Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1558) Füge007


Füge007
senior tag

Sziasztok!

Megérkeztem az Adriáról. Szuperül sikerült nyaralás volt. Dalmáciában voltunk Zecevo nevű kistelepülésen ez Primosten és Rogoznica között van. Ami szuper volt , hogy az alatttunk lévő öböl nehezen megközelíthető volt, sziklákon kelett lemászni, viszont ennek az az előnye, hogy nem lerabolt tegerparton voltunk! Sokat szabadtüdőztem, hihetelenül szép sziklafal letörések voltak. Tengerisün, polipok, tengeri csillagok, sok hal, kár, hogy nincs fényképezőgépem, bár a hely szépségét nem tudnám visszaadni. Kinn a Pongo diving centernél merültem. Nagyon szép merülőhelyekre visznek ki, adriai viszonylatban is dús vegeációt láthattam. A linkelt oldalon sok szép fotó található, érdemes őket megnézni. Kinn két magyar DC is volt Ildikó és Dezső akiknek ezúton is mindent köszönök, nagyon segítőkészek voltak. Merülés után kiültünk a bázis teraszára és nagyokat beszélgettünk. Falak melett meröltünk, két hőhatár volt egy kb 6 méteren, a másik olyan 17-en. 26 fokos volt fenn a víz 6 méternél viszont hirtelen 18-ra esett, majd 14 fok, ami nem semmi hideg volt, szerencsére kértem egy csukját, külömben lefagytam volna, ja 3 mm ruhában merültem :D . Az aláőltözőm sajna nem érkezett meg időben :((( . Mivel a környéken nagyon jó roncsok vannak, jövőre biztos visszamegyek, egy több merüléses csomagra fizetek be. Ja a napi 2 merülés 42 euro volt, ami szerintem korrekt, főleg hogy a bázis és a hajó felszereltsége is nagyon megfelelő volt! Végre egy igazán jól felszerelt bázis, technikai merüléseket is lehet mrülni, trimix keverés is megoldott. Ilyen szép gorgóniákat még nem láttam az adrián, meg sok számomra új csigafajjal találkoztam, ja és egy nagy murénával.

Füge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.