Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) plömplöm


plömplöm
őstag

gyönyörűen látszik, hogy miért ekkora tutiság ez a nagy tengelytáv :K

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3802) Monya78 válasza plömplöm (#3801) üzenetére


Monya78
veterán

Hááát... :B
gyakorlatilag tutiság lenne, ha: sínen állítható lenne a középső üléssor...5 üléses üzemmódban egyszerűen túl nagy a csomagtartó viszont kicsi a középső üléssornál a lábhely.
Gyerekülésben lévő gyermek szétrugdossa a első ülés hátlapját (20éves passatnál el se érte a lába, mondjuk a gyermek is nőt :DDD ).

Nagy tengelytáv a szűk, kanyargós városi kis utcákban hátrány, minden másban előny.

[ Szerkesztve ]

(#3803) Flowtation


Flowtation
őstag

Szaisztok!
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a gyári kihangosítóban a mikrofon hangerejét nem lehet esetleg állítani? Tehát engem hallanak gyengén a kocsiban, ezen kellene javítani. Van erre valami hack?
Egyébként a belső világítás melletti nyílás az mi? Az is mikrofon lenne? Én a múltkor próbáltam, a navi mellettihez ha közelebb hajoltam, akkor jobb volt, de úgy meg szar vezetni. :)

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3804) plömplöm


plömplöm
őstag

nekifutott-e már valaki a bicskakulcs témakörnek? én tettem most néhány tétova lépést, eddig sikertelenül, állítólag a dacia nyákját nem lehet a renault kulcsházába áttenni.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3805) kelly416 válasza Flowtation (#3803) üzenetére


kelly416
veterán

Alapvetően jó a Lodgy akusztikája. Ha mégis panaszkodik valaki hogy halk amit mondok, akkor egy picit hangosabban szoktam beszélni. Ez minden problémát megoldott idáig. Sosem jutott eszembe próbálgatni, hogy a belső világításkapcsoló melletti, vagy a fejegység melletti lyuk a mikrofon helye.

(#3806) kelly416 válasza plömplöm (#3804) üzenetére


kelly416
veterán

Amikor keresztanyámék bicskája beletört a Suzuki vitára kulcsának bicska kulcsosításába, akkor én már feladtam a Lodgy-val kapcsolatos ilyen irányú törekvéseimet.
Egyébként igen, már néztem ilyeneket, de én se találtam semmi normálisat.

(#3807) plömplöm válasza kelly416 (#3806) üzenetére


plömplöm
őstag

köszi, én még nem adom fel :)

más:
"A csomagtartóban úgy tudták kialakítani a kerekesszék rögzítéséhez szükséges pontokat, hogy a második sori ülést egyáltalán nem kellett megbolygatni, így a Jogger az átalakítás után is teljes értékű ötszemélyes autó marad."

mondjuk az nem semmi, hogy a csomagtartó aljával mit mókoltak

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3808) kelly416 válasza plömplöm (#3807) üzenetére


kelly416
veterán

Az nem semmi. :R

(#3809) Luck Dragon válasza plömplöm (#3807) üzenetére

Azért ez hiánypótló :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3811) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Jogger 3. sor üléshez akarok utólagos isofixet, ilyet találtam és rendeltem, de f*ngom sincs hogy kéne beszerelni mert semmilyen útmutató nem jött hozzá, youtubeon egyetlen videó volt amin a srác flexel, fúr, csavaroz :D

Valaki találkozott már értelmes utólagos isofix megoldással 3. soros ülésekhez? (alapvetően övvel tökéletesen rögzíthető a gyerekülés, most is úgy van, de az isofixes talppal rögzítve dönthető is lenne, ami ~2 órás úton nyilván komfortosabb mert a gyerek még el szokott aludni, és most hogy nem tudtuk dönteni az ülést, dülöngélt a feje összevissza, szóval nem is elsődlegesen security miatt kellene az isofix).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#3812) rob210 válasza updog (#3811) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha gyári megoldás azt hivatalosan az ülés csavarjai rögzítik. Mert ugye az se mindegy, hogy a karosszéria hol, hogy van kiképezve!

Renault power

(#3813) updog válasza rob210 (#3812) üzenetére


updog
senior tag

"Ha gyári megoldás azt hivatalosan ..."

Ezért írtam hogy "utólagos" :D

Ugye a 3. sorban (én biztos nem látok) nincs semmilyen rögzítési pont sehova, sem a karosszériához, sem az üléshez (ugye az egész ülés 8 kiló, itt ahol félbehajtható a támla mentén, oda bemegy maga az isofix csatlakozó, de ha rátolom előlről a gyerekülést, akkor indul is vissza hátrafelé). Max. ha az ülés hátába belefúrok és átcsavarozom ezt az egészet valahogy a'la a youtoube videón láttam. Ezt elkerülném ha lehet, egy két hete átvett autónál :D

De valszeg 14 napos elállás lesz mert tényleg egy nyomorult papírt se küldtek, és neten sincs róla semmi hogy mivel kompatibilis, hogyan kell berakni stb...

Láttam ilyen hevedereset aliexpresszen, az legalább látszólag úgy néz ki mint ami fixen megmarad, mert konkrétan rá van négy ponton, övvel alul-felül fűzve az ülésre.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#3814) rob210 válasza updog (#3813) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez ahogy nézem egy ellendarab.
Magyarán a csomagtartó felől odateszed az üléshez miközben valaki rátolja a gyerekülést.
Máshogy ez nem működhet.

Renault power

(#3815) updog válasza rob210 (#3814) üzenetére


updog
senior tag

Igen, gyanús, pont ezért szívás nálunk, ahogy írtam, a rögzítésbe bekattanó talp nem "odaszorul" fixen, hanem ennek előre-hátra kattogtatásával lehet az ülés dőlését állítani. Csak ha nem valóban fix az isofix, akkor nem kattogtatok, hanem csak tologatom előre-hátra az egészet... ez akkor elállós cucc lesz.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#3816) kelly416 válasza updog (#3815) üzenetére


kelly416
veterán

Ez fúrás, hegesztés nélkül nem isofix hanem pont semmi. Az ellenségem gyerekét sem bíznám rá.

(#3817) Monya78


Monya78
veterán

Egy ideje nem reseteltem fogyit... átlag sebességből kiderül hogy elég vegyes, de kicsit több mint a fele városi lehet. Érződik a melegebb időjárás, eltűntek a 10liter-es ovibajárós fogyasztások. :B

Szép lassan egy éves lesz a kocsi, már számolja vissza a napokat a karbantartásig. A kötelező pollenszűrő mellett, kérek olajcserét is...sok volt az eddigi 8000km-es futásában a városi közlekedés.

[ Szerkesztve ]

(#3818) Luck Dragon válasza Monya78 (#3817) üzenetére

Ez égsz baráti , mármint a fogyasztás . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3819) szaki04 válasza Monya78 (#3817) üzenetére


szaki04
senior tag


Az enyém így néz ki... Sok autópálya, kevés város.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3820) Monya78 válasza szaki04 (#3819) üzenetére


Monya78
veterán

Autópályázás még mindig jobb mint a csak város fogyasztásilag.

Nem tudom mennyi a CW értéke a joggernek de ezzel a hasmagassággal és alakkal, nem túl jól hasítja a levegőt :DDD

Van valami panasz a kocsira? Tiédben már nagyon gyűlnek a km-ek...

(#3821) kelly416 válasza Monya78 (#3820) üzenetére


kelly416
veterán

Hát… a Lodgy nem igazán 130 barát. 90 körül vagy még annál is lassabban szeret menni gazdaságosan. Neki a városija (ok, nyugis kis város, nincs dugó) jobb mint a pályás átlag.

(#3822) szaki04 válasza Monya78 (#3820) üzenetére


szaki04
senior tag

Az enyémmel volt a probléma. A vezérléssel voltak gondok. De azt orvosolták. Azóta túl vagyok a 20000 km-en. Gond nem volt, viszont a fogyasztással nem vagyok megelégedve. A beavatkozás előtt simán 7 l/100 km alatt volt. Most elkezdett fölé menni.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3823) ati05


ati05
aktív tag

Sziasztok

Van egy 2020-as 1.0 sce Logan MCV-m, fékbetétet kell benne cserélni, szerintetek milyen márka lenne jó? Hajlok a drágábbak felé is.

(#3824) rob210 válasza ati05 (#3823) üzenetére


rob210
nagyúr

Zimmermann, delphi, trw, ate

Renault power

(#3825) hz0917


hz0917
tag

Sziasztok!
A méregtől nem látok. Három hét után a márkaszervíztől visszakapott autómon foltos lett az ajtókárpit, a tető kárpit két helyen, hátsó ülőlap. másfél éves autó.

(#3826) kelly416 válasza hz0917 (#3825) üzenetére


kelly416
veterán

Mindezt melyik márkaszervizben? Had tudjuk, készüljünk fel rá.

(#3827) hz0917


hz0917
tag

Miskolc Gold-Cars

[ Szerkesztve ]

(#3828) rob210 válasza hz0917 (#3827) üzenetére


rob210
nagyúr

Híresen undorító a munkájuk :R sorry.
Nálam 3 elrakott vezérléses kocsi járt amit ők csináltak.

Renault power

(#3829) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Előre leszögezem megyek a szerívbe, csak mint érdekes (aggasztó?) dolgot írom le. Pár napja furcsa dolgokat produkál a kocsi (lodgy, 2019). He lejtőn gurulok és óvatosan fékezek, alig nyomva a féket, akkor szép lassan egészen félig be tudom nyomni a pedált. Ha hirtelen rálépek, akkor aztán van ellenállás már az elején. Továbbá most szombaton tűnt fel jobban, a pesti dugóban, hogy álltam a lámpánál, fékpedál benyomva, és pár másodperc után elkezdett gurulni a kocsi :Y , mintha elengedett volna a fék. Ezt többször is megcsinálta, szóval ma hívom is a szervízt, csak érdekelne, hogy Ti tapasztaltatok-e ilyet?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3830) kelly416 válasza Flowtation (#3829) üzenetére


kelly416
veterán

Folyik el valahol a fékfolyadék. Legalábbis először erre tapogatóznék. Nem tapasztaltam ilyet a Lodgy-n szerencsére.

(#3831) rob210 válasza Flowtation (#3829) üzenetére


rob210
nagyúr

Levegős a hidraulika!
Minél előbb szervíz.
Mert ahonnan levegőt kap onnan szivárog is a folyadék.
Lodgy esetén hátsó féknél kezdeném a hibafeltárást.

Renault power

(#3832) kispalsz


kispalsz
tag

Sziasztok!
Segítsetek kérlek abban, hogy hol találom meg kerékcserénél a szükséges meghúzási nyomatékot.
Dacia Jogger 100 ECO LPG -s 7 személyes verzióról lenne szó, lemez felnit cserélnék alu felnire.
A kerekek kompletten szerelve vannak még a szervizben megcsinálták.

Köszi. Ha valaki a pontos értéket ismeri az is elég, de örülnék egy hivatkozásnak is.

(#3833) rob210 válasza kispalsz (#3832) üzenetére


rob210
nagyúr

Kerékmérettől függ.
120-130Nm
15-16"

Renault power

(#3834) kispalsz válasza rob210 (#3833) üzenetére


kispalsz
tag

Ok,
a kerék mérete:
205/60 R16.

Akkor a 130 Nm meghúzás a jó választás?

(#3835) rob210 válasza kispalsz (#3834) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen.

Renault power

(#3836) Flowtation válasza kelly416 (#3830) üzenetére


Flowtation
őstag

és #3831rob210
Megvolt a szervíz, ott is marasztalták az autót, mivel így nem biztonságos. Ma kapunk csereautót, viszont az alkatrészekre azt mondták, nem tudni, mikor lesz meg...Vagy vákuum dob vagy vákuum továbbító cső, ezt még nem tudni, utóbbira mondták azt, hogy nincs és nem is elérhető, akár 1 hónap (!) is lehet. Ez elég gáz, június végén mennénk hosszabb útra.
Persze 100% gariban intézik a dolgot.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3837) Monya78 válasza Flowtation (#3836) üzenetére


Monya78
veterán

Csere autót mennyi időre kaptátok meg? Míg kész nem lesz?

10 nap múlva enyém is megy szervízbe, kötelező 1 éves + olaj csere, de megemlítetettem Nekik hogy amit nyáron nem tudtak orvosolni hibát, csak nézzenek rá újra... (Tolatás+kanyarodás közben bejelez az első radar miközben nincs semmi akadály)

(#3838) Flowtation válasza Monya78 (#3837) üzenetére


Flowtation
őstag

Erre nem tértünk ki részletesen. Ma fognak még ezügyben hívni, mert volt róla szó, hogy házhoz hozzák a kocsit. Nem kerül semmibe, ezt csak azért írom, mert az árlistában van egyébként ár feltüntetve a csere autóhoz is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3839) rob210 válasza Flowtation (#3836) üzenetére


rob210
nagyúr

Várható volt, hogy az alkatrészhiány eléri a márkakereket is :(
Remélem mielőbb orvosolják.
:R

Renault power

(#3840) Luck Dragon válasza rob210 (#3839) üzenetére

Mi ez az alkatrész hiány dolog ? Nem követem .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3841) szaki04


szaki04
senior tag

A tavaly novemberben rendelt acél felni most jött meg a kereskedésbe. Mondtam nekik tartsanak ki a téli kerekcseréig. Akkor megveszem, ha még meg lesz akkor is.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3842) Flowtation válasza szaki04 (#3841) üzenetére


Flowtation
őstag

Nekünk pont tavaly télen nem volt vezető oldali ülésfűtés. Decemberben volt éves szervíz, február végére tudták megcsinálni, kompletten kellett cserélni az üléslapot. Ott is várni kellett az alkatrészre.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3843) rob210 válasza Luck Dragon (#3840) üzenetére


rob210
nagyúr

Semmi extra, az összes autógyár ezzel küzd.
Ki a félvezetőkkel, ki az alkatrész beszállítókkal, van aki a lemezekkel.
Az ukrán acélgyártás kiesése jelentősen hazavágta az ipart.
A félvezetők lassan 2 éve hiányoznak a kereslet csillapításához.
Az összeszerelő üzemek, meg a covid alatt sok dolgozót elküldtek, most meg nincs aki legyártsa a modulokat, alkatrészeket.
Minden mindennel összefügg.

Renault power

(#3844) Flowtation válasza rob210 (#3843) üzenetére


Flowtation
őstag

Hát nem tudom, mi orrba-szájba gyártjuk az autóalkatrészeket, igaz főleg elektronika, világítás vonalon.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3845) Luck Dragon válasza rob210 (#3843) üzenetére

Így értem , köszönöm :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3846) rob210 válasza Flowtation (#3844) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen, vannak üzletágak amik mennek, de hamarosan titeket is elér, ne izgulj.
Már pedzegetik, hogy kezdenek megtelni a raktárak azokkal az alkatrészekkel amiket nem tudnak mibe beépíteni, már pedig akkor le fogják állítani a rendelést.

Most egy vezérlésszettel jártam így.
2 Hónap mire megjön.
:Y

Renault power

(#3847) Monya78


Monya78
veterán

Tegnap megtörtént a külön kért olajcsere...elf 5w30 olajat raktak bele, 45eFt lett a vége.

Elvileg az elsőradaros mizériámra is találtak valamit, egy szenzort jövőhéten ki fognak cserélni. (szerintem nem csak ennyi a baja, nem csak egy bizonyos szenzor jelez be a nem létező akadálynál.)

Hétvégén volt egy 7fős utazás "picur" 18kilós a többi személy 60-100kg között +kézipoggyász...A-B-be néhány városon áthaladva 4.9 liter-es fogyi jött ki :K

(#3848) szaki04 válasza Monya78 (#3847) üzenetére


szaki04
senior tag

Az első park radar hiba nekem is kezdődik. De nekem indulásnál pittyeg, amíg nem gyorsítok kb. 20 km/h sebességre. :W

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3849) kelly416 válasza szaki04 (#3848) üzenetére


kelly416
veterán

Mert Te is pecaboton lógatod a répát a lovak elé, mint a Jégvarázsban.

(#3850) Monya78


Monya78
veterán

Mostanában nem reseteltem:

Most kicsit több volt a városon kívüli vezetés...kevesebb is lett az átlagfogyi :B

Fantom hibát jelző hiba továbbra se gyógyult meg...először rossz szenzort rendeltek meg, másodjára a cserélt szenzor se oldotta meg. Valami speckó sw.-vel fognak legközelebb próbálkozni, mondtam nekik úgy se fog megjavulni inkább kicsit drágább alkatrészeket kellene cserélgetni mint a vezérlő elektronikát mivel olyan alkatrész rossz ami túl tud melegedni, hisz hidegben sose jön elő a problem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.