Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Monya78


Monya78
veterán

Nullázás óta csak hideg+bevásárlós városi üzemmód mentem: 11,2 liter fogyit mutat. (12km az áltagsebesség) alkalmanként 2-4km mentem.
Lehet ilyen körülmények között megnézem számít a ECO gomb.

Flowtation: Ahogy próbálgattam, csak android autó közben van hangvezérlés. Van valami oldal ahol leírják hogy mit lehet próbálgatni az autó esetében?
Pl: "Call + magyar név" -re semmi nem reagál. , lámpát próbáltam kapcsolni, zenét keresni ezekre semmi. csak a "next track" vált be eddig.

(#3552) kelly416 válasza Monya78 (#3551) üzenetére


kelly416
veterán

De az a nyomorult AA nem tud magyarul megint. A google mindig.összecseszi frissítésekkel. Régebb AA ment, nyomtam navit, keresés, böktem a mikrofont, bemondtam, hogy Busapest Nyugati pályaudvar és jött a válasz, hogy Budapest Nyugati Oályaudvar találatainak megjelenítése. Most meg jobb esetben "Sorry, i dont understand.", rosszabb esetben hoz egy amcsi címet amire ha nem figyelsz oda, jól elnavigál északnak akármerre is mennél eredetileg.
Ezek után még hangvezéreljem angolul a telót? Eddig tudott magyarul az AA, most a sima google maps is erti mit szeretnék diktálás után, de ahogy összedugom, csak AA megy. Ja? És természetesen AA alatt egy pontot tud csak a navi, az útvonaltervedet dobhatod a kukába a köztes pontokkal. Akkor is, ha előtte letervezted g.maps-ban az egészet. Gratula google.
Nem tudom, ezek után hogy van kedvetek még kinlódni vele. :R

(#3553) Luck Dragon válasza kelly416 (#3552) üzenetére

AA= android autó :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3554) kelly416 válasza Luck Dragon (#3553) üzenetére


kelly416
veterán

Bocsánat, igen.

(#3555) Luck Dragon válasza kelly416 (#3554) üzenetére

:R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3556) Monya78 válasza szaki04 (#3532) üzenetére


Monya78
veterán

Kérdezni akartam, Te a gyári olajcsere periódust fogod betartani 2év/30eKm, vagy már túl vagy egy olajcserén?

Én kb. 1 éves korában fogom elérni a 10eKm...egyelőre úgy gondolkozom hogy akkor kap egy gyári fizetős olajcserét.

(#3557) plömplöm válasza Monya78 (#3556) üzenetére


plömplöm
őstag

bár nem tőlem kérdeztem, és az enyém lodgy, nem jogger, de szerintem a 20e km is sok, azaz én 20e km-enként vittem és még viszem is márkaszervizbe, de közben 10e km-enként én otthon kicserélem. mondjuk ez már talán túlzás, mert a háromésfél éves autómban volt már 10db olajcsere :U

lazán kapcsolódik: a jogger kormánygombjai kaptak megvilágítást? a lodgy-e ugyebár nem, és ez nem is igazán megvalósítható utólag...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3558) Monya78 válasza plömplöm (#3557) üzenetére


Monya78
veterán

Otthon cseréltél? Nem féltél hogy lebuksz? Bár ha gyári olajszűrőt találsz, akkor talán nem is lehet észrevenni az otthoni cserét.

Igen, van kormánygomb világítás...számomra látványos este a belső, majd lehet lefotózom.
Tablet-et kár hogy nem lehet teljesen kikapcsolni, valamikor zavaró, még az esti üzemmódban is (holdacskára kattintva). Vagy lehetne oledes, na jó, szerintem a prémium márkáknál sem oledes a tablet.

[ Szerkesztve ]

(#3559) plömplöm válasza Monya78 (#3558) üzenetére


plömplöm
őstag

igen, van beszerzési helyem gyári olajszűrőre, mondjak az ára fájó ám. és kell, de minimum erősen ajánlott az olajszűrőhöz való speckó szerszám, egy biciklilánc nyoma gyanús lenne :)

kormánygomb infót köszi, újabb érv, hogy várjam a hibrid joggert :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3560) Monya78 válasza Monya78 (#3558) üzenetére


Monya78
veterán

Nem egyszerű fotózni, annyi vibrációja van a motornak..hogy hosszú záridős kép nem sikerül, nagy mindegy ennyi sikerült, összehozni.

(#3561) Luck Dragon válasza Monya78 (#3560) üzenetére

Milyen szép így . Ezért is jó már modern autók .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3562) szaki04 válasza Monya78 (#3556) üzenetére


szaki04
senior tag

Fél távnál fogom cseréltetni az olajat, 15000 km-nél, nekem azt mondták a 2 éves/30000-es szerviznél vigyem hozzájuk, amúgy nem érdekes közben hol cseréltetek olajat. Ellenben nincsenek jó híreim a kocsival, 1 héten belül harmadszor volt szervizben, a korábban említett problémával. Igazából rész megoldások születtek, most éppen jó a kocsi, csak nem tudom hány napig... :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3563) Monya78 válasza Luck Dragon (#3561) üzenetére


Monya78
veterán

Most nézem hogy az elektromos tükörállító nem világít, végülis logikus, ritkán piszkáljuk, akkor se este. Sajna a belső lámpa kapcsoló se, pedig a tök sötétbe jó lenne látni mit kell kapcsolni hogy lássunk. (1x véletlenül az SOS gombot is benyomtam ami a belső lámpa kapcsoló környékén van)

Viszont tök jó hogy az usb csatlakozó világít. A képeken nem látszik, de az SOS felirat is világít a tükör mellett.

Szaki04: Sajnálom, hogy bizonytalankodik. Én is fagyasztottam egyelőre az első parkradar javítást, majd ha több tapasztalatuk lesz, vagy újabb szoftverek jönnek ki akkor zaklatom őket.
Békéscsabai szervízben egyből rávágták ha nem dacia-renault szervízben cserélem az időközbeni olajat, és véletlenül garis dolog lesz motorügyileg, akkor nem lesz gari. :((

Ami azóta előjött, hogy a rövidtávos, hideg, városi üzemet nem szereti az aksi, több mint egy hét alatt jött össze 25km mindig 1-3km-es etapokkal, felkiáltó jelesen kiírta hogy aksit tölteni!
nyomtam egy 10km-es 3-4ezer rpm-es utat és elmúlt.

(#3564) kelly416 válasza Monya78 (#3563) üzenetére


kelly416
veterán

Maga a videó is tanulságos, de ezt a kommentet olvasd el. Sajnos telóról csak így tudom kimásolni, beilleszteni.

(#3565) szaki04


szaki04
senior tag

[link] : Ez a probléma a kocsival... egy rövid kis video.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3566) Luck Dragon válasza szaki04 (#3565) üzenetére

Hát ez nem tűnik valami jónak . :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3567) szaki04 válasza Luck Dragon (#3566) üzenetére


szaki04
senior tag

A röhej az, azon kívül hogy nem engedi bekapcsolni a tempomatot, nem korlátoz semmit sem...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3568) LamerGyuri válasza szaki04 (#3567) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Gyújtás le, majd újraindítás után jó? Eltűnnek a hibák?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3569) szaki04 válasza LamerGyuri (#3568) üzenetére


szaki04
senior tag

Nem. Semmi sem változik.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3570) LamerGyuri válasza szaki04 (#3569) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Na de múltkor eltűnt-megjavult valamitől, nem? Vagy nem?
Nem figyeltem eléggé? :U

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3571) Monya78 válasza szaki04 (#3565) üzenetére


Monya78
veterán

Friss Joggeres videókat nézegettem a youtubon...amikor megláttam ezt a videót, pont linkelni akartam ide, hogy nem ez a Tiédnek is a baja? :B (mennyivel jobban néz ki ez a óracsoport mint az enyémen)

Amikor ilyen fékhibákat is írogat, Nekem már görcs lenne a gyomromba. Kitartást...remélem megtalálják a hibát, vagy esetleg másik Dacia szervíz, lehet ott ügyesebb szakik vannak?

Kelly416: Hát elég nagy csalódás a szervízek hozzáállása...(vegyes érzelmek vannak bennem a garihosszabbítás miatt :F )

[ Szerkesztve ]

(#3572) kelly416 válasza Monya78 (#3571) üzenetére


kelly416
veterán

Én eddig csak fizetős olajcserét csináltallam, mindegyiknél kimagyarázták, hogy szerviz szerint még nem lenne aktuális. A 2 évesre meg azt mondta a koma, hogy mivel szervizcsomagot nem vettem, az is fizetős.
Minden olajcserém 80 felett volt olajszűrővel meg 2 óra munkadíjjal, mert mindegyik tovább tartott egy óránál. Jellemzően 70 perc. A 2 éves szervizen csak pollenszűrőt meg tudomisénmit cseréltek, azért csak 40.000 körül fizettem, ha jól emlékszem. Igaz, az fél óra volt.

Nekem egy olajcsere egy 2.0ditd 626 mazdán, aminek hosszú az orra és hátul van az olajszűrő, derékig be kell feküdnöm hab testemmel az autó alá, 40 perc sincs. De legyen 50, mert már rutintalan vagyok. Sem csápos, sem akna, sem spec szerszám, autó megemel, olajleeresztő csavar ki, autó leenged, hogy a mérnökök által tervezett leeresztőcsavar tényleg legalul legyen. Így sem tartana egy órát még hidegben sem, amikor az olaj sűrű és nehezebben folyik.
Hülyére vesznek mindenkit akit csak lehet. Szerintem.

(#3573) szaki04 válasza LamerGyuri (#3570) üzenetére


szaki04
senior tag

A múltkor? Ezzel a hibával negyedszer van szervizbe a kocsi. Semmit nem tudtak vele csinálni, szoftvert frissítettek, külön adagoló szoftvert frissítettek, semmi nem segített. Mindezt 11.23.-tól tegnapig bezárólag... Bocsánat, de nagyon ki vagyok bukva erre az autóra.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3574) szaki04 válasza Monya78 (#3571) üzenetére


szaki04
senior tag

3x volt a győri, 1x a tatabányai szervizbe. Egyik sem jutott előbbre vele, sajnos.
Gondolhatod, mikor 130 km/h sebességnél kiírja: "Ellenőriztesse a fékrendszert" nekem mi volt a reakcióm... mindjárt nyomtam egy kövér féket, miután belenéztem a tükörbe...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3575) JoinR válasza szaki04 (#3573) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha 5 személyes lpg-s, akkor megvenném. ;]
Sajnálom amúgy, ilyen érett technikával meglepő, hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Biztos valami kis apróság lehet, jó lenne, ha a szerviz egyként kezelné a hibát és bevonná egy szakértő segítségét.

[ Szerkesztve ]

(#3576) plömplöm válasza szaki04 (#3573) üzenetére


plömplöm
őstag

nade mit mond a diag?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3577) Luck Dragon válasza szaki04 (#3574) üzenetére

Lehet butaságot kérdezek, de ilyenkor nincs egy központi szervíz ami a márkán belüli legproblémásabb autók kerülnek és a legnagyobb koponyák esnek neki? Gyanítom hogy ez BP-n lenne valahol. :F :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3578) szaki04 válasza Luck Dragon (#3577) üzenetére


szaki04
senior tag

Van egy szerviz mérnök aki az ilyen problémás kocsikkal foglalkozik. Azt mondta a győri szerviz, most van náluk egy Duster ugyanezzel a problémával. Abban 1.3 motor van és mindössze 90 km! Ugyanez a baja. A mérnök egy kocsi miatt nem jön ki a helyszínre. Ebben az esetben nőttek az esélyeink. Remélem tud vele valamit kezdeni.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3579) Monya78 válasza szaki04 (#3573) üzenetére


Monya78
veterán

:(
Mintha gariban nem nagyon akarnának drága alkatrészeket cserélni.

Én parkradar problémámnál is csak szofvert frissítettek, nem azt kellett volna hogy ha a szoftver nem oldja meg akkor megyünk sorra? szenzor csere, ebből elől van 6db (hasraütésre 60k) az se jó, központi valami elektronika csere (hasraütésre 200-500k)...és puff kész.
Inkább azt próbálják bemesélni hogy úgy jó ahogy van. :o

(#3580) Luck Dragon válasza Monya78 (#3579) üzenetére

Ez milyen érdekes , mennyire eltérő egyes márkáknál a szerviz .
Mercedes W-nél , vezető oldali ablakemelő motor feladta a harcot , garanciába úgy cserélték , hogy az anyós felőli oldallal együtt párban cserélték ki.

Persze tudom , hogy nem egy liga a kettő , csak gondoltam megosztom .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3581) szaki04 válasza Monya78 (#3579) üzenetére


szaki04
senior tag

Igen, sajnos nekem is ez jött le. Alkatrész csere még nem történt az autón. Pedig ennek az lesz a vége.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3582) kelly416 válasza Luck Dragon (#3580) üzenetére


kelly416
veterán

Az olcsó hús és a híg lé itt is megmutatkozik sajnos.

(#3583) Luck Dragon válasza kelly416 (#3582) üzenetére

Lehetséges , bár az tény , ha saját pénzből kellett volna cserélni , akkor is párban cserélték volna horror árán amit lehet én nem is vállalnék be.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3584) kelly416 válasza Luck Dragon (#3583) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem saját zsebre megkérdezik először, hogy egyet vagy kettőt párban. Hacsak nem széria hibás.

[ Szerkesztve ]

(#3585) Luck Dragon válasza kelly416 (#3584) üzenetére

Ebben az esetben csak pár volt az opció .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3586) kelly416 válasza Luck Dragon (#3585) üzenetére


kelly416
veterán

Aham. Az azért tuti szép összeg. Hála a jó égnek, nekem nincs drága autóm. :DDD

(#3587) LamerGyuri válasza szaki04 (#3573) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ellenőrizd a motortéri biztosítéktáblát kontakthibára.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3588) szaki04 válasza LamerGyuri (#3587) üzenetére


szaki04
senior tag

Nem ellenőrzök semmit, garanciális az autóm. Nézegesse a szerviz. Ott van náluk péntek óta. De köszönöm hogy segíteni próbálsz.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3589) Luck Dragon válasza szaki04 (#3588) üzenetére

Engedelmeddel, elmeséltem flottánál lévő szakinál az eseted ,meg a videódat megmutattam neki .

Ő arra gondol ,hogy egy aktív biztonsági rendszer hibája van az autónak .
Ez lehet egy vagy több egységből is (nem ismeri a Joggert) ami kommunikál befecskendező rendszerrel, elindulás segítővel, fékrendszer is ami nálad is ír az autó.
Ezen is belül stabilitásellenőrző rendszer és alkatrészeire.
Vezető "használatával" és az autó mozgásának paraméter összehasonlításával történik. Ha a vezető úgy használja az autót ami eltér az autó tényleges vezetési paramétereitől, ESP rendszer felismeri a helyzetet, hogy ellenőrizhetetlen, és munkához lát.
-Ilyenkor képes arra hogy, kihagyja az üzemanyag-befecskendezést ,
-Elindulás segítő, pedig elindulás folyamatának automatizálásának gátolása.
-Fékrendszer ellenőrzése pedig vissza vezethető ESP rendszer, ABS rendszer, fékrendszer ellenőrző moduljára.

Tudom nem nagy segítség ,meg már szervízben van, de hátha.. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3590) LamerGyuri válasza szaki04 (#3588) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Akkor cseréltesd ki a motortéri biztosítéktáblát egy újra. Igen, az egész táblát, bármilyen furcsán fognak nézni rád. Gariba belefér, csinálják.

Luck Dragon: A látszat néha csal; igen, igazad van, a látható hibajelzések ezt mondják. Ha ránézhetnék gyári diaggal egy értékre ebben a konkrét autóban, és azt látnám, amit, akkor viszont a javaslatommal kezdenék először. Az a baj ezekkel az új Dacia típusokkal, hogy túlelektronikázták őket: faék egyszerűségű hibák teljes rendszerkatasztrófát jeleznek, mintha tönkrement volna a fél autó egyszerre.

A legszomorúbb egyébként az, hogy CSAK ott áll az autó, mert lövésük nincs, mi a baja, ennek ellenére nem veszik a fáradtságot sem, hogy valaki belebújjon, és akár álló nap keresse a hiba okozóját.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3591) Luck Dragon válasza LamerGyuri (#3590) üzenetére

Most már egyre kíváncsibb vagyok mi lehet az.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3592) LamerGyuri válasza Luck Dragon (#3591) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Diag nélkül én is csak ködben tapogatózom :)

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3593) Luck Dragon válasza LamerGyuri (#3592) üzenetére

Csak kíváncsiságból , miből gondolod , hogy az ottani szakik nem tették diagra?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3594) LamerGyuri válasza Luck Dragon (#3593) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Volt rajta, mert lefrissítették, de ez nem oldotta meg a problémát, ugye. Viszont azon az eszközön nem csak a "Frissítés" gomb létezik, van ott jó pár menü azon kívül.... :K nem mondom azt, hogy nem értenek hozzá, de az eddigi tevékenységük nem győzött meg :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3595) szaki04


szaki04
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek hogy ilyen szinten beleástátok magatokat a problémába. Amint tudok beszélni a szervizben valakivel elmondom az ötleteket, tippeket. Remélem megfogadják. Természetesen tájékoztatlak benneteket a fejleményekről. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3596) Monya78


Monya78
veterán

Sehol semmi? :B

Mostanában ovi és bevásárló járatos volt a kocsi (3hét alatt ment bele 50km)

Tesztelgettem az ECO módott...
1héten keresztül normál módban 11,2 liter-t fogyasztott (12,9km átlagsebesség)
1héten keresztül ECO mód: 12,5 liter-t fogyasztott (10,8km átlagsebesség)

Lényeg hogy semmit nem ér fogyasztásilag az ECO mód, viszont valahogy jobb volt hogy nem pörög annyira a kocsi, komfortosabb volt a közlekedés, lehet öregszem, vagy csak megszoktam hogy előtte diesel kocsit használtam :B

Tegnap volt egy városon kívüli 100km-es utam, jó volt végre 4,8literest fogyasztást látni...

(#3597) Luck Dragon válasza Monya78 (#3596) üzenetére

Lassan kipakolok Dönciből és el köszönünk egymástól .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3598) kelly416 válasza Luck Dragon (#3597) üzenetére


kelly416
veterán

Ejha! És utá mi lesz? Azaz ki lesz?

(#3599) Luck Dragon válasza kelly416 (#3598) üzenetére

Semmi sem, februárig maradok a cégnél, addig pedig más pozícióba kerülök . Nem lesz több kiküldetés. :)
Úgy volt ,hogy Döncit megvesszük, de párom mai napig nem szeretné ,így ez nem fog megvalósulni. Úgy hogy valami "tucat-népszerű" autót nézünk átmenetileg. Mert egy évre tervezünk majd vele.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3600) Monya78 válasza Luck Dragon (#3597) üzenetére


Monya78
veterán

Reméljük néha visszanézel ide, tapasztalatoddal hátha tudsz más daciásnak. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.