Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Füge007 válasza YikeSS (#1549) üzenetére


Füge007
senior tag

Közelebb mint egyiptom, természetesen nem látsz olyan dús vegetációt mint ott, de itt is van látnivaló nem is kevés!

Engem nagyon vonzanak a roncsmerülések, és itt találsz gyönyörű roncsokat, íme egy monumentális roncs: link

Nagyon sok jó merülőhely van, igaz a hideg víz sok embert elriaszt.

Füge

(#1552) Füge007 válasza F-ECT$ (#1550) üzenetére


Füge007
senior tag

De egyre gondoltunk :D

Füge

(#1553) Peetry


Peetry
senior tag

Jó estét!

Most érkeztünk haza horvátországból, sikerült is néhányat merülni. Faintos volt, bár roncs nem volt, csak fal, meg "cseppkőbarlang".
Csak gyorsan átfutottam a hozzászólásokat, annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az Adrián se csak a roncsok a szépek szerintem. Én pl kifejezetten szeretem mikor keresni kell az érdekességet. Most pl 7 merülésből 1-en láttunk kőhalat, de élmény volt hogy találtunk. Vörösön meg már majdnemhogy untam hogy minden merülésen 15-öt látok. Ennek is megvan a szépsége, és elég gazdag falak is vannak. Plusz nálunk egész család merül. Nem mindegy hogy a szafari az 4*250, vagy 500-ból megvan az adria. Meg annyira nem is vagyunk tapasztalt búvárok.
nah most szunya, mert fárasztó volt az út.

(#1554) F-ECT$ válasza Peetry (#1553) üzenetére


F-ECT$
titán

Családi autós utazás esetén az utat valóban csak egyszer kell fizetni, viszont a kaján, szálláson, merüléseken nem sokat lehet spórolni. Azt Neked is javaslom, hogy számold ki, hogy az 500e-ben mennyi merülés van, mert a szafarin kb 4x20, és csak ennek a 80 merülésnek az ára Horvátban: 80*20-25 Eu = ~450e Ft (és akkor erre jön az utazás, szállás, kaja, pia).

Valóban nem csak a roncsok miatt jó az Adria, vannak nagyon szép falak és barlangok is.

Dive ever, work never.

(#1555) busman


busman
addikt

Szerkó eladó:

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1556) busman


busman
addikt

Meg ez is

A reduktoron egy suunto mélységmérő,meg egy aqualung oktopusz van.
Eladó még egy ilyen is

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1557) Füge007 válasza busman (#1556) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Cseréled őket, vagy mi az oka az eladásnak? Remélem nem hagyod abba :F , a merülést?! Rakd fel ide is, hátha: link

Füge

(#1558) Füge007


Füge007
senior tag

Sziasztok!

Megérkeztem az Adriáról. Szuperül sikerült nyaralás volt. Dalmáciában voltunk Zecevo nevű kistelepülésen ez Primosten és Rogoznica között van. Ami szuper volt , hogy az alatttunk lévő öböl nehezen megközelíthető volt, sziklákon kelett lemászni, viszont ennek az az előnye, hogy nem lerabolt tegerparton voltunk! Sokat szabadtüdőztem, hihetelenül szép sziklafal letörések voltak. Tengerisün, polipok, tengeri csillagok, sok hal, kár, hogy nincs fényképezőgépem, bár a hely szépségét nem tudnám visszaadni. Kinn a Pongo diving centernél merültem. Nagyon szép merülőhelyekre visznek ki, adriai viszonylatban is dús vegeációt láthattam. A linkelt oldalon sok szép fotó található, érdemes őket megnézni. Kinn két magyar DC is volt Ildikó és Dezső akiknek ezúton is mindent köszönök, nagyon segítőkészek voltak. Merülés után kiültünk a bázis teraszára és nagyokat beszélgettünk. Falak melett meröltünk, két hőhatár volt egy kb 6 méteren, a másik olyan 17-en. 26 fokos volt fenn a víz 6 méternél viszont hirtelen 18-ra esett, majd 14 fok, ami nem semmi hideg volt, szerencsére kértem egy csukját, külömben lefagytam volna, ja 3 mm ruhában merültem :D . Az aláőltözőm sajna nem érkezett meg időben :((( . Mivel a környéken nagyon jó roncsok vannak, jövőre biztos visszamegyek, egy több merüléses csomagra fizetek be. Ja a napi 2 merülés 42 euro volt, ami szerintem korrekt, főleg hogy a bázis és a hajó felszereltsége is nagyon megfelelő volt! Végre egy igazán jól felszerelt bázis, technikai merüléseket is lehet mrülni, trimix keverés is megoldott. Ilyen szép gorgóniákat még nem láttam az adrián, meg sok számomra új csigafajjal találkoztam, ja és egy nagy murénával.

Füge

(#1559) F-ECT$ válasza Füge007 (#1558) üzenetére


F-ECT$
titán

14 fok a második hőhatár alatt :Y Pedig elvileg most a legmelegebb az Adria, és az emékeimben is az él, hogy a második hőhatár alatt nyár végén 16-18C szokott lenni.

Dive ever, work never.

(#1560) Füge007 válasza F-ECT$ (#1559) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem ért váratlanul, az elmúlt évben is ilyen volt. Azt mondták mielőtt megérkeztűnk volt egy viharos éjszaka, az kavarta fel a vizet. Előtte 16 fok körül volt. Nincs mese gyúrnom kell száraz ruhára :) .

Füge

(#1561) Füge007


Füge007
senior tag

Jó hír! Úgy néz ki újra lesznek Hévízi merülések! November elején befejezik a tófürdő épületeinek az átalakítását, utánna ha minden igaz megkapják a merülési engedélyt az ottani bázis üzemeltetői :C

Nagyon várom, a kedvenc magyarországi merülőhelyem :DD

[ Szerkesztve ]

Füge

(#1562) F-ECT$ válasza Füge007 (#1561) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez király! Már csak az a kérdés, hogy le merjek-e nézni úgy, hogy tavaly augusztusban merültem utoljára :F

Dive ever, work never.

(#1563) Füge007 válasza F-ECT$ (#1562) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Előtte mindenképp uszi, és ott gyakorlás! Én így próbálom szinten tartani magam, tudom nem az igazi, de ha más nincs :(

Ha lesz Hévíz min két merülést beiktatok ott.

Üdv!

Füge

(#1564) F-ECT$ válasza Füge007 (#1563) üzenetére


F-ECT$
titán

2 merülést 1 nap? Vagy 2 nap 1-1 merülés?

Engem inkább az izgatna, hogy van kidolgozva 30 perces fenékidős merülési profil is, nem tudom, hogy arra be lehet-e valahogy fizetni...

Dive ever, work never.

(#1565) Füge007 válasza F-ECT$ (#1564) üzenetére


Füge007
senior tag

Napi egy merülés elég, nem szeretném túlterhelni magam! Ne felejtsük el a szaturációs idő is itt másképp alakul, felesleges kockáztatni! Sajnos én sem vagyok edzett az ilyen merülésekhez, így csak ésszel!

Sajnos arról én sem tudok semmit, de megpróbálok infót szerezni rólla.

Füge

(#1566) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ezen a linken Uszoda - Aquaworld menüpont alatt új uszodás lehetőséget találtam. Hévíz előtt jó lehet gyakorlásra. Volt már valaki?

Dive ever, work never.

(#1567) Füge007 válasza F-ECT$ (#1566) üzenetére


Füge007
senior tag

Most olvastam először róla! Egyszer kimehetnénk megnézni, persze ha nem irreális árat kérnek érte.

Füge

(#1568) F-ECT$ válasza Füge007 (#1567) üzenetére


F-ECT$
titán

Ok, most épp költözésben vagyok, de november végefelé összehozhatnánk valamit, úgyis jobb párban gyakorolni, mint egyedül. Írok nekik mailt, és bemásolom majd ide a válaszukat.

Dive ever, work never.

(#1569) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#1568) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezt a választ kaptam:

"A normál belépő 2.500 Ft/fő. Lehet csoportosan, de lehet egyénileg is jönni.
A pontos medence méretet nem tudom, de max. 15 fő-ig szoktunk foglalást
elfogadni, hogy lehessen kényelmesen gyakorolni.
A minimum létszám 2 fő.
A 2.500 Ft-os belépő díjért használhatod a medencét. Amennyiben szükséged
van bármilyen felszerelésre, azt előzetes igénylés esetén, az alábbi árak
alapján, a helyszínen kapod meg.

Teljes felszerelés 4.000,-
...
Palack (10L, 15L) 800,-
...
Levegőtöltés (1 m3) 450,-

A lehetséges időpontok:
Hétfőtől vasárnapig reggel 7-10-ig
Vasárnap este 19-22-ig
A medencét minden esetben fél órával hamarabb, azaz 9:30-kor, az uszodát
10:00-kor el kell hagyni.

Bármilyen kérdés vagy bejelentkezés miatt kérlek, keress.
Én november 3-tól vagyok Magyarországon."

Ahogy nézem a gyakorlást magunknak kell megoldani, bár erre még rákérdezek.

Dive ever, work never.

(#1570) Füge007 válasza F-ECT$ (#1569) üzenetére


Füge007
senior tag

Ezek szerint mehetünk magunk is? Nekem komplett cuccom van, a töltött palack sem akadály! Szívesen megnézném milyen lehetőség is lenne ez.

Füge

(#1571) F-ECT$ válasza Füge007 (#1570) üzenetére


F-ECT$
titán

Most kérdeztem rá, hogy van-e valamilyen közös foglalkozás, egyelőre várom a választ. Mondjuk én is el tudom magam foglalni: lebegésgyakorlás, tolatás, maszkürítés, bója fellövés (most tervezek bóját venni, még nem döntöttel el, hogy milyet).

Szóval valamikor november végefelé lenne kedved Neked is elmenni? Ha tényleg lesz Hévíz, akkor legalább nem ott kerülnék először vízbe másfél év után...

Dive ever, work never.

(#1572) Füge007 válasza F-ECT$ (#1571) üzenetére


Füge007
senior tag

Na ja én is sokszor magam gyakorolok, és nem ártana belerázódni kicsit régen volt már augusztus. Na ná menjünk, tartsunk PH.-s merülést!!!

Bójám még nekem sincs, Halyont szoktam használni azt kapok kölcsön. Szelepes, szájjal és inflátorral is fújható. Majd szétnézek hátha tudok neked jó áron szerezni.

Füge

(#1573) F-ECT$ válasza Füge007 (#1572) üzenetére


F-ECT$
titán

Amin erősen vacillálok, hogy milyen hosszú zsinór legyen hozzá (hallottam már 3, 5, de 15 m-es zsinórról is), valamint, hogy hogy legyen feltekerve a zsinór (legyen-e rajta orsó) és hogy legyen-e a zsinór végén egy kis súly.

Dive ever, work never.

(#1574) Füge007 válasza F-ECT$ (#1573) üzenetére


Füge007
senior tag

Pesze hogy legyen rajta orsó! Amit én használtam azon 30 méter zsinór volt. Na de ennek utánnanézek neked pontosan. Jövő héten megyek a búvársulimba, utánnaérdeklődöm a témának.

Füge

(#1575) F-ECT$ válasza Füge007 (#1574) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, de úgy kérdezd, hogy nem tervezek 20.000 Ft-ot költeni egy bójára. A 30 m-es kötél egy kicsit soknak tűnik számomra, én egyelőre 5 m-ről szeretném max fellőni, ahhoz meg erős áramlásban is elég sztem 10 m kötél.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#1576) Füge007


Füge007
senior tag

Minden búvár és leendő búvár kollégának kívánok

Boldog Békés Karácsonyt!

Füge

(#1577) F-ECT$ válasza Füge007 (#1576) üzenetére


F-ECT$
titán

Ott voltál? Te csináltad a képet?

Dive ever, work never.

(#1578) Füge007 válasza F-ECT$ (#1577) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem voltam ott, amíg nem lesz száraz ruhám nem is megyek ilyen ünnepségre :D Viszont ennek a képnek itt a helye :)

[ Szerkesztve ]

Füge

(#1579) F-ECT$ válasza Füge007 (#1578) üzenetére


F-ECT$
titán

Lassan befejeződik az áthurcolkodásom az új lakásba, így január-február körényékén elmehetnénk kipróbálni a szédítő 4m-es mélységet az uszodába. Mit szólsz hozzá? Hévízről van valami infó? Jövő évi tervek?

Dive ever, work never.

(#1580) Füge007 válasza F-ECT$ (#1579) üzenetére


Füge007
senior tag

Benne vagyok, de fogjuk bírni olyan mélyen :D Hévízről még mindíg semmi hír, majd hívom az illetékest, mik a fejlemények az ügyben. Jövő év, Adria biztos a többi a válságtól függ. Vörös-tenger jó lenne, meg mentőbúvári tanfolyam de ez mind pénzfüggő.

Nálad tervek a jövő évre?

Füge

(#1581) F-ECT$ válasza Füge007 (#1580) üzenetére


F-ECT$
titán

Idén ugye teljesen kimaradt minden a költözés miatt :( Jövő év sem túl rózsás, mert:
-biztosan kell az új kecóba fektetni egy kis zsét
-lehet, hogy tartunk esküvőt - ez idő + pénz
-asszonnyal is el kell menni nyaralni, mert idén nem nagyon voltunk
-melóm egyelőre jan 7-ig van, remélem lesz folytatás, a tárgyalások már folynak

Tehát, ha lesz munkám, kifizettem a lakásfelújítást, az esküvő + nászút után lesz még időm és pénzem, akkor megyek... Terv bőven lenne, mondjuk egy idális év így nézne ki:
-tél: uszoda (+ Hévíz ha lenne)
-tavasz: Egyiptom
-nyár: Adria (esetleges mély és roncsmerülő tanfolyam)
-ősz: Egyiptom

Egyelőre ebből a tél a realitás a többi álom :(

Dive ever, work never.

(#1582) Füge007 válasza F-ECT$ (#1581) üzenetére


Füge007
senior tag

Megértelek, de remélem összejönnek az álmok is! Mindenesetre kívánok neked és a családodanak minden jót az új esztendőre! Az uszit mindenképp összehozzuk!!!

Füge

(#1583) F-ECT$ válasza Füge007 (#1582) üzenetére


F-ECT$
titán

Végre visszakerült a búvárcuccom is Pestre (a költözés miatt a szüleimnél volt egy ideig), így már csak elhatározás kérdése az uszi. Valamikor februárban jó lenne összehozni, a következő feltételekkel:
-8:00-tól kb 17:30-ig dolgozok
-hétvége nem jó (péntek se nagyon)
-csütörtök nem jó

Te mikor érnél rá?

Dive ever, work never.

(#1584) Füge007 válasza F-ECT$ (#1583) üzenetére


Füge007
senior tag

Nekem végülis mindegy, ha tudsz egyeztetni valami időpontot, akkor úgy alakítom, hogy szabad legyek. Idén még csk nézegettem a cuccomat, idelye lenne megúsztatni őket :D

Füge

(#1585) Füge007


Füge007
senior tag

Tegnap kipróbáltam az aquaworld 4 m medencéjét, határozottan jobb mint a 2 m medence ahol eddig gyakoroltunk. Jobban érezni a nyomást, és bonyolultabb feledatok gyakorlására is van hely. A vízhőfok kellemes, és nem is olyan veszettül klóros a víz. Lebegés, bójalövés, + végigmentünk az alapgyakorlatokon. Nagyon érződik, hogy rég voltam vízben, minden sikerült csak több időt kellett hozzá.

Füge

(#1586) Füge007


Füge007
senior tag

Na mi van skacok, mindenki eltűnik a kedvenc topicomból?! Lassan itt a szezon, tervek uticélok?

Füge

(#1587) Paarthurnax válasza Füge007 (#1586) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

En most szombaton megyek merulni ide: [link]

November ota nem merultem, valahogy sosem jott ossze, de mostantol jobban raerek majd, ugyhogy... :DDD

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1588) Pompi válasza Füge007 (#1586) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Tavaly viszonylag sokat merültem, de már szinte le se mertem írni, mert olvastam, hogy nektek nem jött össze. Idén év elején sikerült merülni, nem sokat, 2 merülés volt. Idénre hozzám is eljutott a recepció és minden egyéb, szóval jóval visszafogodtabb lesz az év, mint a tavalyi volt. Augusztusra van tervben egy Vörös tengeri túra, de majd meglátjuk, hogy hogy alakul. Aztán idénre kb. ennyi.

Feel Good Inc.

(#1589) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Penteken megyek egy GUE prezentaciora, ahol a nemreg felfedezett roncsokrol lesz szo. Biztos erdekes lesz.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1590) Füge007


Füge007
senior tag

Na végre, kicsit megmozdult az állóvíz :D ! Jöhetnek a beszámolók én személy szerint mindent szívesen végigolvasok. Idén a szokásos adriai merülés meglesz, más tervek egyenlőre nincsenek.

Füge

(#1591) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Egy masik oldalon irtam, de temaba vag, hatha erdekel titeket is :) :

Pénteken voltam egy GUE prezentáción, ahol egy GUE oktató és kutató beszélt a Melbourne melletti roncsokról és hajótemetőben való merülésről. Annyi érdekes dolgot mesélt, hogy kénytelen leszek vissza menni Melbourne-be és merülni a roncsoknál. A civil hajókon túl vannak hadihajók és tengeralattjárók is, de sok roncshoz technikai merüléssel lehet csak lejutni. Van négy diveshop amik kifejezetten a roncsokra vannak specializálódva és a technikai búvároknak tudnak biztosítani minden szükséges dolgot. Még azt is megtudtam, hogy a Hélium 7 cent per liter. :-)
Nick, aki a prezentációt tartotta, tagja annak a kutatócsoportnak, ami a roncsokat keresi, ugyanis Ausztrália déli partszakaszánál, Melbourne körül rengeteg hajó süllyedt el. Van egy öböl, ami hivatalos hajótemető, de azon kívül van még nagyon sok roncs is azon a környéken. A nagyobb hajókba és tengeralattjárókba be lehet úszni megfelelő felszereléssel. Egy-két érdekesebb történet:
- az egyik hajó állítólag azért süllyedt el, mert az alsó szinten valaki nyitva felejtette az konyhaajtót és az éjszaka alatt az erős hullámzás a fedélzetről oda mosta be a vizet, majd a hajó megborult és pillanatok alatt magával vitt 38 utast is. Az egyetlen túlélő a szakács volt. :D
- Szonárral megtaláltak egy roncsot, ami egy olyan öbölben volt, amiről tudták, hogy a fehér cápák kedvelt szaporodási területe. A látótávolság elég rossz mindig, úgyhogy kb. 1-2 méteres látótávolságban kezdék meg a búvár párok a keresést. Nick nem kicsit parázott negyven méter mélyen, szinte nulla látótávolsággal a fehér cápák között, úgyhogy mondta, hogy oda többet nem megy keresni semmit.
- Sydney-öbölben az egyetlen még jó állapotban lévő roncs pont a komp útvonal alatt található, amit csak éjjel 1 és reggel 4 között lehet merülni. Ez még nem lenne baj, de pont abban az öbölben van a bull shark szaporodási terület, úgyhogy azt sem sokan látogatják, pedig állítólag érdekes. :-)
A csapat neve Southern Ocean Exploration, a honlapjukon vannak érdekességek: http://www.southernoceanexploration.com

Szombaton egyébként azokkal voltam merülni, akik az előadáson is ott voltak, azaz GUE tagok és oktatók. Korábban nem voltam még velük, de érdekes volt így merülni. Technikai oktatók, dupla palackkal, héliummal, stb, tanultam egy pár dolgot a két merülés alatt. Mindenkinek szinte ugyan az a felszerelése volt (Halcyon), mindenki ugyan azt a rutint hajtotta végre merülés alatt, dekózás alatt mindenki ugyan abban a formációban, stb. Érdekes volt, tuti megyek még velük.
Azt el is felejtettem írni, hogy odafelé menet láttunk a hajóról három észak felé vonuló bálnát. :DDD

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1592) Füge007 válasza Paarthurnax (#1591) üzenetére


Füge007
senior tag

Na a roncsok nagy kedvenceim! Sajnos amiket láttam eléggé lepusztultak voltak, na jah ha az ember nem megy elég mélyre általában csak kifosztottakat lát. Nem semmi lehettet nagy fehérek között szinte tapogatva roncsot keresni, csoda, hogy ezt valaki bevállalja.

DIR-es cuccban merültek, mondjuk ez nem meglepő.

Füge

(#1593) Paarthurnax válasza Füge007 (#1592) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

...merültek..

Merültünk! ;) Annyira megkedveltem/megszoktam, hogy más konfigurációval nem merülnék szívesen.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1594) Füge007 válasza Paarthurnax (#1593) üzenetére


Füge007
senior tag

Talán én vagyok így ezzel, mikor felszerelés vásárlásra adtam a fejem akkor az oktatóm azt mondta, csakis DIR-es cuccokat vegyek mert ha komolyabban akarok foglalkozni a merüléssel csak az az egy út járható! Másrészt nekem a két felszerelés közül konfortérzetre is jobb ez.

Füge

(#1595) Paarthurnax válasza Füge007 (#1594) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Egyetertunk. :DDD En is a GUE kepzest csinaltam a PADI DM utan es ott ha nem is volt kotelezo megvenni a Halcyon es DIR felszerelest, de furan nezett volna ki egy buvar a hagyomanyos cuccban. 2008ban vettem a Halcyon winget es nem is bantam meg. Utazaskor is eleg praktikus, mert kiszerelem a beepitett sulyt es eleg jol lehet pakolni a borondben. Dupla palackohoz meg majd kell vennem egy nagyobb winget, de a hattamla a hevederekkel es minden massal marad. Eleg praktikus.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#1596) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

(#1597) F-ECT$ válasza Pompi (#1596) üzenetére


F-ECT$
titán

És még el is titkolják, nehogy az esetleges nemzetközi segítség időben odérjen :W

Dive ever, work never.

(#1598) Pompi válasza F-ECT$ (#1597) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Elég szomorú a helyzet:

"The EEAA team also discovered that coral reefs in el-Fanadeer, Abu Galawa, el-Sakhwa, el-Araq, and Abu Sadaf were harmed by the spills." forrás

Nincs közelemben a logbookom, de Galawanál tuti merültem már. :( Augusztus végén mennék Aquanautásokkal Északról-délre szafarira, remélem nem futunk bele ennek a nyomaiba.

Van fent pár HEPCA videó:
Devastating Oil Spill in Red Sea
Oil Spill Hurghada Red Sea

Feel Good Inc.

(#1599) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!
Már régóta olvasom a topicot, bár nekem jelenleg nincsen lehetőségem "komolyan" búvárkodni :(
Én általában egy szál szemüvegben 'sasolom' a vizet, és szeretek beljebb menni, és főleg turistáktól részben mentes helyeken úszkálni. Viszont ma pl. az volt a problémám, hogy kb. 4-5 m mélységnél nem tudtam lejjebb merülni mert a fülem ketté akart szakadni, és már féltem, hogy átszakad a dobhártyám. Nem tudjátok hogy lehet megoldani ezt, füldugóval esetleg? Régebben úgy emlékszem mélyebbre is le tudtam úszni.
Ma láttam egyébként mellettem úszkálni egy medúzát. Nagyon szép állat, de azért most már mindig nézegetek majd magam körül.

Üdv. Yush

(#1600) YikeSS válasza Yushchenko (#1599) üzenetére


YikeSS
tag

Erre nem a fuldugo a megoldas, hanem az, hogy lefele menet, mikor erzed, hogy nyomja a dobhartyad, befogod az orrod, es enyhen belefujsz, akar tobbszor is, ahogy egyre melyebre mesz.

Ezzel a modszerrel siman lent lehet lenni kenyelmesen 5 meter alatt is.

mergedes...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.