Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) GabN73 válasza cekkk (#3050) üzenetére


GabN73
addikt

Akkor már inkább Medzsik Börger' vagy Zing.

(#3052) DeFranco válasza cekkk (#3050) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gasztroblogokon dícsérik, amúgy meg a hamburger mostanában nagy divat lett, mindenhol nagyon drága...

én két helyen szoktam enni, egyrészt van a mechwart ligetnél egy igazi régi retro piros bódé, rendes csalamádés, bucis, befediahús burgerrel, meg onnan nem messze a tölgyfa utcában az Osterbrauban adnak nagyon frankó gitáros hanburgert, rendesen sült krumplival salátával megfizethető bár nem olcsó áron

ezeket az öklömnyi húsos megaburgereket nem ismerem, de egyszer kipróbálnám...

nálunk mondjuk most a nagy kedvenc a ropogósra sült bacon császárzsemlébe rakva, pár levél salátával és egy kis majonézzel leöntve... isteni, meglepő, hogy milyen finom...

(#3053) GabN73 válasza DeFranco (#3052) üzenetére


GabN73
addikt

Kedvenc császárzsemlés reggelim:
Félbevágom a zsemlét, picit megpirítom, majd bacont és egy tükörtojást sütök ki. Ízlés szerint mehet bele a bacon. Szerintem isteni reggeli, gyorsan elkészíthető és laktató. :)

(#3054) DeFranco válasza GabN73 (#3053) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tükörtojásra van valami formád, hogy megtartja a császárzsemlés méretet?

amúgy impresszív, szerintem ez lesz a vasárnapi reggeli

b) kérdés: hogy sütöd ki a bacont, hogy ne legyen fekete de ropogós legyen? mi most lehet hogy azért, mert túl húsosat vettünk, de nem tudjuk úgy ropogósra sütni, hogy ne szenesedjen meg

[ Szerkesztve ]

(#3055) DeFranco válasza DeFranco (#3018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amúgy megjött ez az óra ma

J

(#3056) Bjørgersson válasza DeFranco (#3054) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mini serpenyő vagy valami jónagy pogácsaszaggató. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3057) DeFranco válasza Bjørgersson (#3056) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mini serpenyő hiába könyörgök nincs, pogácsaszaggató... szerintem az sincs, legalább is nem akkora méret, mint kellene, de ez nem biztos... mondjuk nem oszt nem szoroz, megoldom, csak érdekelt, hogy azt is formára süti-e

(#3058) cekkk válasza GabN73 (#3051) üzenetére


cekkk
veterán

Ezeket nem ismerem sajnos.

A zsemlét hogyan pirítod?
(#3052) DeFranco
Ha retro burgerre vágynék akkor én ide mennék: Marika néni hamburgerese, nagyon finom, van óriási hamburger is :DDD

Itt van serpenyő, de jó drága szerintem :B

[ Szerkesztve ]

(#3059) Bjørgersson válasza DeFranco (#3057) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az is lehet simán csak a fakanállal ügyeskedik, hogy ne folyjon nagyon szét a tojás.

(#3058) cekkk: Az a 25cm szerintem már hatalmas egy zsemléhez képest, abba már talán kettő is belefér.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3060) cekkk válasza Bjørgersson (#3059) üzenetére


cekkk
veterán

De ebbe 4et tudsz egyszerre sütni :DDD

Az ilyen szilikonos dolgokkal nem vagyok kibékülve :U

(#3061) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok hogy ez a figura micsoda és hogy Pesten hol lehet ilyet venni?! :B szinilig nem pont ilyennek kell lennie csak a formájának :DDD

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3062) DeFranco válasza Bjørgersson (#3059) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó én ezt értem, és elhiheted, hogy meg tudom oldani, csak arra voltam kíváncsi, ő hogy csinálja :)

Igén esetén cthulhu alakú tükörtojást is csinálok, nem ez a kérdés :D

(#3063) DeFranco válasza bugizozi (#3061) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jáj, image search-el senki ne próbálkozzon... megvakultam :Y

@kovy29: :K

[ Szerkesztve ]

(#3064) Bjørgersson válasza DeFranco (#3063) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A második képtől? :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3065) bugizozi válasza DeFranco (#3063) üzenetére


bugizozi
őstag

én is így kezdtem :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#3066) cekkk válasza DeFranco (#3063) üzenetére


cekkk
veterán

Ez melyik program? :DDD

(#3067) Bjørgersson válasza cekkk (#3066) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Google képkeresője. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3068) cekkk válasza Bjørgersson (#3067) üzenetére


cekkk
veterán

nem is vettem észre, hogy így is lehet keresni :D :C :R

(#3069) werszomjas válasza DeFranco (#3054) üzenetére


werszomjas
őstag

Feláldozol egy fél zsemlét, kivágod a közepét, hogy csak a széle maradjon meg és abban sütöd meg a tojást, úgy biztos, jó lesz a méret.

Valahogy így

És ha még finomabbat szeretnél, a bacon mellé lehet sütni kis virslit, bontasz hozzá egy konzerv fehér babot paradicsomos mártásban, ala angol reggeli isteni ;)

Én néha kis hagymát is pirítok hozzá.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#3070) Agostino


Agostino
addikt

üdvözletem

ismer itt valaki olyan zárboltot, ahová ha beviszem a tetőcsomagtartómat, készítenek bele kulcsot? valamikor valahol baromira elhagytam. nem egy komoly a zárszerkezet, de szétfeszíteni sem nagyon akarom a cuccost. vacak kis aluminium hajlítgatós kulcs kellett bele anno

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3071) DeFranco válasza Agostino (#3070) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha jól emlékszem, én az Izabella utcában* voltam átkódoltatni a hevederzárat, amikor vettük a lakást (olcsóbb volt egy nagyságrenddel mint újat venni)

És ha jól emlékszem ez volt az: [link] Kulcslyuk zárszervíz.

És ha jól látom az egyik táblán pont az van kiírva, hogy "kulcskészítés zár vagy kód alapján".

Hívd fel őket.

*Vagy legalább is annak a környékén, a keleti meg a nyugati között járó 7x troli vonalán, ott meg ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#3072) Agostino válasza DeFranco (#3071) üzenetére


Agostino
addikt

köszi! : ))) ha szabadságon leszek meg is keresem őket a héten

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3073) GabN73 válasza DeFranco (#3054) üzenetére


GabN73
addikt

Hát formám nincs rá, kis-közepes házi tojást használok, amekkorára sikerül, mikor beleteszem a zsemlébe engem nem nagyon izgat, hogy kilóg e. Ha nagyon, akkor max levágom, és kész.

Bacon: hmmm, próbáltad már, hogy serpenyős sütés esetén kis vizet öntesz rá?

cekkk: vagy sütőben szoktam kicsit megpirítani a zsemlét, vagy mielőtt nekikezdek a tojásnak, akkor a serpenyőben, egy kevés olívaolajon.

Itt pedig találsz hamburgerezőket :)

[ Szerkesztve ]

(#3074) DeFranco válasza GabN73 (#3073) üzenetére


DeFranco
nagyúr

forró zsírra vizet???

[ Szerkesztve ]

(#3075) föccer válasza DeFranco (#3074) üzenetére


föccer
nagyúr

sütés esetén kis vizet öntesz rá

Nem kellene erőltetni, feltéve, ha nem akarod felgyújtani a konyhát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3076) Bjørgersson válasza DeFranco (#3074) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem mered. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3077) DeFranco válasza föccer (#3075) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem sem erőltetném túlzottan :)

(#3078) Mercutio_ válasza DeFranco (#3037) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor legalább alaposan fújasd ki a portól.
OK így már nagyjából tiszta a projekt mérete, én a helyedben elgondolkodnek azon a megoldáson amit Tim82 írt :K

Családi ebéd volt, pár perce még azt mondtam kaját látni se akarok, de visszaolvasva a sok kajás bejegyzéseteket lehet modositom allaspontomat :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3079) DeFranco válasza Mercutio_ (#3078) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gondolkodom azon, amit Tim írt, de ez processzorban mindenképpen szűkös, akármilyen kártyát teszek mellé.

Kicsit túrtam, olyat, mint az enyém (lap meg proci) 15k körül mérnek az aprón, mellé még legyen egy ötös a RAM, az akkor 20.

Ez a lap meg a proci ha elmenne 4 körül... akkor lenne 16-ból egy kétmagos teljesen kurrens szett. Ha elmenne, de szerintem ilyen már a kutyának nem kell... Ha csak a 2 GB DDR ramot nézem meg a videokártyát amit mellé kellene tenni, az is 10k felett lenne, lehet 15 is. Nem jön ki a matek.

Elszámoltam valahol?

[ Szerkesztve ]

(#3080) Mercutio_ válasza DeFranco (#3079) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dobd fel apróra, hogy lenne-e rá igény, akkor kiderül.
Ide-sata adaptert tudok kölcsön adni ha kell úgyse használom csak mentéshez kellett.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3081) DeFranco válasza Mercutio_ (#3080) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért 1 IDE port még előfordul a régebbi lapokon, SATA HDD-t meg nem tervezek venni. De azért köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#3082) Mercutio_ válasza DeFranco (#3081) üzenetére


Mercutio_
félisten

Passz, rég nem volt régebbi lapom :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3083) GabN73 válasza DeFranco (#3074) üzenetére


GabN73
addikt

Nem, fordítva.
Felmelegíted a serpenyőt, beleteszed a baconoket, majd egyből rá a víz, majd visszaveszed a hőmérsékletet fokozatosan. Anno én is egy videóban láttam, mindjárt meg is keresem :K

(#3084) DeFranco válasza GabN73 (#3083) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na ennek már több értelme van, igen, de ha megtalálod a videót azért megnézném hogy csinálják :) köszi

(#3085) Melack válasza Mercutio_ (#3082) üzenetére


Melack
veterán

Ezt a bio köntöst mióta próbálod eladni? - amúgy a rövid link csak egy hirdetést hoz fel nálad, tudsz róla?

(#3086) kovy29: valószínűleg helyes a megállapítás :B :K

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3086) Bjørgersson válasza Melack (#3085) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem azért, mert jelenleg csak ez az egy hirdetése van. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3087) Mercutio_ válasza Melack (#3085) üzenetére


Mercutio_
félisten

Asszem 2 éve kaptam, szokásos "praktikus" karácsonyi ajándék rokonoktól, gondolhatod panelben mennyi értelme van, amikor rövidgatyában ülök most is a gép előtt :DDD

Jah, kicsit sok a meló :B , közben lejártak a hirdetéseim, ha ráhangolódom feldobom őket megint, meg a lentebb írt 2 minigépet is csak még kellene csinálni róluk fotót, meg gondolkodom a gyerek brazos-os netbookján is, már csak 1 év gari van rá :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3088) GabN73 válasza DeFranco (#3084) üzenetére


GabN73
addikt

(#3089) Melack válasza Mercutio_ (#3087) üzenetére


Melack
veterán

Ez a praktikus ajándék rémlik, nálunk ez a dezodor+tusfürdő páros.

Nekem is fel kellene nézni az itthoni eladható készletet, hátha.

Amúgy mostanában mennyibe kerül egy 15-17"es TFT monitor? Egy MSI Wind lenne a "meghajtója".

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3090) Tim82 válasza DeFranco (#3079) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem a VGA és 2 GB RAM-ra bővítés 10-12k-ból megvan, de mint írtam, ez nem a legjobb, csak a legolcsóbb megoldás.

16k körül már komplett s775-ös brand irodai gépeket is lőhetsz akár.

Jut eszembe, ha adatmentéshez szükséges, bármikor kölcsönadok 5,25" IDE-s USB-s házat, amiben nálam DVD író van beszerelve, de értelemszerűen vinyót is lehet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3091) Mercutio_ válasza Tim82 (#3090) üzenetére


Mercutio_
félisten

Abban a gépben az integrált bírja a flash-t, YT-t, webes tartalmat?

Melack: 1 éve adtam el 17"-os 4:3 képarányút 9k-ért, szóval kb. gombokért lőhető, itt épp egy 20"-ost hirdetnek, ami magasságra azonos, csak szélesebb 10k-ért.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3092) Melack válasza Mercutio_ (#3091) üzenetére


Melack
veterán

Ez legalább jó hír, azt hittem húzósabb áron mennek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3093) Tim82 válasza Mercutio_ (#3091) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, de "izomból" megoldja a CPU azért. Az én szintén C2D-s T60-amnak sem gond pl. a YouTube 720p-ben (igaz, én elvből kikapcsolom a flash automatikus lejátszását a böngészőben, de én jellemzően 3-4 dolgot csinálok egyszerre + 10-20 nyitott böngészőfül, valamint nálam csak felesleges a flash).

PCI-E VGA-t meg biztos lehet tenni bele, ha szükséges, szóval utólagos bővítési lehetőség adott, és ennyiért komplett gép.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3094) Mercutio_ válasza Tim82 (#3093) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah tényleg, ez a proci azért már izmosabb, mint egy Athlon XP :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3095) werszomjas


werszomjas
őstag

Budapesten keresnék megbízható autószerelőt, lehetőleg elektromost, valószínűleg generátor hiba, vagy szíjfeszítők, bár ezek még csak találgatások, általános autószerviz is jó.

Olyat keresek, akinél nem a lehúzás a legfontosabb, létezik ilyen :F

üdv

(#3096) Impressa válasza werszomjas (#3095) üzenetére


Impressa
őstag

Esetleg őket keresd meg, nekem is ajánlották a VW-es topikban. Most mézem, már ott is feltetted a kérdésedet. Mágus2 fórumtárs, aki ezeknek az autóknak a mindentudója. :K Gondolom nincs multimétered, hogy megmérd mekkora fesz alapjáraton, és mekkora 2000 fordulat környékén. Szíj, vagy feszültség-szabályozóra gondolnék. :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3097) DeFranco válasza GabN73 (#3088) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, kipróbáltuk, a tipp tökéletesen működik :) Nem égett el a bacon, mégis jó ropogós lett, és hamar el is készül. Köszi.

Tojásformát ruszki elvtár megoldotta, nekünk most ekkora szovjet hagymánk nem volt itthon így maradt, hogy ötöt összeütöttünk, aztán szétvágtunk.

(#3098) Mercutio_ válasza DeFranco (#3097) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tényleg annyira fel kell önteni vízzel a szalonnát, nem tart sokáig, mire elpárolog a víz róla?

Hazahoztuk az ismerőstől a Zanussit, nincs is jobb időtöltés vasárnak, mint mosógépet cipelni, a régit kiszerelni, aztán ha már ott vagyok a bekötéseket meghúzgálni, mert naná, hogy valahol elkezd szivárogni, aztán bekötni az újat, vízszintezővel beállítani :DD (erre van valami bevált módszer, hogy minden irányban vízszintes legyen?)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3099) DeFranco válasza Mercutio_ (#3098) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát, 5-6 decit öntöttem rá, de hamar elpárolgott, 1-2 perc.

Vízszintezéshez vízmérték, bármily meglepő, meg esetleg utána valami könnyen guruló golyó (üveggolyó pl.) a tetejére.

Patentra vízszintezd ki, az elég fontos.

(#3100) cekkk


cekkk
veterán

Női táskákat hol érdemes nézni ahol jó minőségű is és nem is aranyárban mérik? :D

Nem saját részre :P ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.