Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) Tim82


Tim82
nagyúr

Eladó Thinkpad T43, SSD-vel, egyéb extrákkal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15302) Kiki18


Kiki18
őstag

Barátnőm lakása eladó, ha valakit érdekel esetleg. :R

(#15303) radi8tor válasza Petyyyyy (#15300) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már csak 1 lépésre van a Z97-től. :D

⭐ Stella

(#15304) Mercutio_ válasza Dr.Zoo (#15277) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ár már jó, csak a méret nem az igazi, meg nem ház, hanem lakás :( :R

Ez az 5S-es story priceless :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15305) oriic válasza DeFranco (#15284) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mikor még engedélyezésre várt a cikk elolvastam, de már akkor késztetést éreztem hogy írjak srácnak hogy ezt ugye nem gondolta komolyan? :D Aztán rájötte hogy kiváncsi vagyok reakciókra. Kb azt kaptam mire számítottam. :DDD

szerk:

MIlyen már hogy notin nincs hosszú í, mindig CTRL-ALT-J-vel kell a betűt beírnom. :DDD

Live-Die-Respawn

(#15306) DeFranco válasza oriic (#15305) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Engedélyezésre? Ez személyes bejegyzés...

(#15307) Tim82 válasza DeFranco (#15306) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudod, most már előzetes cenzúra van. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15308) Mercutio_ válasza Tim82 (#15307) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az új törvény miatt? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15309) Melack válasza Mercutio_ (#15308) üzenetére


Melack
veterán

Még nem Lázár a főszerkesztő ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15310) oriic válasza DeFranco (#15306) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor szerintem címlapra szánta eredetileg. Az engedélyezésre várók között volt, hozzászólni nem lehetett: :DDD

Live-Die-Respawn

(#15311) DeFranco válasza oriic (#15310) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az szép lett volna, ha még ki is rakjátok, mint good case practice :D

(#15312) Qru válasza oriic (#15310) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen címlaposnak szánta.

#nincsbennetarcsi

(#15313) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Szvsz még fűtenek is ezen a nyomi mávon.... :( már csak kettő perc, és indul.... :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15314) DeFranco válasza Dr.Zoo (#15313) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze hogy fűtenek. Valahova el kell vezetni a motor hőjét ;]

(#15315) Mercutio_ válasza Dr.Zoo (#15313) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hova-hova? :DDD

Lehet olyan mint az autóknál, így védekeznek az ellen, hogy felforrjon a hűtővíz ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15316) Qru válasza Mercutio_ (#15315) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt 120-as Skodám, ott ez bevált módszer volt. :K

#nincsbennetarcsi

(#15317) DeFranco válasza Qru (#15316) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát mi tagadás, tegnap mentünk feleségemmel gyakorolni vezetni, és kapcsolgattam a klímát becsülettel, mert ha be volt kapcsolva, olyan hangja volt elöl a motorhűtőnek, hogy nekem fájt, ha kikapcsoltam, akkor meg meggyulladtunk...

(#15318) Ace owner válasza Qru (#15316) üzenetére


Ace owner
addikt

Nekem meg lehet hogy lesz :C

Galaxy Fold 4

(#15319) *Ropi* válasza Magnum_ (#15272) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó ez a marketing: így majd még több női hölgy adja meg a kontaktját. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15320) DeFranco válasza Magnum_ (#15272) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#15321) Qru válasza DeFranco (#15317) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát azért állóhelyzetben ne sokat használd meg ilyen tili-tolizáskor mert nem tesz jót neki ha nem kap elég levegőt/hűtést.

Ace owner: Hóban lehet vele jókat mókázni, csak óvatosan mert nagyon nehéz a háta és az eleje meg baromi könnyű, nagyon könnyű eldobni.
Amúgy hálás gép, kvázi a hűtés (alul)tervezési hibáját leszámítva nincs kimondott típus gond (ami amúgy egy 20 Ft-os kapcsolóval megoldható).
Pont múltkor néztük az adatbázisban, már ki van vonatva a frogalomból. :( Valószínűleg csirkefialtató lett belőle vhol vidéken. :O

#nincsbennetarcsi

(#15322) DeFranco válasza Qru (#15321) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Menés volt, csak ilyen tanulós-lassú stílusban sokszor, XIII, egyirányú utcák, kereszteződések, etc. Ott is azért bebőgött a venti sokszor.

A srác valamelyik autósban a megégetett radiátorával rámdobta a parát amúgy, azóta azon haluzok, hogy biztos az enyém is meg van égetve, és azért megy a venti annyit :D

[ Szerkesztve ]

(#15323) Qru válasza DeFranco (#15322) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak rendőr ne jöjjön... :D

Jaja, engem is Bitpork paráztatott be múltkor. Főleg ha vmi nagyobb ccm-es kocsi ami sok hőt termel. Kérdezd Saint-et mit produkál az enyém. Pattog a hőtágulástól rendesen.

#nincsbennetarcsi

(#15324) DeFranco válasza Qru (#15323) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jöhet a rendőr, jogsi van, és a szabályos közlekedést gyakoroljuk.

(#15325) Bjørgersson válasza Qru (#15323) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kevesebbet kellene rallyznod. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15326) Qru válasza DeFranco (#15324) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaa, az más. Azt hittem stikában oktatod.

kovy29: Ááá márkatalálkozóra mentünk csak, a sok STi mellett felesleges is lett volna emberkedni.

#nincsbennetarcsi

(#15327) Bjørgersson válasza Qru (#15326) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bezzeg ha mi odaállítottunk volna a GTR-ünkkel. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15328) etejedu válasza Bjørgersson (#15327) üzenetére


etejedu
őstag

Na mi van?
Még magyar rendszámra se tellik? :)

[ Szerkesztve ]

(#15329) Qru válasza Bjørgersson (#15327) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D

#nincsbennetarcsi

(#15330) bitpork válasza DeFranco (#15317) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezért kell ótomata klíma, ami magát kapcsolgatja :)

(#15319) *Ropi*: női hölgy? :U

Qru: Sajnos a hőtorlódás létező jelenség.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15331) Dr.Zoo válasza Mercutio_ (#15315) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Haza!

DeFranco: Na ne.. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15332) sutszi


sutszi
veterán

Van valami különös oka, hogy az albérletek nagy részét 2 havi kaucióval szeretnék kiadni az emberek?

Mindezt ráadásul úgy, hogy közlik a telefonba, hogy a fényképek ellenére nincs berendezve... Ha pedig udvariasan érdeklődöm, hogy esetleg alkuképesek lennének-e 1 havi kaucióra akkor felháborodott hangnemre váltanak és közlik, hogy semmiképpen sem...

Ma 6 albérletből lett füst hasonló okok miatt. De az ingatlanosok szerintem úgy kollektíve agyilag totál gyengék. Úgy kezdem, hogy "...alkalmas most az időpont, hogy az xy albérletről kérdezzek.." Mire a válasz igen... Erre egy kérdésre sem tud válaszolni... Kész... :(((

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15333) bitpork válasza sutszi (#15332) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kérdésed miszerint alkalmas -e az időpont beszélgetésre, nem egyenlő azzal hogy tudja-e a következő információkat :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15334) Qru válasza sutszi (#15332) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Félnek hogy lelépsz. 2 havi kaució már sokmindent fedez (ki nem fizetett számlák, esetleges károk, stb) és az albérlő is jobban meggondolja mit tesz/nem tesz a kéglivel.

#nincsbennetarcsi

(#15335) DeFranco válasza bitpork (#15330) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ótómata klíma a célértékhez képest kapcsolgatja magát, nem a motorhőhöz képest. Utóbbi más, az egy biztonsági funkció és az enyém is tudja. Ettől függetlenül nincs kedvem kivárni a kritikus értéket.

@sutszi: ha nem tudsz lerakni két havi kauciót, én sem engednélek be a lakásomba. Egy vastagabb kárt vagy nem fizetést azt sem fedez, viszont ha valaki annyira nem tudja rendezni az anyagi helyzetét, hogy ennyit le tudjon tenni, azzal más gondok is lesznek. Két havi kaució reális.

[ Szerkesztve ]

(#15336) Magnum_ válasza sutszi (#15332) üzenetére


Magnum_
nagyúr

félre értés ne essék, ha én egyszer arra vetemednék, hogy kiadom a lakásom, úgy elkérném a 3 havi kauciót, mint a huzat. (és így is ki tudnám adni... ha olyan kislány lenne, akinek van faszább kecója :DDD )
és igaza van Qru-nak, a kaució kb semmire se elég, lakásbérlésnél a bérlő nem sajnálja az ingatlant, azaz lelakja, mindállat

Melack, nem feltétlen amiatt. hanem a rossz bérlők miatt. de amúgy igen, lakásbérlet-közvetítésnél 1 havi bérleti díj a közbenjáró ingatlanos díja, de TÉNY, hogy 1 havi kaució semmit se fedez. a legtöbb bérlő NEM vigyáz az ingatlanra.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#15337) Melack válasza sutszi (#15332) üzenetére


Melack
veterán

Ez alapvetően az ingatlanos lakások miatt alakult így: ott egy havi a tulajé, egy az ügynöké. De találkoztam én már 3 havival is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15338) Bjørgersson válasza sutszi (#15332) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mi az utóbbi időben próbáljuk eladni a kertes házunkat Debrecen mellett, Derecskén. Szinte már mindenhol hirdetjük, de annyira agyhalott, buták az emberek, hogy két vagy max. három sort nem képesek végigolvasni és értelmezni. Általában csak odáig jutnak el, hogy belváros meg 9,9M, aztán amikor felhívnak és mondja édesapám, hogy Semmelwies utca, hallgatnak, majd visszakérdeznek, hogy hol található. Aztán mire leesik nekik, hogy Derecske <> Debrecen, még majdhogynem ők vannak felháborodva.. :D

(#15328) etejedu: Így nem kapnak el. :P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15339) macilaci78 válasza sutszi (#15332) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olyan is van, hogy közvetítőoldalon és van és a közvetítői sikerdíj 1 havi albidíj szokott lenni...
Én olyanról is hallottam, hogy a kauciót nem szokás lelakni engedni, sem visszaadni. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15340) bitpork válasza DeFranco (#15335) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha a célérték lehetőséget biztosít akkor a biztonsági funkciónak nincs dolga. Márpedig az automa klíma nem engedi folyamatosan üvölteni a kompresszort.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15341) sutszi


sutszi
veterán

(#15334) Qru :Na jólvan...azért ez is egy jópofa előítéletes hozzáállás akkor. Lakni megyek valahová, nem lerombolni.
A jelenlegi albérletünkbe is csomó mindent saját költségen csináltunk meg, nekem kicsit újdonság, hogy útonállónak néznek.

(#15336) Saint_ : Ja, kérdés, hogy hirdetni szeretnéd vagy kiadni is... De érdekes hozzáállást tükrözöl ezzel.
Persze gondolom ha valamelyik ott lévő berendezés (saját hibájából) bedöglik amit nem a bérlők hoztak, akkor nekik kéne javíttatni. Jól gondolom ugye? :U

(#15337) Melack : Érdekes, így már azért logikusabb, miért vannak ennyire ellene az alkudozásnak...

(#15339) macilaci78 : A kaució eddig a legtöbbször a megállapodás szerint lelakható volt. Legalábbis a mi tapasztalatink szerint. Azért se lelakható se visszaadás nincs..az meredek. Kicsit olyan mintha azért fizetnék mert egyáltalán kivehetem...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15342) macilaci78 válasza DeFranco (#15335) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minimálbér mellett is lehet igény tisztes lakótérre... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15343) radi8tor válasza macilaci78 (#15339) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az elég szép pereskedést okozna, ha nem adnák vissza felmondás esetén a kauciót. :U

⭐ Stella

(#15344) DeFranco válasza macilaci78 (#15342) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igények lehetnek, persze. :K

kérdés, hogy mit tudsz finanszírozni. ha nem tudod kigazdálkodni a kéthavi kauciót, akkor nagy a valószínűsége, hogy egy éven belül vagy a rezsivel vagy a lakbérrel el fogsz maradni legalább egyszer.

ez meg, hogy sem nem lelakható sem nem adják vissza elég nagy hoax. soha nem találkoztam ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#15345) Magnum_ válasza sutszi (#15341) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jó, tehát félreértettél. oké
ha az ott lévő hűtő bedöglik, nyilván megjavíttatom és nem a kaució terhére.
de ha a bérlő szétb.ssza a konyhapultot pl, mert nem rendeltetésszerűen használja, akkor úgy levonom, mint a huzat.
nem tükrözöm érdekes hozzáállást, hidd el. alapvetően sosem adnám ki a lakásom. laktam már csajnál, inkább üresen állt és fizettem a rezsit, minthogy kiadjam.
féltem, benne áll egy valag lóvém, vigyázok rá, stb. mielőtt megvettem és felújítattam, a bérlők lakták le gyönyörűen. de nem ez az egyetlen lakás, amit láttam, amelyet bérlők laknak.

inkább a bérlőknek van nagyon-nagyon sok esetben érdekes hozzállása. nem az enyém, minek vigyázzak rá?

de igaza van DeFranconak, rendezd az anyagi helyzeted és nem lesz para a 2 havi kauciót kiköhögni. aztán ha bérlsz lakást, vigyázz rá és amikor elmész, szépen visszakapod a gempát hiánytalanul.

I humbly and respectfully decline™

(#15346) macilaci78 válasza Magnum_ (#15336) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor albérletben laktam (Szegeden, kb 10 helyen), ott szereltem villanyt, vizet, redőnyt, bútort, ellenben semmilyen bérleményben nem tettem kárt.

Ja, és semmi probléma sem lenne, ha minden albérlet le lenne papírozva, mert az a nyamvadt okirat védi ám a tulajt is. Ahol igény volt, ott én is átvettem a nevemre az összes közüzemi mérőt, szemétdíjat, netet, stb-t. 1 havi kaució szerintem járható út ilyen esetben: köztartozást nem hagy hátra...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15347) DeFranco válasza Magnum_ (#15345) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hozzáállásbeni különbség van kettőtök között (pontosabban ő máshogy áll hozzá, mint ahogy a bérlők túlnyomó többsége állna, és amit te is feltételezel)

sajnos tényleg ez a helyzet, amit írsz, a legtöbb bérlő igénytelen barom, aki még a saját cuccára sem vigyáz, nem hogy a máséra, és tökig le tudnak lakni egy lakást pár hónap alatt.

de stuszi-t is megértem, én is ilyen voltam albérlőként, mint ő, maximálisan vigyáztam mindig mindenre, sőt, nem egyszer volt emiatt konfliktusom is lakótársakkal, például amikor becsavarta a paraszt a facsavart a vadiúj műanyag ablakkeretbe, hogy oda tudja akasztani a szaros konyharuháját mint addig.

de nem mi vagyunk az átlag. a többség sajnos tényleg szarik rá, és emiatt persze, hogy minden főbérlő idegbeteg. ezt meg kell érteni.

@macilaci78: feltéve hogy engedik, hogy a nevedre vedd, mert ha nem fizeted, akkor ugyanúgy kikötik mint a huzat, és tippelhetsz, ki fizeti a visszakötést, ha te már leléptél. felelős tulajdonos nem engedi névre íratni az órákat, orbitális szívások voltak ebből. a papírozás meg alap, szerződés, minden részletet rögzítve, kaució sorsát rendezve, emelés mértékét előre rögzítve, leltárral, fotókkal, óraállásokkal. anélkül nem vennék ki lakást, nem is vettem.

[ Szerkesztve ]

(#15348) Magnum_ válasza DeFranco (#15347) üzenetére


Magnum_
nagyúr

főbérlő-albérlő foglamakat azért lassan elengedhetnénk :DDD

persze, ez a nagy számok aránya. barom bérlők. nem lehet kiszűrni a jókat, mint a fórumtárs, így nics más, mint letenni a kauciót és kibérelni egy jó lakást. de amúgy vannak 1 hónapos kauciós történetek is... persze az igény attól magasabb.

I humbly and respectfully decline™

(#15349) sutszi


sutszi
veterán

(#15345) Saint_ : Nem értettelek félre.

Az a lényeg, hogy neked van egy elképzelésed, amiben az albérlők csak romhalmazt hagynak maguk után.

Na mi nem ilyenek vagyunk.

Az anyagi helyzet firtatására meg csak annyit, hogy a nem tudom és a nem akarom kifizetni között van különbség...Ráadásul (#15344) DeFranco amit ír az pedig az ő véleménye nem feltétlenül igaz.
Soha nem maradtunk el az albérlettel. De biztos te csak ilyenekkel találkozol...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15350) DeFranco válasza Magnum_ (#15348) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jól van már, így ragadt meg... mi van beleizzadt a csupasz sejhajod a műszálas irodaszékbe? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.