altalaba 7-800 kilometer utan tankolok.
A muszer 4,7-5,2litert irt ki, ennel tobbet sose es a valodi fogyasztas 5,6-5,7 kozott van, ugyanazon a kuton tankolva, kattanas utan meg 1 litert beletaposva a tankba. Vagyis mindig ugyanugy tankolok, ha hiba van a modszerbe az mindig hiba lenne vagyis az eddigi kb. 7-8 tankolasnal kiegyelitodott volna.
A legdurvabb amikor 4,7-et mutatott es tankolasnal 5,6 lett a betankolt mennyiseg.
Masnal is ennyire durvan rosszul mutat?
A masik ami szamomra csalodas, egy 22 eves Skoda Feliciabol ultem at, annak a fogyasztasa nyaron 5,6-5,7l volt. Ennek is hajszalpontosan ennyi.
22 ev alatt ennyi tortent, ennyit fejlodott a motortechnika...?

(#3217) kelly416 válasza tordaitibi (#3216) üzenetére


kelly416
veterán

Hény lovas, hány hengeres, mekkora súlyú is volt a kotkoda és mennyiben más a Sandero? Változás van, csak úgy mint a mobiloknál. Nem a kevesebb fogyasztás a lényeg, hanem az, hogy egy napot elmenjen nagyobb teljesítménnyel is. Itt is nagyobb a teljesítmény, a fogyasztás megmaradt.

Egyébként a Lodgy (ameddig néztem az elején) eléggé közel volt az igazsághoz, 2-3 decivel mutatott kevesebbet a tankolás után számoltnál, szóval ott nem annyira nagy a kamu.

(#3218) tordaitibi válasza kelly416 (#3217) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A Felicia 43 lovas, 960kg volt ha jól emlékszek. 1,3-mas mezei szívó benzines. Sandero meg 900-as turbós.
A Feicia tetűlassú ez tény, olyan lendkerekes autó féle, ha az érdi dombnak nem futok neki 100 felett akkor alig megy fel :)
Abban igazad van hogy menetdinamikában köröket ver rá a Sandero de az én vezetési stílusom 40 éve ugyanaz, és 12 éve ugyanaz az autóhasználatom, kb. 2 hetente ismétlődik ugyanaz az útvonalhalmaz és ugyanannyit utánfutózok. Vagyis teljesen egyformán, egyforma utakon, ugy nazokon a távokon használom az autókat, szinte kilométerre azonosan. Ideális tesztkörnyezet.

Erre írtam hogy nem sokat fejlődtek a benzinmotorok hatásfok tekontetében.

(#3219) kelly416 válasza tordaitibi (#3218) üzenetére


kelly416
veterán

Megismételem. Sokkal nagyobb a teljesítmény, nagyjából a duplája. A fogyasztásod mit sem változott, ezek szerint sokkal takarekosabb az új motor. Ha ez is 43 lovas lenne, kb. 2/3 ennyit fogyasztana.
Plusz tegyük hozzá, hogy sokkal kisebb méretben csinálták meg mindezt, azaz a technika is sokat fejlődött.

(#3220) mirci18 válasza tordaitibi (#3218) üzenetére


mirci18
addikt

Almát a körtével összehasonlítás.
Semmi értelme.
Elárulom miért.
Van egy Suzuki Wagon r em 2004-es 1.3 vvt motor 94 ló.
Mellette egy Logan Mcv 0.9 TCE 90 ló.
Mindkét kocsi motorja ugyanolyan erős.
De a kombim 1 literrel kevesebbet fogyaszt.
És nem utolsó sorban jó egy méterrel hosszabb mint a Wagon.
Tehát van fejlődés ilyen téren nagyon is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3221) Luck Dragon

Ma Dönci kapott új toronycsapágyakat , lengéscsillapítókat meg gólyalábakat.
Újra úton :)
Holnap le is lesz tesztelve Székesfehérvár & Pozsony oda-vissza körjáraton .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3222) kelly416 válasza Luck Dragon (#3221) üzenetére


kelly416
veterán

Helyes, helyes. Szeretem, ha gazdája van egy autónak. :R
Jó utat, kevés hülyét!

(#3223) Luck Dragon válasza kelly416 (#3222) üzenetére

:R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3224) szaki04


szaki04
senior tag

Akinek van Android Auto vagy Apple Carplay a kocsiban, Neki megbízhatóan működik? Nekem van amikor elmegy 1-2 óra hosszan, de van amikor 5 percenként eldobálja a kapcsolatot. A kábel eredeti Apple, a telefonhoz kaptam. Mi lehet a baja? Vigyem be egy frissítésre esetleg?

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3225) Monya78 válasza szaki04 (#3224) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

Apple csak 10percnyi kíváncsiság erejéig volt rákötve, saját telóm Androidos ennél van csak hosszútávú tapasztalatom, de sose dobott sehova, stabil volt eddig. Átalában városon belüli szaladgáláskor össze se kötöm a kábellel, vagy rádiózok vagy pendrive-ról indítom az mp3-at, (vagy videót a gyerköcnek).

Sőt furi, de tetszik, ha pl a melóhelyen spotyztam telefonról, a kocsiba ülve mindenféle kábel dugdosás nélkül, bluetooth-on folytatja a kocsiban a spoty tartalmat.

(#3226) szaki04 válasza Monya78 (#3225) üzenetére


szaki04
senior tag

Szia!

Várjál, a BT kapcsolat az nekem is stabil, a baj akkor van, ha a telefont próbálom tükrözni a "tablet" kijezőjére. Tehát a navigációt van amikor 5 percenként eldobja, de ment 1 óra hosszat is. Carplay-el nem akar összejönni stabilan a dolog. Vezeték nélkül pedig elvileg már nem megy, ezt mondta a kereskedő mikor vettem a kocsit.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3227) kelly416 válasza szaki04 (#3224) üzenetére


kelly416
veterán

Van, tökéletes. Lodgy meg Mi 9T pro és Samu S20FE is tökéletes.

Szerk.:
Ja? Nálunk a "régi" navi van és nincs vezeték nélküli kapcsolat csak madzagos.

[ Szerkesztve ]

(#3228) szaki04 válasza kelly416 (#3227) üzenetére


szaki04
senior tag

Elvileg itt is csak madzagos kapcsolat van, ha tükrözésről van szó. BT kapcsolat esetén csak telefonálni tudok, navigálnak nem. Lehet visszaviszem, nekem ez fontos lenne, hogy megbízhatóan működjön.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3229) kelly416 válasza szaki04 (#3228) üzenetére


kelly416
veterán

Tablet van a műszerfal tetején és nincs vezeték nélküli AndroidAuto? Azok nem párban járnak?

Na de mindegy, a kérdésed tekintetében lényegtelen a dolog, ha kábelen nem stabil a kapcsolat, akkor az nem túl jó. Én a céges S-crossal szenvedek néha így, de az másfél havi ta egy hétig van nálam, túllépek a dolgon. A mi saját Lodgynk viszont tökéletesen muzsikál.

(#3230) szaki04 válasza kelly416 (#3229) üzenetére


szaki04
senior tag

iPhone van a családban. Az nem megy vezeték nélkül. Android lehet megy kerítek egy telefont kipróbálni. Köszönöm a segítséget. :R

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3231) plömplöm válasza szaki04 (#3226) üzenetére


plömplöm
őstag

bakker, kivették a vezeték nélküli tükrözést a felszereltség-listából, csak vezetékest írnak. remek.

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3232) szaki04 válasza plömplöm (#3231) üzenetére


szaki04
senior tag

....és az sem valami stabil, sajnos.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3233) Monya78 válasza szaki04 (#3226) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

Ez a mondatom a vezetékes összekötésre vonatkozott: "saját telóm Androidos ennél van csak hosszútávú tapasztalatom, de sose dobott sehova, stabil volt eddig. "

Kelly416:
"Tablet van a műszerfal tetején és nincs vezeték nélküli AndroidAuto? Azok nem párban járnak?"
Közepes felszereltséggel járt a tablet+vezetékes applecar/android auto + 4 hangszóró,

100eFt-os felár lett volna a vezetéknélküliség + a gyári navi + még 2db hangszóró

[ Szerkesztve ]

(#3234) szaki04 válasza Monya78 (#3233) üzenetére


szaki04
senior tag

Értem. Köszönöm a választ. Nekem már direkt mondta a kereskedő, nincs vezeték nélküli megoldás még Extrém felszereltség esetén sem. Cca. 1 hónapos a kocsi. :R

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3235) Luck Dragon

Csak én vagyok vak , vagy az új Sandero esetén már tényleg nem opcionális lehetőség a CVT váltó kérése :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3236) Monya78 válasza szaki04 (#3234) üzenetére


Monya78
veterán

Decemberben rendeltem a kocsit...akkor még volt vezetékmentes lehetőség, plusz több hónapon át még volt (vissza-vissza jártam a konfigurátorhoz)

De Én se kértem, nem ért számomra annyit.

(#3237) Monya78


Monya78
veterán

Felnéztem a dacia oldalára...megterveztem a meglévő kocsimat és +1.370.000 Forint a decemberi rendelésemhez képest :Y

(#3238) Luck Dragon válasza Monya78 (#3237) üzenetére

:DDD :( :O

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3239) baro32 válasza Monya78 (#3237) üzenetére


baro32
aktív tag

Hát igen elszabadultak az árak de elég rendesen :(
Én még 2017.08.28-án a Sandero 1.0 (2.463.000ft) vettem a pótkerék és a Fehér szín is benne van az árban és most léptem meg vele a 12ezret!
Ennyi pénzért már sohasem fogunk új autót vásárolni az biztos.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#3240) szaki04 válasza Monya78 (#3237) üzenetére


szaki04
senior tag

Nekem 7 millió felett volt a vége. Comfort felszereltség; biztonság csomaggal+teljes pótkerék. Ebből jött le a nagycsaládosok kedvezménye.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3241) Monya78 válasza szaki04 (#3240) üzenetére


Monya78
veterán

Enyémnek 6,7millió volt az ára amiből lejött még a nagycsaládosok kedvezménye.

Comfort felszereltség: + Fekete metál + Biztonság felszereltség + automata klíma + cápauszony antenna + 4db négyévszakos gumi.

4 évszakos gumi felára 60eFt volt, a gyári continentál nyári gumit pedig árulom, 100eFt alatt nem adom, tehát ott is jönni fog vissza az árból.

(#3242) kelly416 válasza Monya78 (#3241) üzenetére


kelly416
veterán

Zsír új ContiEcoContact 5 ami 47.000/db (legalábbis a 195/55R16, de gondolom a Joggerre is az megy fel) nem megy el garnitúrában 100.000 pénzért?

(#3243) Monya78 válasza kelly416 (#3242) üzenetére


Monya78
veterán

Contiból a 6-os szériát adják a joggerhez, kicsit szélesebb is, azaz pontosan ez: [link]

75 eFt-ért vitték volna egyből, azt megmosolyogtam, ráérek...100 alatt nem adom el, akkor inkább megtartom és használom.

(#3244) szaki04


szaki04
senior tag

215/55 R16 gumi rámegy a kocsira? Maradt egy garnitúra az előző autóból. Az enyémben is van automata klíma.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3245) Monya78 válasza szaki04 (#3244) üzenetére


Monya78
veterán

Ahogy látom a kalkulátorokban elvileg jó...

2% a különbség 2,5%-tól mondják hogy nem ajánlott
gyári felni 6,5J erre az ajánlott a 195 és 205 szélesség, de még ráfér max a 215-ös is...

(#3246) Luck Dragon válasza szaki04 (#3244) üzenetére

Nálatok a könyvében. Nincs leírva a kerekek engedélyezett méretei :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3247) Monya78 válasza Luck Dragon (#3246) üzenetére


Monya78
veterán

Könyvben nincs, az első ajtón lévő matrica pedig hülyeségeket (is) ír...

Maga a karosszéria engedné szerintem a 20" meg a 260-as szélességű gumit is :DDD

(#3248) kelly416 válasza Monya78 (#3243) üzenetére


kelly416
veterán

A 75 majdnem fél ár. Az azért tényleg eléggé kevéske, ha nem használtad. Állítólag nemsokára kilőnek a gumi árak is, én lehet, inkabb megtartanám a helyedben. A nyári nyárra jó, a 4S meg ősztől tavaszig nagy hó kivéeelével jobb mint a téli. Nagy havak meg már sajna nem igazán vannak, úgyhogy pont van két szetted.

De azon meglepődtem, hogy a CEC5 kisebb méretben drágább, mint a CEC6 nagyobb méretben.

(#3249) szaki04


szaki04
senior tag

Használ valaki Spritmonitort.de-t? Miért nem számolja el az első tankolás mennyiségét és értékét? 3x tankoltam cca. 120 liter benzint, a számolási résznél pedig csak ~80 litert hoz összmennyiségnek.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3250) Monya78 válasza Luck Dragon (#3246) üzenetére


Monya78
veterán

3d felni konfigurátorban csináltam egy ilyet... ez csak 17", "kicsit" megültetve...
Dácsia szervízben néznének nagyot ha az első éves szervizen így jelenne meg: :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.