Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) Luck Dragon válasza Monya78 (#3600) üzenetére

Köszönöm és természetesen itt leszek :)
Szerintem ezt az évet még együtt végig visszük pontosabban ezt a kettő hetet ami még hátra van.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3602) szaki04


szaki04
senior tag

Nekem meg nem szóltak hogy kész az autó. Holnap felhívom őket.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3603) kelly416 válasza Luck Dragon (#3599) üzenetére


kelly416
veterán

Értelek. Sajnálom, mert egy ismert előéletű autónál jobb básárt nem nagyon lehet csinálni, de gyanítom ezt a céged is tudja, nem adná olcsón az autót.
Kívánom, hogy ne szívjatok sokat az új használttal.

(#3604) Luck Dragon válasza kelly416 (#3603) üzenetére

Dönci csak azért eset ki a játékból ,amellett , hogy páromnak tetszik, ahogyan írtam is maximum csak jövő évet töltené nálunk , ahhoz meg drága mulatság lenne. :(
Köszönöm szépen a jókívánságot :)

Szaki04
Jól elhúzódik szegény autó gyógyítása .
Tessék felhívni őket . :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3605) Monya78 válasza szaki04 (#3602) üzenetére


Monya78
veterán

Reméljük jó hírrel fognak szolgálni...

Nekem viszont a első parkradar most jól működik, nincs téves riasztás tolatáskor...úgy vettem észre mióta hűvösebb van, tehát vagy valami túlmelegedős dolog miatt csinálta a hibát, vagy öngyógyulást hajtott végre... Ez utóbbinak nem sok esélyt adok :(

(#3606) szaki04


szaki04
senior tag

Fejlemények: Az autót megnézte, tesztelte (rádugta a saját diagnosztikai eszközét) a szervizmérnök, a hibát nem sikerült reprodukálni, az eszköz nem mutatott semmmilyen rendellenes viselkedést a vezérlésben.Tesztútra vitték a jármúvet, - mivel mondtam, hogy a hibakódokat autópályás körülmények között produkálja - ott sem volt semmi probléma. Most kértek meg, menjek ki, és menjünk együtt a szerelővel egy kört, hátha előjön a hiba... folyt. köv.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3607) kelly416 válasza szaki04 (#3606) üzenetére


kelly416
veterán

Fogorvosnál az én fogam sem fáj.
Szorítok, hogy meg legyen a baj és utána öröd leld az autóban újra.

(#3608) Luck Dragon válasza szaki04 (#3606) üzenetére

Ez annyira ironikus, bezzeg ha egyedül maradsz az autóddal , minden “is” előjön . De ahogyan szervizbe mész vele, jön a varázs ütés és minden jó lesz. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3609) plömplöm válasza szaki04 (#3606) üzenetére


plömplöm
őstag

figyelj majd oda nagyon a dokumentálásra, nekem az mcv-vel volt ilyen márkaszervizes hibakeresős-küzdős sztorim, azt is elvitték tesztelni autópályára, aztán néhány héttel később jött az aak-tól a bünti, és ha nem lett volna fehéren-feketén percre pontosan leírva, hogy mikor vettem át a kész autót, bizonygathattam volna, hogy nem én voltam, hanem ők... :D

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3610) kelly416 válasza plömplöm (#3609) üzenetére


kelly416
veterán

Na de jó... ez a fejembe sem jutott volna magamtól.
(Pedig gyorshajtott már autófényező az autómmal VÉDA alatt, de az vállalkozó, nem szakszerviz.)

(#3611) szaki04 válasza plömplöm (#3609) üzenetére


szaki04
senior tag

A tesztvezetés meg volt. Sajnos a hiba most sem jött elő. Mentünk közel 100 km-t. A gyorshajtás nálam nem áll meg, mert a kocsit ma vettem át, és én vezettem a pályán. Nem mentem gyorsabban 130-nál.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3612) plömplöm válasza szaki04 (#3611) üzenetére


plömplöm
őstag

az aak nem gyorhajtásért büntet, hanem jogosulatlan autópályahasználatért, én erről írtam, mivel autópályázásról írtál. gyorshajtáshoz nem kell autópálya :)

a hibához: adott szintű problémánál freezeframe keletkezik soksok mért értékről, de sokkal kisebb hibákról is készülnek bejegyzések, én a feleségem thaliáján egyszer rajtafelejtett gyújtásnál kötöttem ki az esőcsatornában dolgokat (szellőztető ventilátor, ablaktörlő) és bekerült a hibák közé, azt mondod, hogy a videóban látható jelenség(ek)ről nincs egyetlen bejegyzés az autó hibatárolóiban?

"rádugta a saját diagnosztikai eszközét", mi az hogy "saját"?!? dzsízász

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3613) LamerGyuri válasza plömplöm (#3612) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

dzsízász :DDD
Igen, ezt vártam én is, hogy valami tárolt hibákról csak beszámol a mérnök Úr.
Én hiszek benne, hogy gyári diagot csatlakoztatott, és nem valami wisrű vettem óccsóér cuccot :D így viszont tényleg hiányos a szerviz munkalapja.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3614) szaki04


szaki04
senior tag

A mérnökkel en nem találkoztam, azt a szervizes mondta nekem. Sajnos minden pillanatban nem tudtam az autó mellett állni. Igen a hibákat látták. Milyen jogosulatlan pálya használat!? Országos éves matrica van a kocsin! Minden nap pályán használom az autót. Visszakaptam, használom, majd kiderül javítottak-e rajta valamit. Szoftveres beavatkozás volt ismét, ez biztos.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3615) Luck Dragon válasza szaki04 (#3614) üzenetére

Bízom benne, hogy most jó lesz. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3616) kelly416 válasza szaki04 (#3614) üzenetére


kelly416
veterán

Neked lehet, de nem mindenkinek van éves országos matricája. Őt azzal szívatták meg, majdnem más tudatlansága miatt fizetett büntit. Engem meg gyorshajtással szívattak meg majdnem 30.000-rel, ha nem vagyok kitartó.
Csak felhívta a figyelmedet, hogy dokumentáljatok le, meddig volt másnál az autó az esetleges utólagos meglepetések miatt.
Értsd meg, köszönd meg. Nem akar senki ellenségeskedni Veled itt a topikban.

(#3617) szaki04 válasza kelly416 (#3616) üzenetére


szaki04
senior tag

Ok. Bocsánat.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3618) Luck Dragon

Srácok az elsőgenerációs Sandero , mennyire hajlamos rohadni? Mert hasonló mint az első generációs Logan akkor el is engedem a témát.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3619) kelly416 válasza Luck Dragon (#3618) üzenetére


kelly416
veterán

Nem ismerem, de gyaúsan egy évjárat egy tevhnológia. Félek tőle.

(#3620) Luck Dragon válasza kelly416 (#3619) üzenetére

Tudtommal később jelent meg, (2004/2008)ezért is kérdezem. Autóvásárlási projekt főszempontja, minél egyszerűbb autó. :D
Lista eddig igen csekély.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3621) kelly416 válasza Luck Dragon (#3620) üzenetére


kelly416
veterán

Akkor viszont nem szóltam. Ennyi idő alatt volt lehetőség a technológiát módosítani.

(#3622) Luck Dragon válasza kelly416 (#3621) üzenetére

Pont az elsőgenerációs Logan facelift-je volt 2008-ban akkor jelent meg az egyes Sandero és annak a facelift-je pedig 2012-ben , Szóval lehet ebből Ignis lesz. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3623) kelly416 válasza Luck Dragon (#3622) üzenetére


kelly416
veterán

Ennyi idősen azokat is jól meg kell nézni sajnos.

(#3624) Luck Dragon válasza kelly416 (#3623) üzenetére

Hát igen , nem lesz egyszerű. De ez van. Azért köszönöm. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3625) Monya78


Monya78
veterán

Hibrid joggerről pici hír: [link]

(#3626) Luck Dragon válasza Monya78 (#3625) üzenetére

Szép induló ára lesz. :DDD :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3627) Monya78 válasza Luck Dragon (#3626) üzenetére


Monya78
veterán

Áprilisban már megtippeltem: [link] :DDD

(#3628) Luck Dragon válasza Monya78 (#3627) üzenetére

Szép munka :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3629) plömplöm válasza Monya78 (#3625) üzenetére


plömplöm
őstag

és az egyhatos, jeee :)

a 10milla magassága várható volt, ha most a sima is 8milla...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3630) JoinR válasza Monya78 (#3625) üzenetére


JoinR
senior tag

A Cliónál megnéztem a specifikációt, +150 kg ez a hajtás az 1.0 TCe-hez képest. Az LPG amúgy +70 kg, emiatt a dinamika a magasabb teljesítmény ellenére is enyhén rosszabb, mint a TCe 90. Valszeg a hibrid se lesz annyival jobb, mint a teljesítmény sugallná.

(#3631) Luck Dragon

Kellemes ünnepeket :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3632) Monya78


Monya78
veterán

Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!

Friss magyar jogger "teszt" videó: [link]
Illetve feliratos hibrid jogger videó, kicsit több infóval: [link] azért az óracsoportot rendesen modernizálták (rönósították)

(#3633) Luck Dragon válasza Monya78 (#3632) üzenetére

Ez a srác , szerintem a legnagyobb Dacia-fan ever, :DDD
Már régóta nyomja a YouTube-on a Daciás híreket- információkat .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3634) kelly416 válasza Luck Dragon (#3633) üzenetére


kelly416
veterán

Boldog karit mindenkinek!

Van tippetek, hogy honnan lehet a kapaszkodó helyére szerelhető szemüvegtartót beszerezni?
Rendeltem egy opelosat naívan, de ott 15cm a felfogatási pontok közti távolság, a Lodgyban meg 18-19-20 cm-ekre vannak egymástól a lyukak. A 18 lenne az igazi, de van külső oldalon még 1-1 kisebb kerek, ha nagyon kell.

(#3635) Luck Dragon válasza kelly416 (#3634) üzenetére

Homasita ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3636) kelly416 válasza Luck Dragon (#3635) üzenetére


kelly416
veterán

Ott csak csíptetősök vannak napellenzőre. De a Lodgynak akkora az ablaka, hogy többet használom benne a lehajtható napellenzőt, mint azbösszes többi autóban együtt. Feleségem ugyanígy. Ezért kéne majrévas helyére egy ilyen.
Ennek simcs méret feltüntetve, de ha tudnám, hogy Laguna, Espace gyárija jó, akkor nyert ügy, tele vele a racsingbazár meg a bontó(szökevény)pláza.

(#3637) Luck Dragon válasza kelly416 (#3636) üzenetére

Esetleg FB csoport ? Hátha valaki megoldotta ezt a dolgot . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3638) szaki04


szaki04
senior tag

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3639) kelly416 válasza Luck Dragon (#3637) üzenetére


kelly416
veterán

Olyanom nincs. Majd egy centit fogok és lemérem haver Espace ll méreteit, onnan majd sejtek valamit.

(#3640) plömplöm válasza kelly416 (#3634) üzenetére


plömplöm
őstag

a 739484574R + 7703081130 kombó kell neked. mondjuk most éppen idehaza sehol sem látom. remélem lodgyról van szó.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3641) kelly416 válasza plömplöm (#3640) üzenetére


kelly416
veterán

Igen, Lodgy. Köszönöm, felkutatom ezeket.

(#3642) Luck Dragon

BUÉK!
Megnyitom az idei évet eme poszttal :)

Nagya a csend az autókkal kapcsolatban... ezek szerint minden rendben. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3643) kelly416 válasza Luck Dragon (#3642) üzenetére


kelly416
veterán

Deffiniáljuk a "rendben" szót. ;]

De egyébként mifelénk minden ok. Koszoska szegény, de hát ez legyen a legnagyobb bajunk.

(#3644) Luck Dragon válasza kelly416 (#3643) üzenetére

Deffiniáljuk a "rendben" szót.
Ha még autóformája van akkor már jó vagy. :DDD
Amilyen jó idő volt ma is, simán mehet a mosás és még a sütit is ledolgozod valamennyire. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3645) kelly416 válasza Luck Dragon (#3644) üzenetére


kelly416
veterán

Áh, én ások. Vizesesik a falunk cefettül, papíron nincs pincénk, de nagyon gyanús, hogy régen volt és nem jól szüntették meg. Az autó amúgy is asszonyé, kezeli, rendezi ahogy akarja. Az enyém majd 2-3 hét múlva végez a karosszériásnál ha szerencsém van, majd azzal foglalkozom eleget. Villanyászat (ugye amcsi index vs magyar index, meg pár egyéb apróság), gumicsere felni helyrehozatal, festés, újra berendezés (most semmilyen kárpit vagy ülés nincs benne)... meg majd még a lodgy is elszenved egy olajcserét meg szűrőcserét, ha már nem garis.

(#3646) Luck Dragon válasza kelly416 (#3645) üzenetére

Akkor van terv és projekt.

Nálunk egész karácsony alatt Hahu volt nézve , milyen szekeret válasszunk. Ahhj :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3647) kelly416 válasza Luck Dragon (#3646) üzenetére


kelly416
veterán

Még mindig nincs döntés? Most néztem egy piros Clio I gen-t 1.9D, kilakatolva, rendbe rakva 320-ért. Szerintem 250-ért el lehetne hozni. Nekem pl. futózni, városozni, mindenezni jó lenne. 5-5,5 literes fogyasztás városban is (jó, dugóban állva feljebb megy), hegyen fel, hegyen le, télen, nyáron kb. ennyi.
Azt bátran ajánlanám szinte bárkinek aki nem gyorsulásra tervez.

(#3648) Luck Dragon válasza kelly416 (#3647) üzenetére

Döntés az van, korához képest szép állapotút márkától és kortól függetlenül. Valami tucat autó lesz ,hogy egy éven belül minél hamarabb el is tudjuk majd adni. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3649) dkiraly


dkiraly
csendes tag

Sziasztok, előfordult valakinél, hogy a motor reggel indítás után 1-2 perccel alapjáraton csak úgy lefullad? Leginkább hidegben fordul elő (-3 +3 fok között)
Sandero 1.0 TcE CvT

(#3650) Luck Dragon válasza dkiraly (#3649) üzenetére

Szia , 95-őst tankolsz bele?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.