Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) balog tiby válasza blise (#1100) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Haljuk a sztorit persze ha busman úgy gondolja engem érdekel. :F

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1102) busman


busman
addikt

Mosquitom első tengeri használata közben adódott egy kis baki..
Magaslati merülésre lett belőve a cucc.Olyan dekóidőket adott ,hogy az már mesébe illő... :DDD
Már mindenki a csónakban várt ,én meg próbáltam kidekózni,aztán meguntam elem kivesz..minden problémám megoldódott.
kösz blise....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1103) balog tiby válasza busman (#1102) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Merre merültél magaslatit és milyen volt?
Engem a Retyezád hegységben Romániában egyszer rábeszéltek egyre. 500m szint felcuccolás után :Y merülés. Többet nem fognak. rábeszélni . :W

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1104) busman válasza balog tiby (#1103) üzenetére


busman
addikt

Nekem az adrián sikerült.... :Y

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1105) Füge007 válasza balog tiby (#1103) üzenetére


Füge007
senior tag

A felszerelést fel kelett vinni kézben? Nos az igen fárasztó lehetett. Már allig várom a tavaszt, merülés nélküli valahogy nem érzem magam jól :U !

Füge

(#1106) F-ECT$


F-ECT$
titán

Beírtam magam dec 15 Hévízre! Ha nem fogok lebetegedni, akkor megyek :)

Dive ever, work never.

(#1107) busman válasza F-ECT$ (#1106) üzenetére


busman
addikt

Legalább 2 lámpát vigyél magaddal.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1108) Füge007 válasza F-ECT$ (#1106) üzenetére


Füge007
senior tag

Ne betegedj le, felejthetetlen élmény lesz :C !

Füge

(#1109) F-ECT$ válasza busman (#1107) üzenetére


F-ECT$
titán

Ok. Van egy tölthető 50W-os, meg egy kis elemes, de ha jól tudom, akkor úgyis lesz a vezetőnél is valami jó.

Dive ever, work never.

(#1110) busman válasza F-ECT$ (#1109) üzenetére


busman
addikt

Valóban van a vezetőnél egy komoly,de amig a másik embert körbeviszik a barlangban,addig elég sokat fogsz egyedül térdelni a kis ''teraszon''...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1111) Füge007 válasza busman (#1110) üzenetére


Füge007
senior tag

Ez így igaz, én is egy komolyabb lámpát kölcsönöztem erre a merülésre, és nem bántam meg, bár első ránézésre nagynak láttam. Én is nézelődtem amig körbe vitték a merülőtársam.


Üdv

Füge

(#1112) balog tiby válasza Füge007 (#1105) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Végül is a palackjainkat felvitte egy szamár, de a többi cuccot plusz sátor kaja fel kellett vinni hátizsákba :Y :W a parkoló 1500 körül volt tó meg 2040m-en. Mondta is egyik barátom hogy tudtak erre minket rábeszélni. Hát mondom kellett hozzá vagy három perc. :DD

Én is várom már a jövö évet, bár én most a tanfolyamon minden héten merülök egyet a Molnárba :P .


Mi a helyzet a wingeddel megnézted az apexset?
Én úgy néz ki találtam egy vytecet használtan már veszem is.

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1113) Füge007 válasza balog tiby (#1112) üzenetére


Füge007
senior tag

Hali!

Hát az jó móka lehetett! Végülis a merülés megérte a fáradságot?
Jövő hónapban tanulgatok én is Felszerelés spec., Enax Gas Blender tanfolyamom lesz.
A vytec megérkezett sajna még ''szűz'', de decemberben megmerítem Hévízen.

A wing témát áttoltam tavaszra, szigetelem a házam és sajna most oda ment több wing ára :( .

A Molnár milyen, mesélnél rólla?

Üdv!

Füge

(#1114) balog tiby válasza Füge007 (#1113) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Csá!
A romániai magaslati merülés végül is inkább egy jó buli volt, mint komoly merülés.
A Molnár nagyon szép és nagy barlang teszek egy linket [link]
ott találsz róla bőven információt.
A Gas Blender jó /nekem is megvan mind a kettő/ de utána úgy is csak az enged keverni aki ismer és megbízik benned hogy repíted a levegőbe a cuccát. Meg az oxigéntiszta cuccokról is tanulsz egy csomó mindent. A valós helyzetek lesznek maj érdekesek. Pl.: Kimész valahova O2 tisztán tudnak-e csak keverni, vagy folyamatosan is? Ha nem tudnak folyamatosan akkor O2 tiszta-e a hátkészüléked ha nem, van-e O2 stagéd átfejtő tömlőd egyéni szürőd stb... járhat az agyad, mint a a sublótfiók, hogy megy bele a palackodba a nitrox vagy a trimix. Ha nincs O2 tiszta stage mivel fogsz dekózni és még sorolhatnám jó lessz!




[Szerkesztve]

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1115) balog tiby válasza Füge007 (#1113) üzenetére


balog tiby
csendes tag


[link]

Itt találsz még képet és filmet is nézd át az egész oldalt elég jó magyar nyelvű tech oldal

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1116) Füge007 válasza balog tiby (#1115) üzenetére


Füge007
senior tag

Köszi! Szuper az oldal!
A molnárban való merülésnek mi a feltétele?

Üdv

Füge

(#1117) balog tiby válasza Füge007 (#1116) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Nem tudom. Én az oktatómmal szeptember eleje óta merülök együtt redszeresen barlangban /átlag heti 1x plussz előtte a kötelező gyakorlatok elsajátítása bemutatása uszoda és nyiltvíz/ a barlangi tanfolyamot is kint kezdtük Izvernán. De akkor nekem már mint írtam volt néhány technikai végzettségem: haladó nitrox, technikai búvár, normoxikus trimix és végül a trimix. Egy csómó dologgal már végeztünk és most ide főleg a kötelezési gyakorlatok miadt visz az oktatóm.



[Szerkesztve]

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1118) F-ECT$ válasza balog tiby (#1115) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát abból a filmből nem sok látszik :)

Dive ever, work never.

(#1119) F-ECT$ válasza Füge007 (#1116) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha jól tudom akkor a Molnárba levisznek úgy is, hogy nem is igazán úszol, hanem gyalogolsz a barlangban (nincs is rajtad uszony). Az biztos, hogy minimum haladó szintű vizsga kell, de persze nem árt ha van speciális képzettséged (barlangi merülő).

Dive ever, work never.

(#1120) busman válasza balog tiby (#1115) üzenetére


busman
addikt

Skill videók eléggé viccesek... :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1121) busman válasza balog tiby (#1115) üzenetére


busman
addikt

A barlangi felvétel nagyon komoly(a zene lehetett volna kicsit szelídebb)de ez nem az én világom...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1122) balog tiby válasza busman (#1120) üzenetére


balog tiby
csendes tag

A Skill videók az alap gyakorlatokat mutatják be, ezeket először uszodában tanítják. A videók ezeknek a gyakorlatoknak az oktatási segédanyaga, egy hithű DIR búvár jár uszodába rendszeresen gyakorolni, ők valahogy olyan filozófiával kezelik a technikai búvárkodást, mint egy keleti harcművész, nem sport hanem életforma. Ez viccesnek hangzik, de én is jártam már úgy, hogy egy úszásnemet, amit ritkán használok, és amiről meg voltam győződve, hogy jól megy be kellet mutatnom a mostani oktatómnak és bizony, amiért nem gyakoroltam pocsékul ment. Erőteljesen megközelítette a „csodálatos nullát, ami mindenkit beindít” :W na engem akkor rohadtul nem indított be.

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1123) F-ECT$ válasza busman (#1120) üzenetére


F-ECT$
titán

Hol vannak ezek a skill videók?

Dive ever, work never.

(#1124) busman válasza F-ECT$ (#1123) üzenetére


busman
addikt

[link]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1125) Füge007


Füge007
senior tag

Valószínű, hogy bár külső szemlélőnek viccesek, azért van érteleme nekik. Kár, hogy nálunk nincs olyan medence, amit kimondottan buvároknak építenének, és télen is normális körülmények melett lehetne merülni és oktatni. Az első uszodás merülésemkor zavartak a bámészkodók, és volt egy csajszi aki kimondottan figyelemelterelő volt (a kellemes adottságaival) :Y !

Füge

(#1126) F-ECT$ válasza balog tiby (#1122) üzenetére


F-ECT$
titán

Jók ezek a videók. Hol van a medence és milyen mély? Ja és az Ascent-en mit is kellene látni? :)

Dive ever, work never.

(#1127) balog tiby válasza F-ECT$ (#1126) üzenetére


balog tiby
csendes tag

A medence szerintem valahol Németországba van ott tanit Achim R. Schlöffel ő az egyik európai GUE atyaúristen összesen 3 vannak európába.
Az Ascent egy kontrolált felemelkedést mutat be lebegéből és ha figyeled a búvár mindíg oda lebeg ahova éppen akar nem ahova sikerül nézd mögötte a vonalakat.
Pl.: ha letelt a dekód így illik kijönni. :C

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1128) Füge007 válasza balog tiby (#1127) üzenetére


Füge007
senior tag

A szárazruhát is használja a felemelkedésnél, vagy csak én látom rosszul?

Füge

(#1129) balog tiby válasza Füge007 (#1128) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Amikor merülsz és süllyedsz mindíg kell fújni a ruhába is, nem csak a szigetelés miatt hanem mert nyomásnövekedéstől rád szorul, gúzsba köt és nem tudsz tőle rendesen mozogni.
Amikor emelkedsz a benne lévő gáz ugyanúgy tágul mint a jacketedben és abból is ki kell engedned mert az sem jó ha túl van fújva. Én pl.: úgy szoktam ha érzem hogy lehet engedni a ruhából először abból engedek és csak utána nyúlok a winghez. Aztán volt már, hogy 8 fokos vizben dekóztam és amikor már rohadtul fáztam inkább leengedtem a winget és felfújtam a ruhát,de azzal sem lett sokkal jobb.

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1130) Füge007 válasza balog tiby (#1129) üzenetére


Füge007
senior tag

Értem, evidens csak erre én nem gondoltam.
Még nem merültem száraz ruhában, az megint majd egy következő lépcső lesz, sajna ezek a ruhák nagyon drágák, egyenlőre nem ruházok be rá.

Addig nyúzom a 7mm Bare-met, amivel végülis nagyon elégedett vagyok.

Füge

(#1131) balog tiby válasza Füge007 (#1130) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Ja ja én így csináltam amikor a tech irányába mozdultam:
merütem egy ideig vizes ruhába monópalackkal de már wingel
vizesruha dupla hátkészülék majd csak kettő elöl kipróbálás szinten
szárazruha monó palack wing
szárazruha dupla hátkészülék aztán stagék folyamatosan
de e harmadikat talán ki lehet hagyni csak nekem akkor még nem volt duplám.

Ahogy egyre több felszerelés kerül ránk és kezdünk egy karácsonyfára hasonlítani annál nagyobb vízbiztonsággal kell rendelkeznünk, és nem egy dekós merülésnél kell ezeket begyakorolni. Egyszer láttam egysrácot aki ügyes búvár rekrációs búvár volt, egyszerre vette magára a szárazruhát és a winget meg 3 palackot. Hát elég katasztrófálisan mozgott az ismeretlen felszereléssel és úgy kellett kimenteni a vízből még a felszinen. :(

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1132) Füge007 válasza balog tiby (#1131) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem szeretném ha menteni kellene :DD !
Ezért inkább szépen végikapaszkodom a létrafokokon. Persze türelmetlen vagyok, de szerencsére a józan eszem mindig felülkerekedik. Most majd tanfolyamok és remélem sok merülés, ahol gyakorlatban hasznosítom a tanultakat.

Nagyon rá lehet erre a búvárkodára kattani, lassan elvonóra kell mennem :)) .

Füge

(#1133) balog tiby válasza Füge007 (#1132) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Nekem nem kell remélem én már menthetetlen vagyok :C

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1134) Füge007


Füge007
senior tag

Végre elintéztem a decemberi Hévízi merülést időpontot pontosan még nem tudott adni a bázisvezető, de remélem be tud valahová préselni. Megmerítem az új vytecemet, és rám is rámfér már egykis buborék eregetés :DD !

Apropó van valakinek tapasztalata a suuntok PC csatlakoztatása terén? Gondolkozom egy összekötő kábel beszerzésén, így a merüléseimet a számítógépemen el tudnám tárolni a későbbi elemzés céljából.



Üdv

Füge

(#1135) joghurt


joghurt
addikt

Félig-meddig offos téma: Tud valaki budapesti búvárboltokat, ahol bizományba átvennének használt cuccot?

A tej élet, erő, egészség.

(#1136) Füge007 válasza joghurt (#1135) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Mit akarsz eladni? Rakd fel ide is, hátha találsz rá itt vevőt!
Én speciel kiváncsi lennék, és továbbítanám más búvárkodással foglalkozó ismerőseimnek is!



Üdv

Füge

(#1137) joghurt válasza Füge007 (#1136) üzenetére


joghurt
addikt

Az aprók közé már felraktam, de épp az átállás környékén, így ott elsüllyedt a tömegben.

Használt 10 l-es Technisub alupalack. 200 bar, INT csatlakozó, reserve (drótkallantyú nélkül). Igény esetén INT -> DIN [menetes] kengyelt, és műanyag háttámlát is tudok árulni hozzá. Valószínűleg már aktuális lenne nyomáspróbáztatni. Ezért is gondoltam búvárboltra, mert ott ezt könnyedén meg tudják oldani.

Van még egy KMAX K-3770 búvártőr is. Végigmegy az acél a markolatban, azaz kalapálni is lehet vele. 6,75'' hosszú, 28 mm széles, 5 mm vastag penge.

A többi cuccot időközben már sikerült eladni/elcserélni.

[Szerkesztve]

A tej élet, erő, egészség.

(#1138) Füge007 válasza joghurt (#1137) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Továbbítottam az ismerőseim felé a cuccaidat!
A búvártőrről tunál nekem fotót küldeni, mi az ára?

Üdv

Füge

(#1139) joghurt válasza Füge007 (#1138) üzenetére


joghurt
addikt

Privát üzenet ment.

A tej élet, erő, egészség.

(#1140) balog tiby válasza Füge007 (#1138) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Szia!
Felteszem nem csak nézegetni :Y szeretnéd a kést. Szerintem ne vedd meg semmi szükség búvárkardra, nagy, használhatatlan ön és közveszélyes. :( Mikor kell neked vágószerszám? Hálóba vagy a saját vagy, más kötelébe való begabalyodáskor, bójalövés és roncsba barlangba való orsózáskor. Ahhoz hogy ezeked el tudd vágni a másik kezedet is használni kell, hogy megfeszítsd és azzal a kardal hozzáférj miközben csak még jobban begabalyodsz. Helyette elmész pl. Bricostorba a kertészeti osztályon kérsz egy Fiskars metsző ollót 2-3 rugó lesz és azt felaprikálod (csinálsz hozzá tokot és/vagy valami gumis megoldással) a hevederzetedre vagy az alkarodra nem a lábadra ott machó de ha beakadsz nem éred el. Ha kell egy mozdulat a vágás. A tengertől ha kicsit korrodál csak be kell fújni WD-40-nel, és már működik megint.

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1141) Füge007 válasza balog tiby (#1140) üzenetére


Füge007
senior tag

Hali!

Megnéztem, tény és való hatalmas! Nekem egy kicsi kell amit könnyen rá tudok rakni a hevederemre. Láttam ilyen kicsiket, is.


Üdv

Füge

(#1142) balog tiby válasza Füge007 (#1141) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Csá!
A te cuccod én csak tanácsot tudok adni. A kisebb kések már jobbak de jó az ejtőernyős zsinórvágó is ha tudsz valahol venni. Én a metszőollót részesítem előnybe, nekem pl. kettő van belőle de álltalába csak egyet hordok egyszerre. És búvár késem az soha nem is volt a víz alatt feszegetni kalapálni és egyéb módon rongálni nem szokásom :(

:C ''Csak képeken hozd el, csak buborékokat hagyj hátra magad után, és csak az időt üsd agyon!''

[Szerkesztve]

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1143) busman válasza balog tiby (#1142) üzenetére


busman
addikt

''Csak képeken hozd el, csak buborékokat hagyj hátra magad után, és csak az időt üsd agyon!''

Ámen....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1144) joghurt válasza balog tiby (#1142) üzenetére


joghurt
addikt

Mit gondolsz, én miért adom el? ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#1145) balog tiby válasza joghurt (#1144) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Nem tudom hogy más kalapláljon vele? :)

[Szerkesztve]

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1146) Füge007


Füge007
senior tag

Mindenki elmerült, vagy kalapál de nagy a csend?!

Füge

(#1147) F-ECT$ válasza Füge007 (#1146) üzenetére


F-ECT$
titán

Lélekben készülök Hévízre :)

Dive ever, work never.

(#1148) Füge007 válasza F-ECT$ (#1147) üzenetére


Füge007
senior tag

Én is, decemberre kértem időpontot! Remélem még beférek valamelyik csoporthoz!

Füge

(#1149) Füge007 válasza F-ECT$ (#1147) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Na milyen volt Hévíz?
Ha jól emlékszem dec 15-én merültél?

Üdv

Füge

(#1150) F-ECT$ válasza Füge007 (#1149) üzenetére


F-ECT$
titán

Fasza volt nagyon, ha tehetem biztos elmegyek még párszor :) Életem egyik legszebb és a legmélyebb merülése volt (42.6m), és jubilláltam is - ez volt az 50-ik merülésem :D
Narkózist egyáltalán nem tapasztaltam, szóval emlékszem mindenre :DDD Mivel nem volt gond lefelé menet, így a légbuborékot is megnézhettem. Mellesleg a levegőfogyasztásom is jó volt, 100 barral jöttem ki a vízből, mondjuk ez a 37 perces dekónak is köszönhető, amikor majd szétuntam az agyam. Legközelebb viszek le íróeszközt és amőbázok a társammal :D
Egy valamit viszont nem értettem és a merülés után elfelejtettem megkérdezni: nem éreztem sehol sem hideg forrást. A briefingből tudom, hogy a barlangban van egy hideg oldal, és valami olyasmi is rémlik hogy az ottani források elapadtak/máshol folynak bele tóba, csak azt nem tudom, hogy ez a ''máshol'' az szintén ebben a barlangban van-e, és ha igen, akkor hol.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.