Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) Luck Dragon válasza Monya78 (#2850) üzenetére

Igen, ez tényleg jó hír . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2852) mirci18 válasza Flowtation (#2835) üzenetére


mirci18
addikt

Szerintem nem éri meg váltani mivel lehet hogy szebb lesz a Jogger meg picit szélesebb.
Műszakilag frissebb de viszont gyengébb is a motorod a mostanihoz képest.

Telefon tartónak én a régi autónkban ablakra tapadó tappancsos megoldást használtam.
De a Logannél nekem sem kell Android auto miatt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2853) Luck Dragon válasza mirci18 (#2852) üzenetére

“ tappancsos megoldás “ mindig beválik , én is ilyent használok egy Samsung márkájút. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2854) Monya78


Monya78
veterán

Úgy látom megint emelkedtek az árak a daciánál...
Dec.11-én rendeltük azóta +290eFt ugyanaz az összeállítás :Y

Nem tudom mi a szokás, ez az első új kocsim, de gondolom ami a szerződésben van leírva ár..az a kocsi átvételkor is marad... :F

[ Szerkesztve ]

(#2855) Luck Dragon válasza Monya78 (#2854) üzenetére

Igen marad

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2856) yuing válasza Monya78 (#2854) üzenetére


yuing
őstag

Uhh, pont jó pillanatban rendeltem, most nekünk is 180k-val kevesebb maradna a zsebünkben. :Y
Egyébként, ha a szerződést elolvasod, a 4-es pont feljogosítja a gyártót, kereskedőt az áremelésre.
Most igazolták vissza a hitelt, 80% önerővel vettem 2 éves futamidőre az 5 évre szóló garancia miatt. Kamat így összesen 40 pár ezer forint.

(#2857) Luck Dragon válasza yuing (#2856) üzenetére

Elképesztő , hogy milyen gyakorisággal növekednek az új autók árai és milyen nagyságrendekkel . :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2858) Monya78


Monya78
veterán

Remélem Luck Dragonnak lesz igaza, marad a szerződéses ár, és nem veszik elő az apróbetűs szöveget. (350Ft/euró árfolyam van a szerződésemben írva, ami most több, de ki tudja mennyi lesz március végéig)

[ Szerkesztve ]

(#2859) kelly416 válasza Monya78 (#2858) üzenetére


kelly416
veterán

Nekünk fél év alatt (megrendeléstől átvételig) több mint fél millát ment fel az autó ára honlap szerint (de mi még a pdf-es tartozéklistából is sok mindent kértünk bele és plusz téli kerekeket is, hogy meg legyen az 5 milla), de a szerződeses árat fizettük. Reméljük Nálatok sem csinálják ezt másképp.

(#2860) Monya78


Monya78
veterán

Tesztekben lévő jogger műszerfal:

Német oldalakon lévő, dacia szalonban lévő joggerek műszerfala:

Ezek az utóbbiak jobban tetszene :)

[ Szerkesztve ]

(#2861) Luck Dragon válasza Monya78 (#2860) üzenetére

Bár nem követem Joggert , de tény hogy az utóbbi műszerfal nekem is jobban tetszik.
ráadásul analóg , egyszerű , rendezett ,letisztult és szép .Na meg ha jól veszem ki fehér háttér világítást kapott ami nekem tetszik . Bár sokak szemét állítólag fárasztja esti vezetésnél .
Na meg mindent is mutat . Sok autóban a víz hőfokmérő is el van felejtve . :(((
Bár vannak gyártók akiknél meg lehet oldani , Lásd Opel mikor három - négy gomb kombinációja után egy menüt kell elő csalogatni és akkor lehet látni mindent , fentebb irt hőfok mellett az akkumulátor felszültségtől kezdve mindent … de na ez elég macera.
Ezért szerettem a Peugeot , legalábbis 2016-os 508-ban ugyan ilyen szépen elrendezett óracsoport található .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2862) Flowtation válasza Luck Dragon (#2861) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen, ezeket én sem bánnám a lodgyban se.

Egyébiránt köszönöm az autócserés válaszokat. Megértem és elfogadom az érveket. Egyrészt messze még a 3. év, ki tudja mi lesz addig, másrészt a motortól is félek, nem értem a koncepciót. Illetve az igazság az, hogy nekünk 4 gyerekkel éppen, hogy nem kicsi a lodgy. Van tetőbox és nem sokszor kell, de azért mégis.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#2863) Dvix


Dvix
senior tag

Szóval gyerekek bementem a SSangyonghoz, vezettem a Korando-t. Aztán odanyomták az orrom elé, hogy vonóhoroggal és AWD opcióval a Style Plus manuális az 8,8milla. Hmmm.
Hát mondom csak átmegyek a Dacia-hoz megnézem azt a Extreme Dustert, 1,33 TCe, 4x4 vezettem. Ezen, horog és ami az előzőben benne van az átírás, vagyononosodási adóval 8 milla. Hmmmmm :F
Befektetésnek most jó az autó. Kéne venni. DE sajnos ilyen erőviszonyok mellett tudom melyik fog nyerni :U

(#2864) Luck Dragon válasza Dvix (#2863) üzenetére

Üdv a klubban csak (Tivoli X150) :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2865) mirci18 válasza Dvix (#2863) üzenetére


mirci18
addikt

Befektetésnek sosem volt jó az autó mivel az értéke csökken folyamatosan.
Plusz még költened is kell rá.
Lehet hogy most ha tudsz venni autót egy ideig tartja az árát de le fog menni majd.

Más:
[Újabb Jogger teszt]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2866) kelly416 válasza mirci18 (#2865) üzenetére


kelly416
veterán

Ha 3 éve vettél volna autót és most adod el, akkor keresel rajta. De visszamenőleg már nem tudsz autót venni és ki tudja, merre megy majd a piac, úgyhogy befektetésnek befektetés, de hogy jó-e, az kérdőjeles.
Az ingatlan még mindig sokkal inkább stabil jó befektetés, csak tudd kiadni vagy eladni amikor kell a lóvé.

(#2867) kelly416 válasza Dvix (#2863) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem ezek egy árban vannak most is, együtt öregszenek és egyszerre buksz rajtuk hasonló zsét. Presztizse egyik márkának sincs és nem is lesz, bár a Dacia sokkal nagyobb körben ismert és keresett szerintem, úgyhogy ha csak ez számít, akkor Dacia.
Arról ne is beszéljünk, hogy a benzines összkerekes eléggé ritka, az még egy kicsit lendíthet a dolgon. De ez csak az én véleményem. Simán tévedhetek.

(#2868) Luck Dragon válasza kelly416 (#2867) üzenetére

Én egyetértek veled , jó a gondolat meneted.
Bár függetlenül kijelenthetem , hogy fentebb irt Korando , de még a Tivoli is minden szempontból jobb autó .
De ismétlem magam ezzel nem szeretnék vitát itt gerjeszteni ezzel.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2869) kelly416 válasza Luck Dragon (#2868) üzenetére


kelly416
veterán

Azt sajnos nem tudom, én Rodiust akartam venni egy ideig, de végül közelébe nem jutottam egy Ssangyongnak sem soha.
Csak azt tudom, hogy ismertebb a Dacia. Az olcsóságukkal vívtak ki maguknak ismertséget nem csak nálunk, de még a németek is zsákszámra veszik. Innen nézve talán kicsit értéktartóbb vagy legalább keresettebb lesz használtan. Már ha befektetésként gondol rá a polgár. Ha az a kérdés, melyik cipelje a fenekemet pár évig, akkor én is bele ülnék, utána gondolkoznék, mert eladáskor nem az a 2-300.000Ft fog kárpótolni az évekig hiányzó kényelemért, extrákért, tudásért. De ez már mindenkinek a saját döntése.

Mi a Lodgyval elvagyunk, bár a minap feleségem mondta (jellemzően Ő hajtja a Lodgyt), hogy menjünk a Forddal, mert abba jobban férünk hatan plusz a csomagok. :B
Nyilván költői túlzás, nem akarta koszolni a Lodgyt a csemperagasztóval kiöntött csipketerítőből készült vázával. De ettől függetlenül én is szívesebben ülök a puha plüss fotelba, mint a kemény szivacsos műanyagos huzatra. Viszont választásunk sem volt nagyon másik 7 személyest venni, és egyéb szempontból nagyon szeretjük a Lodgyt. Relatíve kicsi, fürge, takarékos, nincs okom panaszra. De nem is eladni vettük, nem befektetés, hosszú távra tervezünk vele.

Én ha befektetésnek vennék autót, akkor jó állapotú öreg Lada, BMW, Merci stb. irányába kacsingatnék, rendbe tenném/tetetném és majd évek múlva eladnám. Vagy kis oéldányszámban elérhető marha drága autót venni és időkapszulába zárni évtizedekre. Másképp csak viszi a pénzt az autó.

(#2870) Luck Dragon válasza kelly416 (#2869) üzenetére

Értelek .

Még egy kis off aztán hagyom mert itt rám fognak szólni . :)

Meglepődve vettem tudomásul hogy milyen sok helyen lehet már megtekinteni a dupla sárkányt .
Márkakereskedésből már 17 van az országban , régebben is figyeltem a markát , de akkor öt helyen voltak jelen de leginkább kettő BP és Szfv-n .

Most pedig ahol lakom körbe vesznek Szfv-Veszprém , Dunaújváros , Kakasd , Győr röviden száz kilométeres körzetben mindegy milyen irányban indulok ott vannak :)

Autóban levő helyről jutott eszembe , hogy Kakasdon sok Grand Tivoli volt és hatalmas az alap hátsó csomagtartója , ha jól emlékszem valami 720 literes ? :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2871) Luck Dragon

Elképesztő milyen áron mennek Dönciék [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2872) kelly416 válasza Luck Dragon (#2871) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem ez újonnan is kb. ennyi volt.

(#2873) BloodRay válasza Luck Dragon (#2871) üzenetére


BloodRay
veterán

Számomra a 3-4 éves 1.6-os Dusterek röhejesebbek 5 millióért. :K

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2874) Luck Dragon válasza kelly416 (#2872) üzenetére

Lehetséges , bár én csak azért néztem , mert Döncihez képest mennyivel felszereltebb .
-Gyári alufelni
-Hátsó E-ablakok
-Digi klíma
-Egér mozi közepén
-Tolatóradar
-Erősebb motor +5Le ~ Adblue az mondjuk nekem Bem hiányzik .
De ennyiért ott is marad . :(

BloodRay
Nem követem a Dustert , de gondolom ez minden markát érint . :N

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2875) BloodRay válasza Luck Dragon (#2874) üzenetére


BloodRay
veterán

Gondolom igen, de röhejesnek érzem akkor is. Megbolondult a világ...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2876) kelly416 válasza Luck Dragon (#2874) üzenetére


kelly416
veterán

Jól megkérik az árat, na. :))

(#2877) Luck Dragon válasza kelly416 (#2876) üzenetére

Meg-meg :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2878) Luck Dragon

Micsoda szaki , szegény Sandero . :D [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2879) kelly416 válasza Luck Dragon (#2878) üzenetére


kelly416
veterán

Törésme tes, nem dohányzó, alig használt. De tényleg szépen megcsinálta, igaz, én már nem bíznám rá a családomat erre az autóra.

(#2880) Monya78


Monya78
veterán

Benyújtott állami támogatást visszautasították, részletekkel nem fárasztok senkit, a lényeg ha szeretnék 2.5milkát kapni, el kell venni a páromat...amúgy is itt volt már ennek az eseménynek az ideje ;) Egy kicsit csúszik az új autó átvétele, de nem baj.

Végre láttam fotókon, videókon fekete joggert...nem bántam meg hogy ez lesz a szín. B oszlopnál lévő "toldás" nem olyan feltűnő.

(#2881) Luck Dragon válasza Monya78 (#2880) üzenetére

Jobb később , mint soha.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2882) kelly416 válasza Monya78 (#2880) üzenetére


kelly416
veterán

Gratulálok! :P Éljen az ifjú pár! :R

(#2883) Monya78 válasza kelly416 (#2882) üzenetére


Monya78
veterán

Köszönjük! Bár nem tudom mennyire ifjúnak számítunk így 40 felett egy picivel :B

(#2884) kelly416 válasza Monya78 (#2883) üzenetére


kelly416
veterán

Jól van az. A pasik 40 éveikben vannak életük legszebb részében sokak szerint, és egyébként is ki mennyinek érzi magát.

(#2885) Dvix


Dvix
senior tag

Ez az adBlue drágulás nem tett jót azoknak akik dízelt üzemeltetnek. Ha éppen nem gázolajat, akkor az AdBlued fogják vadászni :U
Egyébként bevették az autómat többért 3kilóval amennyiért vettem. :))
2 hét átadásim van a SSANGYONG Korando-mra(kézi, Awd, horog, 1.5 benzin) :B
Kelett nekem beleülni! :P

[ Szerkesztve ]

(#2886) kelly416 válasza Dvix (#2885) üzenetére


kelly416
veterán

Jól tetted. Fontos, hogy közelebb álljon a szívedhez, másképp mindig bánnád a választásodat. Gratula! Majd azért egy kis élménybeszámolót kérünk attól, hogy ez másik totyik. :K

(#2887) Luck Dragon válasza Dvix (#2885) üzenetére

Én is gratulálok és egyetértek a fentebb írtakkal, jöhet az élmény beszámoló . :)

Ui, sikerült a mostani ár emelés előtt vásárolni ? Mert most emeltek két hete minden modellre .
Tivoli 5.3-ról 5.9-re . :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2888) Monya78


Monya78
veterán

Úgy látom a dacia is emelt egy combosat márc elejéhez képest minden modellje: +320eft
Ezt rám vetítve "elvileg" a decemberi rendelés miatt 610eft az előnyöm...

[ Szerkesztve ]

(#2889) Luck Dragon válasza Monya78 (#2888) üzenetére

Elképesztő és még mindig nem állnak le. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2890) Luck Dragon

Részletes teszt Jogger [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2891) Dvix válasza Luck Dragon (#2887) üzenetére


Dvix
senior tag

Hogy őszinte legyek, engem nem hatott meg hogy 600ezret emeltek az árán, mert az autómat amortizációs költség nélkül, plusszal számítattam be ebbe az autóba. ;] Szóval ha azt vesszük egész baráti.
Így az autó beüzemeléssel együtt +adó+horog+awd, Style +, 8,8 milla., és ajándék gumiszőnyeg garnitúra. :K
Elmentem előtte a helyi Renault képviselethez a volt bunkó értékesítőmhöz és 4,5-öt akart adni érte. Nem értem a mentalitást, eladja nekem az autót profittal, ha magasabb áron veszi be mint ahogy először adta, akkor is drágábbért adja el plusz veszek náluk egy új autót. Ezt mondtam neki is, mondanom se kell köpni nyelni nem tudott. ;] A lényeg h nagyon erőlködött, hogy kibírja az arcomat, mint akinek a fogát húzzák, azt mondta vissza fog hívni ha többet tudnak adni az autómért. Azóta is hív. :((( És a Dacia Duster Extreme 4x4 1.33 Tce horoggal és beüzemeléssel 8 milla volt. Aham.... jó, persze hagyjuk egymást békén. :D Utálom ha úgy viselkednek velem szemben mintha ők tennének nekem szívességet. :((

[ Szerkesztve ]

(#2892) Monya78 válasza Luck Dragon (#2890) üzenetére


Monya78
veterán

Pillanatnyi fogyasztás mutatása, nem nagyon jött össze a videósnak, mindig csinált valamit mielőtt beállt volna a fogyasztás egy kb. fix értékre, plusz a dimbes-dombos táj is bekavar ennek.

De jó volt látni hogy megy 325kg teherrel is...átlagosan 7liter környékén. (gyors kiszámoltam a mi 6fős családunk 375kg lesz csomag nélkül) :B

Más: pótkerék téma
Ez egy pótkerekes jogger:

Ez pedig defektjavítós jogger:

Sajna a "vas" is hiányzik... nem lesz elég egy emelő + kerék beszerzése. :(

(#2893) kelly416 válasza Monya78 (#2892) üzenetére


kelly416
veterán

Legalább a fülei meg vannak a vasnak meg a lyuk, ahol leereszted, felemeled a kereket? Mert azt a vasat nem biztos, hogy nagy téma lenne beszerezni bontóból Lodgy akól, mert szerintem nem variáltak rajta. Olcsóbb úgy, hogy ugyanazt teszik alá.

(#2894) Luck Dragon válasza kelly416 (#2893) üzenetére

“Szerintem” más a padlólemez így más a vas is .

Monya78 Hát ez szomorú .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2895) kelly416 válasza Luck Dragon (#2894) üzenetére


kelly416
veterán

Igazából a másik padlólemez kialakításakor gondolhattak rá, hogy "legalább" ezt ne kelljen megvariálni, de ki tudja? Egy megnézést megérne, ha van Lodgy-s ismerőse a kollégának.

(#2896) Luck Dragon válasza kelly416 (#2895) üzenetére

Ebben egyetértünk ! :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2897) Monya78 válasza kelly416 (#2895) üzenetére


Monya78
veterán

Belegondolva van lodgy-s ismerős, itt helyben.

(#2898) mirci18


mirci18
addikt

[Szegény kolléga]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2899) Luck Dragon válasza mirci18 (#2898) üzenetére

Na igen . Ez sajnos megesik .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2900) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Pàr napja nem tudom az üvegekről lehozni a vìzkövet vagy mifene pöttyöket,foltokat. Használt màr valaki 0000 finomsásù acél gyapjùt? Vagy létezik carpro ceriglass paszta is. Ecet se hozta le. Napfényben iszonyat làtszik.

️️Hardverapró Mindörökké️️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.