Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) plömplöm válasza Monya78 (#3250) üzenetére


plömplöm
őstag

meglepődnének, aztán szépen le is dokumentálnák, hogy innentől fogva zéró garanciád van bármire, ami futómű :)
óvatosan ezekkel a dolgokkal. nekem az mcv nem ment át a műszakin a gyári 6" helyett 7" széles tárcsákon 185/65r15 helyett 205/60r15 gumiabroncsokkal.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3252) Monya78 válasza plömplöm (#3251) üzenetére


Monya78
veterán

Ez max csak álom, az ország délkeleti részén lakom híresen rossz minőségű utak vesznek körbe, itt a nagy hasmagasság és a ballonos gumi a legfontosabb extra tulajdonsága egy kocsinak. :DDD :( Mielőtt megrendeltem a joggert, nagycsaládos ismerőssel beszéltem Neki c4 spacetourer-je van, mindennel elégedett kivéve a hasmagassággal, óvatoskodva is szokott koppanni az alja.

(#3253) Luck Dragon válasza Monya78 (#3252) üzenetére

Na igen , arra tényleg nem semmi . Látszik is , hogy nem is járok felétek. :DDD :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3254) kelly416 válasza Luck Dragon (#3253) üzenetére


kelly416
veterán

Látod? És még így is kellett torony sapágyat meg lengéscsillapítót meg gólyalábakat cserélni. Mi lenne, ha arra is járnál?

De látom, mész rendesen, nem egy kis városkában terítesz.

(#3255) Luck Dragon válasza kelly416 (#3254) üzenetére

Mert “ szerintem” az ország északnyugati részen vannak jobb utak , többi igazi Balkán , hiába volt az elmúlt években nagy országos úthálózat felújítás . Csak egy példa ; ott a híres M7-es és olyan gödrös - foltos- hullámos hogy csak na , ráadásul szinte használhatatlanul be is van állva .
És még csodálkoznak , hogy kis hazánkban mennek a SUV-ok? Én is mondtam a főnököknek , hogy Dönci után egy dízeles Dusterrel szívesen megismerkednék. :DDD

Térképen legtöbbször látogatott ügyfelek es partnerek láthatóak . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3256) kelly416 válasza Luck Dragon (#3255) üzenetére


kelly416
veterán

És nyilván sok más ember szerint is. Én innen Szentesről is érzem a különbséget egy Békéscsabai és egy Kecskeméti út között is, de ha Csabáról Mezőhegyesre kell mennem, akkor inkább kerülök Orosháza felé például, mert az alsóbb rangú utak sokszor olyanok, hogy elharapom a nyelvem egyedül is az autóban, amikor nem beszélek, csak simán ülök és vezetek.

Mindjárt gondoltam.

(#3257) Monya78


Monya78
veterán

Szép lassan döntenem kellene a Easy service -ről, Nekünk elég a 5év/80.000km-es legkisebb kategória is.

G+ 5év/80.000km = 70eft
Easy Service 5év/80.000km = 230eFt

Jól gondolom az Easy Service mellé nem kell megvenni a garancia kiterjesztést, az benne van az árban? Tehát öt évnyi szervizelésért igazából 160eft fizetünk előre?

Nincs előttem a szervízkönyv, de 5 év alatt ami komolyabb tétel 2 olajcsere, és 1 gyertyascsere. perpill úgy tudom 19eFt áfásan az óra díj.

Szóval megéri?

(#3258) kelly416 válasza Monya78 (#3257) üzenetére


kelly416
veterán

A Lodgy-nak sima olajcsere meg olajszűrő csere volt 70 perc (mert minden megkezdett óra fizetendő) cirka 90.000Ft tavaly tavasszal. Az idén tavaszi teendőkben pollenszűrő csere volt csak, cirka 30.000Ft és max. fél óra "átnézéssel" és a szerviz ikon kiütésével.
Ha meg akarod venni, sokat spórolsz a szervizköltségeken.
Ha nem feltétlen kell, akkor számolj magasabb szervizdíjjal, mert ez már most sem ennyi lenne amit írtam.

(#3259) JoinR válasza Monya78 (#3257) üzenetére


JoinR
senior tag

Igen benne van a plusz gari.
Megéri az Easy Service, főleg, hogy jövőre is még bőven nőni fognak a karbantartási árak.

(#3260) Monya78


Monya78
veterán

Köszönöm a tanácsokat, úgy tűnik megéri az árát...

Céges fordjaink szervizénél azért ismerik a tizedes vesszőt a munkaóránál, daciánál meg nem :(

(#3261) kelly416 válasza Monya78 (#3260) üzenetére


kelly416
veterán

Menj be egy kereskedésbe és olvasd el. Ahol én voltam, ott ki volt írva, hogy minden megkezdett órát ki kell fizetni. Attól még nem biztos, hogy mindenhol így van.

(#3262) mirci18 válasza Monya78 (#3250) üzenetére


mirci18
addikt

Nem azért vesz az ember stepway autót hogy magasabban üljön?
Én sose értettem miért jó autóban gokartként ülni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3263) mirci18 válasza Monya78 (#3257) üzenetére


mirci18
addikt

Én a helyedben kétszer is meggondolnám.
A kötelező szervízt fizeted ki ezzel.
Vagyis két évente egyszer kaphatsz ingyen olajcserét.
Ha te évente akarsz olajat cserélni az már feláras.
Szerintem sok értelme nincs így az easy servicének.
Főleg akkor ha neked közel van a Gyöngyösi vagy Egri Renault Service.
Ott van DLSK tagkezdvezmény.

Nekem mivel Gyöngyösről van az autóm volt egy ingyenes olajcserém.
A másik kettő meg 30 és kb 40 e ft volt. A kedvezmény miatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3264) JoinR válasza mirci18 (#3262) üzenetére


JoinR
senior tag

Én utálok magasan ülni, azért vettem Dustert, hogy ne kelljen félni a padkától meg úthibáktól a napi használat során (meg mert ez volt a legolcsóbb új, nem túl puruttya autó) :)

(#3265) mirci18 válasza mirci18 (#3263) üzenetére


mirci18
addikt

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3266) Monya78 válasza mirci18 (#3263) üzenetére


Monya78
veterán

Mi az a DLSK tagkezdvezmény? Ki juthat hozzá?
Mondjuk a "Sick-R" Kft, nem tűnik hivatalos dácsia szervíznek

Nekem sincs helyben a Békéscsabai szerviz: 2x50km kell menni.
30-40eFt különbségért már megéri kocsikázni...oda-vissza +200km-t

(#3267) mirci18 válasza Monya78 (#3266) üzenetére


mirci18
addikt

Kedves Tagok!A közleményekben kint van, hogy a klubnak van egy szalon partnere, de ezt gondolom kevesen olvassák, és sok az új tag!Szóval a klub partnere a ShickR Kft. Gyöngyös - Eger!Vannak klub kedvezmények:• Ha a partnernél veszel bármilyen Dacia típusú kocsit, az első bejáratos olajcserét ajándékba kapod! Viszont NEM vonható össze az első éves revízióval!• A kötelező revíziókra és az egyéb javításokra/alkatrészekre lehet egyedi ajánlatot kérni, a fejlécben is megtalálható e-mail címen: DLSK@renaultgyongyos.hu , ha 2 napon belül nem kapnál választ telefonon érdemes érdeklődni, hogy megérkezett e az e-mail vagy sem!Olaj kérdés, legyen szó az ingyenes cseréről vagy a kötelező revízióról:A gyártó által kiajánlott alap olaj kerül beárazásra, HA úgy gondolod, hogy a kocsid jobbat érdemel és szeretnél egy másik fajta olajat kérni, erre is megvan a lehetőség, ezt a szándékot előre kell jelezned, esetleg megadni a kiválasztott olaj típust! És ha az az olaj típus a gyártó által ajánlottak között szerepel az kerül beárazásra!Ha szeretnétek bármilyen klub kedvezményt igénybe venni, a klubra kell hivatkozni és minden esetben előre! És nem a pénztárnál vagy a munka után

Pedig de hivatalos szervíz.
[Ide lépj be]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3268) kelly416 válasza mirci18 (#3262) üzenetére


kelly416
veterán

Én szerettem alacsonyan ülni, ameddig nem dagadtam meg. ;]

(#3269) hz0917 válasza mirci18 (#3267) üzenetére


hz0917
tag

Vittem volna én is hozzájuk, de másfél hónapja kértem időpontot és a mai napig nem sikerült kapnom, Holnap a helyi renault szervízbe viszem elsőéves szervízre + kértem olajcserét.
69.000.- akkori árajánlat, de biztattak, hogy minden nap drágább. Szinte biztos, hogy hetven alatt nem áll meg. (Sandero Stepway 1.0 TCe)

(#3270) Monya78 válasza mirci18 (#3267) üzenetére


Monya78
veterán

Köszönöm!

Felveszem velük a kapcsolatot, annyi biztos hogy nem várom meg a két év/30ekm-es olajcserét, hamarabb szeretnék egyet (1 évnél gondoltam kb. az nálam 8-10eKm)

Első bejáratos ingyenes olajcsere mit jelent? Beletartozhat amit elgondoltam első olajcserére?

(#3271) mirci18 válasza Monya78 (#3270) üzenetére


mirci18
addikt

Az ingyenes olajcsere annak jár aki tőlük vett kocsit.
És ez is köztes olajcsere tehát egy fizetősnek ezt meg kell előznie.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3272) Luck Dragon válasza kelly416 (#3268) üzenetére

:DDD
De legalább most alacsonyan van a súlypont és jobban bele tudsz menni a nagyobb sebességű kanyarokba.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3273) Monya78 válasza mirci18 (#3271) üzenetére


Monya78
veterán

Reménykedtem a "Ha a partnernél veszel bármilyen Dacia típusú kocsit" ez azt jelenti Magyarországon Dacia szalonban, daciát veszek. Na mindegy ingyen olajcsere nem lesz, de 30-40 eFt kedvezményért már érdemes utazgatni kicsit többet.

Kelly416: Még tavaly jöttem rá a passatban, ha feljebb emelem az ülés és látom a motorháztetőt, könnyebb a parkolás, és úgy általánosságban a vezetés :DDD
joggernél megszenvedtem a ülésbeállítással, mióta sikerült nem merek hozzápiszkálni. Annyi biztos hogy magasan ülők, mert lefelé kell kiszállnom.

(#3274) kelly416 válasza Luck Dragon (#3272) üzenetére


kelly416
veterán

Ahogy mondod. :DD

(#3275) szaki04


szaki04
senior tag

Olyankor mi újság van, ha Pesten tankolok MOL kúton, majd még aznap Pécsett is? Tele a tank, a forgalmit meg csak a pénztáros csippantja le... Lefejtetik a benyát a kocsiból? Holott csak egyszer szabad tankolni MOL kúton bármelyik árfolyamú benzinből... :Y

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3276) kelly416 válasza szaki04 (#3275) üzenetére


kelly416
veterán

A MOL hálózaton belül 1x tudsz naponta elméletileg. De MOL kútón kívül van még egy csomó szolgáltató, ha nem vagy hozzá kötve a MOL-hoz (nálunk a céges autókat csak ott lehet céges kártyára tankolni, minden más saját zsebre menne), van 50 litered Shell-nél, 50 az OMV-nél, 20 a Lukoinál, és így tovább.

Gyakorlatilag több helyről hallottam, hogy piaci áron az összes üzemanyag eladó, olyankor a MOL sem feltétlen csipog be a rendszerbe.

Szerk.:
Aztán, hogy utólag mit tesznek? Szerintem "csak" piaci áron fizettetik ki Veled a második 50 litert.

[ Szerkesztve ]

(#3277) Luck Dragon válasza kelly416 (#3276) üzenetére

Nekem is OMW a céges kártya és nem nézik jó szemmel a cégnél ha máshol tankolok . :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3278) kelly416 válasza Luck Dragon (#3277) üzenetére


kelly416
veterán

Ok, de ha véletlenül nagyon sokat mennél, akkor Te tankolhatsz 2x is 50 litert egy nap, nem?
Tudtommal ez a teljes hálózatra kitetjedő limit csak a MOL kutakon van.

(#3279) Luck Dragon válasza kelly416 (#3278) üzenetére

Ilyen jellegű akadályba még nem futottam bele , így gyanítom hogy igen .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3280) Monya78


Monya78
veterán

Egy kis tanácsot kérnék...egy kis karc elleni védelmet tervezek olcsón a joggerre, mit vegyek?

pl ajtóél védelemre: Átlátszó: [link], Fekete (ragasztós) [link] , Fekete rászorítós: [link]
Mivel a kocsi fekete, a fekete szín nem zavaró. A rászorítóst magamban egy kicsit kilőném, durva a felülete, plusz a ragasztós csak jobban a helyén marad.

Belső küszöbre ilyesmi? [link]

Kilincs mögé? [link] sima fekete jobb lenne, de olyat nem látok.

Lámpára: [link] amilyen ügyetlen vagyok, úgyse tudnám szépen feltenni.

(#3281) Luck Dragon válasza Monya78 (#3280) üzenetére

Én ódzkodom ezektől a ragasztott dolgoktól , mindig ott van bennem , hogy ezek az olcsó kínai utángyártott dolgok a nap sütésére a fényezése oda lesz , főleg ha egyszer cserélve lesznek mert elöregednek. :(

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3282) kelly416 válasza Luck Dragon (#3281) üzenetére


kelly416
veterán

Eleve a minőségi fóliát is cserélni kellene pár évente, nem? Lehet, rosszul tudom, de az UV kikészíti, törik, serül és a ragacs leszedhetetlen spec. anyagok nélkül.

Hátsó küszöbre, hátsó lökösre a csomi bajárathoz én is tettem, de azok kis felületek. Azokkal megbírkózom, ha majd vakarni kell a ragacsot. De egy egész ajtóról vagy motorháztetőről... kösz, de kösz nem.

[ Szerkesztve ]

(#3283) Luck Dragon válasza kelly416 (#3282) üzenetére

“ Eleve a minőségi fóliát is cserélni kellene pár évente, nem? “
- Fogalmam sincs , ennek utánna kellene olvasni . Még soha nem foglalkoztam ezzel a témakörrel .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3284) Monya78


Monya78
veterán

Főleg az ajtóél védelem érdekelne.
másodlagos a belső küszöb védelme, ott sok napfényt nem kapna.

Nagy felületen nem is gondolkozok.

(#3285) hz0917


hz0917
tag

Sziasztok!
Az első éves revízió + olajcsere 65000.- (Sandero Stepway 1.0 TCe)
Talán sosem tudom meg, hogy kedvezményesen Egerbe a SHICK-R KFT - nél mennyi lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#3286) mirci18 válasza hz0917 (#3285) üzenetére


mirci18
addikt

Miért ne tudnád meg?
Kérsz egy árajánalatot emailben.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3287) mirci18 válasza Monya78 (#3284) üzenetére


mirci18
addikt

Ami kopik az kopni fog.
Nálam a saját hibámból sérült az ajtó él.
Nincs védve semmivel.
A küszöbre tettem dísz matricát de ugyanúgy kopik a gyerköcök végett a festék.
Ezen kár izgulni.
Jó ha vigyázol rá de családi autónál esélytelen.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3288) hz0917 válasza mirci18 (#3286) üzenetére


hz0917
tag

Másfél hónapja, hogy kértem.
Válaszoltak, hogy küldjek alvázszámot az autó azonosításához. Biztosra akartam menni, ezért motorszámot is elküldtem.

(#3289) Luck Dragon

Ma mentünk egyet kirándulni oda-vissza (Szfv & Bugac) .
Minap szó volt hogy milyen az utak állapota , hát Földvártól Kecskemét irányába az 52-es ….édes istenem….. :(

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3290) kelly416 válasza Luck Dragon (#3289) üzenetére


kelly416
veterán

Mi meg mentünk egyet Szentes, Veszprém, másnap Tihany, komppal Siófok, Veszprém, ma komppal Siófok, Budapest, Szentes.
Itthon kérdezem az asszonyt, hogy a tankolási bizonylat? Kidobtam. Így fogyasztottunk amennyit fogyasztottunk, nem tudom kiszámolni. ;]
De a legjobb út Kiskunfélegyháza - Csongrád között volt. Otthon, édes otthon. :))

(#3291) Monya78


Monya78
veterán

Most néztem először rátankolós fogyasztásmérést...
Vegyes, de főleg városon kívüli úton mutatott a fedélzeti számítógép 5,5l-es fogyit, a rátankolásos módszerrel 5,9l-est számoltam ki. Nem olyan vészes az eltérés.

mirci18: élvédelmet biztos fogok csinálni, az asszony nem nagyon figyel az ajtó kinyitásra. :(((

(#3292) kelly416 válasza Monya78 (#3291) üzenetére


kelly416
veterán

Ne is mond. Tegnap a fiam egy térelválasztó oszlopok közé kiakasztott lánc "kerítésnek" nyitotta neki az ajtót, 5 pöttyben ment le a festék az éléről. Pedig nem tudom hányszor elmondtuk már nekik, hogy nem kivágni kell az ajtót, főleg amikor tudjuk, hogy van a közelben valami.

(#3293) plömplöm válasza kelly416 (#3290) üzenetére


plömplöm
őstag

ha kártyával fizettetek, akkor az összeget tudjátok, és ha hatósági áras volt, akkor vagy 479.9, vagy 480huf/liter, szóval akár tudhatod is.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3294) kelly416 válasza plömplöm (#3293) üzenetére


kelly416
veterán

Igazad van, de mindegy már. Haza érve nem tankoltuk meg és már ment vele az asszony egy "kevéskét" azóta is.

(#3295) plömplöm válasza kelly416 (#3294) üzenetére


plömplöm
őstag

az sem baj, én augusztus elején három tankolással tudtam előidézni egy könyvelhető teletank helyzetet, mert a lukoilnál 20lityér a limit, és az első két nekifutásnál nem volt elég ez a mennyiség a kattanáshoz, aztán így könyveltem be a kis táblázatomba. ha te nem vezeted a költségeket, csak úgy érdekelt volna ez az egy adott fogyasztás, akkor persze nem éri meg ezzel pepecselni.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3296) kelly416 válasza plömplöm (#3295) üzenetére


kelly416
veterán

Érdekelt volna, mert mentünk km-t is rendesen, meg pályáztunk sokat, amit a Lodgy nem annyira szeret már. De hát ilyen ez, igazából kirándulni mentünk nem tesztelni, így nem is erre koncentráltam.

(#3297) Luck Dragon válasza kelly416 (#3296) üzenetére

Ami késik az nem múlik . Lesz még rá lehetőséged :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3298) szaki04 válasza plömplöm (#3295) üzenetére


szaki04
senior tag

Ajánlom a Spritmonitor.de honlapot. Mindent tud. Fogyasztás, minden egyéb autó költség nyilvántartásra alkalmas. Van mobilapp is.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3299) plömplöm válasza szaki04 (#3298) üzenetére


plömplöm
őstag

köszi, tudom, de nekem a saját kis excelem is pont jó, aminek az alapja akkor készült, amikor még vágási feri sem csatlakozott a zinternetbe :D

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3300) Flowtation válasza plömplöm (#3299) üzenetére


Flowtation
őstag

és titkos ez a kis excel vagy megtudhatunk részleteket belőle? :) Engem érdekelne. Vagy a szimpla osztás-szorzás művelettel használod?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.