Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Luck Dragon válasza kelly416 (#3496) üzenetére

Köszi :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3502) Monya78


Monya78
veterán

Hosszú hétvégén eddiginél is jobban megpakoltuk a joggert:
6 felnőtt + 1 gyerek, embertömeg kb. 460kg
csomagot minden szabad helyre tömködtünk, ölbe , lábhoz ez kb. +120-140kg lehetett.

Normál közlekedéssel nem feltűnő a többlet súly, kicsit gyengusabb a gyorsulás, viszont komfortosabb lett a hátsó rugózás :DDD

Megpakolva: Az Én 105 kilóm hiányzik a képről. terhelve a rugómagasság kb olyan magas mint egy átlagos kombié.

(#3503) Luck Dragon válasza Monya78 (#3502) üzenetére

Akkor most 120-al vehetted be a kanyarokat . Brum-brum :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3504) szaki04 válasza Monya78 (#3502) üzenetére


szaki04
senior tag

Nem sajnáltad szegényt? :Y

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3505) kelly416 válasza Monya78 (#3502) üzenetére


kelly416
veterán

Nagyon szupi! Adni kell neki, mert még a végén elkényelmesedik. ;] Mi is csináltunk hasonlót bejáratós időszakában.
Nagyon jó kis programok ezek. Kívánok Nektek még sok hasonló jó tapasztalatot.

(#3506) Monya78 válasza szaki04 (#3504) üzenetére


Monya78
veterán

Hááát...kicsit magamat sajnáltam bepakolás közben, nem volt teljesen stresszmentes, kb 1/4 csomagot raktam be és tele volt a kocsi :DDD szerencsére az utasok megoldották, hátra se mertem nézni, mindenhová raktak mindent.

Simán lehetett használni 2000-3000 rpm között a motort, úgyhogy nagyon nem kínoztam meg, még néhány előzés is belefért. Fékezésre figyeltem jobban az átlagostól, nem akartam hogy minden cucc előre zuhanjon. Utasokat sajnáltam egy kicsit, de direkt a három legvékonyabb ült a középső sorban, hármadik sorban 2fő "ducibb" is elfér, így ott se volt baj. Évi egy-két ilyen útja lesz míg nálam lesz a kocsi, ennyit ki kell bírnia.

kelly416: Egy tetőcsomagtartó nekünk jól esett volna, de a rokonság-ismerősi körben sincs senkinek :(
Most külön nem néztem fogyit, mert a hosszútávúra vagyok kíváncsi 750km-en van a számláló eddig ezt 6,3-as átlaggal hozza. (nagy része város átlag sebesség 30km/h)

[ Szerkesztve ]

(#3507) kelly416 válasza Monya78 (#3506) üzenetére


kelly416
veterán

Nem is a fogyasztás miatt küldtem.
Annak idején nekem bele fért az 5M állami támogatásos keretbe a tetűcsomagtartó is, másképp nekünk sem lenne. Sajnos meg csak akkor egyszer használtuk, egyébként ül a garázsban és óvja a dísztárcsákat, szőnyegeket (télen a nyárit, nyáron a télit mindkettőből), kutyarácsot, tetőrudakat... talán csak ennyi van benne.

(#3508) Luck Dragon válasza Monya78 (#3506) üzenetére

Későbbiekben is tudod pótolni azt a tetőcsomagtartott. Mag mehetne rá egy Box is és könnyebb lenne a csomagok elhelyezése. Bár tudom ez is kiadás.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3509) kelly416 válasza Luck Dragon (#3508) üzenetére


kelly416
veterán

A tetőboxról beszéltünk, csak nem a nevén neveztük.

Szerk.:
Nálam alapból koporsó néven fut, csak nem akartam így emlegetni, főleg mostanában. :))

[ Szerkesztve ]

(#3510) Luck Dragon válasza kelly416 (#3509) üzenetére

Hát jó, akkor nem szóltam semmit. :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3511) Monya78


Monya78
veterán

Elém keveredett ez a merci teszt: [link]

Jó pár elem nagyon ismerős a joggerből: klíma vezérő 1-1ben, ablakemelő-tükörállító gombok, szivargyújtó fedőműanyag, csomagtartó szélén lévő műanyag borítás.

Más: Párszor már kérdezni akartam: kézzel fogható szervízkönyvet nem adtak a joggerhez, gondolom digitális van hozzá, de mi van ha letelik a gari idő és már oda szeretném vinni szervizeltetni, egy kisebb helyi szerviz tud írni a digitális könyvébe? Ha majd egyszer eladásra kerül hogy mutogatom meg a digit szervízkönyvet a leendő gazdinak?

(#3512) plömplöm válasza Monya78 (#3511) üzenetére


plömplöm
őstag

az mcv-hez még teljesen külön szervizkönyv volt, a lodgyhoz már a kezelési kézikönyv hátsó traktusában van a szervizkönyv, nem lehet, hogy a joggernél is?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3513) kelly416 válasza Monya78 (#3511) üzenetére


kelly416
veterán

Az 1.33 Tce pl. Renault Merci közös gyerek. Miért ne lehetne más is közös? Pl. a gombok beszállítója? Olcsóbb, ha már egyszer gyartott cuccba vásárolsz bele, ráadásul gyermekbetegsegei sincsenek már a régebb óta gyartott dolgoknak jó esetben.

(#3514) Monya78 válasza kelly416 (#3513) üzenetére


Monya78
veterán

Azt tudtam hogy bizonyos (nagyon pici százalékban) van renaultnak köze a mercihez, a motort is tudtam hogy a mercitől vettek át, a jogger motorja is a 1,33 TCe - 1 henger.

Azt viszont nem gondoltam hogy a merci vesz át bármilyen karosszéria elemet a renault (dacia) -tól. :B

(#3515) kelly416 válasza Monya78 (#3514) üzenetére


kelly416
veterán

Szegény ember vízzel főz. Terveznek annak, aki sok-sok pénzt ad nekik 1 autóért. Ott van kimondottan Mercis gomb, Mercis tekerő, Mercis légbeömlő, ... de nehogy már a proli Merci vásárló is ugyanazt kapja, mert akkor a prémiumosok nem fizetnek ki legközelebb ennyi pénzt a prémiumért, ha mindenkinek ugyanaz a gomb jár.
Szerintem.

(#3516) mirci18 válasza szaki04 (#3504) üzenetére


mirci18
addikt

Minek?
Nem azért van a kocsi hogy használjuk?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3517) Monya78 válasza plömplöm (#3512) üzenetére


Monya78
veterán

Köszi!

Valóban ott van a kezelési kézikönyv végén. :R

(#3518) Monya78


Monya78
veterán

Dobok fel egy 1000km-es vegyes fogyasztást: (1,5-2 hónap alatt jött össze)

Átlagsebességből látszik hogy nagyrészt városi (bevásárlós) út volt.
De benne a van a 7személyes terheléses szakasz is.

(#3519) Luck Dragon válasza Monya78 (#3518) üzenetére

Ez bőven jó . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3520) kelly416 válasza Luck Dragon (#3519) üzenetére


kelly416
veterán

Főként városban? Hülyéskedsz? Én Springgel többet produkálnék. ;]

(#3521) Luck Dragon válasza kelly416 (#3520) üzenetére

Sejtettem :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3522) kelly416 válasza Luck Dragon (#3521) üzenetére


kelly416
veterán

Jól van na. Szeretek lendületesen közlekedni. :B

(#3523) Luck Dragon válasza kelly416 (#3522) üzenetére

Ha már lendület , bár nem Dacia hanem Citroen de itt is “ [kép] gyűlnek “ a kilométerek . :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3524) kelly416 válasza Luck Dragon (#3523) üzenetére


kelly416
veterán

Nem gyenge.
Ma olvastam egy Hondát, amelyikben 4 éves kora ellenére 400.000km van. Bár elég kavarós a TC cikk, azt írják kb. 1 év alatt ment ez bele és 27x volt szervízben ez idő alatt. De mindegy is, évi 100.000 sem kis teljesítmény.
Az ilyen gépek megbecsülendő darabok. :R Ezeknek általában gondos gazdijuk volt.

[ Szerkesztve ]

(#3525) Luck Dragon válasza kelly416 (#3524) üzenetére

Bár nem hajtottam a hétvégén sokat , de egy 5 év és meg lesz benne 1M . :D

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3526) kelly416 válasza Luck Dragon (#3525) üzenetére


kelly416
veterán

Aztaaaa! :R :R

(#3527) Monya78


Monya78
veterán

Mostanában óvatosan mentem, bejáratás után gyorsulgattam néha egy kicsit, de azóta inkább a zsebemnek szeretnék spórolni inkább.

Itt a hondás cikk: 1 év alatt 400ekm [link]

(#3528) Luck Dragon válasza Monya78 (#3527) üzenetére

Elképesztő , hogy valaki naponta akar kétszer tegye meg a közel nyolcszáz kilométeres utat úgy , hogy még csak hétfő van de már holnap újra jöhet az újabb nyolcszáz kilométeres kör . Le a kalappal a sofőr előtt .
Elég nagy odafigyelés és koncentráció kell talán nem is a vezetéshez , inkább a napjainkban felgyorsult , agresszív, kiszámíthatatlan közlekedő autós társainkra .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3529) kelly416 válasza Luck Dragon (#3528) üzenetére


kelly416
veterán

Én fenntartással kezelném. Amcsiban sincs sebességkorlát nélküli útszakasz, ráadásul sokkal keményebben oda figyel a hatóság is erre. A 800km szerintem min. 8 óra, hiszen úgysem csak highway-en megy a polgár, be kell menni a városba is. Azért napi 8-16 órát letolni a kormány mögött plusz ki-bepakolás, társai...
Ha 4 év alatt ment ennyit, az is vastagon átlag feletti. Kár pluszban hírhajhászkodni 1 évvel.
Szerintem.

(#3530) JoinR válasza kelly416 (#3529) üzenetére


JoinR
senior tag

Ez a modell 1 éve jött ki, nem lehet 4 éves.

(#3531) kelly416 válasza JoinR (#3530) üzenetére


kelly416
veterán

Igazad van, újra olvastam, én értettem félre valamit.
De akkor sem reális egy embertől. Ha váltva hajtották az autót, akkor persze ok. A technikának nem kell a több órás pihenés, de emberileg ez iszonyat megterhelő és balesetveszélyes. Ráadásul egy februárnyit szervizben volt az autó. Bár ha csak 2 órákat állt ott, akkor még bele fér aznapra is az újabb 800km.

(#3532) szaki04


szaki04
senior tag

11655 km után a Jogger feladta a harcot. Pályán 130-as tempónál, szinte az összes borostyán színű lámpa kigyulladt. 5-6 hiba üzenetet irt ki folyamatosan. Éppen hazaértem vele. Tréler vitte a szervizbe. Várom mit mondanak.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3533) Luck Dragon válasza szaki04 (#3532) üzenetére

Ohh nagyon sajnálom … várom majd a továbbiakat . :(
Ezek szerint a tegnapi nap az ilyen “elromlik” nap volt , bár nálam nem autó volt , de mindegy is ez nem ide tartozik .

Más , úgy néz ki December 5-én dől el Dönci sorsa , hogy marad vagy megy .
Leírom ide mint “memoár “

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3534) kelly416 válasza szaki04 (#3532) üzenetére


kelly416
veterán

Ajjaj. Sajnálom. Ilyenkor általában egy pici nyák hiba vagy valami hasonló van, mert elképzelhetetlen, mogy minden nagyobb hiba egyszerre történjen. Legalábbis szerintem. Gyanúsan valami számítógép bibi, valószínűleg garis hiba és jó eséllyel nem olcsó, de legalább nem a Te zsebedet húzza.

(#3535) Luck Dragon válasza kelly416 (#3534) üzenetére

Valami ECU vagy hasonló csatlakozó hibára gyanakszom én is .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3536) mirci18 válasza kelly416 (#3534) üzenetére


mirci18
addikt

Mindenképp mert nálam akárogy nyúzom a kocsit túl vagyok már 50 e km-en semmi gondja nincs.
Most viszem december 6-án kedvezményes olaj cserére. 35 e Ft lesz 42 helyett.
Jövőre már otthon csinálom.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3537) Monya78 válasza szaki04 (#3532) üzenetére


Monya78
veterán

Sajnálom... :(

Nálad azért szaladnak a km-ek...máj 25 óta 5200km-nél járok a joggerrel...
Neked már több a tapasztalatod a kocsival

Youtubon a korai Joggerekkel kapcsolatban van egy előforduló gyári hiba, hűtőventi elszabadul, kilyukasztva a hűtőt... talán ez áprilistól már nincs de az előtte gyártottaknál előfordulhat, így az enyémnél is. :U (Enyém már márciusban megérkezett a kereskedésbe csak papírhiány miatt májusban vettem át)

(#3538) szaki04 válasza Monya78 (#3537) üzenetére


szaki04
senior tag

Hallottam egy új elnevezést a Joggerre: Román Volvo. :DD :DD

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3539) Luck Dragon válasza szaki04 (#3538) üzenetére

De ez inkább aranyos és imponáló , mint dühítő (szerintem ) :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3540) Monya78 válasza szaki04 (#3538) üzenetére


Monya78
veterán

Szoktam nézegetni kicsiny városunkban a volvokat, hogy ha lenne mellettük parkolóhely, melléállnék és lőnék összehasonlító képet.

Luck Dragon: Szerintem is.
Volt hogy volvós nézett át rám értetlenül, hogy most márkatárs vagyok? De valami csak nem stimmel :DDD

(#3541) szaki04


szaki04
senior tag

Azt mondták, akár gondot is okozhat a nem megfelelő pendrive. Meg tudja keverni az autó ECU-ját. Nem javasoltak zenét hallgatni róla. Ebben lehet ráció? Feszültség esést okozhat, ez volt az indok. Nem tudom, nem értek hozzá ennyire.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3542) kelly416 válasza szaki04 (#3541) üzenetére


kelly416
veterán

Ezt azért elég érdekesnek tartom. Főleg vicces, hogy egy autót így bénít le egy pendrive.
Mert ha vírus van rajta vagy egy része bekerül az égéstérbe, az érthető.

(#3543) Flowtation válasza szaki04 (#3541) üzenetére


Flowtation
őstag

Én 3 éve használok pendriveot a kocsiban, több félét is. Semmit nem vettem észre eddig. Ez nekem elég gyanús dolog.

Más:
decemberben megyek éves szervízre (3.), ez az ajánlat:

Nem tudom sok-e vagy kevés, de ez van.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3544) Luck Dragon válasza szaki04 (#3541) üzenetére

Ilyent még nem is hallottam . :Y

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3545) Monya78 válasza szaki04 (#3541) üzenetére


Monya78
veterán

Nálam:
Rövid utakon mindig pendriveról vagy Bt-n keresztül hallgatom a zenét.
Hosszabb utakra veszem csak elő az android autó. (waze + spotify)

Beltér kopással hogy állsz, mármint a láb környéki fekete filces anyag milyen ennyi km után? Pedál környéke?

(#3546) kelly416 válasza Flowtation (#3543) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem olajcserét csináltak olajszűrő cserével egybekötve (legalábbis remélem) 80.000-ért. A Te ajánlatod nagyon jutányos. Szerintem.

(#3547) szaki04 válasza Monya78 (#3545) üzenetére


szaki04
senior tag

Bolyhosodik egy kicsit. Már én is néztem. Kész is lett az autó. Szoftver frissítés volt. Semmit nem cseréltek. A pendrive-ot most kérdeztem, most nem mondták 100%-ra a hiba okozójának. De láttak már ilyet.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3548) Monya78 válasza szaki04 (#3547) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!
Hangvezérlésnél milyen parancsokat tud végrehajtani a jogger?
a "next track" -on kívül másra nem reagált még nekem, de nincs is ötletem mit tudhat még.

(#3549) szaki04 válasza Monya78 (#3548) üzenetére


szaki04
senior tag

Nem próbáltam semmilyen; hang parancsot. De majd legközelebb ki próbálok párat.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3550) Flowtation válasza Monya78 (#3548) üzenetére


Flowtation
őstag

Android Auto használata közbeni esetre kérdezed? Mert akkor szerintem mindent tud amit a google segéd. Én már pl. hívtam a nejemet is kocsiból hangvezérléssel és külön hangminta van elmentve az ő nevére.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.