Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14701) Petyyyyy válasza Kiki18 (#14699) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Stickeknél nem lehet kikapcsolni, hogy társítás (sikeres kapcsolódás) után ne legyen keresés? :F

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14702) *Ropi* válasza Kiki18 (#14696) üzenetére


*Ropi*
félisten

Preparálj magadnak! ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14703) Kiki18 válasza Petyyyyy (#14701) üzenetére


Kiki18
őstag

Én próbáltam már sokmindent,utánaolvastam a témának,létezik pár szoftver ami talán megoldja a dolgot...nálam nem jött be.A témaösszefoglaló alján jól összegezve van miről is van szó:[link]

(#14700) Melack: Biztosan nincs lehetőség valahogy bekábelezni? :F

Apám villanyszerelő,ha az UTP-n múlik én tudok adni belőle.RJ45 fejeket és krimpelőt viszont elvitte,azóta se kaptam vissza. :(

Ezzel kapcs:Jött egy törvény,miszerint nem lehet leadni Méh telepen bizonyos típusú fémet tartalmazó tárgyakat,és ipari hulladékokat. A törvény márc 1-jén jött be,és azóta nem tudjuk leadni a bontásból vagy beszerelésből megmarad nagyon vastag kábeleket.
Tud valaki valamilyen megoldást? Mert nagy gáz,hogy csak gyűlik az udvaron a szemét,ami mellesleg sok pénzt ér.
A törvény amúgy a lopások miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#14704) Melack válasza Kiki18 (#14703) üzenetére


Melack
veterán

Kollégánál csinálták, így nem látom, hogy milyen kábelről is van szó. :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14705) macilaci78 válasza Kiki18 (#14686) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nőnemű humanoid számát kapta, annyira nem akarnak neki rosszat. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14706) Magnum_


Magnum_
nagyúr

tudtok jó büdzsé tervező és rögzítő appot (free) WP-re? a hitelkártyámat elkezdtem használni és vezetni szeretnék mindent pontosan, hogy mégis mi merre..
köszi!

(#14707) Qru : gondoltam rá, meg kis papircetlikre is, de a telóm van mindig nálam.. :W ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#14707) Qru válasza Magnum_ (#14706) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Excel. ;]

#nincsbennetarcsi

(#14708) macilaci78 válasza Magnum_ (#14706) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És WP-n nincs táblázatkezelő?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14709) Magnum_ válasza macilaci78 (#14708) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem egy app egyszerűbb lenne :)

most leszedem az iMoney-t, de ha valaki használ jót, kérem, mondja el.

I humbly and respectfully decline™

(#14710) radi8tor válasza Magnum_ (#14709) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hó végén nem jön számlakivonat? :D

⭐ Stella

(#14711) Petyyyyy válasza radi8tor (#14710) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Meg vásárlás után az SMS-sek?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14712) Magnum_ válasza Petyyyyy (#14711) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hitelkaresznál nem jön sms.

radi: de, hó végén jön, hogy mennyit kell visszatöltenem. de első hónapban akarom a cross checket, ezért kell az app.

I humbly and respectfully decline™

(#14713) DeFranco válasza Magnum_ (#14712) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tedd el a blokkokat, és este bekönyveled excelbe, vagy ami még jobb google docsba vagy skydrive-ba.

nagyon hamar meg fogod unni a minden tranzakciókor pötyögést, el fog maradni, nem fogsz rá emlékezni, épp nem lesz alkalmas vásárláskor beleírni a telefonba, és felborul a rend

ezt úgy mondom neked, hogy ~10 éve tételesen vezetem a költségeimet. blokkot elrakni, naponta-kétnaponta táblába beverni. egyszer csinálsz egy jó struktúrát, és aztán csak üzemeltetni kell. később hetente egy-kétszer is elég.

(#14714) Melack válasza DeFranco (#14713) üzenetére


Melack
veterán

Nah igen, a jó struktúra a nem mindegy.

Amit még érdemes, hogy a webfelületről excelben lehúzod a listát a költéseidről. Az is működik - legalábbis a BBnél ment. (Én épp most szűntettem meg a hitelkártyámat)

(#14715) Saint_: melóban semmi, most várok, faxom kivan, de nagyon. Lehet most egy ideig jegelem, októberig végülis megvan a meló. Baba jól van, halad a fejlődéssel, sorra növi ki a ruhákat. Lakás egyelőre áll, várjuk az ingatlanos cég jelentkezését, hogy mikor tudunk menni szerződni. Amúgy semmi extra ;]

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14715) Magnum_ válasza DeFranco (#14713) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

hülye kérdés, de skydrive-ba hogyan tuodk felvinni iylen dolgot? megcsinálom az excelt és fellövöm oda? nincs ilyen onliene excel lehetőség? :D

MElack: van valami előrelépés?

kislány?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#14716) Mercutio_ válasza DeFranco (#14713) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ehhh, 1,5 évvel vagyok elmaradva (szamlak+bizonylatok havonta osszepakolva) :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14717) DeFranco válasza Magnum_ (#14715) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én docsban nyomom, de pont most mentem be ebbe az one/skydrive/hotmail nemtudomhogyhívjákba valamiért (persze épp a valami nem működött), és láttam olyat, hogy online word meg online excel. gondolom csak felhőben tárolja már akkor

de mint mondtam, nekem docsban van.

@Mercutio_: nekem ha már két hete nincs bekönyvelve, akkor van hajtépés, de mivel szigorú gazdálkodás van, ezért tudom, hogy mindig 0-ra kell kijönnie az egyenlegnek, így nem gond a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#14718) Melack válasza DeFranco (#14717) üzenetére


Melack
veterán

Igen, a OneDriveban tárolja. De le is mentheted. Én is azt használom általában.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14719) Magnum_ válasza DeFranco (#14717) üzenetére


Magnum_
nagyúr

adj már egy linket kérlek, hogy honnan induljak el.. hogy kell ide elmenteni,s tb..

köszi!

I humbly and respectfully decline™

(#14720) DeFranco válasza Magnum_ (#14719) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Onedrive vagy GoogleDocs?

Előbbiben inkább Melack-ra bíználak, én nem értek hozzá, csak a fényképek backupjait tárolom ott... :B

GoogleDocs meg egyszerű, drive.google.com, gmail accoddal belépsz, létrehozás, táblázat, davaj. Innentől olyan mint az excel.

(#14721) Magnum_ válasza DeFranco (#14720) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ehh gmail acc.. akkor várom a megváltást Melacktól, köszi :-))

I humbly and respectfully decline™

(#14722) DeFranco válasza Magnum_ (#14721) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze, érthető. ha bármi kérdés van, nyugodtan...

(#14723) Magnum_


Magnum_
nagyúr

de szépen szakad.. nincs ernyő.... nem vágyom melegre, de ne szakadjon má'.

I humbly and respectfully decline™

(#14724) DeFranco válasza Magnum_ (#14723) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hívd fel a csajt, hogy hozzon be egy esernyőt...

(#14725) Petyyyyy válasza Magnum_ (#14723) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Most pont olyan kedvem van, hogy fogom az ajtót és kib@szom az ablakon. Nem tudja eldönteni essen, vagy süssön a nap, én meg fejreállok a front miatt. :((( De legalább van ernyőm. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14726) Melack válasza Magnum_ (#14721) üzenetére


Melack
veterán

Mit szeretnél tudni? :B

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14727) Magnum_ válasza Melack (#14726) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hogy tudok online excelezni, amjd azt fellöni skydriveba? ill onedrive uj nevén....

köszi!

I humbly and respectfully decline™

(#14728) Mercutio_ válasza DeFranco (#14717) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én ilyen típus vagyok, hogy csinálok valamit akár évekig, aztán valami kizökkent, kimarad a dolog, és valahogy "leállok" vele, de már kezd megtelni a fiók, szóval muszáj lesz valamelyik hétvégét rászánni és beklimpírozni a cuccot.
Nálunk van minuszba menés is, mert A-hitel és megtakarítás is lehet forrásként, inkább csak az arányok, meg a mire megy el egy évben ennyi pénz miatt csinálom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14729) Melack válasza Magnum_ (#14727) üzenetére


Melack
veterán

Én beléptem a SkyDriveba, majd a felső menüsoron (ami lenyílik böngészőben), ki tudtam választani az online szerkesztést (Word, Excel, PPT).

Jah, előtte lépj be az office.com-on az IDdel. Utána fog élni ez az opció. Telón meg simán tudom szerkeszteni minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14730) DeFranco válasza Mercutio_ (#14728) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálam is van mínuszba menés, csak ugye minden költség elvileg tervezett, ezért van egy kontrollszám, ami értelemszerűen "0" ha minden le van könyvelve. de ez csak technikai 0, ettől még plusz-mínusz persze lehet a hónapban.

én mondjuk egy hibrid rendszert csinálok, van benne havi elszámolás, meg egy hosszútávú, célkasszás lap. az apró-cseprő havi kiadásokat hó végén törlöm, és csak az egyenleg megy a hosszútávúba (meg ami nem havi költség, hanem célkasszából fizetem), de azért év végén így is szoktak lenni meglepik, hogy egész évben gyűjtögetés van, aztán a 90%-a valahogy még sincs meg, mert elment erre-arra-amarra... de legalább látom, hogy hova merre.

(#14731) DeFranco válasza Melack (#14729) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hm... most látom, azért eléggé megnyírták az asztalihoz képest, még kimutatás sincs...

de azért használható

(#14732) Qru válasza Magnum_ (#14723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zápor volt csak nyugi. Már el is állt látod.

#nincsbennetarcsi

(#14733) Melack válasza DeFranco (#14731) üzenetére


Melack
veterán

Arra, amire nekem kell esetleg, arra bőven jó. Ha nagyon akarok vele mókolni, asztaliban használom.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14734) Magnum_ válasza Qru (#14732) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem, nem látom, de odamentem az ablakhoz és megnéztem. jovan? :D

I humbly and respectfully decline™

(#14735) DeFranco válasza Melack (#14733) üzenetére


DeFranco
nagyúr

perszer, szerintem is használható, csak a pivot pont olyan funkció ami jól jönne itt is.

(#14736) Melack válasza DeFranco (#14735) üzenetére


Melack
veterán

Ingyenes változat, ergó lehet ez egy korlátozás is.

(#14737) DeFranco: én sem védem ezerrel, csak másra nem tudok gondolni, hogy egy ilyen miért nem került bele :/ :R

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14737) DeFranco válasza Melack (#14736) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jól van már, nem támadom :)

(#14738) GabN73


GabN73
addikt

Salamander ügy folytatása:

Mai napon visszakaptam a cipőcském. Bár csak ne mentem volna vissza érte.

Kezdjük ott, hogy a bélés, amire közel 1 hónapot vártam nem is szürke - fekete. Ez még annyira nem is gáz, ki a tököm nézi azt, csak hát azért na, kicsit bosszantó hogy közel 1 hónap alatt nem tudtak egy ugyan olyat beszerezni.
Másik problémám: amikor visszavittem, teljesen megtakarítottam, kitömtem, dobozába visszaraktam szépen, még a zacskó is az volt, amiben vettem. Örül a fejem, hogy végre visszakapom, erre mit látok. Kidobja a pultra elém, se doboz, se zacskó, se semmi. Jótállási papír beletoszva, azt' kész.
Mivel a jótállási jegyen az van rajta, hogy 05.12-én átvehető a cipő, ezért szerintem bepróbálom a fogyvédelmet.
Megkértem a hölgyet (aki kb úgy viselkedett mint ha ott se lenne), hogy vésse már fel valahová hogy mikor vehettem át. Ja meg egy aláírásért visszamentem, mert azt elfelejtette. Kösz...

Soha többé salamander.... :U

(#14739) DeFranco válasza GabN73 (#14738) üzenetére


DeFranco
nagyúr

melyik bolt és helyileg hol?

(#14740) GabN73 válasza DeFranco (#14739) üzenetére


GabN73
addikt

Árkád, Salamander.

(#14741) Agostino válasza GabN73 (#14738) üzenetére


Agostino
addikt

...és az ilyen eladói hozzáállás miatt szoktam le a klasszik cipőboltokról. nekem a 12k-s adidasomról esett le a talp egy hét után. szerintük én tettem tönkre. azóta kijárok az ázsiába, kialkuszom magamnak a cipőmet pár ezer forintért. ha a hivatalos boltban ugyan úgy szarnak a fejemre, akkor minek fáradjak? legutóbb egy darab ezresért vettem magamnak olyan sportcipőt, ami 1, baromi jól néz ki független források szerint is 2, nagyon strapás.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#14742) DeFranco válasza Agostino (#14741) üzenetére


DeFranco
nagyúr

3 műbőr és szanaszét rohad benne a lábad, aztán majd 35 éves korodban kezelheted háromféle kenőccsel

amúgy nem vagyok márkasznob, de a rendes bőrcipőhöz ragaszkodom az egészségem érdekében (meg ahhoz, hogy ergonómikus és kényelmes legyen, mert az meg mozgásszervi bajokhoz vezet hosszú távon). Cipőt háromszor meggondolnám ázsiából, hiába olcsó. Inkább hordok 5 évig egy rendeset.

ccc-ben vettem hirtelen felindulásból két cipőt egyszer (kb. egy áráért) az egyik műbőr, egy napig sem bírja a lábam, már érzem, hogy ég a bőröm, a másik vászon volt, igaz fehér, de olyat akartam, egy mosás után kiderült, hogy a talpbetét alatt papír (!) és az tartja a fém merevítőt is a talpában ami nélkül olyan mintha vizespalackon járnék. jó vétel volt...

[ Szerkesztve ]

(#14743) Agostino válasza DeFranco (#14742) üzenetére


Agostino
addikt

nope. a szellőzésre figyelek, az az alap. nem rohad benne a lábam, nem megyek bele részletesen, de a világon semmi szaga nem lesz a nap végére. true that. plusz pamut zoknival hordom. abból spec műszálasat nem veszek fel. bőr cipőt nekem egyszerűen nincsen hova hordanom, ezért nem is keresem őket. amúgy a hazai cipőkínálat mind ázsiából jön a pro márkáktól eltekintve imo...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#14744) Ace owner


Ace owner
addikt

Nekem a 45k-s (-20%) lunar talpas, agyonhálózott air maxembe is bele izzad a lábam a 30fokokban szóval oly mindegy.. :D

Galaxy Fold 4

(#14745) DeFranco válasza Agostino (#14743) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sportcipőből is lehet bőrt vagy bőr/vásznat venni

az meg hogy ázsiából jön, nem érv, mert attól, hogy sok kis ázsiai gyártja, nem mindegy, hogy Hans, John, vagy Nü-Jü-Ceh a minőségellenőr, illetve hogy a sok kis ázsiai kezébe milyen alapanyagot adnak

ha nem rohad bele, hát nem rohad, good for you, vannak kételyeim, de elfogadom.

@Ace owner: akkor az a) egy szar cipő (már bocs, nem a tiédet szarozom, érted) b) nem egész napi viselésre találták ki :P viccen kívül persze izzad a lábad minden cipőben 30 fokban, az enyémben is izzad, csak nem mindegy, hogy izzadás közben szellőzik-e az a cipő vagy bent marad szépen minden és feldunsztolja a lábad a nap végére, aztán jön ásóka és barátai. K.va fontos a láb egészsége, még fiatalok vagytok, nem foglalkoztok ezzel, de később nagyon hálás dolog tud ám lenni.

[ Szerkesztve ]

(#14746) Dr.Zoo válasza DeFranco (#14745) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

"aztán jön ásóka és barátai"

Ezen felsírtam... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14747) DeFranco válasza Dr.Zoo (#14746) üzenetére


DeFranco
nagyúr

régi sebek? ;]

(#14748) Dr.Zoo válasza DeFranco (#14747) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A röhögéstől.... :)
Eszembe jutott a reklámja... :P

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#14749) Mercutio_ válasza DeFranco (#14747) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy friss sebek :D

Van abban a régi mondásban valam , hogy "nem vagyunk olyan gazdagok, hogy olcsó dolgokat vegyünk" hosszú távon a kicsit drágább az olcsóbb, mert tartósabb :K a használati értékben nyújtott pluszt már nem is említem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14750) sutszi válasza DeFranco (#14742) üzenetére


sutszi
veterán

Az utóbbi években nehezen találtam meg a jó cipőt...árérzékeny vagyok na. Persze nem elvakultan...Ennek eredménye volt kb 6-8 havonta egy fossá járt cipő... A kínai legutóbb nagyon betette a kaput. Bunkók is voltak és iszonyat hulladék cucc volt... A másik a Deichmann 5-8 ezres kínálata. Na ez az amiből én már rutinosan valamilyen puha(szilikon) talpbetéttel mentem neki egyből. Mivel ez a papír téma elég általános ezeknél...sajnos. Egyszer kimosod és kb kész....ami rosszabb egyszer rongyá ázni benne...
De ami még rosszabb, hogy a rácsos merevítés ha torzul mert a papír már foszlik és nem egyenletes a terhelés akkor az felér egy fakírsággal.

Aztán tavaly csoda történt a Deichmann-ba. Van ez a Gallus cipő Na ez egy álom. Nem poén, már több mint 1000Km-t mentem vele az elmúlt 1 évben... Tömött a talpa és nem papír! Mostanra érett meg a csere..abszolút ajánlott szerintem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.