Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) BomiBoogie válasza xatos3 (#1648) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Neked mindig "a héten" érkezik? ;] :DDD

(#1652) stratova


stratova
veterán

Kezdek ViZion kollégához hasonló véleményre jutni. A betöltéskor megjelenő majd a főoldalon lévő majd' fél oldalas hirdetés "kicsit zavaró".

(#1653) BomiBoogie válasza stratova (#1652) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Összesen kétszer jelenik meg, úgy tudom.

(#1654) stratova válasza BomiBoogie (#1653) üzenetére


stratova
veterán

Az első reklám nálam csak az első belépésnél, ha a sütik engedélyezettek. A F@nta viszont állandó. Néha még végig is kattintgatom a reklámokat. Túlélem, csak nem tapsolok hozzá, az egész oldalas/oldal körüli S@msung stb. hirdetéssel nem volt bajom.

Szerk.: A második nem fél oldalas, csak érezhetően nagyobb a megszokottnál. Annyira nem fontos, csak kikívánkozott, de nem akarok flame-t indítani vele. Ebben a társaságban talán nem is fogok.

[ Szerkesztve ]

(#1655) MiklosSaS válasza miresz (#1650) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kosz, a be quiet dark rock pro 2 nagyon el van maradva a silver arrow-tol ? Mert akkor inkabb eladom a silvert es veszek egy dark pro 2 ha kepes megbirkozni az 5.1-es FX-el.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1656) Malibutomi válasza MiklosSaS (#1647) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem hiszem hogy sokat nyernél hangban vele.
Én pl max annyin gondolkodtam hogya K2 120 as ventijét is kicserélem 140-re és akkor halkabb lesz.
Ventielhelyezés meg sokat számíthat, mert ha pl a ház tetjében van két venti, akkor ott az első (a ház eleje felé lévő konkrétan a hűtő elől szívja el a levegőt. Nem feltétlen jobb a több ha egymás ellen dolgoznak.

(#1657) xatos3 válasza BomiBoogie (#1651) üzenetére


xatos3
senior tag

hát ja már kezdek nagyon mérges lenni, de azt mondta a nagyker hogy mostmár jönnie kell ezen a héten
ajánlom is nekik, lusta népség....

csak azért vagyok ilyen türelmes mert közvetlen kapcsolatban vagyok velük így nem lehet probléma az 5 év garival

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1658) ebegab92 válasza Jim76 (#1631) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nekem is mocsok halk volt analógon, ezért vettem egy Creative Live! 24 bit hangkártyát 1500 pénzért :DDD
Annak már van hangja. Igaz csak a mikrohifi 2 hangszóróján használom, minőségre nekem megfelel :D Elvileg,ha digitális kimeneten használod, akkor van rendesen hangja ennek az alaplapi vacaknak, de analógon sajnos ilyen halk+sercegő hangot is ad, míg a hangkártya nem :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#1659) stratova válasza MiklosSaS (#1649) üzenetére


stratova
veterán

Engedelmeddel ezeken a megnevezéseiden kormosra s füstölgőre röhögtem a környezők orcáját. Ez kész, nagy fake kínai 76-os sas, sárkánykönnyeket hullatok :)) Tudod mit? Engedelmed nélkül is :DDD
Majdani Búvárkund 5.1 GHz-es FX-tulaj sas.

[ Szerkesztve ]

(#1660) MiklosSaS válasza stratova (#1659) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, megengedem. Legyunk tisztaba valamivel sass csak EGY van az pedig EN vagyok.

Csak most vettem eszre hogy egy darab s-el irtam :o

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1661) Milka 78 válasza MiklosSaS (#1655) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na itt a Dark Pro 2.Szerintem erős visszaesés lenne számodra a Silver után.Isten igazából a kompakt motyó jó dolog,de baromira haknis az elhelyezésre.A H100 is csodákra képes egy normális elhelyezéssel,de baromi babrás a házat és mindent elhelyezni így.Sokan felteszik a ház tetejére és 2 ventivel tolják kifelé a levegőt azt nem értik miért nem jó a hőfok.Az eszükbe sem jut,hogy a lap halál forró fet-jeiről egyenesen rászívatják a meleg levegőt a radira.Ha meg kintről szívatják a friss szellőt a ház tetejéről,totál megbolondul a belső légáramlás.Nekem is azért hűt a H80 bitangul,mert elöl van.Viszont ha szivacs szűrős előlapi takarót teszek elé akkor +12 fok romlás(tesztelve 2500k@4550mhz 1.330v). Miután kioperáltam a szivacs szűrőt ez csökken +7-8 fokra és ha semmi sincs előtte akkor jön a deresedés,viszont jön a por is rendesen.Ha meg hátra raktam be totál gyenge lett az egész,mert ugye a felfeszelt CF és minden más felfűtötte a házat.Isten igazából a te elvárásaidhoz igen csak elkélne egy rendes víz,mert ugye adod-veszed a motyókat és valamilyen szinten buksz vele és az időd is megy ami megfizethetetlen.Nem egy olcsó dolog,de azt tuti leesne az állad ha egy 240-es 45mm vastag radit 4 alig forgó ventivel külső elhelyezéssel rápattintanál a procidra. :K Ja ha már H80 és Storm Trooper->KATT IDE

[ Szerkesztve ]

(#1662) xatos3 válasza Milka 78 (#1661) üzenetére


xatos3
senior tag

na elég legyen az ilyen házakból, a boltban ahol dogozom itt van a teljes cm paletta kiállít va elég szenvedés nézni hogy nekem meg tescós házam van, mert túl drágák nekem :DDD :DDD ... egyenlőre....

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1663) Milka 78 válasza xatos3 (#1662) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Lehet olcsó házból is szépet csinálni,csak kreatívnak kell lenni.Az én kuckóm is olcsó volt,majd esett egyet durván egy méterről+ha már lent volt lábbal is rásegítettem. :DDD Aki megnézte egybehangzóan azt mondta,hogy ennek vége és irány a kuka.Ehhez képest szépen átalakítottam némi plexizéssel és fényezéssel. Mondjuk van rajta annyi gitt mint egy jobb eresztésű Zsigán :DDDMondjuk ha lett volna zsé akkor egy ilyen szépség lett volna,de a francnak sem volt 30 ropija erre meg kell a lé az új vga-kra.

[ Szerkesztve ]

(#1664) xatos3 válasza Milka 78 (#1663) üzenetére


xatos3
senior tag

valóban nagyon szép, de mióta ittvan előttem az ablakos trooper, már zsigerben érzem hogy előbb utóbb ő lesz az új ház :D

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1665) miresz válasza Milka 78 (#1661) üzenetére


miresz
veterán

Hát ez a teszt egy rakat sz@rt annyit nem ér az már tuti. Nálam Mielőtt megvettem a Dark Rock PRO2-öt egy hétig volt egy H100,(gondoltam adok még egy sokadik esélyt ezeknek a vackoknak) még a CM 690-be,előre rakva,ahogy neked is. De próbáltam felül is semmi változást nem hozott. A gyári ventilátorok ezen is baromi hangosak,ha meg halkra állítod felforr minden,arról nem is beszélve,hogy a Fet-ek hűtőbordáira nem ment egy szikra légáramlat sem. Én a Dark Rock PRO2-öt csak ajánlani tudom. Ugyan azon a frekvencián,és V-on -14C'-ot hozott a H100-hoz képest! És mindezt úgy,hogy még fordulaton is halkabb,mint bármelyik H sorozatú hűtés ventilátora közepes sebesség mellett. Tehát soha többé kompakt víz! Ha vízezek,akkor csak komplett rendszer,de akkor már a VGA-t is,és a Fet-eket is. :K

(#1663) Milka 78: Huh,b@szom az a Sharkoon nagyon baba. :K

Jah,a privire majd írok,de mostanában örülök,hogy luk van a seggemen. :DDD Folyamatosan úton avgyok. Szép lett a kuckó amúgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#1666) Jim76 válasza MiklosSaS (#1660) üzenetére


Jim76
aktív tag

Rendben, nem vagyok már taknyos gyerek (már a kisebbik gyerekem se az...), értek a célzásokból. ha kérdésem lesz, másfelé keresgélek, az FX topic-okat meghagyom neked és alattvalóidnak. További minden jót nektek! :)

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#1667) Milka 78 válasza miresz (#1665) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor nálad nem tudom mi volt,de elég sokan használjuk megelégedéssel a H-szériát.Alul vagy felül volt a radi?

(#1668) miresz válasza Milka 78 (#1667) üzenetére


miresz
veterán

Próbáltam én minden hogy. Alul,és felül is,de semmi változást nem hozott. Ha bekukkantasz az FX topicba,akkor ott láthatod,hogy vannak még páran akik H szériáról váltottak vissza jobb léghűtésre,és szintén ez a tapasztalatuk,mint nekem.

(arról már nem is beszélek,hogy a H60-amat hányszor kellett gariztatni a zörgő,ill megálló szivattyú miatt) :)

[ Szerkesztve ]

(#1669) MiklosSaS válasza Jim76 (#1666) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ember, hoppa te nem erted a viccet? Pont eza topic lenyege hogy hulyulhetunk kedvunkre. Nem akartalak sertegetni hanem viccelni veled. Olvass vissza a topicban, mindenkivel viccelodtem es viccelodtek velem. Ezert OFF-olos a topic.

Ha tul leptem bizonyos hatarokat, itt es most nyilvanosan elnezest kerek, ES nem szeretnem ha elmenel itt jo a tarsasag.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1670) ViZion válasza MiklosSaS (#1669) üzenetére


ViZion
félisten

Jóváteheted... na hajolj szépen előre PIPIkém ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1671) BomiBoogie válasza Jim76 (#1666) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tényleg ne vedd komolyan a kollégát, látnád, rám miket ír. :D

(#1672) MiklosSaS válasza ViZion (#1670) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

- ormanyos mar megint almodozol.
- puhatestu : irtam neki privatban, elnezest kertem nyilvanosan, remelem marad.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1673) xatos3


xatos3
senior tag

http://www.xbox.com/en-US/hub/reveal

3 perc és bemutatják az AMD-s IGEN ÁÁÁ EEEMMM DDDÉÉÉSSSS XBOXOT :D

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1674) ViZion válasza MiklosSaS (#1672) üzenetére


ViZion
félisten

Esetleg Ő a legdurvább mókamester... ma másik topikban hasonlót eljátszottam, erre ott is mon'ták, h bocs... pedig még szmájlit is raktam. OK, néha én is túl érzékeny vagyok, de sztem a kolléga érti a tréfát, no para. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1675) MiklosSaS válasza ViZion (#1674) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En tudom magamrol hogy brutalisan tudok viccelodni sokszor, de mindent viccnek szantam. Jol esik viccelodni , jo nevetni egy huzos nap utan/elott. Csak az a baj hogy sokszor felreertendo.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1676) Jim76 válasza MiklosSaS (#1669) üzenetére


Jim76
aktív tag

:R korrekt levélváltás után azt mondom, félreértettem valamit, és túlreagáltam. Azt hiszem úgy tisztességes, hogy ezt itt is belátom. Nem vagyok csajból, de mégis nehéz napjaim vannak, azt hiszem megiszok egy sört... egészségetekre! ;)

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#1677) Milka 78 válasza miresz (#1668) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vicces,mert a 690-be előre sehogy sem fér be max ha vázat vágsz.Mondanám,hogy a helyes válasz a ház padlózatára lett volna,de ez már késő bánat ;)És most ki ne találd,hogy "arra gondoltam",mert aki olvasta a fentieket az felnyerít kínjába :DDD
A H60-adról tudok,de azt meg ne is viszonyítsd a H80/100-as szériához,mert egy H50-es szinten van(mert ugye olyanom is van push/pull-ba)ami alá én nem raknék egy komolyabb procit.

Ha gondolod belinkelgetek pár képet(mert bevallom leverted nálam a biztit és egy másik hsz-t irtam is amiről pontról pontra végigmegyek a fenti állításokon),de az együtt eltelt évek érdekében inkább elkerülném :(((

Elhiszem,hogy mi van az FX-ben én erre csak azt tudom mondani,hogy a vizimottyosban meg van egy csomó ember aki vígan feszeli a 8-as FX-ét(vették a fáradságot és bekérdeztek venti/elhelyezés ügyben).Ezen felü van egy pár FX-es kolléga a kemény magban aki simán használja a kompaktot,de erre a vitasorozatra elég sokan emlékszün és semmi kedvem folytatni...Zörögni meg zörög(nem mindegyik,de tagadhatatlanul sok a hibás darab) ezt mindenki tudja,hogy a pumpa túl sok feszt kap és a gyári fordulat szám fölött elkezd zörögni,de egy sima ellenállással orvosolható(én előlapi panellel szabályzom,bár ez a példány full kussban van)+erre van a gari,nekem is sikerül a 3. cserére,és remélem megint el kezd zörögni,hogy tovább cseréljem egy 80i-re.A maradék 3.5-év gariba pont belefér :K

[ Szerkesztve ]

(#1678) xatos3


xatos3
senior tag

én majd így akarom feltenni a tetejére jó hosszú csavarokkal és akkor magában levegőzik majd
bár még kéne pár jó hosszú csavar
végül pedig körberakom jóféle ráccsal majd

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1679) Milka 78 válasza xatos3 (#1678) üzenetére


Milka 78
nagyúr

H100 lesz?Na csak azért,mert a gyönyörű szép leendő új házadat kicsit szét kéne flexelni hozzá,mert ugye kompakt lévén össze van szerelve és a h100 pumpafejét nem tudod átdugni sehol :DDD .Mondjuk a H100i gumicsöve elméletileg oldható(de erre nem esküszök,mert i-m még nem volt),de azt csak óvatosan a gari miatt.Amúgy az elrendezés teljesen jó,de vannak a vizeseknél szép konzolok amit bárhova fel tudsz szerelni a házon kívül. :K

(#1680) MiklosSaS válasza Milka 78 (#1661) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hat igen, nem volna rosz egy rendes viz de felek hogy ha kivul van a hazon akkor a lanyomat is erdekelne. Visszont ha csendesebb volna egy ilyen vizijatek beneveznek az egyikre, habar amikor elment a h100-as akkor megfogadtam hogy soha tobbe nem kell waterjoking.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1681) ViZion válasza MiklosSaS (#1680) üzenetére


ViZion
félisten

Hasonlóan a fenti 3D modellhez rajzhoz, nekem is fent van a tripla radi. Logout oldalamon cikk+képek, hőfokok. Nézegesd. Egybevizet Neked tripla radi alatt nem adnék a kezedbe. Másrészt ~30k körül lehet használt cuccokból elég jót összedobni (csak CPU), amit utána lehet VRM/NB blokkal bővíteni. Én VGA vizezésnek nem vagyok híve, sztem a 7xxx már nem fűtős (illetve VGA vizezés drága, tuningban nem sokat hoz, hangban sem gáz a léghűtő, de kinek mi).

Silver Arrow helyett? uhh... Normál (nem slim) tripla radi + 3 venti... esetleg. DDC pumpa ~6k, radi ~10k, tartály ~4k. Meg a csövek, etc...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1682) xatos3 válasza Milka 78 (#1679) üzenetére


xatos3
senior tag

h110 és 4 csavar választ el a gyárilag kivágott lyuktól (közbe ellenőriztem és tényleg

ugyanis:

ott a gyári LUK

az meg bazinagy tulképp szal ott lesz kivezetve okosba
a részleteket még nem dolgoztam ki

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1683) MiklosSaS válasza ViZion (#1681) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem, egyaltalan nem bajlodnek a VGA-val, csak a CPU-ra kellene valami halkabb de ugyanolyan jo megoldas mint a silver arrow.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1684) xatos3 válasza MiklosSaS (#1683) üzenetére


xatos3
senior tag

nézd meg szab.tam kolléga logout cikkjét a 6 kilógrammos passzív hűtéséről XD

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1685) Jim76 válasza xatos3 (#1684) üzenetére


Jim76
aktív tag

Uhhh, az a srác nagyon durva... szétcsapott legutóbb egy Brocken-t, és 12 db. pici intel stock bordát fűzött a heatpipe-okra. Kegyetlen :)

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#1686) Milka 78 válasza MiklosSaS (#1680) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk mint fentebb tanult kollégám is említette.A H80-at,de még a H100-at is felejtsd el,mert azt egyszerű halandó,(vagy Inteles :D )embereknek tervezték :DDD .Amikor nálam voltak az unokaöcséim a fenti "érdeklődés"miatt fontolgattam egy komolyabb villanypásztor beszerzését is,elkerülvén a jövőbeli károsodásokat. :K
Komolyra fordítva a szót...ezek csak vizecskék és tök jó meg minden,de egy valamire való víznek a nyomába sem érnek és mivel bitangul hajtod a procid,így bitangul is kel hűtened(ez a pro liga átka ;] ).Az én procim is vígan LINX stabil 4.9ghz-n a H80-al...decemberbe kint az erkélyen,így én is megbarátkoztam a mostani 4550mhz-val(mondjuk mindezt lábujjhegyen)Láttam jó pár módosított H50-est amit megtoldottak egy komolyabb duplaradival és egy kiegyenlítőtartálya és finoman szólva is lelépték a H100i-t is nem is kevéssel,mindezt halkabban.
Próbáltad már visszafojtani a ventiket,vagy csak maxon birkóznak meg a hővel?

xatos3 : Melyik LUK-ra gondolsz? :DDD Ja vágom,már.Ennek a kuckónak nem rácsos a teteje,tehát ha leveszed a domborművet a tetejéről akkor tényleg átfér :K

[ Szerkesztve ]

(#1687) miresz válasza Milka 78 (#1677) üzenetére


miresz
veterán

Mi van menstrizel? :DDD Amúgy,ha kiveszed a két felső HDD rack-et is simán belefér előre a H100. Hidd el ott volt. ;) :K Örülök,hogy neked bevált, (mintazintel) :DDD ,jobb lett volna,ha nekem is beválik,mert akkor olcsóbban megúsztam volna.Nálam egy rakat sz@rnak van minősítve a H széria. A másik része,ha már ennyit kiadok egy hűtőért akkor nem akarok,kondikkal,zörgő pumpákkal,venti cserével babrálni.

Szóval én hiszek neked,én sem akarok vitázni.Az együtt eltelt évek érdekében inkább elkerülném,én is. :)
peace,fehér nagyfröccs,punci. :)

Ja,és az offolos topicban ne tegyél offba semmit. :)

(#1688) MiklosSaS válasza Milka 78 (#1686) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ertem, tehat felejtos a vizijatek plane egy felresikerult h100-as utan.

A ventik 6-700-on alig csendesek, 1000-1700 kozott hangosak, 1700 folott nagyon hangosak, 2200 folott pedig orditanak. 1-2 ora full terheles 8 szalon meg 5.1 ghz-en elkeri az 1700-1800 folotti fordulatszamot hogy ne lepje tul a 80-at.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1689) ViZion válasza MiklosSaS (#1688) üzenetére


ViZion
félisten

Szerezz be olcsó XILENCE COO-XPF120 ventiket. Anno vettem, mert ócó volt, majd láttam tesztben, hogy nem is rossz. erre otthon "teszteltem": Xilence vs. AC 120 vs chieftec 120. Meglepő módon a leghalkabb volt, légszállításban közelített a chifihez. Dobj az ezüst-téglára két ventit, hátha.
Ha ezek sem, akkor Thermalright TY ventik, de ezek drágábbak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1690) Milka 78 válasza miresz (#1687) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Itt egy Advance II-es látható(pont mint a tied).

Mint láthatjuk a felső hely élből kilőve ,mert a dupla radi 275mm ami egyenlő 6.5(tehát 7db)teljes értékű ODD hellyel.Ehhez durván ketté kellett volna vágni a ház ODD keretét(konkrétan nem lenne alja).
Az alsó beszerelés is bukta,mert ugye a képen is látszik a 12cm-es venti amiből könnyen ki lehet számolni,hogy mi merre hány méter.

Itt egy másik kép is(PH-s teszt)

Mint azt itt is láthatjuk előre alulra sem mehetett be,mert ugye egy szem ventinek van helye a vázon+nincs megy az a 275mm-hely ami a radinak kell,de a lenti rácson szépen látszik is,hogy az nagyobb mint az eleje,ergo neked valami mini H100-ad lehetett vagy átb@sztak a Kínaiak.Én valóban be próbáltam tenni és még ezzel a módszerrel sem fért volna el.
A h100-at csak nagyméretű házakba,vagy olyanokba aminek max 2 ODD helye van és kiszedhető az elforgatott HDD tálca,vagy esetleg olyan régi típusú házakba lehet bemahinálni(mint az enyém)amiben faltól-falig ODD méret egybe rack található és a ház eleje nyitott.

[ Szerkesztve ]

(#1691) miresz válasza Milka 78 (#1690) üzenetére


miresz
veterán

Ezzel együtt,hiszed,vagy nem ott volt,de nekem a képen látható helyen nem volt "váz" . És oda 14cm-es ventik is bemennek,nekem is az volt benn.

(#1692) MrM94 válasza Milka 78 (#1661) üzenetére


MrM94
őstag

Latom te benne vagy az ilyen ventis legaramlatos dolgokba.
Akkor ha mar offtopicba vagyok akkor offoljunk rendesen.
Szerinted ezen a hazon hogyan erhetnem el a legjobb legaramlatot,inkabb a videokartyahoz szeretnek jo sok friss levegot juttatni.
A gephaz linkekben
eleje leszedve,nekem csak az also HDD cage van berakva venti nelkul
Belseje
teteje
Eleje 2
Procccooler eleg nagy rajta 2db 12cm venti
Mintha a Felso Haz elejehez kozelebb venti a proccrol szivna el a levegot..
Teendok tippek trukkok?
Kosz,elore is!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1693) Milka 78 válasza Milka 78 (#1690) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kis kiigazítás(még mielőtt lecsapod a magas labdát :D )...az a 12-es inkább 14-es venti elől,ami abból a szempontból jó is,hogy az arányokat érzékeltessük.Ha 2db 14-es venti elférne elöl akkor a vak is látná,hogy szépen elfér,de mint ezen a képen is látszik oda bizony még egy 12-es sem férne el.

A H100-as elhelyezése a 690-be.Itt is látszik,hogy ez bizony nem fér bele élére állítva :N

Tudod mit...meggyőztél!Neked egy engineer sample CM 690&H100 kombód volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1694) miresz válasza Milka 78 (#1693) üzenetére


miresz
veterán

Lehet.:DDD De ha nem döglött volna meg a vinyóm,(mint írtam annak idején privátban neked)amin az összes fotónk volt,most meg tudnám mutatni. :(((

(#1695) xatos3 válasza miresz (#1694) üzenetére


xatos3
senior tag

na az ilyen baleset elkerülése végett tervezem őszre a 2*2tb WD red raid 1et (vagy 3*2tb raid5)

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1696) miresz válasza Milka 78 (#1693) üzenetére


miresz
veterán

Picasa-án találtam egy fotót,igaz itt még a H60-al,de itt is látható valamennyire,hogy nekem sokkal lejeb van a ventilátor is,és az 14-es.

[ Szerkesztve ]

(#1697) xatos3


xatos3
senior tag

apropóba ha már ilyen szép házak, mindenütt
eddig másfél év alatt 3szor szedtem szét a gépet hogy rendbe teszem a kábeleket de képtelenség, rengeteg fölösleget nem tudok hova tenni, bár elég halovány a hátlap mögött hely, alig bírom 2 kézzel rátuszkolni az oldalát olyankor

ötletek rendes kábelezéshez? gépház csere mi?

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#1698) mackosajt


mackosajt
addikt

Adjatok nekem egy H100-ast, és "gyorsan" kipróbálom, befér-e úgy, ahogy azt a kolléga írta. :D
FX és 690 is adott! :D

Amúgy ha már komoly vízről volt szó:
Ő a kedves lökött barátom, és az ő vízhűtése!
Annyi a változás a blog óta, hogy 7970 CF van neki, és azokon is FullCover víz! :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1699) miresz válasza xatos3 (#1697) üzenetére


miresz
veterán

Milyen házad van most?

A vinyó(k) sajnos egy másik zárlatos vinyó alaplapra kötése miatt mentek tönkre,az akkori lapom alaplapi hangkártyájával együtt.

(#1698) mackosajt: Az komoly. :DDD Nem bízza a véletlenre.

[ Szerkesztve ]

(#1700) MrM94 válasza xatos3 (#1697) üzenetére


MrM94
őstag

Meglehet oldani ha tokolsz vele legalabb 2 3 orat az en kabelezesem is ugy szuletett

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.