Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) norbalia87


norbalia87
tag

Hat elegge haldoklik a totyik. Am ha itt tartunk az octopussi ujabb turat szervez:Téli túra az Andamán tengeren (Thaiföld) SOS jelentkezéssel!
Ha valakit erdekel tudok, vagy Mikiek tudnak mailt kuldeni, Amiben elegge le vannak irva a dolgok.

(#1452) Füge007 válasza norbalia87 (#1451) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Mindenki rohangál a karácsonyi ajándékok után, meg tél van ilyenkor kicsit csendesebb a topic, de mghalni nem hagyjuk! Én szívesen mennék már bárhová merülni, de sajna idő erre nincs, meg a pénztárca is laposka :DDD . De majd jövőre meglepem magam egy szafarival minimum, ja persze a szokásoos Adrián túl!

Füge

(#1453) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Akkor kitöltendő kicsit az uborkaszezont, feldobtam a már igért októberi túrán készült kis videószösszenetemet, ha gondoljátok lessétek meg:

Hurghada túra 2008. október

Első ilyen jellegű próbálkozásom, szóval úgy nézzétek ;)

Feel Good Inc.

(#1454) Füge007 válasza Pompi (#1453) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Kitör a frász, hogy én nem voltam ott :DDD Nekem nagyon tetszett fogad gratulációmat, és ha ilyen a kezdet akkor még nagyon sok jó videót láthatunk majd tőlled! Sajnos idén merülésben szegény szezont zártam ,remélem jövőre több lesz!

Megraganám az alkalmat, hogy minden kedves búvár illetve leendő búvár fórumtársamnak

BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!

[ Szerkesztve ]

Füge

(#1455) Pompi válasza Füge007 (#1454) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Köszi, örülök, hogy tetszett!
Sajnos ez a webre optimalizált felbontás elég sokat ront rajta, HD-ben azért jobb ;]

Remélem én is, hogy jó kis videókat lesz alkalmam készíteni a jövőben is, alakulgat a jövő évi terv, és ha minden jól megy búvárkodásban sem lesz hiány!

Szintén Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és ha addig nem jelentkeznék, akkor Merülésekben Gazdag Boldog Új Évet!

Feel Good Inc.

(#1456) F-ECT$


F-ECT$
titán

Hévízről van valami infó?

Dive ever, work never.

(#1457) Füge007 válasza F-ECT$ (#1456) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Utánnanézek, ma du felhívom az illetékest!

Üdv!

Füge

(#1458) Füge007


Füge007
senior tag

Sajna még mindíg nincs engedély Hévízre! A bürokrácia átrágaása a papírokkal kemény feladat :(

Füge

(#1459) F-ECT$


F-ECT$
titán

Aquanauta szervez jég alá merülést Gyékényesen. Bár nedves ruhával is lehet próbálkozni, én azt hiszem majd csak száraz ruhában fogom ezt kipróbálni...

Dive ever, work never.

(#1460) Pompi válasza F-ECT$ (#1459) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, engem is invitáltak, de mondtam nekik, hogy én még a 26 fokos vízben is képes voltam fázni, szóval ezt én most tuti kihagyom.
Viszont úgy néz ki, hogy a St. Johns safarin ott leszek.

Feel Good Inc.

(#1461) Füge007 válasza Pompi (#1460) üzenetére


Füge007
senior tag

A mákos :O megint megy a tutiba! Amig száraz ruhám nem lesz jég alá én nem megyek, akkor is csak full face maszkban.

Füge

(#1462) Füge007


Füge007
senior tag

Jól becseszett ez a gazdasági válság, elviszi a merüléseim :O Ha nem változik a helyzet akkor idén partravetett hal leszek.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#1463) norbalia87 válasza Füge007 (#1462) üzenetére


norbalia87
tag

:F Azert meg remenykedjunk . Mar alig varom a nyarat, hogy lubickolhassak egy picit.

(#1464) Pompi válasza Füge007 (#1462) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát igen, ez remekül legyengült forint és az ennek köszönhető valuta árak nem kedveznek a külföldre utazásnak úgy globálisan.

Feel Good Inc.

(#1465) F-ECT$ válasza Füge007 (#1462) üzenetére


F-ECT$
titán

Hasonló a helyzet nálam is + házvásárlás is tervben van, szóval most minden Ft-nak van fontosabb helye :(

Azért egy gyékényesi hétvégét vagy esetleg egy minimalista horvát túrát be kellene húzni...

Dive ever, work never.

(#1466) Füge007 válasza F-ECT$ (#1465) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Házvásárlás, nem semmibe vágsz bele! Akkor te sem sokat merülsz az idén. Szervezni kellene egy jó olcsó túrát az Adriára magunknak.

Füge

(#1467) balog tiby válasza Füge007 (#1466) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Sziasztok!
Először is hazajöttem, de nem igazán néztem a fórumot mostanában. Merültem meg elvégeztem egy oktatói átképző kurzust a TDI-ba.
Viszont ebben:
„Szervezni kellene egy jó olcsó túrát az Adriára magunknak.”
Lehet tudok segíteni, barátaim vettek egy búvárbázist az Adrián és szóltak hogy néha le kéne mennem dolgozni. Csinálnak most egy kedvezményes idénynyitó árlistát elég jónak tűnik, ha összeálltok tényleg egy páran, tudok nektek kialkudni valami kedvezményes árat. Úgy május elejétől június közepéig fog tartani az idénynyitó ár, hogy utána mennyi lesz, azt még nem tudom. Öt főtől áll a kedvezmény és csak oktatóknak adják, de mondjuk ez nem gond, mert én az vagyok. Végül is az időpontban kéne megegyeznetek, mert akkor tudok igazán jó árat intézni nektek, ha a bázison is laktok, tehát amikor még nincs kiadva a bázison lévő szállás. Persze ha ragaszkodtok valamelyik időponthoz, amikorra már kiadták a bázis szállásait megoldható a szállás a szomszédos apartmanok valamelyikében.
Most intéznek egy speed boat-ot mert a bázis régen csak zodiákokat használt, nem tudom mikorra lesznek a papírjai elintézve, mindenesetre ha májusra kész lesz az elég pörgős merüléseket fog jelenteni.

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1468) Füge007 válasza balog tiby (#1467) üzenetére


Füge007
senior tag

Szeva!

Nem tudom mit szólnak a többiek, de én nagyon benne lennék :D ! Juniusban már jó időt is kifoghatnánk, és egy hosszú hétvége is jó lenne. Idén még nem volt vízben a felszerelésem :( , és ez így nem állapot!

Üdv!

Füge

(#1469) F-ECT$ válasza Füge007 (#1468) üzenetére


F-ECT$
titán

Király lenne, ha összejönne!

Viszont ígérni nem tudok semmit: sajnos a gazdasági válság vitte a munkahelyemet :(

balog tiby:
-Tudnál írni egy (rövid) élménybeszámolót a merülésekről, oktatói tanfolyamról?
-Merre van ez a bázis? Milyen merülőhelyek vannak a közelben?
-Júniusban hány fokos a víz?

Dive ever, work never.

(#1470) balog tiby válasza F-ECT$ (#1469) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Sziasztok!
Hát a rövid élménybeszámoló nem is olyan egyszerű, mert sok minden történt.
Végül is most gondolkodtam, hogy néhány hétre szívesen visszamennék dolgozni, írok arról egyenlőre hogy, miért mennék vissza, és miért fejeztem be.
Azt hogy egy szafarin mit csinál a vezető, azt szerintem tudjátok. Na amikor nem volt csoportom: vagy freelancerkedtem vagy állandóra dolgoztam egy szállodának.
A freelance-nak nincs állandó munkája, és ismerősein keresztül kap munkát egy-két-sok napra soha nem tudod másnap kellesz-e, minden nap napidíjat kapsz. Néha este tízkor felhívnak ha free vagy akkor reggel XY-kor itt és itt, vagy barátod ismerősöd a szokott kávézótokban/sörözőtökben szól: Holnap jössz?
Aztán reggel korán kikötő-hajó-uticél-intrós vagy merülés vezetés-befutás- napidíj-csá vagy holnap is szabad vagy-e kérdés.
Amikor nincs meló: alvás délig, kondi terem, internet kávézó………..
Na mint látszik ez nem az hosszú távú perspektíva, de miután itthon nyóóóóc vagy több órát rohadtam irodában Q..va jó vóót és két csoport között sem volt túl rossz.
Amikor állandóra voltam szállodába a következő volt a napi rend:
Reggel kelsz kb., 7 reggeli svédasztalnál közbe tere-fere a többi merülés vezetővel melyik merülő helyre kéne ma menni, közbe tenger kémlelés.
Lemész a bázisra kb 20-30 méter.
Kezedbe veszed a hajó listát: Kiket kaptam ma? (lehet, hogy újjak lehet hogy ismerősök)
Séta a kikötőbe kb. 10-15 perc egy homokos tengerparton sirályok meg hasonlón giccses dolgok.
Megérkezés csekk hogy, minden vendéged boxa a hajón van-e? néha balhé az arab szállítókkal
Kifutás- kávé a kapitánnyal szerinte és szerintem hova mennyünk ma?
Megérkezés breefing csobbb… merülés
Ki palack csere majd ennek csekkolása.
Ebéd…… szunyóka 1-2 óra
Breeefing második csobbb……..
Ki csekk ………..
Harmadik csobbb vagy kikötő………
Boxok ellenőrzése a lista szerint ki hova másnap (mármint a vendégek)
Vissza séta a giccses homokos tengerparton……..
Adminisztráció a bázison
Ha nincs éjszakai merülés sörözés a vendégekkel/kollégákkal vagy egyéb szabad idő…………

Na ez egy átlagos nap de van ezer variáció.

Miért fejeztem be? :
-36/7 évesen nem kéne ezt sokáig csinálni mert nagyon megszokom aztán………….
- hiányzott a technikai merülés, mert mint már beszéltük tech/barlangi búvár vagyok

Most befejezem lefekszem a többiről holnap
Csá

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1471) balog tiby válasza balog tiby (#1470) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Na akkor a tanfolyamról. Mint már írtam nektek SSI TechXR oktató vagyok.
Na a továbbiakhoz tartozik meg egy kis sztori, végül is már régen szerettem volna TDI oktató lenni, tetszett mert végül is egy régi tradicionális technikai búvárrendszer komoly múlttal és elvárásokkal. Aztán mikor hazajöttem a TDI Hungary egyik instructor trénere rábeszélt hogy, menjek át. Mondjuk kellett hozzá vagy három perc. A rekrációs búvárkodással foglalkozó része az SDI oda megcsináltam már tavaly az átképzést. A TDI oktatóit viszont újra kellett csinálnom: előadásokat tartani tanfolyamon, bemutatni a víz alatti gyakorlatokat a tréner felügyelete alatt stb….és még tart a képzés hogy melyik szintig megyek majd kiderül.

Adria (víz kb 18 fok júniusban) Egyszer írtam már nektek a helyről (1078hsz) Razanj. Ez Trogír mellett van Kb 700 kilométer, most hogy végig megvan az autópálya 6-7 óra alatt elérhető Pesttől. A régi honlap már nem aktuális. Most csinál egyet a horvát srác és egyet a barátaim (ezt valszeg az unoka öcsém fogja megcsinálni) de mivel szerintem teljesen meg kell változtatni, nem tudom mikor lesz kész. Ha meglesz, úgyis felteszem.
Megvettek egy kb 20fős speed boat-ot két hatalmas motorral, úgyhogy most már sok merülőhely elérhető.
Nagy falak korallokkal10m-től kezdődnek és 40 alatt még tartanak bőven.
Lesz majd néhány roncs is, de ezeket még először meg akarom nézni hogy mi a pálya.

Röviden ennyi
Kérdezzetek ha valamivel kapcsolatban még kérdésetek van.

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1472) balog tiby válasza balog tiby (#1471) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Eszembe jutott hogy van egy kép magamról munkaközben az egyik vendégem küldte.
Felteszem.

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1473) Füge007 válasza balog tiby (#1472) üzenetére


Füge007
senior tag

Ilyenkor kapok frászt, én meg szárazon pihenek a frankó felszerelésemel. Nem tudom hogy alakulnak a horvátországi árak, remélem figyelembe veszik a válságot, és baráti árak várnak ránk. A jelenlegi helyzetemben max arral esz pénzem. Jó volna összehozni egy PH búvármerülést, végülis én itt már majdnem mindenkivel találkoztam személyesen is, de a töbiek még nem, egy közös merülés felpörgetné a topicot is, és minket is :D

Ja üdv itthon, ahogy elmesélted akkor kinn ez egy nagy kaland, de félretenni belőle nem igazán lehet.

Füge

(#1474) balog tiby válasza Füge007 (#1473) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Végül is nem lehet félretenni belőle, meg nálam ez úgy működik amit keresek az olyan majdnem mint ha a vonaton hagytam volna.
Jaj mos kell még egy palack vagy reduktor, jaj most le kell cserélni a komputeremet egy jobbra, hu kéne egy másik szárazruha stb….. és az összes felszerelés kopik használódik plusz a gázok a merülésre.
Erről jut eszembe vettem egy VR3 és ezért van egy eladó Vytec-em ( a három gázos amelyik deep stoppot nem számol ) ha tudtok valakit.70 ezer

Az árak így néznek ki például egy hosszúhétvégére:
-3 éjszaka szálás a bázison
-4 hajós merülés Razanj körzetében + 1 bemelegítő merülés a bázis előtt érkezés után (természetesen töltött palackot ólmot biztosít a bázis )
140 Euró (min 5 fő )
Pl.: érkezés csütörtökön bemelegítő merülés; péntek-szombat merülés és vasárnap délután haza

Előre bocsátom ez az én áram nektek, mert már rég szó volt róla hogy szervezni kéne egy PH merülést és most tudok benne segíteni.
Ha valaki saját oktatóval- csoporttal érkezne például a kipróbált társaság miatt az írjon privátban és rövidre zárom a bázissal de a bázis mind mondtam csak oktatóknak ad kedvezményt.
Ui.: Hogy az új hajót mikorra papírozza le a Horváth hatóság még nem tudom amikor vízen van szólók, azért nehogy az az érzés legyen hogy átvertem valakit.

A normál vendég árak fönn lesznek a honlapon ha elkészül szólók

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1475) F-ECT$ válasza balog tiby (#1471) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi az infókat, de az 1078-as hsz-t, mintha én írtam volna és nem te :)

Dive ever, work never.

(#1476) balog tiby válasza F-ECT$ (#1475) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Igen vagy te írtad vagy nagyon másképp néztem ki :R
Szóval akkor mikor a hsz-re válaszoltam vagy kb arra fele említettem meg

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1477) Füge007 válasza balog tiby (#1474) üzenetére


Füge007
senior tag

Egész kellemes ár! De jó lenne már csobbani az Adrián! Most akkor ujra itthon melózol majd? Voltál mostanában barlangi merülésen?

Füge

(#1478) balog tiby válasza Füge007 (#1477) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Melózok itthon is de az nem a búvárkodással kapcsolatos. Meg majd Razanjban is. Nyáron kb két hetet leszek kint havonta: merülés vezetés, tanfolyam, meg van néhány technikai roncs a környéken ezeket meg kéne keresnem lesz mit csinálnom.
Barlangok: tagja lettem tavaly a Plózer István víz alatti barlangkutató csoportnak és most kaptunk kutatási engedélyt Tapolcára, úgyhogy kéthetente tudunk menni merülni (kötelezés, bontás, térképezés), a Molnárban meg általában heti rendszerességgel merülök.

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1479) busman


busman
addikt

Eladó egy ilyen,nagyon megkímélt állapot,kevés merülés.
[link] 60K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1480) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Üdv mindenkinek! Nem is tudtam, hogy itt is van külön topic búvárkodásról. Eddig csak az Index (borzasztó) topicjába és a divecenteren írtam/olvastam, itt új vagyok.

Magamról annyit, hogy itt élek a Föld másik oldalán, Sydney-ben. Nem búvárként dolgozom, de magaról annyit, hogy PADI Divemaster vagyok + DSAT Gas Blender és GUE tag. Idén tervezem megcsinálni a tech1 kurzust, ennek előkészülete volt tavaly a GUE Fundamentals kurzus, de lehet átcsúszik jövőre, mert nem lesz rá időm és energiám.
Európában még nem búvárkodtam, ahhoz nem tudok hozzá szólni, de itt Ázsiában és Óceániában már sokat, szóval ha van valakinek kérdése akkor írjatok.

Nem tudom mikről volt szó eddig a topicban, merülésekről, balesetekről, felszerelésről, de innentől kezdve majd olvasom gyakran a topicot. :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1481) Füge007 válasza Paarthurnax (#1480) üzenetére


Füge007
senior tag

Üdv a klubban :D Na lassan összegyülik itt a világ minden része. Írhatnál persze ha van kedved a merüléseidről, esetleg fotókat is szívesen megnéznénk. A nagy korallzátony szép lehet. Hogy kerültél ilyen messze kishazánktól?

Végülis itt mindenről beszélünk, és nem olyan mint az Index, itt béke van és nem megyünk egymás torkának. Jómagam DIR irányában indultam el a felszerelésem is az. Sajnos idén szűk a keret, így nem sok merülésem lesz :(

Füge

(#1482) Paarthurnax válasza Füge007 (#1481) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Köszi. :) Ha DIR irányba indultál te is akkor az rossz már nem lehet. Még a GUE Fundamentals alatt vettem meg a felszerelésem legfontosabb részet és így nem kell majd később cserélnem őket, mert mindegyik DIR "kompatibilis" meg később a tech1-ra is megfelelő. Ezen a képen én vagyok épp dekózás közben.

A felszerelés megvásárlásával az volt a szerencsém amit írtam előbb is, hogy nem kapásból vásároltam be mindent, hanem mindig utána jártam/kipróbáltam/stb és igyekeztem olyat venni, amit később nem fogok megbánni. Ez persze azt jelentette, hogy egy-egy vásárlás sokba volt, de legalább nem egyszerre kellett megvenni mindent és így jutott kajára is. :D
A BCD-m egy Halcyon wing, a reduktorok Scubapro MK25/S600, egy semi-dry Scubapro Nova-Scotia ruha, a computer egy Suunto Stinger, Scubapro Jet fins és még sok kiegészítő amit mindig viszek magammal, pl: lámpa, kés, bója, kötél, iránytű, füzet+cerka. A DIR-t a képen is észre lehet venni, merthogy ott a nyakamban az oktopusz és a primarynak az öt láb hosszú tömlője.

Sok helyen merültem Ázsiában meg itt Ausztráliában is. Ha majd lesz konkrét kérdés akkor majd írok részletesebben is, de most nem tudok kapásból mit írni. :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1483) Paarthurnax válasza Paarthurnax (#1482) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

..nem csak én vagyok a képen, hanem a buddy-m is, akinél épp egy dupla tank-os felszerelés volt. (ez következő merüléskor jól jött, mert volt egy kis kellemetlenség...)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1484) F-ECT$ válasza Paarthurnax (#1483) üzenetére


F-ECT$
titán

Mi volt ez a kellemetlenség ha nem vagyok indiszkrét?

Dive ever, work never.

(#1485) F-ECT$ válasza busman (#1479) üzenetére


F-ECT$
titán

Van új, vagy abbahagyod a merüléseket? (Remélem az előbbi.)

Dive ever, work never.

(#1486) F-ECT$ válasza Füge007 (#1481) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is szűkös, mert még mindig melót keresek, szóval az adriai út is azt hiszem megy a levesbe :(

Dive ever, work never.

(#1487) Paarthurnax válasza F-ECT$ (#1484) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Az volt a kellemetlenség, hogy a csapat egyik hölgy tagja nem vette észre, hogy megálltunk, mert nagyon kergetett valamit. Épp a felemelkedést kezdtük volna meg kb harminc méterről mikor látom, hogy ő egyre csak távolodik egyedül, hátra sem néz, hogy a buddy-ja és én hol vagyunk. Mivel a buddy egy dupla palackkal volt meg egyébként sem egy gyors úszó én mentem a hölgy után, hogy utol érjem mielőtt eltűnik a semmibe. Na ez a sprint volt az ahol nem kevés levegő fogyott. A dekó megkezdésekor öt méteren kb. 20-30bar lehetett a palackomban és jobbnak láttam, ha osztuzunk azon a dupla palacknyi levegőn, mert neki még rengeteg volt. Több mint valószínű, hogy elég lett volna arra a három percre, de gyakorlásnak is jó volt.
Ez nem rossz gyakorlásnak egyébként, stabilan öt méteren egymással szemben, vízszintes testartásban, megosztott levegővel dekózni. Mint ahogy tanultuk. ;)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1488) Füge007 válasza Paarthurnax (#1482) üzenetére


Füge007
senior tag

Gondolkodtam már az elején is mi legyen az irány, szerencsémre az iskola ahol tanulok DIR irányban képzelte el a jövőjét, így gyorsan megfertőztek. Szerencsére, mert már tudom mennyivel jobbak ezek a felszerelések, bár nem sokat merültem a hagyományos cuccokban, de nekem mindíg kényelmetlenek voltak.. Halcyon wingem van szintén, reduktorok Apeks XTX 200, Apeks XTX 50 két ruhám is van egy 7mm és 3mm BARE, maszkjaim Beuchat Mundial, uszony Cressi Rondine A amihez Bare csizmát használok. Mindezeket meg pár apróságokat egy nagy Beuchat Off Sore táskában cipelem. Persze még sokmindenre lenne szükségem, nagy vágyam egy DUI szárazruha, de idén sajna ez kiszorul a költségvetésből.

Írigyellek ám, neked gondolom sokkal egyszerűbb merülni menni min itt nekünk :D . Mennyire népszerű kinn a búvárkodás? Már itthon is búvárkodtál, vagy csak kinn kezdted el?

Füge

(#1489) Paarthurnax válasza Füge007 (#1488) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Rengetegen a búvárkodásból élnek, főleg fent északon a Nagy Korall Zátony környékén, de itt Sydney-ben is rengeteg diveshop van. Szóval ha valaki meg akar tanulni búvárkodni az már a következő hétvégén elkezdheti. :) Én ázsiában kezdtem el a merülést egyik utazásom során és azóta folyamatosan merülök.
A DUI száraz ruha alapból nem kellene is sosem, de ha a tech1 kurzust akarom majd csinálni előtte mindenképpen be kell majd egyet szerezni. Ahogy a dolgok állnak idén már nem fog össze jönni egyik sem. :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1490) Füge007 válasza Paarthurnax (#1489) üzenetére


Füge007
senior tag

A DUI száraz ruha alapból nem kellene is sosem, de ha a tech1 kurzust akarom majd csinálni előtte mindenképpen be kell majd egyet szerezni.

Dehogynem kell, nem csak a hideg miatt, hanem a biztonság miatt is, pl eldurran a winged mélymerülés alkalmával, és rajtad van 6 palack!

Az Adrián jó lenne, hiába van 38 fok a levegőn, 40 m-en elég hűvös tud lenni :D . A vastag Bare-mat meg nem szeretem, nagyon merev.

Füge

(#1491) Paarthurnax válasza Füge007 (#1490) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Ha eldurran a wingem és hat palack van rajtam, az szerinted már nem a tech1 kategóriába tartozik? :D

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1492) Füge007 válasza Paarthurnax (#1491) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem kicsit. De visszatérve az ottani vízhőmérsékleti határok miatt nem annyira lényeges a vastagabb ruha? Te most milyenbe merülsz?

Füge

(#1493) Paarthurnax válasza Füge007 (#1492) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Amikor nagyon meleg van és nem megyünk mélyre akkor egy hosszú 3mm-es, de egyébként egy semi-dry 6,5-es van.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1494) Füge007 válasza F-ECT$ (#1486) üzenetére


Füge007
senior tag

Ne is mondd, a szivem fájdul egy jó túráért, de nem tudom, hogy tuszkolom bele a keretbe. Meg kellene csinálnom a mentőbúvárit, mert addig nem tudok továbblépni. Nem gondoltam, hogy ez az év ilyen nehéz lesz, de fel a fejjel. Megyünk mi még merülni szép helyekre!

Füge

(#1495) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Nagyon ajánlom a figyelmetekbe a divecenter.hu fórumának balesetek topicját. Az utolsó két oldal egy nemrég történt majdnem balesetről szól, ami csupán az emberi hülyeségnek köszönhető.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1496) Füge007 válasza Paarthurnax (#1495) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Olvasgattam, komolyan mondom nem értem az embereket. A 2654. Mirci bejegyzés ledöbbentett, hogy lehetnek ilyen felelőtlenek, csak a szerencsének köszönhetik, hogy nem lett komolyabb baj!

Az adriai merülésem során is tapasztaltam, hogy alapvető dolgokra nem figyelnek oda. Ha a sulimmal megyek nem kell ilyenektől tartanom hála az égnek.

Üdv!

Füge

(#1497) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

En sajnos nagyon sok hasonlo sztorit hallottam mar magyar buvarokrol. Tul bevallalosak es nem torodnek alapveto szabalyokkal annal ellenere, hogy sajat eletuket kockaztatjak. Barmok.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1498) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Fú, hol is kezdjem. Sajnálom, hogy a régi keménymagnak nem jön össze mostanában egy jó kis merülés, de lesz ez még jobb is. Örülök, hogy újabb (vagy régi, de sokáig nem látott) arcok is megjelentek a topikban. Végre lehet egy kis élet.

Vasárnap jöttem haza a már említett St. Johns szafariról. Történetesen az ominózus hajón (Al-Farouk II) voltam én is, csak a balesetet követő héten. Már a Hurghada - Mars Alam buszúton hallottunk valamit erről a mélymerüléses dologról. Aztán az előző hétről a hajón malatt búvároktól továbbiakat. Most meg a divecenteren. Minél több dolgot olvasok / hallok a dologról, annál jobban látszik, hogy a teljes igazságot nem fogjuk megismereni. Azt egyébként érdemes megjegyezni, és a másik fórumon nem olvastam, hogy Muhabot (a helyi guideot) felmentették (holott többek szerint kérdéses a felelősége), a mi hetünkön már egy másik guide volt Ibrahim mellett. Ibrahim egyébként teljesen korrektnek, felelőségteljesnek és segítőkésznek bizonyult. Többször merültem a csapatában, figyelt ránk, érdekességeket keresett a vízben, szerintem jól vezetett. A Muhab helyett érkezett guideon viszont inkább látszott, hogy kötelességének érzi a vezetést, végigvitte a csapatot a megbeszélt útvonalon becsülettel, aztán se több, se kevesebb. Többen visszasírták Muhabot.
Végülis a divecenteren eléggé ki lett vesézve a téma, nem is akarom itt újrakezdeni a kinek mi a felelősége kérdést, csak gondoltam megjegyzem, hogy milyen kicsi a világ, hamár pont ott voltam azon a hajón.

Nem teljesen ehhez a balesthez kapcsolódik a dolog, és senki nem szeretnék még véletlenül sem megbántani, de számomra felfoghatatlan és érthetetlen, hogy még ha a PADI rendszer így is alakítja, hogy valaki 65 merüléssel Dive Masternek vallja, gondolja magát.

Egyébként a túra jól sikerült. Lehetett volna sokkal jobb is, ha jó időt sikerül kifogni. Mert az nem volt. A napot alig láttuk, az utolsó reggel még esett is majd' egy órán keresztül az eső. Óriási szél volt. A hajó emiatt lassan mozgott, nem jutottunk el teljesen oda ahova szertettünk volna, hamarabb kellett visszafordulni észak felé, sokat és elég nagy hullámokban hajóztunk, kétszer a napi merülések kárára. És persze napsütés hiányában a tenger sem adta vissza azokat a színeket amire számítani lehetett, valamint a merülések közötti felmelegedés, feltöltődés is forró teákkal és vastag pulóverekkel oldódott meg.
De hát ilyen a természet. Ami a szervezésen, a hajón, a hajó legénységén, a kiszolgáláson és a vezetőkön múlott az teljes mértékben korrekt és élvezetes volt.

Így is láttunk nagyon szép merülőhelyeket és élővilágot. Majd válogatok pár képet és videót, valamint a merülőhelyeket is felrakom egy térképre (tároltam GPS koordinátákat) és megosztom veletek. Úsztunk delfinekkel, láttunk hatalmas napóleon halakat, murénákat, teknősöket és kétszer is összefutottunk Longimanus cápával - csak, hogy pár nagyobb dolgot említsek hirtelen.

Én a túra előtt vásárolt aláöltőző és csuklya mellett is sokszor fáztam az 5-ös ruhában, ha ezeket nem viszem nem is tudom mi lett volna. Igazából örültem volna ha ott a 3-as shortym amit erre ráhuzhatnék, igazából nem gondoltam volna, hogy ennyivel hidegebb lesz, mint október végén (most 23-24 fokos volt a víz). Erre a ruha témára rá kell még gyúrnom a következő hasonló hömérsékletbe merülés előtt. Az egész túrán egyetlen merülés hagytam ki, a repülés előtti napon a második, azaz utolsó merülést. Egyrészt mert a két merülőhely közti hullámzásban odalett az uszonyom :( , de leginkább azért, hogy tuti meglegyen a 24 óra repülés előtt (az óra már engedett volna repülni hamarabb is, de én inkább betartom amit tanultam) - ami utólag a közel másfél órás repülőcsúszással mondjuk meg lett volna, de hát ki tudta előre. Összesen 18 merülésem volt, ebből 5 éjszakai (itt volt az első), így már 42-nél járok :DDD

BoGyesz lehet keverlek valakivel - főleg, hogy nem írtad, hogy mióta vagy Ausztráliában, de nem volt neked idahaza egy kék Punto HGT-d véletlenül?

Feel Good Inc.

(#1499) balog tiby válasza balog tiby (#1474) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Kész az új honlap : http://www.adriadive.hu/

Ha megnézitek az az ár mit írtam nektek most kijön létszám limit nélkül. Jún 20-ig
Az árakról a honlapon folyamatosan lehet tájékozódni és fel lehet venni a kapcsolatot a bázissal

A honlap teljes feltöltése még folyamatban lesz egy darabig pl.: merülőhelyek stb.....

Te tibi sok nekünk ez a meló

(#1500) balog tiby válasza Füge007 (#1496) üzenetére


balog tiby
csendes tag

Elolvastam a leírást a divecenteren húúúúúúúúú
Először hibás volt a guide de az arabok néha ilyenek: csinálnak egy "jó kis merülést" hogy visszamenjen hozzá a vendég és több legyen a baksis.
Aztán hibás volt a két dive master
Sajnos sok ember azt hiszi elvégez egy búvármester képzést és onnantól immunis a nitrogénre természetesen rá már nem vonatkoznak a rekrációs búvárkodás szabályai és ő a kis egy palackjával oda megy ahová akar elvégre már hivatásos búvár.
Na csak ezt felejti el: igen hivatásos búvár és innentől felelőségre vonható:
- miért merült dekósat megfelelő képzetség és felszerelés nélkül
- miért biztatott erre másokat és miért asszisztált hozzá
- miért nem vette át a vezetést amikor úgy látta hogy a guide veszélybe sodorja az embereket.Vagy ha ő sem vette ezt észre akkor nem hogy DMnek de egy sima Rescue-nak is alkalmatlan
na persze ha ezt megteszi valószínűleg nem lett volna elég machó a többiek szemében

Én egy egyszerű módszert alkalmazok merülés vezetés közben, amint a csapatból bárki eléri a 120-110 bárt vagy a merülés dekósra váltana elkezdem a lépcsőzetes emelkedést. Mindig tudom, hogy a legrosszabbul fogyasztó vendégnek menyi van kb a palackjában. 50 bárral mindenki a biztonsági megállót tölti 5 méteren. Mivel én úgy kezelem, hogy az utolsó 50 bár minden palackból az enyém és ez a tartalék amivel nem tervezek: Csalhat a nyomásmérő 20 bárt nyugodtan, áramlás lehet a biztonsági megálló zónában, vagy ha visszaúszás van a hajóhoz hirtelen valaki a végén elkezdi enni a levegőt és néha rá kell jönnöm hogy a legrosszabbul fogyasztó vendég hazudik mert ciki neki hogy mindig miatta fordulunk és egy kicsit többet mutat mint amennyi valóban van neki, na ez mindig hamar kiderül
Nem is mindig vagyok népszerű, sokszor el kellet már mondanom hogy aki komolyabbat akar merülni végezzen el technikai tanfolyamot mivel nem azért hordunk sok palackot hogy legyen ami az ólom helyett lehúz minket.

Te tibi sok nekünk ez a meló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.