Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) cdl válasza Dvix (#2300) üzenetére


cdl
senior tag

Már vége a Dácia olcsó és elérhető ciklusnak.
De az összes márka emel, ez van.

(#2302) Dvix válasza cdl (#2301) üzenetére


Dvix
senior tag

Tudod mi a durva?...A Suzuki még mindig drágább... és ugyanazt a sz*r érintőképernyős navi/infotainment roncsot rakják bele az autóikba ami már 2015 ben is sz*r volt.... :(

(#2303) kelly416 válasza Dvix (#2302) üzenetére


kelly416
veterán

Lehet, én vezetek csak "low budget" autókat az újabbak közül, de nekem az S-Cross rendszerével sincs bajom azt leszámítva, hogy kb. csak gyári kábelekkel működik, ameddig a Dacia Ugreen, Baseus és minden más kábellel is, meg a Dacia tölti a telót navi közben, a Suzuki meg... hát 1 óra alatt 10% az nálam nem töltés, de több, mint a semmi. Vagy pont ezek volnának a "roncs" jelző okozói? :DDD
Biztos, egy Merci, egy Audi vagy bármi kifinomultabb, egyszer láttam élőben egy X5 integetős rendszerét működni, de nekem ezek is pont elegek. Jó, nem cserélném le a Dacia rendszerét a Suzuki rendszerére, az igaz.

(#2304) Dvix válasza kelly416 (#2303) üzenetére


Dvix
senior tag

Az én Dusterem navija is elavult de legalább gyors! :B :K van rajta 3 gomb is, kormányról is lehet mindent állítani hozzá. Az Android autó is jó gyors rajta. :B Jah és a 360 kamerám képe rajta szép világos. Szóval nem egy funkció bajnok de tényleg meglepően gyors!
Ahhh hagyjad! A Dacia sem minősül low budgetnak semmilyen téren most már! :(
Láttad a használt autó árakat? megőrülsz tőlük! Már nem tudom mit jelent az olcsó autó jelző :(

[ Szerkesztve ]

(#2305) Luck Dragon válasza Dvix (#2300) üzenetére

Horror , mást nem tudok mondani.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2306) JoinR válasza Dvix (#2300) üzenetére


JoinR
senior tag

Ami nekem van, Comfort LPG-nek az áprilisi 4.9-es listára ma 5.36 lenne. Viszont valamivel többet is nyújt, most az új lámpákat hagyjuk, ha a LEDes tompított jobban világít, az megérhet egy kis felárat. De már ezen a szinten is ott a multimédia (100e), tolatóradar (50e).
Aztán a deréktámasz 30e helyett 60e lett KÉNYELEM+ csomag néven, viszont jár hátsó USB-csatlakozó meg egy egész nagynak tűnő könyöklő is.
Érdekes, hogy automata klíma felárért sincs Comfort szinten már, terelik a népet a Prestige felé (+ marketinges trükk a csökkenő árkülönbség az egyre magasabb szinteken).

(#2307) kelly416 válasza Dvix (#2304) üzenetére


kelly416
veterán

Ne is mondd. Január óta bújom a hahu-t, mert vennék valami városi cirkálót a Lodgy mellé, hogy ne abba sajtolja párom a km-eket, de egyre esélytelenebb. Ha januárban veszek egy Swift-et 200-ért, most 300-ért eladhatnám. :DDD Valami kicsit keresek amivel el lehet cibálni a futót is ha kell, meg könnyebb vele parkolni. Az sem baj, ha néha élmény vezetni. Gondolkoztam Fiesta ST-n, Clio RS-en, aztán alább adtam, végül már akár egy hátsókerekes valami is jó volna, de Lada, Merci BMW trión túl szinte semmi nincs, úgyhogy maradok az AN400-on, meg biciklin, olyan árak vannak. Futót meg majd Lodgy is elhúzza óvatosban.

(#2308) kelly416 válasza JoinR (#2306) üzenetére


kelly416
veterán

A legnagyobb szemétség (nem csak a Dacia-nál, majdnem minden gyártónál), hogy nem tudsz egy olcsóbb autót venni digit klímával, mert csak a ledes lámpa meg elektromos ablak, bőr belső vagy akármi mellé jár a digit klíma. Ha kell, fizess ki mást is, ami nem kell, sosem fogod használni, csak azért az egy extráért. Mondanám, hogy nem értem, de értem az álláspontot, csak görénység. Konkrétan Dacia-ra lefordítva: ha én akarok egy fapad Dustert terepezni, de legyen benne nagy motor, összkerék és klíma, akkor vegyem meg a Comfort vagy Prestige szintet. Minek? Kár rá a műanyag borítás, kár bele a villany ablak, akkor ne kelljen megvegyem kötelezően. És nem az ára a legfontosabb, bár az is mérvadó, hanem legyen már opcióm válogatni. Szerintem. Régebb legalább sok extrát egyenként árult a Dacia, már ők is egyre inkább csomagokat adnak. :(((

(#2309) BloodRay válasza JoinR (#2306) üzenetére


BloodRay
veterán

Én is örülök, hogy márciusban megvettük a Comfort TCE130-ast. Egyedül a könyöktámaszt cserélném az újra ha lehet. :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2310) Dvix


Dvix
senior tag

Most gondoltam bele , hogy jövő héten megyünk nyaralni és a 17-es alu kerekek vannak fönt, 215/60 természetesen ami a Celebration felszereltséghez jár a Dusterhez. A kocsim alján meg 16"-os pótkerék van 215/65... aggódnom kéne? ugyanaz az átmérőjük ezek alapján vagy nem? :U (nem vagyok profi a témában mint lehet látni :B )

[ Szerkesztve ]

(#2311) hz0917 válasza Dvix (#2310) üzenetére


hz0917
tag


Minimális az átmérő különbség

[ Szerkesztve ]

(#2312) Dvix válasza hz0917 (#2311) üzenetére


Dvix
senior tag

Köszönöm! :R :R :R :R

(#2313) kelly416 válasza Dvix (#2310) üzenetére


kelly416
veterán

Pótkerékkel mindig óvatosan menj, akkor nem kell aggódnod, de ne legyen rá szükség.
Milyen irányba mentek ha szabad kérdezni? Külföld vagy csak itthon?

(#2314) Dvix válasza kelly416 (#2313) üzenetére


Dvix
senior tag

Romcsi-Transfagarasan-Sinaia-Sovata, ebben a kanyarban szétnézünk. Lesz szállásunk úgyhogy az ezen a területen található nevezetességeket is megnézzük. :C
A román szerpentineken meglátjuk, hogy bizonyít három henger :P

[ Szerkesztve ]

(#2315) kelly416 válasza Dvix (#2314) üzenetére


kelly416
veterán

Jó, mert mi augusztusban megyünk Transzalpina, Transzfogaras, Marosvásárhely, Szováta, onnan csillagtúra Parajd- sóbánya, Gyilkos tó, Békás szoros, ami be van tervezve. Aztán még ki tudja, mi lesz. Ezek szerint ha nem is egyszerre, nagyjából egy irányba megyünk.

(#2316) Dvix válasza kelly416 (#2315) üzenetére


Dvix
senior tag

így van. Csak mi nem megyünk át a Transalpina-n :K és mi is megnézzük Parajd- sóbánya, Gyilkos tó, Békás szorost természetesen. :) Illetve én mát láttam csak asszony nem :U :B Jó nyaralást nektek.

(#2317) Luck Dragon

De szép helyre tetszenek menni , jó nyaralást nektek :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2318) kelly416 válasza Dvix (#2316) üzenetére


kelly416
veterán

Köszike! Nektek is széles utat, balesetmentes km-eket.

Luck Dragon
Neked is köszi! Hasonlóan szépeket kívánunk Neked és minden topiktársnak is!

(#2319) Luck Dragon válasza kelly416 (#2318) üzenetére

Köszönöm

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2320) mirci18 válasza Dvix (#2310) üzenetére


mirci18
addikt

Miért kéne?
Nekem is eltérő méretű a pót és a gyári felni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2321) mirci18


mirci18
addikt

[Az új Dacia]

[Egy kis hangulat fokozó]

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2322) Dvix válasza mirci18 (#2320) üzenetére


Dvix
senior tag

köszönöm :B
Húú látom lesz új Dacia MCV, biztató a külseje. Reméljük abszolút best buy lesz a kategóriájában. Bár én reménykedem, hogy dízel is kerül bele. :K

#2317Luck Dragon
Köszönjük :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2323) mirci18 válasza Dvix (#2322) üzenetére


mirci18
addikt

Most is a Dacia a legolcsóbb autó csak már nem az átlagnak.
Egyébként nagy keresletre nem számítok mikor mindenki Suvot vesz.
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2324) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Üdv urak! Holnap nézek meg egy 19-es 1.0-ás Dacia Logan Accesst. Mindöszesen 24000 kilométer van benne. Fotókon szalon állapotú. Mik a gyakrabban előforduló problémák amiket érdemes megnézni?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2325) kikinda2


kikinda2
tag

Szervusztok!
Szabadságon vagyunk a családdal és a Lodgy (benzines) műszerfalán narancssárán kigyulladt az un. Többfunkciós visszajelzőlámpa (piros vagy narancssárga). Ez egy doboznak néz ki, EKG-ra hasonlító jellel benne.
Elolvastam és azt írja vezessek kíméletesen és forduljak márkaszervizhez. Nos augusztus 20 után tudom csak szervizbe vinni. Nem tudja valamelyikőtök, hogy mekkora lehet a baj?

(#2326) kelly416 válasza kikinda2 (#2325) üzenetére


kelly416
veterán

Nézd csak. A "műszerfal" varázsszó eredménye.

Sajnos a keresés nem hoz megnyugtató eredményt, irány egy szerviz. Assistant van az autóhoz? Hívjad. Elméletileg EU-n belül segítenek pici pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#2327) kikinda2


kikinda2
tag

Van Assistance, kis hazánkban vagyunk. Holnap felhívom őket mit tanácsolnak.

(#2328) kikinda2 válasza kelly416 (#2326) üzenetére


kikinda2
tag

Assistance-ot nem érdemes hívni, mert egy fabatkát sem érnek. Csak adminisztráció, aki rögzíti az adatokat, ha kéred intézkedik, de nincs szakember.
Hívtam a veszprémi CSASZAR AUTOSZERVIZ KFT.-t, mert ők vannak közel (és mert ők vették fel a telefont). Egy intelligens szakemberrel sikerült beszélnem, aki elmagyarázta, hogy az elektronika így fenyeget, mert az éves szervíz időpontját elértem.
Tehát, ha nincsen észrevehető változás az autó viselkedésében és közeli a kötelező szervíz, akkor nyugodtan lehet menni tovább. :)

[ Szerkesztve ]

(#2329) kelly416 válasza kikinda2 (#2328) üzenetére


kelly416
veterán

Na! Ez jó hír. Én meg gondoltam, olajszintet, hűtővíz szintet és miegymást érdemes lenne végiglesni, hátha valamelyik egyszerűbb dolog miatt kiabál.

Illetve talán a facebook-os srácot is érdemes lenne megkérdezni (én sajnos nem ismerem), mert ő járja az országot, de asszem észak-nyugat MO a bázisa. Hátha kiolvassa akár jövő héten is. Azzal már legalább bizonyosságot szereznél.

(#2330) Luck Dragon válasza kelly416 (#2329) üzenetére

Pontosabban Győr . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2331) kelly416 válasza Luck Dragon (#2330) üzenetére


kelly416
veterán

Uh. Akkor nekem is menni kell majd, ha szeretnék ezt-azt... Start-stop inverz működést, két tolató lámpát legalább.

(#2332) Luck Dragon válasza kelly416 (#2331) üzenetére

Előre kell neki szólni az időpont miatt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2333) kelly416 válasza Luck Dragon (#2332) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Nekem még messze van ez, még nem akarom háborgatni a gari miatt sem, meg elfér most máshol is az a pénz...

(#2334) Luck Dragon válasza kelly416 (#2333) üzenetére

Ezt te tudod. :)
Csak gondoltam szólok .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2335) kelly416 válasza Luck Dragon (#2334) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi. Egyébként sem gondoltam, hogy "a jövő héten elugranék arra egy kis fusira" szöveggel keresem meg. Főleg nem most, amikor 8m² egybefüggő fal vakolására 2 évet kell várni, egy újraélesztésre meg legalább 2 hónapot. ;]

De majd úgyis kérdezek először, hogy mi a repertoár, hátha megtetszik valami még, meg az sem mindegy, mi mennyibe fáj, de gondolom nem ezekbe az összegekbe halnék bele.

(#2336) golyós válasza kelly416 (#2335) üzenetére


golyós
őstag

Szeptemberig nem vállal, utána meg megkeresed és messengeren elküldöd az autó adatait, aztán egyeztettek, hogy mit szeretnél stb

" Kedves Ügyfelek!Akik autóját rendszeresen szervizelem, és az elmúlt hónapokban jártak nálam, ők már értesülhettek róla, de most itt is közzé teszem.2021.június 1.-től szeptemberi iskola kezdésig műhelyemet bezárom, senkinek semmilyen karbantartást, szerviz tevékenységet nem tudok vállalni ez időben. Május hónapra pedig az időpontok 95%-ban telítettek. A vírus és a határzár, az országban eluralkodott őrület megtette hatását. Mind emberileg 🙁 , mind munka ügyileg. Akkora az elmaradásom külföldi szervizeknek, hogy időm nagy részét ez fogja lekötni, nem tartózkodom az országban. Szívem szerint nem is vágyom rá, ha már oltás hiányában mindenben korlátoznak. Megyek oda, ahol tárt karokkal várnak. Amikor Magyarországon leszek, akkor a hazai szerviz partnereket is ki kell szolgálnom. A nyáron tanulás, és egy tanfolyam is vár rám. Ezen idő alatt a műhely nélkül megoldható szoftveres igényeket próbálom majd megoldani az érdeklődőknek, és ha valamerre utam lesz az a korábbiakhoz hasonlóan közzé teszem. Nem leszek minden nap online elérhető, ezért lehet csak napok múlva tudok 1-1 üzenetre válaszolni. Kérek szépen mindenkit, ha valahol azt olvassa, hogy engem hiányolnak, és a Dacia tulajdonoshoz nem jutott még el az infó, tudassa vele majd a hírt.Gondtalan, műszaki hibáktól és karamboltól mentes nyarat kívánok mindenkinek! Mire újra nyitok, addigra a legújabb technikára is felkészülve várom majd az új Spring és Sandero3/Logan3 tulajokat is. "

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#2337) kelly416 válasza golyós (#2336) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi! :R

(#2338) Dvix


Dvix
senior tag

Levezettem 1600km-t a román utakon múlt héten haza is érkeztünk épségben :B Ígértem leírom mi a tapasztalatomat 1.0 Tce 100-as Dusteremmel. Mint azt később megtudtam, hogy gáz nélkül most már 91 lóerővel és 6-os váltóval árulják ezzel a motorral.
Román autópályán 160km/h-val megetettem, bal fülemet azért bedugtam korlát mellett mert a nagy tükör miatt volt szélzaj rendesen, 130 as utazósebességnél, rádiót hallgatni és beszélgetni is lehetetted, Android autó kellemesen navigált és lehalkította a zenét amit telefonról lejátszottam. Klíma sem ment el, hasított. 38-40 fokban kis sebességnél megesett h elment a klíma idehaza, mikor hűtötte vissza a motort. De ez ugyebár idehaza volt, mert Romcsiban nyomni kell mint ahogy tudjuk. :B
Szerpentineken jól érezte magát, fékek jól fogtak, kanyarban tök jól lehetett kezelni, hajtűkanyart ha jól kezeled akkor is ment, turbónyomás segítségemre volt, szépen lehetett tartani bármilyen alacsony sebességet a lefulladás nélkül miközben 2000-ren forgattam, abszolút nem kényelmetlen.
Vagy 5 éles helyzetem volt, erre fel kell készülni én ismerem a vezetési stílust Romániában. :U Satufék és 2 "fél" rénszarvas teszt, bazinagy kövek hirtelen kikerülése és hirtelen leszakadt utak miatti manőverekben helytált a gép. Soha nem volt kérdés h a futóművem bírja e vagy nem. :K
Megmondom én kellemesen csalódtam, ez a hosszú út bebizonyította, h miért választottam ezt a gépet: biztonságban éreztük magunkat az autóban és sosem szálltunk ki gémberedve az autóból egy hosszabb út után. Nálam 5/5 az autó és nem csak azért mert az enyém. :B

[ Szerkesztve ]

(#2339) BloodRay válasza Dvix (#2338) üzenetére


BloodRay
veterán

Fogyasztásod hogy alakult ott a hegyekben?
Én se bántam meg egy percig se eddig, hogy a Dustert választottuk.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2340) Dvix válasza BloodRay (#2339) üzenetére


Dvix
senior tag

sokat kellett kraftolni, 7,6 Liter. Romániában sok olyan helyzet volt hogy előzéssel hoztam magamat "jobb pozícióba", vagy mások folyamatos elengedésével, hogy ha történik valami ne én szívjam meg. A tempomatomat egyszer kapcsoltam be 30 másodpercre. A másik probléma, hogy ez a 3 henger nem autópályára termett ahol 10,4 Liter/100km-t mutat 130km/h-nál :Y az átlagomat a hegyekben való lefele "csúszás" tette jobbá ahol csak a féket nyomtam lefelé.

Nagyrészt viszont mikor araszoltam a helyekben fölfelé, akkor 6,4L mutatott a fogyasztásmérő. de az össz 1600 km-en 7,6L

[ Szerkesztve ]

(#2341) BloodRay válasza Dvix (#2340) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem olyan rossz az az átlag, főleg ha klímáztatok sokat.
Nekem az 1.3-as városi átlaga 7,5l, főúton tempósan haladva 6,2l klímázgatva. Autópályára még kíváncsi leszek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2342) Dvix válasza BloodRay (#2341) üzenetére


Dvix
senior tag

a későbbi cserén gondolkozva(odébb van az még :B ) marad a Duster csak én is szeretnék 1.3-ast.
Viszont SX4 S-cross-al van valakinek menetdinamikailag tapasztalata? Ki kell azért próbáljak egy olyat. Én szeretek mindenen átmenni, nem aggódni h az autóm futóműve most kiszakad vagy nem. A Dustert veri vegyes használatban a futómű szerintetek?
Meg az infotainment sem tetszi a Suzukiban de azt most hagyjuk. :P

(#2343) kelly416 válasza Dvix (#2338) üzenetére


kelly416
veterán

Mi is indulunk nemsokára, pár soros irományt én is nyomok majd utána, de nekem az lesz a max., amennyit Te most írtál. :))

(#2344) Dvix válasza kelly416 (#2343) üzenetére


Dvix
senior tag

kellemes nyaralást :K :B

[ Szerkesztve ]

(#2345) JoinR válasza Dvix (#2340) üzenetére


JoinR
senior tag

Igen, ahogy nő a tempó, durván megindul a fogyasztás a nagy bódé miatt. Nálam LPG-ből GPS 130-nál 9.5L, GPS 140-nél már 12.5 a fogyi (klímás mindkettő). Viszont ezzel teljesen elégedett vagyok, az 1.6 benzin is 9L körül ivott 130-nál, csak benzinből. :K

(#2346) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Nem tudja valaki, van valami mód arra, hogy a Sandero kalaptartóját rolósra cseréljem? Valamely más tipusé kompatibilis hozzá, vagy létezik univerzális, ami beszerelhető?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2347) hz0917


hz0917
tag

Sziasztok!
Tegnap hazahoztam ezt a "narancsost" remélem jól kijövünk majd egymással.

(#2348) Luck Dragon válasza gyemipapa (#2346) üzenetére

Megegyező nincs , maximum valamilyen utángyártott gyártó tudok elképzelni , hogy egyszer kínálatában elérhető lesz.

hz0917
Tiszta szívből gratulálok . Szolgáljon téged sokáig . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2349) kelly416 válasza hz0917 (#2347) üzenetére


kelly416
veterán

Gratula! Használjátok egészséggel, sok balesetmentes km-t!

Más.:
Minap elszaladtam sógort haza húzni, 1.9D Clio gen 1 autóval fogott egy őzet. 5,6-5,2 körül mutatott a pillanatnyi amikor tartottuk az 50-et, de 3gyébként 6,2-re ment le 7,2-ről Kecskemét - Szentes távon az átlag fogyasztás fed.comp szerint. Ha jól tudom, az utolsó 100km átlagát mutatja, de így is tök jó szerintem.

(#2350) Dvix válasza hz0917 (#2347) üzenetére


Dvix
senior tag

Ho-Hó-Hóóó! Gratulálunk hozzá! :C Nagyon csini! :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.