Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) etejedu válasza B-L-A-C-K (#3845) üzenetére


etejedu
őstag

Hun a szalvéta, hát így kő megterítni??
Pfejj!
:DDD

(#3852) Huma: Réges rég: m.a.g.u.s.

[ Szerkesztve ]

(#3852) Huma


Huma
addikt

Szokott itt valaki szerepjátékozni?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3853) B-L-A-C-K válasza etejedu (#3851) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak karácsonyi volt, az meg nem illett bele az összhangba...:D

(#3854) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is linkeljek ételfotókat? :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3855) föccer válasza Huma (#3852) üzenetére


föccer
nagyúr

Legalább 10 éve nem játszottam.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3856) Huma válasza föccer (#3855) üzenetére


Huma
addikt

Hát úgy tűnik én is erre a sorsra jutok. Most kaptam egy üzenetet hogy elmarad a holnapi parti. Már egy hónapja tologatják. :((

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3857) Huma válasza föccer (#3855) üzenetére


Huma
addikt

Mivel ill mikkel játszottál és mennyi ideig?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3858) Mercutio_ válasza Huma (#3852) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eccer úgy 15 éve magussal, de bele sétáltam egy vérkörbe és ott dekkoltam napokig míg a csapat többi tagja hentelt :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3859) föccer válasza Huma (#3857) üzenetére


föccer
nagyúr

Fel nem tudom sorolni. A letöbbet játszottak, csak ami eszembe jut: MAGUS, Armeggadon, Cyberpunk 2020, Shadowrun, Call Of Chtulhu, Vampire the Masquarade, Codex, Reqviem, D&D, Mage, Star Wars, Középfölde.

Biztosan kihagytam jó néhányat. Vannak amivel csak néhány alkalommal játszottunk, van amikkel éveket. Összeségében 10-12 évet játszottunk. Volt, hogy napi rendszerességgel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3860) Huma válasza Mercutio_ (#3858) üzenetére


Huma
addikt

Hát igen. Előfordul az ilyen.
Nálunk is volt olyan hogy a csapat felét taccsra tették vagy elkapták.

Bár olyan is volt, hogy tolvajjal voltam és én dobtam fel őket egy dzsad nemesnek az életemért cserébe. Szerintem jó üzletet kötöttem, de a többiek nem így látták. :D

Jó móka. Rengeteg epic történet keletkezett már rpg közben.

(#3859) föccer:
Mi is (legalábbis ketten) így nyomtuk. Rengeteg félével játszottunk. Régen napi rendszerességgel. Mióta ez lecsökkent havi (vagy inkább másfél havi) egy alkalomra azóta csak mágust játszunk. Bár néha egy-egy házirendszer is beugrik. A KM egész jó rendszereket szokott írni. Én is írtam régebben, de én mindig túlbonyolítottam ezért nem lettek olyan jók.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3861) Melack válasza Agostino (#3839) üzenetére


Melack
veterán

Mennyibe fájt a mostani túra, ha nem vagyok indiszkrét?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3862) B-L-A-C-K válasza bitpork (#3854) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Részemről jöhet, imádom őket...Nekem is van még pár....:D

[ Szerkesztve ]

(#3863) Agostino válasza Melack (#3861) üzenetére


Agostino
addikt

priv! :K

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3864) Melack


Melack
veterán

Voltunk este Vapianoban, hát azt a helyet csak szeretni lehet. Westendhez képest egész `nyugis' volt a hely. Kellene még pár ilyen helyet találni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3865) Impressa válasza B-L-A-C-K (#3862) üzenetére


Impressa
őstag

Megint éhes lettem... :D

(#3864) Melack Kispesten a Nótafa Vendéglőben voltatok már?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3866) Melack válasza Impressa (#3865) üzenetére


Melack
veterán

Még nem. Érdemes ezek szerint oda is ellátogatni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3867) Impressa válasza Melack (#3866) üzenetére


Impressa
őstag

Két barátommal jártam oda anno, akkor biztosan jók kaják voltak. Nyáron hangulatosabb, mert van egy hátsó kerthelyisége is. Esetleg a Paprika Vendéglő a Dózsa György úton, a kaja hibátlan, csak a forgalom, és a szmog, ami kicsit riasztó lehet, ha kint eszik az ember. (engem zavar) :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3868) Melack válasza Impressa (#3867) üzenetére


Melack
veterán

Egyenlőre marad a Nótafa, az itt van tőlünk 5 percre kocsival. Köszönöm a tippet!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3869) LÁZ válasza Melack (#3868) üzenetére


LÁZ
addikt

hami, tréfi, törpilla :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#3870) bitpork válasza B-L-A-C-K (#3862) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na de a linken csít van mert ezek rendelt v éttermiek!
Én a saját kezünk munkáját pakoltam bé :)
1
2
3
4

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3871) B-L-A-C-K válasza bitpork (#3870) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ú összefojt a nyálam... :U

Dehogy az összes rendelt...a pörkölt is házi, a tojás is, és tortilla tekercset is én csináltam.

Kellene egy "ki mit evett ma" topik...:D

(#3872) bitpork válasza B-L-A-C-K (#3871) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a zabagép topikon már én is agyaltam :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3873) Dr.Zoo válasza bitpork (#3872) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tuti Te lennél ott a közösségépítő.... ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3874) föccer válasza bitpork (#3872) üzenetére


föccer
nagyúr

[link] :)

üdv, Winner

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3875) DeFranco válasza Dr.Zoo (#3849) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Múúú :DDD

(#3876) DeFranco válasza Melack (#3866) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó hely, nekem a diplomaosztóm után ott volt a családi ebédem (vidéki a család, így itt tudtuk jól megejteni).

Annyit kell róla tudni, hogy a Wekerletelep szélén van, ami annak idején a felső-középosztály vagy felső-bürokrácia egyik lakónegyede volt. Ez a miliő máig belengi az egész környéket, itt teljesen természetesnek hat, hogy apa vasárnap délelőtt anya fenekére csap diszkréten, hogy a gyerekek ne lássák meg, és öblös hangon kijelenti, hogy egy nap anyának is jár, ma a Nótafában ebédelünk, és visszük Tóni bácsit meg a Sári mamát is. (ahogy egyébként majdnem minden vasárnap történik...)

A kerthelyiség tényleg jó. A hangulat békebeli kockás-terítős, az ételek ehhez mérten hatalmas adagok, és semmi reformkonyha, minden cuppogós-zsíros (jó értelemben), a halászlevet bográcsban kapod, és a mennyiségekről annyit, hogy ha megeszed a leves-főétel-desszert kombót az utolsó falatig, akkor azért a felszolgálótól jár egy elégedett biccentés, ez nem gyakori.

A pincérek akkora veteránok, hogy szerintem már Vietnámban is tálcával a kezükben egyensúlyoztak a frontvonalon (és nem löttyent ki a gyöngyöző jérceleves), és ehhez jár az a tipikus pesti finoman flegma fölényes pimasz pincérstílus, nem bántó egyáltalán amúgy, csak ha kekk majom vagy és felhúzod magad rajta, ha viccre veszed, akkor egyből a produkció része lesz.

Kicsit túlságosan is felkapott lett a hely, és nagy-nagy gasztronómiai varázskalandokat nem itt fogsz találni, de ha foglalsz asztalt, és akarsz egy jót enni úgy klasszikus-bajusztörlős-magyarosan, akkor kiváló hely.

----

Jó tapasztalat volt még a Kispesti halásztanya étteremmel hajtépően kiváló a Pata negra, nagyon jó a Millenium da Pippo és ha még létezik,borzasztóan pancser a Klassz étterem az Oktogonon utóbbiról bővebben itt.

[ Szerkesztve ]

(#3877) Tim82 válasza DeFranco (#3876) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annyit kell róla tudni, hogy a Wekerletelep szélén van, ami annak idején a felső-középosztály vagy felső-bürokrácia egyik lakónegyede volt.

Ezt honnan szeded? Lakótelepnek szánták, pont munkásoknak és legfeljebb alsó középosztálynak (kishivatalnokok stb.), csak épp a szecesszió építészeti törekvéseinek megfelelően nem tömbházakat álmodott meg Kós Károly, hanem kisméretű kertesházakat. A felső-középosztály igényeinek már akkor is túl kicsi lakások voltak azok.

A telep megépítése után több évtizeddel alakult csak úgy, hogy lassan kikoptak onnan a munkások, de akkor sem sokkal volt exkluzívabb, mint mondjuk a Tisztviselőtelep (ami a Nagyvárad tér táján, az Üllői út VIII. kerületi oldalán van), legfeljebb drágább. (Ami tök természetesen egy olyan, viszonylag jó közlekedéssel elérhető, kvázi-kertvárosi rész esetében, mint a Wekerle.)

Amúgy kicsi és picit kényelmetlen a legtöbb ottani lakás belülről, a mai igényeknek kicsit túl széttagolt, zegzugos beosztásokkal és elég alacsony belmagassággal. Viszont szerintem gyönyörűek kívülről a házak, meg az egész telep. Szívesen sétálunk arra (gyakorlatilag a szomszédjában lakunk), de nem biztos, hogy szívesen laknánk ott.

*
Egyébként ezek a századforduló környékén épült lakótelepek tökre megtévesztőek, ott van a Ganz-Mávag lakótelep, úgy néz ki az egész, mintha egy középkori erőd lenne, torony- meg bástyaszerűségekkel (szerintem fenemód jól), aztán a szemfüles építészek igazából a Ganz-Mávag gyár akkori munkásainak szánták. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3878) bitpork válasza föccer (#3874) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nah akkor olvasás mód ON :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3879) macilaci78 válasza Huma (#3852) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én MAGUS-ra keresek csapatot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3880) Mercutio_ válasza Tim82 (#3877) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, 2 cimbora lakik/lakott ott, az egyik piszok jó nagy helyiségekből álló földszinti kegliben amit még a válság előtt jó áron adtak el, a másik viszont az általad felvázolt zegzugos túl tagolt házban.
Tisztviselő telep is ha nem azon a környéken lenne tuti népszerű lenne :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3881) Magnum_ válasza DeFranco (#3876) üzenetére


Magnum_
nagyúr

millenium da pippo nem rossz, de ugyabban az árkategoriában szerintem van jobb is.

I humbly and respectfully decline™

(#3882) Huma válasza macilaci78 (#3879) üzenetére


Huma
addikt

Meséléshez értesz? A jó KM a játék és a csapat lelke. Én elboldogulok vele, de nem vagyok profi benne és nem is leszek az biztos.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3883) DeFranco válasza Tim82 (#3877) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az első bekezdéssel kapcsolatban lehet igazad van, én máshogy emlékeztem. Wiki alapján igaz munkásosztálynak épült, de később csak a kispolgárság és a tisztviselők engedhették meg maguknak az "itt lakást", tehát valahol a kettőnk között van az igazság.

A lakások viszont, amiket én láttam, azok egyáltalán nem olyanok, mint amit leírsz. Volt barátnőm szülei is ott laktak a Kós Károly téren, illetve ugyanabban a házban buliztak a lánynak is egy lakást (meg még azon kívül négyet a másik három gyereknek, meg egyet csak úgy... na mindegy, én sem tudok jól házasodni) és azok bár nem túl nagy alapterületűek voltak, de kiváló az elosztásuk. Az egyik 3 szobás (szülőké, nappali + 2 szoba), a másik pedig 2 szobás, egyáltalán nem zsúfolt, logikus és hatékony helykihasználású. És nem a mai Zsályavirág Lakópark Resort & Feeling Spa "3 szoba 45 négyzetméteren" értelemben.

@Saint_: ne csigázz, mondd ki.

(#3884) Mercutio_ válasza DeFranco (#3883) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott a téren volt haver jó elosztású lakása is :K a másik az valamelyik környező utcában lévő kerteshaz az ami viszonylag kicsi és az elosztasa se az igazi.
Ha jól emlékszem eredetileg a legtöbb ilyen kertes jellegű ház a normál nál kisebb ablakokkal épült és ettől a varoskép miatt nem lehet elterni, de ebben nem vagyok teljesen biztos :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3885) Tim82 válasza DeFranco (#3883) üzenetére


Tim82
nagyúr

A kispolgárság és tisztviselők viszont még mindig nem a felső középosztály, hanem az alsó, legalábbis a társadalomtörténeti definíciók szerint.* Egyébként én is pontosan ezt írtam a lakókkal kapcsolatban.

Tudtommal kb. a Kós Károly tér környéki házakban vannak tényleg "normális" méretű és elosztású lakások, de az igen csekély hányadát teszi ki a Wekerlén található lakásoknak.

* Az én dédapám, aki a századelőn egy Fejér megyei sváb faluból jött fel és mindenféle felsőfokú végzettség nélkül elhelyezkedett az akkori terminus szerint "bankszolgaként" Budapesten (= kb. mai bankfiókos munkakör), kb. tíz-tizenöt év után már megengedhette magának, hogy a Kosztolányi Dezső tér közelében, a Feneketlen-tótól kétszáz méterre vegyen egy ~ 90 négyzetméteres, 3 szobás polgári lakást. Ez az akkori alsó-középosztálybeli, kispolgári életszínvonal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3886) Mercutio_ válasza Tim82 (#3885) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaham, és - ha jól tudom - a melós réteg egy részének se a maunikasó szintű szórakozás jelentette a kikapcsolódás non plus ultrajat ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3887) macilaci78 válasza Huma (#3882) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Üljünk össze a társasággal, beszéljük át...
Elõzõ helyen körbemesélés volt: mindenki vállalt mesélést tehettségének es habitusának fényében.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3888) tomcsi23 válasza radi8tor (#3779) üzenetére


tomcsi23
veterán

Elmentél a telóért? (nem az iponosra gondolok) ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3889) Magnum_


Magnum_
nagyúr

vegyetek ultrabookot, ajánlatot szívesen fogadom és valószinüleg bele is megyek... :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#3890) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Még megvan az AKG vezeték nélküli fejes, akár minimálisan alkudni is lehet.. :)

(#3891) Magnum_


Magnum_
nagyúr

lépek egy merészet! MA-Holnap 120.000Ft az ultrabook! Utána leveszem a hirdetést és lemondok az újról, ha nem viszitek el. Most is csak azért annyi, mert hétfőn tudnék egyet szerezni okosban. De utána már sajnos nem.. :-(((

I humbly and respectfully decline™

(#3892) föccer válasza Magnum_ (#3891) üzenetére


föccer
nagyúr

Összesen nincs 1200 ft-m, szóval sajna ez most részemről passzolós téma.

Egyébként ez amit mostanában az árgép 280k körül hozza be? :Y

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3893) Magnum_ válasza föccer (#3892) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen.

I humbly and respectfully decline™

(#3894) föccer válasza Magnum_ (#3893) üzenetére


föccer
nagyúr

És mi a pontos típusa? Gari hová szó?

Egy telószámot dobjál légyszíves privátban, megálmodom még a dolgot.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3895) sgergi válasza Magnum_ (#3891) üzenetére


sgergi
veterán

Azért ez már igencsak jó vételnek minősül. Kár, hogy most nem tudok senkit, aki ilyet keresne.

(#3896) Melack válasza DeFranco (#3876) üzenetére


Melack
veterán

Nem akarok mást, nem akarok fúziósanyámkínjás kaját. Csak enni egy finomat. :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3897) Huma válasza macilaci78 (#3887) üzenetére


Huma
addikt

Én benne vagyok. Csak akkor kellenének még emberek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3898) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Sziasztok!
Volt sok éve az Egressy út és a Mexikói út sarkán egy kifőzde, a Suzuki Házzal szemben. Nem tudja valaki, hogy átköltöztek valahová, vagy végleg megszűntek? Nagyon finom orjalevesük volt, nagy húsos csonttal. Ez volt a legolcsóbb, afféle vendégcsalogató.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#3899) Dell XPS válasza JetiRulez (#3898) üzenetére


Dell XPS
veterán

XIII. kerületbe költöztek, talán a piac környékére, ha jól emlékszem. Pontosan sajnos nem tudom, de szerintem ott is sok minden változott már. Ha ilyen kajára vágysz van az Erzsébet királyné út - Róna utca sarkán is egy kisvendéglő, hasonló "felállásban", finom házias ételekkel.

Üdv, Dell XPS

(#3900) kungzi


kungzi
veterán

Hali. A Nagykőrösi úton az autókereskedők közelében nincs valami kajálda? Meki vagy talponálló? Holnap megyek kocsit venni Debrecenből vonattal. És jó lenne harapni valamit a hazaút előtt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.