Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) golyós válasza JoinR (#3147) üzenetére


golyós
őstag

A 0-100 pont érdektelen. Sosem használja senki a gyorsulási verseny kivételével. Menet közbeni gyorsulás amiben jó, ezt viszont használjuk napi szinten.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#3152) golyós válasza mauimagic (#3146) üzenetére


golyós
őstag

Belső anyagok, mindenből érződik a spórolás, Nincs tárolórekesz. A 20 éves Scenicben a fél lakáat el lehetett rejteni , ebben még az elsősegély dobozt sem. Fényezés minősége borzalom, klima gyenge, de legalább hangos már hármas fokozaton.
Motor szuper és 3 millióért lett egy új autónk 5 év garival.
Duster tetszik, de erre volt támogatás.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#3153) kelly416 válasza JoinR (#3147) üzenetére


kelly416
veterán

Most farokméregetés van vagy mi? Hogy jön ide egy hothatch? Most nézzük meg a Clio V6-ot, utána a Volvo V70R-t, aztán egy Impreza VRX-et és még ki tudja mit, hogy tényleg nem gyorsul állatul a Lodgy?
Azt mondtam, városban nagyon meg tud indulni, ha jó fordulattartományban bosszantod a gazpedált. Senki nem mondta, hogy halálos iramba való a gép.

(#3154) kelly416 válasza szaki04 (#3148) üzenetére


kelly416
veterán

Fogadd őszinte gratulációmat! Rengeteg balesetmentes km-t kívánok hozzá!

(#3155) Luck Dragon válasza szaki04 (#3150) üzenetére

Nem tudlak megnyugtatni , mivel nincs ilyen motorral szerelt autóm és nem is ismerem a motort ami a Joggerben van. :)
De gondolom megfelelő karbantartás mellett és a gyári előíráshoz képest sűrűbb szervizintervallum betartásával nagy baj nem lehet.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3156) JoinR válasza kelly416 (#3153) üzenetére


JoinR
senior tag

Milyen méregetés, nem az enyém...úgy jön ide, ahogy te hasonlítgattad az 5.7 V8-hoz :C ( ami lehet 2 tonnás 3 sebességes automatával, vagy egy 700 kilós kit car, ami tényleg megy)
A városban nagyon meg tud indulni nem hiszem, hogy kizár bármilyen kategóriát. :U Csak rámutattam, hogy mindenkinek mást jelent a fogalom.

[ Szerkesztve ]

(#3157) JoinR válasza szaki04 (#3150) üzenetére


JoinR
senior tag

Azt írtad 3 évre vetted, elég sokat kéne vele menni, hogy ne bírja ki szerintem.

(#3158) szaki04 válasza JoinR (#3157) üzenetére


szaki04
senior tag

A 3 évet azért írtam, mert a nagycsaládos támogatás keretében vásátoltam az autót. De, ha tovább bírja, annál jobb. A gyári előírás 2 év vagy 30000 km... no komment. Köszönöm a jókívánságokat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3159) JoinR válasza szaki04 (#3158) üzenetére


JoinR
senior tag

Hát igen, az olajcserét érdemes hamarabb, 15-20e körül. Meg a 110 lovas 1.0 TCe sajna már közvetlen befecskendezéses, úgyhogy felhasználástól függően várható a szokásos kokszosodás.

(#3160) szaki04 válasza JoinR (#3159) üzenetére


szaki04
senior tag

Naponta 140 km-es etapokat nyomok majd vele. Sajnos Diesel nem fért bele a keretbe. Csak a Jogger volt pénzügyi határon belül... De 10-15 e km-ként olajcserével számolok.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3161) Monya78 válasza szaki04 (#3148) üzenetére


Monya78
veterán

Szia! Végre van egy joggeres ph tag rajtam kívül...Én már majd 2 hónapja használok egy ilyet.

Sok Balesetmentes km-t kívánok!!

Másik kocsi miatt voltam az autószerelőmnél, belenézett a jogger motorterébe...mondta hogy ez merci (nissan) motor, valszeg a TC130-ból lenyestek egy hengert.
Persze mondta hogy ne várjam meg a gyári olajcsere intervallumot

[ Szerkesztve ]

(#3162) Luck Dragon válasza szaki04 (#3160) üzenetére

“” Naponta 140 km-es etapokat nyomok majd vele. “”
Erre a felhasználásra használom Logant is csak DCI-vel.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3163) szaki04 válasza Monya78 (#3161) üzenetére


szaki04
senior tag

Igen, nekem is így adták el az autót. Mercedes motor-1 henger. Eddig nem tűnik rossz választásnak. A fogyasztására leszek kiváncsi. :R

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3164) mirci18 válasza kelly416 (#3138) üzenetére


mirci18
addikt

Tapasztalatom szerint lassul tőle az autó.
3000-es fordulatnál gyakorta nem működik a klíma.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3165) mirci18 válasza szaki04 (#3150) üzenetére


mirci18
addikt

Ha félsz tőle miért vetted meg?
Másrészt gratula hozzá.

Egyébként az első 150-200 e km-ben nem kéne hogy gond legyen a motorral.
Ezután érdemes eladni az autót.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3166) Luck Dragon válasza mirci18 (#3165) üzenetére

“” Ha félsz tőle miért vetted meg? “”
- Gondolom az ára véget ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3167) kelly416 válasza Luck Dragon (#3166) üzenetére


kelly416
veterán

"Mert más nem volt anyagilag elérhető." Így hangzott volna a mi indokunk is.

Sokszor gondolkozom, hogy mi a Zasszonnyal igen jól keresünk a környezetünkhöz képest, mégsem jutunk előre csak pici lépésekkel. Mit csinálhatnak azok az emberek, akik új Volvóval, új Bömbivel, új Mercivel, vagy akár csak új szinte bármivel szaladgálnak? Ok, nyilván ha én is beköltöztem volna a 6. emeletre, sokkal kevesebbet költenék az ingatlanra mint a jelenlegi kertes házra ahol lakunk, de közel sem spórolnék annyit, hogy új Audit vagy akár "csak" VW-t vegyek.

(#3168) Luck Dragon válasza kelly416 (#3167) üzenetére

Az esetek legnagyobb részében vagy céges autó vagy lízingelt .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3169) kelly416 válasza Luck Dragon (#3168) üzenetére


kelly416
veterán

Ezt értem, de akkor is sok a marha drága gép egy ilyen kis városban, mint Szentes. Tesla-k is vannak, az sem pici zseton. De elmegyek Szegedre 4 éve, egy zöld Lambo fordul be a sulihoz, apa vitte a gyereket reggel tanodába. Nem szeretem a márkát, de azért pislogtam. Pár héttel később egy kéket látok, már nem emlékszem hol. Szegeden élő barátomat kérdezem, "van Lambo Szegeden?" Erre vissza kérdez, "te is láttad azt a feketét?"

Értem én, hogy cég meg lízing, csak cseszi a csőrömet, hogy mi meg itt nyomorgunk és örülünk egy Lodgy-nak, holott tisztességesen dolgozunk mindketten.
Mondjuk valószínűleg pont ez a baj. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3170) Luck Dragon válasza kelly416 (#3169) üzenetére

Arra leszek kiváncsi , hogy a most bejelentett “”morcos “ céges autó adó után mennyi lesz a változás , mert tuti , hogy most sok cég menekülni fog tőle.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3171) kelly416


kelly416
veterán

Van-e valakinek tapasztalata arról, hogy a Lodgy tetőcsomagtartói rá mennek-e a vele egykorú Grand Scenic tetősínjére?

(#3172) Luck Dragon válasza kelly416 (#3171) üzenetére

Én csak tippelnék “a” nemre . :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3173) kelly416 válasza Luck Dragon (#3172) üzenetére


kelly416
veterán

Én gondolnám, nem hülye a cég, nem gyárt külön-külön minden típushoz tetőcsomagtartót, de anyagi megfontolásból Dacia, Renault ugyanazzal működne. Persze, akkor hogy adják el drágábban a Scenic-re, ha a paraszt megveszi a Lodgy-ra valót olcsón? Ez is egy szempont.
Hét végén kiderül, Asszony elviszi a tetőn a boxot, ha azzal jön haza, nem volt jó a Scenic-re.
Elviszi a két gyereket ismerősékhez, ott maradnak a gyerekek egy hétig, de 7-en jönek jövő héten, úgyhogy csomagnak nem sok hely marad tetőbox nélkül.

Na írt is a rokon, a Scenic tetősínje belül sima, nem lesz jó.

(#3174) Luck Dragon válasza kelly416 (#3173) üzenetére

Kár , hogy igazam volt :N

Más; újra a ringben .
Mai etap , Paks & Székesfehérvár & Pápa & Sárvár. Négy fővel teljes pakk + klíma = 100/ 6.2L

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3175) kelly416 válasza Luck Dragon (#3174) üzenetére


kelly416
veterán

Kár biza, most mehetünk jövő héten is Eger mellé a gyerekekért.

(#3176) Monya78


Monya78
veterán

Holnap nagy útja lesz a Joggernek...lakhelytől 370km-re megyünk nyaralni.

Tesztekben írják nem túl kényelmes hosszú távon az ülés, hát most ki lesz próbálva.(eddig csak 50-60km-es útja volt egyhuzamban)

Lenullázom a fogyasztásmérőt is... 4fő + sok csomag + klíma

(#3177) Luck Dragon válasza Monya78 (#3176) üzenetére

Várom a beszámolót .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3178) mirci18 válasza Monya78 (#3176) üzenetére


mirci18
addikt

Pedig elviekben még kényelmesebb mint egy Logan.
Nekem a Logan is bejött.
Ha egyszer rossz ülésben akarsz írni ugorj be egy Suzuki Wagon r-be.

Amúgy jó utat kívánok.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3179) szaki04


szaki04
senior tag

Elvileg 50 literes a Jogger benzintankja: ma sikerült 49.87 litert tankolni bele... Monya78: Neked mennyit fogyaszt a ladik?

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3180) Luck Dragon

3000 kilométeres túra Joggerrel . [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3181) kelly416 válasza Luck Dragon (#3180) üzenetére


kelly416
veterán

A Lodgy ugyanúgy elégtelenül hűt hátul és nagyon kevés hang jut hátra a gyári rendszerből. Ilyen tekintetben egyes a Dacia-nak, mert ugyanazokat a hibákat követték el. Egyébként meg hasonlóan jókat tudok mondani én is, kivéve, hogy a mi Lodgynk 130 lovas, így még jobban megy.

De azt nem értem, miért kellett félni egy új autóval egy semmi úttól. Kultúrált országok, van Dacia assistance ha nagyon kell, és ugyan mi baj lehetett volna? Régen a román dízelek is feljutottak a hegyekre megrakva is, még ha csak 30-40-el az út szélén. Manapság már ilyentől nem kell tartani, mégiscsak úgy tervezték, hogy hétköznapi utakon is fel tudjon menni. Itt is kért egy visszaváltást és jónapot, rohant tovább.

Teljesen vállalható mindkét autó (Jogger és elődje) szerintem.

(#3182) Luck Dragon válasza kelly416 (#3181) üzenetére

Ha már klíma…
Olyan meleg van , hogy a mellettünk levő autóban az autóillatosító megolvadt és a benne levő folyadék végig folyt a műszerfalon és meg is marta ,meg felpattogott a zongoralakk bevonat . Szegény tulaj …

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3183) kelly416 válasza Luck Dragon (#3182) üzenetére


kelly416
veterán

Uh. Nagyon nem jó. Sajnálom az ilyet. Nem is gondolnak rá sokan, hogy így is történhet baj. Nekem sem jutott a fejembe ilyen.

Haver küldött pár éve egy képet, a tükör alatt a műszerfal folyt el. Ha jól rémlik a sztori, valami bolt kirakatáról IS oda verődött a fény, meg valami üveges illatosító volt kiakasztva ami nagyítóként pont "jó" helyre fókuszálta az energiát. Oda is kellett szerencse is, meg okosság is. Én nem bírom elviselni az intenzív szagokat, inkább nem fingom tele az autót és nem teszek be illatosítót sem. Gondolom többek között ezért nem is gondoltam eddig ilyenre.

(#3184) Luck Dragon válasza kelly416 (#3183) üzenetére

Sajnos nem egyet láttam már ilyent . Nem jó móka .
Nekem sincs pont az ilyen esetek miatt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3185) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Megvolt az odaút, délután fáradtan indultam, úgyhogy féltem mi lesz, de kényelmes volt hosszú távon is az ülés, kocsival minden rendben volt, pár előzésnél azért rendesen vissza kellett váltan hogy meglóduljon a kaszni.
volt autóút-as 120-as tempó, volt balaton parti tötyörgés, volt egy kis kanyargós szerpentin, illetve az 1/4 út dimbes-dombos kocsikázás

Egy furi jelenség volt ami a passatnál nem, méghozzá a szélérzékenység, alföldön, 120km/h-nál szoktalan volt hogy meg-meg mozgatja a szél a kasznit.

Út végén a lámpafénynél való szerpentinezést tökre élveztem, pedig a kanyarvadászattól távol áll a jogger. (Javaslom mindenkinek próbája ki ha arra jár: Zánka és Gyulakeszi (Tapolca) között)

megérkezéskor ez a statisztika fogadott: 355km/ 5óra15perc/átlag sebesség: 62,3/átlag fogyasztás: 5,6liter (4fő/sok-sok csomag/végig klíma, eco off)

Szaki04: Alföldön lakok, a sima városon kívül fogyi 4,8-5,0 szokott lenni, városon belül pedig Én a bevásárlásos üzemnél veszem elő a kocsit általában: ilyenkor 9,5 liter szokott lenni

(#3186) Luck Dragon válasza Monya78 (#3185) üzenetére

Ez egész jó fogyasztás , kevesebb mint Döncié. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3187) szaki04


szaki04
senior tag

Nekem 7,3 l/100 km jött ki. Első tankolás utáni fogyasztásnak. Szerintem javulni fog. Én 80:20 arányban használom autópálya:város viszonylatban. Ma indulunk nyaralni. Nem túl messze, de szinte végig pálya.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3188) Monya78


Monya78
veterán

Megvolt a visszaút is...kimarad a szerpentin, cserébe több volt a balaton parti tötymörgés.
360km/ 5óra 38perc / átlag sebesség 58,6km / átlag fogyi: 5.3 l/100km...ki akartam próbálni a eco módot, de pár km városon kívüli táv után kikapcsoltam, idegesítően gyenge a megpakolt kocsi.

fix 120-as tempónál 2400rpm-et pörög, és legtöbbször a 5,7l/100km-es fogyit mutatott.

(#3189) szaki04 válasza Monya78 (#3188) üzenetére


szaki04
senior tag

A menetidőt neked hol írja ki?! Nekem ezt az egy adatot nem mutatja.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3190) kelly416 válasza Monya78 (#3188) üzenetére


kelly416
veterán

Nagyon jó. Teljesen vállalható adatok.

(#3191) Luck Dragon válasza kelly416 (#3190) üzenetére

Egyetértek veled.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3192) Monya78 válasza szaki04 (#3189) üzenetére


Monya78
veterán

Tableten: jármű -> driving eco -> útjelentés

(#3193) Luck Dragon

Na úgy néz ki , hogy Dönciben a jobb oldali toronycsapágy feladta a harcot . De majd szétszedéskor okosabbak leszünk . :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3194) kelly416 válasza Luck Dragon (#3193) üzenetére


kelly416
veterán

Nem kíméled. :))

(#3195) Luck Dragon válasza kelly416 (#3194) üzenetére

Dehogy nem :K
Csak hát használva van és kopik .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3196) kelly416 válasza Luck Dragon (#3195) üzenetére


kelly416
veterán

Így értettem, hogy a miénk 2,5 év alatt nem ment annyit, mint Dönci fél év alatt szerintem.
Nem gondoltam, hogy ütöd-vágod.

(#3197) Luck Dragon válasza kelly416 (#3196) üzenetére

Nyugi , értem én :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3198) szaki04 válasza Monya78 (#3192) üzenetére


szaki04
senior tag

Aha. Köszönöm.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3199) kelly416 válasza Luck Dragon (#3197) üzenetére


kelly416
veterán

Nyugodt vagyok. Bár sokkal nyugodtabb lennék, ha mi is hajtanánk bele a Lodgyba néhány km-t, mert akkor el jutnánk ide-oda nyaralni, de most megint másra kell a lóvé. Elég gáz. ;]
Most is hőszivattyú felé kacsintgatok. Ha így marad minden, éves 700.000-1.000.000 magyar valután veszek piaci áras gázt, így még egy 3.000.000 hőszivattyús befektetés is 4 év alatt térül meg. Arról nem beszélve, hogy sem gázveszélytől, sem nyáron átmelegedett lakástól nem kell tartanom majd. Csak éppen nem esik jól a hirtelen jött kiadás.

(#3200) Luck Dragon válasza kelly416 (#3199) üzenetére

Hát csak ez a baj? Tessék odaadni egy hónapra és teszek bele . :DDD
Na de viccet félretéve , megértem a helyzetedet. ( Nem mintha mienk jobb lenne ezen a terén )

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.