Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18301) #81556480


#81556480
törölt tag

(#18302) MrM94 válasza #81556480 (#18301) üzenetére


MrM94
őstag

En meg hulye be is vettem :W

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18303) mackosajt válasza Mahrenburg (#18300) üzenetére


mackosajt
addikt

THX!

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#18304) #81556480


#81556480
törölt tag

jóreggelt. Frissen és üdén irány SZ.Feher vár :D

bódogat Medve vagymivan. :R

(#18305) otto14 válasza #81556480 (#18304) üzenetére


otto14
senior tag

JObb Reggelt Mindenkinek!! :))
@Mackósajt:
Élj sokáig!

Link

asd

(#18306) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Jóóóó reggel, jó szurkolást ph!-zást :)
Reggel 6 és má' meló.

Tragikus, bármeddig fennmaradok csak kelni ne keljen... bár szerencsére ezt bent is tudják és 3-4 havonta kapok 1-2 nap reggelt. Most elérkezett a "büntetésem" ideje, szerencsére csak 3 nap :O :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#18307) Zsivaagoo válasza otto14 (#18305) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

1985-ben ezért a poénért lemészároltalak volna. Akkor volt ugyanis "vegyipari gépek üzemtana - vegyipari művelettan" - összevont szigorlatomból 3 db. (GÜZÜ-MŰVTAN szivornya.) A 3.-on átmentem.

Ja.... hogy akkor még nem is éltél? Nem tudom enyhítő körülményként beszámítani. :D :P
------------

Egyébként meg : LYÓ reggeltet!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#18308) mackosajt


mackosajt
addikt

Jaaaaaaúúúúúúú Regggelt!

Kiskakas: :DDD + Kösz!

Meg mindenkinet kösz!

Indul a "Tetves" villamos ma, tiszteletemre Debrecenben!
Pár napig ingyenes. Mivel évek óta nem tömegközlekedtem, ma kipróbálom.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#18309) MiklosSaS válasza Zsivaagoo (#18307) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo reggelt emberek !

@zsivagooo: baxki ugy beszelsz neha mintha mar 40-50 volnal (fejvakargatosesrohogosszmajli)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18310) Shokkolo válasza mackosajt (#18308) üzenetére


Shokkolo
addikt

én is megyek vele 1 kört, a poén kedvéért... :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#18311) MiklosSaS válasza mackosajt (#18308) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Juhhuu villamos...nem buszoztam vagy villamosoztam mar egy jo ideje (tobb eve)...de egyszer itt UK-ban vonatoztam.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18312) Zsivaagoo válasza MiklosSaS (#18309) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

51 vagyok. :P

Te meg fiatalabb vagy még a jogosítványomnál is, úgyhogy csak óvatosan a belevauval. :K
Egyébként is... Én vagyok az egyetlen ezen a fórumon is, aki Csernobil felrobbantása után 1 hónappal átvonatozott Ukrajnán a Szovjetúnió állami rakéta lőterére SCUD rakétalövészeti hadgyakorlatra.

Szóval óvatosan a Dr. Zsírvágó Gerzson nevű szabadidős agysebész és táncos-komikus-technikussal, aki még veterán sivatagi harcos is. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#18313) stratova válasza Zsivaagoo (#18312) üzenetére


stratova
veterán

Csernobil felrobbantása után 1 hónappal átvonatozott Ukrajnán a Szovjetúnió állami rakéta lőterére SCUD rakétalövészeti hadgyakorlatra.

S már azelőtt is ilyen észbontó szövege volt rangidős tisztünknek? :)) Vagy ez a nem túl örömteli esemény kellemes mellékhatása?

(#18314) MiklosSaS válasza Zsivaagoo (#18312) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En 35 leszek a jovi honapban....16 eves korodban mar volt jogsid?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18315) Yeffy válasza MiklosSaS (#18299) üzenetére


Yeffy
veterán

ezt mondtam, ezért marad még a króm... azok nekem is kellenének, 1,5 évnyi "gyűjtögetést" nem akarok kidobni.

Zsivagoo: :Y az igen, akkor holnaptól csókolom... :D
:R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18316) Shokkolo válasza MiklosSaS (#18299) üzenetére


Shokkolo
addikt

Lemaradtam az okfejté első feléről, miért váltod a Chrome -ot ?! Hátha tudok segíteni egy kicsit

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#18317) sg22 válasza MiklosSaS (#18314) üzenetére


sg22
senior tag

bah, nekem meg nincs jogsim, bp kozepen laktam minden a szamban volt. most kezdem el jovoheten, 2000 euro ha minden sikerul elsore.

ja es itt nincs elsosegely sem muszaki, semmi, csak kresz meg rutin azt viz :F

what should I do about this?!

(#18318) Shokkolo válasza sg22 (#18317) üzenetére


Shokkolo
addikt

és a forgalom?! :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#18319) sg22 válasza Shokkolo (#18318) üzenetére


sg22
senior tag

latod azt sem tudom miket irok, rutin alatt a forgalmat ertettem :D

befizettem az elso reszletet, asozndja a no jo szombaton jon a pali a haz ele felvesz. mondom oke, de eletemben nem vezettem meg autot, kreszt sem tudom, nem kene elobb azt megtanulni? aszondja de, azt is parhuzamosan fogod, ekkor es ekkor veheted at a konyveket. namodom fasza :Y

what should I do about this?!

(#18320) Yeffy válasza sg22 (#18319) üzenetére


Yeffy
veterán

az igen, látom, ott nem szaroznak

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18321) MiklosSaS válasza Shokkolo (#18316) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a helyzet hogy az utobbi idoben erzem hogy eleg sok a bug a Chrome-ban, win es linux (chromium) alatt is. Sokszor neha belassul...est itt jobban erzem mivel olyan 6-8 mbit/s a net.

A masik meg az hogy amiota megjelent a Chrome en csak azt hasznalom. Illene azert valami mast is kiprobalni....IE az nem jatszik, az Opera komolyan nagyon jo tabletra , de sajnos asztali gepre hasznalhatatlan a bookmark-ok miatt. Az FF nem rosz...csak szokni kell.

Valaki tud meg normalis browsert a netscape-en kivul ?

(#18315) Yeffy DJ: ebbol a szempontbol az FF jo megoldas, rendesen le tudja importalni a bookmark-ot...de bevalom az Opera jobban tetszik.

(#18317) sg22 : hat akkor sok sikert hozza. Egy haverom volt igy, 19 volt amikor letette a vizsgat, de 32 eves koraig nem ult volanhoz..aztan egyutt kezdtuk el megint a tanulast. Meg most is valahogy nem megy neki....de mar halad eleg szepen.....ki mer menni egydul azutoval a tesco-ig....meg fel ev es elkezdhet az autopalyan is gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18322) sg22 válasza MiklosSaS (#18321) üzenetére


sg22
senior tag

nekem ahogy meglesz a jogsim egybol nyomni fogom neki mar csak azert is :D

probald ki almaek brozeret, a safarit ;)

bar tesztekben a krom vezet mindig, de nem tudom milyen ´hatalmas´ kulombsegek lehetnek a brozerek kozott.

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#18323) MiklosSaS válasza sg22 (#18322) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A Safari nem tetszik...nem jon be nekem....az jo de iOS-re nem a bughalmaz winfosra.

Aztan milyen verdad lesz? Gondolom kezdetben valami kisebb, gyenge motoral...egy Astra, Golf, stb...1.4 mpi vagy 1.5/1.9 dCi/TDI ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18324) sg22 válasza MiklosSaS (#18323) üzenetére


sg22
senior tag

elsore pici kocsin gondolkodtam, meg ugy masodjara is, mert halal draga itt az ado a nagy kocsikra. foleg a dizelekre. mondok egy peldat, 3 havonta kell fizetni. kis benzines kocsija van a bnomnek, opel corsa. o fizet ra harom havonta ~50 eurot, plusz a biztositast. namost ha nagy autod van akkor az felmehet 150-250 eurora is, ha meg dizellel is megfejeled akkor hatar a csillagos eg. fabiara gondoltam eloszor, jo kis auto, anyamnak 2 is volt, kollegamnak is az van. de ha normalis allapotut akarok venni akkor az 3000 eurotol kezdodik. elso autonak inkabb valami regi golf szintu, amit szettorhetek :DD

what should I do about this?!

(#18325) stratova válasza MiklosSaS (#18321) üzenetére


stratova
veterán

Ez tuti volt már:

+1 a Firefoxra. Nincs bajom a többivel sem, de az egyik gépen kényszerből a másikon megszokásból használok pár hasznos kiegészítést (nem kell teletömni, akkor nincs vele baj).

(#18326) MiklosSaS válasza sg22 (#18324) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Opel Corsa/Astra (1.0, 1.2 mpi), VW Polo (1.2, 1.4), Audi A3, Honda Jazz, Skoda Fabia, stb. Ezek mind jok elso verdanak !

Nalunk a biztositas rohadt draga. Peldaul nekem most 380 font/ev a Volvo es 347 font/ev a Vectra. Visszont az egyik ismerosomnek ugyanolyan Vectraja van mint nekem, de o 3 eve vezet es elete elso biztosaitasat koti angliaban....1128 fontjaba kerul evente..ami rohadt sok.
Az ado az mas, 50- 250 angol font kozott ingadosik tipus es motortol fuggoen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18327) MiklosSaS válasza stratova (#18325) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C . akkor a masodik foto alapjan csak a FF es az Opera jatszik !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18328) Yeffy válasza MiklosSaS (#18321) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, de az csak offlány, fájlból tud importálni, vagy ha annak csinálsz acc-ot. összemelegedhetnének a guglival, hogy annak az acc-jaival is menjen ;]

ha én kint élnék/élek majd egyszer, az biztos, hogy egy frankló verdám lesz, nem valami kis pöcsököszörű :D ilyen 1,2-es corsa meg hasonlók.... én túl aprónak tartom, meg bele se férek sokba :))
jó kis 1,6 sportstift, na az már fasza lenne.
vagy ami a legjobb lenne, 320ci :D

angoloknál/hollandoknál is kötelező bizti van, meg casco, mint itt, nyomisztánban? vagy ott máshogy megy?
(ez mindkettőtöknek kérdés)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18329) MiklosSaS válasza Yeffy (#18328) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen van kotelezo bizti mint otthol de az tobbfele lehet. Peldaul van olyan hogy a biszti csak a te nevedre szol vagyis az at autot csak te vezetheted, van olyan bizti ahova feltehetsz masik vezetot is, en peldaul a felesegemet tettem fel (secondary driver) meg a felesegem volt autojara a dadat. Meg a legdragabb az amikor mindenki vezetheti a te verdadat de csak olyan akinek van ervenyes angol biztosaitas barmelyik mas verdara.
Ezenkivul van valami casco fele....de az draga.

Jo meg szep az eros auto..de itt angliaban teli van minden kameraval.....15 pontott hamar ossze lehet szedni...a pontok 3 ev alatt jarnak le nem 6 honap mint otthol.
Ha egyszer odakerulsz hogy felfuggesztenek akkor birosagra kerul az ugy es a biro donti el hogy eleg neked 3 honap felfuggesztes vagy szuksege az 1, 2 vagy talan 3 ev is.
A buntetesek irto nagyok, en fizettem 60 fontot (23200 HUF) csak azert mert 40 merfold helyett 46-al hajtottam.....

Masik meg az hogy itt elso autonak minnel kisebb, gyengebbeket viszik mint a cukrot. Peldanak okaert kb ennyibe kerul ez a 2 auto 1 evben ugy hogy az elso biztosaitasodat kotod angol foldon es mondjuk van vagy 4-5 eved amiota volanal ulsz:

Opel Corsa 1.2 mpi (2005) = ado (road tax) az 70 font + biztositas 650 font + muszaki stb 150 = 870 angol font/ev

Ugyanaz a tag, helyzet csak mas auto:

BMW/Subaru 2.0 mpi (2002-2004) = ado az 225 font + biztositas 1790 font + muszaki stb 150 = 2265 font

Tehat, melyiket valasztanad az elso egy vagy ket evre kulhonban ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18330) sg22 válasza MiklosSaS (#18329) üzenetére


sg22
senior tag

itt is ugy elelhet szallni az arakkal... amikor kijottem neztem hogy miert ilyen olcso az osszes auto, azt mindenki ilyen kis varosi autokkal megy. hat ezert, a gatyad rafizeted az adora meg a biztositasra. nagyon nemmindegy hogy havi 50 eurot koltesz cakkumpakk biztositas meg adora, vagy 200at. ha mar enis nagy es felnott fater leszek mint sas, akkor lehet enis elgondolkozom egy nagyobb auton, de addig min a raknak, csak meloba jarnek be vele

what should I do about this?!

(#18331) Yeffy válasza MiklosSaS (#18329) üzenetére


Yeffy
veterán

köszi a részletes leírást :R

nagyjából tiszta.
ezen meglepődtem, hogy a kötelezőből ennyi féle van... de mondjuk egy szinglinek előny lehet az egy személyes, hogyha csak ő vezeti (ez pl én lennék, ha ott élnék)

Jo meg szep az eros auto..de itt angliaban teli van minden kameraval...

gondoltam, nem is száguldozni akarnék venni autót. ezért írtam első kocsinak, amit szeretek, a kis kedvencemet, az 1,6-os sport stiftet, az álomverdám meg a 320ci. azért az sem egy 5.2 tfsi :)
annál több nekem nem kellene, pont ezért. mert nem száguldozni kellene, erő/nyomaték meg bőőőven van a 20i-ben is :)

Tehat, melyiket valasztanad az elso egy vagy ket evre kulhonban ?

ahogy írtam párszor, stift :)
ha "tele lennék", akkor adnám "meg a módját" egy ci-nek.

mondjuk nem semmi különbségek vannak. oké, hogy ne vegyen mindenki 6,2-es Hemi-t meg társait, de azért már itt is durva különbségek vannak... :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18332) Shokkolo válasza Yeffy (#18328) üzenetére


Shokkolo
addikt

már ne is haragudj, de mostmár nem bírok elmenni szó nélkül...
abszurdisztán, nyomisztán és hasonló jelzők... a saját hazádat illeted.
Nem gondolod h. kicsit "erős" ?!

Igen, tudom h. messze nem tökéletes itthon az élet, de ez akkor is durva szerintem.
Legalábbis nekem személy szerint bántó :(((

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#18333) Yeffy válasza Shokkolo (#18332) üzenetére


Yeffy
veterán

nem haragszom, nyugodtan.
nem kifejezetten a "hazára" értem ezt, inkább a benne lakó emberek bizonyos százalékára.

és te se haragudj, de egy két érzékenyebb lelkű ember miatt (amit amúgy megértek) nem fogok selyemszavakat használni.

lehet anyázni nyugodtan, mélyebben belemehetünk, de már eléggé politika, azt meg nem hiszem, hogy engedik

Legalábbis nekem személy szerint bántó :(((
nekem is elég sok minden, mégsem nagyon tudok mit tenni azon dolgok ellen, szóval inkább teszem a tennivalóimat, és próbálok változtatni.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18334) stratova válasza Shokkolo (#18332) üzenetére


stratova
veterán

Legutóbb majdnem ugyanígy keltem ki magamból, de azt a meccset már "lejátszottuk" Lemezlovas Ebtárssal. Eltérő az eddigi életpályánk, innentől az "akinek nem inge..." magatartást vallom a meglátásával kapcsolatban. :)

(#18335) Yeffy válasza stratova (#18334) üzenetére


Yeffy
veterán

de nyugodtan, én mondom, ha van időm, szívesen társalgok - persze normális hangnemben - bárkivel, bármiről.
szóval ki vele, ha böki a csőröd a személyem ;] véleményem, hajrá. írd le nyugodtan. nem fogok besértődni ilyeneken...
érdekel az idősebbek, tapasztaltabbak véleménye, meglátása. apa nélkül nem csoda. nem vagyok konok, belátom, ha tévedek.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18336) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor itt is kezdodik a feszultseg ? Csak nem pont videokartyakrol vagy processzorokrol van szo..... :(((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18337) stratova válasza Yeffy (#18335) üzenetére


stratova
veterán

A véleményed bökné, ha valóban általánosításként gondolnád, amit gondolsz. A személyeddel - már amennyire itt megismerhető az ember - nekem speciel nincs gondom. Szerintem erről vitázni felesleges.

miklosss2012: Ó most általánosabb dolgokról diskuráltunk. De ilyesmibe én inkább nem megyek bele, semmi kedvem valakivel egy nézetkülönbség miatt fasírtban lenni, a politikáról ugyanez a véleményem (pontosabban az aktuálpolitikát en bloc ignorálom, pártállástól [mivel épp olyanom sincs] függetlenül).

[ Szerkesztve ]

(#18338) sg22 válasza MiklosSaS (#18336) üzenetére


sg22
senior tag

hagyjad a budos magyarokat, mink man nyugat europaiak vagyunk, ne foglalkozz a parasztokkal ;]

ezt nezzetek meg, itt elsz SAS!!! ;]

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#18339) stratova válasza sg22 (#18338) üzenetére


stratova
veterán

:P :))

(#18340) Shokkolo válasza sg22 (#18338) üzenetére


Shokkolo
addikt

és nemes egyszerűséggel tovább sétál mint aki jól végezte dolgát...
kötelet az ilyennek :((

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#18341) sg22 válasza Shokkolo (#18340) üzenetére


sg22
senior tag

2 ev az majdnem kotel mi ? :O

what should I do about this?!

(#18342) MiklosSaS válasza sg22 (#18338) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos ez egy szerencsetlen eset...mondjuk en sem zarnam be a szinesborut 30 evre de minimum 10-et adnek neki. Ez a szerencsem nekem hogy egy ici-pici varoskaban elek ahol 25.000 -en elnek....nincs drog, fegyver, stb. Max 1-2 jokedvu ejjeli reszeg-enekes gajdulos .....

"budos magyarok, szarhazi magyarok, hontalan balfaxok, hazatlan tolvajok" - hat annak idejen mig Romaniaban eltem az ilyesmivel meg voltam szokva, mivel ezek voltak a "magyar"szo szinonimai.....
Visszont en igenis szeretem a magyargsagot ! Magyarnak vallom magamat....hiaba nem tudok rendesen helyesen irni, de az anyanyelvem az magyar. Ezt nem sikerult meg 20 ev kemeny barbarroman kommunizmusnak sem elnyomnia...hiaba nem tanulhattunk az anyanyelvunkon de otthol es barati korokben megis eletben maradt a magyar nyelv! Es en(mi) erre nagyon buszkek is vagyunk !

Aki azt gondolja hogy Magyarorszagon xar az elet, azt kepzelje el milyen volt Romaniaban magyarnak lenni es vallni magadat a nyolcvanas evekben !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18343) Shokkolo válasza sg22 (#18341) üzenetére


Shokkolo
addikt

a kötelet is azértz mondtam, mert az ilyen golyót sem érdemel... túl drága neki.

a kötélből sem ak egyes verziót... ugyebár anno a hóhér megtehette h. gyors legyen és "fájdalommentes", a csomóval eltörette a nyakat és onnantól csak látvány volt az egész...
de különösen keyetlen esetben kifejezetten parancsba adták, hogy nehogy... had szenvedjen, hát az ilyennek is csak azt kivánom!

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#18344) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nem vagyok karorvendo de az ilyen eleg jol esik neha.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18345) Yeffy válasza stratova (#18337) üzenetére


Yeffy
veterán

:R
hálásan köszönöm, Uram, remek ilyen intelligens emberekkel beszélgetni néha. komolyan. :)

Don Sass: neked is respekt :R , nem semmi mondatok. én - mondhatjuk így, hogy - szerencsére nem éltem ezt át, amit mondjuk te élhettél.

a cikk meg nem jön be, de a linkből ítélve lehet, hogy jobb is...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18346) Shokkolo válasza MiklosSaS (#18344) üzenetére


Shokkolo
addikt

Jéééé oda is lecsap néha a szigor...?!
Kész csoda. :(((

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#18347) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Jeeee... :C :C :C ma finomat ebedelunk ! Kar hogy nincs vagy 3 csomag belole :(

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18348) sg22 válasza MiklosSaS (#18347) üzenetére


sg22
senior tag

itt hertz van :D

what should I do about this?!

(#18349) Yeffy válasza MiklosSaS (#18347) üzenetére


Yeffy
veterán

tényleg...
ott kint mennyire szerezhetőek be magyar/os/ kaják, alapanyagok?
macerás? vagy azért elérhetőek, ha keresi valaki?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18350) MiklosSaS válasza Yeffy (#18349) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nagyon keves a magyar cucc. Inkabb a lengyelektol vasarlok de az sem az igazi, volt par magyar bolt a kozelben de mar bezartak.

Van ugy 40 km-re egy roman bolt, ott vannak par magyar termekek is de olyan az aruk hogy hihetetlen.

De hamar meglehet szokni az itteni xar kajat is. Aztan majd megtanulod ertekelni a toltoo kaposztat meg a gulyast :D

(#18348) sg22: az is jo :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.