Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) vibra válasza Luck Dragon (#2200) üzenetére


vibra
tag

Mindig és kizárólag adott fordulat számon.

(#2202) Luck Dragon válasza vibra (#2201) üzenetére

Tessék kipróbálni hogy valaki nyomja a gázt , majd mikor esik a fordulat akkor jön ez a hang és a motortartóbakra rá tehènkedsz. El kell hogy tűnjön az a kopogós hang.
Adott fordulat szám 900-1200 közötti amire én gondolok , fölötte nem , de mikor vissza esik a fordulat 1200 vagy alá akkor jön a hang és a bakra ráfeküdve a hangnak éli ellene tűnnie . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2203) vibra válasza Luck Dragon (#2202) üzenetére


vibra
tag

Az első hozzászólásomban off-ban írtam,hogy van egy tippem,de szándékosan nem írtam le.
Amit most írtál ez lesz a megoldás talán.
Hideg indítás előtt felnyitottam a motorháztetőt,motor índít,autóból kiugrás.
Azt láttam,hogy kb az 1000-1200-es fordulat között nagyon rángat a motortartó konzol a gumiágyban majd miután leesett a fordulat ezer alá csillapodott.Emelve a fordulatszámot 1250-g rángat,,felette kisimul.
Rögtön arra gondoltam,hogy itt bizony a motor felfüggesztéssel lehet valami kórság.
Garanciában cserélik a bakot ha azon nem látszik fizikai sérülés?

(#2204) Luck Dragon válasza vibra (#2203) üzenetére

Látszani fog , ugyanis kell lennie kettő guminak , na most azért van ez a hang mert ez a kettő gumi egyike vagy a másika el van csúszva , menve valamerre és így fém a fémen van ezért van az hogy ilyen hangokat add ezen a fordulaton .
Garanciában megcsinálják , csak meg kell mutatni hogy ha az emberfia rátelepszik ahogyan fentebb is írtam a bakra akkor meg kell szűnjön a hang . Persze az attól is függ mennyire vannak a gumik el mászva mert lehet ez sem segít már .

Szemből állsz az autóval bal oldalt van a tartály közvetlen mellette ott a bak könnyen hozzá férhető érdemes elsőként azon kipróbálni , mert előbb az szeret hamarabb elfáradni .

Ui , akkor eltaláltam , jár a keksz?! :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2205) vibra válasza Luck Dragon (#2204) üzenetére


vibra
tag

Köszönöm a segítséget,délután megkérek valakit,hogy segítsen.
Megy az autó éves szervizre és ha bebizonyosodik,hogy ettől van a kopogó hang legalább megtudom mutatni a szerelőnek.

(#2206) kelly416 válasza golyós (#2197) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem ma ajánlottak egyet. ;) Camaro 4gen, festésen kívül felújítva teljesen valami 1 és ¼ misiért. De inkább veszek egy összkerekes Swift-et horoggal, hogy kikíméljem a Lodgy-t futózással, koszolással.
Csak a nagy Magyar valóság miatt, mert egyébként a Camaro helyett valami V8 pickup-al szemeznék.

[ Szerkesztve ]

(#2207) Luck Dragon válasza vibra (#2205) üzenetére

Légyszi majd írd meg mire jutottál .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2208) mirci18 válasza kelly416 (#2176) üzenetére


mirci18
addikt

Értem az álláspontod.
Csak ugyanazt mondom most is Van egy 4.5 méter hosszú autód ami fóliázott. Messze a hátulja. Be tudsz állni gratula. De ha meghúzod és csinálsz magadban vagy más autóban pár száz e ft-os kárt akkor meg fogod érteni kellenek ezek.

Én is tudok tükörből tolatni a Wagon-emmel simán beállok 20-30 centi elhagyással tehát rádállok ennyire közel.
Na most egy egy méterrel hosszabb autóval is tudok közlekedni de a hátulja a meddig tolathatok a nehéz kérdés azt meg felmérni nehéz ha olyan dologhoz állsz ami alacsonyabban van mint a hátsó szélvédőd és a tükörből nem látod mert a kocsi mögött van a holtterében.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2209) kelly416 válasza mirci18 (#2208) üzenetére


kelly416
veterán

Értelek. Nekem sedanokkal van ilyen bajom. Ott jóval messzebb a hátulja, mint az ablak. :) Ha van jó szögben árnyék, akkor az még segít kicsit, de az ritka. Persze, hogy jól jön. Én is használom, ha már van. De a Zafirával is be kellett álljak kis helyre, meg minden mással is, amiben nem volt kamera.
Egyszer a Parajdi sóbánya mellett álltam be kb. 3.7m-es Fiestával max. 4m-es helyre kb. 4-6 tilitolival, de akkoriban abban az autóban keltem, feküdtem, pontosan tudtam a paramétereit, azt is, milyen nyomvonalon mennek a kerekek. Az akkor volt. Most a Lodgyval felét sem mernêm bevállalni azoknak a parkolásoknak.

(#2210) Luck Dragon válasza kelly416 (#2209) üzenetére

De sok bajotok van . ;] :DDD :P

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2211) kelly416 válasza Luck Dragon (#2210) üzenetére


kelly416
veterán

Oh, kívánom, hogy mindenki másnak is ilyenek legyenek a legnagyobb problémái. :B

(#2212) Luck Dragon válasza kelly416 (#2211) üzenetére

Nekem most elkezdett nyikorogni a kuplung , hát valami fantasztikus hallgatni minden eggyes váltás esetén . :((( Este le is adtam , hogy valamit csináljanak már vele mert kihullik tőle az összes hajam. .
Lehet már a fáradság beszél belőlem , de ez a Sanci kezd szét idegelni . Alig van benne pár kilométer de mindig van vele valami . Egy vödör csavar az egész és legszívesebben beguríttanám a Dunába . :o

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2213) kelly416 válasza Luck Dragon (#2212) üzenetére


kelly416
veterán

Nem olyan jó ezt olvasni. Kitartás.

(#2214) mirci18 válasza Luck Dragon (#2212) üzenetére


mirci18
addikt

Kitartás.
Én nyúzom rendesen az enyémet.
Most is követ szedtünk és vittünk vele.
Mentem mindenféle úttalan úton nem feltétlen kímélve a futóműt és bírja.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2215) Luck Dragon válasza mirci18 (#2214) üzenetére

Köszönöm (nektek)
Döncivel sincs baj , jön és megy teszi a dolgát . De ez... fentebb nemhiába mondtam a fórumtársnak a motor tartó bakot is mert már ezen is ki lett cserélve az összes . Most meg a kuplung .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2216) surgery válasza Luck Dragon (#2215) üzenetére


surgery
senior tag

És mindezt hány kilométer után és mennyi idősen? :DD

(#2217) Luck Dragon válasza surgery (#2216) üzenetére

Itt írtam róla [link] mikor kaptam meg Sancit , kilométer tizenhatezer párszáz van benne.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2218) surgery válasza Luck Dragon (#2217) üzenetére


surgery
senior tag

Hát azért korai volt még a kuplung és a motor tartó bak csere egy éves sincs az autó :Y

(#2219) Luck Dragon válasza surgery (#2218) üzenetére

Kuplung nem volt cserélve , hozzátartozó pedál vagy mechanika nyikorog de az nagyon. Majd kiderül , péntek este adtam le az autót .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2220) Thorbjon94


Thorbjon94
friss újonc

Üdvözlet mindenkinek! :)

Egy problémával fordulok hozzátok, nem igazán tudom hol tudnék jobban utánajárni.
Adott egy 2012-es évjáratú, 1.6 Duster. Csak pár hónapja használom, de az az érzésem, hogy furcsa a motorhang. 2 és 3 ezer fordulat között vékony éles hangot ad ki (visít, turbó szerű fütyüléshez hasonlítanám csak erősebb annál). Szervízbe rá néztek a vezérlésre, vízpumpára elméletileg minden rendbe van.
Engem mégis zavar, azt a választ kaptam, hogy ez normális is lehet, mert ilyen a benzines motor hangja, én mégis túl élesnek/hangosnak találom.
Tényleg lehet természetes? Esetleg meg tudna valaki osztani egy hangfáljt/vidit egy járó motor hangjáról? Sajnos netem nem kaptam jó minőségűt amivel össze tudnám hasonlítani.

Előre is hálás köszönet. ✌️

[ Szerkesztve ]

(#2221) vibra válasza Luck Dragon (#2207) üzenetére


vibra
tag

Szia!

A mai nap került sor éves szervizre és a gumibakok cseréjére.
A motor oldali és a "csont" alakút cserélték.
Most már nem kopog 1000-1300-as fordulat között.
Sajnos nem tudom megmondani,hogy melyik bak cseréje oldotta meg a problémát.

Tessék parancsolni:


:R

[ Szerkesztve ]

(#2222) Luck Dragon válasza vibra (#2221) üzenetére

Lényeg hogy most már jó , imádom a kekszet . :DDD :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2223) Luck Dragon

Fordulópont Sancinál , úgy néz ki hogy kuplung pedálhoz tartozó mechanikát kicserélik . Folyt köv ...

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2224) kelly416 válasza Luck Dragon (#2223) üzenetére


kelly416
veterán

Hátha ennyi elég lesz neki. Nem mondtad, hogy cseréljék inkább automatára, akkor nem taposod szét a mechanikát? ;]

(#2225) Luck Dragon válasza kelly416 (#2224) üzenetére

Gondolod hogy kellett volna szólnom ? Chh a manóba is lehet igaz van. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2226) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Ha valaki keresne esztétikus, típusspecifikus telefontartót szeretett autójába, ITT megteheti. Nem a legolcsóbb, de van 4 féle típusú, simától a vezeték nélküli töltősig. Sajnos a posta elég drága, de ahogy néztem 4 db-tól már ingyenes.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#2227) kelly416 válasza Flowtation (#2226) üzenetére


kelly416
veterán

Régebb gondolkoztam rajta, de ha kell AA úgyis rádugom, akkor elfér a pohártartó mögött a teló, ha meg nem kell AA, zsebben marad a teló. Olyanoknak viszont nagyon hasznos, akik tapis fejegység nélkül vannak.

(#2228) Flowtation válasza kelly416 (#2227) üzenetére


Flowtation
őstag

Nekem is van AA, de csak egyszer indítottam el, valahogy nem visz rá a lélek, hogy használjam. Online rádiót használok legtöbbet. Viszont azért linkeltem mert - eddig - ez a legesztétikusabb megoldás.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#2229) kelly416 válasza Flowtation (#2228) üzenetére


kelly416
veterán

Teljesen igazad van. Köszönöm is részemről, hiszen bármikor jól jöhet még.

(#2230) konyi79 válasza Flowtation (#2226) üzenetére


konyi79
addikt

Én vettem, de közel nem olyan jó megoldás, mint gondolnád.
A lemez marha vékony, rezeg az egész. Maga a tartó minden, csak nem minőségi. Ráadásul örök darab: Ha egyszer berakod, azt nem nagyon szeded ki úgy, ne sérüljön a műszerfal.

(#2231) BloodRay válasza konyi79 (#2230) üzenetére


BloodRay
veterán

Kössz a viszajelzést, pont ezektől tartottam én is, így felejtős.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2232) Luck Dragon válasza Luck Dragon (#2223) üzenetére

Mától Sanci már nincs velem , várom az újat .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2233) JoinR


JoinR
senior tag

Nekem is elvitték az 1.6 Dustert. Egy hírhedt kereskedő cég többet adott érte, mint bármelyik magánszemély...viszik ki Csehországba, ahol még jobb áron mennek. Marad a céges LPG-s, ami sokkal jobban fogyaszt és a 6-os váltóval autópályán is nagyon kellemes. :K

(#2234) BloodRay válasza Luck Dragon (#2232) üzenetére


BloodRay
veterán

Már milyen újat? :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2235) kelly416 válasza Luck Dragon (#2232) üzenetére


kelly416
veterán

Az sem rossz, bár sajnálom. Egy váltó miatt megy a levesbe... Mit kapsz most?

(#2236) kelly416 válasza JoinR (#2233) üzenetére


kelly416
veterán

Az az 1.6 Duster nekem álom lenne, magas beülési pont, rövid autó, futózni kiváló, csak pénzem nincs rá.

(#2237) Luck Dragon

JoinR
Akkor jól jöttél ki a dologból .

BloodRay & Kelly
Még nem tudom mi lesz az utódja , jövő héten majd kiderül .
Sanci nem ment a levesbe , csak felkerült BP-re és ott folytatja tovább a karrierjét az új gazdival . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2238) kelly416 válasza Luck Dragon (#2237) üzenetére


kelly416
veterán

Ezek szerint csak megállapították, hogy nem vagytok egymásnak valóak. Szorítok Neked, hogy legalább rádió legyen a következőben. :D

(#2239) Luck Dragon válasza kelly416 (#2238) üzenetére

Igen - igen .Aztán lehet kapok egy Sanci kettőt . De akkor hisztis leszek. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2240) Pipin


Pipin
újonc

Sziasztok! Van egy 2020. Sanderom 1.0Sce motorral. Észrevételem az hogy kanyarodás után a kormány nem áll vissza teljesen egyenesbe hanem az utolsó fél fordulatot úgy kell visszatekerni.Nekem ez nagyon furcsa. Elötte egy Thaliám volt nála nem tapasztaltam ilyet. Kinek van esetleg ilyen problémája,ha egyáltalán ez probléma.Vagy ez ilyen és kész.

(#2241) Luck Dragon válasza Pipin (#2240) üzenetére

Futómű beállítás , ott középre is tudják állítani a kormányt , ha meg túl nagy benne az eltérés akkor kormánymű beállítás , mindegyiket garanciában csinálják.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2242) BloodRay válasza Luck Dragon (#2241) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem ez a problémája, szerintem félreértetted.
Nem az a baja ahogy én értem hogy egyenes futásnál nem középen áll a kormány, hanem hogy kanyarodás után nem fordul vissza magától.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2243) cdl válasza Luck Dragon (#2241) üzenetére


cdl
senior tag

A futómű beállítást garanciában nem hiszem, hogy csinálnák.
Vagy szorul valami a futóműben, vagy az utánfutás nem tökéletes az autónál. (vagy ilyen ez az autó)
Meg kell nézetni.

(#2244) Pipin válasza BloodRay (#2242) üzenetére


Pipin
újonc

Igen te érted jól. Kanyarodás után magától vissza kéne állnia egyenesbe. Úgy is mondhatnám hogyha elengedem a kormányt magától vissza kellene forognia.

(#2245) Luck Dragon válasza BloodRay (#2242) üzenetére

hoppá :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2246) vibra válasza Pipin (#2244) üzenetére


vibra
tag

Szia!

A napokban olvastam a kommented.
A mai napon mentem az autóval és figyeltem a kormány visszaállását.
Az észrevételed jogos mert nálam is megközelítőleg ugyan ez a helyzet,közép helyzetbe állás előtt jobbra-balra irányból is kb 90-120 fokkal megáll a visszaforgás,kézzel kell középre azaz egyenesbe kormányozni.
Szerintem ez ilyen.Engem annyira nem zavar mert a Panda II-em is ilyen volt.

(#2247) Pipin válasza vibra (#2246) üzenetére


Pipin
újonc

Köszönöm hogy megnézted, ezek szerint ilyen a kormány. Azóta már beszéltem más Sanderosal is,ő is ezt tapasztalta.

(#2248) JoinR


JoinR
senior tag

Duster facelift kepek
eleje oke, a hatulja erdekes :U

(#2249) Luck Dragon válasza JoinR (#2248) üzenetére

Hátulja mint egy puffok Renault Zoé R135 , mármint a lámpái . :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2250) Dvix


Dvix
senior tag

Érdekes. A hátsó lámpa nekem nem tetszik, de élőben más lehet, vagy jobb képeken. A nagyobb kijelző jól jön mindig, reméljük az úgy fejegység ugyanolyan gyors mint a mostani. A lámpa mernék fogadni, hogy ugyanúgy "hibrid fényt kever" mikor felkapcsolod a távolságit(az lévén halogén, hozzá állítja a led tompítottat, hogy ne legyen érezhető fénykülönbség) mint az új Sanderóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.